بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2009 > تورنمنتهای مردان > (Australian Open) اوپن استرالیا

(Australian Open) اوپن استرالیا

30 دی - 13 بهمن, ملبورن استرالیا

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما چه كسي قهرمان اين مسابقات ميشود؟
رافائل نادال (Rafael Nadal) 6 100.00%
راجر فدرر (Roger Federer) 0 0%
رأی دهندگان: 6. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-31-2009, 10:25 PM   #1
Nadal
Former Staff

آواتار Nadal

پستها: 225
سپاس: 519
در 212 پست 1,714 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal
پیش فرض پيش نگاهي به نوزدهمين رويارويي فدرر و نادال

Nadal – Federer Match Preview

رافائل نادال:

تاریخ تولد: 3 ژوئن 1986
ملیت: اسپانیایی
قد: 185 سانتی متر
وزن: 85 کیلوگرم
برد – باخت (12 ماه گذشته): 402 – 95 (81-10)
عناوین قهرمانی (12 ماه گذشته): 34 (8)
رده بندی جهانی: اول
رده بندی Race : اول

راجر فدرر:

تاریخ تولد: 8 آگوست 1981
ملیت: سوئیسی
قد: 185 سانتی متر
وزن: 80 کیلوگرم
برد – باخت (12 ماه گذشته): 653 – 138(74-16)
عناوین قهرمانی (12 ماه گذشته): 57 (3)
رده بندی جهانی: دوم
رده بندی Race : دوم

رویارویی ها پیشین:
18 بار با هم روبرو شده اند که نادال 12 بر 6 جلو است. در سال گذشته 4 بار با هم بازی کردند که نادال در هر 4 بازی به برتری دست یافت. در سطح Hard نادال و فدرر سه بار با هم روبرو شده اند که هر سه دیدار آنها به سال های 2005 و 2006 بر می گردد که نادال 2 بر 1 بر روی این سطح جلو است.

يك شنبه 13 بهمن برابر با اول فوريه

استرالیا – ملبورن – وزشگاه رود ليور ارينا (Rod Laver Arena)

ساعت 12:00 ظهر به وقت ايران

راجر فدرر و رافائل نادال برای تاریخ سازی فردا با هم روبرو می شوند، جایی که فدرر تلاش می کند تا با رکورد 14 گرند اسلم پیت سمپراس برابری کند و نادال که برای اولین بار در سطح Hard به فینال گرند اسلم رسیده است، تلاش می کند تا به عنوان اولین اسپانیایی قهرمان OZ Open شود و ششمین گرند اسلم خود را بالای سر ببرد.

فدرر: "این یک فرصت فوق العاده برای من است، شماره یک جهان نیستم، تلاش می کنم شماره ی یک جهان را شکست دهم و چهاردهمین گرند اسلم خودم را ببرم."

نادال در بازی فردا با مشکلی جدی دست و پنجه نرم می کند، عدم استراحت کافی. نادال که روز گذشته در طولانی ترین بازی تاریخ مسابقات آزاد استرالیا، فرناندو ورداسکو را از پیش رو برداشت، باید امیدوار باشد تا برای بازی فینال آمادگی خود را حفظ کند.

نادال: "من کمی بدشانس بودم. من نمی دانم برای فینال در چه شرایطی قرار خواهم داشت. من تمام تلاشم را خواهم کرد تا بدن و سطح عملکرد فیزیکیم را ریکاور کنم، ولی بعد از بازی مثل دیروز – 5 ساعت و 14 دقیقه – طولانی ترین بازی تاریخ این مسابقات – روزهای بعد شما سنگین تر خواهید شد."

فدرر اعلام کرد که یک روز استراحت کمتر برای بازیکنی با توانایی و قدرت نادال چندان مهم نیست:
"بله، او یک روز کمتر استراحت کرده است ولی شما باید fit باشید و ریکاور کنید. من فکر می کنم او می تواند. بازی های او در حالت عادی زمان بیشتری می گیرند. من فکر نمی کنم او در روز یکشنبه خیلی تحت تاثیر این مسئله قرار گیرد."

فدرر امروز تمرین کوتاه و سبکی داشت و نادال بیشتر روی ریکاوری کار می کرد.

فدرر که 12-6 از نادال عقب است و 4 بازی گذشته اش را به نادال واگذار کرده است، از نظر روانی تحت تاثیر قرار خواهد داشت. فدرر:"همه چیز برای یک بازی فوق العاده فراهم است. امیدوارم مانند Wimbledon بازی زیبایی از آب در بیاید. این بازی نزدیکی خواهد بود، نادال بسیار خوب بازی می کند و این را در طول مسابقات نشان داده است. دیروز، بازی او خارق العاده بود، بنابراین من فکر می کنم بازی فردا هم عالی خواهد بود و امیدوارم نهایتاً با رکورد پیت برابری کنم."

فدرر و نادال برای هفتمین بار در فینال گرند اسلم ها با هم روبرو می شوند که نادال در شش رویارویی پیشین 4-2 جلو است.

رکورد نادال در مسابقات استرالیا 21-4 است و رکورد فدرر در استرالیا 47 – 6 است.

نادال:"بازی کردن در فینال یک گرند اسلم دیگر، فوق العاده است. بازی کردن در برابر فدرر در هر جایی بسیار خاص است ولی برای اولین بار در استرالیا، این دیدار را خاص تر می کند. مسلماً راجر از نظر فیزیکی در شرایط بهتری قرار خواهد داشت ولی در عین حال من تلاش می کنم ریکاور کنم و بهترین بازیم را به نمایش بگذارم."

صرف نظر از نتیجه، نادال و فدرر هر دو جایگاه های پیشین خود در رده بندی جهانی را حفظ می کنند و تنها فاصله ی خود را با جوکویچ افزایش خواهند داد. در صورت قهرمانی، نادال اولین اسپانیایی خواهد بود که این عنوان را کسب خواهد کرد. هر پنج اسپانیایی که در گذشته به فینال رسیده اند، موفق نبوده اند.

فدرر نیز در صورت قهرمانی، بعد از Roy Emerson با شش قهرمانی، در کنار Andre Agassi و Ken Rosswall و Jack Crawford هر کدام با 4 قهرمانی قرار خواهد گرفت.

فدرر در فینال های گرند اسلم رکورد 13-4 دارد که هر 4 باختش در برابر نادال بوده است.

در مورد سبک بازی احتمالی دو بازیکن هم نیازی به توضیح نیست، مسلماً هر دو بازیکن مانند گذشته عمل خواهند کرد و بازی تهاجمی از فدرر و بازی ترکیبی تدافعی - تهاجمی که رافا روز به روز در ارائه ی آن بهتر عمل می کند، از نادال خواهیم دید.
اگر رافا بتواند مانند دیدار با Hass یا Verdasco عمل کند، فدرر کار بسیار سختی برای پیروزی خواهد داشت و از طرف دیگر فدرر نیز تلاش خواهد کرد تا مانند دیدار با Del Potroو Roddick، بازی کند تا فرصت رسیدن به رکورد 14 گرند اسلم پیت سمپراس را از دست ندهد.

پیش بینی:

در صورت آمادگی هر دو بازیکن، بازی به احتمال زیاد به 5 ست خواهد کشید ولی پیش بینی دقیق برنده ی آن چندان کار راحتی نیست. اکثر سایت های شرطبندی، شانس فدرر را کمی بیش از نادال می دانند ولی تنیس چندان قابل پیش بینی نیست، همانطور که در فینال ویمبلدون شانس فدرر را بیشتر می دانستند ولی نادال به برتری رسید. من شخصاً امیدوارم که نادال پیروز شود!

پخش تلويزيوني:

دوستان اين مسابقات از شبكه ابوظبي اسپرت كه يك كانال رايگان است به طور زنده پخش خواهد شد.

مشخصات اين كانال در ماهواره هاي مختلف

Nilesat
AD Sport
12054/Vertical/27500

AD Sport 2
10911/Vertical/27500

Hotbird
Abu Dhabi Sport
11623/Vertical/27500

Arabsat (Badr 3/4)
Abu Dhabi Sport
11804/Horizontal/27500

Nadal آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 02-01-2009, 12:44 AM   #2
koury
Administrators

آواتار koury

پستها: 3,387
سپاس: 16,337
در 3,243 پست 25,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال،رادیک،نواک،فیش، جینپری،موری،گاسکه، گونزالس،روبردو،هاس،فررو،مویا ورداسکو،نلبندیان، باقداتیس،گولبیس، کیم،ووزنیاکی، گورجس،سیبولکوا ،سورانا،ماریا،وی
پیش فرض Re: پيش نگاهي به نوزدهمين رويارويي فدرر و نادال

فقط رافا شایستگی قهرمانی داره و بس!!
koury آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 02-01-2009, 05:22 PM   #3
aj7mclean
Member

آواتار aj7mclean

پستها: 47
سپاس: 1
در 32 پست 194 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer, Rafa Nadal, Andy Roddick, Marat Safin, Novak Djokovic, Lleyton Hewitt, Philippoussis

و شايستگيشو هم ثابت كرد....
aj7mclean آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 02-01-2009, 11:33 PM   #4
Nadal
Former Staff

آواتار Nadal

پستها: 225
سپاس: 519
در 212 پست 1,714 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal

خوشحالم که پیش بینی پنج ست درست از آب در اومد و همینطور اینکه نادال قهرمان شد ولی انصافاً فدرر هم خوب بازی کرد و گریه های آخر بازیش واقعاً ناراحت کننده بود.
Nadal آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)