بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > گفتگو

گفتگو

بحث و گفتگوي عمومي پيرامون تنيس

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-05-2014, 02:03 PM   #1
D3ADMAN
Senior Member

آواتار D3ADMAN

پستها: 578
سپاس: 1,862
در 505 پست 1,987 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: مردها :جکوویچ - ماری - مونفیلس - نیشیکوری - دلپو - سونگا (متنفر از فدرر) زن ها : لی نا - هانتوکووا - شاراپووا - سرنا - بوشارد
پیش فرض نداشتن بکهند در تنیس

با درود خدمت تمام دوستان . بنده یک پرسشی در ذهنم آزارم میداد که گفتم ازتون بپرسم ، پرسش احمقانه و به نظر خنده داری میاد اما فکر کردن بهش بد نیست

چرا در طول تاریخ هیچ تنیسوری وجود نداشته که 2تا فورهند داشته باشه و اصلن از بکهند استفاده نکنه ؟ چرا حتمآ باید بکهند داشت ؟ این سوال از زمانی که بازی مونفیس نایمنن رو دیدم تو ذهنم ایجاد شد . مونفیس توی بدترین تعادل نمیتونست از بکهند استفاده کنه و مجبور شد فورهندی با دست چپ بزنه ، به همین دلیل نایمنن در تشخیص جهت حرکت توپ دچار مشکل شد و امتیاز رو مونفیس برای خود کرد . کاملآ عجیب و غیر منتظره ، یک تنیسوره بیاد که این قابلیتو داشته باشه بدون شک اعجوبه ای میشه . البته هنوز حالت سوالی دارم از دوستانی که خیلی میدونند ، تا منی که نمیدونم
D3ADMAN آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 08-05-2014, 08:29 PM   #2
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : نداشتن بکهند در تنیس

نقل قول:
نوشته اصلی توسط D3ADMAN نمایش پست ها
با درود خدمت تمام دوستان . بنده یک پرسشی در ذهنم آزارم میداد که گفتم ازتون بپرسم ، پرسش احمقانه و به نظر خنده داری میاد اما فکر کردن بهش بد نیست

چرا در طول تاریخ هیچ تنیسوری وجود نداشته که 2تا فورهند داشته باشه و اصلن از بکهند استفاده نکنه ؟ چرا حتمآ باید بکهند داشت ؟ این سوال از زمانی که بازی مونفیس نایمنن رو دیدم تو ذهنم ایجاد شد . مونفیس توی بدترین تعادل نمیتونست از بکهند استفاده کنه و مجبور شد فورهندی با دست چپ بزنه ، به همین دلیل نایمنن در تشخیص جهت حرکت توپ دچار مشکل شد و امتیاز رو مونفیس برای خود کرد . کاملآ عجیب و غیر منتظره ، یک تنیسوره بیاد که این قابلیتو داشته باشه بدون شک اعجوبه ای میشه . البته هنوز حالت سوالی دارم از دوستانی که خیلی میدونند ، تا منی که نمیدونم
میشه ۱۰ خط نوشت اما مهمترین نکتش به نظر من Grip ه
شما می دونی Grip عوض کردن توی تنیس چقدر مهم و سخته؟
بازیکنان تنیس در هزارم ثانیه برای ظربات مختلف Grip عوض می کنند ( مثلا در یه Crosscourt exchange از سمت Backhand ) طرف یهو در لحظه اخر Grip و عوض می کنه و Drop Shot می ندازه تا بازیکن مقابل دستشو نخونه و یا هزاران مثال دیگه که اگه خواستی بگو تا بنویسم
و حتما باید دستی که طربه می زنه منتها علیه راکتو بگیره
حالا شما فرض کن طرف بخواد در ان واحد ( که بدترین حالتش هنگام دریافت سرویسه ) هم دست مورد نظر رو به اخر دسته راکت برسونه و هم Grip مناسب رو انتخاب کنه
Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-06-2014, 08:35 AM   #3
D3ADMAN
Senior Member

آواتار D3ADMAN

پستها: 578
سپاس: 1,862
در 505 پست 1,987 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: مردها :جکوویچ - ماری - مونفیلس - نیشیکوری - دلپو - سونگا (متنفر از فدرر) زن ها : لی نا - هانتوکووا - شاراپووا - سرنا - بوشارد

گریپ همون قرار گرفتن درست دست برای ضربه مناسب روی هشت ضلعی ته راکت است دیگه ، شما درست میگید ، اما با این توضیحات بازهم میشه با تمرینات زیاد به این خواسته رسید اما فک کنم بعضی تنیسورها به دلیل تنبلی و اینکه از ابتدا اینجوری بوده کسی امتحان یا ریسکشو نمیکنه
D3ADMAN آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 08-06-2014, 08:57 AM   #4
hooman3x
Roger's Fan

آواتار hooman3x

پستها: 234
سپاس: 972
در 154 پست 1,024 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER-djokovic

نقل قول:
نوشته اصلی توسط D3ADMAN نمایش پست ها
گریپ همون قرار گرفتن درست دست برای ضربه مناسب روی هشت ضلعی ته راکت است دیگه ، شما درست میگید ، اما با این توضیحات بازهم میشه با تمرینات زیاد به این خواسته رسید اما فک کنم بعضی تنیسورها به دلیل تنبلی و اینکه از ابتدا اینجوری بوده کسی امتحان یا ریسکشو نمیکنه
این شیوه ای که شما میگید عملا اجراش غیر ممکنه

اول در ریترن کردن سرویس= فکر کنم تقریبا محاله کسی روی سرویس 200 کیلومتری که به ناحیه بکهند میاد بتونه راکتو بده دست چپ با دست راست هم تغییر گریپ بده

دوم توپ های فریبنده= گاهی اوقات شما حدس میزنید ضربه ای به سمت فورهند شما میاد و حرکت میکنید ولی توپ باز به سمت بکهند آمده و شما در حالت بازی با دو دست نمیتونید سریعا تغییر گریپ بدید و ضربه بزنید

مهمترین مشکل که کار رو محال میکنه اینه که شما (به فرض راست دست بودن)در تنیس در حالت عادی باید راکت رو در دست راست بگیری یعنی پایین راکت رو میگیری.اگر بخوای راکت رو بدی به دست چپ باید راکت رو کاملا رها کنی بعد با دست چپ پایین راکت رو بگیری که این وقفه کار رو نشد میکنه.در صورتی که در بکهند شما دست چپت بالای دست راستت قرار میگیره و وقفه نداری
hooman3x آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی hooman3x به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش