بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-26-2015, 03:07 PM   #1351
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka
پیش فرض پاسخ : مشاوره در مورد انتخاب راکت تنیس

نقل قول:
نوشته اصلی توسط maata نمایش پست ها
دوست و استاد گرامی mspayam
قبل از هرچیز به نوبه خودم میخوام از راهنمایی های ارزشمند و صمیمانه شما در این فروم تشکر ویژه ای کنم و براتون آرزومند سلامتی و شادکامی در تمام مراحل زندگی هستم.
میخواستم بدونم شما اطلاع دارین که چرا کمپانی Head راکت های سری Graphene Extreme رو خیلی سریع از رده خارج کرد و سری XT Extreme رو ریلیز کرد و علت کاهش قیمت سری قدیم تو سایت های معتبر از چیه میتونه باشه؟
ممنون میشم منو مثل سایر عزیزان راهنمایی بفرمایید.
دوست عزیز
سپاسگزارم از ابراز لطفتون. من خوشحال می شم بتونم کمکی به دوستان بکنم.

شرکت هد راکت های گرافین رو با این تبلیغ وارد بازار کرد که گرافین مقاوم ترین ماده ی موجود در طبیعته، اما در عمل اینطور نبود و چندین مورد از شکستن راکت های گرافین گزارش شد. این ماجرا باعث شد که شرکت هد هم برای اینکه مشتری هاش رو از دست نده، سری گرافین ایکس تی رو بیرون بده که ظاهرا اون مشکلشون برطرف شده.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 08-27-2015, 10:07 PM   #1352
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

سلام دوستان.میخواستم بدونم اون عددی رو که ته گریپ راکت نوشته چیو میخواد نشون بده؟یکی از اون عدد ها مربوط به اندازه گریپ هستش اما یه عدد دیگه هم هست که حدودا 7 رقمی فک کنم باشه.حالا اگه ی راکت عدد سایز گریپ داشته باشه اون عدد 7-8 رقمی نداشته باشه جریانش چیه؟
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 08-28-2015, 08:27 AM   #1353
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

سلام میلاد جان
حدس می زنم اون عددی که می گی شماره ی سریال راکت باشه. اگه یه عکس ازش بذاری بهتر معلوم می شه.
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 08-28-2015, 03:37 PM   #1354
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

الان اون عدد پایینی که با 1 شروع شده چیه؟و اینکه همه راکت ها باید اینو داشته باشن؟اخه من دیدم که بعضی راکت ها ندارن و توی سایت هد هم دیدم که عکس راکت بدون این شماره است یعنی فقط سایز گریپ رو زده!!!
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 08-28-2015, 05:19 PM   #1355
Jym
Member

پستها: 36
سپاس: 49
در 18 پست 31 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer-Nadal-Wawrinka-Andy Murray

سايت tennis warehouse به تازگي ريويو براي راكت جديد بابولات كه همون pure aero باشه گذاشته

و اون رو به عنوان يه راكت با قدرت زياد و اسپين زياد توصيف كرده ، در عين حال تو نمره دهي كنترل رو هم

بالا نمره دادن ... مگه ميشه هم قدرتش بالا باشه ( نمره ٩١ گرفته !!! ) و هم كنترل خوبي داشته باشه ؟؟

اين قدرت بالا مغايرت با خواسته ي بازيكن هاي حرفه اي نداره ؟
Jym آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 08-29-2015, 09:46 AM   #1356
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Jym نمایش پست ها
سايت tennis warehouse به تازگي ريويو براي راكت جديد بابولات كه همون pure aero باشه گذاشته

و اون رو به عنوان يه راكت با قدرت زياد و اسپين زياد توصيف كرده ، در عين حال تو نمره دهي كنترل رو هم

بالا نمره دادن ... مگه ميشه هم قدرتش بالا باشه ( نمره ٩١ گرفته !!! ) و هم كنترل خوبي داشته باشه ؟؟

اين قدرت بالا مغايرت با خواسته ي بازيكن هاي حرفه اي نداره ؟
دوست عزیز
همونطور که قبلاً هم توی این پست گفته بودم. راکت های سری ایرو پرو درایو، راکت های خیلی خوبی هستن که هم برای سطح متوسط و هم سطح عالی و حرفه ای کارآیی قابل قبولی دارن و همین باعث شده که در بین بازیکنان حرفه ای و آماتور محبوبیت خاصی پیدا کنن. البته من راکتی رو که شما می گین رو پیدا نکردم. اگه منظورتون این راکته که باید بگم کنترلش 81 هستش نه 91. شما لطفاً لینک اون ریویویی رو که می گین همینجا پست کنین.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-29-2015, 09:48 AM   #1357
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط miladroozbeh نمایش پست ها
الان اون عدد پایینی که با 1 شروع شده چیه؟و اینکه همه راکت ها باید اینو داشته باشن؟اخه من دیدم که بعضی راکت ها ندارن و توی سایت هد هم دیدم که عکس راکت بدون این شماره است یعنی فقط سایز گریپ رو زده!!!
میلاد جان،
بهترین حدسی که من می تونم بزنم اینه که همون شماره سریال راکته. اما اطلاع دقیقی در موردش ندارم و نمی دونم که آیا همه ی راکت ها اینو دارن یا نه. من الان 4 تا راکت خودم رو چک کردم و هر 4تاشون یه همچین شماره ای داشتن.
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 08-29-2015, 11:50 AM   #1358
Jym
Member

پستها: 36
سپاس: 49
در 18 پست 31 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer-Nadal-Wawrinka-Andy Murray

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

دوست عزیز
همونطور که قبلاً هم توی این پست گفته بودم. راکت های سری ایرو پرو درایو، راکت های خیلی خوبی هستن که هم برای سطح متوسط و هم سطح عالی و حرفه ای کارآیی قابل قبولی دارن و همین باعث شده که در بین بازیکنان حرفه ای و آماتور محبوبیت خاصی پیدا کنن. البته من راکتی رو که شما می گین رو پیدا نکردم. اگه منظورتون این راکته که باید بگم کنترلش 81 هستش نه 91. شما لطفاً لینک اون ریویویی رو که می گین همینجا پست کنین.

خيلي ممنون ، بله همين راكت منظورم بود

قدرت زيادش واسم عجيب بود كه ٩١ هست ، comfort ٨١ داره و تو كنترل هم متوسط هست
Jym آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 08-31-2015, 10:46 AM   #1359
Najmeh5576
Senior Member

پستها: 430
سپاس: 764
در 330 پست 1,027 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر، خواهران ويليامز، نادال ، منصور بهرامي ،

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

دوست عزیز
با وجود اینکه من هر موقع مربی ها به شاگرداشون پیشنهاد عوض کردن راکت رو می دن من یه کم با بدبینی به حرفشون نگاه می کنم. اما این بار به نظر میاد نظر مربیتون درست بوده. راکت فعلی شما برای سطح مبتدی مناسبتره و این راکتی که بهتون معرفی کرده برای سطح متوسط طراحی شده.
تفاوت های اصلی راکت Aeropro Drive Lite و راکت Prince Warrior Pro 100T ESP در این ویژگی هاست

1. پترن
بارزترین تفاوتشون پترن بسیار بازتر راکت پرینس هستش. اون حروف ESP در اسم این راکت مخفف Extreme Spin Potential هستن که به زبان ساده می شه گفت این راکت ها با کمتر کردن زه های صفحه ی راکت امکان اینکه اسپین توپ بیشتر بشه را بالاتر بردن. خود من تا حالا با راکت هایی که صفحه شون اینقدر باز باشه بازی نکردم و هیچ ایده ای در مورد اینکه چقدر متفاوتن ندارم اما از اونجایی که این فن آوری جدید با استقبال زیادی روبرو شده، فکر می کنم خریدن این راکت کار عاقلانه ای باشه. تنها مشکل اصلی این راکت ها اینه که زه رو زودتر از معمول پاره می کنن و برای جلوگیری از این اتفاق باید زه های کلفت تر یعنی 16 و حتی 15 روی راکتتون بندازین.

2. سر سبک بودن
راکت پرینس به نسبت راکت فعلیتون 4 واحد سرسبک تره. تغییری که این راکت توی سبک بازیتون می تونه بذاره اینه که شاید حس کنین یه کم قدرت راکتتون با سوییگ متوسط کمتر شده. مخصوصاً توی سرویس زدن این تغییر بیشتر به چشم میاد. اما در واقع قدرت به خاطر بالاتر رفتن وزن سویینگ بیشتر شده و اگه سوییگ کامل داشته باشین در کنار قدرت بیشتر کنترل بیشتر هم دارین. یه مزیت دیگه اش هم اینه که واسه والی زدن و ضربه هایی که نیاز به بالا بردن سر راکت دارین راحت تر می تونین این کار رو انجام بدین. همچنین از اونجایی که راکت قبلیتون سرسنگین بوده با راکت جدید کنترل بهتری باید داشته باشین.

3. وزن و وزن سویینگ
وزن راکت هم کمی بیشتر از راکته (حدود 15 گرم) و از اونجایی که وزن سویینگ هم به همین مقدار بالاتر رفته ممکنه یه کم حس کنین که سنگین تر از راکت قبلیه و نیاز به زور بیشتری برای سویینگ کاملش دارین. البته این وزن و وزن سویینگ فعلی بیشتر به راکت های مورد استفاده ی خانم ها در سطوح متوسط و حرفه ای نزدیکه و تقریبا بیشتر راکت هایی که خانم ها باهاشون بازی می کنن همچین وزن سویینگی دارن.

تفاوت های اصلی این دو راکت همین چند موردن و در نهایت به نظر من خرید این راکت یا راکتی با مشخصاتی شبیه به این راکت می تونه براتون مفید باشه.

سلام آقا پیام

دو تا راکت دیگه هم مربیم بهم معرفی کردند که میگن جدیده از همون مارک پرینس با تکنولوژی تکستریم هست دو مدل
1- TeXtreme Warrior 107T

2- TeXtreme Tour 100T

3- prince red Ls

لطفا با توجه به پیشنهاد های قبلی و این سه تا من رو راهنمایی کنید .
روی اون مدلهای تکستریم خیلی تاکید داشت از این نظر که جدید هستند .

یاد آوری میکنم که را کت خودم Aeropro Drive Lite بابولات هست
و اینکه وزن راکت یدفعه 20-30تا اضافه بشه مشکلی پیش نمیاد ؟
البته یه نکته بگم به فروشگاهش رفتم من پترن 14*16 ندیدم !

خیلی سپاسگزارم
Najmeh5576 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 08-31-2015, 02:44 PM   #1360
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Najmeh5576 نمایش پست ها
سلام آقا پیام

دو تا راکت دیگه هم مربیم بهم معرفی کردند که میگن جدیده از همون مارک پرینس با تکنولوژی تکستریم هست دو مدل
1- TeXtreme Warrior 107T

2- TeXtreme Tour 100T

3- prince red Ls

لطفا با توجه به پیشنهاد های قبلی و این سه تا من رو راهنمایی کنید .
روی اون مدلهای تکستریم خیلی تاکید داشت از این نظر که جدید هستند .

یاد آوری میکنم که را کت خودم Aeropro Drive Lite بابولات هست
و اینکه وزن راکت یدفعه 20-30تا اضافه بشه مشکلی پیش نمیاد ؟
البته یه نکته بگم به فروشگاهش رفتم من پترن 14*16 ندیدم !

خیلی سپاسگزارم
سلام نجمه جان
اون راکت شماره 3 رو پیدا نکردم، اما راکت شماره 2 با توجه به مختصات و سطح قدرتش راکت مناسبی برای سطح متوسط به نظر میاد. هفته ی پیش که با مسوول فروشگاه باشگاه در مورد راکت ها صحبت می کردم، گفت که همین راکت شماره 2 جزو راکت های پرفروششون به حساب میاد و ظاهراً عملکرد خوبی داشته. تکستریم یه ماده ایه که توی اتومبیل های مسابقات فرمول 1 ازش استفاده می شه و راکت های تکستریم توی اینترنت هم ریویوهای خوبی دارن.
بالاتر رفتن وزن راکت هم به اون اندازه ای که فکر می کنین قابل احساس نیست. اما وزن سویینگ این راکت جدید حدوداً 17 گرم سنگین تر از راکت قبلیه و 317 گرم هستش که تقریباً وزن سویینگ نرمال برای راکت های متوسط به حساب میاد.
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (0 عضو و 2 مهمان)