بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > پایان فصل بارکلیز (ATP World Tour Finals)

پایان فصل بارکلیز (ATP World Tour Finals)

15-21 آبان - لندن، انگلستان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-06-2012, 11:56 AM   #1
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض اخبار مسابقات فينال تور جهاني تنيس مردان

پيروزي شماره 1 براي مرد شماره 1

اندي ماري پنجمين حضور پياپي خود در مسابقات فينال تور جهاني را با پيروزي شروع كرد. بعد از ظهر دوشنبه در لندن، سيد سوم رقابت ها پس از دو ساعت و 17 با نتيجه 3-6, 6-3, 6-4 از سد توماس برديچ گذشت. ماري كه فصل را با رنكينگ 3 به پايان خواهد برد، به كمك 36 ضربه وينر و 7 ايس ركورد بازي هايش را به 55 برد و 14 باخت ارتقا داد.
اندي: “سر و صدا و جوي كه در ابتداي مسابقه وجود داشت عالي بود. فكر كنم بازي را خوب شروع كردم. اما در آغاز از فرصت هايم استفاده نكردم. به نظرم ما هردو خيلي خوب سرويس زديم و امتيازهاي زيادي را بر روي سرويس اول از دست نمي داديم. به يك يا دو امتياز وابسته بود. بريك كردن براي نتيجه 3-1 در ست دوم به من كمك كرد ولي ست سوم هم نزديك بود.”

برديچ براي برتري 4-2 ماري را بريك كرد و از دومين فرصت خود براي به دست آوردن ست استفاده كرد تا اكثريت تماشاگران را در مجموعه O2 لندن ساكت كند. سيد پنجم 21 تا از 24 امتياز سرويس را كسب كرد و 12 وينر زد، در حالي كه ماري در به ثمر نشاندن هر هفت فرصت بريك خود ناكام ماند.
با شروع ست دوم، ماري يك بار ديگر در نتيجه 1-1, 15/40 خود را در مشكل مي ديد ولي از سه فرصت بريك نجات يافت و با به دست آوردن اعتماد به نفس برتري 3-1 را به خود اختصاص داد. برديچ به بازي هجومي و تلاش براي كوتاه نگه داشتن رالي ها ادامه داد، ولي نتوانست از گيم نزديك هفتم با موفقيت خارج شود تا ماري برتري ذهني را حذف كند. برترين بازيكن بريتانيا به كمك خطاي فورهند برديچ در ست پاياني 2-1 جلو افتاد و در چهار گيم بعدي سرويسش فقط سه امتياز را واگذار كرد.

برديچ كه كارش را با 27 ضربه خطا پايان داد، بعد از مسابقه چنين گفت: “به نظرم بازي خيلي خيلي خوب و محكمي از سوي هردوي ما بود. متاسفانه، جزئيات كوچك امروز تعيين كننده بودند. به نظرم مهم ترين لحظه در ست دوم و نتيجه 1-1 بود كه سه فرصت بريك داشتم.”
وقتي درباره رقابت هاي فينال تور جهاني از ماري سوال شد، او پاسخ داد: “به نظرم دليل ويژه بودن آن براي خيلي از بازيكنان اينست كه هر كسي نمي تواند در آن حضور يابد. مطمئن هستم خيلي از بازيكنان دوست داشتند اينجا بازي كنند ولي فقط هشت سهميه وجود دارد. يك سال تلاش نياز دارد تا به اينجا برسيد.”

