بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-13-2016, 06:00 PM   #1
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض آیا فدرر در حال سقوط است!؟

قبل از ویمبلدون تحلیلی نوشتم تحت عنوان
آغاز پایان فدرر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
تحلیل کوتاه و مختصره
مصدومیتهای گاه و بی گاه کناره گیری از تورنمنتهای مهم
و ناکامی های متوالی در دو تورنمنت درجه 2
اونهم در سطح تخصصی و حیاط خلوتش طی ده سال گذشته
همه و همه نشانه افول یک ستاره است
شگفتا که روزگار شکست فدرر را در مقابل نسل جدید و امیدهای آینده جهان تنیس
دومینیک تیم 22 ساله اتریشی و الکساندر زورف تینیجر آلمانی رقم زده
که خود امید بخش و خوشحال کننده است
نوشته زیر در ادامه اون و پس از شرایط جدیده

چهارسال از آخرین زمانی که فدرر گرنداسلمی را تصاحب کرد میگذره و این روزها طرفدارانش مغموم و ناامیدتر از گذشته به گرنداسلم هجدهم و خداحافظی پرافتخار از صحنه تنیس فکر میکنند

مطابق بعضی گمانه زنیها فدرر پایان فصل ۲۰۱۷ را برای خداحافظی با تنیس در نظر گرفته و سوال اینجاست که آیا با شرایط فعلی و نیم نگاهی به آینده فرجام خوشی این زمان خواهد داشت یا خیر

همه چیز از یک حادثه و مصدومیت بعد از اوپن استرالیا شروع شد و جراحی که برنامه فدرر برای مسترزهای شروع فصل در آمریکا را به هم ریخت متعاقب اون درد کهنه کمر اون را مجبور به شکست در رم و کناره گیری از دومین گرند اسلم سال در پاریس کرد و سرانجام ویمبلدونی که پایانی بسیار تلخ برای او داشت
بیشتر از نیمی از فصل سپری شده و اتفاقی غیر معمول را شاهدیم فدرر هیچ عنوانی را در این فصل بدست نیاورده نه تنها از گرنداسلم و مسترز خبری نیست بلکه شانس در جامهای کوچک ۵۰۰و ۲۵۰امتیازی هم به او لبخند نزده هرچند که در رنکینگ کلی فدرر همچنان رده سوم پارسال خود را حفظ کرده اما در رده بندی امتیازات امسال در جایگاه نهم قرار داره و بنظر میاد برای رسیدن به بارکلیز جایی که همیشه مدعی بوده طی ماههای آتی کار و شانس و نتیجه بهتری احتیاج داره

چهارمسترز المپیک و یواس اوپن عمده تورنمنتهای باقی مانده فصل هستند و فدرر تا قبل از بارکلیز حدود ۳۰۰۰ امتیاز را باید دفاع کنه که شامل قهرمانی در سینسیناتی قهرمانی در بازل و فینال یواس اوپن میشه کاری که بسیار سخت و دشوار بنظر میاد
مشکل اینجاست که فدرر الان نیاز داره بعد از ناکامی در ویمبلدون شرایط ذهنی و روحی خودش را بازسازی کنه و بعد به مبارزه با حریفانی فکر کنه که قویتر و باتجربه تر از قبل و با انگیزه و باور به برد در مقابل اون ظاهر میشن
این شامل نسل جدید تنیس کسانی مثل تیم زورف کریوس تیلور نسل میانه مثل نیشیکوری راونیچ گوفن چیلیچ و قدیمیها میشن و البته شگفتی سازها که همگی الان در هر تورنمنتی توانایی بازدارندگی فدرر را بیش از قبل دارند
به عنوان مثال سال گذشته فدرر برای گرفتن جام بازل در شهر خودش برخلاف سالهای قبل به زحمت افتاد مطمئنا امسال کار براش سخت تر هم خواهد شد
شرایط برای فدرر بحرانی بنظر میاد برنامه بازیها فشرده و سنگینه اون نمیتونه ریسک کنه و از امتیازهای تورنمنتی صرفنظر کنه کانادا المپیک سینسیناتی همه ذاتا و امتیازی برای فدرر مهمه چون شاید یک لغزش دیگه اون را تا قبل از یواس اوپن به رده پنجم تنزل بده و متعاقبش قرعه بد و کارش را در ادامه فصل بسیار سخت تر کنه
ناکامیهای بعدی میتونه فصل کابوس وار فدرر را تبدیل به یک فاجعه ورزشی کنه یک لغزش کوچک ممکنه اجازه ورود به بارکلیز را نده که خودش باعث سوختن حدود ۱۰۰۰ امتیاز میشه و سلسله این امور باعث میشه فدرر بعد از چندین سال از تاپ تن خارج بشه چیزی که الان دور از ذهن بنظر میاد اما خطرش کاملا براش احساس میشه و متاسفانه این گلوله برفی در سراشیبی تبدیل به بهمنی بزرگ میشه فرایند سقوط در سال ۲۰۱۶ اگر متوقف نشه اثر خودش را در کارنامه سال آخر احتمالی فدرر هم نمایان خواهد کرد تصور کنید فدرر سال ۲۰۱۷را با رده ای زیر ۸شروع کنه و قرعه فاجعه ای که میتونه در استرالیا داشته باشه و شاید جلوی دفاعش از امتیازات سمی فاینال استرالیا را بگیره و ....
اینطور بنظر میاد که فدرر در آستانه بحران و شرایط خطرناکیه که اگر بخوبی مدیریتش نکنه میتونه خداحافظی دردناک تری را برای خودش و طرفدارانش رقم بزنه
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 07-13-2016, 11:58 PM   #2
mohammad97
Junior Member

پستها: 26
سپاس: 94
در 21 پست 90 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal Roger Federer
پیش فرض پاسخ : آیا فدرر در حال سقوط است!؟

نقل قول:
قبل از ویمبلدون تحلیلی نوشتم تحت عنوان
آغاز پایان فدرر

نوشته زیر در ادامه اون و پس از شرایط جدیده

چهارسال از آخرین زمانی که فدرر گرنداسلمی را تصاحب کرد میگذره و این روزها طرفدارانش مغموم و ناامیدتر از گذشته به گرنداسلم هجدهم و خداحافظی پرافتخار از صحنه تنیس فکر میکنند

مطابق بعضی گمانه زنیها فدرر پایان فصل ۲۰۱۷ را برای خداحافظی با تنیس در نظر گرفته و سوال اینجاست که آیا با شرایط فعلی و نیم نگاهی به آینده فرجام خوشی این زمان خواهد داشت یا خیر

همه چیز از یک حادثه و مصدومیت بعد از اوپن استرالیا شروع شد و جراحی که برنامه فدرر برای مسترزهای شروع فصل در آمریکا را به هم ریخت متعاقب اون درد کهنه کمر اون را مجبور به شکست در رم و کناره گیری از دومین گرند اسلم سال در پاریس کرد و سرانجام ویمبلدونی که پایانی بسیار تلخ برای او داشت
بیشتر از نیمی از فصل سپری شده و اتفاقی غیر معمول را شاهدیم فدرر هیچ عنوانی را در این فصل بدست نیاورده نه تنها از گرنداسلم و مسترز خبری نیست بلکه شانس در جامهای کوچک ۵۰۰و ۲۵۰امتیازی هم به او لبخند نزده هرچند که در رنکینگ کلی فدرر همچنان رده سوم پارسال خود را حفظ کرده اما در رده بندی امتیازات امسال در جایگاه نهم قرار داره و بنظر میاد برای رسیدن به بارکلیز جایی که همیشه مدعی بوده طی ماههای آتی کار و شانس و نتیجه بهتری احتیاج داره

چهارمسترز المپیک و یواس اوپن عمده تورنمنتهای باقی مانده فصل هستند و فدرر تا قبل از بارکلیز حدود ۳۰۰۰ امتیاز را باید دفاع کنه که شامل قهرمانی در سینسیناتی قهرمانی در بازل و فینال یواس اوپن میشه کاری که بسیار سخت و دشوار بنظر میاد
مشکل اینجاست که فدرر الان نیاز داره بعد از ناکامی در ویمبلدون شرایط ذهنی و روحی خودش را بازسازی کنه و بعد به مبارزه با حریفانی فکر کنه که قویتر و باتجربه تر از قبل و با انگیزه و باور به برد در مقابل اون ظاهر میشن
این شامل نسل جدید تنیس کسانی مثل تیم زورف کریوس تیلور نسل میانه مثل نیشیکوری راونیچ گوفن چیلیچ و قدیمیها میشن و البته شگفتی سازها که همگی الان در هر تورنمنتی توانایی بازدارندگی فدرر را بیش از قبل دارند
به عنوان مثال سال گذشته فدرر برای گرفتن جام بازل در شهر خودش برخلاف سالهای قبل به زحمت افتاد مطمئنا امسال کار براش سخت تر هم خواهد شد
شرایط برای فدرر بحرانی بنظر میاد برنامه بازیها فشرده و سنگینه اون نمیتونه ریسک کنه و از امتیازهای تورنمنتی صرفنظر کنه کانادا المپیک سینسیناتی همه ذاتا و امتیازی برای فدرر مهمه چون شاید یک لغزش دیگه اون را تا قبل از یواس اوپن به رده پنجم تنزل بده و متعاقبش قرعه بد و کارش را در ادامه فصل بسیار سخت تر کنه
ناکامیهای بعدی میتونه فصل کابوس وار فدرر را تبدیل به یک فاجعه ورزشی کنه یک لغزش کوچک ممکنه اجازه ورود به بارکلیز را نده که خودش باعث سوختن حدود ۱۰۰۰ امتیاز میشه و سلسله این امور باعث میشه فدرر بعد از چندین سال از تاپ تن خارج بشه چیزی که الان دور از ذهن بنظر میاد اما خطرش کاملا براش احساس میشه و متاسفانه این گلوله برفی در سراشیبی تبدیل به بهمنی بزرگ میشه فرایند سقوط در سال ۲۰۱۶ اگر متوقف نشه اثر خودش را در کارنامه سال آخر احتمالی فدرر هم نمایان خواهد کرد تصور کنید فدرر سال ۲۰۱۷را با رده ای زیر ۸شروع کنه و قرعه فاجعه ای که میتونه در استرالیا داشته باشه و شاید جلوی دفاعش از امتیازات سمی فاینال استرالیا را بگیره و ....
اینطور بنظر میاد که فدرر در آستانه بحران و شرایط خطرناکیه که اگر بخوبی مدیریتش نکنه میتونه خداحافظی دردناک تری را برای خودش و طرفدارانش رقم بزنه

یعی هر وقت من نظر تو میبینم اینا رو نوشتی فدرر پیره فدرر سقوط کرد فدرر نمیتونه فدرر در خطر فدرر...
چه خبرت. فدرر حتی اگه هیچ جامی نگیره باز بازیش از اینای که الان هستن قشنگتر و تماشایی تر
mohammad97 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mohammad97 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-14-2016, 02:30 AM   #3
SABORI
Senior Member

آواتار SABORI

پستها: 265
سپاس: 4,985
در 230 پست 1,109 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: *Roger Federer* *Del Potro* *serena williams* *justine henin* *kuznetsova* *dimitrov* *wawrinka*

انتقادی داشتم
ببخشید اینجا انجمن اخبار تنیس جهان هست بعد میبینم یکی تحلیل شخصی خودش را پست کرده
SABORI آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی SABORI به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-14-2016, 08:26 AM   #4
ehsm
Senior Member

آواتار ehsm

پستها: 103
سپاس: 170
در 61 پست 147 بار سپاسگزاری شده

سقوط کجا بود؟؟؟؟!!!!! کلی عناوین و افتخارات داره به اندازه کافی.
ehsm آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ehsm به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-14-2016, 09:02 AM   #5
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

دوستان بر اساس اصل آزادی بیان هر کس می تونه هر حرفی که خواست بزنه، اما شما مجبور به خوندنش نیستین. بعضی از افراد هم مثل همین فردی که پست اصلی رو گذاشته به خاطر ذوب شدگیش در یک بازیکن خاص توانایی دیدن واقعیت رو نداره و آرزوهاش رو میاد اینجا می نویسه و از اینکه با نوشته هاش بقیه رو اذیت کنه لذت می بره و هر جوابی که دوستان بدن چه مثبت و چه منفی مثل ریختن آب به آسیاب دشمنه.

من چون دقیقاً می تونم حدس بزنم چی نوشته اصلاً زحمت خوندنش رو به خودم ندادم و توصیه می کنم که دوستان نه این مطلب رو بخونن و نه جوابی بدن تا این تاپیک هم پایین بره و فراموش بشه.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-24-2016, 12:24 PM   #6
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

بسیار جالبه که اقای صداقت پیام حداقل به آزادی بیان معتقده
اما اینکه ندیده بر اساس گذشته قضاوت کنه با عقل و منطق مطابقت نداره
به هرحال مطلب من بر اساس شواهد و قراین و احتمالات بود و نه ذوب شدگی در اون بود و نه دروغ و باطل
بهتره به جای انگ زدن و ژست گرفتن اگر تواناییش موجوده نوشته من نقد و نفی بشه
این مطلب در هر صورت تا حالا بیشتر از 400 بار دیده و حداقل توسط 100 نفر خوانده شده
سکوت علامت رضاست و من نبود هجمه تمسخر و .... توسط راجیان متعصب را نشانه مثبتی برای پذیرفتن حقیقت دونسته به فال نیک میگیرم
کاربر زیر از شما مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 07-25-2016, 08:32 AM   #7
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
بسیار جالبه که اقای صداقت پیام حداقل به آزادی بیان معتقده
اما اینکه ندیده بر اساس گذشته قضاوت کنه با عقل و منطق مطابقت نداره
به هرحال مطلب من بر اساس شواهد و قراین و احتمالات بود و نه ذوب شدگی در اون بود و نه دروغ و باطل
بهتره به جای انگ زدن و ژست گرفتن اگر تواناییش موجوده نوشته من نقد و نفی بشه
این مطلب در هر صورت تا حالا بیشتر از 400 بار دیده و حداقل توسط 100 نفر خوانده شده
سکوت علامت رضاست و من نبود هجمه تمسخر و .... توسط راجیان متعصب را نشانه مثبتی برای پذیرفتن حقیقت دونسته به فال نیک میگیرم
جناب هزار اسم

چون این پست خطاب به بنده است، من توصیه ی خودم رو نقض می کنم و به گفته تون جواب می دم اما این آخرین پستیه که توی این تاپیک می نویسم و اگه شما علاقمند به ادامه ی بحث هستین می توی توی پیغام های خصوصی جوابتون رو بگیرین.

نقد و نفی یک مطلب زمانی معناداره که اون نوشته یه ساختار معقول و علمی داشته باشه و هدف رسیدن به نتیجه ی منطقی باشه نه کوبیدن و مسخره کردن یه فرد. زمانی که شما به عنوان یک هیتر فدرر یه مطلب جدیدی در کوبیدن (یا طبق تعریف شما نقد) فدرر می ذارین، اون نوشته تون مشمول چیزی می شه که از برتراند راسل توی امضام نقل قول کردم. دلیلی نداره من بیام با شما بحث کنم و این گفته ی شما رو نقد کنم که 2+2 نمی شه پنج یا اینکه وجود ایسلند روی خط استوا رو نفی کنم.

شما همونطور که در انتهای این پستتون هم به طور ضمنی اشاره کردین، از بحث و دعوا و جنجال لذت می برین و حالا که خوشبختانه دوستان طرفدار راجر استقبالی از نوشته تون نکردین دارین تلاش می کنین که به هر قیمتی که شده یه بحث و جنجال دیگه رو آغاز کنین. با این قبیل حرف ها و پست ها، باید خودتون فهمیده باشین که چرا این بار کسی نوشته های شما رو جدی نگرفته.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-25-2016, 04:25 PM   #8
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

جناب هزار اسم

چون این پست خطاب به بنده است، من توصیه ی خودم رو نقض می کنم و به گفته تون جواب می دم اما این آخرین پستیه که توی این تاپیک می نویسم و اگه شما علاقمند به ادامه ی بحث هستین می توی توی پیغام های خصوصی جوابتون رو بگیرین.

نقد و نفی یک مطلب زمانی معناداره که اون نوشته یه ساختار معقول و علمی داشته باشه و هدف رسیدن به نتیجه ی منطقی باشه نه کوبیدن و مسخره کردن یه فرد. زمانی که شما به عنوان یک هیتر فدرر یه مطلب جدیدی در کوبیدن (یا طبق تعریف شما نقد) فدرر می ذارین، اون نوشته تون مشمول چیزی می شه که از برتراند راسل توی امضام نقل قول کردم. دلیلی نداره من بیام با شما بحث کنم و این گفته ی شما رو نقد کنم که 2+2 نمی شه پنج یا اینکه وجود ایسلند روی خط استوا رو نفی کنم.

شما همونطور که در انتهای این پستتون هم به طور ضمنی اشاره کردین، از بحث و دعوا و جنجال لذت می برین و حالا که خوشبختانه دوستان طرفدار راجر استقبالی از نوشته تون نکردین دارین تلاش می کنین که به هر قیمتی که شده یه بحث و جنجال دیگه رو آغاز کنین. با این قبیل حرف ها و پست ها، باید خودتون فهمیده باشین که چرا این بار کسی نوشته های شما رو جدی نگرفته.
خوب خوشبختانه همون اول مشخص شد ادعای شما دروغه که نوشته های من را نمیخوانی و فقط شعار میدی و برای دیگران تجویز میکنی نخواندنش را
باز هم دروغ و تزویر بازهم تبلیغات کذب و دشمنی که دلیلش هم مشخصه
در کجای نوشته اصلی من فدرر تخریب شده یا کوبیده شده ؟کجا بهش توهین شده یا تمسخر شده؟
فدرر برای من قابل احترامه و مسلما یکی از پنج تنیسور برتر تاریخه هر موقع هم کناربکشه
جای خالیش برای من هم حس میشه و برای من هم نبودش دردناکه من هم از تماشای بازی اون در مقاطعی لذت می برم
اما دلیل نمیشه خواهان موفقیت و پیروزیش باشم پنهان نمیکنم از دیدن بازی فدرر در کورت لذت می برم
اما شکستش خصوصا در مراحل بالاتر از کوارتر برای من لذت بخش تره
اگر هیتر کسی هست که دوست نداره فدرر جام بگیره صدالبته هیترم
اون سهم خودش را از سفره افتخارات حتی بیشتر از اونچه باید در مقاطعی با خوش شانسی برداشته
کسی نمیتونه ادعا کنه مغبون شده یا بدشانس بوده که بیشتر نگرفته
اگر در سالهای اخیر به زعم شما بدشانس بوده در عوض قبل از 2010 خوش شانسی های متعددی داشته
قبول کنید باقی افتخارات سهم بقیه بزرگان و نسل جدیده وامسال بعیده حتی دستش به بازل برسه
از کسی ترسی ندارم بخوام دروغ بگم یا نظر واقعیم را پنهان کنم پس این دروغها و تهمتها و تفکرات پوچ و پوسیده خودت را دور بریز و تجدید نظر کن
مشکل تو و امثال تواینه اونچنان فدرر را در ذهن خودتون بزرگ و به مرتبه پرستش رسوندین
اونچنان اون را غیرقابل دسترس و در قله دونستین که الان هر خطر و هر تهدید بالقوه ای
برای فروریختن اون بت پوشالی ذهنتون آشفته تون میکنه و شروع به پرخاشگری و بعضا فحاشی میکنید
این شمایید که هیتر نادال و سپس نواک بوده و حتی چشم دیدن طرفدارانشون را ندارید و با هر توطئه و دسیسه و دروغی
در صدد کنار زدن اونها و خاموش کردنشون هستید مبادا خوابتون آشفته بشه
قدیمی 08-22-2016, 11:49 AM   #9
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

سقوط فدرر در جدول امتیازات به گونه ای هست
که پس از سینسیناتی در جدول ۲۰۱۶با ۲۱۰۰امتیاز در جایگاه دهمه
و با توجه به اینکه با رنک ۱۶ فقط ۶۰۰امتیاز فاصله داره
کاملا محتمله که در پایان فصل رتبه ای میان ۱۵تا ۱۹داشته باشه
این همون اتفاقیه که قبلا بهش اشاره کردم
و باعث میشه سال ۲۰۱۷در بازگشت کار بسیار دشواری داشته باشه
قدیمی 01-08-2017, 12:21 AM   #10
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

شروع سال ۲۰۱۷ با رنک ۱۷
احتمالا بعد از ملبورن ۲۰-۲۴
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش