بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > تاریــخ تنیس

تاریــخ تنیس

مطالب و مقالات خواندنی درباره تاریخ تنیس

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-18-2013, 12:25 PM   #1
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

پستها: 765
سپاس: 1,953
در 707 پست 7,155 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic & Sloane Stephens & Garbine Muguruza
پیش فرض نخستین ستارگان پر سر و صدای دوران مدرن تنیس جهان

اولین بازیکنی که در دنیای تنیس مدرن امروزی در حین بازی سروصدا میکرد چه کسی بود؟ نشریه دیلی تلگرام نوشت اولین خانمی که هنگام بازی سرو صدا راه میانداخت مونیکا سلئز (تنیسور یوگسلاو سابق) بود .

مارتین هانکوک گفت :
اجازه بدید برایتان بگویم او هنگام سرویس و ضربات سروصدایش خیلی بیشترمیشد . من بیاد میاورم . هنرپیشه عاشق تنیس و بذله گو پیتر آستینوف بعد از یکی از مسابقات پر سروصدای مونیکا سلز گفت : امیدوارم برای ماه عسل اتاقی که در هتل رزو میکنم در کنار اتاق مونیکا سلز نباشد.

امامونیکا سلز که بود:
مونیکا سلز تنیسوری بود که تا 19 سالگی 7 گراند اسلم در کارنامه اش داشت . او استفی گراف تنیسور آلمانی و همسر آغاسی را که آن روزها تمام تنیسورها را میبرد (مانند امروز سرنا ویلیامز شاید یک پله بالاتر) به شماره 2 فرستاده بود . در یک تورنمنت در آلمان هنگامیکه سلزروی صندلی جهت عوض کردن قسمت کورت نشسته بود . شخصی بنام گونتر پارچ او را از پشت مورد اصابت چاقو قرار داد . او از این که سلز تنیسور موردعلاقه او را به شماره 2 فرستاده بود ناراحت بود و به رولند گاروس هم یک ماه دیگر مانده بود و اصرار داشت که استفی باید در رولند گاروس به شماره 1 باز گردد . من این مورد را یکبار کامل نوشته ام . استفی به شماره 1بازگشت و سلزحدود 28 ماه از کورت بیرون بود .

عکس تاریخی : این عکس مربوط به یواس اپن 1995 است و مونیکا سلز که از نظر پوشش لباس حداقل 10سال از زمان خود جلو بود برای اولین بار بعد از جراحت سختی که بعد از اصابت چاقو داشت به آمریکا رفته بود و عکاسهادیده میشوند که چگونه او را پوشش داده اند .

(ترجمه و تنظیم توسط آقای علیپور عزیز)

همیشه با اشتیاق یونس ال عیناوی :

او هنگامیکه در رولندگاروس 2003 با کریستف روخوس تنیسور بلژیکی ریز اندام بازی میکرد به اینگونه نسبتا عجیب معلق میزند.

نوستالوژی تنیسوری را دارم که برای شادی هموطنانش کم فروشی نکرد. دوستان همه میدانند که اولین هدف هر تنیسور حرفه ای رسیدن به 100 نفر برتر است . همه گرانداسلم نمیبرند . اگر رنکینگ از 100 هر چه پایین تر بیاید خود افتخاری است . کشور مراکش در دهه 90 سه تنیسور حرفه ایی داشت . حشام ارازی یک عنوان atp و بالاترین رنکینگ 21 . کریم آلامی برنده 2 تورنمنت atp و بالاترین رنکینگ 25 . کریم آلامی اکنون در کانال JSC 2 که اکثر ما از آنجا تنیس میبینیم کار میکند . گزارشگری که شلوغ میکنه نه . او عادل الشطی کویتی است که بالاترین رنکینگش 1600- 1700بود . کسی رو که اول هر بحث تنیس بهش میگند کاپیتان کریم .

سوژه مورد نظر من یونس ال عیناوی تنیسور با شخصیت و دوست داشتنی مراکشی است . برنده 5 تورنمنت atp و بالاترین رنکینگ 14 . او در اوایل دهه 90 به آکادمی بالوتری که اکنون 86 ساله است رفت تا تکنیکهایش را تکمیل کند . برای هزینه های آکادمی و مخارج خود دست به هر کاری زد . از رانندگی اتوبوس آکادمی گرفته تا شیشه پاک کردن و نگه داری کودکان . متاسفانه وقتی برگشت اوایل سودی نبرد چون در سال 1996 ساق پایش شکست و به علت دوباره کاری حدود 2 سال طول کشید . او در سال 2003 در سن 32 سالگی در دور چهارم اپن استرالیا شماره 1 آن زمان لئیتون هیوئیت را در مقابل هموطنانش در 4 ست شکست داد . در دور بعد کوارتر به دیدار شماره1 آخر آن سال اندی رادیک رفت که ست پنجم را 21- 19 واگذار کرد که البته قبل از اتمام هر2 تنیسور مچ پوئن داشتند و تا ویمبلدون 2010 این طولانی ترین ست پنجم گرانداسلم بود از نظر گیم . در ویمبلدون 2010که نتیجه 70-68 را همگی میدانیم . طرفداران مراکشی برای ال عیناوی عشق پخش میکردند و او عشق آنها را جمع میکرد و با عشق خود ترکیب و دوباره برای آنها میفرستاد . عیناوی از سال 2006 به بعد کمتر در تورنمنتها شرکت میکرد ولی طرفداران مراکشی از او میخواستند . او هر زمان که آمد انصافا آماده آمد . به یاد دارم در دور دوم تورنمنت دبی در سن 36 یا 37 سالگی به داویدنکو 2تا تای برک با اختلاف 2 پوئن باخت . داویدنکو در آن روزها اکثر تنیسورها را از صغیر و کبیرگرفته رو میبرد . غیر از تعدادی . باز در 37 آسیب ببینی و دوباره به عشق طرفداران که به آنها علامت منفی نشان ندهی و برگردی جای بسیار تقدیر دارد!

سر انجام آخرین تورنمنت عیناوی واقعا مردمی نه از نوع پوپولیستیش فرا رسید . او در سال 2010 در سن 39 سالگی در تورنمنت خاک رس سلطان حسن دوم مراکش با وایلد کارت وارد شد و تا 8 نفر هم با حذف سید1 بالا آمد. در 8 نفر بازی نکرد ولی به کورت آمد و جنتلمنانه به طرفداران رساند که دیگر میسر نیست و خود را باز نشست کرد. عیناوی تنیسوری بود با سرویسهای بسیار خوب و فورهند بسیار خوب با اسلایس بک هند بسیارخوب . یونس ال عیناوی در مراکش بسیار چهره مردمی بود و هست و بالاترین نشان ورزش را دریافت کرد . در سال 2003 روزنامه های مراکش او را رل مدل جوانان میدانستند . نوستالوژی فقط مختص به قهرمانان گرانداسلم نیست. کسانی که برای شادی هموطنانشان در هر زمینه ایی تلاش میکنند نوستالوژی قشنگی دارند . من با افتخار ایرانی هستم ولی نوستالوژی منش و کردار یونس ال عیناوی با هموطنانش همیشه نزد من هم باقی است . توضیح

عکس از منبع فرانسوی او در رولند گاروس 2003 در حالیکه با کریستف روخوس تنیسور ریز اندام بلژیکی بازی میکرد به اینگونه نسبتا عجیب معلق میزند .

(ترجمه و تنظیم توسط آقای علیپور عزیز)

Sorou$h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش