بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > گفتگو

گفتگو

بحث و گفتگوي عمومي پيرامون تنيس

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-16-2015, 10:14 PM   #1
بهار
Member

پستها: 56
سپاس: 3
در 39 پست 135 بار سپاسگزاری شده
Exclamation مهم مهم مهم: تست سطح آگاهی تنیس شما(استادان تنیس ایران بترسند)

سلام به همه دوستان اهل فن،قصدم از ایجاد این تایپ نشان دادن سطح آگاهی ورزشی تمام اساتید مدارج بالا طی کرده(مدرک پرست ) تنیس ایران می باشد که وقتی با کسی که از تنیس اطلاعات کمی داره صحبت میکنن از کلمات انگلیسی و قلمبه ای استفاده می کنن که نشون بدن خیلی بلدن اما در عمل هیچ کدام به هر دلیلی هیچ بازیکن در سطح عالی( گفتم عالی نگفتم عالی نما در ایران) پرورش ندادن( این بی بازیکنی سند صحبتهای آینده منه که بعهدها اونو رو می کنم ).
هر کسی که میشناسه مربی یا اهل فنی که بهش ایمان داره سوالاتی که اینجا مطرح میشرو پیش این اشخاص بازگو کنن و بهشون بگن که اگه به علم خودش ایمان دارن بیان تو این سایت و نشون بدن که فقط به کسایی که اطلاعاتی ندارن توضیحات سر تکونی نمیدن.
دوستان هر سوالی که واقعا میدونید جوابشو نمیدونید و به این راحتی ها نمیتونید به جواب برسید اینجا مطرح کنید و از سوالات صفحه پر کن استفاده نکنید تا این عزیزان سوالات پیشه پا افتاده رو بهونه نیامدن به این سایت نکنن.
بهار آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-16-2015, 10:22 PM   #2
بهار
Member

پیش فرض پاسخ : مهم مهم مهم: تست سطح آگاهی تنیس شما(استادان تنیس ایران بترسند)

اساتید یه نکته فراموش نشه:
کسی که بتونه موضوع های پیچیدرو ساده و به زبان تقریبا همه فهم بیان کنه نشون از سطح درک اون موضوع پیش خودشه.
ای دوست اگه میبینی نمیتونی مارو تفهیم کنی،آگاه باش که مسئله نا فهمی ما نیست بلکه مسئله خودت تو هستی.
قدیمی 06-16-2015, 10:35 PM   #3
بهار
Member

اولین و چالش بر انگیز ترین سوال.
چرا توی ایران کسی نمیتونه سرویس با سرعت 220 بزنه. یا چرا اکثریت سرعت سرویساشون خیلی خیلی پایینه؟
آیا مشکل مربوط به قدرت بدنی است؟
آیا مشکل عدم هماهنگی بین اندام جهت انتقال نیرو می باشد؟
آیا تکنیک ها مشکل دار است؟
آیا مسئله ذهنی؟
آیا مسئله بر میگرده به زمان های ابتدای فراگیری مهارت؟
آیا...
اساتید با دلیل پاسخ گوی این سوال باشید و لطفا از نظریه پراکنی پرهیز کنید چون بدونه اینکه متوجه باشید دستتان برای دیگران رو خواهد شد.
کاربر زیر از شما بهار به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-16-2015, 11:26 PM   #4
بهار
Member

کار جالبی که دوستان بخوان انجام بدن اینکه این سوالاتو پیش مربی خود یا دیگر مربیانی که میشناسند مطرح کنند و پاسخی که میدنو با نوشتن نام و فامیل آنها اینجا به اشتراک بگذارند.
قدیمی 06-17-2015, 11:57 PM   #5
بهار
Member

اگه جوابی نیست بگید تا سوال بعدیرو بپرسم و جواب سوال قبلیرو پیش خودم نگه دارم.
قدیمی 06-18-2015, 12:20 AM   #6
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده

به نظر من عدم آگاهی از مکانیزم صحیح سرویس و تکنیک مناسب. و اینکه چون تنیس‌بازهای ایرانی بیشتر روی خاک بازی می‌کن، مانند بقیه متخصصین زمین‌های رسی در دنیا، زیاد به بالابردن سرعت سرویس‌شون اهمیت نمی‌دن.
Mohammad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-18-2015, 01:27 AM   #7
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

توی دنیا یه تنیسور توی هر سرویسی میزنه سرعتش 220 کیلومتره؟حتی سرویس های دومش و کیک اسپین؟
من فکر میکنم واسه اینکه سرعت سرویست بالاتر بره نباید فقط یه سبد بذاری کنارتو شروع کنی محکم سرویس زدن و الکی زور زدن.واسه بهتر شدن اینکار قبلش باید تمرین فیتنس انجام بدی مثل تمرین با کش(نشر سرویس بهش میگن)یا اینکه بری یه توپ مدیسن بگیری وایسی روبرو دیوار و به حالت زدن سرویس وایسی و با دستی که راکت رو میگیری توپ مدیسن رو پرت کنی رو به دیوار-وقتی یه توپ 3-4 کیلویی رو مثل زدن سرویس پرتاب کنی بعد که راکت 300-320 گرم دستت میگیری مطمینن شتابش بیشتر شده.
مشکل میتونه مربوط به قدرت بدنی باشه و میتونه مربوط به عدم هماهنگی بین اعضا باشه.مثلا:سرویس اندی ماری یا تیسونگا رو ببین:::پشت بیس لاین هدف رو میبینه هر دو دستش میره جلو------دستی که راکت رو میگیره برمیگرده عقب همینجا بدن هم باهاش میره عقب--------توپ رو میندازه بالا----ضربه میزنه و بدن نیم متر یا 1 متری میره توی زمین بعد پرش.اینجا اتفاقی که میافته بدن مثل آونگ عمل میکنه و قدرت میده.
من نمیتونم بگم تکنیک ها مشکلی دارن.سرویس فلت دیگه چ تکنیکی میخواد که کسی بلدش نباشه؟فقط باید یا با وسط زه ضربه بزنه یا واسه اینکه ضربت شدت بیشتری بگیره با نیمه ی بالای زه ضربه بزنی---بعدشم اگرم فرض بگیریم کسی تو ایران بلد نباشه تکنیک سرویس رو یاد بده!!!!!توی یوتیوب کلی فیلم آموزش تنیس گذاشته از خیلی مربیای خارجی که با اسلوموشن بهت میگن چجوری باید سرو بزنی و توب کجا زه برخورد کنه و تاس رو چجوری بندازی
مشکل ذهنی رو بعید میدونم باشه اما بله میتونه به زمان های اوایل یادگیری برگرده اما باز این دلیل نمیشه که اگه خوب سرویس بهت یاد ندادن دیگه هیچ وقت سرویست خوب نشه و بقول شما با سرعت 220 نتونه بزنه پس خودش میتونه با فیلم دیدن و توی این سایت و اون سایت تنیسی سوال پرسیدن متوجه بشه فرق سرویس اسلایس و فلت و کیک چیه و بعد روی همینا تمرین کنه.
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی miladroozbeh به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-18-2015, 03:27 PM   #8
بهار
Member

نظر این دوست عزیز بیشتر تمرکز داره روی قدرت بدنی.
اما مسئله پیچیده تر از این حرفاست.
و اینطوری نیست که بگیم سرویس فلت زدن به دلیل دقت با وسط زه ضربه زدن راحته و اکثریت بلدن.
کاربر زیر از شما بهار به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-18-2015, 04:20 PM   #9
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

نقل قول:
نوشته اصلی توسط بهار نمایش پست ها
نظر این دوست عزیز بیشتر تمرکز داره روی قدرت بدنی.
اما مسئله پیچیده تر از این حرفاست.
و اینطوری نیست که بگیم سرویس فلت زدن به دلیل دقت با وسط زه ضربه زدن راحته و اکثریت بلدن.
من نظر شخصیم رو اینجا گفتم و واسه خود من سرو اسلایس و کیک اسپین رو دیرتر از سرو فلت یاد گرفتم.از نظر من اینه که اگه همونطور که گفتم بدنت قبل از زدن سرو مثل آونگ عمل کنه کافیه توپ رو سمت هدف بندازی(البته بعضی یازیکنا واسه اینکه مشخص نشه توپشونو کجا میخوان بزنن تاس رو رو به جلو میندازن و بعد با ضربه نقطه یی که میخوان رو هدف میگیرن )اما تجربه شخصی من اینه که توپ رو سمت هدف میندازم و به سمت هدف میپرم و با قسمت بالایی زه تا اونجایی که میتونم مچ میزنم.

من فکر میکنم سرو فلت که بعنوان سرو اول بیشتر کاربرد داره 50-50 هستش یعنی یا امتیاز ایس میگیری یا حریف بلاکش میکنه و احتمال اوت شدن توپ بیشتر میشه و اینکه باید محکم بزنی تا حریف نتونه با ی ریترن تورو ته زمین نگه داره و دستت بسته باشه وگرنه اگه سرو فلت رو قرار باشه آروم بزنی چون هیچ پیچ خاصی نداره نسبت به کیک سرو و اسلایس حریف بهتر میتونه روی توپت سوار شه.

البته یچیزی رو بگم که اینو شنیدم و درست بودنشو دقیق نمیدونم.اما بازیکن هایی که قدشون خیلی بلنده بجای اینکه بیاین از سرو فلت بعنوان سرو اول خودشون استفاده کنن میان سرویس کیک اسپین ریسکی میزنن.یعنی اینکه قسمت سرویس باکس حریف جایشش رو میزنن که واسه حریف در اوردن توپ سخت باشه و اینکه وقتی این ضربه رو میزنن و نیرو بیشتر بهش وارد میکنن(چون سرو اولشونه)توپشون خیلی خیلی زیاد میپره بالا بعد از برخورد با سرویس باکس و این باعث میشه حریف کلا بره ته زمین و یا روی سر حریف بالاتر بره و ایس بشه.
نمونه اش اگه اشتباه نکنم پارسال توماس بردیچ یه همچین سرویسی به داوید فرر زد ولی یادم نیس تو کدوم مسابقه بود.
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-18-2015, 04:34 PM   #10
bad boy
Junior Member

پستها: 19
سپاس: 0
در 5 پست 7 بار سپاسگزاری شده

شماها از کجا میدونید کسی سرویس با این سرعت نمیزنه
مگه تو ایران سیستم هایی ک سرعت سرویسو نشون میده هم هست
مطمئنن اگه هم باشه انگشت شماره
من که خودم شخصا اگه سرعت سرویسمو میدونستم حتما تلاش میکردم ب 220 برسه
bad boy آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش