بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > مسترز مونته کارلو (Monte-Carlo Rolex Masters)

مسترز مونته کارلو (Monte-Carlo Rolex Masters)

28 فروردین - 3 اردیبهشت - مونته کارلو، موناکو

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-16-2012, 10:49 PM   #1
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

پستها: 3,313
سپاس: 16,491
در 3,306 پست 31,684 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض اخبار مسابقات مونته کارلو

پیشرفت ورداسکو و ملتزر در مونته کارلو

03029946950004c8efb7c7fd53dfbd50-getty-510305407.jpg

موناکو - فرناندو ورداسکو از اسپانیا و یورگن ملتزر از اتریش به دور دوم مسابقات مسترز مونته کارلو راه یافتند.

ورداسکو، سید سیزدهم و فینالیست سال 2010، در ست نخست دو بار سرویس خود را از
دست داد اما در دو ست بعدی تنیس باز بلژیکی را مغلوب خود کرد. او در راند دوم به دیدار
ایوان دودیگ از کروواسی خواهد رفت که در راند نخست موفق شد ایوان لیوبیچیچ را
(در آخرین تورنمنت حرفه‌ای اش) شکست دهد.

2fc43f2994b37d8a841af078ea21d487-getty-510304823.jpg

یورگن ملتزر، سید پانزدهم مسابقات بازی آسانتری پیش روی داشت و با 5 بار شکستن سرو
لوکاژ کابوت از لهستان، حریف جولین بنه تو از فرانسه (که مارسل گرانویرز را در سه ست شکست داد) شد.

7aeb1ca14e5a5c044a2e76194fca56aa-getty-510307001.jpg

پل آنری متئیو از فرانسه نیز در تلاش برای پیدا کردن مسیر خود پس از مصدومیت دراز مدت زانو،
دونالد یانگ امریکایی را با نتیجه 0-6 و 1-6 خرد کرد. او چهار فرصت بریک حریف را سیو کرد و
شش بار در شکستن سرویس موفق بود. فرانسوی از بازی خود راضی و خشنود است.
حریف بعدی آنری متئیو، کی نیشیکوری از ژاپن یا آلبرت راموس از اسپانیا خواهد بود.

در راند نخست مسابقات، برنارد تامیک استرالیایی، فیلیپ کولشرایبر آلمانی و یارکو نیمینن
فنلاندی در ست های مستقیم به پیروزی دست یافتند. تامیکِ 19 ساله خوشحال بود از اینکه
توانست با مخلوط کردن اسلایس فورهندها و گرونداستروک های سنگین دنیس ایستومین از
ازبکستان را 4-6 و 3-6 مغلوب کند "صرف نظر از هر سطحی، بازی در برابر او بسیار سخت
است" تامیک گفت. "بسیاری از بازیکنان کلی کورت در پشت خط بازی می کنند. اما فکر
می کنم تنیس من چیزی متفاوت است".

کولشرایبر 4-6 4-6 از سد رافین فرانسوی گذشت در حالی که نیمینن، رادک استپانک چکی را
3-6 و (3)6-7 از پیش روی برداشت تا در راند دوم به مصاف رافائل نادال، قهرمان هفت دوره پیاپی (2005-2011) مسابقات برود.

ap-201204161132415340761.jpg

در آخرین دیدار کورت مرکزی، میلوس راونیچ با سرویس های قدرتمند خود توان مقابله با آلبرت
مونتانس، که یک بازیکن متخصص در زمین های خاکی‌ست را نداشت و در مسابقه ای که سه
ست به طول انجامید، نتیجه را 6-2 3-6 و 6-3 واگذار کرد. راونیچ 9 امتیاز سرو و 5 خطا داشت
و از سمت فورهند خطاهای فراوانی را مرتکب شد.

دولگوپولف، سید شانزدهم رقابتها تنها به 58 دقیقه نیاز داشت تا ایگناسیو چلای آرژانتینی را 2-6 2-6 شکست دهد.

تنیس باز اوکراینی در راند دوم مصافی جذاب با برنارد تامیک خواهد داشت که در ملبورن،
در پنچ ست بازی را به حریف نوجوان باخته بود. پیروز این دیدار می تواند در مرحله سوم، نواک جوکوویچ صرب را ملاقات کند.

ویرایش توسط M∂hdi : 04-16-2012 در ساعت 11:00 PM
M∂hdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-18-2012, 02:41 AM   #2
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

تولد شيرين براي سونگا؛ شروع مقتدرانه ماري

جو ويلفرد سونگا تولد 27 سالگي خود را با صعود به دور سوم تورنومنت مسترز مونت كارلو جشن گرفت.سيد چهارم هر شش فرصت بريك سرويس را ناكام گذاشت و سه مرتبه فيليپ كولشرايبر را بريك كرد تا در 85 دقيقه، 6-2, 6-4 برنده شود.
سونگا:”در چند لحظه نگران شدم چون تقريبا سرويسم در حال بريك شدن بود، ولي محكم ايستادم و در امتيازهاي مهم خوب بازي كردم.”
بازيكن فرانسوي درباره 27 ساله شدن گفت:”بازيكنان زيادي در اواخر دوران بازيشان بهترين تنيس خود را نمايش دادند، مخصوصا بازيكنان فرانسوي.ظاهرا بازيكنان فرانسوي پس از 27 سالگي بهتر مي شوند.قطعا اين به من خيلي اميد مي دهد.خيلي از بازيكنان بهترين تنيس خود را در 30 سالگي ارائه دادند.”
سونگا براي حضور در مرحله ¼ نهايي بايد به ديدار فرناندو ورداسكو برود كه در كمتر از 2 ساعت، 3-6, 6-3, 6-1 ايوان دوديگ را مغلوب كرد.بازيكن چپ دست اسپانيايي 4 مرتبه سرويس حريفش را بريك كرد تا به دوازدهمين پيروزي اين فصل برسد.
نفر 26ام رنكينگ مردان، استانيسلاس واورينكا بر روي سرويس خود نمايش قدرتمندي داشت تا سيد دهم، فليسيانو لوپز را 6-1, 6-4 از پيش رو بردارد.بازيكن سويسي از تنها فرصت بريك نجات يافت و فقط 11 امتياز سرويس را واگذار كرد تا در 68 دقيقه برنده شود و در دور سوم به مصاف قهرمان هفته گذشته مسابقات كازابلانكا، پابلو آندوخار مي رود كه فدريكو دل بونيس را در سه ست و با نتايج 3-6, 6-4, 6-2 شكست داد.
ميخائيل كوكوشكين قزاقستاني كه از جدول مقدماتي به دور اصلي صعود كرده، بازگشت خوبي پس از واگذاري ست نخست داشت و در مسابقه اي كه 10 بريك سرويس را در خود ديد، 6 تا از 13 فرصت بريك را استفاده كرد و در 1 ساعت و 54 دقيقه،3-6, 6-1, 6-3 فلورين ماير را حذف كرد.او در مرحله بعد با فيليپو وولاندري ايتاليايي روبرو مي شود كه هموطنش آلساندرو جيانسي را پس از 88 دقيقه، 7-5, 6-3 ناكام گذاشت.

در ديگر سوي جدول رقابت ها، سيد سوم، اندي ماري آغاز خوبي در فصل خاك رس داشت و فقط سه گيم از دست داد تا 6-0, 6-3 بر ويكتور ترويسكي غلبه كند.بازيكن بريتانيايي بي رحمانه ظاهر شد و 5 بار سرويس حريفش را بريك كرد و فقط پنج امتياز سرويس را واگذار كرد تا پنجمين پيروزي پياپي در پنج ديدار مقابل بازيكن صرب را به دست آورد.ماري كه در سال هاي 2009 و 2011 به نيمه نهايي رقابت ها رسيد و از نادال شكست خورد، پس از مسابقه چنين گفت:”خوب بود.من خوب حركت مي كردم.خيلي خوب بر روي زمين ليز مي خوردم.معمولا اين چيزيست كه مدتي زمان مي برد.معمولا اين نشانه خوبي برايم در زمين خاك رس است، چه خوب بازي كنم يا نه.گاهي اوقات ست نخست اولين بازي خاك خيلي سخت و نزديك است.هر اتفاقي ممكن است رخ دهد.مي توانيد عجله كنيد.در خاك رس عجله كردن و خطا دادن خيلي ساده است.چون جلو افتادم، نيازي به اين كار نداشتم.”

در ديگر بازي هاي مهم سه شنبه، كي نيشيكوري ژاپني حضور لذت بخشي براي اولين بار در مونت كارلو داشت و در 1 ساعت و 49 دقيقه، آلبرت راموس را با نتيجه 6-2, 7-5 حذف كرد.فردريكو ژيل از پرتقال توانست ميخائيل يوژني را 6-1, 6-3 در 64 دقيقه شكست دهد.رابين هاسه در حالي به مرحله سوم رسيد كه قهرمان هفته گذشته مسابقات هيوستون، خوان موناكو با نتيجه
5-7, 6-0, 3-2 پيش بود ولي از ناحيه مچ پاي راست مصدوم و مجبور به كناره گيري شد.هاسه با فابيو فونيني ديدار خواهد كرد كه 7-5, 6-3 مايكل لودرا را از پيش رو برداشت.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
19 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-18-2012, 09:49 PM   #3
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

بلوچي شگفتي ساز شد؛ جوكويچ و نادال برنده شدند

روز چهارشنبه در مونت كارلو، مرد شماره 1 تنيس جهان، نواك جوكويچ شروع خوبي در راه متوقف كردن روند 7 قهرماني پياپي رافائل نادال در اين تورنومنت داشت.بازيكن صرب كه در همين شهر زندگي مي كند، سه بار سرويس آندرياس سپي را بريك كرد تا در 88 دقيقه، 6-1, 6-4 پيروز و راهي مرحله سوم شود.او كه براي ششمين بار در اين مسابقات شركت مي كند، در فصل 2009 به فينال رسيد ولي از رافائل نادال شكست خورد.
جوكويچ:”به نظرم وقتي نياز داشتم خيلي خوب سرويس زدم.اين بر روي خاك رس اميدوار كننده است چون نمي توانيد مانند ديگر سطوح خيلي بر روي سرويس حساب باز كنيد، پس خوب بود كه چند امتياز ساده را كسب كردم.به نظرم در ست نخست خيلي تمركز داشتم.خيلي خوب بازي كردم.حريف سختي داشتم، قطعا بازيكن با استعدادي كه در خاك رس خوب بازي مي كند.به عنوان اولين مسابقه رسمي در خاك پس از رولند گاروس سال گذشته، راضي كننده بود.”
براي صعود به ¼ نهايي، جوكويچ در برابر آلكساندر دولگوپولوف به ميدان خواهد رفت.سيد شانزدهم مسابقات انتقام شكست دور سوم گرنداسلم آزاد استراليا را از برنارد توميك گرفت و 6-2,
5-7, 6-1 بر او غلبه كرد.بازيكن اوكرايني 11 ضربه ايس داشت و شش تا از هفت فرصت بريك سرويس را ناكام گذاشت.
دولگوپولوف درباره رويارويي با جوكويچ چنين گفت:”مي دانم كه توانايي رقابت با او را دارم.پس شما سعي مي كنيد به مسابقه وارد شويد و بهترين تنيس خود را ارائه دهيد.او براي دومين سال متوالي بر تنيس حكم فرمايي مي كند.قطعا به بهترين بازي خود نياز داريد.منظورم اينست كه او در رتبه 1 و من در رتبه 21 هستم.واضحست كه او در رنكينگ بهتريست و با ثبات بيشتري بازي مي كند.ولي فكر كنم كه شانس دارم و تمام تلاشم را به كار مي گيرم.”

اما بزرگترين شگفتي امروز توسط توماس بلوچي برزيلي به دست آمد.بازيكن رنك 45، روند 3 شكست متوالي در برابر داويد فرر را متوقف كرد و براي اولين بار موفق شد 6-3, 6-2 بازيكن اسپانيايي را شكست دهد.بلوچي هيچ گاه بر روي سرويسش تحت فشار نبود و سه بار حريفش را بريك كرد تا پس از 68 دقيقه به مسابقه پايان دهد.اين چهارمين برد براي بلوچي در شانزده مسابقه مقابل بازيكنان حاضر در 10 نفر برتر بود.او با رابين هاسه روبرو خواهد شد كه 6-4, 6-4 فابيو فونيني را مغلوب كرد.
از سوي ديگر، فرر براي اولين بار در بيش از يك سال گذشته اولين مسابقه خود در يك تورنومنت را واگذار كرد.آخرين شكست زودهنگام او در دور دوم ايندين ولز 2010 رخ داده بود.
فرر با تاسف گفت:”خيلي خوب بازي نكردم.ولي حريفم در ست نخست و دوم بهتر از من بود.خطاهاي خيلي زيادي داشتم.من سريع نيستم.او خيلي هجومي و با ثبات بازي مي كند و بهتر بود.”
سيد ششم، توماس برديچ شروع آساني در تورنومنت داشت و مارين چيليچ كروات را 7-6(3), 6-1 از پيش رو برداشت.برديچ چك تبار، چهار بار از 9 فرصت بريك سرويس استفاده كرد و 77 درصد امتيازات سرويس را به خود اختصاص داد تا در 1 ساعت و 42 دقيقه به پيروزي برسد.بازيكن 26 ساله كه در فصل 2007 به نيمه نهايي رقابت ها صعود كرد (شكست از نادال)، ركورد اين فصل خود را به 20 پيروزي و 5 باخت ارتقا داد و در مرحله بعدي به مصاف كي نيشيكوري مي رود.نيشيكوري در 90 دقيقه با نتيجه 6-4, 6-2 پل آنري متيو را حذف كرد.
در نيمه پايين جدول اصلي، اميد كشور فرانسه، ژيل سيمون با برتري 6-3, 6-0 مقابل فردريكو ژيل به مرحله بعد رسيد.سيد نهم در مسابقه 63 دقيقه اي موفق شد پنج مرتبه سرويس حريفش را بريك كند و 81 درصد سرويس هاي اول خود را به امتياز تبديل كند.
سيمون بعد از بازي گفت:”نمايش خيلي خوبي داشتم.شرايط امروز هم خيلي برايم مناسب بود.توپ خيلي از زمين اتفاع نمي گيرد، پس اصلا حس نكردم كه در زمين دوانده شدم و توانستم رالي هاي طولاني را بازي كنم.وقتي حس خوبي داشته باشم، مانند امروز، قابليت تغيير سريع بازي دفاعي به هجومي را خواهم داشت و براي حريفم سخت خواهد بود كه مرا در زمين حركت دهد.”
سيمون 27 ساله در دور سوم با يانكو تيپسارويچ بازي مي كند.تيپسارويچ 8 ضربه ايس زد و 6 بار سرويس آلبرت مونتانيس را بريك كرد تا در 1 ساعت و 33 دقيقه، 6-2, 6-3 پيروز شود.

مرد شماره 2 تنيس جهان و مدافع هفت دوره عنوان قهرماني مسابقات، رافائل نادال، تلاش براي تغيير دادن ركورد تعداد قهرماني هاي خود را با شكست 6-4, 6-3 ياركو نيمينن شروع كرد.بازيكن اسپانيايي فقط يك لغزش در طول مسابقه داشت و سرويس خود را در نتيجه 5-2‌ ست دوم از دست داد، ولي بلافاصله در گيم بعدي سرويس حريفش را بريك كرد تا پس از 86 دقيقه به پيروزي برسد.اين 38مين برد پياپي او در مونت كارلو بود و ركوردش در تورنومنت به 40 پيروزي و 1 شكست ارتقا يافت، تنها شكست نادال در دور سوم سال 2003 مقابل گيرمو كوريا رقم خورد، زماني كه او فقط 16 سال داشت.
نادال:”ما به زمان نياز داريم تا ببينيم احساسات تاثيرات چگونه هستند: زانوها، تنيس، همه چيز.وقتي شما براي 15 روز بدون تمرين، عملكرد فيزيكي و تمرين تنيس متوقف مي شويد، بدنتان كمي از عملكردش را از دست مي دهد.اين عاديست.من تمرين لازم دارم، و امروز تمرين خوبي بود.فردا هم يك بازي سخت ديگر در مقابل يك حريف خطرناك خواهد بود.خواهيم ديد كه چه پيش مي آيد.”
سيد دوم تورنومنت به دنبال كسب اولين قهرمانيش پس از رولند گاروس 2011 است و براي صعود به مرحله ¼ نهايي، ميخائيل كوكوشكين را پيش رو دارد.كوكوشكين در 2 ساعت و 17 دقيقه، فيليپو وولاندري را حذف كرد.
در ديگر بازي هاي انجام شده روز چهارم، جولين بنتو پرچم فرانسه را افراشته نگه داشت و با غلبه 6-4, 6-3 بر سيد پانزدهم، يورگن ملزر، نبرد دور سوم با اندي ماري را رقم زد.نيكولاس آلماگرو هر دو فرصت بريك سرويس را استفاده كرد و فقط 11 امتياز سرويس را از دست داد تا در 75 دقيقه، 7-6(3), 6-1 وايلد كارد ايتاليايي، پوتيتو استراچه را حذف كند.آلماگرو با استانيسلاس واورينكا مسابقه خواهد داد.بازيكن سويسي موفق شد پس از 80 دقيقه، قهرمان مسابقات كازابلانكا، پابلو آندوخار را 7-5, 6-3 از پيش رو بردارد.

21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-20-2012, 02:59 AM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پيروزي در ميان اندوه؛ بازي احساسي جوكويچ در روز مرگ پدربزرگ

سيد برتر مسابقات تنيس مونت كارلو، نواك جوكويچ، بر درد و ناراحتي و آلكساندر دولگوپولوف غلبه كرد تا به مرحله ¼ نهايي صعود كند.بازيكن صرب فقط چند ساعت پس از شنيدن خبر فوت پدريزرگش در روز پنج شنبه وارد زمين شد و شروع خوبي نداشت تا ست نخست را 6-2 واگذار كند، ولي در ادامه روند بازي را در اختيار گرفت و ست دوم را 6-1 به سود خود كرد تا نتيجه برابر شود.پس از وقفه مسابقه در نتيجه 1-1‌ ست سوم به علت بارش باران، جوكويچ در گيم نهم سرويس حريفش را بريك كرد تا پس از 1 ساعت و 39 دقيقه، 2-6, 6-1, 6-4‌ برنده اين ديدار احساسي شود.
پس از پايان مسابقه، جوكويچ اشك هايش را پاك كرد و به آسمان اشاره كرد و بعد از لحظاتي زمين مسابقه را ترك گفت.او در مصاحبه خبري بعد از بازي حاضر نشد و مسئولان ATP در بيانيه اي چنين گفتند:”او امروز كمي پيش از مسابقه پدربزرگش را از دست داد و بازي كردن برايش خيلي سخت بود.بعد از پيروزي، او از نظر جسماني، روحي و رواني خيلي خسته بود.”
فيناليست سال 2009 مسابقات در مرحله بعد با رابين هاسه روبرو مي شود كه 9 تا از 11 فرصت بريك را ناكام گذاشت تا در 94 دقيقه با نتيجه 6-2, 6-3 بر توماس بلوچي غلبه كند.اين نخستين بار است كه هاسه 25 ساله به مرحله ¼ نهايي يك تورنومنت مسترز صعود مي كند.

در ديگر مسابقه اين نيمه از جدول، اندي ماري در ابتداي مسابقه توسط جولين بنتو به چالش كشيده شد و پس از به دست آوردن بريك در دومين گيم مسابقه، سرويس خود را بلافاصله از دست داد.در ادامه، رالي هاي طولاني شرايط بازي را نزديك نگه داشت تا جايي كه در امتياز 5-5, 30/0 ست اول، بنتو بر روي زمين ليز خورد و از ناحيه مچ دست و پاي راست آسيب ديد و بعد از ادامه دادن مسابقه براي دو امتياز، انصراف داد تا ماري 6-5 برنده شود.
ماري:”بعضي قسمت هاي زمين صاف نيستند.آن ها گفتند كه در جريان مسابقات جام ديويس با آن مشكل داشتند ولي خاك را عوض كردند.خاك رس معمولا بعد از تغيير كمي زمان نياز دارد تا ساكن و استوار شود.شايد به همين دليل بود كه توپ پرش نامناسب دارد و بازيكنان كمي با حركت در زمين مشكل دارند.”

ماري به مصاف توماس برديچ خواهد رفت.نفر هفتم رده بندي تنيس مردان دو بار در ست اول سرويسش را از دست داد ولي به مسابقه بازگشت و سه بار كي نيشيكوري را بريك كرد تا 2-6,
6-2, 6-4‌ برنده شود.بازيكن اهل جمهوري چك ركورد اين فصل خود را به 21 برد و 5 باخت ارتقا داد و در حالي به ديدار بعدي گام مي گذارد كه ركورد برتر 3-2 برد و باخت را در برابر ماري دارد، ولي بازيكن بريتانيايي آخرين بازي رودررو را در تورنومنت دوبي به سود خود پايان داده.
ماري 24 ساله به دنبال سومين حضورش در نيمه نهايي مونت كارلو در چهار سال گذشته است.او درباره بازي مرحله بعد چنين گفت:”سخت خواهد بود.گاهي اوقت بازي به او بستگي دارد چون قدرت بسيار زيادي دارد.ولي اگر عمق ضربات را خوب نگه داريد، او را حركت دهيد، كه كار ساده اي نيست، ولي اگر چنين كاري كنيد باعث ناراحتي او مي شويد.پس اين چيزيست كه بايد سعي كنيد در مقابلش انجام دهيد.”

مدافع عنوان قهرماني، رافائل نادال در جريان پيروزي 6-1, 6-1 مقابل ميخائيل كوكوشكين بي رحمانه ظاهر شد.بازيكن اسپانيايي در مدت 60 دقيقه، پنج بار سرويس حريفش را بريك كرد و فقط 6 امتياز سرويس را از دست داد تا روند شكست ناپذيري در مونت كارلو را حفظ كند.
نادال گفت:”بازي در شرايط بي نقصي آغاز شد.به نظرم از ديروز خيلي بهتر بازي كردم.هجومي تر و محكم تر.سرويسم خيلي بهتر بود.ريترن هم همينطور.در كل از نحوه بازي امروزم راضيم.”
حريف بعدي نادال، استانيسلاس واورينكا خواهد بود.بازيكن سويسي هم نمايش خوبي داشت و موفق شد سيد هشتم، نيكولاس آلماگرو را 6-3, 6-3 حذف كند.بازيكن رنك 26 نتايج خوبي را در مسابقات خاك رس امسال به جا گذاشته، از جمله صعود به نيمه نهايي بوينس آيرس (شكست از آلماگرو) و آكاپولكو (شكست از ورداسكو).

ديگر بازي دور ¼ نهايي كاملا فرانسوي خواهد بود.سيد چهارم، جو ويلفرد سونگا مقابل فرناندو ورداسكو قرار گرفت و در حاليكه پنج گيم از بازي پيش رفته بود، بارش باران براي مدتي طولاني كار را به وقفه انداخت.بعد از ورود مجدد بازيكنان به زمين، تايبريك تعيين كننده بنده ست بود و سونگا 6-4 عقب افتاد، اما 5 تا از 6 امتياز نهايي را كسب كرد تا ست اول را به خود اختصاص دهد.او در ادامه دو مرتبه سرويس حريفش را بريك كرد تا در 1 ساعت و 43 دقيقه، 7-6(7), 6-2 برنده شود.اين براي نخستين بار است كه سونگا به اين مرحله از تورنومنت صعود مي كند.او ركورد 21 برد و 6 باخت در اين فصل را دارد و قهرماني در مسابقات دوحه آن را برجسته مي كند.
سونگا:”من تشنه پيروزي هستم.هميشه براي بردن به زمين مي روم.گاهي اوقات مردم شگفت زده مي شوند كه مي گويم ’من به اين تورنومنت آمده ام كه تا پايانش پيش بروم.’ ولي به نظرم مهم است.”
ژيل سيمون هم با شكست سيد هفتم، يانكو تيپسارويچ به مرحله بعد رسيد.بازيكن فرانسوي مقابل 11 ايس تيپسارويچ مقاومت كرد و 9 تا از 10 فرصت بريك را ناكام گذاشت تا در 2 ساعت و 18 دقيقه، 6-0, 4-6, 6-1 به برتري دست يابد.
سيمون:”باور دارم كه بيشتر فيزيكي بود تا فني.شرايط را دوست داشتم.خيلي سنگين و كند بود.انتظار چنين بازي را از او نداشتم، رالي هاي طولاني و صبور بودن.در واقع، به نفع من بود.اينگونه بازي كردن را دوست دارم.”
سيمون 27 ساله به چهارمين ¼ نهايي اين فصل خود رسيد و ركورد 16 پيروزي و 9 شكست را دارد.بر اين اساس او به ديدار سونگا مي رود و حضور يك فرانسوي در نيمه نهايي مسابقات قطعي است.
سيمون درباره مصاف با سونگا ادامه داد:”مي دانم كه شيوه بازيش مي تواند در خاك رس بي نهايت آزاردهنده باشد، مانند هر سطح ديگر.بايد در مسابقه بمانم، نشان دهم كه هميشه حاضرم، و اينكه نمي تواند در هيچ لحظه اي افت كند چون من باز خواهم گشت.”

23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-21-2012, 12:57 AM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

روند شكست ناپذيري سلطان خاك ادامه يافت؛ چهلمين پيروزي متوالي رافا

مرد شماره 1 تنيس جهان به دور نيمه نهايي مسابقات مونت كارلو صعود كرد.هرچند براي دومين روز پياپي بهترين تنيس خود را ارائه نداد و چهار بار سرويسش را از دست داد، ولي نواك جوكويچ پس از 77 دقيقه موفق شد 6-4, 6-2 از سد رابين هاسه عبور كند.روز گذشته، جوكويچ پس از شنيدن خبر مرگ پدربزرگش به زمين مسابقه آمد و آلكساندر دولگوپولوف را مغلوب كرد.
جوكويچ:”امروز كمي بهتر بود، ولي در طول بازي خيلي احساساتي بودم.اما ببينيد، من تنيس بازي مي كنم.خيلي خوشحالم كه توانستم خودم را آماده كنم و به زمين بروم و براي برد تلاش كنم.به نيمه نهايي رسيدم كه در اين شرايط نتيجه بسيار خوبي برايم است.من خيلي به او نزديك بودم، پس فقدان بزرگي براي من و خانواده ام بود.ولي او همراه من است، اين را مي دانم، در روح.فقط بهترين خاطرات را به ياد مي آورم، و اين چيزيست كه ديروز و امروز قدرت بازي كردن را به من داد.”
بازيكن 24 ساله صرب براي چهارمين مرتبه در مونت كارلو به نيمه نهايي رسيد و با توماس برديچ مصاف خواهد كرد.او درباره ديدار نيمه نهايي چنين گفت:”او بر روي هر سطحي و در مقابل هر بازيكني يك تهديد است.ضربات بزرگ، سرويس قوي.مي داند كه چگونه در لحظات بزرگ بازي كند.امروز بازي عالي در مقابل اندي داشت.ضربات باورنكردني از بيس لاين زد.”

برديچ پس از اينكه 5 فرصت ست پوينت را در گيم دوازدهم از دست داد و در نهايت تايبريك ست نخست را واگذار كرد، خيلي زود در ابتداي ست دوم روند بازيش را به دست آورد و دو مرتبه سرويس اندي ماري را بريك كرد تا نتيجه برابر شود.سه بريك سرويس در ابتداي ست سوم بين بازيكنان رد و بدل شد و اين برديچ بود كه 2-1‌ پيش افتاد.يك بريك ديگر در گيم نهايي، نتيجه را
6-7(4), 6-2, 6-3 به نفع برديچ به پايان برد تا بازيكن چك تبار پس از 2 ساعت و 48 دقيقه براي دومين بار و پس از پنج سال راهي نيمه نهايي مسترز مونت كارلو شود.
برديچ:”بايد پس از ست اول در نبرد باقي مي ماندم.در تايبريك كمي بدشانس بودم ولي پس از آن بازيم قوي تر شد.اميدوارم ارائه بهترين تنيسم در خاك رس را ادامه دهم.”

ماري بعد از عملكرد ضعيفش گفت:”او بهتر بازي كرد.منظورم اينست كه من در ست نخست جنگيدم.او بر روي سرويسم چند فرصت داشت.پس از آن در تايبريك چند پرش توپ خوش شانس داشتم.او چند ضربه را كه قبلا از دست نمي داد خراب كرد.آغاز ست دوم جايي بود كه او قطعا بهتر شد و سطح بازي من به وضوح افت كرد، در نتيجه، نتيجه مسابقه نشان مي دهد.”
برديچ 26 ساله دو عنوان قهرماني خاك رس را در كارنامه خود مي بيند كه آخرين آن به تورنومنت مونيخ 2009 باز مي گردد.او درباره رويارويي با جوكويچ گفت:”من دقيقا همان كارهايي را مي كنم كه قبل از بازي با ديگر بازيكنان انجام مي دهم.روز بازي كردن با مرد شماره 1 تنيس است، كه عاليست.نيمه نهايي است، كه فوق العاده است.ولي با اين وجود مي خواهم بهترين تنيسم را نمايش دهم و خوب كار كنم.فقط مي خواهم بر روي كار خودم تمركز كنم و بهترين بازي را در زمين ارائه دهم.در آخرين ديدارم با او [در تورنومنت فينال تور جهاني سال گذشته در لندن]، من فقط يك امتياز براي شكست دادنش نياز داشتم.اين اتفاق رخ نداد.پس اين بار يك تلاش ديگر مي تواند باشد.”

در ديگر سوي جدول رقابت ها، مدافع هفت دوره عنوان قهرماني، چهلمين پيروزي پياپي خود در مونت كارلو را جشن گرفت.رافائل نادال هشتمين برد خود مقابل استانيسلاس واورينكا را با كسب 82 درصد امتيازات سرويس اولش و سه بار بريك كردن سرويس به جا گذاشت.بازيكن اسپانيايي پس از بريك كردن واورينكا در ابتداي مسابقه موفق نشد از اين فرصت استفاده كند و در گيم هشتم سرويس خود را از دست داد تا نتيجه 4-4 شود ولي يك بار ديگر حريف سويسي خود را بريك كرد تا ست نخست و در نهايت مسابقه را با نتيجه 7-5, 6-4 به سود خود پايان دهد.
نادال:”ديروز و امروز سطح بازيم بهبود يافت.امروز مسابقه سختي بود.او براي پيروزي وارد زمين شد.ديروز پيروزي فوق العاده اي مقابل آلماگرو داشت، 6-3, 6-3.من از نحوه بازيم خوشحالم.در نيمه نهايي هستم.خبر فوق العاده اي برايم است.به ارائه يك بازي خوب در فردا چشم دوخته ام.”

براي صعود به مسابقه فينال، نادال بايد ابتدا از سد ژيل سيمون بگذرد.بازيكن فرانسوي دومين پيروزي پياپي خود مقابل يك بازيكن حاضر در 10 نفر برتر را با غلبه بر هموطنش جو ويلفرد سونگا رقم زد.سيمون در ست نخست دو بار سرويس حريفش را بريك كرد ولي با هدر دادن فرصت هايش نتيجه 5-5 مساوي شد.از دست دادن سرويس توسط سونگا در گيم يازدهم برايش گران تمام شد و ست نخست را واگذار كرد.در ست دوم اين بار نوبت سيمون بود كه 4-1 عقب بيفتد ولي با كسب كردن پنچ گيم پاياني مسابقه موفق شد پس از 1 ساعت و 32 دقيقه 7-5, 6-4 برنده شود.
سيمون گفت:”بريك هاي زيادي در مسابقه بود، يا بايد بگويم فرصت هاي بريك زيادي.وقتي توانستم ريتم خودم را پيدا كنم، و وقتي خورشيد غروب كرد، آنجا بود كه توانستم بهتر بازي كنم و خوب حركت كنم، به توپ خوب ضربه بزنم.پيش از آن، دو گيم خوب، دو گيم بد بودم.”

سونگا با اين باخت ركورد فصل 2012 خود را 21 پيروزي و 7 شكست مي بيند.او گفت:”باور دارم كه در كل هفته خوبي داشتم.شايد امروز مي توانستم كمي بهتر باشم.هنوز دو يا سه چيز هست كه بايد بر رويش كار كنم.بايد از نظر بدني پيشرفت كنم تا قدرت بيشتري در بازيم داشته باشم، مانند محكم تر زدن ضربات، بازي كردن بهتر با توپ هاي چرخشي، عموما، بهتر شدن.”
سيمون درباره فردا ادامه داد:”سعي مي كنم از بازيم لذت ببرم.قطعا خيلي سخت خواهد بود.مي خواهم ازين بازي بيشترين استفاده را ببرم.يك بار او را شكست داده ام، و يك موفقيت بود.پس هر بار كه اين كار را انجام دهم يك موفقيت خواهد بود، ولي حتي در خاك رس بيشتر.حتي اگر ببازم، مي خواهم كه بهترين بازيم را ارائه دهم.”
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-21-2012, 10:56 PM   #6
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

رقابت تجديد مي شود؛ نواك-رافا در فينال

برترين بازيكن حال حاضر تنيس جهان به فينال مسابقات مسترز مونت كارلو رسيد.بعد از ظهر شنبه و در هواي گرم و آفتابي ولي همراه با باد شديد خليج مونت كارلو، نواك جوكويچ برتري اوليه با بريك سرويس را از دست و 4 گيم متوالي را واگذار كرد تا توماس برديچ ست نخست را به سود خود پايان دهد.با اين وجود، سيد برتر تورنومنت خيلي زود در ست دوم سرويس حريفش را بريك كرد و موفق شد بازي را به تساوي بكشاند.او يك بار ديگر در ست سرنوشت ساز سطح بازيش را بالا برد و 4-0 پيش افتاد و در نهايت، پس از 2 ساعت و 42 دقيقه موفق شد 4-6, 6-3, 6-2
سيد ششم را شكست دهد.
جوكويچ:”اين شايد يكي از سخت ترين شرايطي بود كه در آن بازي كرده بودم، در دوران بازيم، واقعا.فقط قدرت بادي كه مي وزيد نبود، تغيير جهت هم بود.واقعا نمي توانستيد پيش بيني كنيد كه توپ به كدام جهت خواهد رفت.خيلي سخت بود.ولي در پايان من توانستم خونسرد بمانم و در ست سوم خوب بازي كنم.”
بازيكن متولد بلگراد كه اين هفته در خارج زمين هم با ناراحتي مرگ پدربزرگش دست و پنجه نرم مي كند، به دنبال اولين قهرماني خود در اين تورنومنت و دوازدهمين مسترز دوران بازيش است.
او ادامه داد:”در اين شرايط نمي دانستم كه آيا مي توانم اين هفته به ديدار پاياني برسم يا نه.هميشه بهترين بازيم را ارائه مي دهم و هميشه باور دارم هر بازي را مي توانم ببرم.”

مرد شماره 7 تنيس جهان، توماس برديچ هم كه در مرحله قبل اندي ماري را حذف كرد ركورد اين فصل خود تا به اين جاي فصل را 22 برد و 6 باخت مي بيند.
بازيكن چك تبار گفت:”به نظرم شرايط خيلي دشوار بود.اين باد از آن نوع بود كه چرخشي حركت مي كرد.نمي دانستيد كه از كدام جهت خواهد آمد.براي بازي من، كمي كشنده بود چون من هجومي بودن را دوست دارم.اينگونه شرايط اصلا به من كمك نمي كند.”

ديدار نهايي امسال تكرار فينال 2009 خواهد بود، جايي كه جوكويچ و نادال با هم روبرو شدند.مدافع عنوان قهرماني رقابت ها و مرد شماره 2 تنيس جهان، رافائل نادال از هر هفت فرصت بريك نجات يافت و يك بار در هر ست سرويس ژيل سيمون را بريك كرد تا پس از 1 ساعت و 50 دقيقه، 6-3, 6-4 برنده شود.نادال در حالي گام به هشتمين فينال پياپي مونت كارلو مي گذارد كه در هفت سال گذشته سلطه كامل خود در اين تورنومنت را ثابت كرده.
نادال:”بازي كردن در مقابل ژيل هميشه سخت است.هميشه در زمين باهوش عمل مي كند و مي داند چگونه تنيس بازي كند.خيلي خوشحالم.پيروزي دشواري برايم بود.پس حضور در يك فينال ديگر فوق العاده است.”
سيمون فرانسوي براي اولين بار در نيمه نهايي يك تورنومنت مسترز خاك رس شركت مي كرد و با اين شكست ركوردش در فصل 2012 به 17 برد و 10 باخت سقوط كرد.
سيمون:”از نظر جسماني و تنيسي خوب بودم.مي دانستم كه ابزار لازم براي ارائه يك بازي خوب مقابل او را دارم.ولي باز هم انجام دادنش در مقابل او سخت بود.متاسفانه نتوانستم موفق شوم و او را شكست دهم.ولي در تحقق فرصت هايم به اندازه كافي خوب نبودم.در برابر او، نمي توانيد چنين هزينه اي را بپردازيد.هيچ وقت حس باخت خوب نيست، ولي به من اميد مي دهد كه توانستم او را كمي به مشكل بيندازم و اين جالب است.تنها ناراحتيم اينست كه در فرصت هاي بريك خوب بازي نكردم.”

نظر دو بازيكن درباره مسابقه فردا چنين بود.
جوكويچ:”سخت ترين بازي تورنومنت برايم خواهم بود.او در اينجا شكست ناپذير بوده.بهترين بازيكن در زمين خاك رس است.او بهترين تاريخ بر روي اين سطح است.اين بزرگترين نبرد است.بايد خوب بايد بازي كنم.بايد از ابتدا تا پايان خوب بازي كنم.نمي توانم افت و خيز داشته باشم.در مقابل رافا نمي توانم چنين هزينه اي بپردازم.ازين موضوع آگاهم.ولي چرا باور نداشته باشم كه
مي توانم ببرم؟”
رافا:”حس مي كنم نسبت به او چيز خيلي كمتري براي از دست دادن دارم.من همه چيز را براي به دست آوردن دارم.اين مهمترين نكته است.اين تنها نكته مثبت درباره هفت مرتبه شكست است.مسابقات بعدي، فقط بايد ببريد.به مسابقه وارد مي شويد و مي دانيد اتفاق عادي شكست است ولي بيشترين تلاش را براي تغيير اوضاع مي كنيد.اين چيزيست كه سعي در انجامش دارم.”
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-22-2012, 10:57 PM   #7
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

ركورد تاريخي در شاه نشين؛ نادال به شماره هشت رسيد

مرد شماره 2 تنيس جهان به هشتمين قهرماني پياپي خود در تورنومنت مسترز مونت كارلو دست يافت.روز يكشنبه، رافائل نادال به لطف خطاي بكهند جوكويچ در همان ابتدا سرويس را بريك كرد و در گيم نهم اين كار را تكرار كرد تا ست نخست را 6-3 به سود خود پايان دهد.با شروع ست دوم، بازيكن اسپانيايي به سرعت 4-0 جلو افتاد و اگرچه سرويس خود را براي نخستين بار در مسابقه از دست داد، ولي بلافاصله در گيم بعدي سرويس حريفش را بريك كرد و در نهايت پس از 1 ساعت و 19 دقيقه، 6-3, 6-1‌ پيروز شد.بر اين اساس نادال به روند هفت شكست متوالي در مسابقات فينال مقابل بازيكن صرب پايان داد.
نادال بعد از قهرماني گفت:”تغيير دادن آن اوضاع خيلي مهم بود.يك بار ديگر قهرمان شدن مهم است.مخصوصا اين تورنومنت.تغيير آن وضعيت، قهرماني در يك مسترز، يكي از مورد علاقه هايم، امروز همه چيز كامل بود.شروع فصل خاك با قهرماني در اينجا حس فوق العاده اي دارد.اين تورنومنت برايم خيلي ويژه است.هميشه از وقتي بچه بودم اين تورنومنت را دوست داشتم.يكي از آرزوهايم بازي كردن در اينجا بود.تورنومنت تاريخي است كه وقتي بچه هستيد الگوهايتان را در حال بازي در آن مي بينيد.سطح تنيسم در چهار بازي قبلي خيلي بالا بود، بعد از دور دوم.”

نواك جوكويچ كه پس از مرگ پدربزرگش در روز پنج شنبه وضعيت روحي مناسبي نداشت، گفت كه از اين لحاظ خسته بوده و نتوانسته انرژي روحي لازم براي مقابله با نادال را جمع كند.
نواك:”قطعا نمي خواهم چيزي از پيروزي رافا كم كنم.او بازيكن برتر بود.ولي اين يك واقعيت است كه انرژي روحي در من باقي نمانده بود.تا به حال در اينگونه موقعيت احساسي قرار نگرفته بودم.خوشحالم كه در اين شرايط به فينال رسيدم.از نظر روحي هفته سختي برايم بود.”
بازيكن صرب درباره هشت قهرماني نادال ادامه داد:”فوق العاده، شگفت انگيز.روشي كه او در اين ورزش به كار گرفته نشان از يك قهرمان واقعي دارد.درباره او فقط جملات خوب را براي گفتن دارم.هر سال باز مي گردد و مانند اولين حضورش در اينجاست.”

نادال كه در طول هفته حتي يك ست را هم به حريفان واگذار نكرد، بيستمين عنوان قهرماني مسترز خود را بالاي سر برد و ازين نظر برتر از هر بازيكن ديگر در طول تاريخ است.همچنين هشت قهرماني پياپي در يك تورنومنت مسترز نيز در نوع خود يك ركورد محسوب مي شود.

ویرایش توسط Nima93 : 04-23-2012 در ساعت 01:03 AM
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش