بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای زنان > تنیس اشتوتگارت (Porsche Tennis Grand Prix)

تنیس اشتوتگارت (Porsche Tennis Grand Prix)

4-10 اردیبهشت - اشتوتگارت، آلمان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-26-2012, 08:04 AM   #1
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

پستها: 3,313
سپاس: 16,491
در 3,306 پست 31,684 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض اخبار مسابقات تنیس اشتوتگارت

مصدومیت رقبا، صعود آسان شاراپووا و وزنیاکی

0,,12781~10775331,00.jpg

اشتوتگارت - آلمان

ماریا شاراپووا شماره دو زنان جهان، فصل خاک را با رسیدن به یک چهارم نهایی جایزه بزرگ پورشه آغاز کرد. حریف او الیزه کورنت در ست دوم مجبور به کناره گیری شد زیرا از مصدومیت شانه رنج می برد.

روسی ست نخست را 3-6 به پایان برد و در ست دوم 0-1 پیش افتاد که با کناره گیری حریف مواجه شد.

کرولاین وزنیاکی دانمارکی نیز با نتیجه مشابه (3-6 0-1) پس از انصراف یلنا یانکوویچ از صربستان به دور دوم راه یافت و دیداری دشوار با انجلیک کربر آلمانی -که در فینال کوپنهاگ او را مغلوب کرد- خواهد داشت.

در یکی دیگر از رقابتهای دور نخست، مونا بارتل آلمانی پس از ذخیره (سیو) کردن سه ست پوینت آنا ایوانوویچ از صربستان را 5-7 (4)6-7 مغلوب کرد. ایوانوویچ در ست نخست 3-5 پیش افتاد و سه بار فرصت گرفتن ست بر روی سرو بارتل را داشت اما وایلدکارد آلمانی پس از دوبار نجات دادن خود، با امتیاز سرویس حریف را ناکام گذاشت.

اگکل امانمورادوا از ازبکستان که جایگزین (بازنده خوش شانس) دانیلا هنتاکوا در قرعه کشی اصلی شده، دومینیکا سیبولکوا از اسلواکی را در سه ست 2-6 7-5 3-6 شکست داد. او در راند دوم با لی نا از چین مسابقه می دهد.

اگنیژکا رادوانسکا سید چهارم از لهستان، برای ورود به یک چهارم نهایی با نتیجه 3-6 4-6 از سد گرتا آرن، کوالیفایر مجارستانی گذشت.

در مهمترین دیدار امروز، ویکتوریا ازارنکا از بلاروس، شماره یک زنان جهان و قهرمان آزاد استرالیا که تنها یک باخت در کارنامه این فصل اش دارد، به دیدار آندره‌آ پتکوویچ از آلمان می رود.

M∂hdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-27-2012, 10:00 AM   #2
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

وزنیاکی در راند دوم شکست خورد؛ شماره یک دوباره به بارتل رسید

0,,12781~10779077,00.jpg

زن شماره یک جهان پس از مصدومیت مچ پای راست و کناره گیری اجباری آندره آ پتکوویچ به یک چهارم نهایی مسابقات جایزه بزرگ پورشه صعود کرد.

ازارنکا در ست نخست 2-6 به برتری رسید و در ست دوم بازی 4-4 پیش رفت که آلمانی با حرکت نامناسب باعث پیچ خوردگی مچ پای راستش شد. شدت آسیب دیدگی به حدی بود که او فقط با کمک پزشک (و آزارنکا) می توانست زمین مسابقه را ترک کند "چیز وحشتناکی اتفاق افتاده است، احساس می کنم برای او بسیار متاسفم". آزارنکا که به پتکوویچ کمک کرد تا از کورت خارج شود، گفت.

"او یک بازیکن بزرگ است و من امیدوارم که به زودی بهبود یابد".

آزارنکا که اولین مسابقه فصل خود در زمین خاکی را تجربه می کرد از پیدا کردن ریتم و بازی بر روی رس سخن گفت از برخی رالی ها و نکات خوب نیز ابراز خوشحالی کرد.

Azarenka got her 27th win of the season, matching Agnieszka Radwanska.

این دومین بازی شماره یازده رنکینگ پس از بازگشت از مصدومیت کمر خود در ماه ژانویه بود. پتکوویچ پس از اشتفی گراف در سال 1998، اولین زن آلمانی ست که فصل را در جمع ده نفر برتر به پایان برده است.

Andrea Petkovic horrible injury vs Viktoria Azarenka

پتکوویچ از گرفتن اسکن و ام آر آی (در فردای مسابقه) بر روی مچ پای پیچیده و متورم شده و بررسی رباط آسیب دیده می گوید.

او پس از سه ماه و نیم بازگشت و اولین دیدار خود در WTA را انجام داد "بازی در مقابل این جمعیت واقعا خوب بود" آلمانی اظهار نظر کرد. پتکوویچ از شروع به بازگشت کوچک در اشتوتگارت می گوید.

"Just as I was beginning to find my rhythm and my strength again, I rolled my ankle. It's definitely unlucky, but I'll be back again.

انجلیک کربر آلمانی، کرولاین وزنیاکی سید ششم از دانمارک را با نتیجه 1-6 2-6 خرد کرد. کربر همچنین در این ماه شماره یک سابق جهان را از رسیدن به سومین قهرمانی پیاپی در کوپنهاگ ناکام گذاشت. او اکنون از هفت مسابقه گذشته در برابر ده نفر برتر، به پنج پیروزی رسیده است.

سه نفر از بهترین بازیکنان خاک رس (کویتوا - استوزر - لی نا) به مرحله یک چهارم نهایی تنیس جایزه بزرگ پورشه راه یافتند

کربر در اشتوتگارت حتی یک بار فرصت شکستن گیم خود را به دانمارکی نداد و در نه گیم متوالی 1-6 0-4 به پیروزی رسید "این یک بازی بسیار عالی بود" کربر گفت. "کرولاین یک بازیکن بزرگ است، یک بازیکن در جمع ده تنیسور برتر و شماره یک در ژانویه، شکست دادن او در دو هفته گذشته به من اعتماد به نفس زیادی می دهد. در هارد یا خاک
مهم نیست، من احساس بسیار خوبی در هر دو سطح دارم و احساسی بسیار خوب که در اینجا جمعیت باور نکردنی ست".

پترا کویتوا، قهرمان ویمبلدون که در فصل جاری با بیماری و مصدومیت دست و پنجه نرم کرده است، با پیروزی آخر هفته برابر اسکیاونه در رقابتهای فدکاپ، به جمهوری چک، مدافع عنوان قهرمانی کمک کرد تا دومین فینال را تجربه کند. در اشتوتگارت، او دوباره با ایتالیایی بازی کرد و این بار پیروزی آسانی بدست آورد. کویتوا در 59 دقیقه 2-6 2-6 بر اسکیاونه غلبه کرد و اکنون رکورد خود در کورت های سرپوشیده (Indoor) را به 26 پیروزی متوالی گسترش داده است "در واقع از سرویس امروزم متعجب شدم. یکی از بهترین روزهای من در سرویس بود". قهرمان استانبول گفت. "من ترجیح می دهم درسطوح سریعتر بازی کنم، اما در اینجا احساس می کنم سطح شبیه به آزاد فرانسه است و برخلاف بسیاری از کورت های خاک رس در فضای باز، آن به بازیکنان تهاجمی تر کمک می کند".

کربر تنها به 63 دقیقه نیاز داشت تا وزنیاکی را شکست دهد

کویتوا از کناره گیری فصل پیش در اشتوتگارت به خاطر آسیب دیدگی، ابراز تاسف می کند. او در سال گذشته قهرمان مسابقات خاک رس مادرید شد و یکی از فیوریت (مورد علاقه) ها در آزاد فرانسه، قبل از برخورد نزدیک در راند چهارم و توقف در برابر لی نا بود.

لی نا، سید هشتم مسابقات روز پنجشنبه پس از گرفتن یک بریک در هر ست، به مسیر بازنده خوش شانس از ازبکستان پایان داد.

0,,12781~10778489,00.jpg

سم استوزر، قهرمان آزاد امریکا نیز برای صعود به یک چهارم نهایی، یولیا گورگس مدافع عنوان قهرمانی را در سه ست 2-6 6-2 3-6 شکست داد "این قرعه برای هر دو ما سخت بود، اما من به وضوح خوشحال بیرون آمدم" استرالیایی گفت. با وجود باخت، گورگس از عملکرد خود کاملا رضایت دارد "او تنها در سرویس بهتر از من بود" آلمانی گفت. "صادقانه بگویم من انتظار نداشتم در این دوره از مسابقات برنده شوم زیرا تمام هشت بازیکن برتر حضور داشتند و همچنین این نخستین بار بود که من در دفاع از چنین عنوان بزرگی بودم. اما من %100 هستم و در واقع فکر می کنم این بازی به من کمک کرد". برای ورود به نیمه نهایی، استوزر باید از سد شاراپوا عبور کند.

مونا بارتل پس از پیروزی برابر آنا ایوانوویچ و ماریون بارتولی، دوباره به آزارنکا رسید. او که دیگر شانس آلمانی ها در اشتوتگارت به حساب می آید با هفت امتیاز سرویس ماریون بارتولی فرانسوی، سید شماره 7 را با نتیجه 3-6 1-6 شکست داد "این یکی از بهترین بازی های زندگی ام بود" بارتل گفت. او از حمایت فوق العاده تماشاگران تشکر می کند.

بارتل هر سه دیدار برابر ازارنکا را باخته است اما در راند دوم ایندین ولز تا آستانه خلق یک شگفتی (شکت دادن بلاروسی) پیش رفت که در تای بریک ست سوم نتیجه را واگذار کرد.

ba69dba47fda9dbc1047f5512670fdc9-getty-510517665.jpg

"این اولین پیروزی من در برابر یک بازیکن Top 10 بود. این چیز خاصی است".

10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-28-2012, 10:31 AM   #3
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

برای نخستین بار از سال 2009؛ چهار تنیسور برتر زنان در نیمه نهایی

0,,12781~10783097,00.jpg

ماریا شاراپوا و پترا کویتوا مبارزات جمعه را با پیروزی ختمه دادند تا به همراه ویکتوریا ازارنکا وصعود اگنیژکا رادوانسکا در روز، چهار بازیکن برتر جهان در مرحله نیمه نهایی اشتوتگارت باشند.
از ژوئیه 2009 در ویمبلدون، نخستین بار است که این اتفاق می افتد.

پس از پیروزی در ست نخست و برتری 3-5 در ست دوم، استوزر فاصله کمی برای صعود به نیمه نهایی داشت. او از ده ملاقات پیشین با شاراپووا، در نه دیدار آخر شکست را تجربه کرده بود.
پس از سه ساعت و یک دقیقه، شاراپووا (5)7-6 (5)6-7 5-7 به برتری رسید.

"Up until that point, you always have to battle hard. It's a one-on-one situation on the court. That's the way I play the game." Sharapova said

شاراپووا می گوید استرالیایی در سرویس روز خوبی داشته است.

"من فکر می کنم این یک مساببقه خیلی خیلی خوب بود - ما هر دو بسیار خوب بازی کردیم" استوزر گفت.

استوزر اخر هفته در اشتوتگارت، دو پیروزی در رقابتهای فدکاپ داشت.

Sharapova and Kvitova are tied in their head-to-head series, 2-2

در دومین مسابقه شب گذشته، پترا کویتوا سید سوم، با نتیجه 4-6 4-6 انجلیک کربر را با شکست مواجه کرد. این بیست و هفتمین پیروزی چکی در زمین های سرپوشیده بود و اکنون دارای 14 پیروزی از 15 مسابقه گذشته خود در یک چهارم نهایی دبلیو تی ای است. تنها باخت او در یک چهارم نهایی آزاد 2010 استرالیا برابر ویرا زوناروا بود.

کویتوا نقش سرویس و ریترن را در این بازی مهم می داند "او در بیس لاین به خوبی بازی می کند" خطاب به کربر گفت. "من در حال حاضر در نیمه نهایی هستم و این اولین بار است که در این مرحله در اینجا بازی می کنم که این بسیار خوب است. او از مسابقه با شاراپووا استقبال می کند.

"پترا امروز خیلی خوب بازی کرد" کربر گفت. آلمانی در ادامه از شانس های از دست رفته در ست نخست می گوید و سرویس بهتر حریف را تفاوت در بازی می داند.

ازارنکا، شاراپووا، کویتوا و رادوانسکا، نفرات اول تا چهارم برای اولین بار در نیمه نهایی یک تورنمنت دبلیو تی ای، پس از ویمبلدون 2009، زمانی که سافینا، س.ویلیامز، و.ویلیامز و دمنتیوا (ویلیامزها به فینال رفتند و سرینا قهرمان شد) نفرات اول تا چهارم آن زمان بودند، حضور دارند.

"در سمت مردان، حضور چهار تنیسور برتر در نیمه نهایی طبیعی است" کویتوا گفت. "این برای مسابقات، اسپانسرها و مردم عالی است. مدت زمان زیادی گذشته است، اما امیدوارم به زودی در تورنمنت های بیشتری رخ دهد".

0,,12781~10782837,00.jpg

در اولین دیدار نیمه نهایی، دوئل تماشایی بین ازارنکا و رادوانسکا انجام می شود که تنیسور اهل بلاروس از دوازده ملاقات قبلی، نه بار به پیروزی رسیده و تنها سه مسابقه را از دست داده است.

لهستانی برای حضور در نیمه نهایی، حاکم آزاد فرانسه را در سه ست 6-3 2-6 3-6 شکست داد و آزارنکا دوباره مسابقه ای سخت برابر مونا بارتل وایلدکارد آلمانی را تجربه کرد که در نهایت 4-6 (3)7-6 5-7 به پیروزی رسید.

رادوانسکا از پنجمین دیدار فصل جاری برابر ازارنکا
(که هر چهار دیدار قبلی در سیدنی، ملبورن، دوحه و ایندین ولز را از دست داده است) می گوید "ما دیدارهای زیادی با هم داشته ایم، به ویژه در سال جاری. این نوع عجیب و غریب است، اما ما هیچ چاره ای نداریم!".

هر دو بازیکن تاکنون 28 پیروزی کسب کرده اند و برنده این دیدار رهبر مستقل این فصل در پیروزی خواهد بود. رکورد ازارنکا 28 پیروزی به یک (تنها باخت برابر ماریون بارتولی در میامی) و رادوانسکا 28 پیروزی به چهار (هر چهار بار برابر ازارنکا) است.

7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-28-2012, 10:50 PM   #4
Aryan
Novak's Fan

آواتار Aryan

پستها: 591
سپاس: 2,600
در 577 پست 3,841 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic = Roger Federer = Maria Sharapova = Eugenie Bouchard = Victoria Azarenka

زنان شماره 1 و 2 تنیس جهان به فینال اشتوتگارت راه یافتنند

ویکتوریا آزارنکا زن شماره 1 تنیس جهان تونست رادوانسکا رو به راحتی و با نتایج 6/3 6/1 شکست بده
از طرف دیگر ماریا شاراپوا زن شماره 2 تنیس جهان تونست پترا کویتوا رو در 2 ساعت و با نتایج 7/6 6/4 شکست بده
آخرین رویارویی شاراپوا و آزارنکا بر میگرده به فینال اندين ولز که آزارنکا تونست شاراپوا رو شکست بده
این دو بازیکن تاکنون 4 رویایی در فینال داشتند که هر 4 بازی رو آزارنکا پیروز بوده

[SIZE="4"((لبته با اجازه از آقا مهدی گل که زحمت خبر رسانی رو ایشون میکشن))[/SIZE]

ویرایش توسط Aryan : 04-28-2012 در ساعت 11:38 PM
Aryan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Aryan به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش