بازگشت   تنیس تاکرز > تالار بازيكنان > تالار بازيكنان (تنیس مردان) > ديگر تنيس بازها

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-20-2011, 12:49 PM   #1
Pouya
RogeLleyton's Lover

آواتار Pouya

پستها: 2,046
سپاس: 22,965
در 2,038 پست 18,994 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Sampras-Hewitt-Federer-Lavor-Navratilova-Borg-Edberg-Henin-Rafter-Murray-Goffin-Dolgopolov-Isner-Ferrer-Janowicz-Dimitrov/Sharapova// Gasquet-Fognini-Paire-Youzhny-Llodra-Fish-del Potro-Davydenko-Kokkinakis-Saville-Sock-Harrison-Nishikori////Bryans
پیش فرض آندره آغاسی

به نام خدا و سلام!

حیفه که تو یه همچین سایت پر باری ، یکی از کامل ترین ، بزرگ ترین و قابل احترام ترین بازیکنان تاریخ تنیس تاپیک جداگانه نداشته باشه.

من خودم هر موقع حوصله داشته باشم اینجا مطلب میزارم. امیدوارم دوستان هم استقبال کنن!

ویرایش توسط Pouya : 08-20-2011 در ساعت 01:02 PM
Pouya آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
22 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Pouya به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2011, 10:05 PM   #2
Pouya
RogeLleyton's Lover

آواتار Pouya

بازیکن (های) مورد علاقه: Sampras-Hewitt-Federer-Lavor-Navratilova-Borg-Edberg-Henin-Rafter-Murray-Goffin-Dolgopolov-Isner-Ferrer-Janowicz-Dimitrov/Sharapova// Gasquet-Fognini-Paire-Youzhny-Llodra-Fish-del Potro-Davydenko-Kokkinakis-Saville-Sock-Harrison-Nishikori////Bryans

از آخر شروع می کنم...

این پست و پست بعد مروری است بر سال های آخر حضور آندره آغاسی در مسابقات تنیس آزاد امریکا به مناسبت پنجمین سال خداحافظی اش از دنیای تنیس...

5 سال گذشته است... اما این جملات هنوز در خاطرم مانده... نه تنها در خاطر من ، بلکه در خاطر اکثر علاقه مندان به تنیس... چه آنهایی که در ورزشگاه بودند و چه آنهایی که نبودند...

The scoreboard said I lost today, but what the scoreboard doesn't say is what it is I have found.

And over the last 21 years, I have found loyalty: You have pulled for me on the court and also in life.

I have found inspiration: You have willed me to succeed, sometimes even in my lowest moments.

And I have found generosity: You have given me your shoulders to stand on, to reach for my dreams, dreams I could have never reached without you.

Over the last 21 years, I have found you, and I will take you and the memory of you with me for the rest of my life.
Thank you...
.
.
.
به سال 2001 بر می گردیم :

در این سال آغاسی که سید 2 رقابت هاست ، با شکست مایک برایان ، نیکولاس ماسو و رامون دلگادو به دور چهارم صعود می کند و در برابر راجر فدرر سوئیسی که در همان سال رقیبش سمپراس را در ویمبلدون شکست داده در 3 ست پیاپی با نتایج 6-1 ، 6-2 و 6-4 به پیروزی می رسد و به مرحله 1/4 نهایی راه پیدا می کند. جایی که یکی از به یاد ماندنی ترین نبرد های آغاسی-سمپراس و یکی از بهترین بازی های مرحله 1/4 نهایی تاریخ تنیس آزاد امریکا شکل می گیرد. بازی 4 ستی و کاملا برابر که در آن هیچ برکی اتفاق نمی افتد و کار در هر 4 ست آن به تایبرک می کشد. آغاسی ست اول را می برد اما در 3 ست بعد به سمپراس می بازد و از دور رقابت ها کنار می رود...

سال 2002 :

آغاسی این بار سید ششم است. او با شکست 3 هموطنش ازجمله جینپری و گمبیل به 1/4 نهایی می رسد و مکس میرنی را هم شکست می دهد تا در نیمه نهایی با لیتون هیوئیت - مدافع عنوان قهرمانی - دیدار کند. آغاسی 3-1 هیوئیت را می برد تا آخرین فینال آغاسی - سمپراس در امریکا شکل بگیرد. در این بازی که از قضا آخرین بازی سمپراس در یو اس اپن است ، آغاسی در یک بازی نزدیک دیگر 3-1 شکست می خورد. (3-6 ، 4-6 ، 7-5 و 4-6) سال بعد و در ماه آگوست سمپراس به طور رسمی از تنیس خداحافظی می کند و رقابت سمپراس - آغاسی که یکی از مهم ترین رقابت ها در تاریخ تنیس است ، به خاطره ها می پیوندد...

سال 2003 :

در این سال که اولین سال بدون حضور سمپراس است، آغاسی سید 1 مسابقات است. او با شکست کورتجا ، کافلنیکوف و تایلور دنت به 1/4 نهایی می رسد. او گیرمو کوریا را هم شکست می دهد تا در نیمه نهایی به مصاف خوان کارلوس فررو برود. فررو که در دور قبل هیوئیت را حذف کرده ، شگفتی را کامل می کند و با شکست 3-1 آغاسی راهی فینال می شود ، اما 3-0 مغلوب رادیک می شود.

سال 2004 :

آغاسی که سید 6 است ، با شکست جینپری ، مایر ، نواک و سرکیسیان ارمنی راهی 1/4 نهایی می شود تا یکی دیگر از بازی های زیبای یو اس اپن شکل بگیرد. در این مرحله راجر فدرر ، مرد اول تنیس جهان که همه حریفانش را مقتدرانه شکست داده ، در مصاف با پیرمرد امریکایی شدیدا دچار مشکل می شود و در یک بازی نزدیک 3-2 آغاسی را می برد. شکست 3-0 هیوئیت از فدرر در فینال ، بیش از اینکه ارزش های فدرر مشخص شود ، ارزش های آغاسی مشخص می شود که در 34 سالگی هم هنوز رقیب سختی برای فدرر است...

سال 2005 :

دراماتیک ترین حضور آغاسی در یو اس اپن و یکی از به یاد ماندنی ترین بازی های او... . آغاسی که سید 7 مسابقات است ، در دور دوم کارلوویچ غول پیکر را در 3 ست و هر 3 ست در تایبرک شکست می دهد. در دور سوم توماس بردیچ جوان را در حالی که ست اول را باخته ، 3-1 شکست می دهد. در دور چهارم و در یک بازی سخت مالیس از بلژیک را در 5 ست می برد و به 1/4 نهایی می رسد. در این مرحله و در بازی که بعد ها از آن به عنوان یکی از برترین بازگشت به بازی ها در تاریخ تنیس یاد می شود، (one of the greatest come backs of all time) هموطنش جیمز بلیک را مغلوب می کند. او ابتدا 2 ست اول را 3-6 واگذار می کند ، اما به بازی برمی گردد و در 2 ست بعد با همان نتیجه 6-3 پیروز می شود. در ست آخر بلیک در موقعیت سروینگ فور د مچ قرار می گیرد ، اما آغاسی او را برک می کند. کار به تایبرک ست آخر می کشد ، چیزی که فقط در امریکا وجود دارد... آغاسی باز هم و این بار 3-0 عقب می افتد ، اما انگار شکست و از دست دادن اعتماد به نفس و روحیه در ذهن او جایی ندارد. او برای سومین بار به بازی بر می گردد و 7-6 جلو می افتد. بلیک سرویس محکمی میزند اما آغاسی با ضربه ای که خیلی ها در آن زمان آنرا یکی از بهترین ریترن های چند سال اخیر نامیدند ، توپ را چنان با سرعتی عجیب روی خط سمت راست زمین بلیک ریترن می کند که بلیک توپ را نمی بیند... در نیمه نهایی او برای چندمین بار با هموطنش جینپری روبرو می شود و در یک بازی 5 ستی دیگر او را هم مغلوب می کند تا حریف فدرر در فینال شود...

ادامه در پست بعد...
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Pouya به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2011, 10:16 PM   #3
Pouya
RogeLleyton's Lover

آواتار Pouya

در تمام سال هايي که تنيس مي ديدم ، چه قهرمانم سمپراس بود ، چه ليتون و چه راجر يک چيز برايم هميشه ثابت بود : ضد قهرماني به نام آندره آغاسي! از همان اول از او بدم مي آمد... شايد به دليل رقابتش با پيت سمپراس بود... اما با رفتن سمپراس اين نفرت کاهش نيافت... يادم است سال 2004 که به راجر باخت بيش از اينکه از برد راجر خوشحال شوم ، از باخت آغاسي خوشحال شدم...!
.
.
.
تا 1/4 نهايي اين سال يعني 2005 که به يکباره همه چيز برعکس شد... بليک را دوست نداشتم و از نعره هايش در آن بازي متنفر بودم ، اما باز هم ترجيح مي دادم آغاسي ببازد چرا که مي دانستم در حال حاضر سخت ترين رقيب براي فدرر است و بازي سال قبل هم اين موضوع را ثابت کرده بود... تا اينکه در پايان ست دوم دوربين با تاکيد زيادي چهره درهم آغاسي را نشان داد... براي يک لحظه احساس کردم به ته خط رسيده و ناراحتي عميقي وجودم را فرا گرفت... خودم هم باور نمي کردم دلم براي بازيکني که هميشه به سختي شکستش داده ام و بار ها شکست هاي تلخي را برايم رقم زده ، بسوزد! شب بود و شديدا خوابم مي آمد... بين بازي چندين بار خوابيدم و هر بار که بيدار مي شدم از ديدنش در زمين و اينکه هنوز نباخته ، خوشحال تر مي شدم. در طول اين سالها فهميده بودم که براحتي پا پس نمي کشد. تا اينکه با ديدن اين جمله در ست پنجم خواب از چشمانم پريد: بليک سروينگ فور د مچ! اما مي دانستم و مطمئن بودم که با ريترن هايش مي تواند بازي را برگرداند. همين طور هم شد و آندره با چند ريترن فوق العاده بليک را برک کرد تا بازي 5-5 و سپس به تايبرک برسد. بيجا نيست که او را بهترين ريترنر تاريخ ناميده اند. بليک 3-0 جلو مي افتد... نگران شدم اما مي دانستم بليک شخصيت پيروزي برابر آغاسي را ندارد. تماشاگران طرفدار آندره هم اميد خود را از دست داده اند اما او همچنان مي جنگد ، به بازي برمي گردد ، آن ريترن عجيب و غريب را انجام مي دهد و در پايان و در برابر همه نعره هاي بليک فقط لبخند مي زند...

قبل از بازي فينال مطمئن بودم 3-0 پيروز مي شويم. آغاسي بازي هاي طولاني و سختي داشت و در 3 بازي آخرش کار به ست پنجم رسيده بود. فدرر هم بسيار آماده بود. ست اول را 6-3 برديم اما نه به آساني. در ست دوم آغاسي همه را با برتري 6-2 غافلگير کرد. اين پايان کار نبود و در ست 3 هم راجر برک شد و ترس و لرز کل وجودم را فرا گرفت... باور نمي کردم در 35 سالگي اين قدر انرژي داشته باشد. گويي که به منبع لايزال الهي متصل است!! خوشبختانه راجر به بازي برگشت و در تايبرک اين ست هم پيروز شد. هيچ موقع استرسي را که در اين بازي در سرويس گيم هاي راجر داشتم فراموش نمي کنم. در ست 4 پيرمرد بالاخره تسليم شد اما ثابت کرد دود از کنده بلند مي شود.

بخش هايي از مصاحبه بازيکنان :

"Pete was great; I mean no question," Agassi said. "But there was a place
to get to with Pete. You knew what you had to do. If you do it, it could be
on your terms. There's no such place like that with Roger."

"He's the only guy I've ever played against where you hold serve to go 1-0,
and you're thinking, 'All right! Good!'." Agassi said later, getting a
laugh from his audience. "And I'm not just making fun of it. I'm literally
telling you the way it is. He can hurt you at any point."

"I"ve always looked much more up to Sampras than to Agassi,"
Federer said. "Didn't pay much attention to Agassi, but thank God he was
around longer so I got to know him better: for his results, for him as a
person. Now I enjoy playing as much against him like when I did against
Pete."

"He was ready for the battle, but I think we'd be kidding ourselves
if we totally ignored the fact that it's a 35-year-old body," said Agassi's
fitness coach Gil Reyes

Over the last 20 years I've come full circle," Agassi said. "It's been an
amazing journey and discovery of each other as I've grown up out here. And
to be here at an age where I can take in that sort of love and be at an age
where I can embrace it is a tremendous feeling."

"As of now, my intention is to keep working and keep doing what it is I
do," he said. "You know, the only thing better than the last 20 years will
be the last 21 years."

سال 2006 : کوتاه ، تلخ و شيرين...

آغاسي در ويمبلدون گفته بود که اين آخرين يو اس اپنش خواهد بود ...او که در اين سال بيش از هر موقع ديگري از کمر درد رنج مي برد مجبور بود پس از هر مسابقه براي عدم التهاب تزريق انجام دهد، اما از رقابت دست نکشيد و به جنگيدن ادامه داد... او در دور اول در يک بازي سخت آندره پاول را در 4 ست شکست مي دهد و در دور دوم بگداتيس - سيد 8 رقابت ها - را که در همان سال به فينال استراليا و نيمه نهايي ويمبلدون رسيده در 5 ست مغلوب مي کند. تا اينکه دردش ديگر جواب نمي دهد و در دور سوم به بنجامين بکر بيگ سرو مي بازد. بهترين ريترنر تاريخ به شکلي طعنه آميز و با ضربه ايس يک جوان از دنياي تنيس کنار مي رود تا تنيس يکي از کامل ترين بازيکنانش در تاريخ را از دست بدهد... استاد return ,
taking the ball early , drive volley , anticipation , ...

آغاسي با خوش رويي به سمت بکر مي آيد ، به جمعيت تعظيم مي کند و مي نشيند. بکر بيش از اينکه از برد خود حرف بزنه از آغاسي تعريف و تمجيد مي کند تا نوبت به سخنراني خداحافظي آغاسي مي رسد. او باز هم به 4 طرف جمعيت تعظيم مي کند و اين جملات را مي گويد :

" تابلو نتايج مي گويد من امروز شکست خوردم ، اما آنچه که نتيجه نمي گويد چيزي است که من يافته ام . در 21 سال گذشته من وفاداري يافتم : شما مرا در زمين و در زندگي تشويق کرديد. من از شما الهام گرفتم: شما مرا به سمت موفقيت سوق داديد ، حتي در سخت ترين لحظاتم... و من سخاوت يافتم : شما شانه هاي خود را به من داديد که بايستم و مبارزه کنم و به روياهايم برسم. روياهايي که هرگز بدون شما به آن نمي رسيدم. در 21 سال گذشته من شما را يافتم و شما و خاطره تان را براي ادامه زندگيم خواهم برد. متشکرم... "

آغاسي به نوعي رمز موفقيت و انرژي بي پايانش را در اين جملات بيان کرد و نشان داد گرچه برد و باخت در ورزش مهم است ، اما چيز هاي بسيار مهم تري هم وجود دارد... آن روز تماشاگران او را 8 دقيقه به صورت ايستاده تشويق کردند. پس از اين سخنان اشک در چشمان همه شان حلقه زد و تشويق ها بلند تر شد. و مي شد شادي و اشک شوق را در چشمان خيس آندره ديد ، شادي و شوقي که با شادي هايش هنگام فتح 8 گرند اسلم از زمين تا آسمان فرق داشت و بالاتر و عميق تر از همه آنها به نظر مي رسيد...

او دوباره به جايگاهش بر مي گردد و مي نشيند ، وسايلش را جمع مي کند ، مجددا به جمعيت تعظيم مي کند ، از ورزشگاه خارج مي شود و ديگر هيچ وقت بر نمي گردد... در حالي که طرفدارانش هنوز ايستاده اند و دارند او را تشويق مي کنند...

خداحافظي آغاسي از دنياي تنيس (8 دقيقه)

سخنان خداحافظي آغاسي (فقط صدا)

توضیحات تکمیلی در روز های آینده در تاپیک مرور گرنداسلم آزاد امریکا خواهد آمد...

ویرایش توسط Pouya : 09-05-2011 در ساعت 11:06 PM
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Pouya به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-09-2011, 02:02 PM   #4
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

پستها: 3,313
سپاس: 16,491
در 3,306 پست 31,684 بار سپاسگزاری شده

آغاسی روی پرده سینما | خبر ورزشی - 17 آبان

97878.JPG
M∂hdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
22 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-29-2013, 11:22 AM   #5
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

پستها: 3,313
سپاس: 16,491
در 3,306 پست 31,684 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض Agassi Attends Book Signing In Auckland

M∂hdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-29-2013, 11:57 PM   #6
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

پستها: 765
سپاس: 1,953
در 707 پست 7,155 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic & Sloane Stephens & Garbine Muguruza

تصاویر پیوست شده
نوع فایل: jpg 935250_586788754678680_1554040301_n.jpg (42.8 کیلو بایت, 81 نمایش)
Sorou$h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-15-2015, 01:50 PM   #7
archi
Senior Member

پستها: 301
سپاس: 311
در 294 پست 1,412 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Andre agassi - Monica Seles - Arthur Ashe - Rafael Nadal -Maria Sharapova - Roger Federer - Billie Jean King - Maureen Connolly - Bryan Brothers - Bjorn Borg - Mansour Bahrami - Justine Henin - Mats Wilander - Jack Sock - Serena Williams - Martina Hingis
پیش فرض پاسخ : آندره آغاسی

از لینک زیر می توانید کتاب زندگی نامه ی خود نوشت اندره اگسی را دریافت کرده و مطالعه فرمایید .

https://www.uploady.com/#!/download/...j3MrNw60xmj7dg

archi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی archi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-15-2015, 02:21 PM   #8
archi
Senior Member

پستها: 301
سپاس: 311
در 294 پست 1,412 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Andre agassi - Monica Seles - Arthur Ashe - Rafael Nadal -Maria Sharapova - Roger Federer - Billie Jean King - Maureen Connolly - Bryan Brothers - Bjorn Borg - Mansour Bahrami - Justine Henin - Mats Wilander - Jack Sock - Serena Williams - Martina Hingis
پیش فرض پاسخ : آندره آغاسی

تصاویری از پدر اندره که در شکل گیری شخصیت ورزشی فرزندش نقشی کلیدی ایفا کرد . امانوئل " مایک " آغاسیان بوکسور تیم ملی ایران در المپیک های 1948 لندن و 1952 هلسینکی از تباری آشوری - ارمنی و متولد 1309 در سلماس می باشد .

archi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی archi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش