بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2017 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

27 دی - 10 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-13-2017, 05:40 AM   #1
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض گفتگو تبادل نظر و تحلیل پیرامون Australian Open 2017 نخستین گرند اسلم فصل مسابقات تنیس

با درود و صبح بخیر خدمت دوستان و همراهان
اولین گرنداسلم از فصل ۲۰۱۷ که بنظرم فصل زیبا و هیجان انگیزی هم هست
ساعتی پیش آیین قرعه کشی اون برگزار شد و شرایط جدول برای مدعیان و طرفدارانشون مشخص شد
به روال گذشته و تقسیم جدول به چهار کوارتر بازیکنان را بررسی میکنیم

کوارتر اول:

اندی ماری
سم کوئری
لوکاس پویی
بردیچ
فدرر
نیشیکوری

کوارتر دوم:

واورینکا
دلبونیس
کیریوس
سونگا
ساک
چیلیچ

کوارتر سوم:

مونفیس
زورف
نادال
اگوت
فرر
سیمون
راونیچ

کوارتر چهارم:

تیم
لوپز
کارلویچ
گوفن
دیمیتروف
گسکه
ورداسکو
جوکویچ

بنظرمن قرعه برای همه مدعیان و بزرگان چالشها و سختیهای زیادی داره
هیچکس مسیر چندان همواری نداره و بنظرم شاهد نتایج دوراز انتظار زیادی خواهیم بود
مسلما سخت ترین قرعه دور اول برای نواک هست که با همون ورداسکو بازی میکنه
که هفته قبل در دوحه نشون داد چقدر خطرناکه
از طرفی فدرر ظاهرا دورهای اول و دوم با دو بازیکن از مرحله مقدماتی روبرو میشه
همانطور که از قبل اشاره شده بود پروتکتد رنکینگ بی معناست و فدرر احتمالا برای رسیدن به
فینال در روی کاغذ باید بردیچ در دور سوم نیشیکوری در دور چهارم ماری در کوارتر و استن را در سمی ملاقات کنه
( احتمال سقوط فدرر به رنکینگ ۲۲-۲۴ بعد از ملبورن واقعا زیاده)
به همین نسبت کار اندی ماری هم در همین کوارتر و رسیدن به فینال دشواره
در کوارتر سوم نادال احتمالا یک بازی سخت با زورف آماده داره
و در کوارتر چهارم شاید سخت ترین رقیب نواک بعد از ورداسکو دیمیتروف بلغار باشه

پیشبینی نفرات حاضر در نیمه نهایی بنظرم سخت تر از همیشه است
هیچ شگفتی دور از ذهن نیست حتی شاید شگفتی رسیدن فدرر به فینال باشه!
شاید سم کوئری قاتل نواک در ویمبلدون اندی را در دور سوم حذف کنه!
شاید نواک در عین ناباوری دور اول مغلوب ورداسکو بشه!
اما در حالت نرمال و با آمادگی مطلوپ و فاصله زیاد اندی و نواک از سایر رقبا
و خصوصا سابقه درخشان هر دو در این تورنمنت قاعدتا یکی از این دو برنده گرنداسلم خواهد بود و شانس نواک بسیار بیشتره
نواکی که در فینال دوحه دیدیم برای بردن گرند اسلم سیزدهم کفایت میکنه و هیچ بعید نیست تا دو هفته دیگه عنوان نامبروان را پس بگیره

اشاره کوچکی کنم به قسمت بانوان که بنظرمیاد قرعه سرنا بسیار سخت باشه
دور اول با بنچیچ و احتمالا دور دوم با سافاروا قرعه واقعا دشواریه
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-13-2017, 01:30 PM   #2
pourya RF
Roger's Fan

آواتار pourya RF

پستها: 592
سپاس: 2,794
در 585 پست 3,988 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: بزرگترین و پر افتخار ترین تنیسور تاریخ *Roger federer*
پیش فرض پاسخ : گفتگو ، تبادل نظر و تحلیل پیرامون نخستین گرند اسلم فصل مسابقات تنیس Australian Open 2017

قرعه ی عادلانه ومناسبی بنظر من فقط دلم واسه اندی ماری یه ذره سوخت که اولین گرند اسلمی که به عنوان شماره ۱ داره بازی میکنه تا کوارتر بیشتر شانس نداره در موردبازی نواک با ورداسکو دارم لحظه شماری میکنم که فکر کنم بازی خیلی خوبی میشه
pourya RF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pourya RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-13-2017, 02:59 PM   #3
omidd
Senior Member

آواتار omidd

پستها: 148
سپاس: 2,356
در 146 پست 1,594 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: استاد راجر
پیش فرض پاسخ : گفتگو ، تبادل نظر و تحلیل پیرامون نخستین گرند اسلم فصل مسابقات تنیس Australian Open 2017

با سلام خدمت دوستان تنیسی شروع فصل 2017 بازگشت رافا و راجر و اولین گرند اسلم.
بعد از مدتی نسبتا طولانی راجر با رنکینگ 17 به استرالیا اپن رسیده و قرعه کشیم که انجام شد بپردازیم به تنیسورا ببینیم در چه شرایطی پا به این گرند میزارن.
از اندی و نواک شروع میکنم بعد سال خیلی خوبی که اندی داشت و بحق تونست نامبر وان بشه در دوحه هم نشون داد ریتم خودشو حفظ کرده و نواکم نشون داد امسال بدنبال پس گرفتن پادشاهیش از اندی،دوحه بطور کل عملکرد دو تنیسور خوب بود بازی فینال دیدم و واقعا لذت بردم بسیار بازی زیبایی بود هرچند یکم زیادی دیگه رالی داشت که انتظارشم داشتم.فینالو نواک برد اما کسایی که بازی دیدن قطعا شاهد بودن فرق قابل ذکری در این دو تنیسور نبود و اندی هم میتونست برنده باشه اونجور که طی سالیان اخیر نواک با قدرت اندی برده الان دیگه اینطور نیست و بنظرم الان هر دو در یک سطحن فقط شاید 1اپسیلون نواک بخاطر دستاورداش و تجربه هوشش در لحظات حساس پیش باشه البته این شرایطی که الان وجود داره چون اندی در اوج خودش از لحاظ فنی و اعتماد بنفس.
رافا هم بازیشو دیدم نمیدونم امسال چی میکنه اما سبک بازی که داشته کارشو سخت میکنه بجز در خاک ک اونجا هم اندی و نواک و چند نفر دیگه سطحشونو بردن بالا و باید ببینیم مویا میتونه کمکی به این ماتادور دوس داشتنی انجام بده یا نه.
راجر خب هر 6بازی تک و دو نفرشو دیدم و برای من بشخصه مهمترین بازیش با زورف بود تا ببینم در چه سطحی قرار داره سبک بازی زورف چون با قدرت به توپ ضربه میزنه و قد خوب و سرو عالی طبیعتا داره ی بازی سطح بالا برای راجر بود و درسته که راجر باخت اما بازی خوبی انجام داد بازی پایاپای 3تا تای بریک نشون میده چقدر نزدیک بوده راجر اشتباه نکنم 50 انفورسد ارور داشت اما بازی راضی کننده ای بود.
بازی با گاسکه هم با توجه به سبک بازی گاسکه اصلا برام نشون دهنده بازی راجر نبود بنظرم ملاک بازی راجر باید یازی با زورف قرار داد نه گاسکه که کلا بکهند و در باقی ضربات خوب نیست هر چند جزو تنیسورای خوب هستش.
ی نکته ای که در این چند بازی دیدم افت سرعت سرو راجر که مشخص بود و البته بازی اول با اونز خیلی خوب سوریس نزد راجر اما دو بازی بعد و حتی دوبل سرو دقیق با سرعت کمتر میزد حالا نمیدونم قرار این روند ادامه داشته باشه یا قرار سرعت و قدرت بیشتری به سرو خودش بده اما با همین سرو هم خیلی خوب بود و راضی کننده.
باقی تنیسورا هم بعضیاشون بد بودن مثل تیم و استن که متخصص گرند و بعضیا مثل رائونیچ و زورف و خصوصا دمیتروف بنظر باید روشون حساب کرد.

و در انتها راجبع قرعه کشی که طبیعتا راجر قرعه خیلی سختی خورد با توجه به رنکینگش و بالای جدول افراد نامدارتری هستن اما در مجموع بنظرم بازی های جذاب و زیبایی خواهیم داشت از احتمالات بگیم بازی اندی با پویی ،راجر از دور سوم به بعد همش جذاب با بردیچ نیشی اندی استن یا چیلیچ تسونگا ،رافا با زورف و رائونیچ،نواک با ورداسکو و دمیتروف.
من کمتر به یاد دارم بیگ فور تا قبل نیمه نهایشون چند تا بازی به این سختی و جالب رو کاغذ داشته باشن و امیدوارم راجر بتونه با پیدا کردن ریتم خودش همونطور که خودش گفت در اپن استرالیا همرو غافل گیر کنه من بشخصه اگر راجر بتونه تا کوارتر هم بیاد بسیار عملکرد خوبی برای ادامه فصل ولی شک ندارم بر خلاف دوستمون (مسعود پرحاشیه) راجر در پایان فصل قطعا جزو تاپ تن خواهد بود و من جزو 8 نفر میبینم راجر در کل این فصل فقط در استرالیا و ویمبلدون 1200 امتیاز گرفت و با توجه به سبک بازی راجر پیش بینی من امسال بین 4000 تا 6000 امتیاز در پایان فصل حداقل اصلا نظر احساسی نبود راجر اگه بقول خودش مشکل فیزیکی پیدا نکن و مصدوم نشه راجر در دو گرند ویمبلدون و امریکا میتونه در مراحل پایانی هم باشه یادمون نره راجر با اون فرم سال پیشش در دو گرند شرکت کرد هر دو هم تا نیمه نهایی رفت در 35 سالگی و الان با نزدیک 36 سال سن بنظرم باز هم شاهد هنرنمایی راجر خواهیم بود حس خوبی دارم و فکر میکنم راجر امسال مسترز هم خواهد برد البته همه اینا در گرو مصدوم نشدن که خدای نکرده بشه دیگه بنظر پروندش بسته میشه.
احتمال اینکه راجر بعد استرالیا رنکینگش بره بالای بیست زیاد و شاید اصن همون دور اول دوم حذف بشه اما در ادامه فصل با بازی کردن های مداوم راجر رقیب سختی برای نواک و خصوصا اندی میشه بنظرم پیشرفت راجر و بودنش بیشتر بنفع نواک چون راجر با اندی بهتر بازی میکنه و مثل چند سال اخیر راجر با بردن اندی میتونه راهو برای نواک و قهرمانیش فراهم میکنه هر چند این اندی بهترین و قابل احترام.
در مجموع انتظار فصل نزدیکی دارم بین اندی و نواک نفراتی مثل رافا راجر استن رائونیچ روزف هم در طول فصل میتونن مدعی باشن و البته امیدوارم دمیتروف به خودش بیاد یکی از بهترین تنیسورا در استایل و نوع بازی ولی نتونست خودشو به سطح بالا برسون و امیدوارم شاهد درخشش جوون ترا باشیم.
با آرزوی بهترین ها برای بهترین ها.موفق باشین و سلامت
omidd آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی omidd به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-13-2017, 03:21 PM   #4
pourya RF
Roger's Fan

آواتار pourya RF

ببخشید با اجازه حرفتونو اصلاح کنم که راجر در ملبورن ولندن ۱۴۴۰ امتیاز گرفته نه ۱۲۰۰.
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pourya RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-13-2017, 03:41 PM   #5
pourya RF
Roger's Fan

آواتار pourya RF

راجر تو تمریناتش تو ملبورن که خیلی خوب واماده نشون میده سرو های عالی وبی نقص و فورهندای فوق العاده و... فقط تو بکهند یه ذره ضعیفه که بنظرم اونم درست میشه از همه مهم تر انگیزه ی خیلی بالاشه که سرشار از انگیزست که به که من کمتر فدرر رو با این انگیزه دیدم خیلی بنظر من خوبه فقط وفقط قهرمانی تو ملبورن راضیش میکنه نه یه عملکرد خوب
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pourya RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-13-2017, 05:04 PM   #6
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

تنیس‌ فا

نگاهی به قرعه تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۷ در بخش انفرادی مردان؛ مسیر سخت فدرر در آغازی دوباره.

۲۴ دی , ۱۳۹۵ تنیس جهان, تنیس مردان

تنیس‌فا: با انجام مراسم قرعه‌کشی اولین گرنداسلم سال، تنیس‌بازان حاضر در سرزمین کانگوروها حریفان خود را شناختند. در نگاه اول به نظر می‌رسد اندی ماری، مرد اول تنیس جهان که در نیمه بالای جدول قرار دارد، کار سخت‌تری را نسبت به نواک جوکوویچ، مدافع عنوان قهرمانی در نیمه پایین جدول پیش رو داشته باشد.

بدون هیچ شکی، چارک اول جدول جذاب‌ترین قسمت آن است. حضور راجر فدرر سوئیسی (دارنده ۱۷ عنوان قهرمانی در مسابقات گرنداسلم، از جمله ۴ قهرمانی در تنیس آزاد استرالیا) در کنار اندی ماری بریتانیایی (صدرنشین جدید تنیس مردان و نایب‌قهرمان ۵ دوره آزاد استرالیا)، کی نیشیکوری ژاپنی، توماس بردیک از چک و لوکا پویی فرانسوی، بازی‌هایی هیجان‌انگیز را در این بخش نوید می‌دهد.

ماری که به دنبال کسب چهارمین قهرمانی خود در مسابقات گرنداسلم و نخستین عنوان خود در استرالیاست، ابتدا به مصاف ایلیا مارچنکو از اوکراین می‌رود. مرد اول تنیس جهان در ادامه و برای راه‌یابی به جمع ۸ نفر برتر، تنیس‌بازانی چون ین-سان لو از تایپه، سم کوئری و جان ایزنر از امریکا و لوکا پویی از فرانسه را پیش روی خود می‌بیند. در قسمت پایین این بخش، احتمالا در دور سوم شاهد مصاف راجر فدرر و توماس بردیک خواهیم بود. فدرر در دورهای اول و دوم به مصاف تنیس‌بازان صعودکرده از جدول مقدماتی خواهد رفت و در صورت راه‌یابی به دور چهارم احتمالا با کی نیشیکوری دیدار خواهد کرد. این تنیس‌باز ژاپنی برای رویارویی با استاد سوئیسی حریفانی از اسپانیا همچون الماگرو، گرانویرز و راموس-وینیولاس را سر راه خود دارد.

در چارک دوم استن واورینکا (قهرمان سال ۲۰۱۴ و دارنده ۳ عنوان قهرمانی مسابقات گرنداسلم) مسیر آسانی برای حضور در بین ۸ تنیس‌باز برتر دارد. مارتین کلیژان، استیو جانسون، ویکتور ترویتسکی و نیک کیریوس، حریفان احتمالی این تنیس‌باز ۳۱ ساله سوئیسی خواهند بود.

در قسمت پایین این بخش نیز مارین چیلیچ کروات، جو-ویلفرد سونگای فرانسوی، جک ساک امریکایی و برنارد تامیک میزبان، مهم‌ترین تنیس‌بازانی هستند که برای راه‌یابی به یک‌چهارم نهایی تلاش خواهند کرد.

در چارک سوم رافائل نادال (قهرمان سال ۲۰۰۹ و دارنده ۱۴ عنوان قهرمانی گرنداسلم) و میلوش رائونیچ (نایب‌قهرمان ویمبلدون ۲۰۱۶ و سید سوم مسابقات) حضور دارند. ماتادور که سال گذشته بدترین روزهای دوران ورزشی‌اش را سپری کرد، در دور نخست به مصاف فلورین مایر آلمانی می‌رود و سپس با برنده بازی میخائیل یوژنی و مارکوس بگدتیس کهنه‌کار روبرو خواهد شد. ساشا زورف جوان و گائل مونفیس باتجریه حریفان احتمالی نادال در دورهای سوم و چهارم خواهند بود؛ بنابراین سلطان خاک مسیر سختی برای پیشروی در جدول بازی‌ها دارد.

در قسمت پایین این بخش نیز رائونیچ ابتدا با داستین براون و سپس با برنده تیلور فریتس و ژیل مولر دیدار خواهد کرد. کانادایی ِ ۲۶ ساله برای راه‌یابی به جمع ۸ نفر برتر باید تنیس‌بازانی همچون ژیل سیمون از فرانسه، روبرتو باتیستا آخوت و داوید فرر از اسپانیا را از پیش رو بردارد.

در چارک آخر نیز نواک جوکوویچ صرب حضور دارد؛ کسی که در ۵ دوره از ۶ دوره اخیر قهرمان شده و امسال نیز شانس اول کسب عنوان قهرمانی به شمار می‌رود. نوله در دور نخست با فرناندو ورداسکو روبرو می‌شود و دنیس ایستومین و پابلو کارنیو بوستا حریفان احتمالی او در دورهای دوم و سوم خواهند بود. بهترین تنیس‌باز جهان در سال‌های اخیر برای راه‌یابی به یک‌چهارم نهایی باید از سد گریگور دیمیتروف یا ریشار گسکه بگذرد.

در دیگر قسمت این بخش نیز دومینیک تیم اتریشی (سید ۸ مسابقات) قرار دارد. او برای قرارگرفتن در جمع ۸ تنیس‌باز برتر، حریفانی چون فلیسیانو لوپز، فابیو فونینی، تامی هاس، ایوو کارلوویچ و داوید گوفن را پیش روی خود می‌بیند.

جمع‌بندی: نخستین گرنداسلم سال همیشه شور و هیجان خاصی به‌دنبال دارد. شروع فصلی جدید، دیدن بازیکنان مورد علاقه، لذت همراهی دوباره با فدرر و نادال و ظهور استعدادهایی نو در جهان تنیس. در سال‌های اخیر اما استرالیا مکانی بوده که در آن کمتر شاهد شگفتی بوده‌ایم و همچنان حضور دوباره جوکوویچ و ماری در دیدار نهایی، محتمل‌ترین سناریوی ممکن است. آیا نوله جایگاه خود را در استرالیا حفظ خواهد کرد یا اینکه اندی ماری بالاخره طلسم ناکامی‌هایش را خاتمه می‌دهد؟
از سوی دیگر به نظر نمی‌رسد راجر فدرر و رافائل نادال تا مراحل پایانی پیش روند. در مسیر سختی که قرعه برای آنها تعیین کرده، حضور در نیمه‌نهایی نیز که زمانی برایشان بسیار طبیعی بود، نوعی موفقیت در سال جدید به شمار می‌رود؛ اما قهرمانان بزرگ را هیچ‌گاه نباید از قلم انداخت. باید نشست و دید که این بار ورزشگاه راد لیور به روی چه کسی لبخند می‌زند.

نگاهی به قرعه تنیس آزاد استرالیا 2017 در بخش انفرادی مردان؛ مسیر سخت فدرر در آغازی دوباره. - تنیس‌ فا
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-13-2017, 05:24 PM   #7
sina1993
Senior Member

آواتار sina1993

پستها: 207
سپاس: 3,083
در 189 پست 1,318 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

بنظرم قرعه جالبی نبود تنیسورهای خطرناک سمت ماری افتادن و فکر نکنم زیاد به بحث احتیاج داشته باشه
درباره بقیه تنیسورها بنظرم فرر ممکنه توی راند دوم مقابل مدودف به مشکل بخوره زورف هم چالش جدی رافا تا قبل از دیدار مقابل راونیچ هست
تامی هاس نفر دوم سابق دنیا تقریبا بعد از یکسال و نیم به مسابقات برمیگرده و راند اول با پیر بازی میکنه

آخرین باری که راجر خارج از تاپ 10 بود به یو اس اپن 2002 برمیگرده که در اون تورنمنت سمپراس با سید17 قهرمان مسابقات شد (راجر سید17 استرالیا امساله)
sina1993 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی sina1993 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-13-2017, 08:19 PM   #8
نشاط
Banned Users

پستها: 87
سپاس: 190
در 66 پست 161 بار سپاسگزاری شده

من هم نظرم اینه که شاهد بازیهای زیبا و جذابی خواهیم بود از همان دورهای پایین مثل بازی اول جوکو اما در کل قرعه اندی ماری خیلی سخت تره و فکر کنم امسال هم در حسرت ملبورن بمونه بهترین اتفاق ممکن برای جوکو بردن ماری در دوحا بود که روحیه مضاعفی بهش داده شانس اول صعود از پایین جدول جوکو ولی اون بالا هر اتفاقی میتونه بیفته
نشاط آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-13-2017, 08:24 PM   #9
نشاط
Banned Users

پستها: 87
سپاس: 190
در 66 پست 161 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط pourya RF نمایش پست ها
راجر تو تمریناتش تو ملبورن که خیلی خوب واماده نشون میده سرو های عالی وبی نقص و فورهندای فوق العاده و... فقط تو بکهند یه ذره ضعیفه که بنظرم اونم درست میشه از همه مهم تر انگیزه ی خیلی بالاشه که سرشار از انگیزست که به که من کمتر فدرر رو با این انگیزه دیدم خیلی بنظر من خوبه فقط وفقط قهرمانی تو ملبورن راضیش میکنه نه یه عملکرد خوب
شما چند دقیقه تمرین فدرر را دیدی؟شرایط تمرین با جو مسابقه خیلی متفاوته فدرر با قرعه ای که داره اگر به یکچارم برسه کار بزرگی کرده نادال هم امیدی بهش نیست مشکل هر دوشون ریختن اون ابهت و شرایط قبلی شونه که بنظر در هر مسابقه شکست ناپذیر بودن اما الان براحتی میبازن
نشاط آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-14-2017, 03:39 PM   #10
pourya RF
Roger's Fan

آواتار pourya RF

امروز تولدمه امسال با حدود دو هفته تاخیر بهترین کادو تولده عمرمو از اسطوره میگیرم امسال استرالیا برای ماست
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pourya RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش