بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > فینال تور مردان (Barclays ATP World Tour Finals)

فینال تور مردان (Barclays ATP World Tour Finals)

24 آبان - 1 آذر - لندن، انگلستان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-22-2015, 01:27 PM   #161
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض پاسخ : تحلیل، تبادل نظر و گفت و گو پیرامون ATP World Tour Finals فینال تور تنیس 2015 آقایان

بنظر من نواک میاد که 2-0 ببره و می بره
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 11-22-2015, 02:05 PM   #162
omidd
Senior Member

آواتار omidd

پستها: 148
سپاس: 2,356
در 146 پست 1,594 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: استاد راجر
پیش فرض پاسخ : تحلیل، تبادل نظر و گفت و گو پیرامون ATP World Tour Finals فینال تور تنیس 2015 آقایان

نیمه نهایی هم تموم شد با برتری راجر و نواک.
بنظرم بیش از اینکه راجر و نواک خوب باشن استن و رافا اصلا در شرایط مناسبی نبودن انتظار همچین سمی ضعیفی نداشتم نه نواک و نه راجر بازی خیلی خوبی انجام ندادن رافا که کلا مشکل اعتماد بنفس پیدا کرده جلو نواک ی چی تو مایه های بازی رافا راجر شده این بازی طی چندسال اخیر .
نواک بخوبی بازی رو مدیریت میکنه و راحتم پیروز شده به احتمال خیلی زیادم نواک در بازی های رودررو در اینده از رافا پیشی میگیره ضمنا اگه امروز نواک پیروز بشه این بازیم مساوی میشه برداش که بسیار عالی برای نواک.
تو این تورنمنت نواک خیلی خوب نبوده فقط برده که همینم هنری برای خودش ولی بعید میدونم نواک این بازی مثل قبل باشه بازی اخر فصل اونم فینال مقابل راجری که بیش از هرکسی اذیتش کرده و چند روز پیشم ی شکست بد خورد جلوش کلا وقتی این دو نفر با هم دارن بقول دوستامون جنگ تاکتیک،شدیدا نواک باهوش و بنظرم بعد از راجر نواک متنوع ترین بازی داره و از هوش بالایی در بازی برخورداره امسالم که فوق العاده بوده وقطعا خودشو شایسته این عنوان میدونه اما خب راجر نمیخواد برای بار پنجم در این فصل مغلوب نواک بشه اگه راجر ببره که بنظرم باید براش ایستاده بعد بازی دست بزنن .
راجر برای پیروزی در این بازی سرو ،بکهند خصوصا از نوع داون د لاین و اسلایس مهمترین تکنیکی که داره و باید کم اشتباه باشه و متنوع تا نواک نتونه ریتمشو پیدا کنه با توجه به بازی قبلی الان نواک دیگه غافلگیر نمیشه و راجر باید تنوع تاکتیکی داشته باشه نواک ریتم بگیره کار راجر خیلی سخته باید ببینیم در رالی ها این دو چیکار میکنن.
واقعا تعجب برانگیز چطور ی پیرمرد میتونه مهمترین رقیب بهترین تنیسور این دهه باشه و همیشه به چالش ببرتش و تا همین جا هم با سه برد برابر نواک عالی کار کرده بدون شک فقط از بازی اپن امریکا خیلی ناراحت شدم در باقی موارد نواک بهتر بودش امیدوارم راجر با قهرمانی در این جام فصلو رویایی تموم کنه و بعد از 4سال دوباره تاج گذاری کنه.
مهم ترین نکته این بازی مثل همیشه ست نخست بازی ستی که هرکی پیروز شده معمولا پیروز میدان میشه باید ببینیم که میتونه بازی رو بهتر شروع کنه انتظار ی بازی نزدیک سنگین هیجانی متنوع و تکنیکی از هر دو دارم.
اگه احساسی نگم یکوچولو نواک شانس پیروزی بیشتری داره اونم بخاطر شکست قبلیش و اینکه کلا بخاطر سن مناسبش در لحظات حساس تصمیمات بهتری میگیره و کلا در فینالا بهترین بازیش میکنه باید ببینیم فرم دو تنیسور خصوصا سرو راجر چطوره سرو راجر رو فرم باشه خیلی کمکش میکنه وگرنه بازی بدجور گره میخوره.
امیدوارم راجر فقط خوب بازی کنه همین برای من کفایت میکنه همین.
موفق پیروز و سلامت باشین یا علی
omidd آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی omidd به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-22-2015, 02:22 PM   #163
King Rojer Federer
Senior Member

آواتار King Rojer Federer

پستها: 243
سپاس: 2,455
در 213 پست 1,323 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: آخه این شد سوال.معلومه پادشاه روجر فدرر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط karam نمایش پست ها
شيپور قيامت رو موقعي ميزنه كه نواك ونادال از دنياي تنيس خداحافظي كنن
بابا کرم این همه مدت کجا بودی.به احتمال زیاد در حال شیپور زدن بودی.می دونم خیلی برای تو و امثال تو که تو این سایت فکر نمی کنم تعدادتون به اندازه انگشتان یک دست بشه زور داره و بهتون داره فشار میاد که راجر فدرر دوست داشتنی با 34 سال سن پوزه نواک رو به خاک مالیده.تازه امسال نواک بهترین سال ورزشیش بوده 3 بار به راجر باخته.اگه سال عادیش بود فکر کنم تا العان 30 بار به راجر می باخت.به هر حال آتش نشانی همواره پذیرای شما نواکیون می باشه.البته تو پرانتز عرض کنم که این قضیه شامل آقای behsen نمی شه.و من واقعاَ از مردونگی این آدم لذت می برم.ای کاش بیاد یه دست رو کله شما بکشه بلکه شفا پیدا کنید.
King Rojer Federer آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی King Rojer Federer به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-22-2015, 02:32 PM   #164
King Rojer Federer
Senior Member

آدم باید واقع بین باشه.من هم شانس پیروزی نواک بر فدرر رو 60به 40 به نفع نواک می دونم.که البته این 20 درصد فاصله رو فقط و فقط به خاطر تفاوت سن این دو تنیسور می دونم.اگه نواک بازی امشب رو ببره کار خیلی مهمی انجام نداده ولی این قضیه بر عکسش خیلی مهمه .اگه راجر بازی امشب رو ببره به قول دوستمون باید همه دنیا ایستاده براش کف بزنند.به امید یک بازی جذاب و توام با برد پادشاه تاریخ تنیس
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی King Rojer Federer به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-22-2015, 03:19 PM   #165
ali mohsenian
Member

پستها: 41
سپاس: 283
در 36 پست 102 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Djokernole_ cilic_dima_delpo

با سلام
کوته بینی
نمیدونم این کوته بینی که بین طرفداران راجر هست از راجر به طرفداراش منتقل شده یا از طرفداران به راجر
به طوری که وقتی راجر در یک تورنمنت بزرگ در عین شایستگی قهرمان نمیشه همه میگن 34 سالشه دیگه خوبه اشکالی نداره ولی هیچ قانونی وجود نداره که برای سنین بالا امتیازی وجود داشته باشه بازیکنی که منت سنش رو به طرفدار میزاره همون بهتر که بازی نکنه ناراحته میتونه وارد دسته لجند بشه و اونجا بازی کنه پس وقتی دو بازیکن وارد زمین میشن هیچ فرقی نداره که یکی زیر ده سال باشه یا یکی بالای نود سال اون دوستانی که میگن اگر راجر ببره که شاهکار کرده حالا اگه نواک ببره کار خاصی نیست حالا با من بیاید از یه زاویه دیگه نگاه کنیم فدرر شش سال تجربه بیشتری از نواک داره (نه شش سال معمولی در طول عمر بلکه شش سال تجربه بیشتر در سطح اول دنیای تنیس ) دوما حالا فدرر کار خاصی نمیخاد انجام بده که از سن میناله تجربه ثابت کرده بازیکنانی در سن و سال فدرر حداقل در این شرایط میتونن تا دو ساعت سطح بالای بازی خودشون و درجه یکشون رو نشون بدن مثل همین داوید فرر که دو روز پیش بیش از دو ساعت جلوی نادال بازی کرد ولی در تمام طول بازی در سطح خوب و بالایی قرار داشت حالا مثلا میگفتیم بازی در رولند گارو هست بله قبول بازی سه الی پنج سته در خاک رس پاریس واقعا به بازیکنان سن بالا فشار میاره و یا مونت کارلو هم قابل قبول بود ولی الان صحبت از لندن بازی روی سطح روان هارد کورت داخل سالن و در شرایط خوبی برگزار میشه و در شرایطی نیست که سن بازیکنا بخواد تاثیرگذار باشه حداقل تا دو ساعت اول بازی آیا واقعا دو ساعت وقت کمی برای تمام کردن یک بازی دو سته از سوی راجر هست پس بهتره بهانه و استدلال های محکم تری سوار کنید شاید اوایل و چند سال قبل سن راجر برای دنیای تنیس قابل هضم نبود ولی الان دیگه برای همگان قبول شده و پذیرفته شده است و دنیای تنیس راجر رو به عنوان یه قدرت حتی با این سن پذیرفته پس دیگه بهانه ی سن راجر برای هیچکسی قابل قبول نیست شاید بشه با بهانه سن و سال افراد کم سواد تنیسی رو قانع کرد ولی این بهانه قابل قبول نیست پس اگه راجر از قضیه سن وسالش ناراحته مسابقه نده و اگر شما ناراحتید به طرفداری از راجر نپردازید پس اگر شما برای علاقه و رغبت خود یه سوی راجر کشیده شدید مسله سن و سال دیگه برای شما مطرح نیست و جا و ارزش بحث نداره
به امید یک فینال جذاب و خوب
ali mohsenian آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ali mohsenian به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-22-2015, 03:39 PM   #166
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

مرسی جناب محسنیان عزیز
متن شما با عنوان کوته بینی فوق العاده بود
قسمتهایی از نوشته دوست محترم امید هم مورد توجه من قرار گرفت
به امید چهارمین بارکلیز متوالی
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-22-2015, 03:46 PM   #167
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

با تشکر از زحمات دوست عزیزم سروش

متن زیر از صفحه فیسبوک کلوپ طرفداران نواک جوکوویچ در ایران

https://www.facebook.com/Novak.Djokovic.Persian.Fans?

اقتباس شده

نواک جوکوویچ با پیروزی مقابل رافائل نادال به فینال تورهای Atp در لندن راه یافت و باید در فینال به مصاف راجر فدرر از سوئیس برود.

نواک جوکوویچ :

"نمایش خیلی خوبی از ابتدای بازی داشتم.سعی کردم تهاجمی کار کنم و بازیم رو به حریفم دیکته کنم و تصمیم گرفتم که بالاترین سطح بازیم رو وقتی که نیازه به اجرا بگذارم.بنظرم من و رافا نسبت به بار اولی که با هم روبرو شدیم سبک بازیمون رو تغییری ندادیم .هر دوی ما سبک بازیمون در بیس لاینه ، او البته با ضربات بیشتر اسپاین و من بیشتر سعی می کنم از ضربات فلت استفاده کنم. بازیمون تقریبا مثل همون بار اولی است که با هم روبرو شدیم. امیدوارم بتونم نمایش امروزم رو در فینال هم داشته باشم.
من احساس شکست ناپذیری ندارم ، اما قطعا احساس خوبی دارم وقتی که مثل امروز بازی می کنم ، وقتی که خوب پیش میرم و در اکثرا رالیها احساس می کنم که از حریفم سرترم.روزهای هست که شما حس خوبی ندارید و راه بردن رو پیدا نمی کنی. سخته که بگیم چیزی وجود داره که منو از بازیکنهای دیگه متفاوت می کنه.هر بازیکنی فلسفه خاص خودش رو داره. فکر می کنم در طی این سالها تونستم از شرایط دفاعی به هجومی تبدیل شدن رو بهبود ببخشم.سرویسهام بهتر شده ، البته نه اینکه سرعتش بیشتر شده باشه ، بلکه از نظر دقت شرایط بهتری پیدا کرده.این یکی از قسمتهای بازی است که امروز برای من خیلی خوب پیش رفت.امتیازات سرویس زیادی بدست آوردم.
میدونم که میتونم خیلی خوب در دفاع کار کنم ، اما نیازی نمی بینم که زیادی توی عقب زمین بمونم .میدونم که راه برنده شدن در بازی با رقبای بزرگ در این سطح اینکه تهاجمی بازی کنم.اولین ضربه ، سرویس و تهاجمی بودنه که من روشون تمرکز دارم. "

رافائل نادال هم درباره بازی با نواک گفت :

" نواک در حال حاضر تقریبا شکست ناپذیره.تنها کاری که میتونید بکنید اینکه بهش تبریک بگید.کاری که نواک داره انجام میده فوق العاده است. فوق العاده به توپ ضربه میزنه .ریترنش که همیشه فوق العاده است.امسال سرویسهای خیلی خوبی هم میزنه و میتونه بدون اشتباه زمانی طولانی بازی کنه.او داره خیلی خوب کار میکنه."

ضمنا امروز تولد بوریس بکر 48 ساله است تولدش مبارک و امیدوارم نواک قهرمانی را امروز تقدیمش کنه
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-22-2015, 06:26 PM   #168
Mahdi Naji
Senior Member

آواتار Mahdi Naji

پستها: 372
سپاس: 1,361
در 368 پست 2,768 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER/Novak Djokovic/Maria Sharapova/genie bouchard/Rafa Nadal/Bryan brothers/Andy Murray/stan wawrinka/vicka Azarenka

سلام بر همه
ی صحبتی در مورد این کوته بینی بکنیم.
با تمام ارادات و احترام به همه من فقط نظر خودم رو میگم.ببینید دوستان بحث سر کوته بینی نیست بحث اینجاست که راجر با این همه افتخار در تنیس اینکه هنوز داره بازی میکنه یعنی می دونه از لحاظ بدنی کم نمیاره اما بدن ادم در این سن مشخصا مثل نوله همیشه اماده نیست و وقتی راجر نمیشکه خب نمیکشه انتظار دارید بگیم بدنش می کشید و باخت.و در همین حال به نظر شما بردن نوله با رکورد های فوق العاده که هیچ کس نمی تونه اونو ببره کار کمیه خب اصلا نیست مخصوصا کسی که شاید در این شرایط انگیزش اصلا در سطح بقیه نباشه . و در ضمن همه می دونن نوله چه قدر خوبه و چه قدر سطح بازی بالایی داره پس لطفا برداشت اشتباه از کامنت ها نداشته یاشید و در عین حال بهونه بعد از باخت برای همه همیشه بوده و هست
.
.
امیدوارم امشب هم فینال خوبی داشته باشیم اعتماد به نفس راجر بالا تره اما خب شانس نوله برای قهرمانی به نظر من بالا تره
به امید بازی های زیبا
Mahdi Naji آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mahdi Naji به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-22-2015, 07:23 PM   #169
djoker
Member

پستها: 45
سپاس: 16
در 37 پست 96 بار سپاسگزاری شده

به نظرم سبک بازی فدرر جوری هستش که کمتر به انرژی بدنی نیازمنده و به همین خاطر عمر ورزشیش کمی بیشتر از نادال و جوکویچ و ماری خواهد بود.
نکته دیگه ای هم که باید بگم آماری بود که در پایان سال 2011 بود فک کنم منتشر شد و اون زمان نشون داده بود که سرویس فدرر با افزایش سنش بهتر شده بود.همین موضوع هم به نظر من بازی هد تو هدش با نواک تاثیر بسیار مثبتی گذاشت.و به نظرم فدرر درسته که با افزایش سن در برابر سایر تنیسور ها نسبتا افت کرده.ولی تونست در برابر نواک راهشو پیدا کنه و هنوزم به اندازه سال های گذشته در برابر نواک خطرناکه.و هد تو هد این دو واقعا خیلی حساس و نزدیک به هم بوده.
وهیچ وقت تو هیچ سطحی در برابر هم از پیش بازنده نبودند.فک میکنم بنگاه های شرطبندی هم همیشه شانس برد این دو رو به نسبت های نزدیک زده اند.

در مورد بازی هم با توجه به اینکه مقدماتی رو راجر برده شانس بیشتری رو بهش میدم.
djoker آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی djoker به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-22-2015, 07:23 PM   #170
King Rojer Federer
Senior Member

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mahdi Naji نمایش پست ها
سلام بر همه
ی صحبتی در مورد این کوته بینی بکنیم.
با تمام ارادات و احترام به همه من فقط نظر خودم رو میگم.ببینید دوستان بحث سر کوته بینی نیست بحث اینجاست که راجر با این همه افتخار در تنیس اینکه هنوز داره بازی میکنه یعنی می دونه از لحاظ بدنی کم نمیاره اما بدن ادم در این سن مشخصا مثل نوله همیشه اماده نیست و وقتی راجر نمیشکه خب نمیکشه انتظار دارید بگیم بدنش می کشید و باخت.و در همین حال به نظر شما بردن نوله با رکورد های فوق العاده که هیچ کس نمی تونه اونو ببره کار کمیه خب اصلا نیست مخصوصا کسی که شاید در این شرایط انگیزش اصلا در سطح بقیه نباشه . و در ضمن همه می دونن نوله چه قدر خوبه و چه قدر سطح بازی بالایی داره پس لطفا برداشت اشتباه از کامنت ها نداشته یاشید و در عین حال بهونه بعد از باخت برای همه همیشه بوده و هست
.
.
امیدوارم امشب هم فینال خوبی داشته باشیم اعتماد به نفس راجر بالا تره اما خب شانس نوله برای قهرمانی به نظر من بالا تره
به امید بازی های زیبا
ممنون از شما دوست عزیز که خوب جواب ایشون رو دادی چون این جماعت فقط خودشون رو می بینند و بس.البته این رو هم بگم که اگه تا صبح هم برای اینها منطق و برهان بیاری باز هم مرغ برای این جماعت یک پا دارد و بس.
کاربر زیر از شما King Rojer Federer به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)