بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > مسترز مادرید (Mutua Madrid Open)

مسترز مادرید (Mutua Madrid Open)

18-24 اردیبهشت - مادرید، اسپانیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-07-2012, 02:44 PM   #1
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض شرایط بازی و پیش نگاهی به دیدار پیایانی

Conditions
مسابقات Madrid بر روی یک سطح خاک رس ابی کند برگزار می شود , گرچه شهر Madrid در ارتفاع ۶۶۷ متری ( ۲۱۸۸ - پائی ) از سطح دریا واقع شده است که اندکی شرایط را سریعتر می کند.
تنی چند از بازیکنان در گذشته از شرایط بازی گله مند بودند من چمله Nadal:
" بازی کردن در ارتفاع اینچنین نزدیک به مسابقات Paris یک مشکل جدیست. بهتر می بود اگر Rome اخرین مسابقه قبل از Paris بود از انجائیکه ارتفاع این دو شهر یکسانند , " Nadal چنین گفت و ادامه داد:
" بازی کردن در اسپانیا همواره انگیزه خاصی ایجاد می کند , تنها مشکل بازی کردن در ارتفاع است. شرایط بازی در اخرین مسابقه قبل از Roland Garros کاملا با شرایط بازی در Paris متفاوت است. باور کنید , چون من در انجا بازی کرده ام. من عاشق انم که قبل از Roland Garros مسابقه ای در ارتفاع نداشته باشم. "
Federer در فینال سال 2009 در این مسابقات Nadal را شکست داد و در حالی پای به مسابقات می گذارد که از شرایط بازی خشنود است.
" توپها پس از برخورد با زمین ارتفاع زیادی می گیرند و این مطمئنا به من این شانس را می دهد تا بازی حمله ای خود را پیاده کنم , " Federer چنین گفت.
یکی دو بازیکن در سال 2009 از خاک رس موجود در مسابقات Madrid خشنود نبودند.
" من تا به حال بر روی خاک رسی به این بدی بازی نکرده ام , این افتضاحترین سطحیست که من تا به حال دیده ام , " Wawrinka چنین گفت.
Mathieu نیز ناراضی بود:
" سطوح مسابقات واقعا نرمند , " Mathieu چنین گفت و ادامه داد:
" شما سعی می کنید سر بخورید , اما همه جا گودال وجود دارد . شما میتوانید بر روی سطح قلعه شنی درست کنید , من هیچوقت قبلا چنین چیزی ندیدم! خیلی خوب میشد اگر میشد چندین بازی را در اینجا برد , اما شرایط بازی به هیچ وجه شبیه Roland Garros نیست. این شرایط بازی واقعا حتی شبیه به بازی کردن بر روی خاک رس معمولی نیز نیست. "
بازیکن دیگری که در سال ۲۰۱۰ از شرایط بازی گلایه مند بود Gulbis بود:
" سطح استادیومی که من در ان بازی کردم (
Arantxa Sanchez-Vicario
) خوب است. این سطح خیلی کندتر از سطح سایر استادیوم هاست. سطوح استادیومهای دیگر افتضاح است. "
سال گذشته مسوولین برگزاری مسابقات قبول کردند که این مسابقات دو هفته زودتر برگزار شود از انجاییکه ممکن است به بازیکنان برای اماده شدن در مسابقات Roland Garros کمک کند.
سه استادیوم اصلی سقف متحرک دارند.
Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
36 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-12-2012, 10:58 PM   #2
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده

Federer vs. Berdych
Federer بیشتر در برابر بازیکنان Solid متزلزل است بازیکنانی که می توانند وی را مجبور به ضربه زدن به یک توپ اضافه تر کنند , به عنوان مثال:
Canas & Nadal
بازیکنانی که به طور خستگی ناپذیر بال ضعیفتر وی را که بکهندش است را مورد هدف قرار می دهدند و با توپهای عمیق و Top-Spin دار سنگین به دنبال بیرون کشیدن خطا از انند.
Berdych کاملا عکس این استیل را بازی می کند , گرچه قدرت ضرباتش وی را به بازیکنی تبدیل می کند که نتوان دست کمش گرفت , اما به نظر می رسد وی دقیقا انگونه که Federer می خواهد بازی می کند.
بازیکن سوییسی , معمولا , سرویس بازیکنان Big Server را به خوبی می خواند , به عنوان مثال:
Federer 21-3 vs. Roddick
وی به خوبی می تواند از سرعت ضربات سهمگین و قوی حریفانش تغذیه کند , به عنوان مثال:
Federer 10-1 vs. Blake
ظربات سهمگین متنوع Federer و توانایی وی در ایجاد کردن تمامی زوایا در زمین به وی این امکان را می دهد تا بازیکنانی که از قدرت حرکتی ضعیفی برخوردارند را از منطقه ای که احساس راحتی می کنند بیرون بکشد و انها را از زمین بازی خارج کند , به عنوان مثال:
Federer 13-3 vs. Ljubicic
و ضربه زدن Flat و قدرتمند Berdych باعث می شود تا این بازیکن اهل چکسلواکی بیشتر مستعد خطا دادن در وسط رالی ها باشد نسبت به بازیکنانی که بر Topspin تکیه می کنند.
Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
28 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش