بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان > اخبار تنيس زنان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-15-2013, 07:00 AM   #1
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

پستها: 3,313
سپاس: 16,491
در 3,306 پست 31,684 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض قهرمان ویمبلدون 2013 از دنیای تنیس کناره‌گیری کرد

8655655665.jpg
Marion Bartoli has just announced she is retiring. Tonight was her last match of her career.

قهرمان ویمبلدون 2013، در سینسیناتی پایان دوران حرفه‌‌ای‌اش را اعلام کرد.

ماریون بارتولی پس از شکست برابر سیمونا هالپ رومانیایی در راند دوم سینسیناتی این تصمیم عجیب را با رسانه‌ها در میان گذاشت.

این تنیس‌باز 28 ساله فرانسوی، ماه پیش در رقابتهای ویمبلدون با شکست سابینه لیسیکی، نخستین گرنداسلم حرفه‌ای‌اش را کسب کرده بود.

از سال 2000 تاکنون او موفق به کسب هشت عنوان WTA شد.

MARION BARTOLI: "I made my dream a reality and it will stay forever with me, but now my body just can't cope with everything."
M∂hdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
31 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-15-2013, 09:00 AM   #2
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

کار خوبی کرد، خودش هم خوب فهمیده بود که اون قهرمانیش یه حادثه ی تکرارنشدنی بوده و اگه بخت یارش نبود نمی تونست اون عنوان رو یدک بکشه.

ویرایش توسط mspayam : 08-15-2013 در ساعت 09:31 AM
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-15-2013, 11:33 AM   #3
delpotro
Senior Member

پستها: 1,257
سپاس: 12,428
در 1,244 پست 8,595 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره نواک جوکوویچ ، نادال، بردیخ، سونگا، تیم ،پیا، کلیژان، کرنو بوستا، آندری کوزنتسوف،کارن هاچانوف،چانگ هیون،دونا وکیچ ، خواهران ویلیامز، تیلور فریتز ،وسلی،ویکمایر،تیپسارویچ ، یوژنی،اناستازیا سواستوا و ....

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها
کار خوبی کرد، خودش هم خوب فهمیده بود که اون قهرمانیش یه حادثه ی تکرارنشدنی بوده و اگه بخت یارش نبود نمی تونست اون عنوان رو یدک بکشه.
این چه ربطی به اون داره؟ یعنی اگه قهرمان نمیشد کناره گیری نمی کرد؟

گفته که مشکل فیزیکی داشته.بدنش درد میگرفته و ....

البته ماریون بارتولی هیچ وقت تو این سایت احترام نداشت.ولی من برای ماریون بارتولی به عنوان کسی که

نیمی از عمر 28 ساله اش رو صرف تنیس کرده، فارغ از قهرمانیش تو ویمبلدون،احترام

فراوانی قائل هستم.

امیدوارم همون طور که در تنیس موفق بود،در بقیه مراحل زندگیشم سربلند باشه.

تنیسور با اخلاقی بود.همیشه هم تا لحظه آخر میجنگید و تلاششو میکرد.هیچ وقت ناامید

نمیشد.تحسین برانگیز بود...

هیچ وقت فراموشش نمی کنم.

ویرایش توسط delpotro : 08-15-2013 در ساعت 12:29 PM
delpotro آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی delpotro به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-15-2013, 02:38 PM   #4
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط delpotro نمایش پست ها
این چه ربطی به اون داره؟ یعنی اگه قهرمان نمیشد کناره گیری نمی کرد؟

گفته که مشکل فیزیکی داشته.بدنش درد میگرفته و ....

البته ماریون بارتولی هیچ وقت تو این سایت احترام نداشت.ولی من برای ماریون بارتولی به عنوان کسی که

نیمی از عمر 28 ساله اش رو صرف تنیس کرده، فارغ از قهرمانیش تو ویمبلدون،احترام

فراوانی قائل هستم.

امیدوارم همون طور که در تنیس موفق بود،در بقیه مراحل زندگیشم سربلند باشه.

تنیسور با اخلاقی بود.همیشه هم تا لحظه آخر میجنگید و تلاششو میکرد.هیچ وقت ناامید

نمیشد.تحسین برانگیز بود...

هیچ وقت فراموشش نمی کنم.
رضا جان
در مورد بازنشسته کردن خودش که عملاً خودش همون چیزی رو که تو گفتی می گه، اما توی اون پاراگراف یه جمله هم هست که می گه:
I made my dream a reality and it will stay with me forever
تاکید اصلیش بر همون مشکل فیزیکیه ولی جواب دادن به اون سوالی هم که تو پرسیدی کار راحتی نیست، شاید آره، شاید هم نه، چون ممکن بود با خودش فکر کنه که هنوز عطش بردن یه گرند اسلم رو داره. اما حالا که برده، مطمئناً دیگه عطش سابق رو نداره.
بعد هم این اولین باریه که من می بینم یه تنیسور توی این سن می گه بدنم درد می گیره و از این حرفا. این همه بازیکن تنیس هستن (از جمله همین داته کروم که با چهل و خورده ای سال داره تنیس بازی می کنه) که همچنان دارن به بازی ادامه می دن، این چند سال بازی فقط روی بدن بارتولی تاثیر گذاشته؟ اگه این درست باشه که عملاً بدنش خیلی ضعیفه و عجیبه که تا همین جا هم اومده.

رضا جان، احترام هم به همراه آدم زاده نمی شه، رفتار و کردار و گفتار آدمه که باعث می شه یه نفر احترام پیدا کنه، و یکی نه. از لحاظ بازی و جنگندگی که بارتولی به اعتبار گرند اسلم هایی که توشون شرکت داشته، غیر از همین پیروزیش در ویمبلدون دستاورد دیگه ای نداشته، از 2001 داره بازی می کنه، کل رکوردش، سه تا کوارتر هست، یه سمی فاینال، یه فینال و یه دونه هم همین گرند اسلم. حالا خوب می گیم خیلیای دیگه هم بودن و هستن که عملکرد درخشانی نداشتن و از این حرفا، اما اون خیلیای دیگه از این ادعاها نمی کنن که ملت به ریششون بخندن و دستشون بندازن:

http://www.thetennisspace.com/how-ma...ere-in-tennis/

در آخر هم باید بگم این کامنت من خالی از تعصب هم نیست چون به نظرم لیزیکی که حریف های سخت تری از جمله فینالیست های سال قبل (سرنا و اگنیشکا) رو شکست داده بود استحقاق این پیروزی رو داشت نه بارتولی.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-15-2013, 02:51 PM   #5
delpotro
Senior Member

بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره نواک جوکوویچ ، نادال، بردیخ، سونگا، تیم ،پیا، کلیژان، کرنو بوستا، آندری کوزنتسوف،کارن هاچانوف،چانگ هیون،دونا وکیچ ، خواهران ویلیامز، تیلور فریتز ،وسلی،ویکمایر،تیپسارویچ ، یوژنی،اناستازیا سواستوا و ....

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

رضا جان
در مورد بازنشسته کردن خودش که عملاً خودش همون چیزی رو که تو گفتی می گه، اما توی اون پاراگراف یه جمله هم هست که می گه:
I made my dream a reality and it will stay with me forever
تاکید اصلیش بر همون مشکل فیزیکیه ولی جواب دادن به اون سوالی هم که تو پرسیدی کار راحتی نیست، شاید آره، شاید هم نه، چون ممکن بود با خودش فکر کنه که هنوز عطش بردن یه گرند اسلم رو داره. اما حالا که برده، مطمئناً دیگه عطش سابق رو نداره.
بعد هم این اولین باریه که من می بینم یه تنیسور توی این سن می گه بدنم درد می گیره و از این حرفا. این همه بازیکن تنیس هستن (از جمله همین داته کروم که با چهل و خورده ای سال داره تنیس بازی می کنه) که همچنان دارن به بازی ادامه می دن، این چند سال بازی فقط روی بدن بارتولی تاثیر گذاشته؟ اگه این درست باشه که عملاً بدنش خیلی ضعیفه و عجیبه که تا همین جا هم اومده.

رضا جان، احترام هم به همراه آدم زاده نمی شه، رفتار و کردار و گفتار آدمه که باعث می شه یه نفر احترام پیدا کنه، و یکی نه. از لحاظ بازی و جنگندگی که بارتولی به اعتبار گرند اسلم هایی که توشون شرکت داشته، غیر از همین پیروزیش در ویمبلدون دستاورد دیگه ای نداشته، از 2001 داره بازی می کنه، کل رکوردش، سه تا کوارتر هست، یه سمی فاینال، یه فینال و یه دونه هم همین گرند اسلم. حالا خوب می گیم خیلیای دیگه هم بودن و هستن که عملکرد درخشانی نداشتن و از این حرفا، اما اون خیلیای دیگه از این ادعاها نمی کنن که ملت به ریششون بخندن و دستشون بندازن:

http://www.thetennisspace.com/how-ma...ere-in-tennis/

در آخر هم باید بگم این کامنت من خالی از تعصب هم نیست چون به نظرم لیزیکی که حریف های سخت تری از جمله فینالیست های سال قبل (سرنا و اگنیشکا) رو شکست داده بود استحقاق این پیروزی رو داشت نه بارتولی.
بارتولی تو مسابقات تورنتو هم از ناحیه شکم مصدوم شده بود و کناره گیری کرد.تا زمانی که

مستنداتی نداشته باشیم،نمیتونیم صحت ادعاش رو زیر سئوال ببریم.

چه در مورد دلیل اصلی کناره گیری اش چه در مورد ادعایی که در مورد IQ اش کرده بود.

ضمنا نمیتونیم فقط به خاطر این که افتخارات زیادی نداشته،بگیم که باهوش نیست.من هم خیلی

باهوشم.آی کیو خیلی بالایی دارم ولی فرد موفقی تو زندگیم نیستم.فقط IQ باعث موفقیت نمیشه.

لیسیکی هم اگه استحقاق پیروزی داشت،پیروز میشد یا حداقل 1 ست تو فینال میگرفت نه این که

"له" بشه و بزنه زیر گریه.

ویرایش توسط delpotro : 08-15-2013 در ساعت 03:03 PM
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی delpotro به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-15-2013, 03:04 PM   #6
Maani
Senior Member

آواتار Maani

پستها: 668
سپاس: 5,015
در 615 پست 4,138 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal

پبام جان شما چون هنوز که هنوزه ناراحتی از باخت لیزیکی به بارتولی اینجوری میگی.
اگه لیزیکی حقش بود خوب میبرد .نه اینکه بشینه مثل دختربچه ها گریه کنه
Maani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Maani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-15-2013, 03:07 PM   #7
delpotro
Senior Member

من دیگه در این مورد بحث نمی کنم.چون خود مهدی جان اعتراف کرد که نظرش در این مورد با "تعصب" همراهه.

"تعصب" چاشنی هر بحثی بشه، " منطق" نابود میشه.
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی delpotro به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-17-2013, 12:06 PM   #8
rezaomo
Senior Member

آواتار rezaomo

پستها: 364
سپاس: 5,039
در 319 پست 2,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

ماریون بارتولی با چشمانی اشکبار پس از باخت در اوپن سینسیناتی از دنیای حرفه‌ای تنیس خداحافظی کرد

ماریون بارتولی با چشمانی اشکبار پس از باخت در اوپن سینسیناتی از دنیای حرفه‌ای تنیس خداحافظی کرد
ماریون بارتولی، قهرمان ویمبلدون ۲۰۱۳، ۴۰ روز پس از قهرمانی در این مسابقات از دنیای حرفه‌ای تنیس خداحافظی کرد.
تنیس باز ۲۸ ساله زن فرانسوی و نفر هفتم رده بندی تنیس زنان جهان گفته که به خاطر مصدومیت های پی در پی مجبور به گرفتن این تصمیم شده است.
او در کنفراس مطبوعاتی و پس از شکست مقابل سیمونا هالپ در مسابقات اوپن "ساترن سینسیناتی"، بارتولی در حالی که گریه می کرد خبر بازنشستگی‌ خود را از دنیای حرفه‌ای اعلام کرد.
او گفته است:" زمان بازنشستگی برای من فرا رسیده، فکر می کنم زمان آن برای من فرا رسیده تا از تنیس خداحافظی کنم."
بارتولی که در فینال مسابقات ویمبلدون امسال، سابین لیسیکى تنیس باز آلمانی را شکست داد و به مقام قهرمانی رسید، گفته است که در طول دوران بازی خود بارها با مصدومیت‌های مختلف آشیل، شانه و قسمت پایینی کمر مواجه بوده است.
بارتولی گفت:" این اصلا تصمیم راحتی نبود اما این آخرین بازی من دوران حرفه‌ای تنیس من بود. من بیش از این نمی توانم ادامه دهم."
ماریون بارتولی، که در سال ۲۰۰۷ نایب قهرمان ویمبلدون شده بود، در چهل و هفتین بار حضورش در یک گرند اسلم موفق شد قهرمان ویمبلدون شود.
او پس از قهرمانی در ویمبلدون، برای شرکت در مسابقات اوپن کانادا به تورنتو رفت ولی در مرحله سوم حذف شد، بارتولی در مسابقات اپن سینسیناتی در همان مرحله اول با قرعه استراحت مواجه شد ولی این تنیس باز فرانسوی در مسابقه مقابل حریف رومانیایی شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.
بارتولی درباره تصمیم خود گفته است:"این تصمیم بسیار سختی برای من بود چرا که برای مدتی طولانی تنیس باز حرفه‌ای بودم و شانس این را داشتم که بزرگترین آرزوی زندگی ام به واقعیت تبدیل شود.می دانید، پس از این همه من را با قهرمانی ام در ویمبلدن به یاد خواهند آورد و نه با آخرین مسابقه ای که انجام داده‌ام."

rezaomo آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rezaomo به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش