بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > گفتگو

گفتگو

بحث و گفتگوي عمومي پيرامون تنيس

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-16-2015, 09:30 PM   #1
بهار
Member

پستها: 56
سپاس: 3
در 39 پست 135 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض مهم:شرکت یا شرکت نکردن در مسابقات آدینه،جایزه بزرگ،مناطق

هدف از این پست بحث در مورد مفید بودن یا نبودن شرکت در مسابقات مختلف می باشد.
بسیاری از بازیکنان در این مورد هنوز با خود به نتیجه نرسیده اند که کدام درست تر است.(مثلا بعضی ها میگن میدونم نمیتونم تو این مسابقه کاری کنم اما همه میگن مسابقه خوبه برو دستت راه میوفته ولی یه احساسی بهم میگه اگه همین وقتو بزارم تمرین کنم میدونم بازدهیه بیشتری داره )(وای خدا هر کی یه چیزی میگه. نمیدونم تمرین کنم یا برم مسابقه ).
شما چی میگید؟
بهار آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی بهار به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-16-2015, 09:35 PM   #2
بهار
Member

پیش فرض پاسخ : مهم:شرکت یا شرکت نکردن در مسابقات آدینه،جایزه بزرگ،مناطق

بطور مثال آیا شرکت کردن در مسابقه در حالی که ما کلکسیونی از اشکالات تکنیکی و تاکتیکی و آمادگی بدنی و روانی هستیم، صحیح می باشد یا خیر و چرا؟
کاربر زیر از شما بهار به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-16-2015, 09:40 PM   #3
بهار
Member

جواب بدید تا کوله باری از سوالاتو بپرسم تا ببینید چطور سطح آگاهی علم تنیس و ورزش بعضیا به چالش کشیده میشه.
قدیمی 06-17-2015, 10:39 AM   #4
DaniaL
Member

آواتار DaniaL

پستها: 65
سپاس: 68
در 63 پست 203 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer(ع)

نظر من روی شرکت کردنه.
اول اینکه از نظر وقت و هزینه که شما اشاره کردید تقریبا هیچ تفاوتی با تمرین نداره.
اینجا زمین حدودا ساعتی 10-15ت هست و ورودی مسابقه هم همین حدود.معمولا مسابقه ها هم یک ساعتی طول میکشند.پس مسابقه خودش یه نوع تمرین با پارتنر جدید هست.
دوما ما که قرار نیست در یو اس اوپن شرکت کنیم که %100 از نظر تکنیکی و بدنی آماده باشیم.عمدتا مسابقات آدینه و ... سطح آنچنان بالایی ندارند.برد و باخت هم آنچنان اهمیتی نداره.حداقل برای شخص من.
سوما شما تو مسابقه خیلی خیلی سریع تر و کلی تر نسبت به موقع تمرین متوجه ضعف ها و مشکلاتتون میشید و میتونید در آینده اونهارو بهتر کنید.
مسابقه رقیب و رفیق های جدیدی برای شما میاره که میتونید در آینده با اونا تمرین کنید.
در کل هفته ای یه مسابقه هیچ مشکلی در تاکتیک و استایل بازیکن به وجود نمیاره.کلا من دلیلی برای شرکت نکردن در مسابقه نمیبینم.
من خودم 4-3 بازی اولم رو باختم ولی ادامه دادم و با تمرین کردن بیشتر حس میکردم که هر بازی بهتر میشم.در نهایت هم نتیجه داد.

در ضمن من عالم تنیس نیستم فقط تجربیات و نظر شخصی خودم رو گفتم :دی
DaniaL آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی DaniaL به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-17-2015, 12:42 PM   #5
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

از نظر من وقتی ی بازیکن آماتور رو به بالا نوع ضربات رو یاد گرفته باشه و بتونه ضربات حداقل فورهند و بکهند و سرویس رو بزنه نیاز به این داره که اول مسابقه تمرینی بده بعد از مدتی ی پله بالاتر بره و مسابقه هفتگی آدینه شرکت کنه.من فکر میکنم اگه بازیکن آماتور که ضربات رو خوب نمیتونه بزنه بره توی مسابقه شرکت کنه اول اینکه وقتشو به هدر داده چون تو زمین بلد نیس کاری کنه و دوم اینکه ممکنه دستش خراب بشه در صورتی که اول باید بتونه ضربه بزنه نه ایکنه وینر بزنه ولی باید بتونه 2-3 رالی کنه.
اگرم سطح از متوسط یا نیمه حرفه یی باشه.یعنی اینکه توی تمرین همه کار انجام میده دراپ شات-وینر-ایس-اسلایس و ... .پس الان موقع اش رسیده بره توی مسابقه استرس بگیرتش و نتونه یه ضربه فورهند ساده رو بزنه-پس این بازیکن نیاز داره بره توی مسابقه اول اینقدر مسابقه بره که بتونه استرسش رو کنترل کنه وگرنه نمیتونه کاری کنه که استرسش از بین بره و دوم اینکه توی مسابقه دادن شما خیلی جدی تر عمل میکنی تا توی تمرین و این باعث میشه که بعد مسابقه که باختی بیای خودتو آنالیز کنی و ببینی من چرا باختم مثلا میبینی که ارور ها و خطاهات خیلی زیاد بود و بعد میای توی تمرین با پارتنرت جوری ضربه میزنی که اول کنترل داشته باشه و خطا ندی و دوم شدت داشته باشه.یا اینکه توی مسابقه بیشترین خطاهایی که دادی از روی ضربه های بکهندی بود که میزدی پس میای توی تمرین و فقط بکهند میزنی تا دستت راه بیافته.
از یه جهت دیگه من فکر میکنم مسابقه سطح تنیسور رو بالا میبره نه تنها تمرین کردن.اما تا تمرین خوب نداشته باشی مسابقه خوبی هم نمیتونی داشته باشی با حریفت.پس فکر میکنم هر دو مکمل همدیگه هستند و هر دو باید به یه اندازه بهش اهمیت داده بشه.
از تجربه های شخصی خودم بخوام بگم اینه که فوق العاده کنترل بالایی دارم توی تمرین ها و مسابقه توی آدینه ی خودمون و خوب هم جواب میداد یعنی اول کنترل و بعد شدت.مسابقات جام حذفی فرستاده شدیم.دیدم همه اونجا هم شدت ضربه هاشون بالاست و هم کنترلشون از من بالاتره و اونجا بود که به مشکل بر خوردم.و بعد از اون اومدم روی شدت ضربه هام بیشتر کار کردم که تا الان هم کنترلم بالاست هم شدت ضربه هام.
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی miladroozbeh به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-17-2015, 01:32 PM   #6
بهار
Member

می بینید یکی به مسابقه دادن بر اساس سطح بازی اعتقاد داره و یکی به طور کلی معتقد به مسابقه دادنه. میبینیم که هر کسی یه جور اعتقاد داره که توی آینده با اعتقادات بیشتر هم آشنا خواهیم شد.
اما جواب اصلی چی میشه یعنی جوابی که بر اساس علم مثل 2+2=4 باشه کجاست؟
اگه جوابو می خواید باید با دید کاملتری به موضوع نگاه کنید.
یه راهنمایی میکنم تا ببینم میاد کسی که جوابو پیدا کرده باشه: ببینید برای پیدا کردن "کل" باید این کل به جزء های زیادی تقسیم بشه تا بعد با کنار هم گذاشتن درست این اجزا بشه به درک کل رسید.
حالا آیا کسی هست که تمام جزئیات منفعت مسابقه دادن یا ندادنو بتونه تشریح کنه تا ما بفهمیم آخر کدوم بهتر و به صرفه تره و در چه شرایطی باید از کدام اجزاء این کل استفاده کرد.
باقی حرفام بعد از نظرات شما.
کاربر زیر از شما بهار به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-17-2015, 05:08 PM   #7
hooman3x
Roger's Fan

آواتار hooman3x

پستها: 234
سپاس: 972
در 154 پست 1,024 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER-djokovic

مسابقه دادن اول در شرایطی مفیده که شما به یک متوسط رسیده باشی
بتونی فورهند بکهند در حد معمولی بزنی

مسابقه حالا چه تمرینی چه آدینه کمک خیلی زیادی به متنوع شدن و کامل شدن ضرباتت میکنه
شما حتی اگر با بازیکن ضعیف بازی کنی هم برات مفیده
چون ضربه زدن روی ضربات کوتاه و بلند و غیر یکنواخت یک آماتور فوق العاده مفیده .
چه برسه به بازیکن خوب و تاکتیکی.
ما با رفتن به آدینه میبینی تنیس فقط فورهند و بکهند بیس لاین و رالی نیست.
شما بلافاصله متوجه میشی باید بتونی توپ رو کنترل کنی و جای خوب بزنی
مساله استرس هم روی کار خیلی تاثیر میزاره و فورهند بکهند عجیب ممکنه بزنی
از همه مسایل مهمتر اینه که بازی با سرویس و مسابقه تایمینگ و جاگیری خوبی میخواد.شمام چون با بزیکنهای مختلف بازی میکنی سخت این دو رو به شکل خوب داشته باشی.
اما با شرکت توی آدینه خیلی خوب میتونی تنیس خودت رو ارتقا بدی.
عملا پیشرفت بدون مسابقه غیر ممکنه.
البته مسابقه بدید و از شکست نترسید چون خیلی باید شرکت کنید تااین قلق ها دستت بیاد و ضرباتت کلاس خوب پیدا کنه و یکنواخت شه.

بهترین راه همونه که دوستمون گفتند
مکمل هم دیگه اند
تمرین بدون مسابقه و مسابقه بدون تمرین فایده ای نداره

مسابقه تمرین شمارو هدف دار و انگیزشی میکنه و عیبها رو نشونتون میده و ضرباتتون رو کامل میکنه و پشت توپتون رو قوی و تنیس شمارو تاکتیکی میکنه

ویرایش توسط hooman3x : 06-17-2015 در ساعت 05:18 PM
hooman3x آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی hooman3x به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-17-2015, 11:33 PM   #8
بهار
Member

اگه ما توی مسابقه شرکت کنیم نمیتونیم بگیم که این شرکت کردنها تاثیر روی جنبه های دیگه به غیر از تنیس توی زندگیمون گذاشته؟
اگه جواب آره باشه نمیتونیم بگیم حالا که مسابقه روی این جوانب تاثیر گذارن پس متقابلا جوانب دیگه ای که به تنیس در ظاهر ربط ندارن نیز روی تنیس تاثیر گذارن؟
اگه جواب اینم آره باشه نمیشه گفت شاید اصلا اصل هدف مسابقه دادن اینقدرها که ما فکر می کنیم مربوط به تکنیک و تاکتیک تنیس نیست. درسته تاثیر گذار روی این موارده ولی اگه اصل نباشه اون وقت اشتباه نکردیم که وقتمونو توی مسابقه جهت ارتقای خود مهارت صرف کردیم؟ شاید اصل هدف مسابقه که تفکیک پذیره، چیزی که ما هنوز نشناختیمش.
شاید اصل هدف چیزی که توی اروپا میگن از همون روز اول بچه هارو توی رقابت نگه دارید (در حالی که مبتدی نه تکنیکی داره نه تاکتیکی که بخواد ارتقاش بده) اینجاست که ما ازش فقط کنار اومدن با استرسو شناختیم و هزار نکته دیگه که ربطی به مهارت نداررو نشناختیم.
پس باز هم کلی تر نگاه کنید تا شمارو با اجزاء این کل کم کم آشنا کنم.
قدیمی 06-18-2015, 12:54 AM   #9
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

1.مسابقه دادن (هر نوع مسابقه یی) به غیر از اون ورزش مثلا تنیس میتونه توی زندگیت هم تاثیر بذاره.مثلا اگه شما دارین مسابقه تنیس دوبل میدید و هم تیمیت داره اشتباه میکنه و ارور میده بجای اینکه سرش داد بزنی و هیچ نتیجه یی نداشته باشه سعی میکنی تو جای اون جبران کنی تا اون به بازی برگرده پس این میتونه تو زندگی تاثیر داشته باشه و بهت یاد بده غر غر کردن ایراد گرفتن چندان هم تاثیر گذار نیس.
2.جوانب دیگه یی میتونه روی تنیس و مسابقه تنیس تاثیر بذاره.نمونه اش ارغوان اضایی هستش سال 2010 خوب درخشید بعد مشکلات خانوادگی واسش پیش اومد و بازی هاشو همینجور میباخت.
3.آدم ها نمیان یه ورزش خاصی رو انجام بدن که بگن ما اومدیم رسم زندگی خوب کردن رو توی مسابقه بدست بیاریم.میان یه ورزش حرفه یی رو شروع میکنن که به هدف حرفه ییشون برسن در کنار این هدف یسری چیزها مثل اینکه راکت شکوندن باعث نمیشه بازی باختشون رو ببرن و دقیق تر توی جامعه پرخاشگری چیزی رو درست نمیکنه رو یاد بگیرن.
4.توی اروپاه بچه ها رو آیا توی رقابت تنیس نگه میدارن؟اگه اینجوری باشه بله بچه های آماتور رو توی رقابت با حریف آماتور خودش نگه میدارن که تکنیک و تاکتیکیشون هنوز شکل نگرفته اصلا.و این مسابقه واسه هر دوشون از اهمیت زیادی برخورداره چون هم سطح هم دیگه هستند.
5.اما من دقیقا متوجه نشدم بحث شما سر کلی بهش نگاه کردن چیه.اگه منظورتون اینه که تنیسور ها بیان تنیس بازی کنن و برن مسابقه بدن واسه اینکه به یسری چیزای کلی برسن و نه اینکه بتونن استرسشونو کنترل کنن و سطح بازیشون رو بالا ببرن باید بگم این از نظر من اشتباه.چون ی تنیسور نوجوان یا حرفه یی به این چیزا فکر نمیکنه اون به این فکر میکنه که باید چکار کنم این مسابقه قهرمان بشم چجوری میتونم به تیم ملی برم چکار کنم که به رنک جهانی برسم.فقط اینا واسش مهمه و خوب تنیس بازی کردن و البته بردن بردن و بردن.
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-19-2015, 10:16 AM   #10
بهار
Member

منظور من اینکه مسابقه روی تمام تنیس تاثیر گذاره، اما روی کدوم موارد تاثیر بیشتری داره. ما تا نفهمیم تاثیر اصلی یه هدف چیه نمی تونیم بازده ای کاملی از اون هدف داشته باشیم.
چون احتمال داره مثلا فکر کنیم میریم مسابقه تا فورهندامون خوب بشه در صورتی که اصل، مثلا تداوم و فراموش نکردن تاکتیکه برنامه ریزی شده باشه. حالا ما غافل از بعد تاکتیک همش تمرکز میکنیم روی فورهند. درسته که تو این راستا فورهندامون بهتر میشه اما هدف این بود؟نمی تونستیم توی تمرین روی فورهند تمرکز کنیم و اینجا روی تاکتیک تا در کنارش فورهندهای تمرین کردمونم خود به خود اجرا بشن چون ما وقتی به تاکتیک فکر می کنیم تکنیک خودش بر اساس سطح مهارتمون اجرا میشه.
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش