بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > فینال تور مردان (Barclays ATP World Tour Finals)

فینال تور مردان (Barclays ATP World Tour Finals)

24 آبان - 1 آذر - لندن، انگلستان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-18-2015, 09:34 AM   #61
ali mohsenian
Member

پستها: 41
سپاس: 283
در 36 پست 102 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Djokernole_ cilic_dima_delpo
پیش فرض پاسخ : تحلیل، تبادل نظر و گفت و گو پیرامون ATP World Tour Finals فینال تور تنیس 2015 آقایان

با سلام و اعلام تبریکات عالی به راجریون برای ارائه یک بازی خوب و پایان رکورد داخل سالن نواک
باخت استراتژیک
چیزی که من اسمش رو برای بازی دیشب از جانب نواک میزارم دیشب یه بازی پر خطا بی انگیزه و بی شور و هیجان انگار که نواک توی دنیا دیگه سیر میکرد دقیقا مثل فینال های دبی و سینسی که نواک هیچ حرفی برای گفتن جلوی راجر نداشت ولی من معتقدم نواک این بازیارو به راجر میده که برای خودش یک حاشیه امنیت و اطمینانی ایجاد کنه تا از کنار اون بازی های بزرگتر رو بدون اینکه راجر براش مشکلی ایجاد کنه پس بگیره کاری که نواک طی امسال و پارسال انجام داده وهمیشه یه باخت براش برد دوبرابری داشته برای مثال رقابت های نواک و راجر در 2014
برد راجر در 500 امتیازی دبی ->برد نوله در 1000 امتیازی ایندین ولز
برد راجر در 1000 امتیازی مونت کارلو -> برد نوله در 2000 امتیازی ویمبلدون
برد راجر در 1000 امتیازی شانگهای -> برد نوله در 1500 امتیازی لندن
یا مثال های 2015
برد راجر در 500 امتیازی دبی -> برد نوله در 1000 امتیازی های ایندین ولز رم و 2000 امتیازی ویمبی
برد راجر در 1000 امتیازی سینسیناتی -> برد نوله در 2000 یو اس اپن
برد راجر در مسابقه گروهی و 200 امتیازی بارکلیز -> احتمالا برد نوله در فینال 500 امتیازی بارکلیز
با توجه به رقابت های گذشته این دو مشخص است که هر دفعه راجر نواک رو شکست داده شکستی بزرگتر و نه برابر رو متحمل شده شاید نواک این باخت هارو به راجر میده که باعث ایجاد اعتماد به نفس کاذب و یا غرور در راجر بشه یا باعث انگیزه در خودش بشه یا شاید با این باخت ها فشار ها و توجه هات رو از رو خودش برداره تا بتونه راحت تر بازیکنه حالا تحلیلش باشد برای کارشناسان
به هر حال راجر که فعلا تو فیناله و باید بازی فردای نوله با بردیچ رو دید که آیا نواک واقعا به مشکل برخورده و یا باخت دیشب به فدرر یک باخت استراتژیک و اتفاقی بوده
به امید یک فینال جذاب بین نوله و راجر

ویرایش توسط ali mohsenian : 11-18-2015 در ساعت 09:51 AM
ali mohsenian آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ali mohsenian به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-18-2015, 09:55 AM   #62
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض پاسخ : تحلیل، تبادل نظر و گفت و گو پیرامون ATP World Tour Finals فینال تور تنیس 2015 آقایان

نواک جوکوویچ در دومین دیدار خود در دور گروهی مسابقات پایان فصل در لندن مقابل راجر فدرر شکست خورد تا ششمین شکست خود در سال 2015 را تجربه کند.
" همچین روزهای رو دارید که احساس می کنید در بهترین شرایطتون نیستید ، حتی نزدیک بهش هم نیستید.باید راجر رو بابت نمایشش تحسین کرد . او همیشه ضربات گوناگونی به توپ میزد. از اسلایس و اسپاین خیلی هوشمندانه استفاده می کرد و سرویسهای موثری هم میزد.من کلی اشتباه انجام دادم و مخصوصا در ست دوم گذاشتم که راحت برنده بشه.اما این جزئی از ورزشه.نکته مثبت اینکه بازیها بصورت گروهی برگزار میشه و من هنوز شانس رسیدن به نیمه نهائی رو دارم."
نواک در سومین و آخرین بازی مرحله گروهی خود پنجشنبه ساعت 23:30 دقیقه بوقت تهران به مصاف توماس بردیچ از جمهوری چک خواهد رفت.
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 11-18-2015, 10:29 AM   #63
siavash4
Member

آواتار siavash4

پستها: 52
سپاس: 67
در 37 پست 247 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Del potro Federer Wawrinka

بالاخره یه بار تو زندگیم از لیست سیاه استفاده کردم اینجوری اعصاب ما هم راحته که یه روانی رو مغزمون رژه نره
طرغداران متوهم نوله حرفای جالبی میزنن میبازه میشه باخت استراتژیک میبره میگن برتری بی چون و چرا چند سالتونه شما؟!!
siavash4 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی siavash4 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-18-2015, 11:39 AM   #64
Navidi
Junior Member

پستها: 23
سپاس: 3
در 21 پست 153 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: The Maestro

سلام به همه دوستان گرامی.

باید قبل از هرچیز بگم که من برای جوکوویچ و طرفدارهای "واقعی اش" احترام بسیار زیادی قائلم و امیدوارم بقیه این نوشته رو با این بک گراند بخونید.

مدت زمان طولانی هست که مطالب این سایت رو دنبال می کنم ولی هیچوقت نمی خواستم عضو بشم یا کامنتی بذارم ولی امسال واقعا احساس کردم زمانش هست چون همونطوری که خیلی از دوستان عزیز اذعان دارند متاسفانه این سایت توسط یکی دو نفر خاص داره از مسیرش خارج میشه. اما خطاب نوشته های من مستقیما آقا/ خانم J.F.K و تمام نام های کاربری هست که توسط ایشون درست شده و احتمالا میشن. ببینید دوست عزیز، این اصطلاحات "این نواک آماده، این قصاب صرب، اسطوره و نابغه فعلی ورزش جهان" برای جوکر صدق نمیکنه. مورد اول صد در صد صدق میکنه ولی موردهای دیگه به هیچ وجه. شما باید برین توی دیکشنری یا هرجای دیگه و یک بازتعریفی از اصطلاح Legend داشته باشین. چون اینجوری برای خودتون هم بهتر هست. من توی نوشته قبلی خودم هم گفتم که اسطوره های فعلی ورزش تنیس راجر و بعد از اون نادال هستن و تمام. نواک جوکوویچ هیچکدوم از المان های لازم برای این عنوان بزرگ یعنی اسطوره رو نداره. اسطوره علاوه بر اینکه باید توی زمینه مورد نظر خودش به معنای واقعی کلمه استاد باشه یکسری ویژگی های دیگه هم داره که جوکوویچ هیچکدوم از اونها رو نداره. در مورد عناوین، شما خیلی زود ذوق زده شدین که امسال 3 تا گرند اسلم برد، اکی، خیلی هم خوب ولی بعدش چی؟ فکر کردین همینجوری الکیه که یکی بیاد 8 تا گرند دیگه هم ببره و رکورد راجر رو بشکنه؟ واقعیتش این هست که من وقتی نادال به چهاردهمین گرند اسلم رسید همیشه و توی هر تورنمنتی می لرزیدم چون پتانسیل اون رو برای رسیدن به راجر خیلی بیشتر می دونستم چون همه ویژگی های لازم رو داشت ولی دیدین که چه بلایی سرش اومد. "تداوم" یکی از اصلی ترین المان های اسطوره بودن هست و ما این رو در مورد راجر می بینیم که الان چهارده ساله یکسره توی تور حضور داره و اصلا هم نمیشه گفت خوش شانس بوده که آسیب ندیده بلکه زندگی سالم و نحوه تمرین کردن خیلی توی این مسئله دخیله. مثلا مسترز راجرز کاپ توی مونتریال کانادا رو اسکیپ کرد و عملا 1000 امتیاز از دست داد تا برای یو.اس.اوپن فرش باقی بمونه و موند و به نظرم اگه قهرمان می شد که باید می شد این کردیت رو باید به این تصمیمش می دادین که انقدر توی یو.اس . اوپن بی نظیر بازی کرد و من که فینال یو.اس.اوپن رو دوباره دو هفته پیش دادم باید بگم واقعا راجر اگه توی چند لحظه خاص و مخصوصا وقتی یک امتیاز تا رسیدن به برتری 5-3 توی ست سوم و برک کردن جوکوویچ فاصله داشت اشتباه نمی کرد یو.اس. اوپن مال اون بود. در مورد لغت اسطوره از لحاظ ورزشی جوکوویچ ده تا گرند برده و به نظرم حتی اگه صد و ده تا دیگه هم ببره نمی تونه اسطوره این ورزش باشه. از نظر اخلاقی که همه می دونن راجر و رافا زبانزد و رول مدل همه هستن و نه جوکوویچ و ماری. وقتی ورزشکاری که شما میگین بهش علاقه دارین هزار بار سر بال بوی ها داد میکشه یا توی فینال ویمبلدون یک تماشاگر خاص رو هندپیک میکنه و بعد از گرفتن امتیاز از راجر با دست نشونش میده و بهش فحش میده معلومه باید هو بشه. شکستن راکت و ... هم که دیگه همیشگی شده ولی راجر و بعد از اون رافا همیشه و توی سخت ترین شرایط منش و استایل خودشون رو حفظ کردن و بیخود نیست که از هند تا آفریقای جنوبی و از ترکیه تا استرالیا و از انگلستان تا آمریکا همه راجر رو در حد " پرستش" دوست دارن. یک بار گزارشگر یورو اسپرت گفت من که 40 ساله توی این ورزش هستم بهت حسادت میکنم که وقتی مسابقه داری ورزشگاه پر پر میشه و وقتی بازیت تموم میشه و بازی آدم هایی مثل جوکوویچ شروع میشه با اینکه تماشاگرها بلیط کل اون روز رو دارن و به خاطرش کلی پول دادن از ورزشگاه میرن چون توی همه جای جهان، تنیس با راجر تعریف میشه، اینه معنی اسطوره بودن. اسطوره بودن ورای قهرمانیه (که راجر قهرمان واقعی هست) اما علاوه بر بازی بی نقص و ثبات دائمیش چیزی که اون رو اسطوره کرده اخلاق، منش، استایل و کلاسش هست که گزارشگر بازی فینال بازل بین راجر و رافا (چند هفته پیش) بعد از بازی به اون اشاره کرد وقتی راجر در کمال سخاوتمندی و بزرگی شخصیتش به نادال که رقیب همیشگیش هست میگه همینکه اومدی فینال برای من مثله این هست که فینال رو بردی و من از طرف همه مردم شهرم (بازل) این حرف رو میزنم و اینکه عموی نادل طوری با پدر و خود راجر دست داد و اونها رو بوسید که نشون داد چقدر به معنی واقعی کلمه براشون احترام قائله. اینها آدم رو اسطوره میکنه. اینکه هرجای دنیا بری نماینده اون ورزش باشی و اینکه توی زندگی خانوادگیت عاشق همسرت و بچه هات باشی و با اینکه همه امکانات مالی رو داری کوچکترین خطایی ازت سر نزنه. دوست عزیز، شما که همیشه میگی نابغه صرب و اسطوره جاودان ورزش و هزار تا چیز دیگه... مقایسه بین فدرر و جوکوویچ مثله مقایسه بین کریم عبدالجبار یا مجیک جانسون یا لری برد و مایکل جردن با کوبی برایانت توی بسکتبال، مقایسه تایگر وودز با روری مک ایلروی توی گلف و مقایسه مارادونا (به جز صفت های بدش) و مثلا کریستیانو رونالدو هست. شما نمی تونین این ها رو باهم هیچجوره مقایسه کنین. Scale فرق میکنه و اینکه این افراد در جایگاهی نیستن که بخوان اسطوره شن ولی این نفرهای اولی که گفتم همه اسطوره هستن. بازهم تکرار می کنم که خدا روزی رو نیاره که راجر از این ورزش بره چون با رفتنش و حتی رفتن نادال همه زیبایی ها، کلاس، پرستیژ و همه چیز این ورزش (تنیس) از بین میره. نه جوکوویچ و نه ماری کاریزما و کلاس این رو ندارن که تنیس رو بعد از رفتن راجر نجات بدن و از نظر فنی می خواستم هزارتا چیز بنویسم ولی چون خیلی طولانی شد دیگه نمی خوام ادامه بدم همونطور که می خواستم خیلی تند و یکبار برای همیشه جوابتون رو توی این پست بدم ولی فقط این رو بدونین که توی 34 سالگی و اون هم توی ورزشی که برخلاف سال های دهه هفتاد، هشتاد و نود که همش بر مبنای سرو و والی بود انقدر فیزیکی شده، بردن تنیسوری که توی فرم زندگیش هست و اونم وقتی شش سال ازش پیرتری یک دنیا حرف داره. اگه میخواین این رو هم انکار کنین انکار کنین. بازم بگین فدرر داره سقوط میکنه و برای سومی توی گروهش می جنگه و هزار تا چیز دیگه ولی یادتون باشه همین تنیسوری که شما میگین دوسش دارین امسال سه بار به راجر باخت که دوتاش توی مسترزهای 1000 امتیازی بوده و یکبار توی دبی و برخلاف نظر شما و صرفا جهت اطلاع باید بگم مسابقه های هاله، دبی یا هرجای دیگه بی اهمیت نیستن. برای همون مسابقه دبی جوکوویچ خودش رو کشت که راجر رو ببره و نتونست و بعد از بازی بی نهایت عصبانی بود یا توی سینسیناتی و حالا هم توی بارکلیز، همینجور الکی نگین که برای جوکوویچ اون مسابقه ها مهم نبوده و نمی خواسته توانایی هاش رو نشون بده. صرفا جهت اطلاع بدونین برای تنیسورهای حرفه ای همون مسابقه های 500 امتیازی هم برخلاف فرمایش شما خیلی مهمه و این رو هم بدنین که وقتی جوکوویچ به سن 34 سالگی برسه فکر نمی کنم بتونه حتی توی زمین درست راه بره چه برسه به این کار هایی که راجر انجام میده و دیشب عملا با چند تا حرکت جوکر رو Humiliate کرد.
در آخر باید بهتون بگم ( با نهایت احترام) که من احساس می کنم (امیدوارم اشتباه باشه) شما طرفدار جوکوویچ نیستین. من فکر می کنم حتی طرفدار واقعی تنیس هم نیستین. شاید یکبار کانال های ورزشی تلویزیون رو عوض می کردین و اتفاقی مردی رو دیدین که همه بازی هاش رو میبره (راجر)، بی نهایت کامله و هیچ ایرادی نمیشه ازش (درون و بیرون زمین) گرفت و خواستین طرفدار یکی باشین که بتونه حالش رو بگیره و این آدم برای شما در حال حاضر جوکوویچ هست و فردا میتونه آدم دیگه ای باشه چون شما طرفدار به قول خودتون " نابغه صرب" نیستین. شما فقط می خواین راجر نباشه و یا اینکه همیشه ببازه، شما از راجر متنفرین ولی بذارین خیالتون رو راحت کنم. راجر چند هفته پیش توی یک مصاحبه گفت برنامه خودش رو برای سال 2017 داره کامل میکنه و داره از الان به این فکر میکنه که سال 2018 چطوری توی تورنمنت های مختلف شرکت کنه که آمادگیش حفظ بشه.
در آخر هم باید این رو بگم که ورزش در ذاتش وسیله ای برای ایجاد شادی و همینطور انتقال خیلی از ارزش های انسانی هست و نه وسیله ای برای ایجاد کینه و انتقام گیری شخصی و حب و بغض. ما اینجا همه با هم دوستیم. توی کشور ما تلویزیون رسمیش مسابقه های تنیس رو نشون نمیده. بهترین ورزشکار تنیس ما بین 2000 تای اول دنیا نیست ولی تونستیم یک انجمن تنیس پویا رو به لطف همه عزیزان از پاور ویوی نازنین تا همه سروران گرامی درست کنیم که: اول از همه با هم دوست باشیم، به ارتقای این ورزش توی ایران کمک کنیم و با هم بحث فنی و درکنارش کری های منطقی (بدون توهین) داشته باشیم و "از همه مهمتر" اینکه مثل برادر و دوست های خوب چند تا نکته اخلاقی و چیز از هم یاد بگیریم و توی این فضای مجازی از کنار هم بودن لذت ببریم، نیت ما باید این باشه و امیدوارم این رو از این به بعد لحاظ کنیم.
در پایان این فایل دانلود بازی دیشب با گزارش اسپانیایی رو برای همه دوستان می فرستم و در اولین فرصتی که فایل انگلیسیش رو پیدا کردم اون رو هم ارسال می کنم. به چند تا از دوستام توی فاروم های ورزشی انگلیسی ایمیل زدم و اونها احتمالا تا امشب فایل با گزارش انگلیسی رو برام آپلود می کنن ولی تا اون موقع این ها رو از من بپذیرین:
ست اول: http://uploaded.net/file/vd4tf31d
ست دوم: http://uploaded.net/file/nvw4mxwv

ویرایش توسط Navidi : 11-18-2015 در ساعت 06:03 PM
Navidi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Navidi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-18-2015, 12:08 PM   #65
rg7
Junior Member

پستها: 18
سپاس: 18
در 13 پست 40 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
بازی دوم گروه استن اسمیت را هم دیدیم
یک نمایش افتضاح از سوی هر دو بازیکن
بردیچ که عملا تعطیل بود راج هم که فقط بخاطر بازی پراشتباه و احمقانه بردیچ تونست ببره
و گرنه همچنان همان تزلزل و روند نزولی در بازیش بوضوح دیده میشه
به هرحال تا کمتر از 48 ساعت دیگه باز هم شاهد دیداری نوستالوژیک
میان نابغه تنیس اسطوره فعلی شماره یک شایسته جهان و ستاره افول کرده و شماره 3 فعلی خواهیم بود
دیداری که بیشتر از همیشه در اون از برد قاطع نواک و شکست مفتضحانه راج مطمئنم
برپایه نمایش شب اول بنظرم از این گروه نواک و نیشی پا به سمی خواهند گذاشت
بیه
rg7 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rg7 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-18-2015, 12:14 PM   #66
amiri
Junior Member

آواتار amiri

پستها: 25
سپاس: 301
در 15 پست 99 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال دلپوترو سرینا ویلیامز ، کربر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ali mohsenian نمایش پست ها
با سلام و اعلام تبریکات عالی به راجریون برای ارائه یک بازی خوب و پایان رکورد داخل سالن نواک
باخت استراتژیک
چیزی که من اسمش رو برای بازی دیشب از جانب نواک میزارم دیشب یه بازی پر خطا بی انگیزه و بی شور و هیجان انگار که نواک توی دنیا دیگه سیر میکرد دقیقا مثل فینال های دبی و سینسی که نواک هیچ حرفی برای گفتن جلوی راجر نداشت ولی من معتقدم نواک این بازیارو به راجر میده که برای خودش یک حاشیه امنیت و اطمینانی ایجاد کنه تا از کنار اون بازی های بزرگتر رو بدون اینکه راجر براش مشکلی ایجاد کنه پس بگیره کاری که نواک طی امسال و پارسال انجام داده وهمیشه یه باخت براش برد دوبرابری داشته برای مثال رقابت های نواک و راجر در 2014
برد راجر در 500 امتیازی دبی ->برد نوله در 1000 امتیازی ایندین ولز
برد راجر در 1000 امتیازی مونت کارلو -> برد نوله در 2000 امتیازی ویمبلدون
برد راجر در 1000 امتیازی شانگهای -> برد نوله در 1500 امتیازی لندن
یا مثال های 2015
برد راجر در 500 امتیازی دبی -> برد نوله در 1000 امتیازی های ایندین ولز رم و 2000 امتیازی ویمبی
برد راجر در 1000 امتیازی سینسیناتی -> برد نوله در 2000 یو اس اپن
برد راجر در مسابقه گروهی و 200 امتیازی بارکلیز -> احتمالا برد نوله در فینال 500 امتیازی بارکلیز
با توجه به رقابت های گذشته این دو مشخص است که هر دفعه راجر نواک رو شکست داده شکستی بزرگتر و نه برابر رو متحمل شده شاید نواک این باخت هارو به راجر میده که باعث ایجاد اعتماد به نفس کاذب و یا غرور در راجر بشه یا باعث انگیزه در خودش بشه یا شاید با این باخت ها فشار ها و توجه هات رو از رو خودش برداره تا بتونه راحت تر بازیکنه حالا تحلیلش باشد برای کارشناسان
به هر حال راجر که فعلا تو فیناله و باید بازی فردای نوله با بردیچ رو دید که آیا نواک واقعا به مشکل برخورده و یا باخت دیشب به فدرر یک باخت استراتژیک و اتفاقی بوده
به امید یک فینال جذاب بین نوله و راجر
درود بر شما.
باخت استراتژیک!!!!! به هیچ عنوان منطقی بنظر نمیرسه که یک بازیکن بزرگ مثل نواک عمدا ببازه ، اونم از رقیب سرشناسی مثل راجر. بازی دیشب رو اگه دیده باشید چهره نواک این گفته شما رو نشون نمیداد و کاملا عصبانیت در چهرش بخاطر روند بازی مشهود بود . بهر صورت بازیه دیگه یک طرفش برده و یک طرف باخته. دیشبم شب نواک نبود ، همین و بس. در واقع قشنگی هر بازی ای از جمله تنیس به همین برد باختاشه که باعث عدم یک نواختی و دلزدگی از بازی میشه. بدرود
amiri آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی amiri به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-18-2015, 12:20 PM   #67
rg7
Junior Member

پستها: 18
سپاس: 18
در 13 پست 40 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
نواک جوکوویچ در دومین دیدار خود در دور گروهی مسابقات پایان فصل در لندن مقابل راجر فدرر شکست خورد تا ششمین شکست خود در سال 2015 را تجربه کند.
" همچین روزهای رو دارید که احساس می کنید در بهترین شرایطتون نیستید ، حتی نزدیک بهش هم نیستید.باید راجر رو بابت نمایشش تحسین کرد . او همیشه ضربات گوناگونی به توپ میزد. از اسلایس و اسپاین خیلی هوشمندانه استفاده می کرد و سرویسهای موثری هم میزد.من کلی اشتباه انجام دادم و مخصوصا در ست دوم گذاشتم که راحت برنده بشه.اما این جزئی از ورزشه.نکته مثبت اینکه بازیها بصورت گروهی برگزار میشه و من هنوز شانس رسیدن به نیمه نهائی رو دارم."
نواک در سومین و آخرین بازی مرحله گروهی خود پنجشنبه ساعت 23:30 دقیقه بوقت تهران به مصاف توماس بردیچ از جمهوری چک خواهد رفت.
شما شرایط سنی رو در نظر ندارید مطمئن باش اگه نواک و راجر هم سن و تو یک دوره می بودند نواک افتخارات به نسبت خیلی کمتری بدست می آورد .سالهای 2003 و 2004 که همه راجر رو شانس پنجم به بالا میدونستن میومد و گرند میگرفت با توجه به اختلاف سنی شش ساله این دو تنیسور شما شش سال پیش یعنی 2009 که فدرر رنکینگ یک بلامنازع بود رو در نظر بگیر بعد بیا این حرفا رو بزن
rg7 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rg7 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-18-2015, 12:29 PM   #68
amiri
Junior Member

آواتار amiri

پستها: 25
سپاس: 301
در 15 پست 99 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال دلپوترو سرینا ویلیامز ، کربر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Navidi نمایش پست ها

باید قبل از هرچیز بگم که من برای جوکوویچ و طرفدارهای "واقعی اش" احترام بسیار زیادی قائلم و امیدوارم بقیه این نوشته رو با این بک گراند بخونید.

.....

در آخر هم باید این رو بگم که ورزش در ذاتش وسیله ای برای ایجاد شادی و همینطور انتقال خیلی از ارزش های انسانی هست و نه وسیله ای برای ایجاد کینه و انتقام گیری شخصی و حب و بغض. ما اینجا همه با هم دوستیم. توی کشور ما تلویزیون رسمیش مسابقه های تنیس رو نشون نمیده. بهترین ورزشکار تنیس ما بین 2000 تای اول دنیا نیست ولی تونستیم یک انجمن تنیس پویا رو به لطف همه عزیزان از پاور ویوی نازنین تا همه سروران گرامی درست کنیم که: اول از همه با هم دوست باشیم، به ارتقای این ورزش توی ایران کمک کنیم و با هم بحث فنی و درکنارش کری های منطقی (بدون توهین) داشته باشیم و "از همه مهمتر" اینکه مثل برادر و دوست های خوب چند تا نکته اخلاقی و چیز از هم یاد بگیریم و توی این فضای مجازی از کنار هم بودن لذت ببریم، نیت ما باید این باشه و امیدوارم این رو از این به بعد لحاظ کنیم.
در پایان این فایل دانلود بازی دیشب با گزارش اسپانیایی رو برای همه دوستان می فرستم و در اولین فرصتی که فایل انگلیسیش رو پیدا کردم اون رو هم ارسال می کنم. به چند تا از دوستام توی فاروم های ورزشی انگلیسی ایمیل زدم و اونها احتمالا تا امشب فایل با گزارش انگلیسی رو برام آپلود می کنن ولی تا اون موقع این ها رو از من بپذیرین:
درود . با تشکر .بسیار کامل بیان کردید. کاملا موافقم خصوصا پاراگراف آخرتان که فرموید : بایستی از ورزش لذت برد و با اون زندگی کرد . بدرود
amiri آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی amiri به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-18-2015, 12:30 PM   #69
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Navidi نمایش پست ها

مدت زمان طولانی هست که مطالب این سایت رو دنبال می کنم ولی هیچوقت نمی خواستم عضو بشم یا کامنتی بذارم ولی امسال واقعا احساس کردم زمانش هست چون همونطوری که خیلی از دوستان عزیز اذعان دارند متاسفانه این سایت توسط یکی دو نفر خاص داره از مسیرش خارج میشه. اما خطاب نوشته های من مستقیما آقا/ خانم J.F.K و تمام نام های کاربری هست که توسط ایشون درست شده و احتمالا میشن. ببینید دوست عزیز، این اصطلاحات "این نواک آماده، این قصاب صرب، اسطوره و نابغه فعلی ورزش جهان" برای جوکر صدق نمیکنه. مورد اول صد در صد صدق میکنه ولی موردهای دیگه به هیچ وجه. شما باید برین توی دیکشنری یا هرجای دیگه و یک بازتعریفی از اصطلاح Legend داشته باشین. چون اینجوری برای خودتون هم بهتر هست. من توی نوشته قبلی خودم هم گفتم که اسطوره های فعلی ورزش تنیس راجر و بعد از اون نادال هستن و تمام. نواک جوکوویچ هیچکدوم از المان های لازم برای این عنوان بزرگ یعنی اسطوره رو نداره. اسطوره علاوه بر اینکه باید توی زمینه مورد نظر خودش به معنای واقعی کلمه استاد باشه یکسری ویژگی های دیگه هم داره که جوکوویچ هیچکدوم از اونها رو نداره. در مورد عناوین، شما خیلی زود ذوق زده شدین که امسال 3 تا گرند اسلم برد، اکی، خیلی هم خوب ولی بعدش چی؟ فکر کردین همینجوری الکیه که یکی بیاد 8 تا گرند دیگه هم ببره و رکورد راجر رو بشکنه؟ واقعیتش این هست که من وقتی نادال به چهاردهمین گرند اسلم رسید همیشه و توی هر تورنمنتی می لرزیدم چون پتانسیل اون رو برای رسیدن به راجر خیلی بیشتر می دونستم چون همه ویژگی های لازم رو داشت ولی دیدین که چه بلایی سرش اومد. "تداوم" یکی از اصلی ترین المان های اسطوره بودن هست و ما این رو در مورد راجر می بینیم که الان چهارده ساله یکسره توی تور حضور داره و اصلا هم نمیشه گفت خوش شانس بوده که آسیب ندیده بلکه زندگی سالم و نحوه تمرین کردن خیلی توی این مسئله دخیله. مثلا مسترز راجرز کاپ توی مونتریال کانادا رو اسکیپ کرد و عملا 1000 امتیاز از دست داد تا برای یو.اس.اوپن فرش باقی بمونه و موند و به نظرم اگه قهرمان می شد که باید می شد این کردیت رو باید به این تصمیمش می دادین که انقدر توی یو.اس . اوپن بی نظیر بازی کرد و من که فینال یو.اس.اوپن رو دوب دوباره دو هفته پیش دادم باید بگم واقعا راجر اگه توی چند لحظه خاص و مخصوصا وقتی یک امتیاز تا رسیدن به برتری 5-3 توی ست سوم و برک کردن جوکوویچ فاصله داشت اشتباه نمی کرد یو.اس. اوپن مال اون بود. در مورد لغت اسطوره از لحاظ ورزشی جوکوویچ ده تا گرند برده و به نظرم حتی اگه صد و ده تا دیگه هم ببره نمی تونه اسطوره این ورزش باشه. از نظر اخلاقی که همه می دونن راجر و رافا زبانزد و رول مدل همه هستن و نه جوکوویچ و ماری. وقتی ورزشکاری که شما میگین بهش علاقه دارین هزار بار سر بال بوی ها داد میکشه یا توی فینال ویمبلدون یک تماشاگر خاص رو هندپیک میکنه و بعد از گرفتن امتیاز از راجر با دست نشونش میده و بهش فحش میده معلومه باید هو بشه. شکستن راکت و ... هم که دیگه همیشگی شده ولی راجر و بعد از اون رافا همیشه و توی سخت ترین شرایط منش و استایل خودشون رو حفظ کردن و بیخود نیست که از هند تا آفریقای جنوبی و از ترکیه تا استرالیا و از انگلستان تا آمریکا همه راجر رو در حد " پرستش" دوست دارن. یک بار گزارشگر یورو اسپرت گفت من که 40 ساله توی این ورزش هستم بهت حسادت میکنم که وقتی مسابقه داری ورزشگاه پر پر میشه و وقتی بازیت تموم میشه و بازی آدم های مثل جوکوویچ شروع میشه با اینکه تماشاگرها بلیط کل اون روز رو دارن و به خاطرش کلی پول دادن از ورزشگاه میرن چون توی همه جای جهان، تنیس با راجر تعریف میشه، اینه معنی اسطوره بودن. اسطوره بودن ورای قهرمانیه (که راجر قهرمان واقعی هست) اما علاوه بر بازی بی نقص و ثبات دائمیش چیزی که اون رو اسطوره کرده اخلاق، منش، استایل و کلاسش هست که گزارشگر بازی فینال بین راجر و رافا ( توی همین بازل و چند هفته پیش) بعد از بازی به اون اشاره کرد وقتی راجر در کمال سخاوتمندی و بزرگی شخصیتش به نادال که رقیب همیشگیش هست میگه همینکه اومدی فینال برای من مثله این هست که فینال رو بردی و من از طرف همه مردم شهرم (بازل) این حرف رو میزنم و اینکه عموی نادل طوری با پدر و خود راجر دست داد و اونها رو بوسید که نشون داد چقدر به معنی واقعی کلمه براشون احترام قائله. اینها آدم رو اسطوره میکنه. اینکه هرجای دنیا بری نماینده اون ورزش باشی و اینکه توی زندگی خانوادگیت عاشق همسرت و بچه هات باشی و با اینکه همه امکانات مالی رو داری کوچکترین خطایی ازت سر نزنه. دوست عزیز، شما که همیشه میگی نابغه صرب و اسطوره جاودان ورزش و هزار تا چیز دیگه... مقایسه بین فدرر و جوکوویچ مثله مقایسه بین کریم عبدالجبار یا مجیک جانسون یا لری برد و مایکل جردن با کوبی برایانت توی بسکتبال، مقایسه تایگر وودز با روری مک ایلروی توی گلف و مقایسه مارادونا ( به جز صفت های بدش) و مثلا کریستیانو رونالدو هست. شما نمی تونین این ها رو باهم هیچجوره مقایسه کنین. Scale فرق میکنه و اینکه این افراد در جایگاهی نیستن که بخوان اسطوره شن ولی این نفرهای اولی که گفتم همه اسطوره هستن. بازهم تکرار می کنم که خدا روزی رو نیاره که راجر از این ورزش بره چون با رفتنش و حتی رفتن نادال همه زیبایی ها، کلاس، پرستیژ و همه چیز این ورزش (تنیس) از بین میره. نه جوکوویچ و نه ماری کار یزما و کلاس این رو ندارن که تنیس رو بعد از رفتن راجر نجات بدن و از نظر فنی می خواستم هزارتا چیز بنویسم ولی چون خیلی طولانی شد دیگه نمی خوام ادامه بدم همونطور که می خواستم خیلی تند و یکبار برای همیشه جوابتون رو توی این پست بدم ولی فقط این رو بدونین که توی 34 سالگی و اون هم توی ورزشی که برخلاف سال های دهه هفتاد، هشتاد و نود که همش بر مبنای سرو و والی بود انقدر فیزیکی شده، بردن تنیسوری که توی فرم زندگیش هست و اونم وقتی شش سال ازش پیرتری یک دنیا حرف داره. اگه میخواین این رو هم انکار کنین انکار کنین. بازم بگین فدرر داره سقوط میکنه و برای سومی توی گروهش می جنگه و هزار تا چیز دیگه ولی یادتون باشه همین تنیسوری که شما میگین دوسش دارین امسال سه بار به راجر باخت که دوتاش توی مسترزهای 1000 امتیازی بوده و یکبار توی دبی و برخلاف نظر شما و صرفا جهت اصلاع باید بگم مسابقه های هاله، دبی یا هرجای دیگه بی اهمیت نیستن. برای همون مسابقه دبی جوکوویچ خودش رو کشت که راجر رو ببره و نتونست و بعد از بازی بی نهایت عصبانی بود یا توی سینسیناتی و حالا هم توی بارکلیز، همینجور الکی نگین که برای جوکوویچ اون مسابقه ها مهم نبوده و نمی خواسته توانایی هاش رو نشون بده. صرفا جهت اطلاع بدنین برای تنیسورهای حرفه ای همون مسابقه های 500 امتیازی هم برخلاف فرمایش شما خیلی مهمه و این رو هم بدنین که وقتی جوکوویچ به سن 34 سالگی برسه فکر نمی کنم بتونه حتی توی زمین دسرت راه بره چه برسه به این کار هایی که راجر انجام میده و دیشب عملا با چند تا حرکت جوکر رو Humiliate کرد.
در آخر باید بهتون بگم ( با نهایت احترام) که من احساس می کنم (امیدوارم اشتباه باشه) شما طرفدار جوکوویچ نیستین. من فکر می کنم حتی طرفدار واقعی تنیس هم نیستین. شاید یکبار کانال های ورزشی تلویزیون رو عوض می کردین و اتفاقی مردی رو دیدین که همه بازی هاش رو میبر (راجر)، بی نهایت کامله و هیچ ایرادی نمیشه ازش ( درون و بیرون زمین) گرفت و خواستین طرفدار یکی باشین که بتونه حالش رو بگیره و این آدم برای شما در حال حاضر جوکوویچ هست و فردا میتونه آدم دیگه ای باشه چون شما طرفدار به قول خودتون " نابغه صرب" نیستین. شما فقط می خواین راجر نباشه و یا اینکه همیشه ببازه، شما از راجر متنفرین ولی بذارین خیالتون رو راحت کنم. راجر چند هفته پیش توی یک مصاحبه گفت برنامه خودش رو برای سال 2017 داره کامل میکنه و داره از الان به این فکر میکنه که سال 2018 چطوری توی تورنمنت های مختلف شرکت کنه که آمادگیش حفظ بشه.

متن طولانی قشنگی بود
بعضی جاهاش را قبول دارم بعضی جاهاش کاملا اشتباهه
باز هم میگم اینکه همه بعد از برد راج شیر شدن و جرات نوشتن پیدا کردن خیلی مضحکه
اگر این متن را دیروز میخواندم برای نویسنده اش احترام بیشتری قائل بودم
به هرحال تکلیف جام یک شنبه مشخص میشه
و من میگم که نواک در فینال تنیسور دیگه ای به غیر از راج را شکست میده

راستی واقعا امیدوارم راج تا 2018 توی تور باشه و از نزدیک شکستن رکوردهاش و گرند 18 نواک را مشاهده کنه
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 11-18-2015, 12:48 PM   #70
pouriya.alex
Roger's Fan

آواتار pouriya.alex

پستها: 925
سپاس: 7,584
در 898 پست 7,203 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Only Roger Federer

میبینم که صربیناتور واسه بقاء باید با بردیچ (ک،خ...) بجنگه
pouriya.alex آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pouriya.alex به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)