بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > آزاد فرانسه (Roland Garros)

آزاد فرانسه (Roland Garros)

8-21 خرداد - پاریس، فرانسه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-31-2012, 02:53 AM   #11
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

تلاش جوكويچ و فدرر براي صعود به مرحله سوم

روز چهارشنبه در پاريس، مرد شماره 1 تنيس جهان به دور سوم مسابقات رولند گاروس صعود كرد.نواك جوكويچ هفت گيم ابتدايي را به خود اختصاص داد ولي اين حريفش بلاز كاوچيچ بود كه به حمايت تماشاگران پاسخ داد و با جنگندگي خود ست هاي بعدي را نزديك كرد ولي در پايان 6-0, 6-4, 6-4 شكست خورد.به اين ترتيب بازيكن صرب تعداد پيروزي هاي پياپي خود در مسابقات گرند اسلم را به 23 رساند.
جوكويج در كنفرانس مطبوعاتي گفت: “من توقف كردم، بعد از هفت گيم بي نقص به او فرصت بازگشت را دادم.او در ست دوم و سوم خيلي خوب دفاع مي كرد، مخصوصا ست دوم.قطعا امروز حريفم را دست كم نگرفتم.انتظار داشتم بجنگد.انتظار داشتم بازگردد.او هيچ چيز براي از دست دادن نداشت و كيفيتش را نشان داد و در ست دوم و سوم خيلي خيلي عالي بود.در كل از بازي راضيم.به نظرم همه چيز خوب كار مي كرد.بعد از هر بازي حس بهتري دارم.”
بازيكن 25 ساله در ديدار بعد به مصاف نيكولاس دِويلدر فرانسوي مي رود كه مايكل برر را پس از 2 ساعت و 16 دقيقه با نتيجه 7-6(5), 6-4, 6-2 مغلوب كرد.
دويلدر: “خيلي خوشحالم كه به دور سوم رسيدم چون براي اولين بار در يك گرند اسلم است.پس اينكه بعد از سه سال سخت با مصدوميت هاي فراوان اين را تجربه كنم خيلي دلنشين است.خيلي خوشحالم.در مرحله بعد با جوكويچ بازي مي كنم.خب، چه آرزوي بهتري مي توانستم داشته باشم؟”

سيد نهم، خوان مارتين دل پوترو كه ششمين حضور خود در رقابت ها را تجربه مي كند، در 3 ساعت و 29 دقيقه 6-7(5), 7-6(3), 6-4, 6-4 از سد ادوارد راجر وسلين گذشت.قهرمان مسابقات استوريل 52 ضربه وينر زد و پنج بار حريفش را بريك كرد و در مرحله سوم با مارين چيليچ روبرو خواهد شد كه موفق شد شماره 1 پيشين مردان، خوان كارلوس فررو را 7-6(4), 6-2, 6-3 حذف كند.
دل پوترو درباره مسابقه بعدي گفت: “ما يكديگر را خيلي خوب مي شناسيم.مسابقاتي كه بازي مي كنيم هميشه دشوار هستند.نحوه بازيش شبيه بازي من است.واقعا هجومي است.واقعا خوب سرويس مي زند.خطرناك است.بازي سختي خواهد بود.”

در ادامه روز، راجر فدرر ركورد ديگري را در تاريخ تنيس ثبت كرد، بيشترين پيروزي در رقابت هاي گرند اسلم از زمان حرفه اي شدن تنيس.بازيكن سويسي دو ست نخست را به راحتي كسب كرد ولي مجبور شد در نتيجه 4-5, 15/40 ست سوم دو فرصت ست پوينت را ناكام بگذارد و پس از آن دو فرصت مچ پوينت را هدر داد و مقابل بازي هجومي حريفش، آدرين اونگور موفق نبود تا اين ست را واگذار كند.اما عملكرد هميشگي خوب بر روي سرويس به فدرر كمك كرد تا 234مين برد در مسابقات گرنداسلم را با نتيجه 6-3, 6-2, 6-7(6), 6-3 به دست آورد.
فدرر: “من به تايبريك رسيدم و به جاي هجومي بودن، به او اجازه دادم نشان دهد چه كاري مي تواند انجام دهد.دو ضربه زيبا زد و پس از آن من خوب بازي نكردم.هرچند ست نخست را 6-3 با يك بريك محكم بردم، مي دانستم اگر او وارد مسابقه شود سخت تر خواهد بود و فرصت هاي زيادي در ست دوم داشت.در ست سوم تصميم هاي اشتباهي گرفتم و او خيلي خوب بازي كرد.سپس كمي در ابتداي ست چهارم آرام شد كه خيلي مهم بود.”
فدرر به ديدار نيكولاس ماهو مي رود كه 75 درصد سرويس هاي اول را امتياز تبديل كرد تا 4-6, 6-4, 7-6(5), 6-3 مارتين كليزان را از پيشرو بردارد.

توماس برديچ چك تبار، در راه پيروزي مقابل مايكل لودرا فقط 8 گيم را از دست داد و 6-2, 6-3, 6-3 به برتري رسيد.سيد هفتم كه در فصل 2010 به نيمه نهايي مسابقات رسيد (شكست مقابل سودرلينگ)، حالا ركورد 348 برد و 200 باخت را در كارنامه دوران بازيش مي بيند.
لودرا به خبرنگاران گفت: “سعي كردم با والي ريترن كنم، ريترن والي، ولي او خيلي قدرتمند است.مي خواستم توپ ها را كمي كند بفرستم، تا سرعت را تغيير دهم ولي براي آزار دادنش هيچ وقت به اندازه كافي خوب نبود...حريف سرسختي است.اين را در هفته هاي اخير در سه تورنومنت مسترز نشان داده.چيز زيادي نمي توانم يا نمي توانستم انجام دهم.”

ژيل سيمون، سيد يازدهم تورنومنت، به سختي توانست از نبرد سه ساعته مقابل برايان بيكر، وايلد كارد آمريكايي پيروز خارج شود.اميد فرانسه در طول دو ست اول فقط 14 امتياز سرويس را واگذار كرد تا اينكه نفر 141ام رنكينگ مردان كه در ششمين مسابقه گرند اسلم خود بازي مي كرد به بازي بازگشت و 31 ضربه وينر در ست سوم و چهارم زد تا جريان مسابقه را عوض كند ولي در ست پاياني فقط 12 امتياز كسب كرد تا 6-4, 6-1, 6-7(4), 1-6, 6-0 شكست بخورد.
سيمون: “به نظرم چون پيروز شدم حس خوبي دارم.ولي ما بيشتر از سه ساعت بازي نكرديم پس هنوز مشكلي نيست (با لبخند)، حتي اگر پنج ست باشد.بازي خيلي سختي بود.حس خوبي در زمين داشتم، دو ست جلو بودم، تنيس خوبي بازي مي كردم.سپس او چند ضربه شگفت انگيز زد و در ست سوم وچهارم خيلي خوب بازي كرد.در آغاز ست پنجم سخت بود...شروع به از دست دادن چند ضربه كرد و در نهايت در گيم نخست سرويسش را بريك كردم و اين خيلي خيلي مهم بود.”
در ديگر ديدارهاي مهم روز نخست از مرحله دوم، فرناندو ورداسكو 6-7(5), 6-3, 6-2, 6-2 ژيل مولر را مغلوب كرد.آندرياس سپي ايتاليايي با نتيجه 6-7(5), 6-2, 2-6, 6-1, 6-2 ميخائيل كوكوشكين را از پيشرو برداشت و استانيسلاس واورينكا توانست 7-6(3), 6-7(4), 6-2, 6-1 پابلو آندوخار را حذف كند.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-01-2012, 03:50 AM   #12
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

روز پنجم رولند گاروس: برد ماري با وجود مصدوميت؛ ديدار حماسي در فيليپ شاتريه

در روز پنجم مسابقات آزاد فرانسه، اندي ماري راهي براي غلبه بر درد و گرفتگي عضله و شكست ياركو نيمينن پيدا كرد.سيد چهارم كه ماه گذشته تورنومنت مادريد را به علت مصدوميت كمر از دست داد، از ابتداي ديدار امروز با گرفتگي كمر و درد پاي چپ مشكل داشت كه سرويس زدنش را به دردسر انداخته بود تا اينكه بعد از گيم چهارم با كمك مداواي پزشكي توانايي بازي كردن را به دست آورد.نيمينن موفق شد ست نخست را 6-1‌ به سود خود پايان دهد و در ست بعدي 4-2 جلو بود كه بازگشت ماري به مسابقه آغاز شد و هفت گيم متوالي براي بازيكن بريتانيايي جريان بازي را كاملا متفاوت كرد و پس از 2 ساعت و 17 دقيقه، 1-6, 6-4, 6-1, 6-2 برنده شد.
ماري: “من ديروز در تمرين كاملا خوب بودم، مشكلي نبود، به تخت خواب رفتم و خوب بودم، و امروز صبح بيدار شدم ، نمي توانستم هيچ وزني را بر روي پاي چپم قرار دهم.تمرين كردم، مشكلي نداشتم.عالي نبود ولي خوب بود.پس از آن، قبل از مسابقه حس خوبي نداشتم.درباره انصراف دادن صحبت كردم.سپس دقيقا در شروع مسابقه، دوباره خوب بودم.نمي دانم به خاطر اضطراب، آدرنالين يا هر چيزي بود.خيلي بد نبود.وقتي از تعويض زمين بعد از نتيجه 3-0‌ بلند شدم، خيلي خيلي دردناك بود و به وضوح براي يك ساعت، يك ساعت و 15 دقيقه، يك ساعت و نيم خيلي مشكل داشت.پس از آن حس بهتري داشتم.ولي باز هم عالي نبود.قفط به نحوي سعي كردم راهي براي تغيير جهت بازي پيدا كنم چون شايد چند امتياز با انصراف فاصله داشتم، در ميانه ست دوم.”
نيمينن پس از باخت گفت: “دو گيم اول كيفيت خيلي خوبي داشتند.نياز نبود كاري انجام دهم.به ندرت مي توانست راه برود.بايد در ست دوم بريك دوم را هم مي گرفتم تا پيروز شوم.آن را به دست نياوردم و دو گيم خيلي بد را بازي كردم و او شروع به ارائه نمايش بهتري كرد و من در واقع هيچ وقت نيروي حركتي را باز نگرداندم.سعي كردم بيشتر هجومي باشم ولي حس خوبي نداشتم.حركتم در زمين بد بود و خطاهاي زيادي داشتم.پس از آن او متفاوت از ابتدا بازي كرد.”
ماري براي صعود به دور چهارم بايد سانتياگو جيرالدو را شكست دهد كه موفق شد سيد 25ام، برنارد توميك را در 1 ساعت و 47 دقيقه 6-4, 6-1, 6-3 از پيشرو بردارد.

سيد دوم و مدافع عنوان قهرماني، رافائل نادال، دو بار در ست نخست سرويس را بريك كرد، 25 تا از 29 امتياز ست سوم را به خود اختصاص داد و 25 ضربه وينر مقابل دنيس ايستومين زد تا در كمتر از دو ساعت 6-2, 6-2, 6-0‌ حريف ازبكستاني خود را در هم بشكند.بازيكن اسپانيايي اكنون ركورد 47 برد و 1 شكست را در اين تورنومنت خاك رس دارد.
رافا: “به نظرم بازي خيلي محكمي را نمايش دادم.ست نخست در سطح خوبي بود.ست دوم در پايان خوب بود ولي در ميانه با سرويسم مشكل داشتم – دو فرصت بريك در دو گيم پياپي.به نظرم ست سوم عالي بود.از بازيم در ست سوم خيلي راضي هستم.مي توانم پيشرفت داشته باشم.سرويس اولين قسمت است.به نظرم در طول مسابقه سطح سرويسم را بهبود دادم ولي بازي را با سرويس خيلي بد آغاز كردم.براي بقيه قسمت ها، كم يا زياد، بايد خوشحال باشم.”
ايستومين به خبرنگاران گفت: “او خيلي سريع مي دود و در زمين حركت مي كند.سعي مي كند به هر توپي ضربه بزند، پس وينرهاي زيادي دارد و خوب سرويس مي زند.بر روي خاك رس هر كاري مي كند.همانطور كه همه مي گويند، ‘پادشاه خاك رس’.من در گذشته بر روي خاك رس با او بازي نكرده بودم و برايم تجربه خوبي بود.در ابتدا مسابقه خوبي برايم بود.اشتباهات زيادي نداشتم.به نظرم در فرم خوبيست و تا به حال تورنومنت هاي زيادي را بر روي خاك رس كسب كرده.از نظر من او باز هم شانس برتر قهرماني در رولند گاروس است.”

برترين تنيس باز فرانسه، جو ويلفرد سونگا بعد از غلبه 6-2, 4-6, 6-2, 6-1 بر سدريك مارسل اشتبه، فقط يك پيروزي ديگر با سومين صعود متوالي به دور چهارم رقابت ها فاصله دارد.اميد اول كشور فرانسه 69 درصد امتيازات سرويس اول را كسب كرد و 9 بار حريفش را بريك كرد تا مسابقه نيمه تمام از روز گذشته را به سود خود پايان دهد.
سونگا گفت: “ديروز، شرايط خيلي دلخواه من نبود.وقتي هوا سنگين است بازي كردن برايم سخت است.نمي توانم خوب والي بزنم.نمي توانم از بيس لاين ضربه وينر بزنم و مسابقه مانند تعقيب موش و گربه مي شود.و من در اين روش خيلي خوب نيستم.ديروز سر و صداي زيادي بود و من كمي عصبي شدم.پس فكر كنم ايده خوبي بود كه بازي ديروز متوقف شد و دوباره در شرايط خيلي بهتري برايم شروع شد.”

سيد ششم و متخصص زمين هاي خاك رس، داويد فرر فقط 17 خطا داشت و 51 درصد امتيازات ريترن را به دست آورد تا برد قانع كننده 6-3, 6-3, 6-2 را مقابل بنوت پير رقم بزند.بازيكن اسپانيايي ركورد اين فصل خود بر روي اين سطح را به 23 پيروزي و 4 شكست ارتقا داد و فقط 3 برد با ركورد 450 برد در دوران بازيش فاصله دارد.
فرر در كنفرانس خبري گفت: “خوب بازي كردم.باثبات بودم و فرصت هاي زيادي به او ندادم تا به بازي وارد شود.بر روي ضربات دراپ خيلي هجومي است و لمس استثنايي دارد ولي نكته خوب اينست كه در ست اول خيلي زود بريك كردم و در مسابقه پيروز شدم.”
ميلوس راونيچ كانادايي مقابل يسه لوين آمريكايي قدرتمند ظاهر شد و 16 ايس و 40 وينر زد تا در 1 ساعت و 56 دقيقه،6-4, 7-5, 6-2 برنده شود.بازيكن 21 ساله در ماه آوريل به مرحله نيمه نهايي مسابقات بارسلونا (شكست از فرر) رسيده بود.
راونيج: “حس خوبي دارم.خيلي اعتماد به نفس دارم.هنوز چند چيز را بايد بفهمم.چند كاري كه دوست داشتم انجام دهم، بهتر سرويس بزنم.بيشتر ديكته كنم، مخصوصا در ست دوم.در ست سوم بهتر كار كردم.مي دانم خوب بازي مي كنم.مي دانم خوب ضربه مي زنم.”

اما در آخرين ديدار زمين اصلي، دو سال بعد از پيروزي جان ايزنر در ماراتون ويمبلدون مقابل نيكولاس ماهو، يك فرانسوي ديگر – پل آنري متيو – موفق شد بازيكن آمريكايي را در نبردي طولاني با نتيجه 6-7(2), 6-4, 6-4, 3-6, 18-16 شكست دهد تا به دور سوم تورنومنت صعود كند.متيو هقتمين فرصت مچ پوينت را بعد از 5 ساعت و 41 دقيقه به ثمر نشاند تا چهارمين پيروزي متوالي خود در يك بازي پنج سته را ثبت كند.
اين مسابقه با 76 گيم ركورد طولاني ترين بازي رولند گاروس از زمان اختراع تايبريك (سال 1973) را به جا گذاشت و از نظر زماني بعد از ديدار 6 ساعت و 33 دقيقه اي فابريس سانتورو و آرنولد كلمان به دومين مسابقه طولاني تبديل شد.
متيو كه در ماه ژانويه پس از 15 ماه مصدوميت به رقابت ها بازگشت، درباره مسابقه گفت: “مسابقه ماهو را به ياد داشتم، پس نمي توانستم باور كنم كه به پايان رسيده.من مچ پوينت داشتم.سخت بود.هر بار نياز داشتم بر روي سرويسم تمركز كنم پس وقتي بازي تمام شد، من با فهميدن اينكه واقعا به پايان رسيده مشكل داشتم.”
ايزنر كه 20 تا از 24 فرصت بريك را ناكام گذاشت، گفت: “امروز فرار كردم؛ مي توانست بدتر باشد.ولي نتوانستم انجامش دهم.حس كردم در الگوهايي قرار گرفته بودم كه برايم مناسب نبود.همه ريترن ها را به سمت بكهندش مي زدم و او جلو مي آمد و مرا در زمين حركت مي داد.وقتي اين سو و آن سو مي روم نمي توانم امتياز را كسب كنم.”

در ديگر مسابقات مهم دور دوم، خوان موناكو فقط 14 امتياز سرويس را واگذار كرد تا در 2 ساعت و 10 دقيقه 7-6(4), 6-0, 7-6(5) لوكاس روسول را از پيشرو بردارد.سيد بيستم، ريشارد گاسكه براي دومين سال پياپي به دور سوم رقابت ها رسيد.او 44 درصد امتيازات ريترن را به خود اختصاص داد و هفت بار بريك كرد تا 5-7, 7-5, 6-2, 6-3 گريگور ديميتروف بلغاري را حذف كند.نيكولاس آلماگرو با پيروزي 6-4, 6-3, 7-5 برابر ماركوس باقداتيس به 197مين برد خاك رس دوران بازيش رسيد و يانكو تيپسارويچ 68 درصد امتيازات سرويس را به دست آورد تا 7-6(4), 6-1, 7-5 جرمي شاردي را حذف كند.

25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-02-2012, 12:14 AM   #13
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

ظهور دوباره قهرمان 2009، شاراپووا هم چنان در خاک قرمز می تازد

در مهم ترین بازی امروز قهرمان سال 2009 رولند گاروس، اسوتلانا کوزنتسووا در مقابل زن شماره 3 جهان قرار گرفت.
قهرمان سابق رولند گاروس امروز دست به کار بزرگی زد و سید سوم مسابقات،آگنیسزکا رادوانسکا را با نتیجه سنگین 6-1 6-2 در هم کوبید. رادوانسکا امروز بالاترین سید حذف شده رولند گاروس معرفی شد کسی که توان مقابله با بازی هجومی کوزنتسووا را نداشت و بازی را در دو ست به قهرمان اسبق یو اس اپن و رولند گاروس واگذار کرد.
کوزنتسووای روس مدتی است که به دلیل مصدومیت فرم خود را از دست داده بود و رادوانسکا هم توانسته بازی خود را به سطح بالاتری برساند و خود را به عنوان زن شماره 3 جهان معرفی کند . او تا به اینجای فصل موفق به کسب 3 تایتل هم شده است.
اما همه این ها امروز کنار زده شد. زمانی که روسی قدرتش را به رخ حریف کشاند و 5-0 در ست اول پیش افتاد.
" من مدتها بود که خوب بازی نمی کردم. بنابر این امروز خیلی خوشحالم که توانستم این کار را انجام دهم. من مدتها بود که همچین احساسی رو نداشتم. من به خوبی تمرین کردم. من اعتماد به نفس پیدا کردم. من برگشتم به بازی همیشگی خودم و امروز توانستم پیروز شوم. " اسوتلانا گفت. اسوتلانا در هد تو هد 10-3 از رادوانسکا پیش افتاد.

بر خلاف قهرمان 2009 ، امروز قهرمان سال 2008 رولند گاروس فروغی نداشت و با ارایه یک بازی نه چندان خوب مغلوب حریف ایتالیایی خود ، سارا ارانی شد. ایوانوویچ قهرمان سال 2008 رولند گاروس و زن شماره 1 سابق جهان،امروز شروع بسیار خوبی در کورت سوزان لنگلن داشت اما در ادامه کم کم بازی اش بد و بدتر شد. تا جایی که 3 دابل فولت متوالی را در یک گیم انجام داد.
ارانی که به یک بازیکن متخصص خاک هم معروف هست اگر چه سید 21 بود اما امروز بسیار بهتر از سید 13 درخشید. او به خوبی سرویس میزد و امتیاز های زیادی را بر روی تور از حریف گرفت.ارانی در دیدار بعدی خود باید به مصاف اسوتلانا کوزنتسووا برود.
ایوانووچی که امروز مسیولیت خود را بخوبی انجام نداد گفت : " من امروز ارور های بسیار زیادی داشتم. من در ست سوم توانستم فرصت های زیادی درست کنم اما به راحتی آن ها را از دست دادم و توپ های آسان زیادی را خراب کردم. به هر حال من امروز از این موضوع خوش حال نیستم. دابل فولت های زیادی که انجام دادم واقعا من را از جریان بازی خارج کردند. شاید امروز من به اندازه کافی از قدرت ران هایم استفاده نکردم. " آنا گفت.
ارانی می گوید مربیش قبل از بازی به او گفته تا انجا که ممکن است بر روی بکهند ایوانوویچ فشار بیاور.
" امروز یکی از بهترین روزا برایم بود. گرچه آنا در حال حاضر جز تاپ 10 نیست. اما او همیشه جز بازیکنان تاپ هست. بنابر این من بسیار خوش حالم." ارانی گفت.

در بازی دیگر امروز زن شماره 2 جهان و قهرمان 3 گرند اسلم ، ماریا شاراپووا به مصاف ایومی موریتا از ژاپن رفت.
شاراپووای روس که در سال 2012 هنوز باختی بر رو ی خاک رس قرمز نداشته امروز هم براحتی حریف ژاپنی را نابود کرد. ماریا امروز موفق شد در 57 دقیقه با نتیجه 6-1 6-1 از سد موریتا عبور کند. شاراپووا که امسال موفق به قهرمانی در اشتوتگارت و رم شد با تمام قدرت به پاریس آمده تا برای اولین بار قهرمان رولند گاروس شود و کلکسیون گرند خود را کامل کند. شاراپووای روس در مرحله بعد باید به مصاف شوای پنگ از چین برود.

" من احساس می کنم در این بازی 20 بار گرم شدم. من فکر می کنم امروز از اون روزایی بود که من به زمین رفتم بعد از آن می توانستم همه کاری انجام دهم. بشینم،منتظر بمانم،بخورم،بخوابم." ماریا گفت.
شاراپووا تا کنون 3 گرند اسلمِ یو اس اپن، استرالیا و ویمبلدون را برده است و دو بار هم به نیمه نهایی رولند گاروس رسیده است. پس از حذف سرنا ویلیامز ماریا امسال فرصت بسیار خوبی دارد تا برای اولین بار رولند گاروس را فتح کند.
در دیگر بازی امروز سید ششم و فینالیست سال 2010، سمانتها استوسور با برتری 6-3 6-3 در مقابل نادیا پترووا به دور بعد راه یافت. استوسور در بازی بعدی باید به مصاف استفنز از امریکا برود. کسی که امروز موفق شد در کورت اصلی مسابقات از سد تنیسور کشور میزبان ،جوهانسون عبر کتد.
در آخرین بازی امروز هم زن شماره یک جهان، ویکتوریا آزارنکا کار چندان دشواری در مقابل ووزنیاک نداشت و موفق شد در دو ست و با نتایج 6-4 6-4 از سد حریف خود عبور کند.
در سایر دیدار های مهم امروز هم کربر و سیبولکووا موفق شدند از سد حریفان خود عبور کنند و جواز بازی در دور بعد را بدست بیاورند.

ویرایش توسط Ahoura : 06-02-2012 در ساعت 12:28 PM
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-02-2012, 03:19 AM   #14
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

آغاز دور سوم رقابت ها با پيروزي جوكويچ، فدرر و برديچ

روز جمعه در پاريس، مرد شماره 3 تنيس جهان، راجر فدرر 6-3, 4-6, 6-2, 7-5 بر نيكولاس ماهو سرسخت غلبه كرد تا به دور چهارم آزاد فرانسه برسد.بعد از پيروزي آسان در ست نخست، فدرر نتوانست در مقابل حمايت تماشاگران و بازي هجومي بازيكن فرانسوي مقاومت كند تا اولين بريك مسابقه را در امتياز ست پوينت واگذار كند.ولي به محض اينكه نشانه شكست بزرگ ظاهر شد، قهرمان سال 2009 مسابقات با كسب دو بريك در ست سوم و كنار زدن بازگشت دوباره ماهو در ست چهارم بعد از 2 ساعت و 37 دقيقه به پيروزي دست يافت.
فدرر گفت: “مي دانستم در صورت داشتن زمان او مي تواند از بيس لاين خوب باشد.به نظرم براي بازيكنان بلندتر اينست كه بتوانيد آن ها را در زمين حركت دهيد و بارها و بارها مجبور به دفاع كردن كنيد.اين شايد جاييست كه مي توانيد بعضي از ضعف هايشان را هدف بگيريد.ولي خب قطعا اگر در حالت هجومي باشند و بتوانند امتيازات را كوتاه نگه دارند، همانطور كه او در چند ضربه نخست هر امتياز نشان داد، بازي كردن را سخت مي كند.”
ماهو كه براي نخستين بار در چهار رويارويي با فدرر يك ست را به دست آورد، گفت: “باور دارم كه امروز در سطح متوسطي بازي كرد ولي شايد به خاطر بازي من بود كه نتوانست بهتر بازي كند.باور دارم بازيم به نحويست كه بر روي اين سطح به آن عادت ندارد.معمولا برابر حريفاني بازي مي كند كه از بيس لاين بازي مي كنند، ضربات محكم دارند، ولي من او را از اين محروم كردم.بعد از مدتي نتوانست ريتمش را پيدا كند و خطاهاي معمولي مي داد و من موفق شدم او را به نحوي مجبور به بد بازي كردن كنم.”

فدرر در ديدار بعد به مصاف ديويد گوفين مي رود كه بعد از حذف كردن 7-6(4), 7-5, 6-1 لوكاس كوبات به اولين بازيكن از زمان ويمبلدون 1995 (ديك نورمن از بلژيك) تبديل شود كه بعد از جايگزين شدن در جدول اصلي به دور چهارم يك گرند اسلم صعود مي كند.گوفين بعد از انصراف گائل مونفيس به دليل مصدوميت زانو به مسابقات راه پيدا كرد و دو پيروزي پنج سته مقابل رادك استپانك و آرنولد كلمان بر جاي گذاشت.
گوفين: “حس خوبي دارم، خيلي خوب.اولين حضور در جدول اصلي گرند اسلم.سه مسابقه داشتم.هيچ چيز براي از دست دادن نداشتم.شانس پيروزي كمتري داشتم ولي بهترين تنيسم را ارائه دادم.امروز سه ست بود، نه سه ست بي نقص، ولي خيلي خوب بازي مي كردم.خوشحالم كه پيروز شدم.حالا مقابل راجر بازي مي كنم و نمي توانم آن را باور كنم.وقتي نوجوان بودم عكس هاي زيادي از او را در اتاقم داشتم.مانند هر مسابقه ديگر برايش آماده مي شوم.بهترين تلاشم را در دو روز نشان مي دهم.”

سيد هفتم، توماس برديچ از نبرد سه ساعت و 52 دقيقه اي مقابل كوين اندرسون پيروز خارج شد.فيناليست تورنومنت مادريد، 10 ايس و 57 ضربه وينر زد تا چهار مرتبه سرويس حريفش را بريك كند و 6-4, 3-6, 6-7(4), 6-4, 6-4 برنده شود.
برديچ: “وقتي با اندرسون در دور اول مادريد بازي كردم، او سخت ترين حريف من تا نيمه نهايي بود.پس امروز انتظار بازي سختي را داشتم.او بازيكني در حال پيشرفت است و خيلي خوب بازي مي كند.”
بازيكن اهل جمهوري چك براي رسيدن به ¼ نهايي بايد از سد خوان مارتين دل پوترو عبور كند.بازيكن آرژانتيني سومين پيروزي پياپي خاك رس مقابل مارين چيليچ را با نتيجه 6-3, 7-6(1), 6-1 به دست آورد.سيد نهم، 31 ضربه وينر زد تا 225مين برد دوران بازيش را ثبت كند.
سيد برتر، نواك جوكويچ به پيروزي هاي نيكولاس دويلدر پايان داد.دقايقي قبل از ساعت 8 عصر به وقت محلي، نواك جوكويچ در حالي وارد زمين مسابقه شد كه مي دانست فقط حدود 2 ساعت قبل از تاريكي هوا زمان دارد و به سرعت 5-0 در ست نخست پيش افتاد و پنج مرتبه ديگر در دو ست بعدي حريفش را بريك كرد و 70 درصد سرويس هايش را به امتياز تبديل كرد تا بعد از
1 ساعت و 44 دقيقه در غروب آفتاب پاريس برنده شود.
جوكويچ: “15 دقيقه پاياني خيلي سخت بود، ولي برايم مهم بود كه امروز مسابقه را تمام كنم.دوست نداشتم فردا باز گردم و چند گيم بازي كنم.”

سيد 22ام،‌ آندرياس سپي هم براي اولين بار در 29 حضورش در گرند اسلم ها به مرحله چهارم صعود كرد.بازيكن ايتاليايي در كمتر از سه ساعت 7-5, 3-6, 6-3, 4-6, 6-2 بر فرناندو ورداسكو غلبه كرد.او كه در حال حاضر بهترين رنكينگ دوران بازيش (رنك 25) را در اختيار دارد، اوايل ماه مي در تورنومنت بلگراد قهرمان شد و دو هفته پيش به ¼ نهايي مسترز رم رسيد (شكست از فدرر).
نواك درباره حريف بعديش چنين گفت: “او در فرم فوق العاده ايست.به نظرم در بهترين فرم زندگيش است و در بلگراد قهرمان شد، پس در صربستان خيلي مشهور است (با خنده).به نظرم نيمي از صربستان به خاطر قهرمانيش از او حمايت مي كنند.نه، شوخي مي كنم.او شخصيت خوبي دارد و خيلي سخت كوش است، بازيكن خيلي محكمي بر روي هر سطح است ولي به نظرم خاك رس را بيشتر ترجيح مي دهد.چند پيروزي خوب كسب كرد، آخرين آن امروز مقابل ورداسكو.ما همه از كيفيت ورداسكو آگاهيم.پس من براي مسابقه مثل هميشه آماده مي شوم، براي برد.”

اميد كشور ميزبان، جو ويلفرد سونگا بدون توجه به حركات عجيب فابيو فونيني با نمايشي محكم 7-5, 6-4, 6-4 او را شكست داد.فونيني تمام تلاشش را براي بر هم زدن حواس سونگا با حركات نمايشي و ضربات محكم انجام داد اما اين سيد پنجم بود كه با تمركز بر روي مسابقه 7 ضربه ايس زد و هشت بار حريفش را بريك كرد تا در سه ست برنده شود.
سونگا در كنفرانس خبري گفت: “فابيو هميشه اين كار را انجام مي دهد و هنگامي كه به زمين وارد شدم اين يكي از هدف هايم بود.نمي خواستم در دام او بيفتم، چون مي تواند خيلي پيچيده باشد.”
او در مرحله چهارم با استانيسلاس واورينكا روبرو مي شود كه ديگر بازيكن فرانسوي، ژيل سيمون را در چهار ساعت و 29 دقيقه 7-5, 6-7(5), 6-7(3), 6-3, 6-2 از پيشرو برداشت.
سونگا ادامه داد: “من در حال پيشرفت هستم.سه روز متوالي بازي كردم پس خوبست كه فردا استراحت مي كنم.هميشه بعد از گذشت مسابقات بهتر مي شوم، پس اميدوارم پس فردا همين موضوع صادق باشد.”

30 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-03-2012, 01:39 AM   #15
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پنگ،سومین قربانی شاراپووا، روز هفتم به قهرمان 2010 رحم نکرد

امروز مهم ترین اتفاق روز هفتم در کورت 1 رقم خورد. جایی که قهرمان سال 2010 در مقابل لپچنکو از آمریکا قرار گرفت.
لپچنکوای آمریکایی امروز موفق شد دست به کار بزرگی بزند و در یک بازی دشوار سه سته با نتیجه 3-6 6-3 8-6 از سد قهرمان سال 2010 و فینالیست سال قبل ، فرانچسکا شیاوونه عبور کند. لپچنکو ماه قبل هم موفق شده بود در خاک آبی مادرید از سد شیاوونه عبور کند.
زن شماره 63 جهان امروز موفق شد پس از 3 ساعت و 2 دقیقه سید شماره 12 مسابقات را کنار بزند و اجازه ندهد شیاوونه برای سومین سال پیاپی برای رسیدن به دیدار پایانی تلاش کند. لپچنکو با پیروزی امروز موفق شد در راند 4 به هم وطن خود، استفنز 19 ساله بپیوندد ، کسی که در روز جمعه با برتری مقابل تنیسور کشور میزبان به دور چهارم رسید. پس از ویمبلدون 2002 این اولین بار است که دو تنیسور امریکایی هم زمان در راند 4 یک گرند اسلم حاضر هستند.
" من واقعا امروز همچین انتظاری نداشتم.من امروز در زمین تمام تلاشم را کردم و خودم را باور داشتم. من یک مبارز هستم هم در زمین تنیس و هم در زندگی.او در مادرید ارور های خیلی آسانی داشت ، اما در اینجا او خیلی بازی را شگفت انگیز آغاز کرد. " لپچنکو گفت. او در پایتخت ازبکستان،تاشکنت متولد شد و سپس حدود 10 سال پیش به همراه پدر و خواهرش به فلوریدا رفت.

در دیگر بازی مهم امروز مدافع عنوان قهرمانی به مصاف کریستینا مک هیل آمریکایی رفت.
لی نا بازی را خوب آغاز نکرد و ست ابتدایی را با نتیجه 3-6 به حریف 20 ساله خود واگذار کرد. اما تجربه و توانایی مک هیل برای بدست اوردن یک ست دیگر کافی نبود. تنها آسیایی فاتح گرند اسلم توانست به خوبی به بازی برگردد و حریف آمریکایی را محو قدرت نمایی خود کند. لی دو ست بعد را با نتایج 6-2 6-1 به سود خود به پایان برد و راهی دور چهارم شد.
" او یک تنیسور خیلی خطرناک است و من امروز خیلی خوش حالم که در این مسابقه پیروز شدم. من تجربه بیشتری داشتم " سید هفتم،لی نا گفت. پس از پایان بازی مک هیل هم به بی تجربی خود اعتراف کرد و گفت : " من این بازی را دوباره نگاه می کنم. قطعا می توانم از این بازی چیز های زیادی یاد بگیرم " . لی باید در دیدار بعدی خود به مصاف شودووا از قزاقستان برود.

و اما شانس دوم قهرمانی، ماریا شاراپووای روس هم امروز طوفان بر پا کرد.
شاراپووا پس از پیروزی در راند سوم طبق معمول همیشه بار دیگر جمعیت حاضر را بوسه باران کرد. ماریا در این هفته فوق العاده ظاهر شده و فقط با از دست دادن 5 گیم به راند 4 رولند گاروس رسیده است. غول روس امروز هم فقط به 66 دقیقه زمان نیاز داشت تا با قدرت و دقت خود سید 28 مسابقات،شوای پنگ را در کورت فیلیپ شاتریه به زانو در آورد.
شاراپووای روس امسال در رولند گاروس پس از 3 بازی فقط 2 ساعت و 54 دقیقه در زمین حضور داشته است. " اخرین چیزی که پس از خارج شدن از زمین به ذهن من میرسد این است که چه کسی پول بلیط داده و چه مدت ان ها تماشا کردند بازی من را. من بسیار خوش حالم که توانستم در این 3 مسابقه به پیروزی برسم و فکر می کنم هر چه را که باید انجام میدادم انجام دادم. اما در مرحله بعد بازی از 0-0 آغاز می شود. اگرچه من بازی می کنم و تمام تلاشم را می کنم تا دوباره همچین نتیجه ای بدست بیاورم. " ماریا گفت. او در مرحله بعد باید به مصاف کلارا زاکوپالووا از جمهوری چک برود. کسی که امروز موفق شد از سد هم کشوری ماریا، آناستازیا پاولیوچنکووا عبور کند.

اما زن شماره 4 جهان و قهرمان ویمبلدون، پترا کویتووا هم کار چندان سختی مقابل حریف روس خود نداشت. اگر چه کویتووا یک ست را به حریف واگذار کرد ولی خیلی سریع به بازی برگشت و پبروز شد. پترا در این مسابقه توانست با نتیجه 6-2 4-6 6-1 از سد براتچیکووا عبور کند و به مرحله بعد برسد. " من بازی را خیلی خوب شروع کردم ، بسیار هجومی مبارزه کردم و می دانستم که باید چجوری بازی کنم. در ست دوم او بهتر از ست قبل ظاهر شد. او در ست دوم خیلی بهتر سرویس میزد و توپ های مرا خیلی خوب برگشت میداد. " کویتووا گفت.

در سایر دیدار های امروز زن شماره یک سابق جهان، کرولاین ووزنیاکی در 3 ست مغلوب کایا کانپی شد و از گردونه رقابت ها خارج شد. جولیا جورجس هم در 3 ست بازی را به روس واگذار کرد و حذف شد.
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-03-2012, 03:34 AM   #16
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

ماري بدون مشكل كمر؛ عذرخواهي يوژني از تماشاگران

اندي ماري به مرحله چهارم رقابت هاي تنيس آزاد فرانسه صعود كرد.بازيكن بريتانيايي در جريان پيروزي 2 ساعت و 2 دقيقه اي سرويسش را از دست نداد، 9 ايس زد، 85 درصد سرويس هاي اول را به امتياز تبديل كرد و يك بار در هر ست سرويس سانتياگو جيرالدو را بريك كرد تا 6-3, 6-4, 6-4‌ برنده شود.سيد چهارم كه در مسابقه قبلي خود از مصدوميت ناحيه كمر رنج مي كشيد، گفت روز جمعه حس بهتري داشته و تمرينات سبك انجام داده.
اندي: “امروز صبح دوباره با حس بهتري نسبت به قبل بيدار شدم، ولي اين به خاطر كار كردن با فيزيوپتراپ در 48 ساعت گذشته بود و تمام بازيابي كه بين مسابقه قبلي تا حالا انجام داديم.پس واضحست كه با استراحت و انجام همه كارهاي مناسب حس بهتري دارم.”
ماري براي چهارمين سال متوالي در مرحله چهارم مسابقات حضور مي يابد و به دنبال تكرار نتيجه فصل گذشته (صعود به نيمه نهايي) است.او ادامه داد: “در ست نخست خيلي خوب سرويس زدم و اين خيلي كمك كرد.او با زدن ضربات خوب شروع كرد و من توانستم با سرويسم امتيازات راحت زيادي را به دست آورم.و به محض اينكه شروع به وارد شدن به بازي كردم و از او جلو افتادم، به توپ خوب ضربه مي زدم و شروع به ديكته كردن همه امتيازات كردم.”

ماري به ديدار ريشارد گاسكه خواهد رفت.سيد هفدهم رقابت ها پس از واگذاري ست اول در تايبريك، هشت بار تامي هاس را بريك كرد و 74 درصد امتيازات سرويس را به خود اختصاص داد تا
6-7(3), 6-3, 6-0, 6-0 بازيكن 33 ساله آلماني را از پيشرو بردارد.
گاسكه گفت: “احترام زيادي براي چنين بازيكن بزرگي قائل هستم.دوران بازي زيبايي دارد، طرز برخوردي زيبا.بعد از پيروزي در ست نخست برايش ساده نبود.ارزش زيادي براي اوست.او يكي از بهترين بازيكنان جهان براي مدت زيادي بوده و اين نبايد فراموش شود.”
بازيكن 25 ساله كه ركورد 1 برد و 10 باخت را در مرحله چهارم مسابقات گرند اسلم دارد و تنها پيروزيش در ويمبلدون 2007 پيش از راه يابي به نيمه نهايي بود، به دنبال پايان دادن روند ناكامي بازيكنان فرانسوي در رولند گاروس است.آخرين قهرمان كشور ميزبان يانيك نوا بود كه در 1983 برنده شد.
او ادامه داد: “از نظر جسماني، من در فرم عالي هستم.هنوز شاداب هستم.پس براي مسابقه بعدي 100 درصد آماده ام.هدفم فقط اين نبود كه به هفته دوم برسم.مي دانم كه مي توانم عملكرد بهتري داشته باشم.پس بايد بازي خيلي خوبي مقابل ماري ارائه دهم.”

روز شنبه داويد فرر در فرم چشم گيري بود.بازيكن اسپانيايي كه تا كنون در اين تورنومنت فراتر از مرحله ¼ پاياني نرفته، هشت گيم نخست بازي را كسب كرد تا اينكه ميخائيل يوژني در ست دوم موفق شد اولين گيم خود را به دست آورد و پس از آن با پاي راست خود بر روي خاك رس نوشت “متاسفم”. اما اين فرر بود كه بدون توجه به حريف به كارش ادامه داد و 57 درصد امتيازات ريترن را كسب كرد تا 8 بار بريك كند و 6-0, 6-2, 6-2 به پيروزي برسد.
يوژني درباره نوشته اش گفت: “فقط خواستم به تماشاگران بگويم متاسفم چون براي ديدن يك بازي زيبا آمده بودند ولي من به سادگي آن ها را محروم كردم.”
فرر: “فكر كنم موفق شدم تمركزم را در طول مسابقه حفظ كنم.خيلي مهم بود كه خوب شروع كنم و بايد حمله را شروع مي كردم و توپ هاي خيلي بلند را بازي مي كردم.بازي از آنچه كه انتظار داشتم ساده تر بود و من بلافاصله وارد آن شدم.وقتي شرايط كمي سخت شد، من توانستم بر سختي غلبه كنم.مانند فرصت بريك كه توانستم از آن عبور كنم، به لطف سرويسم.موفق شدم بازي را ديكته كنم.”
فرر به مصاف هموطنش مارسل گرانويرز مي رود كه بعد از غلبه 6-4, 6-4, 1-6, 4-6, 6-1‌ بر پل آنري متيو براي اولين بار به هفته دوم يك مسابقه گرند اسلم رسيد.

قهرمان شش دوره مسابقات، رافائل نادال بدون واگذاري ست از مرحله سوم هم عبور كرد.مرد شماره 2 تنيس جهان براي كسب 250مين پيروزي دوران بازيش بر روي خاك رس هر چهار فرصت بريك را ناكام گذاشت و 83 درصد امتيازات سرويس را به خود اختصاص داد تا در 2 ساعت و 16 دقيقه، 6-1, 6-3, 6-4 ادواردو شوانك را حذف كند.بازيكن اسپانيايي تا به اين مرحله از تورنومنت فقط 17 گيم را واگذار كرده و فقط يك بار در مقابل سيمونه بوللي سرويسش را از دست داده.
نادال به خبرنگاران گفت: “از نتايجم بر روي خاك خيلي راضي هستم و بايد اعتراف كنم نتايجم بر روي خاك رس خيلي استثنايي هستند.بازي محكمي ارائه دادم، مشابه با دور دوم مقابل ايستومين.در كل، پيروزي مهمي برايم بود.در سه ست، با حس خوب.اين مهمترين موضوع است و من خوشحالم.”
نادال در مرحله بعد بايد با خوان موناكو بازي كند كه هر هشت فرصت بريك را ناكام گذاشت تا سيد نوزدهم، ميلوس راونيچ را 6-7(5), 6-3, 6-7(5), 6-3, 6-4 شكست دهد.
رافا درباره مسابقه بعد چنين گفت: “او يكي از بازيكناني است كه واقعا دوستش دارم.واقعا رابطه خيلي خوبي با او دارم.يكديگر را خيلي خوب مي شناسيم، از نظر شخصي و همچنين از نظر تنيسي.ساعت هاي زيادي را با هم مي گذرانيم.اغلب با هم تمرين مي كنيم.پس در مقابل هم هر دو مي دانيم سعي در انجام چه چيزي داريم.سعي خواهيم كرد هجومي باشيم.سعي خواهيم كرد سريع باشيم.و خواهيم ديد چه كسي برنده مي شود.”

در ديگر ديدار مرحله سوم، يانكو تيپسارويچ پس از برتري 6-3, 7-5, 6-4 برابر جولين بنتو، براي نخستين بار در پاريس به دور چهارم رسيد.سيد هشتم 16 ضربه ايس و 50 وينر زد تا در 2 ساعت و 35 دقيقه برنده شود.
تيپسارويچ: “من متمركز بودم و از اولين تا آخرين امتياز جنگيدم.اين مهمترين دليل است كه توانستم در سه ست پيروز شوم.”
بازيكن 27 ساله صرب با نيكولاس آلماگرو روبرو خواهد شد.سيد دوازدهم در 1 ساعت و 51 دقيقه، لئوناردو ماير آرژانتيني را 6-4, 6-1, 6-2 از پيشرو برداشت.

26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-03-2012, 11:32 PM   #17
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

استوسور مقتدرانه پیش می رود، سیبولکووا ، آزارنکا را به مونته کارلو فرستاد

مهم ترین اتفاق روز هشتم با حذف بخت اول قهرمانی،ویکتوریا آزارنکا رقم خورد. ویکا امروز دچار شوک بدی شد و خیلی زود از فرانسه کنار رفت. کسی که امروز بازی را در دو ست و با نتایج 6-2 7-6 به سید 15 مسابقات،دومینیکا سیبولکووا واگذار کرد، سیبولکووایی که در روز یکشنبه در وضعیت خطرناکی قرار گرفته بود.
ازارنکای بلاروسی ست دوم این بازی را در تای بریک با نتیجه 7-4 به حریف واگذار کرد و حکم نامبر وانی شاراپووا را ( در صورت راهیابی شاراپووا به فینال ) امضا کرد.
سیبولکووا در سال 2009 نیز با حذف شاراپووا توانسته بود به نیمه نهایی رولند گاروس برسد. او امروز پس از 1 ساعت و 47 دقیقه با یک بکهند کروس کورت پاسینگ شات کار را برای نامبر وان به پایان رساند و راکت خود را به نشانه خوش حالی به هوا پرت کرد. سیبولکووا در مرحله کوارتر باید به مصاف سمانتها استوسور برود.
آزارنکا گیم اول خود را به سختی و پس از 15 دقیقه بدست اورد اما در ادامه 3 بار گیم خود را به دومینیکا واگذار کرد. او تلاش بسیاری کرد که امروز به پیروزی برسد اما نتوانست در امتیازات حساس به خوبی بجنگد . سیبولکووا به خوبی از انتهای زمین با حریف مبارزه کرد و ست اول را در 44 دقیقه با نتیجه 6-2 به سود خود به اتمام رساند. در ست دوم عصر سرد ازارنکا در سوزان لنگلن آغاز شد. ویکا ست دوم را 2-0 پیش افتاد اما باز هم بی ثباتی خود را نشان داد و پس از آن 4 گیم متوالی را در مقابل سیبولکووا از دست داد. اگر چه سیبولکووا تمام تلاش خود را کرد تا بر اعصابش مسلط شود اما باز هم در بریک پوینت مرتکب دابل فولت شد. در ست دوم کار به تای بریک کشیده شد و آزارنکا فرصت داشت تا با پیروزی در تای بریک به بازی برگردد اما باز هم نتوانست از این فرصت به خوبی استفاده کند و تای بریک را هم به دومینیکا واگذار کرد. " من امروز خودم را نابود کردم. این تورنمنت دیگر برای من تمام شد. الان موقع این رسیده است که ریکاوری کنم و بازی خودم را بهبود ببخشم. امروز من ویکتوریای همیشگی نبودم. یکی از دلایش اشتباهات زیادی بود که انجام دادم. متاسفانه نتوانستم خودم را برای بازی امروز آماده کنم. " آزارنکا گفت.
آزارنکا به گروه حذف شدگان بزرگ پیوست. پس از حذف خواهران ویلیامز ، زن شماره یک سابق جهان،فینالیست دو دوره قبل و قهرمان سال 2008 ، امروز هم نوبت به زن شماره یک رسید که به این گروه بپیوندد.

در دیگر بازی مهم امروز، ارانی اولین زن راه یافته به کوارتر فینال رولند گاروس معرفی شد. متخصص خاک، سارا ارانی از ایتالیا موفق شد از سد قهرمان سال 2009 رولند گاروس یعنی اسوتلانا کوزنتسووا عبور کند.

کوزنتسووا که با حذف زن شماره 3 جهان ، آگنیسزکا رادوانسکا شگفتی ساز شده بود امروز به طرز وحشتناکی مغلوب حریف ایتالیایی شد. کوزنتسووا که در 5 بازی قبلی خود موفق شده بود ارانی را شکست دهد امروز بسیار ضعیف ظاهر شد و ست اول را در 30 دقیقه به متخصص خاک رس واگذار کرد. سارا ارانی که سید 21 مسابقات است در مرحله قبل هم موفق شد از سد قهرمان سال 2008 ، آنا ایوانوویچ عبور کند. ارانی می گوید بعد از پیوستن به 8 زن برتر رولند گاروس تمرکز خود را حفظ کرده. " من بازی های خوبی را انجام دادم اما من هنوز باید متمرکز بمانم.من خوش حالم و خیلی کنجکاو هستم که ببینم می توانم تا چه مرحله ای پیش بروم. " تنیسور 25 ساله ایتالیایی گفت.

آنجلیک کربر، زن آلمانی شماره 10 جهان نیز با غلبه بر پترا مارتیک موفق شد به جمع 8 زن برتر رولند گاروس بپیوندد. کربر درخشش خود را از یو اس اپن سال قبل آغاز کرد . کسی که توانست به نیمه نهایی یو اس اپن راه پیدا کند و در این دیدار هم یک مچ پوینت در مقابل قهرمان یو اس اپن سمانتها استوسور بدست اورد اما نتوانست از فرصتِ بدست آمده استفاده کند و در نهایت بازی را به حریف استرالیایی واگذار کرد. آنجلیک امروز موفق شد در دو ست و با نتایج 6-3 7-5 از سد حریف خود عبور کند. " این یک موقعیت جدید برای من است. من بازی خوبم را از آغاز سال انجام دادم.من فکر می کنم که الان همه بازیکنان من را می شناسند و فکر می کنم قطعا در حال حاضر هیچکس دوست ندارد با من رو به رو شود. " کربر گفت.

در آخرین دیدار امروز هم قهرمان یو اس اپن و زن شماره 6 جهان، سمانتها استوسور موفق شد در دو ست و با نتایج 7-5 6-4 از سد حریف آمریکایی خود عبور کند . با این پیروزی تکلیف چهارمین زن راه یافته به کوارتر فینال نیز مشخص شد.
چهار زن دیگر فردا مشخص می شوند.

25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-04-2012, 02:10 AM   #18
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

فرار جوكويچ و فدرر به سمت ¼ نهايي؛ تعويق مسابقات به دليل تاريكي هوا

روز يكشنبه، برترين بازيكن حال حاضر تنيس مردان تقريبا اميد خود براي كسب چهار گرند اسلم پياپي را پايان يافته مي ديد تا اينكه پس از 4 ساعت و 18 دقيقه، 4-6, 6-7(5), 6-3, 7-5, 6-3‌ آندرياس سپي را شكست داد.نبرد وارونه در هواي سنگين و مرطوب پاريس، 9 بريك سرويس براي جوكويچ به همراه و داشت بازيكن صرب در 76 درصد حملات به سمت تور موفق بود تا در گيم پنجم ست نهايي بريك كند و با سرويسش به ديدار پايان دهد.اين سومين بار بود كه جوكويچ پس از 2-0‌ عقب افتادن يك مسابقه را مي برد.حالا سيد برتر مسابقات در 12 گرند اسلم گذشته به ¼ نهايي يا بهتر صعود كرده و 25 بازي متوالي را از زمان شكست در نيمه نهايي رولند گاروس سال گذشته به خود اختصاص داده.

سپي ايتاليايي كه در جستجوي اولين پيروزي در هفت بازي مقابل جوكويچ بود، گفت: “من شروع خوبي در ست سوم نداشتم.شايد اگر مي توانستم در ست سوم جلو بيفتم نتيجه كمي تغيير مي كرد.و اين تنها چيزي بود كه مي توانستم بهتر انجام دهم، به نظرم، اينكه كمي در ست سوم بهتر شروع كنم.”
نواك: “فكر كنم فقط يك روز بد براي ريتم و بازيم بود.ولي ببينيد، من پيروز شدم.پس نيازي نيست نااميد باشم...من در ¼ نهايي هستم.اين اتفاقيست كه در ورزش رخ مي دهد.شما روزهاي خوب داريد؛ روزهاي بد داريد.به نظرم او در دو ست ابتدايي بازيكن برتر بود، واقعا.خيلي خوش شانس بودم كه برنده شدم.من مي جنگيدم.وقتي دو ست عقب بودم، باور داشتم كه مي توانم پيروز شوم و اين تنها نكته مثبتي است كه مي توانم از بازي امروز بردارم.سرويسم خوب بود.ولي به جز آن، ريتم به دست نياوردم.من مي جنگيدم و فكر كنم به خاطر آن مسابقه را بردم.”

در ديگر مسابقه پايان يافته مرحله چهارم، راجر فدرر ست نخست را از دست داد و در گيم دهم ست دوم فقط دو امتياز با شكست فاصله داشت، ولي 12 ضربه ايس و به دست آوردن 84 درصد امتيازات سرويس اول به بازيكن سويسي كمك كرد تا در 2 ساعت و 54 دقيقه، 5-7, 7-5, 6-2, 6-4 بر ديويد گوفين غلبه كند.فدرر با اين پيروزي به بيست و سومين ¼ نهايي پياپي در مسابقات گرند اسلم رسيد و با ركورد 36 حضور آندره آغاسي در اين مرحله برابري كرد.بازيكن 30 ساله به دنبال كسب دومين قهرماني آزاد فرانسه است.

گوفين: “روز خيلي خوبي بود، بازي خيلي خوبي.در آغاز مسابقه خيلي خوب بودم.هجومي بازي مي كردم و بكهندم عالي بود.ولي تمام تلاشم را در بازي به كار گرفتم.در پايان كمي خسته بودم چون بازي هاي زيادي در تورنومنت داشتم، ولي مشكلي نيست.افسوسي نيست.هرچه داشتم نمايش دادم.”
فدرر درباره گوفين گفت: “به نظرم خيلي خوب بازي كرد.هر بار توپ را زود بازگشت مي داد.اگر ضربه خوبي نزنيد، او از فرصت استفاده مي كند.از نظر لمس و نحوه خواندن بازي استعداد فوق العاده اي دارد.به نظرم مسابقه جالبي بود.واضحست كه به نحوي برايم سخت بود كه به زمين بيايم و ندانم روش هاي مورد علاقه بازيش چيست، نحوه سرويس زدنش، چه موقع چه كاري انجام مي دهد.ولي نه، او مرا شگفت زده كرد و از بازي امروز لذت بردم.”

دو مسابقه ديگر اين مرحله به علت تاريكي هوا متوقف شدند و فردا پيگيري خواهند شد.جو ويلفرد سونگا بعد از برتري در دو ست نخست مقابل استانيسلاس واورينكا دو ست بعدي را واگذار كرد ولي در ست پاياني يك بريك پيش بود كه بازي در نتيجه 6-4, 7-6(6), 3-6, 3-6, 4-2 متوقف شد.برنده اين ديدار به مصاف جوكويچ مي رود.ديگر بازي به تعويق افتاده بين خوان مارتين دل پوترو و توماس برديچ بود و در حاليكه بازيكن آرژانتيني 7-6(6), 1-6, 6-3 جلو بود، داور بازي را نگه داشت.برنده اين ديدار نيز با فدرر بازي مي كند.

21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-05-2012, 02:06 AM   #19
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

تا به اينجا، خيلي خوب؛ حضور سه اسپانيايي در يك چهارم نهايي

يك روز بعد از جشن تولد 26 سالگي، رافائل نادال در زمين ترسناك ظاهر شد و از امتياز 1-2 در ست نخست، 17 گيم پياپي را كسب كرد تا در 1 ساعت و 46 دقيقه، 6-2, 6-0, 6-0 از سد خوان موناكو بگذرد.بازيكن اسپانيايي 61 درصد امتيازات ريترن را به خود اختصاص داد تا 8 بار حريفش را بريك كند و به اين ترتيب براي چهارمين مرتبه در هشت حضورش در آزاد فرانسه، بدون واگذاري ست به ¼ نهايي صعود كرد.
رافا: “خيلي از بازي كه ارائه دادم راضي هستم.به نظرم او شايد بهترين تنيس دوران بازيش را ارائه مي دهد، ولي احتمالا امروز نه، مخصوصا در ست پاياني، وقتي شروع به خطا دادن كرد.در پايان او را در زمين ناراحت ديدم.يكي از بهترين دوستان من در تور است.برايش خيلي متاسفم.”

واگذاري 19 گيم تا به اين مرحله از سوي نادال، كمترين تعداد در تمام حضورهايش بوده.هيچ بازيكني تا كنون موفق نشده ركوردي بهتر از واگذاري 16 گيم گيرمو ويلاس در سال 1982 را تغيير دهد.
او ادامه داد: “خيلي احساس راحتي مي كنم، واقعا آسوده هستم.وقتي مسابقات به پايان رسيد، به شما خواهم گفت كه آيا اين بهترين رولند گاروس من بود يا خير.در حال حاضر، من هنوز بازي مي كنم.تا به اينجا، خيلي خوب، ولي خواهيم ديد.”

مدافع عنوان قهرماني براي ادامه راهش در كسب هفتمين جام رولند گاروس به مصاف هموطنش نيكولاس آلماگرو خواهد رفت.سيد دوازدهم رقابت ها 77 درصد امتيازهاي سرويس اول را به دست آورد و 9 ايس زد تا 199مين پيروزي خاك رس دوران بازيش را با نتيجه 6-4, 6-4, 6-4 برابر يانكو تيپسارويچ رقم بزند.اين هشتمين برد پياپي بازيكن اسپانيايي و بعد از قهرماني در مسابقات نيس بود.
تيپسارويچ گفت: “او امروز بازيكن بهتري نسبت به من بود.خيلي ساده است.قطعا، شرايط جوي به سود من نبود.سرد بود.واقعا نمي توانستم از سرويسم به خوبي مراحل قبلي استفاده كنم.تنها چيزي كه باعث افسوس مي شود اينست كه از فرصت هاي خيلي كمي كه داشتم استفاده نكردم و او را تحت فشار قرار ندادم تا بهترين تنيسش را ارائه دهد.”
آلماگرو: “من خيلي خوشحالم.فكر كنم امروز تنيس عالي نمايش دادم.امروز كمي ابري بود ولي حالا واقعا برايم آفتابيست.اين پيروزي يكي از بهترين لحظات دوران بازيم است و واقعا مي خواهم از آن لذت ببرم.”

اميد بريتانيا و راه يافته به نيمه نهايي سال گذشته، اندي ماري، ست نخست را از دست داد ولي در مقابل ريشارد گاسكه و تماشاگران متعصب فرانسوي مقاومت كرد تا در 2 ساعت و 30 دقيقه، 1-6, 6-4, 6-1, 6-2 حريفش را حذف كند.سيد چهارم تورنومنت، 78 درصد سرويس هاي اول را به امتياز تبديل كرد و 59 ضربه وينر زد.ماري كه 22 قهرماني را در تور مردان به دست آورده، تا به حال نتوانسته اين موفقيت را بر روي خاك رس تجربه كند و به دنبال پايان دادن به ناكامي بازيكنان بريتانيا در زمين هاي خاك رس است.آخرين بريتانيايي قهرمان در خاك رس، باستر ماترام در تورنومنت پالما 1976 بوده.

گاسكه درباره نقطه تحول بازي در امتياز 5-4‌ ست دوم گفت: “آن گيم به نفع من نبود.و پس از آن اعتماد به نفسم را از دست دادم و سپس او حس خوبي داشت.در بازي حضور داشت.او براي رويارويي خيلي سخت بود.در چنين زمين بزرگي هيچ اشتباهي نداشت.جنگنده خيلي خوبي بود.برايم خيلي دشوار بود.”
اندي: “كند شروع كردم، گاهي اوقات پيش مي آيد.با شرايط مشكل داشتم.خيلي باد مي وزيد، نسبت به دور قبلي خيلي سرد و كند بود.بايد صبور مي ماندم و هرچه پيش رفتيم من بيشتر ديكته مي كردم.ما مسابقات عالي داشته ايم، او را از وقتي يك كودك جوان بودم مي شناسم.استعداد فوق العاده ايست و مي تواند هر ضربه اي را بزند.هميشه انتظار بازي سختي داشتم و خوشحالم كه برنده شدم.”

ماري به ديدار داويد فرر خواهد رفت.هرچند او ركورد 5 برد و 4 باخت را مقابل بازيكن اسپانيايي دارد، ولي هر سه رويارويي خاك رس را واگذار كرده.سيد ششم، 36 تا از 45 امتياز ست سوم را كسب كرد و 41 وينر زد تا فقط 5 گيم را در برتري 6-3, 6-2, 6-0 مقابل مارسل گرانويرز واگذار كند.بازيكن 30 ساله بعد از دو بار ناكامي در ¼ نهايي سال هاي 2005 و 2008، به دنبال اولين حضور در نيمه نهايي آزاد فرانسه است.
گرانويرز: “داويد بازيكن باثباتي است، هيچ اشتباهي انجام نمي دهد.ريترن هايش واقعا خوب هستند.در واقع همه ضربات را دارد.خيلي خوشحالم كه به دور چهارم رسيدم.سه مسابقه داشتم كه خيلي سخت و نزديك بودند.داويد امروز بهتر از من بازي كرد.”
فرر: “نمي دانم آيا اين بهترين تنيسم است، سخت است اين را بگويم.ولي قطعا در اين تورنومنت خيلي خوب بازي مي كنم.بيشترين تلاشم را در هر بازي به كار مي گيرم.سخت تلاش كردم تا دوباره بين 10 نفر برتر قرار بگيرم.”

در بازي هاي نيمه تمام روز گذشته، سيد پنجم، جو ويلفرد سونگا و سيد نهم، خوان مارتين دل پوترو به پيروزي رسيدند.

سونگا كه قبل از توقف بازي 4-2 در ست نهايي جلو بود، بلافاصله بعد از ادامه مسابقه سرويسش را از دست داد ولي در گيم پاياني موفق شد از دومين فرصت خود استفاده كند تا 6-4, 7-6(6), 3-6, 3-6, 6-4 انتقام شكست سال گذشته را از استانيسلاس واورينكا بگيرد.به اين ترتيب، بازيكن فرانسوي براي نخستين بار بين 8 نفر برتر مسابقات رولند گاروس حاضر مي شود و بايد با مرد شماره 1 تنيس جهان، نواك جوكويچ روبرو شود.
واورينكا كه براي دومين فصل متوالي در اين مرحله حذف شد، گفت: “امروز خيلي عصبي بوديم.اضطراب زيادي در هر دو سمت وجود داشت.بريك را پس گرفتم چون خيلي عصبي بود و خيلي زود شروع به دادن خطا كرد، ولي پس از آن ما شروع به بازي كردن رالي هاي طولاني كرديم، امتيازهاي طولاني، و او به مسابقه بازگشت.متاسفانه، من نتوانستم آن دو،‌سه امتيازي را كه نياز داشتم كسب كنم.”
سونگا: “امروز با روحيه خوبي به زمين آمدم.شب خوبي داشتم.آماده بودم دوباره بازي كنم.اين حس را دارم كه در چهار گيم امروز بيش از ديروز انرژي صرف كردم.ولي فردا آماده خواهم بود، آماده اينكه خودم را مانند يك شير در نبرد حاضر كنم.آمار خوبي نيست.اگر به چند مسابقه گذشته [مقابل جوكويچ] نگاه كنيد، من خيلي نتوانسته ام برنده شوم.او را به اين خاطر كه به اندازه امروز قدرتمند نبود شكست مي دادم.در دو سال گذشته خيلي پيشرفت كرده، تجربه كسب كرده.حالا بيشتر از گذشته با فورهندش امتيازات را ديكته مي كند.”

خوان مارتين دل پوترو هم به همان خوبي كه زمين را ترك كرده بود به آن بازگشت تا ست چهارم را 7-5 مقابل توماس برديچ كسب كند و 7-6(6), 1-6, 6-3, 7-5‌ برنده شود و براي صعود به دومين نيمه نهايي آزاد فرانسه به ديدار راجر فدرر برود.
بعد از مسابقه، برديچ اظهار كرد كه زمين هاي رولند گاروس نياز به نورافكن دارند تا از به تعويق افتادن مسابقات به دليل تاريكي هوا جلوگيري شود.رولند گاروس تنها تورنومنت گرند اسلمي است كه حتي در يكي از زمين هايش نور افكن نصب نشده.
برديچ: “قطعا درباره زمان بندي نيست، بلكه اينست كه زمان آن رسيده تا كاري در اين محل انجام شود.همانطور كه مي بينيد در همه جا حداقل چراغ داريد.لازم نيست ما بازي نوبت شب داشته باشيم، ولي حداقل نور كافي براي پايان دادن مسابقه.”
دل پوترو: “وقتي بيدار شدم حس خيلي مثبتي داشتم و بازي را با تمركز زياد شروع و سرويسش را بريك كردم و سپس او بهتر بازي كرد.ولي در پايان، من خيلي متمركز بودم تا در ست چهارم برنده شوم و در گيم آخر انجامش دادم، خيلي خوب بازي كردم.خيلي خوشحالم كه پيروز شدم، اينكه دوباره در ¼ نهاي بازي كنم.مي خواهم بهترين بازيم را نمايش دهم.به ديدار بعدي چشم دوخته ام.”

14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-05-2012, 02:33 AM   #20
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

لی و شاراپووا در باتلاق، لی غرق شد، شاراپووا به سختی خود را نجات داد

در مهم ترین بازی امروز قهرمان سال قبل در کورت فیلیپ شاتریه به طرز عجیبی با خاک پاریس وداع کرد. لی حذف شد.
امروز لی نا در کورت فیلیپ شاتریه همه را مطمین کرد که امسال بر روی تروفی زنان رولند گاروس نام جدیدی هک خواهد شد. لی امروز در راند چهار به رنک 142 که بیشتر در بخش دابل مهارت دارد بازی را واگذار کرد. او که در سال قبل دل میلیون ها هوادار آسیایی را شاد کرده بود و به عنوان اولین فرد آسیایی موفق شده بود در بخش انفرادی یک گرند اسلم قهرمان شود امسال در سه ست و با نتایج 3-6 6-2 6-0 مغلوب یاروسلاوا شوودوای قزاق شد.
شوودوا که با شرکت در دور مقدماتی توانست به جدول اصلی مسابقات برسد اکنون دست به کار بزرگی زده و خود را در کوارتر فینال رولند گاروس می بیند. او پس از این بازی می گوید امروز فقط یک استراتژی داشتم و اون هم چیزی نبود به جز " مبارزه ، مبارزه ، مبارزه، مبارزه و مبارزه "
لی نا پس از بازی گفت : " من مسابقه خود را باختم و دیگر سعی نکنید من را در این باره سرزنش کنید. این تنیس است. من باید تلاش بکنم و و بفهمم که دلایل شکست خوردنم چیست. " لی پس از پاریس سال قبل بسیار ضعیف ظاهر شده و هرگز موفق به کسب هیچ گونه تایتلی نشده. او قبلا هم به این موضوع اشاره کرده بود که پس از قهرمانی در رولند گاروس تمرکز خود را در تنیس از دست داده و شاید یکی از افت های اخیرش همین باشد.
شوودووا در سال 2010 نیز توانسته بود به کوارتر فینال رولند گاروس برسد. اما پس از آن در سال 2011 به دلیل آسیب دیدگی در ناحیه زانو افت شدیدی کرد و تا رده 206 سقوط کرد. او اگر می خواهد برای اولین بار به نیمه نهایی یک گرند اسلم برسد باید در مرحله بعد از سد قهرمان ویمبلدون ، پترا کویتووای چکی عبور کند.

اما در دیگر بازی امروز بخت اول قهرمانی هم در وضعیت بدی گرفتار شد . شاراپووا هم تا مرز خروج از رولند گاروس رفت اما با سخت کوشی منحصر به فرد توانست خود را در رولند گاروس نگه دارد. ماریا شاراپووا که تمام تلاش خود را می کند تا برای اولین بار به قهرمانی رولند گاروس برسد و بار دیگر نام خود را در رنک 1 تنیس زنان ببیند ، امروز در یک بازی دشوار که سه ساعت به طول انجامید موفق شد در سه ست و با نتایج 6-4 7-6 6-2 از سد حریف چکی عبور کند و راهی کوارتر فینال شود. مشکل دو تنیسور در این بازی هولد کردن سرویس بود . شاراپووا با بازی متلاطمش در این بازی عاجز شده بود. شاراپووای عصبی پس از یک امتیاز مشکوک در ست دوم هنگامی که بازی 1-1 بود به جوش آمد. " شما چگونه می تونید یک چیز راقبول کنید زمانی که هیچ علامتی از آن به شما نشان ندهند. " این سوال ماریا از داور این مسابقه بود. شاراپووا تلاش می کرد که عقیده داور را تغییر دهد. او 10 گیم بعد دوباره بازی را متوقف کرد و گفت توپ خارج از زمین او خورده است. داور باز هم پایین آمد و به شاراپووا نشان داد که جای توپ بر روی زمین مانده است و توپ داخل زمین فرود آمده است. پس بی درنگ امتیاز را به بازیکن چکی داد. زن شماره 44 جهان، زاکوپالووا ست دوم را توانست به سود خود به پایان ببرد اما در ست نهایی باز هم مغلوب حریف توانمند روس شد.
" این یک امتحان خوب برای من بود. من شانس این را داشتم که بازی را در دو ست تمام کنم. اما نتوانستم این کا رو بکنم. ولی خوشبختانه در ست سوم با قدرت جنگیدم. " شاراپووا گفت. " او در ست سوم خیلی هجومی بازی کرد و من را زیر فشار قرار میداد هنگامه که من سرویس دوم میزدم. " زاکوپالووا گفت.

پترا کویتووا قهرمان ویمبلدون هم به جمع 8 زن برتر رولند گاروس پیوست. بر خلاف 3 مسابقه دیگر،پترا کار چندان سختی را در مقابل لپچنکو نداشت. کویتووا که برای رسیدن به دومین گرند اسلم خود تلاش می کند امروز موفق شد حریف آمریکایی را با نتیجه سنگین 6-2 6-1 در هم بکوبد. فهرمان ویمبلدون که مسابقه اش از کورت فیلیپ شاتریه به کورت 1 منتقل شد ، در 63 دقیقه به پیروزی رسید. بدین ترتیب احتمال رویارویی شاراپووا و کویتووا در نیمه نهایی وجود دارد. پترا در آخرین بازی خود مقابل شاراپووا در اشتوتگار و بر روی خاک رسی مغلوب تنیسور روس شده است. او در دیدار بعدی خود باید به مصاف یکی از شگفتی سازان رولند گاروس یعنی یاروسلاوا شودووا برود، کسی که امروز لی را منهدم کرد. لپچنکو پس از بازی گفت : " من امروز مسابقه تنیس را در زمین ارایه ندادم. بازی من بیشتر شبیه به قدم زدن در پارک بود ."

کایا کانپی یکی از شگفتی سازان رولند گاروس امسال هم موفق شد در سه ست و با نتایج 6-1 4-6 6-0 از سد روس عبور کند. کانپی در مرحله قبل موفق شده بود زن شماره یک سابق جهان ، کرولاین ووزنیاکی را شکست دهد.

ویرایش توسط Ahoura : 06-05-2012 در ساعت 02:39 AM
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)