در ديگر مسابقه گروه A، نواك جوكويچ هفتمين پيروزي متوالي خود برابر سيد هفتم و فيناليست سال گذشته، جو ويلفرد سونگا را با نتيجه 7-6(4), 6-3 رقم زد. مرد شماره 1 تنيس جهان در جريان برد يك ساعت و 40 دقيقه اي، 24 ضربه وينر زد و فقط هشت امتياز سرويس اولش را از دست داد در حالي كه سونگا مرتكب 26 خطا شد كه 13 تا از آن ها بر روي فورهند بود.
جوكويچ در مقابل فشار سونگا در ست نخست مقاومت كرد، جايي كه سه فرصت بريك را ناكام گذاشت و خودش را مدام در حال دويدن و شيرجه زدن در زمين مي ديد. بازيكن صرب برتري 4-1 را در تايبريك برپا كرد و با حمله به سمت تور و دقت بالا موفق شد قدرت ضربات سونگا را خنثي كند تا ست اول در 66 دقيقه به پايان برسد.
جوكويچ: “واضح بود كه ست نخست مي توانست نتيجه ديگري داشته باشد. صادقانه مي گويم، او در ست اول بازيكن بهتر بود. او فرصت هاي بريك زيادي داشت و من هيچ فرصتي نداشتم. موفق شدم خوب سرويس بزنم، خوب بازي كنم، از لحاظ ذهني محكم بمانم و راه خود را با جنگيدن پيدا كنم.”
به لطف ضعف سرويس سونگا، جوكويچ در آغاز ست دوم 2-0 جلو افتاد و از پشت بيس لاين به بازي مسلط بود در حالي كه سونگا به حمله هاي ناموفقش به سمت تور ادامه مي داد. جوكويچ هر هفت صعود خود به سمت تور را با موفقيت پشت سر گذاشت و در نهايت 71ـُمين پيروزي اين فصل را جشن گرفت.

سونگا سومين حضور خود در اين مسابقات را تجربه مي كند. او اكنون ركورد اين فصل خود مقابل 10 بازيكن برتر را 1 برد و 13 شكست مي بيند و روز چهارشنبه به مصاف توماس برديچ خواهد رفت.
سونگا: “فرصت هاي زيادي در ست اول داشتم و باز هم آن ها را از دست دادم. به نظرم تفاوت آن جا بود. او هميشه از فرصت هايش بهتر استفاده مي كند و من امتيازهاي بزرگ را از دست
مي دهم. مسابقه بعدي برايم خيلي مهم خواهد بود. اگر مي خواهم در رقابت باقي بمانم، بايد برنده شوم. تمام تلاشم را خواهم كرد.”

جوكويچ كه در سال 2008 قهرمان اين تورنومنت شده، در بازي بعد با اندي ماري روبرو مي شود. او پس از شكست در فينال آزاد آمريكا ركورد 11 برد و 1 باخت را به جاي گذاشته.
او ادامه داد: “مسابقه بعدي، مقابل اندي، هميشه يك چالش بزرگ است. او در لندن موفقيت هاي زيادي داشته، شهر خودش، مقابل طرفداران خودش. ما همديگر را خوب مي شناسيم. مطمئن هستم كه بازي زيبايي خواهد بود.”

گالري عكس نخستين روز مسابقات را مي توانيد در صفحه فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
28 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-07-2012, 04:41 PM   #2
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

ركوردي ديگر براي فدرر؛ چهلمين پيروزي اسطوره سويسي در فينال تور جهاني

راجر فدرر تلاش براي كسب هفتمين قهرماني در فينال تور جهاني را با چهلمين پيروزي خود در اين مسابقات آغاز كرد. سيد دوم فقط هشت امتياز سرويس را از دست داد و در 69 دقيقه، 6-3, 6-1 از سد يانكو تيپسارويچ گذشت. فدرر كه نخستين ديدار خود در اين تورنومنت را مقابل خوان كارلوس فررو در سال 2002 برگزار كرد، تا قبل از اين مسابقه به همراه ايوان لندل ركورد بيشترين تعداد پيروزي را داشت.
فدرر پس از نه دقيقه برتري 3-0 را در مقابل تيپسارويچ كه اين روزها از بيماري رنج مي برد به دست آورد. بازيكن صرب گيم چهارم را برد اما فدرر به سادگي و در 30 دقيقه ست را با 12 ضربه وينر و نه خطا به پايان برد. قهرمان شش دوره رقابت ها در ست دوم كاملا مسلط بود و پنج گيم پياپي را از نتيجه 1-1 به خود اختصاص داد تا ركوردش در تورنومنت را به 40 برد و 7 باخت برساند.

تيپسارويچ كه سال گذشته هم پس از كناره گيري اندي ماري به عنوان جايگزين در رقابت ها حاضر شد، ششمين شكست پياپي را مقابل فدرر تجربه كرد.
او گفت: “به نظرم راجر خيلي خوب بود. چند روز گذشته حس خوبي نداشتم، اما همانطور كه مي بينيد حتي در مسابقات قبلي روبروي راجر موفقيت زيادي نداشتم. قطعا نمي خواهم بهانه شكست امروزم را شرايط جسمانيم بدانم، به هر حال شكست مي خوردم ولي مشكل اين بود كه او در هر دو ست خيلي زود بريك كرد. همه مي دانند كه وقتي راجر جلو مي افتد احتمالا بهترين بازيكن جهان در نگه داشتن برتري در ست است. بيشترين تلاشم را نشان دادم اما امروز جواب نداد.”

فدرر در جستجوي 77ـُمين قهرماني دوران حرفه اي خود و قرار گرفتن در كنار جان مكنرو در رتبه سوم از نظر بيشترين تعداد در تاريخ است.
راجر: “مسلما با توجه به عملكرد خوبم در سال هاي گذشته انتظار داشتم باز هم محكم بازي كنم. از سطح بازيم مقابل يانكو كه بازيكن خوبيست راضي هستم. به نظرم شرايط اينجا مناسب است. فصل خوبي داشتم ولي اميدوارم به زودي تمام نشود. اين سومين سفر امسال من به لندن است. دو سفر ديگر خيلي خوب بودند و اميدوارم اين هفته اتفاق مشابهي رخ دهد. امروز خوب به توپ ضربه مي زدم. اميدوارم اين نشانه خوبي براي ادامه رقابت ها باشد.”

در ديگر مسابقه اين گروه، سيد چهارم و برنده هفت عنوان قهرماني در فصل 2012، داويد فرر ركورد شكست ناپذيري خود را ادامه داد و يازدهمين پيروزي پياپيش را با نتيجه 6-3, 3-6, 6-4 مقابل فيناليست پيشين تورنومنت، خوان مارتين دل پوترو رقم زد.
فرر: “واقعا مسابقه سختي بود، خيلي نزديك بود و رالي هاي خيلي خوبي داشتيم. از بازيم خيلي راضي هستم. شايد امسال ضرباتم كمي هجومي تر هستند. براي پايان دادن به امتيازها بيشتر به سمت تور حمله مي كنم.”
فرر به سرعت خودش را با شرايط زمين كه مشابه مسابقات مسترز پاريس است، جايي كه روز يكشنبه قهرمان شد، تطبيق داد. او از عدم تمركز دل پوترو در گيم پنجم استفاده كرد و به لطف خطاي والي آرژانتيني بريك سرويس را كسب كرد. در حالي كه دل پوترو مرتكب 17 خطا شد، فرر هر توپ را تعقيب كرد و قدرت ضربات حريفش را جذب كرد تا در 40 دقيقه ست نخست را به سود خود پايان دهد.

فرر كه در هر سه سطح خاك رس، چمن و هارد دل پوترو را شكست داده، به نظر مي رسيد در ابتداي ست دوم كنترل بازي را به دست گرفته اما اين دل پوترو بود كه از ضعف دفاعي حريفش استفاده كرد تا 3-1 جلو بيفتد. فيناليست سال 2007 فرصت بازگشت بر روي سرويس را داشت ولي فورهند دل پوترو به قدرت نمايي ادامه داد تا با 32ـُمين ضربه وينر ست 53 دقيقه اي را پايان دهد.
فرر خونسردي و تمركزش را دوباره به دست آورد تا سه گيم نخست ست پاياني را كسب كند. همانطور كه مدت مسابقه از دو ساعت مي گذشت، دل پوترو بازگشتش را شروع كرد. در نتيجه
4-2, 30/0 بر روي سرويس فرر، دل پوترو چهار امتياز متوالي را به دست آورد تا همه چيز برابر شود. اما با وجود انجام كار دشوار، دل پوترو در گيم دهم 0/40 عقب افتاد و اين فرر بود كه بعد از خطاي بكهند حريفش پيروزي را جشن گرفت.

دل پوترو كه براي سومين بار در رقابت ها شركت مي كند، 31 ضربه وينر و 39 خطا داشت. او گفت: “داويد خيلي خوب بازي مي كند. او دو تورنومنت پياپي را كسب كرده و حالا با اعتماد به نفس زيادي بازي مي كند. او در لحظات مهم بهتر بازي كرد، مانند پايان مسابقه. با بازي خوبش سرويس من را بريك كرد. پس از فرصت هايش در بازي استفاده كرد و به نظرم اين نكته مهم بود.”
فرر درباره مسابقه دومش با راجر فدرر، كسي كه در فينال 2007 از او شكست خورد، گفت: “12 بار شكست خورده ام، پس تمام تلاشم را خواهم كرد. به نظرم بايد در تمام طول مسابقه هجومي بازي كنم.”

گالري عكس روز دوم مسابقات را مي توانيد در صفحه فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.

ویرایش توسط Nima93 : 11-07-2012 در ساعت 05:10 PM
29 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-08-2012, 11:36 AM   #3
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پيروزي جوكويچ و برديچ، جمعه سرنوشت ساز را برپا كرد

بعد از غلبه 4-6, 6-3, 7-5 بر اندي ماري، سيد برتر مسابقات فينال تور حرفه اي تنيس مردان، نواك جوكويچ در رقابت براي دومين قهرمانيش در تورنومنت پايان فصل باقي ماند. هرچند جوكويچ در جريان اين ديدار 40 خطا داشت، اما 22 تا از 30 حمله خود به سمت تور را با موفقيت به پايان رساند.
نواك: “يك مسابقه عالي ديگر بود، يك عملكرد عالي ديگر از سوي هردوي ما. اميدوارم بينندگان اين بازي با من موافق باشند. انتظار چيزي به غير از يك مسابقه دشوار ديگر كه خيلي نزديك باشد و نتيجه اش تا آخرين امتياز مشخص نباشد را نداشتم.”
در اولين گيم هفدهمين رويارويي دو بازيكن، ماري به لطف شروع كند جوكويچ سرويس را با يك ضربه فورهند هجومي بريك كرد. اين تنها بريك سرويس در ست باقي ماند و ماري كه توسط ايوان لندل، قهرمان پنج دوره مسابقات راهنمايي مي شود، با اعتماد به نفس و واگذاري فقط سه تا از 23 امتياز سرويس، ست اول را به خود اختصاص داد.

جوكويچ به از دست دادن ضرباتش ادامه داد و در نتيجه 1-1 تقريبا سرويسش را از دست داد، اما ضربه فورهند والي او داخل زمين تشخيص داده شد تا از فرصت بريك نجات يابد. سه گيم بعد، اين بار ماري بود كه به مشكل برخورد. با تغيير تاكتيك در 30/40، سيد سوم براي اجراي سرو - والي به سمت تور حمله كرد اما ضربه بكهندش به خارج زمين رفت تا برتري 4-2 را تقديم جوكويچ كند. اعتماد به نفس جوكويچ رو به بازگشت بود و فقط هشت خطا و چهار امتياز از دست رفته بر روي سرويس، راه او براي پايان دادن به ست 38 دقيقه اي را هموار كرد.

هنگامي كه ماري در آغاز ست پاياني سرويسش را از دست داد، اكثريت تماشاگران حاضر در مجموعه O2 لندن فرياد بلندي سر دادند. بريتانيايي يك فرصت بريك را در 0/40 ناكام گذاشت ولي در ادامه ششمين خطاي ست را مرتكب شد. مقاومت ماري ممكن بود در نتيجه 1-3, 0/30 پايان يابد اما گيم نه دقيقه اي او را كماكان در بازي نگه داشت. بعد از سه شكست متوالي با وجود رسيدن به مچ پوينت در تورنومنت هاي گذشته، ماري مي توانست درباره توانايي هايش شك كند ولي تسليم نشد و بريك را در گيم هشتم به دست آورد. جريان مسابقه به نفع ماري در حال تغيير بود.
با اين وجود، جوكويچ بي دليل شماره 1 جهان نيست. با استفاده از تمام مهارت هايش، صربستاني 25 ساله در مسابقه باقي ماند و حملاتش را به سمت تور بيشتر كرد تا ماري را در پشت بيس لاين نگه دارد. دو خطاي ساده از ماري در 5-5، او را 15/40 عقب انداخت. فرصت نخست با ضربه ايس ناكام ماند اما هفدهمين خطاي فورهند به جوكويچ موقعيت كسب 72ـُمين برد فصل را داد. به طور غير قابل باوري، ماري در گيم بعدي شجاعانه ظاهر شد و دو فرصت بريك
خلق كرد اما قدرت سرويس جوكويچ جشن پيروزي را پس از دو ساعت و 35 دقيقه برايش برپا كرد.

ماري براي نگه داشتن اميدهايش براي صعود به نيمه نهايي، روز جمعه به دنبال پيروزي مقابل جو ويلفرد سونگا خواهد بود. او درباره مسابقه امروز گفت: “او در ست دوم بهتر بازي كرد. ست سوم نزديك بود و دو دقيقه آخر بازي شايد چيزي بود كه آن را تعيين كرد. او از 15/40 بازگشت تا من را بريك كند و من در گيم بعدي 15/40 جلو بودم و بريك نكردم... در ست سوم فرصت داشتم. با اين وجود اميد داريد كه يك گيم تعيين كننده نتيجه بازي نباشد.”
جوكويچ حالا ركورد اين فصل خود مقابل 10 بازيكن برتر را 21 برد و 10 باخت مي بيند. او ادامه داد: “بعد از واگذاري ست نخست برايم مهم بود كه از نظر ذهني محكم بمانم و باور داشته باشم كه مي توانم از فرصت هايم استفاده كنم و هنگامي كه به آن ها رسيدم، سعي كنم استفاده كنم. به نظرم در ست اول بد بازي نكردم. اين او بود كه واقعا عالي بازي مي كرد، بي نهايت خوب سرويس مي زد. فقط چند امتياز بر روي سرويس اولش از دست داد و چند خطا داشت. به من اجازه داد تا به بازي برگردم. بعد از آن همه چيز تقريبا برابر بود.”

در ديگر مسابقه اين گروه، سيد پنجم توماس برديچ پس از برتري 7-5, 3-6, 6-1 برابر جو ويلفرد سونگا سرنوشت برندگان گروه را به روز جمعه موكول كرد. اين نخستين پيروزي فصل 2012 برديچ در خاك بريتانيا بود كه مقابل 17,587 تماشاگر مجموعه O2 لندن رخ داد. او روز جمعه به مصاف نواك جوكويچ خواهد رفت و سونگا با اندي ماري ديدار مي كند تا صعود كنندگان به نيمه نهايي مشخص شوند.
برديچ: “اصلا حساب و رياضيات را دوست ندارم. سعي مي كنم تنيس بازي كنم، فقط همين. بهترين بازيم را ارائه مي دهم. ولي نواك نشان داده كه در حال حاضر چقدر عالي بازي مي كند و شايستگي رنكينگ 1 را دارد. چالش بسيار بزرگي براي من است. اما از سوي ديگر، او اكنون دو پيروزي دارد پس صبر كنيد تا بينيم در آخرين ديدار چه اتفاقي رخ مي دهد.”
در گيم هاي ابتدايي فرصت هاي خيلي كمي به وجود آمد، تا اينكه دو فورهند بي دقت از سونگا گيم يازدهم را به برديچ تقديم كرد. محكم و هجومي بر روي سرويس، برديچ با ضربه ايس خود ست را به پايان برد. بازيكن چك تبار 12 وينر زد و هفت تا از 11 حمله خود به سمت تور را با موفقيت پشت سر گذاشت.

در ست دوم، سونگا بازيكن هجومي تر شد و پس از خطاي فورهند برديچ، برتري 3-1‌ را با بريك به دست آورد. او با اعتماد به نفس پيش رفت اما در 5-3، هنگامي كه براي بردين ست سرويس مي زد، مجبور شد يك فرصت بريك را ناكام بگذارد و در نهايت ست 34 دقيقه اي را به خود اختصاص دهد. مانند برديچ در ست نخست، سونگا با هوشياري از موقعيت هايش براي حمله به سمت تور و كوتاه كردن رالي هاي طولاني استفاده كرد.
برديچ از دو فرصت بريك در گيم اول ست نهايي نجات يافت و در ادامه سطح بازيش را بالا برد تا پنج گيم پياپي را كسب كند. سونگا فقط 11 امتياز را در اين ست به دست آورد تا 24ـُمين شكست اين فصل (55 برد و 24 باخت) را تجربه كرد.

وقتي از برديچ درباره دو فرصت بريك در گيم اول ست سوم سوال شد، او گفت: “آن لحظه حياتي مسابقه بود. جو در آغاز ست سوم موقعيت داشت. من موفق شدم سرويس را نگه دارم. پس از آن از اولين فرصتم در ست استفاده كردم. اين تفاوت امروز بين ما بود.”

براي ديدن گالري عكس روز سوم مسابقات فينال تور حرفه اي مردان به صفحه فيسبوك ما سر بزنيد.

ویرایش توسط Nima93 : 11-08-2012 در ساعت 12:11 PM
31 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-09-2012, 03:45 PM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

روز چهارم و صعود فدرر به نيمه نهايي

سيد دوم و مدافع قهرماني دو دوره مسابقات فينال تور جهاني تنيس، راجر فدرر با نتيجه 6-4, 7-6(5) فيناليست سال 2007، داويد فرر را در دومين بازي گروهي شكست داد تا به مرحله نيمه نهايي صعود كند. فدررهفتادمين پيروزي اين فصل (70 برد و 10 باخت) و چهلمين آن ها (40 برد و 5 باخت) بر روي زمين هاي هارد را ثبت كرد. فوق ستاره سويسي حالا در 11 حضورش در مسابقات 10 بار به مرحله نيمه نهايي رسيده.
فدرر: “اين تورنومنت خيلي ويژه اي از جنبه هاي متفاوت است. براي سال ها، هميشه تورنومنتي بوده كه از آغاز فصل قصد بازي كردن در آن را داشته ام. نتايج موفقيت آميزي در آن داشته ام. چيزهاي زيادي آموختم. هر جايي كه در طول اين سال ها مسابقات برگزار شده را دوست داشتم. ولي فكر مي كنم اين يكي خيلي استثنايي است، چون در لندن است و مجموعه O2 شگفت انگيزست. خوشحالم كه محل برگزاري براي چند سال آينده همين جا خواهد بود.”

در سه گيم نخست كه 21 دقيقه زمان برد، هفت فرصت بريك به وجود آمد. فرر نتوانست سه فرصت را در گيم اول به ثمر بنشاند، فدرر از اولين فرصتش در گيم دوم استفاده كرد و فرر سه بار ديگر در گيم بعدي ناكام ماند. در نتيجه 0-3، همه چيز عليه فرر به نظر مي رسيد اما او به كمك تنيس با كيفيتي كه اين فصل 73 برد برايش به ارمغان آورده، سه گيم بعدي را به خود اختصاص داد. با اين وجود فدرر در گيم دهم فشار را با دو ضربه محكم بيشتر كرد. فرر كه سه ست پوينت را مقابل خود مي ديد، سيزدهمين خطايش را از سمت بكهند مرتكب شد تا ست 49 دقيقه اي به پايان برسد.
هردو بازيكن فقط شش امتياز سرويس را در هشت گيم ابتدايي ست دوم از دست دادند. فرر موفق نشد از دو فرصت بريك در گيم اول استفاده كند. در گيم يازدهم، فرر 0/30 عقب افتاد اما چهار امتياز متوالي را كسب كرد تا كار به تايبريك برسد. خيلي زود، فدرر برتري 4-2 را برپا كرد و در ادامه سرويس هاي مناسب او را 6-3 جلو انداختند. فورهند او بر روي اولين مچ پوينت به تور برخورد كرد و سرويس غير قابل بازگشت فرر دومين موقعيت را از بين برد. اما اين فدرر بود كه چهاردهمين برد پياپي را مقابل حريف اسپانيايي جشن گرفت.

فرر 30 ساله در طول مسابقه 24 خطا داشت. او در بازي بعدي با تيپسارويچ مصاف مي كند.
داويد: “مسابقه خوبي بود و من از بازيم راضي هستم. فرصت هاي زيادي براي بريك سرويسش داشتم. وقتي او يك فرصت بريك داشت، از آن استفاده كرد. گاهي اوقات در مقابل اين بازيكنان، اگر از فرصت هايم استفاده نكنم، امتيازات مهم را كسب نكنم، پيروزي خيلي دشوار مي شود.”
به طور غير قابل باوري، فدرر بعد از شكست برابر آندره آغاسي در ميامي 2002، ركورد 102 پيروزي و 1 شكست را در مقابل حريفان با سن 30 سال و بيشتر به جاي گذاشته. تنها شكست او در فينال هاله امسال روبروي تامي هاس 34 ساله رقم خورد.
راجر ادامه داد: “به نظرم قطعا به سرويس دوم خوبي نياز داشتم، مخصوصا در ست نخست. ولي همچنين، آ‏فرين به او كه به اين خوبي ريترن مي كند و ريترن هاي خيلي خوبي بر روي سرويس هاي خيلي خوب انجام مي دهد. اين باعث مي شود شما مجبور شويد كار بيشتري بر روي سرويس انجام دهيد و شروع به دادن خطاهاي بيشتر كنيد. امروز، مجبور شدم از همه نظر تنوع ايجاد كنم. قدرت، اسلايس، سرويس زدن به جهت هاي مختلف.”

در مسابقه نوبت شب گروه دوم، فيناليست سال 2009 و سيد ششم، خوان مارتين دل پوترو رقابت براي صعود به مرحله بعد را با برد 6-0, 6-4 مقابل يانكو تيپسارويچ آغاز كرد. حالا دل پوترو ركورد 4 پيروزي و بدون شكست را روبروي تيپسارويچ دارد و در اين فصل 64 برد و 14 باخت داشته كه چهار عنوان قهرماني در ميان آن ها ديده مي شود.
دل پوترو فقط پنج امتياز سرويس را در ست نخست از دست داد در حالي كه تيپسارويچ 2 تا از 13 امتياز سرويس دوم را كسب كرد و 11 خطا داشت. تيپسارويچ گيم دوازده امتيازي و نه دقيقه اي آغازين در ست دوم را به دست آورد تا هياهوي تماشاگران شنيده شود، اما دل پوترو از فرصت خود در گيم پنجم استفاده كرد تا مقاومت بازيكن صرب به پايان برسد و در 77 دقيقه برنده شد.

تيپسارويچ ركورد 1 برد و 4 باخت را در اين تورنومنت دارد. او گفت: “نمي خواهم بهانه شكست را بيماريم بدانم. عموما حس خوبي دارم. مشكل اينست كه بيمار بودم و اخيرا نتوانستم خيلي بازي كنم. متاسفم كه بهترين تنيسم را اينجا در لندن، جايي كه شايد بهترين تورنومنت سال است نمايش نمي دهم. ولي سخت جنگيدم تا به اين تورنومنت راه پيدا كنم. براي يك بازي ديگر تمام تلاشم را خواهم كرد.”

دل پوترو در ديداري كه توسط 17,641 تماشاگر از نزديك ديده شد، شش ضربه ايس زد و 84 درصد امتيازهاي سرويس اول را به دست آورد. او پس از پايان مسابقه با هموطنش و مهاجم تيم فوتبال منچستر سيتي، سرجيو آگوئرو در زمين بازي كرد.
خوان: “خوشحالم كه امشب يانكو را شكست دادم. به نسبت بازي اولم مقابل فرر خيلي بهتر بودم. پيروزي در دو ست در بازي بعدي به من شانس بيشتري مي دهد. مي دانم كه براي غلبه بر راجر بايد خيلي بهتر از امروز و مسابقه اولم باشم.”

براي ديدن گالري عكس روز چهارم مسابقات فينال تور حرفه اي مردان به صفحه فيسبوك ما سر بزنيد.

ویرایش توسط Nima93 : 11-10-2012 در ساعت 03:53 PM
26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
باركليز , جوكويچ , فدرر , فرر , ماري

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)