بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > مقالات و مطالب آموزشي

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-27-2009, 04:14 PM   #11
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده

البته اگر ویدئویی سوال رو مطرح می کردند بهتر بود تا عکس
اگر اشتباه نکنم عکس سمت راست Figure 8 ه
که به عنوان مثال:
Nadal هنگامی که Top Spin زیادی می خواهد بر روی توپ ایجاد کند و معمولا هنگامی که Crosscourt و یا Down the line می رود از ان استفاده می کند که در ان Follow Through پس از برخورد راکت با توپ راکت به شکل Number 8 انگایسی به بالای سر چرخیده و به حالت اولیه خود باز می گردد و هنگامی که بهترین Shot ش که Inside Out Forehand شه می زنه و از Spin کمتری استفاده می کند و به قصد Winner زدن اینکار رو انجام می دهد از عکس سمت چپ استفاده می کنه.
به نظر من Follow Through صحیحتر نداریم و هر Follow Through یی کاربرد خودشو داره.
طرح این سوال ( البته من نه این اقای دامون [ عضو مربی های حرفه ای جهان و بهمان ] رو دیده ام نه می شناسم ) ناپخته بودن ایشون در مسائل ابتدائی تنیس رو می رسونه.
Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-27-2009, 04:39 PM   #12
ღஜGran Rafaஜღ
Rafa's Fan

آواتار ღஜGran Rafaஜღ

پستها: 656
سپاس: 7,789
در 659 پست 3,780 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ::::::::::::> RAFAEL NADAL

به نظر من فدرر بیشتر از عکس سمت چپی استفاده می کنه
ღஜGran Rafaஜღ آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ღஜGran Rafaஜღ به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-27-2009, 10:29 PM   #13
Tennis4progress
Banned Users

پستها: 163
سپاس: 401
در 161 پست 760 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: معلوم نیست

نقل قول:
نوشته اصلی توسط dane نمایش پست ها
که به عنوان مثال:
Nadal هنگامی که Top Spin زیادی می خواهد بر روی توپ ایجاد کند و معمولا هنگامی که Crosscourt و یا Down the line می رود از ان استفاده می کند که در ان Follow Through پس از برخورد راکت با توپ راکت به شکل Number 8 انگایسی به بالای سر چرخیده و به حالت اولیه خود باز می گردد و هنگامی که بهترین Shot ش که Inside Out Forehand شه می زنه و از Spin کمتری استفاده می کند و به قصد Winner زدن اینکار رو انجام می دهد از عکس سمت چپ استفاده می کنه.
به نظر من Follow Through صحیحتر نداریم و هر Follow Through یی کاربرد خودشو داره.
طرح این سوال ( البته من نه این اقای دامون [ عضو مربی های حرفه ای جهان و بهمان ] رو دیده ام نه می شناسم ) ناپخته بودن ایشون در مسائل ابتدائی تنیس رو می رسونه.
دوست عزیز ؛استدلال فنی جالبی کردید. البته من با دامون که صحبت میکردم خودش میگفت بستگی به تاکتیک داره. حالا نمیدونم شاید متن سوال رو گمراه کننده گذاشتن!
Tennis4progress آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Tennis4progress به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-27-2009, 11:12 PM   #14
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده

فک نمیکنم این سوال رو خود دامون طرح کرده باشه از عکس ها واضحه کاملا. این تفکر که FT باید عین عکس وسطی باشه تو دنیا هستش اصولش اونجوریه، هر کی هم بخواد یاد بگیره اول اونجوریه یاد میگیره تو هم رشته های ورزشی هم وقتی میخوای یاد بگیری یه چنین اصولی مشابهی هست تازه نه تنها ورزش تو همه چی. اگه اشتباه نکنم بتهوون میگفت قوانین هارمونی رو برای این یاد میگیرم که یه روزی زیر پاشون بزاریم، اصول رو باید یاد بگیری ولی در عمل قضیه فرق میکنه، همین الانم خیلی معتقدن فالو ترو Buggy خیلی ممکنه به شونه آسیب بزنه و استفاده شو زیاد جایز نمیدونن . یادمه یه فیلم از Brad Gilbert میدیدم که داشت درباره این نوع فروهند و فشاری که میاره توضیح میداد.
Mohammad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-28-2009, 10:36 PM   #15
Tennis4progress
Banned Users

پستها: 163
سپاس: 401
در 161 پست 760 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: معلوم نیست
Question

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mohammad Ragu نمایش پست ها
فک نمیکنم این سوال رو خود دامون طرح کرده باشه از عکس ها واضحه کاملا. این تفکر که FT باید عین عکس وسطی باشه تو دنیا هستش اصولش اونجوریه، هر کی هم بخواد یاد بگیره اول اونجوریه یاد میگیره تو هم رشته های ورزشی هم وقتی میخوای یاد بگیری یه چنین اصولی مشابهی هست تازه نه تنها ورزش تو همه چی. اگه اشتباه نکنم بتهوون میگفت قوانین هارمونی رو برای این یاد میگیرم که یه روزی زیر پاشون بزاریم، اصول رو باید یاد بگیری ولی در عمل قضیه فرق میکنه، همین الانم خیلی معتقدن فالو ترو Buggy خیلی ممکنه به شونه آسیب بزنه و استفاده شو زیاد جایز نمیدونن . یادمه یه فیلم از Brad Gilbert میدیدم که داشت درباره این نوع فروهند و فشاری که میاره توضیح میداد.
Follow through Buggy منظورت کدوم عکسه؟
Tennis4progress آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Tennis4progress به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-28-2009, 11:06 PM   #16
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

عکس سمت راستی، البته اگه ویدئو باشه دقیق تر میشه گفت، یه بازی از رافا ببین دستت میاد.
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-29-2009, 12:12 AM   #17
Damoon
Junior Member

آواتار Damoon

پستها: 20
سپاس: 70
در 25 پست 177 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer
Thumbs up

نقل قول:
نوشته اصلی توسط dane نمایش پست ها
که به عنوان مثال:
سلام به بچه های خوب TennisTalker

1- جواب این دوستان dane , mohammad raguنسبتا به جواب سوال نزدیکتره ولی کامل نیست.

2-حق با شماست، متن سوال مشکل داره . ما باید می پرسیدیم:
Follow through های زیر برای چه تاکتیکی مناسب ترند؟

3-ضمنا کاربر عزیز جناب Dane : شما اگر من رو نمیشناسی؛ میتونی از طریق سایت من ، من رو بشناسی. خواستی ایمیل بزن بیشتر با هم آشنا بشیم. در مورد ناپخته بودن ما در مسائل ابتدایی هم عرض کنم خدمتتون که:

الف-FT جزو مسائل ابتدایی تنیس نیست. کاملا هم بحث Professional ای هستش.

ب-حالا من یه سوال ابتدایی از شخص شما دارم. دوستان دیگه اگر میدونن لطف کنن جواب ندن و فقط آقای dane جواب بدن:

*فرض کن شما میخوای برای اولین بار راکت تنیس بخری،بدون اینکه راکت رو دستت بگیری شماره گریپ(Grip Number) دستت رو چطوری پیدا می کنی؟

ویرایش توسط Damoon : 11-29-2009 در ساعت 12:24 AM
Damoon آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Damoon به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-29-2009, 03:03 PM   #18
Farid
Forum Expert

با سلام خدمت دوستان
( حالا همه میگن اینکه قرار بود دیگه پست نده ما رو گذاشته سر کار , اما مجبور شدم پست بزنم )
ب-حالا من یه سوال ابتدایی از شخص شما دارم. دوستان دیگه اگر میدونن لطف کنن جواب ندن و فقط آقای dane جواب بدن:

*فرض کن شما میخوای برای اولین بار راکت تنیس بخری،بدون اینکه راکت رو دستت بگیری شماره گریپ(Grip Number) دستت رو چطوری پیدا می کنی؟

با سلام
معمولترین روش برای پیدا کردن سایز دقیق Grip بدین صورت است:
توجه کنید که کف دست 3 خط اصلی دارد .
دست را صاف گرفته ( اگر راست دستید دست راست و اگر چپ دستید دست چپ ) , به طوری که انگشتان به هم چسبیده و بدون اینکه خم شده باشند در راستای یکدیگر قرار داشته باشند.
بوسیله یک خط کش فاصله بین خط وسط دست تا امتداد انگشت وسط و انگشت انگشتری را اندازه گیری می کنیم , تا جائی که دقیقا نوک انگشت انگشتری قرار دارد.
برای اکثر زنان این اندازه گیری بین 8/1 4 " و 8/3 4 " ه , برای اکثر مردان بین 8/3 4 " و 8/5 4 " ه , برای کودکان هم معمولا کمتر از 4" ه.
یه عکس هم میزارم که منظورم رو دقیق رسونده باشم:

خب جناب Damoon من می خواستم دیگه در این سایت پست نزنم ( دوستان می دونند ) اما چون شما سوال کردید مجبور شدم دوباره پست بزنم.
حلا میریم سر بحثمون:
1- جواب این دوستان dane , mohammad raguنسبتا به جواب سوال نزدیکتره ولی کامل نیست.
به جواب چه سوالی؟
یک سوال که خود سوال غلطه که خود شما هم به ان اذعان کردید:
2-حق با شماست، متن سوال مشکل داره . ما باید می پرسیدیم:
Follow through های زیر برای چه تاکتیکی مناسب ترند؟

شما وقتی میگید کدام Follow Through صحیحتر است یعنی این Follow Through از ان Follow Through صحیحتر است , بنابراین خود شما فکر می کنید که این Follow Through از ان Follow Through صحیحتر است , اگر شما می دانستی که همانطور که در پست بالا گفتم:
متن سوال رو اینگونه انتخاب می کردی که :
کدام Follow Through چه کاربردی دارد و برای پیاده کردن چه تاکتیکی مناسب است ؟
من اگر می خواستم کامل به سوال شما جواب بدهم در این تاپیک مثال نمی زدم و در همون لینکی که جناب Tennis4progress اعلام کرده بودند جواب رو می دادم که چون دیدم شما نمی دونی که هر Follow Through ی کاربرد خاص خودشو داره ترجیح دادم که در مسابقه شرکت نکنم.
3-ضمنا کاربر عزیز جناب Dane : شما اگر من رو نمیشناسی؛ میتونی از طریق سایت من ، من رو بشناسی. خواستی ایمیل بزن بیشتر با هم آشنا بشیم. در مورد ناپخته بودن ما در مسائل ابتدایی هم عرض کنم خدمتتون که:

الف-FT جزو مسائل ابتدایی تنیس نیست. کاملا هم بحث Professional ای هستش.
Follow Through جزو ابتدائی ترین مسائل تنیسه که یک بازیکن باید از همان مراحل ابتدائی که داره تنیس یاد میگیره انرا یاد بگیره و جزو اصول اصلی استیل ظربه زدنه.
شاید شما در اموزشهاتون بعد از سالیان سال که بازیکن از استیل ظربه زدن غلط استفاده کرد و ان استیل غلط ملکه ذهنش شد تازه میاید بهش میگید که فلان Follow Through این کاربرد رو دارد و برای پیاده کردن این تاکتیک استفاده می شود و نوع ظربه زدن و استیل ان هم بدین صورت است , ان رو دیگه شما مختارید که هر طور که می خواهید عمل کنید ولی این رو بدانید که یک بازیکن از همان ابتدا باید استیل ظربه و نوع Follow Through های مختلف و طریقه ظربه زدن به توپ با بکارگیری انها و اینکه در چه مواقعی از بازی و پیاده کردن چه نوع تاکتیکی کاربرد دارند رو یاد بگیره نه اینکه بعد از سالیان سال وقتی حرفه ای شد ( البته به نظر من ما حرفه ای که هیچی اماتور هم در ایران ندارم شاید شما اولیش باشی ) تازه بهش بگیم خب دوست عزیز امروز میخوام یه نکته حرفه ای رو یادت بدم و اون اینه که تا حالا هر جور ظربه می زدی اشتباه بوده از حالا به بعد این Follow Through این کاربرد رو داره و ان Follow Through ان کاربرد رو.
کاربرد ها و اینکه در چه مواقعی از بازی به کار می رود چون از متن سوال شما معلومه که شما خودت هم نمیدونی که هر Follow Through یی یه کاربردی داره بنابراین برای اینکه شمای حرفه ای از منی که اماتور هم نیستم چیزی یاد نگیری به ذکر همون مثال اکتفا می کنم .
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-29-2009, 08:32 PM   #19
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

نقل قول:
( حالا همه میگن اینکه قرار بود دیگه پست نده ما رو گذاشته سر کار , اما مجبور شدم پست بزنم )
فرید جان من تو اون تاپیک هم پست زدم گویا ندید، ببخشید که تکرار میکنم، ولی اینجا هرکی مسئول پستهای خودشه، تا وقتی از الفاظ رکیک استفاده نشه، به حریم خصوصی کسی (اینجا منظور پستش) دست درازی نمیشه، قضاوت درباره سطح شعور و فهم هرکس به عهده اعضاست، اگه کسی لحن خوبی نداشته باشه اون فرد بخواد نخواد کم کم طرد میشه، من منظورم اصلا به این دو دوست عزیزمون نیست، به نظر من با پست ندادن هیچ چی عوض نمیشه ، شما جواب مقتضی رو در مورد پستهای دوستان دادید، و اعضا بدرستی بهترین قضاوت رو میکنن که حق با کیست.
با احترام
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-30-2009, 02:27 AM   #20
Farid
Forum Expert

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mohammad Ragu نمایش پست ها
فرید جان من تو اون تاپیک هم پست زدم گویا ندید، ببخشید که تکرار میکنم، ولی اینجا هرکی مسئول پستهای خودشه، تا وقتی از الفاظ رکیک استفاده نشه، به حریم خصوصی کسی (اینجا منظور پستش) دست درازی نمیشه، قضاوت درباره سطح شعور و فهم هرکس به عهده اعضاست، اگه کسی لحن خوبی نداشته باشه اون فرد بخواد نخواد کم کم طرد میشه، من منظورم اصلا به این دو دوست عزیزمون نیست، به نظر من با پست ندادن هیچ چی عوض نمیشه ، شما جواب مقتضی رو در مورد پستهای دوستان دادید، و اعضا بدرستی بهترین قضاوت رو میکنن که حق با کیست.
با احترام
این حرفا چیه , به هر حال موضوع تمام شد و من هم فراموش کردم.
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش