بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-24-2014, 01:36 PM   #1231
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka
پیش فرض پاسخ : مشاوره در مورد انتخاب راکت تنیس

نقل قول:
نوشته اصلی توسط A-Rod نمایش پست ها
ایول. راهنمایی های خوبی بود.دیروز یه بار دیگه راکت مربیم رو قرض کردم (همون دومی) و فکر می کنم آخرش همین رو بگیرم. فقط یه کم باز بین این و دانلوپ s6 مرددم.یه کم حس می کنم اون برای والی و اسمش و ضربات فلت (اهل تاپ اسپین نیستم) بهتر بود. نظرتون چیه؟ زیادی دارم وسواسی بازی در میارم؟
دوست عزیز اینجا دیگه جاییه که خود شما باید تصمیم بگیرین با کدوم یکی از این دوتا راحت ترین و کدومشون بیشتر به سبک بازیتون می خورن. توصیه ی خود من به همه ی کسایی که سبک بازیشون در حد متوسط و بالاتره اینه که راکت هایی با قدرت متوسط و کمتر از متوسط بگیرین، چون قدرت ضربه رو می شه با سویینگ کامل و سریع ایجاد کرد، اما اگه این قدرت قابل کنترل نباشه ارزشی نداره.
حالا شما با توجه به سبک بازیت کدوم برات مناسبتره. اگه لب تور زیاد میای و در طول بازیت زیاد والی و اسمش می زنی، خوب اونی که می گی واسه ی اسمش و والی بهتره، گزینه ی بهتریه، اما در غیر این صورت همون راکتی که باهاش فورهند و بکهند زدن برات راحت تره رو بگیر.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-24-2014, 01:44 PM   #1232
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط eeeeeeehsan نمایش پست ها
مهدی جان سلام
ای بزرگوار سلام
ای دست گل تنیس تاکرز سلام

بنده که فکر می کنم معرف حضورت هستم، ایشالا که الآن تو دلت نگی اَه باز این سیریش پیداش شد!!! :)

من الآن یک سال و 5 ماهه خیر سرم دارم تنیس شروع می کنم، ولی به جان خودم این دفعه جدیه قضیه، بهت قول میدم.

پریروز رفتم پیش مربی جدیدم بابت شروع، واسه انتخاب راکت به این نتیجه رسیدم که از همین ایران بگیرم و دسته دو البته. چون بودجم حدود 300ـه.
منتها مربی ما گفت راکت از جنس گرافیت بگیر، چون فلزی هاش دست رو خراب می کنه.
من خیلی گشتم دنبال اینطور راکت هایی ولی به چندتا سوال داشتم؛
1 اینکه بابولات از جنس گرافیت میزنه ولی هد از جنس گرافین. فرقشون چیه؟
2 اینکه واقعن فلزی دست رو خراب می کنه؟
من Head youtek IG speed MP 300 رو میخواستم تا امروز بخرم ولی چون از جنس گرافیت/گرافین نیست دست نگه داشتم. ممنون میشم در مورد جنسش راهنماییم کنی.. چون راکت های جدید از این جنسن و قیمت ها بالا.

خیلی خیلی ممنون
سلام احسان جان،
امیدوارم که به قول انگلیسیا این دفعه ی سوم دفعه ی شانست باشه و این بار تنیس رو شروع کنی. تقریباً تمامی راکت هایی که شرکت های معتبر تولید می کنن از جنس گرافیت هستش و دیگه دوره ی ساختن راکت های آلومینیومی و فلزی به سر اومده.
اون گرافین هم که شرکت هد روش مانور می ده در واقع همون گرافیته با کیفیت بالاتر، که شرکت هد الان تبلیغ زیادی روش می کنه.
در پاسخ به پرسش دوم شما هم باید بگم که بله، راکت های فلزی به دست آسیب می رسونن و دستتون رو خراب می کنن.
اون راکتی هم که اسمش رو آوردین از جنس گرافیته. شما می تونین با خیال راحت اون رو بخرین.
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-03-2014, 01:54 PM   #1233
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

سلام دوستان.بازیکنان هر 2 سال یکبار تعویض راکت میکنن دیگه؟(معمولا و اکثرا)یعنی راکت های سال 2013 با آغاز سال 2015 رونمایی میشوند درسته؟تاریخ دقیقش مشخصه؟اگه قبلش بخواد راکتی رونمایی بشه سایتی هست که در مورد راکته بخواد توضیح بده(در اصل تبلیغ کنه و جذب مشتری)
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 11-04-2014, 09:25 AM   #1234
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط miladroozbeh نمایش پست ها
سلام دوستان.بازیکنان هر 2 سال یکبار تعویض راکت میکنن دیگه؟(معمولا و اکثرا)یعنی راکت های سال 2013 با آغاز سال 2015 رونمایی میشوند درسته؟تاریخ دقیقش مشخصه؟اگه قبلش بخواد راکتی رونمایی بشه سایتی هست که در مورد راکته بخواد توضیح بده(در اصل تبلیغ کنه و جذب مشتری)
سلام میلاد جان
در مورد اینکه آیا بازیکن ها واقعاً هر 2 سال یکبار راکتشون رو عوض می کنن یا نه بحث های زیادی هست. اما چیزی که می شه با قطعیت گفت اینه که شرکت های راکت سازی هر دوسال یکبار راکت های جدیدی به بازار عرضه می کنن. البته این زمان تقریبیه و ممکنه کمتر یا بیشتر هم بشه.
بعضی شرکت ها هم ممکنه راکت های جدیدشون رو در سال های زوج به بازار عرضه کنن و بعضی در سال های فرد.
اما بزرگترین فروشگاه اینترنتی لوازم تنیس که شرکت های راکت سازی قبل از رونمایی راکت هاشون، اونها رو به این فروشگاه ارسال می کنن، فروشگاه Tennis Warehouse هستش که تیم خوبی از افرادی داره که با سطح های مختلف بازی، راکت های مختلف رو تست می کنن و نظراتشون رو به شکل review توی همون سایت منتشر می کنند.

آدرس سایت Tennis Warehouse
http://www.tennis-warehouse.com/
مثلاً الان یه سری از راکت های 2015 شرکت هد رو نمایی شدن و می تونین مشخصاتشون رو در همون سایت در بخش Head Racquets ببینید.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-13-2014, 09:46 PM   #1235
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

پستها: 765
سپاس: 1,953
در 707 پست 7,155 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic & Sloane Stephens & Garbine Muguruza

یک راکتی هست واسه یکی از دوستامه میگه سال 2010 خریدش چیزی که روش نوشته اینه Head Speed Mp youtex ولی خودش میگه Speed Microgel و این راکته سال 2010 نواک بوده . اول میخواستم بدونم این راکت چجور راکتی؟ واقغا قبلا نواک از این راکت استفاده میکرده؟ با راکت حال حاضر نواک که YouTek Graphene speed pro است قابل مقایسست؟ بعد الان اگه بخوام بخرمش چقدر بخرم خوبه؟ این هم عکساش.

Sorou$h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 11-14-2014, 02:08 PM   #1236
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Sorou$h نمایش پست ها
یک راکتی هست واسه یکی از دوستامه میگه سال 2010 خریدش چیزی که روش نوشته اینه Head Speed Mp youtex ولی خودش میگه Speed Microgel و این راکته سال 2010 نواک بوده . اول میخواستم بدونم این راکت چجور راکتی؟ واقغا قبلا نواک از این راکت استفاده میکرده؟ با راکت حال حاضر نواک که YouTek Graphene speed pro است قابل مقایسست؟ بعد الان اگه بخوام بخرمش چقدر بخرم خوبه؟ این هم عکساش.

سروش جان، متاسفانه عکس های راکت برای من باز نمی شن. می شه لطفاً اون ها را واسم ایمیل کنی؟
قدیمی 11-14-2014, 02:14 PM   #1237
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

این لینکاش مهدی جان :

http://tennis-image.com/images/94689280507226717504.jpg
http://tennis-image.com/images/47607745786623024216.jpg
http://tennis-image.com/images/44873692804155659070.jpg
قدیمی 11-14-2014, 02:16 PM   #1238
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

سروش جان روی لینک هاش که می رم همون پیغام میاد.
Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (25)

اگه بتونی واسم ایمیلشون کنی خیلی بهتره.
قدیمی 11-15-2014, 12:15 PM   #1239
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

سروش جان،
فکر کنم اینترنت منم جمعه ها خیلی حالش خوب نیست، چون همون عکس رو امروز باز می کنه.
طبق عکسی که اینجا گذاشتی، اسم کامل این راکت اینه:

Head Youtek Speed MP 315 18x20

دوستت هم اسمش رو اشتباه می که. اون 315 که توی اسم راکته، به وزن سویینگش اشاره داره که 315 تا 317 گرمه.
سایر مشخصاتش هم از این قرارن:

Midplus Specs
Head Size:
100 sq. in. / 645 sq. cm.
Length: 27 inches / 69 cm
Strung Weight: 11.8oz / 335g
Balance: 7pts Head Light
Swingweight: 317
Stiffness: 65
Beam Width: 20 mm Straight Beam
Composition: Graphite/D30
Power Level: Low
Swing Speed: Fast
Grip Type: HydroSorb Tour
String Pattern:
18 Mains / 20 Crosses
Mains skip: 8T,10T,8H,10H
Two Piece
No shared holes
String Tension: 52-62 pounds

این هم لینکی که مشخصات راکت رو ازش کپی کردم

این راکت هم از نیمه ی دوم سال 2009 (بعد از ویمبلدون) تا انتهای سال 2010 راکت نواک بوده و قبلش نواک از یه راکت دیگه در همین سری Speed استفاده می کرده به اسم Head YouTek Speed Pro.

همچنین این راکت دو تا آپدیت (تا حالا، چون قراره آپدیت جدید راکت های هد هم به بازار بیاد که با محاسبه ی اون می شه 3 تا) قبل تر از راکت فعلی نواک یعنی راکت گرافین هستش و فکر کنم هم به خاطر دست دوم بودنش و هم قدیمی بودنش ارزشش از لحاظ مالی باید در حد یک سوم قیمت راکت فعلی جوکوویچ و حتی کمتر باشه، اما چون از قیمت ها به طور دقیق اطلاعی ندارم، نمی تونم به طور قطعی بهت بگم که نهایتاً چقدر می ارزه.
این راکت به خاطر پترن بسته اش، برای فلت زدن مناسبتره تا تاپ اسپین، همچنین وزن سویینگ نسبتاً پایینش باعث می شه که توپ ها قدرت لازم رو نداشته باشن و در برابر سرویس بازیکن هایی که سرو فلت می زنن، ممکنه توی دست بچرخه، اما همین وزن سویینگ کم و سرسبک بودنش باعث می شه که برای بازی روی تور مناسب باشه و به راحتی باهاش والی و اسلایس بزنی.

از لحاظ تفاوت هایی هم که با راکت فعلی نواک داره، در درجه ی اول باید به بالاتر رفتن وزن سویینگ و سفتی راکت اشاره کرد، که باعث می شه راکت فعلی نواک ثبات بیشتری در ضربه ها داشته باشه. سایر تفاوت های این دو راکت به وزن بیشتر و سرسبک بودن بیشتر راکت فعلی نواک اشاره کرد که البته مقدارشون اون قدر کمه که تفاوت محسوسی در عملکرد راکت ایجاد نمی کنن.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-15-2014, 11:05 PM   #1240
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها
سروش جان،
فکر کنم اینترنت منم جمعه ها خیلی حالش خوب نیست، چون همون عکس رو امروز باز می کنه.
طبق عکسی که اینجا گذاشتی، اسم کامل این راکت اینه:

Head Youtek Speed MP 315 18x20

دوستت هم اسمش رو اشتباه می که. اون 315 که توی اسم راکته، به وزن سویینگش اشاره داره که 315 تا 317 گرمه.
سایر مشخصاتش هم از این قرارن:

Midplus Specs
Head Size:
100 sq. in. / 645 sq. cm.
Length: 27 inches / 69 cm
Strung Weight: 11.8oz / 335g
Balance: 7pts Head Light
Swingweight: 317
Stiffness: 65
Beam Width: 20 mm Straight Beam
Composition: Graphite/D30
Power Level: Low
Swing Speed: Fast
Grip Type: HydroSorb Tour
String Pattern:
18 Mains / 20 Crosses
Mains skip: 8T,10T,8H,10H
Two Piece
No shared holes
String Tension: 52-62 pounds

این هم لینکی که مشخصات راکت رو ازش کپی کردم

این راکت هم از نیمه ی دوم سال 2009 (بعد از ویمبلدون) تا انتهای سال 2010 راکت نواک بوده و قبلش نواک از یه راکت دیگه در همین سری Speed استفاده می کرده به اسم Head YouTek Speed Pro.

همچنین این راکت دو تا آپدیت (تا حالا، چون قراره آپدیت جدید راکت های هد هم به بازار بیاد که با محاسبه ی اون می شه 3 تا) قبل تر از راکت فعلی نواک یعنی راکت گرافین هستش و فکر کنم هم به خاطر دست دوم بودنش و هم قدیمی بودنش ارزشش از لحاظ مالی باید در حد یک سوم قیمت راکت فعلی جوکوویچ و حتی کمتر باشه، اما چون از قیمت ها به طور دقیق اطلاعی ندارم، نمی تونم به طور قطعی بهت بگم که نهایتاً چقدر می ارزه.
این راکت به خاطر پترن بسته اش، برای فلت زدن مناسبتره تا تاپ اسپین، همچنین وزن سویینگ نسبتاً پایینش باعث می شه که توپ ها قدرت لازم رو نداشته باشن و در برابر سرویس بازیکن هایی که سرو فلت می زنن، ممکنه توی دست بچرخه، اما همین وزن سویینگ کم و سرسبک بودنش باعث می شه که برای بازی روی تور مناسب باشه و به راحتی باهاش والی و اسلایس بزنی.

از لحاظ تفاوت هایی هم که با راکت فعلی نواک داره، در درجه ی اول باید به بالاتر رفتن وزن سویینگ و سفتی راکت اشاره کرد، که باعث می شه راکت فعلی نواک ثبات بیشتری در ضربه ها داشته باشه. سایر تفاوت های این دو راکت به وزن بیشتر و سرسبک بودن بیشتر راکت فعلی نواک اشاره کرد که البته مقدارشون اون قدر کمه که تفاوت محسوسی در عملکرد راکت ایجاد نمی کنن.

مرسی مهدی جان از توضیحات کاملت والا با این راکت دیروز توپ زدم واقعا باهاش خوب میزدم. جوری که چند تا از دوستام گفتن کاش زودتر راکتت رو عوض میکردی. راکت واقعا تروتمیزه خداییش. زه ش هم تازه عوض شده. والا مربیم گفت 300 بگیریش خوب گرفتیش. ولی دیگه 350 برش داشتم از دوستم.
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 3 نفر (0 عضو و 3 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش