بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > فینال تور مردان (Barclays ATP World Tour Finals)

فینال تور مردان (Barclays ATP World Tour Finals)

24 آبان - 1 آذر - لندن، انگلستان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-18-2015, 01:32 PM   #71
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : تحلیل، تبادل نظر و گفت و گو پیرامون ATP World Tour Finals فینال تور تنیس 2015 آقایان

حتی اگه 1000 سال دیگه هم بازی کنی بازم مثل روز اول شاداب و جذابی
آدم از این همه زیبایی هیچوقت سیر نمیشه

Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-18-2015, 01:34 PM   #72
Fakhruddin
Former Staff

آواتار Fakhruddin

پستها: 1,344
سپاس: 12,089
در 1,352 پست 11,582 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: vamooooooos rafa
پیش فرض پاسخ : تحلیل، تبادل نظر و گفت و گو پیرامون ATP World Tour Finals فینال تور تنیس 2015 آقایان

فدرر سرویس ویران کننده ای دازه.روز خوب سرویسش باشه شکست دادنش دیگه خیلی سخته.
ولی جدا از مسائل فنی مسایل روحی وروانی خیلی مهمه.دیشب من حس میکردم فدرر با یک ارامش
خاصی که توی چهره ش موج میزد جلوی نوله بازی میکنه.بنظر من حتی اگه تو ست دوم نوله بازی رو برمیگردوند یا به ست سوم میکشید باز فدرر قادر بود اون حملات و فشار رو به نوله وارد کنه.دلیل باخت هایی که فدرر به نوله در دوتا گرند اسلم پیشین و مسترز های امسال داد همینه که نیروی کنترل و تمرکز ذهنیش بتدریج کم میشد و بجای یافتن راه مناسب ارور هاش زیاد میشد و بازنده رالی ها میشد اما دیشب واقعا انگار
میدونست چگونه نوله رو کنترل کنه.
بنظر من در صورت برخورد دوباره این دو تنیسور این فدرره که باز پیروز میشه!
ایکاش بازیهای دور اخر گروهی همزمان برگزار میشد.مسلما با اطلاع از نتیجه بازی فبلی و فهمیدن وضعیت و جایگاهت در جدول انگیزه ها و روحیات خیلی فرق داره .

خب امشب معلوم میشه نادال چند مرده حلاجه.چیزی که هست اینه که نادال بعد از پشت سر گذاشتن بحران و فرار از رنک 10 به 5 تازه داره مشکلاتش رو با تاپ 10 حل میکنه و پا به پاشون مبارزه میکنه.
نادال دیگه میتونه از پس استن و بردیج و نیشیکوری ... بر بیاد.ولی باید کیفیت بازیشو افزایش بده تا با سه نفر اول رنکینگ رقابت کنه!

Fakhruddin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Fakhruddin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-18-2015, 02:12 PM   #73
King Rojer Federer
Senior Member

آواتار King Rojer Federer

پستها: 243
سپاس: 2,455
در 213 پست 1,323 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: آخه این شد سوال.معلومه پادشاه روجر فدرر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط amiri نمایش پست ها
با سلام و تبریک بابت برد راجر مقابل نواک و به امید فینال فدال . از طریق کنترل پنل و سپس لیست سیاه میتوانید اینکار را انجام دهید.
با سلام خدمت شما دوست عزیز.از راهنماییتون ممنونم.خدا خیرت بده.نحاتم دادی.دیگه چشمم به یاوه گویی های jfk نمی خوره.تازه العان یه نفس راحتی دارم می کشم.به امید فینال بین فدرر و نادال
King Rojer Federer آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی King Rojer Federer به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-18-2015, 02:14 PM   #74
King Rojer Federer
Senior Member

آواتار King Rojer Federer

پستها: 243
سپاس: 2,455
در 213 پست 1,323 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: آخه این شد سوال.معلومه پادشاه روجر فدرر

تنیسور شماره یک جهان بعد از سه سال شکست‌ناپذیری بالاخره طعم شکست را چشید.

طرفداری- مهمترین بازی مرحله گروهی رقابت‌های تنیس ستارگان جهان شب گذشته با برتری دو - صفر راجر فدرر مقابل نواک جوکوویچ برگزار شد. جوکوویچ پیش از این مسابقه 38 مسابقه متوالی داخل سالن را با پیروزی پشت سر گذاشته بود.
به گزارش BBC جوکوویچ بعد از این شکست گفت:
همیشه روزهایی دارید که در آن‌ها اصلا آماده نیستید و حتی به بهترین روزهای‌تان نزدیک هم نیستید. من اشتباهات خیلی خیلی زیادی انجام داد که همه آن‌ها به خاطر نداشتن تمرکز بود. من پیروزی را تقدیم او کردم به خصوص در ست دوم.
فدرر هم بعد از این مسابقه گفت:
احساس فوق‌العاده‌ای داریم. هواداران در سالن امروز فوق‌العاده بودند. مهمترین تاکتیکی که داشتم زدن سرویس‌های محکم بود و می‌دانستم اگر این کار را خوب انجام دهم شانس بیشتری خواهم داشت.
کی نیشیکوری ژاپنی هم در همین مرحله توماس بردیچ را شکست داد و حریف راجر فدرر در مرحله بعد شد.
King Rojer Federer آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی King Rojer Federer به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-18-2015, 03:13 PM   #75
parizad
Junior Member

پستها: 24
سپاس: 610
در 21 پست 78 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Navidi نمایش پست ها
سلام به همه دوستان گرامی.

باید قبل از هرچیز بگم که من برای جوکوویچ و طرفدارهای "واقعی اش" احترام بسیار زیادی قائلم و امیدوارم بقیه این نوشته رو با این بک گراند بخونید.

مدت زمان طولانی هست که مطالب این سایت رو دنبال می کنم ولی هیچوقت نمی خواستم عضو بشم یا کامنتی بذارم ولی امسال واقعا احساس کردم زمانش هست چون همونطوری که خیلی از دوستان عزیز اذعان دارند متاسفانه این سایت توسط یکی دو نفر خاص داره از مسیرش خارج میشه. اما خطاب نوشته های من مستقیما آقا/ خانم J.F.K و تمام نام های کاربری هست که توسط ایشون درست شده و احتمالا میشن. ببینید دوست عزیز، این اصطلاحات "این نواک آماده، این قصاب صرب، اسطوره و نابغه فعلی ورزش جهان" برای جوکر صدق نمیکنه. مورد اول صد در صد صدق میکنه ولی موردهای دیگه به هیچ وجه. شما باید برین توی دیکشنری یا هرجای دیگه و یک بازتعریفی از اصطلاح Legend داشته باشین. چون اینجوری برای خودتون هم بهتر هست. من توی نوشته قبلی خودم هم گفتم که اسطوره های فعلی ورزش تنیس راجر و بعد از اون نادال هستن و تمام. نواک جوکوویچ هیچکدوم از المان های لازم برای این عنوان بزرگ یعنی اسطوره رو نداره. اسطوره علاوه بر اینکه باید توی زمینه مورد نظر خودش به معنای واقعی کلمه استاد باشه یکسری ویژگی های دیگه هم داره که جوکوویچ هیچکدوم از اونها رو نداره. در مورد عناوین، شما خیلی زود ذوق زده شدین که امسال 3 تا گرند اسلم برد، اکی، خیلی هم خوب ولی بعدش چی؟ فکر کردین همینجوری الکیه که یکی بیاد 8 تا گرند دیگه هم ببره و رکورد راجر رو بشکنه؟ واقعیتش این هست که من وقتی نادال به چهاردهمین گرند اسلم رسید همیشه و توی هر تورنمنتی می لرزیدم چون پتانسیل اون رو برای رسیدن به راجر خیلی بیشتر می دونستم چون همه ویژگی های لازم رو داشت ولی دیدین که چه بلایی سرش اومد. "تداوم" یکی از اصلی ترین المان های اسطوره بودن هست و ما این رو در مورد راجر می بینیم که الان چهارده ساله یکسره توی تور حضور داره و اصلا هم نمیشه گفت خوش شانس بوده که آسیب ندیده بلکه زندگی سالم و نحوه تمرین کردن خیلی توی این مسئله دخیله. مثلا مسترز راجرز کاپ توی مونتریال کانادا رو اسکیپ کرد و عملا 1000 امتیاز از دست داد تا برای یو.اس.اوپن فرش باقی بمونه و موند و به نظرم اگه قهرمان می شد که باید می شد این کردیت رو باید به این تصمیمش می دادین که انقدر توی یو.اس . اوپن بی نظیر بازی کرد و من که فینال یو.اس.اوپن رو دوب دوباره دو هفته پیش دادم باید بگم واقعا راجر اگه توی چند لحظه خاص و مخصوصا وقتی یک امتیاز تا رسیدن به برتری 5-3 توی ست سوم و برک کردن جوکوویچ فاصله داشت اشتباه نمی کرد یو.اس. اوپن مال اون بود. در مورد لغت اسطوره از لحاظ ورزشی جوکوویچ ده تا گرند برده و به نظرم حتی اگه صد و ده تا دیگه هم ببره نمی تونه اسطوره این ورزش باشه. از نظر اخلاقی که همه می دونن راجر و رافا زبانزد و رول مدل همه هستن و نه جوکوویچ و ماری. وقتی ورزشکاری که شما میگین بهش علاقه دارین هزار بار سر بال بوی ها داد میکشه یا توی فینال ویمبلدون یک تماشاگر خاص رو هندپیک میکنه و بعد از گرفتن امتیاز از راجر با دست نشونش میده و بهش فحش میده معلومه باید هو بشه. شکستن راکت و ... هم که دیگه همیشگی شده ولی راجر و بعد از اون رافا همیشه و توی سخت ترین شرایط منش و استایل خودشون رو حفظ کردن و بیخود نیست که از هند تا آفریقای جنوبی و از ترکیه تا استرالیا و از انگلستان تا آمریکا همه راجر رو در حد " پرستش" دوست دارن. یک بار گزارشگر یورو اسپرت گفت من که 40 ساله توی این ورزش هستم بهت حسادت میکنم که وقتی مسابقه داری ورزشگاه پر پر میشه و وقتی بازیت تموم میشه و بازی آدم های مثل جوکوویچ شروع میشه با اینکه تماشاگرها بلیط کل اون روز رو دارن و به خاطرش کلی پول دادن از ورزشگاه میرن چون توی همه جای جهان، تنیس با راجر تعریف میشه، اینه معنی اسطوره بودن. اسطوره بودن ورای قهرمانیه (که راجر قهرمان واقعی هست) اما علاوه بر بازی بی نقص و ثبات دائمیش چیزی که اون رو اسطوره کرده اخلاق، منش، استایل و کلاسش هست که گزارشگر بازی فینال بین راجر و رافا ( توی همین بازل و چند هفته پیش) بعد از بازی به اون اشاره کرد وقتی راجر در کمال سخاوتمندی و بزرگی شخصیتش به نادال که رقیب همیشگیش هست میگه همینکه اومدی فینال برای من مثله این هست که فینال رو بردی و من از طرف همه مردم شهرم (بازل) این حرف رو میزنم و اینکه عموی نادل طوری با پدر و خود راجر دست داد و اونها رو بوسید که نشون داد چقدر به معنی واقعی کلمه براشون احترام قائله. اینها آدم رو اسطوره میکنه. اینکه هرجای دنیا بری نماینده اون ورزش باشی و اینکه توی زندگی خانوادگیت عاشق همسرت و بچه هات باشی و با اینکه همه امکانات مالی رو داری کوچکترین خطایی ازت سر نزنه. دوست عزیز، شما که همیشه میگی نابغه صرب و اسطوره جاودان ورزش و هزار تا چیز دیگه... مقایسه بین فدرر و جوکوویچ مثله مقایسه بین کریم عبدالجبار یا مجیک جانسون یا لری برد و مایکل جردن با کوبی برایانت توی بسکتبال، مقایسه تایگر وودز با روری مک ایلروی توی گلف و مقایسه مارادونا ( به جز صفت های بدش) و مثلا کریستیانو رونالدو هست. شما نمی تونین این ها رو باهم هیچجوره مقایسه کنین. Scale فرق میکنه و اینکه این افراد در جایگاهی نیستن که بخوان اسطوره شن ولی این نفرهای اولی که گفتم همه اسطوره هستن. بازهم تکرار می کنم که خدا روزی رو نیاره که راجر از این ورزش بره چون با رفتنش و حتی رفتن نادال همه زیبایی ها، کلاس، پرستیژ و همه چیز این ورزش (تنیس) از بین میره. نه جوکوویچ و نه ماری کار یزما و کلاس این رو ندارن که تنیس رو بعد از رفتن راجر نجات بدن و از نظر فنی می خواستم هزارتا چیز بنویسم ولی چون خیلی طولانی شد دیگه نمی خوام ادامه بدم همونطور که می خواستم خیلی تند و یکبار برای همیشه جوابتون رو توی این پست بدم ولی فقط این رو بدونین که توی 34 سالگی و اون هم توی ورزشی که برخلاف سال های دهه هفتاد، هشتاد و نود که همش بر مبنای سرو و والی بود انقدر فیزیکی شده، بردن تنیسوری که توی فرم زندگیش هست و اونم وقتی شش سال ازش پیرتری یک دنیا حرف داره. اگه میخواین این رو هم انکار کنین انکار کنین. بازم بگین فدرر داره سقوط میکنه و برای سومی توی گروهش می جنگه و هزار تا چیز دیگه ولی یادتون باشه همین تنیسوری که شما میگین دوسش دارین امسال سه بار به راجر باخت که دوتاش توی مسترزهای 1000 امتیازی بوده و یکبار توی دبی و برخلاف نظر شما و صرفا جهت اصلاع باید بگم مسابقه های هاله، دبی یا هرجای دیگه بی اهمیت نیستن. برای همون مسابقه دبی جوکوویچ خودش رو کشت که راجر رو ببره و نتونست و بعد از بازی بی نهایت عصبانی بود یا توی سینسیناتی و حالا هم توی بارکلیز، همینجور الکی نگین که برای جوکوویچ اون مسابقه ها مهم نبوده و نمی خواسته توانایی هاش رو نشون بده. صرفا جهت اطلاع بدنین برای تنیسورهای حرفه ای همون مسابقه های 500 امتیازی هم برخلاف فرمایش شما خیلی مهمه و این رو هم بدنین که وقتی جوکوویچ به سن 34 سالگی برسه فکر نمی کنم بتونه حتی توی زمین دسرت راه بره چه برسه به این کار هایی که راجر انجام میده و دیشب عملا با چند تا حرکت جوکر رو Humiliate کرد.
در آخر باید بهتون بگم ( با نهایت احترام) که من احساس می کنم (امیدوارم اشتباه باشه) شما طرفدار جوکوویچ نیستین. من فکر می کنم حتی طرفدار واقعی تنیس هم نیستین. شاید یکبار کانال های ورزشی تلویزیون رو عوض می کردین و اتفاقی مردی رو دیدین که همه بازی هاش رو میبر (راجر)، بی نهایت کامله و هیچ ایرادی نمیشه ازش ( درون و بیرون زمین) گرفت و خواستین طرفدار یکی باشین که بتونه حالش رو بگیره و این آدم برای شما در حال حاضر جوکوویچ هست و فردا میتونه آدم دیگه ای باشه چون شما طرفدار به قول خودتون " نابغه صرب" نیستین. شما فقط می خواین راجر نباشه و یا اینکه همیشه ببازه، شما از راجر متنفرین ولی بذارین خیالتون رو راحت کنم. راجر چند هفته پیش توی یک مصاحبه گفت برنامه خودش رو برای سال 2017 داره کامل میکنه و داره از الان به این فکر میکنه که سال 2018 چطوری توی تورنمنت های مختلف شرکت کنه که آمادگیش حفظ بشه.
در آخر هم باید این رو بگم که ورزش در ذاتش وسیله ای برای ایجاد شادی و همینطور انتقال خیلی از ارزش های انسانی هست و نه وسیله ای برای ایجاد کینه و انتقام گیری شخصی و حب و بغض. ما اینجا همه با هم دوستیم. توی کشور ما تلویزیون رسمیش مسابقه های تنیس رو نشون نمیده. بهترین ورزشکار تنیس ما بین 2000 تای اول دنیا نیست ولی تونستیم یک انجمن تنیس پویا رو به لطف همه عزیزان از پاور ویوی نازنین تا همه سروران گرامی درست کنیم که: اول از همه با هم دوست باشیم، به ارتقای این ورزش توی ایران کمک کنیم و با هم بحث فنی و درکنارش کری های منطقی (بدون توهین) داشته باشیم و "از همه مهمتر" اینکه مثل برادر و دوست های خوب چند تا نکته اخلاقی و چیز از هم یاد بگیریم و توی این فضای مجازی از کنار هم بودن لذت ببریم، نیت ما باید این باشه و امیدوارم این رو از این به بعد لحاظ کنیم.
در پایان این فایل دانلود بازی دیشب با گزارش اسپانیایی رو برای همه دوستان می فرستم و در اولین فرصتی که فایل انگلیسیش رو پیدا کردم اون رو هم ارسال می کنم. به چند تا از دوستام توی فاروم های ورزشی انگلیسی ایمیل زدم و اونها احتمالا تا امشب فایل با گزارش انگلیسی رو برام آپلود می کنن ولی تا اون موقع این ها رو از من بپذیرین:
ست اول: http://uploaded.net/file/vd4tf31d
ست دوم: http://uploaded.net/file/nvw4mxwv
بسيار عالي و كامل .سپاس
parizad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی parizad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-18-2015, 07:23 PM   #76
rg7
Junior Member

پستها: 18
سپاس: 18
در 13 پست 40 بار سپاسگزاری شده

تبریک به همه هواداران نادال بازی زیبا و بدون نقصی انجام داد
rg7 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rg7 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-18-2015, 07:29 PM   #77
Code
Member

آواتار Code

پستها: 62
سپاس: 315
در 61 پست 287 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Only Novak Djokovic

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Navidi نمایش پست ها
سلام به همه دوستان گرامی.

باید قبل از هرچیز بگم که من برای جوکوویچ و طرفدارهای "واقعی اش" احترام بسیار زیادی قائلم و امیدوارم بقیه این نوشته رو با این بک گراند بخونید.

مدت زمان طولانی هست که مطالب این سایت رو دنبال می کنم ولی هیچوقت نمی خواستم عضو بشم یا کامنتی بذارم ولی امسال واقعا احساس کردم زمانش هست چون همونطوری که خیلی از دوستان عزیز اذعان دارند متاسفانه این سایت توسط یکی دو نفر خاص داره از مسیرش خارج میشه. اما خطاب نوشته های من مستقیما آقا/ خانم J.F.K و تمام نام های کاربری هست که توسط ایشون درست شده و احتمالا میشن. ببینید دوست عزیز، این اصطلاحات "این نواک آماده، این قصاب صرب، اسطوره و نابغه فعلی ورزش جهان" برای جوکر صدق نمیکنه. مورد اول صد در صد صدق میکنه ولی موردهای دیگه به هیچ وجه. شما باید برین توی دیکشنری یا هرجای دیگه و یک بازتعریفی از اصطلاح Legend داشته باشین. چون اینجوری برای خودتون هم بهتر هست. من توی نوشته قبلی خودم هم گفتم که اسطوره های فعلی ورزش تنیس راجر و بعد از اون نادال هستن و تمام. نواک جوکوویچ هیچکدوم از المان های لازم برای این عنوان بزرگ یعنی اسطوره رو نداره. اسطوره علاوه بر اینکه باید توی زمینه مورد نظر خودش به معنای واقعی کلمه استاد باشه یکسری ویژگی های دیگه هم داره که جوکوویچ هیچکدوم از اونها رو نداره. در مورد عناوین، شما خیلی زود ذوق زده شدین که امسال 3 تا گرند اسلم برد، اکی، خیلی هم خوب ولی بعدش چی؟ فکر کردین همینجوری الکیه که یکی بیاد 8 تا گرند دیگه هم ببره و رکورد راجر رو بشکنه؟ واقعیتش این هست که من وقتی نادال به چهاردهمین گرند اسلم رسید همیشه و توی هر تورنمنتی می لرزیدم چون پتانسیل اون رو برای رسیدن به راجر خیلی بیشتر می دونستم چون همه ویژگی های لازم رو داشت ولی دیدین که چه بلایی سرش اومد. "تداوم" یکی از اصلی ترین المان های اسطوره بودن هست و ما این رو در مورد راجر می بینیم که الان چهارده ساله یکسره توی تور حضور داره و اصلا هم نمیشه گفت خوش شانس بوده که آسیب ندیده بلکه زندگی سالم و نحوه تمرین کردن خیلی توی این مسئله دخیله. مثلا مسترز راجرز کاپ توی مونتریال کانادا رو اسکیپ کرد و عملا 1000 امتیاز از دست داد تا برای یو.اس.اوپن فرش باقی بمونه و موند و به نظرم اگه قهرمان می شد که باید می شد این کردیت رو باید به این تصمیمش می دادین که انقدر توی یو.اس . اوپن بی نظیر بازی کرد و من که فینال یو.اس.اوپن رو دوباره دو هفته پیش دادم باید بگم واقعا راجر اگه توی چند لحظه خاص و مخصوصا وقتی یک امتیاز تا رسیدن به برتری 5-3 توی ست سوم و برک کردن جوکوویچ فاصله داشت اشتباه نمی کرد یو.اس. اوپن مال اون بود. در مورد لغت اسطوره از لحاظ ورزشی جوکوویچ ده تا گرند برده و به نظرم حتی اگه صد و ده تا دیگه هم ببره نمی تونه اسطوره این ورزش باشه. از نظر اخلاقی که همه می دونن راجر و رافا زبانزد و رول مدل همه هستن و نه جوکوویچ و ماری. وقتی ورزشکاری که شما میگین بهش علاقه دارین هزار بار سر بال بوی ها داد میکشه یا توی فینال ویمبلدون یک تماشاگر خاص رو هندپیک میکنه و بعد از گرفتن امتیاز از راجر با دست نشونش میده و بهش فحش میده معلومه باید هو بشه. شکستن راکت و ... هم که دیگه همیشگی شده ولی راجر و بعد از اون رافا همیشه و توی سخت ترین شرایط منش و استایل خودشون رو حفظ کردن و بیخود نیست که از هند تا آفریقای جنوبی و از ترکیه تا استرالیا و از انگلستان تا آمریکا همه راجر رو در حد " پرستش" دوست دارن. یک بار گزارشگر یورو اسپرت گفت من که 40 ساله توی این ورزش هستم بهت حسادت میکنم که وقتی مسابقه داری ورزشگاه پر پر میشه و وقتی بازیت تموم میشه و بازی آدم هایی مثل جوکوویچ شروع میشه با اینکه تماشاگرها بلیط کل اون روز رو دارن و به خاطرش کلی پول دادن از ورزشگاه میرن چون توی همه جای جهان، تنیس با راجر تعریف میشه، اینه معنی اسطوره بودن. اسطوره بودن ورای قهرمانیه (که راجر قهرمان واقعی هست) اما علاوه بر بازی بی نقص و ثبات دائمیش چیزی که اون رو اسطوره کرده اخلاق، منش، استایل و کلاسش هست که گزارشگر بازی فینال بازل بین راجر و رافا (چند هفته پیش) بعد از بازی به اون اشاره کرد وقتی راجر در کمال سخاوتمندی و بزرگی شخصیتش به نادال که رقیب همیشگیش هست میگه همینکه اومدی فینال برای من مثله این هست که فینال رو بردی و من از طرف همه مردم شهرم (بازل) این حرف رو میزنم و اینکه عموی نادل طوری با پدر و خود راجر دست داد و اونها رو بوسید که نشون داد چقدر به معنی واقعی کلمه براشون احترام قائله. اینها آدم رو اسطوره میکنه. اینکه هرجای دنیا بری نماینده اون ورزش باشی و اینکه توی زندگی خانوادگیت عاشق همسرت و بچه هات باشی و با اینکه همه امکانات مالی رو داری کوچکترین خطایی ازت سر نزنه. دوست عزیز، شما که همیشه میگی نابغه صرب و اسطوره جاودان ورزش و هزار تا چیز دیگه... مقایسه بین فدرر و جوکوویچ مثله مقایسه بین کریم عبدالجبار یا مجیک جانسون یا لری برد و مایکل جردن با کوبی برایانت توی بسکتبال، مقایسه تایگر وودز با روری مک ایلروی توی گلف و مقایسه مارادونا (به جز صفت های بدش) و مثلا کریستیانو رونالدو هست. شما نمی تونین این ها رو باهم هیچجوره مقایسه کنین. Scale فرق میکنه و اینکه این افراد در جایگاهی نیستن که بخوان اسطوره شن ولی این نفرهای اولی که گفتم همه اسطوره هستن. بازهم تکرار می کنم که خدا روزی رو نیاره که راجر از این ورزش بره چون با رفتنش و حتی رفتن نادال همه زیبایی ها، کلاس، پرستیژ و همه چیز این ورزش (تنیس) از بین میره. نه جوکوویچ و نه ماری کاریزما و کلاس این رو ندارن که تنیس رو بعد از رفتن راجر نجات بدن و از نظر فنی می خواستم هزارتا چیز بنویسم ولی چون خیلی طولانی شد دیگه نمی خوام ادامه بدم همونطور که می خواستم خیلی تند و یکبار برای همیشه جوابتون رو توی این پست بدم ولی فقط این رو بدونین که توی 34 سالگی و اون هم توی ورزشی که برخلاف سال های دهه هفتاد، هشتاد و نود که همش بر مبنای سرو و والی بود انقدر فیزیکی شده، بردن تنیسوری که توی فرم زندگیش هست و اونم وقتی شش سال ازش پیرتری یک دنیا حرف داره. اگه میخواین این رو هم انکار کنین انکار کنین. بازم بگین فدرر داره سقوط میکنه و برای سومی توی گروهش می جنگه و هزار تا چیز دیگه ولی یادتون باشه همین تنیسوری که شما میگین دوسش دارین امسال سه بار به راجر باخت که دوتاش توی مسترزهای 1000 امتیازی بوده و یکبار توی دبی و برخلاف نظر شما و صرفا جهت اطلاع باید بگم مسابقه های هاله، دبی یا هرجای دیگه بی اهمیت نیستن. برای همون مسابقه دبی جوکوویچ خودش رو کشت که راجر رو ببره و نتونست و بعد از بازی بی نهایت عصبانی بود یا توی سینسیناتی و حالا هم توی بارکلیز، همینجور الکی نگین که برای جوکوویچ اون مسابقه ها مهم نبوده و نمی خواسته توانایی هاش رو نشون بده. صرفا جهت اطلاع بدونین برای تنیسورهای حرفه ای همون مسابقه های 500 امتیازی هم برخلاف فرمایش شما خیلی مهمه و این رو هم بدنین که وقتی جوکوویچ به سن 34 سالگی برسه فکر نمی کنم بتونه حتی توی زمین درست راه بره چه برسه به این کار هایی که راجر انجام میده و دیشب عملا با چند تا حرکت جوکر رو Humiliate کرد.
در آخر باید بهتون بگم ( با نهایت احترام) که من احساس می کنم (امیدوارم اشتباه باشه) شما طرفدار جوکوویچ نیستین. من فکر می کنم حتی طرفدار واقعی تنیس هم نیستین. شاید یکبار کانال های ورزشی تلویزیون رو عوض می کردین و اتفاقی مردی رو دیدین که همه بازی هاش رو میبره (راجر)، بی نهایت کامله و هیچ ایرادی نمیشه ازش (درون و بیرون زمین) گرفت و خواستین طرفدار یکی باشین که بتونه حالش رو بگیره و این آدم برای شما در حال حاضر جوکوویچ هست و فردا میتونه آدم دیگه ای باشه چون شما طرفدار به قول خودتون " نابغه صرب" نیستین. شما فقط می خواین راجر نباشه و یا اینکه همیشه ببازه، شما از راجر متنفرین ولی بذارین خیالتون رو راحت کنم. راجر چند هفته پیش توی یک مصاحبه گفت برنامه خودش رو برای سال 2017 داره کامل میکنه و داره از الان به این فکر میکنه که سال 2018 چطوری توی تورنمنت های مختلف شرکت کنه که آمادگیش حفظ بشه.
در آخر هم باید این رو بگم که ورزش در ذاتش وسیله ای برای ایجاد شادی و همینطور انتقال خیلی از ارزش های انسانی هست و نه وسیله ای برای ایجاد کینه و انتقام گیری شخصی و حب و بغض. ما اینجا همه با هم دوستیم. توی کشور ما تلویزیون رسمیش مسابقه های تنیس رو نشون نمیده. بهترین ورزشکار تنیس ما بین 2000 تای اول دنیا نیست ولی تونستیم یک انجمن تنیس پویا رو به لطف همه عزیزان از پاور ویوی نازنین تا همه سروران گرامی درست کنیم که: اول از همه با هم دوست باشیم، به ارتقای این ورزش توی ایران کمک کنیم و با هم بحث فنی و درکنارش کری های منطقی (بدون توهین) داشته باشیم و "از همه مهمتر" اینکه مثل برادر و دوست های خوب چند تا نکته اخلاقی و چیز از هم یاد بگیریم و توی این فضای مجازی از کنار هم بودن لذت ببریم، نیت ما باید این باشه و امیدوارم این رو از این به بعد لحاظ کنیم.
در پایان این فایل دانلود بازی دیشب با گزارش اسپانیایی رو برای همه دوستان می فرستم و در اولین فرصتی که فایل انگلیسیش رو پیدا کردم اون رو هم ارسال می کنم. به چند تا از دوستام توی فاروم های ورزشی انگلیسی ایمیل زدم و اونها احتمالا تا امشب فایل با گزارش انگلیسی رو برام آپلود می کنن ولی تا اون موقع این ها رو از من بپذیرین:
ست اول: http://uploaded.net/file/vd4tf31d
ست دوم: http://uploaded.net/file/nvw4mxwv
اکی مرسی از داستان های جذابت نظرت هم برای خودت نگه دار جای چرت و پرت گفتن
خوشحال باش راجر برده و حرص نخور
Code آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Code به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-18-2015, 08:00 PM   #78
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پستها: 153
سپاس: 257
در 153 پست 1,035 بار سپاسگزاری شده

به به چه سناریوی زیبایی نادال با این برد به احتمال خیلی زیاد تو گروه اول میشه و جوکو هم که با باخت دیشب دومیش تقریبا مسجله. اگه اتفاق خاصی نیفته نیمه با نادال و فینال احتمالی هم با فدرر. هد تو هد با نادال و فدرر هم به ترتیب 23-22 و 22-21، منظورمو میدونید دیگه به هر حال ما جوونیم و آرزو بر جوانان هم عیب نیست
behsen آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-18-2015, 08:07 PM   #79
SHIR FarHad
Senior Member

آواتار SHIR FarHad

پستها: 348
سپاس: 3,510
در 313 پست 2,172 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ~FEDERER~ Berdych LLODRA متنفر از جوکر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
متن طولانی قشنگی بود
بعضی جاهاش را قبول دارم بعضی جاهاش کاملا اشتباهه
باز هم میگم اینکه همه بعد از برد راج شیر شدن و جرات نوشتن پیدا کردن خیلی مضحکه
اگر این متن را دیروز میخواندم برای نویسنده اش احترام بیشتری قائل بودم
به هرحال تکلیف جام یک شنبه مشخص میشه
و من میگم که نواک در فینال تنیسور دیگه ای به غیر از راج را شکست میده

راستی واقعا امیدوارم راج تا 2018 توی تور باشه و از نزدیک شکستن رکوردهاش و گرند 18 نواک را مشاهده کنه

نوشته هات به ظاهر منطقیه
اما منطقت خلط بحث و ب نوعی فرارکردن از موضوعه
کار همیشگیته
اینکه هر سری انواع و اقسام پیش بینیارو میکنی ولو اینکه درست در بیاد یا نیاد کار رمال ها و همونهایی هست ک خودت ادعا میکنی که ... (بهتر میدونی چیو میگم)
شمایی ک پیش بینی میکنی قطعا کسی که بیاد فینال راجر نخواهد بود همون شخصی هستی که پیش بینی میکردی راجر دیشب جلوی نواک بیگل خواهد شد
بنظرم چنان در توهم ضد راجریت غرق شدی ک هیچ واقعیتی برات نمود نداره و چشمت نمیبینه!!!!

ریشه تمام این حرف ها نداشتن تحلیل نسبت ب تنیس هست و بس
و البته کمی هم اختلال شخصیتی
SHIR FarHad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی SHIR FarHad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-18-2015, 08:18 PM   #80
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

متاسفانه بازی رافا را ندیدم
اما صمیمانه تبریک میگم قدرتنمایی رافا را به تمام دوستان رافایی از پیمان و بهراد گرفته تا محمد و پاور عزیزو محترم
من هم از بازی نادال نواک در سمی استقبال میکنم

نقل قول:
نوشته اصلی توسط SHIR FarHad نمایش پست ها
نوشته هات به ظاهر منطقیه
اما منطقت خلط بحث و ب نوعی فرارکردن از موضوعه
کار همیشگیته
اینکه هر سری انواع و اقسام پیش بینیارو میکنی ولو اینکه درست در بیاد یا نیاد کار رمال ها و همونهایی هست ک خودت ادعا میکنی که ... (بهتر میدونی چیو میگم)
شمایی ک پیش بینی میکنی قطعا کسی که بیاد فینال راجر نخواهد بود همون شخصی هستی که پیش بینی میکردی راجر دیشب جلوی نواک بیگل خواهد شد
بنظرم چنان در توهم ضد راجریت غرق شدی ک هیچ واقعیتی برات نمود نداره و چشمت نمیبینه!!!!

ریشه تمام این حرف ها نداشتن تحلیل نسبت ب تنیس هست و بس
و البته کمی هم اختلال شخصیتی

اختلال شخصیتی خودت داره عمو!
حرف دهنت را بفهم
وقتی نظارت به فحاشیها رسیدگی نمیکنه همین میشه که هرکسی بیاد عقده گشایی کنه
خوبه راج برد شماها شیر شین اگر باخته بود که از لونه موش بیرون نمی اومدین

من حداقل از راج متنفر نیستم و ابراز انزجار نمیکنم تو که میگی از نواک متنفری فازت چیه و چقدر عقده به دل داری!؟
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)