بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > مسترز پاریس (BNP Paribas Masters)

مسترز پاریس (BNP Paribas Masters)

8-14 آبان - پاریس، فرانسه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-30-2012, 10:57 AM   #1
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض اخبار مسابقات مسترز پاريس

شروع خوب فرانسوي ها در خانه؛ سيمون، بنتو و پير به دور دوم صعود كردند

نفر بيستم رنكينگ تنيس مردان، ژيل سيمون، تماشاگران ميزبان را با پيروزي 7-5, 6-1 مقابل ماركوس باقداتيس در مرحله اول مسابقات مسترز پاريس به وجد آورد. بازيكن فرانسوي 12 تا از 13 امتياز نهايي را به خود اختصاص داد و چهار مرتبه حريفش را بريك كرد. او با اين برد ركورد اين فصل را به 41 پيروزي و 24 شكست ارتقا داد كه قهرماني در تورنومنت خاك رس بخارست آن را برجسته مي كند. حريف دور بعدي سيمون، ويكتور هانسكو خواهد بود كه پس از كناره گيري راجر فدرر از مسابقات به جدول اصلي راه يافت.
سيمون: “به نظرم فرصت خوبي برايم است. سعي مي كنم از آن استفاده كنم. حريفم را به خوبي مي شناسم. مي دانم انتظار چه چيزي را بايد داشته باشم. دوست دارم برابر راجر بازي كنم، ولي از اين مسابقه خيلي خوشحالم.”
آندرياس سپي از ايتاليا به سختي جنگيد تا در 1 ساعت و 50 دقيقه، 6-2, 2-6, 7-6(5) از سد مارتين كليزان بگذرد. سپي 12 ضربه ايس زد و چهار تا از هفت فرصت بريك را به ثمر نشاند و
38ـُمين برد اين فصل را به دست آورد. او در مرحله دوم مقابل توماس برديچ قرار مي گيرد. راه يافته به يك چهارم نهايي بازل در هفته گذشته، كوين اندرسون فقط 13 امتياز سرويس را واگذار كرد و 6-2, 6-1 توماس بلوچي را شكست داد. اندرسون بلند قامت با سيد دوازدهم، ريشارد گاسكه بازي مي كند.
در نيمه پايين جدول، كارلوس برلاك هفت تا از هشت فرصت بريك را ناكام گذاشت و پس از حدود 2 ساعت، دنيس ايستومين را با نتيجه 7-6(2), 6-2 مغلوب كرد و به ديدار سيد شانزدهم، استانيسلاس واورينكا مي رود. در همين حال، جولين بنتو در نبردي تمام فرانسوي با سيد ششم و فيناليست سال گذشته، جو ويلفرد سونگا روبرو مي شود. بنتو مقابل 14 ضربه ايس ويكتور ترويسكي مقاومت كرد تا حريف صرب خود را 6-4, 7-5 از پيشرو بردارد.
همچنين ميخائيل يوژني پس از شكست 6-4, 6-3 برابر مارسل گرانويرز مجبور شد براي به دست آوردن 400ـُمين پيروزي دوران بازيش تا فصل 2013 صبر كند. بازيكن روس هم اكنون ركورد 399 برد و 288 باخت را دارد. هموطن گرانويرز، آلبرت راموس هم نبرد تمام اسپانيايي مقابل فلسيانو لوپز را 7-6(5), 6-4 به سود خود پايان داد.
در ديگر بازي هاي انجام شده در روز اول رقابت ها، بنوا پير فرانسوي در 86 دقيقه، 6-3, 6-4 پابلو آندوخار را حذف كرد. يرزي يانويچ 91 درصد امتيازات سرويس اول را كسب كرد و 7-6(5), 6-4 بر فيليپ كولشرايبر غلبه كرد و آلخاندرو فايا سه مرتبه سرويس را بريك كرد تا 7-6(3), 6-2 مقابل فلورين ماير پيروز شود.

براي مشاهده گالري عكس روز نخست مسابقات مسترز پاريس، مي توانيد از صفحه فيسبوك تنيس تاكرز بازديد كنيد.
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
34 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-01-2012, 11:34 AM   #2
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

شب ترسناك نواك؛ كنار رفتن سيد دوم از رقابت ها

روز چهارشنبه و در دور دوم مسابقات تنيس مسترز پاريس، سم كوئري آمريكايي بزرگترين پيروزي دوران بازيش را مقابل قهرمان سال 2009 و سيد دوم، نواك جوكويچ با نتيجه 0-6, 7-6(5), 6-4 رقم زد. بعد از كسب فقط 10 امتياز در ست 20 دقيقه اي نخست، كوئري بازگشت و به كمك 18 ضربه ايس و ناكام گذاشتن 6 تا از 10 فرصت بريك، اولين برد خود مقابل يك بازيكن حاضر بين 10 نفر برتر در 12 ماه گذشته (تورنومنت والنسيا 2011، با غلبه بر سونگا) را به دست آورد.
هنگامي كه از او پرسيدند احساسش بعد از عقب افتادن يك ست و 2-0 چگونه بود، كوئري پاسخ داد: “كمي مايه شرمساري بود. به سمت تيمم رفتم و گفتم ‘اميدوارم بتوانم دو گيم در اين ست به دست آورم.’ به محض اينكه دو گيم كسب كردم، به نحوي آرام شدم. اينگونه بودم كه ‘خب، اين تمام چيزيست كه مي خواهم.’ ولي در ادامه اعتماد به نفس به دست آوردم و بهتر سرويس زدم و كمي بيشتر هجومي بودم.”
جوكويچ كه به مناسبت جشن هالوين با ماسك ترسناك يكي از شخصيت هاي فيلم جنگ ستارگان وارد زمين شد، پس از شكست گفت: “مي دانم كه مشكل اصلي انرژي من بود، در ست دوم اصلا وجود نداشت. واقعا حس كردم كه سطح بازيم افت كرد. در هر گيم مشكل داشتم، ولي نكته مثبت اينست كه براي استراحت زمان دارم. چند هفته گذشته برايم خيلي دشوار بوده. درگيري هاي ذهني زيادي داشتم، مشكلاتي به وجود آمد...”
كوئري در دور سوم با سيد چهاردهم، ميلوش راونيچ ديدار خواهد كرد. بازيكن كانادايي در دو ساعت و نه دقيقه به كمك 26 ضربه ايس موفق شد 6-7(4), 7-6(4), 6-3 جرمي شاردي را مغلوب كند.

هموطن كوئري، جان ايزنر، شانس كم خود براي حضور در مسابقات فينال تور جهاني لندن را از دست داد. مايكل لودرا فرانسوي كه با سهميه وايلد كارد در پاريس شركت كرده، در 79 دقيقه،
6-4, 7-6(5) از سد ايزنر گذشت. او تنها فرصت بريك را به ثمر نشاند و 84 درصد امتيازات سرويس را به خود اختصاص داد. لودرا به مصاف سيد هفتم، خوان مارتين دل پوترو مي رود كه يازدهمين ديدار پياپي خود را با پيروزي پشت سر گذاشت. او شش مرتبه آلخاندرو فايا را بريك كرد و 6-2, 6-2 به دور بعد صعود كرد.
دل پوترو: “احساس خستگي مي كنم، ولي اين تورنومنت خيلي خوب است. تورنومنت بزرگيست و من آماده ام كه مانند بازل و وين بيشترين تلاشم را انجام دهم. امروز واقعا خوب بازي كردم. فردا ديدار سختي مقابل يك بازيكن فرانسوي دارم.”
در همين قسمت از جدول مسابقات، دو بازيكن اسپانيايي به دور سوم رسيدند. سيد چهارم، داويد فرر كه حضور خود را در لندن قطعي كرده، فقط يك برد ديگر با بهترين عملكردش در تورنومنت فاصله دارد. راه يافته به يك چهارم نهايي 2005، 2007 و 2009، هموطنش مارسل گرانويرز را 6-1, 6-3 در 78 دقيقه حذف كرد. نيكولاس آلماگرو هم در نبرد حضور در لندن باقي ماند و 7-6(1),
6-7(4), 6-3 از سد آلبرت راموس گذشت تا ديدار تعيين كننده را با جو ويلفرد سونگا برپا كند. پيروزي سونگا در اين مسابقه او را به عنوان هفتمين بازيكن حاضر در لندن معرفي خواهد كرد و اميد آلماگرو براي كسب هشتمين سهميه را از بين مي برد.

در نيمه بالايي جدول، مرد شماره 3 تنيس جهان، اندي ماري 12 ضربه ايس زد تا ديدار آغازين خود را در يك ساعت و 32 دقيقه با نتيجه 7-5, 6-3 برابر پل آنري متيو پشت سر بگذارد. ماري كه تا كنون موفق نشده از مرحله يك چهارم نهايي اين مسابقات فراتر برود، به دنبال كسب اولين قهرماني مسترز اين فصل خود است.
اندي: “خوب سرويس زدم. در شروع مسابقه خيلي خوب ريترن نمي كردم. با زمان بندي ضرباتم كمي مشكل داشتم. سطح زمين را سريع تر از چيزي كه چهار يا پنج روز پيش بود مشاهده كردم. كمي با اين موضوع هم مشكل داشتم. به شادابي آغاز فصل نيستم، ولي حس خوبي دارم، بهتر از فصل گذشته در همين تورنومنت و قطعا اين مثبت است.”
در ديگر بازي هاي انجام شده، سيد هشتم 6-4, 7-6(0) ايگور سيسلينگ را حذف كرد تا 30ـُمين پيروزي اين فصل بر روي زمين هاي هارد (56 برد و 24 باخت در مجموع فصل) را ثبت كند. او براي رسيدن به يك چهارم نهايي خوان موناكو را روبروي خود مي بيند كه در دو ست 7-6(4), 6-2 گريگور ديميتروف را شكست داد. همچنين سيد دوازدهم و راه يافته به نيمه نهايي 2007 (شكست از نلبنديان)، ريشارد گاسكه در مقابل 13 ضربه ايس و كسب 75 درصد امتيازات سرويس حريف اهل آفريقاي جنوبي خود، كوين اندرسون نتوانست مقاومت كند و 7-6(5), 4-6, 6-1 نتيجه را واگذار كرد.

گالري عكس روز سوم مسابقات را مي توانيد از صفحه فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.
25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-02-2012, 12:23 PM   #3
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

قدرتي براي حساب شدن؛ ماري قرباني يانويچ شد

يرزي يانويچ جوان به تورنومنت رويايي خود ادامه مي دهد. بعد از ظهر پنج شنبه در پاريس، بازيكن لهستاني يك مچ پوينت را ناكام گذاشت تا نخستين پيروزي خود بر يك بازيكن حاضر بين 10 نفر برتر را مقابل قهرمان آزاد آمريكا، اندي ماري رقم بزند. ماري در ست دوم برتري 7-5, 5-4, 40/30 را بر روي سرويس خود داشت اما نتوانست از فرصت خود براي پايان دادن به مسابقه استفاده كند. يانويچ در ادامه سطح بازيش را بالا برد و پس از بردن تايبريك، دو بار حريفش را بريك كرد تا در 2 ساعت و 25 دقيقه، 5-7, 7-6(4), 6-2 به پيروزي برسد. يانويچ 22 ضربه ايس زد و 83 درصد امتيازهاي سرويس اولش را به دست آورد.
تنيس باز 21 ساله كه از جدول مقدماتي به دور اصلي رقابت ها صعود كرده، گفت: “اين غير قابل باورترين روز زندگيم است. من قهرمان المپيك و آزاد آمريكا را شكست دادم. اندي ماري را شكست دادم. حس باورنكردني دارم. هنوز اين حس را دارم كه در چند دقيقه آينده بيدار مي شوم و همه آن رفته. ولي از سوي ديگر بايد اين را باور كنم چون فردا يك مسابقه ديگر دارم، پس بايد آماده باشم. مهم نيست امروز چه اتفاقي رخ داد، بايد فردا وظيفه ام را انجام دهم.”
ماري براي سومين تورنومنت متوالي مسابقه خود را بعد از رسيدن به مچ پوينت از دست داد. او در نيمه نهايي توكيو (برابر راونيچ) و فينال شانگهاي (برابر جوكويچ) هم به همين صورت شكست خورد. او گفت: “وقتي براي پايان دادن به بازي سرويس زدم، گيم خوبي را بازي نكردم و چند ضربه را از دست دادم. او شايد از آنجا كمي اعتماد به نفس كسب كرد و شروع به ارائه بازي بهتر كرد. تايبريك خوبي داشت، هجومي بازي كرد.”
يانويچ براي صعود به مرحله نيمه نهايي يانكو تيپسارويچ را پيشرو دارد. بازيكن صرب دو تا از سه فرصت بريك را به ثمر نشاند و فقط هشت امتياز بر روي سرويس اول واگذار كرد تا 6-3, 3-6, 6-3 خوان موناكو را مغلوب كند. بنابراين با توجه به نتايج به دست آمده در بازي هاي امروز، تيپسارويچ آخرين سهميه مسابقات فينال تور جهاني لندن را به خود اختصاص داد.
سيد پنجم و قهرمان سال 2005، توماس برديچ برابر 15 ضربه ايس كوين اندرسون مقاومت كرد تا 59ـُمين پيروزي اين فصل را بعد از دو ساعت و 13 دقيقه با نتيجه 1-6, 6-3, 6-4 جشن بگيرد. او در دور بعدي با ژيل سيمون روبرو مي شود كه پس از كناره گيري كي نيشيكوري به علت مصدوميت مچ پاي راست راهي دور يك چهارم نهايي شد.

در نيمه پايين جدول، جو ويلفرد سونگا در ديداري كه هيچ بريك سرويسي در خود نديد، 10 ضربه ايس زد و 80 درصد سرويس هاي اولش را به امتياز تبديل كرد تا در 1 ساعت و 45 دقيقه، 7-6(4), 7-6(3) سيد يازدهم، نيكولاس آلماگرو را از پيشرو بردارد و به عنوان هفتمين بازيكن حاضر در فينال تور جهاني معرفي شود.
سونگا به دنبال سومين فينال خود در پاريس است. او كه چهار سال پيش تنها عنوان قهرماني مسترز خود را در اين تورنومنت كسب كرد، گفت: “چيزي كه درباره اين مسابقه دوست داشتم اين بود كه حس كردم واقعا مي خواهم خوب كار كنم و خيلي جنگيدم، مانند يك ببر. باور ندارم كه خيلي خوب بازي كردم. نكته مثبت اينست كه مي جنگم و مشتاق هستم كه خوب بازي كنم. گاهي اوقات خوب بازي نمي كنيد، ولي در ادامه بهتر و بهتر مي شويد. اميدوارم بازي بعدي حتي از اين هم بهتر باشد.”
در مرحله بعد، سونگا به مصاف سيد چهارم و قهرمان هفته گذشته والنسيا مي رود. داويد فرر پنج تا از 14 فرصت بريك را به دست آورد و 46 درصد امتيازات ريترن را كسب كرد تا 6-2, 4-6, 6-2 استانيسلاس واورينكا را حذف كند.

وايلد كارد فرانسوي، مايكل لودرا كه از زمان صعود به دور دوم رولند گاروس در ماه مي موفق نشده بود ديداري را به سود خود به پايان برساند، عملكرد خوبش در تورنومنت خانه را ادامه داد و روند 11 پيروزي پياپي خوان مارتين دل پوترو در مسابقات داخل سالن را متوقف كرد. بازيكن 32 ساله در چهار ديدار قبلي خود مقابل سيد هفتم رقابت ها شكست خورده بود اما امروز فقط 10 امتياز سرويس را از دست داد تا در 69 دقيقه، 6-4, 6-3 به پيروزي برسد.
لودرا: “قبل از تورنومنت مي دانستم كه خوب بازي مي كنم. ولي حالا كه فكر مي كنم، درباره اينكه بتوانم ايزنر و دل پوترو را شكست دهم مطمئن نبودم. درست است كه شرايط سريع تر شده، پس امروز خيلي خوب سرويس زدم. دل پوترو سرويس را خوب ريترن مي كند، ولي چون امروز خيلي خوب سرويس زدم نتوانست كاري انجام دهد. وقتي سلاح هاي مورد علاقه ام كار مي كنند، بازي كردن مقابلم دشوار است.“
لودرا به ديدار كوئري خواهد رفت. سيد چهاردهم، ميلوش راونيچ كانادايي اميد حضور در لندن را بعد از شكست 6-3, 7-6(1) مقابل سم كوئري رو به پايان ديد. با وجود ثبت 1000ـُمين ضربه ايس اين فصل خود، راونيچ سرويس را در گيم هشتم ست نخست از دست داد و نتوانست در تايبريك با حريفش برابري كند.

گالري عكس روز چهارم مسابقات را مي توانيد در صفحه فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.
26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-03-2012, 11:42 AM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

سيمون، يك گام نزديك تر به هدف بزرگ

ژيل سيمون فرانسوي با پيروزي 6-4, 6-4‌ برابر سيد پنجم، توماس برديچ براي نخستين بار به مرحله نيمه نهايي رقابت هاي مسترز پاريس رسيد. پس از واگذاري ست اول، برديچ در ابتداي ست دوم با بريك جلو افتاد و فرصت برتري 4-0 را هم داشت. اما سيمون جنگيد و شش تا از هفت گيم پاياني را به خود اختصاص داد تا پنجمين برد در هفت رويارويي با برديچ را ثبت كند. سيمون 27 ساله به دنبال دومين ديدار نهايي مسترز دوران بازيش است. چهار سال پيش، او در فينال مسابقات مسترز مادريد از اندي ماري شكست خورد.
سيمون: “خوشحالم كه امسال در اين تورنومنت خوب بازي مي كنم، چون وقتي جوان بودم در نزديكي اينجا بزرگ شدم و براي تماشاي تورنومنت مي آمدم. تورنومنت ويژه اي برايم است. هميشه خواسته ام كه اينجا خوب كار كنم. تا امروز، هروقت به اينجا آمدم خيلي بد بازي كردم پس سعي دارم از امسالم در پاريس لذت ببرم.”

حريف بعدي سيمون، نخستين بازيكن لهستاني تاريخ است كه به نيمه نهايي يك تورنومنت مسترز صعود كرده. يك روز پس از غلبه بر مرد شماره 3 تنيس جهان، يرزي يانويچ به زمين مسابقه بازگشت و در حالي كه 3-6, 6-1, 4-1 مقابل يانكو تيپسارويچ پيش بود، به علت بيماري و كناره گيري حريفش به دور بعد صعود كرد.
يانويچ گفت: “در ست دوم و سوم بهترين تنيس زندگيم را بازي كردم. نمي دانستم كه مي توانم اينقدر خوب بازي كنم. واقعا برايم ساده نيست كه بفهمم در حال حاضر چه اتفاقي در زندگيم رخ مي دهد. اكنون بهترين تنيس زندگيم را ارائه مي دهم و اميدوارم فردا حتي بهتر ازين باشم. نمي دانم از خودم انتظار چه چيزي را بايد داشته باشم، اما اميدوارم فردا تورنومنت برايم به پايان نرسد.”

در ديگر سوي جدول رقابت ها، شماره 5 تنيس جهان، داويد فرر در نبرد كسب اولين عنوان مسترز خود باقي ماند و قهرمان سال 2008 و فيناليست فصل قبل، جو ويلفرد سونگا را در 80 دقيقه با نتيجه 6-2, 7-5 از پيشرو برداشت. در سومين ديدار رودرروي اين دو، فرر حتي يك فرصت بريك را به سونگا نداد و سه بار بريك را به دست آورد تا هشتمين پيروزي پياپي خود را جشن بگيرد.
براي حضور در فينال، فرر بايد از سد مايكل لودرا بگذرد. لودرا 13 ضربه ايس زد و هر پنج فرصت بريك را ناكام گذاشت تا سم كوئري آمريكايي را 7-6(4), 6-3 بعد از 80 دقيقه شكست دهد. بازيكن فرانسوي در چهار مسابقه اين هفته خود حتي يك بار هم سرويسش را از دست نداده.

گالري عكس مرحله يك چهارم نهايي مسابقات را مي توانيد در صفحه فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.
قدیمی 11-04-2012, 12:43 AM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

21 شكست ناپذير؛ حماسه يانويچ ادامه دارد

بعد از پيروزي 6-4, 7-5 برابر ژيل سيمون در مرحله نيمه نهايي رقابت هاي تنيس مسترز پاريس، يرزي يانويچ به دنبال كامل كردن هفته باورنكردني خود خواهد بود. بازيكن 21 ساله لهستاني در جريان مسابقه 89 دقيقه اي 12 ضربه ايس داشت و حتي يك فرصت بريك هم به حريفش نداد. يانويچ اولين بازيكن بعد از هارل لوي (صعود به فينال تورنتو 2000 و شكست از مارات سافين) است كه در نخستين تورنومنت مسترز خود به ديدار نهايي صعود مي كند.
يرزي: “من به اينجا آمدم تا فقط در دور مقدماتي بازي كنم و ناگهان پس از چند روز در فينال هستم. نمي دانم چگونه اين كار را انجام دادم ولي ديدار نهايي فردا منتظرم است. امروز هنگامي كه به مچ پوينت رسيدم، حس عجيبي داشتم. كمي عصبي بودم ولي حس باورنكردني بود. چند لحظه قبل از اين مچ پوينت به خودم گفتم چيزي را تغيير ندهم، فقط به خوبي قبل بازي كنم. و اين كار را كردم. مسابقه را با ضربه دراپ شات پايان دادم (با خنده).”

سيمون 27 ساله كه از صعود به دومين فينال مسترز دوران بازيش باز ماند، پس از مسابقه گفت: “اصلا تعجب برانگيز نبود. با بازيكني روبرو شدم كه در حال حاضر كاملا اعتماد به نفس دارد. او بازي مي كند و همزمان با بازيش لذت مي برد. هر ضربه را با تمام قدرتش مي زند. اين چيزي از بازيش است كه در ديدارهاي قبلي ديدم و از ديدن بازي امروزش مقابل خودم متعجب نشدم. ريترن كردن مقابل او خيلي دشوار است. معمولا من بايد يكي از بهترين ريترن هاي تور را داشته باشم و امروز نتوانستم چنين كاري را انجام دهم.”
يانويچ در اين فصل به دور سوم ويمبلدون (شكست از ماير) و يك چهارم نهايي مسكو (شكست از بلوچي) صعود كرد. او قصد دارد به عنوان نخستين قهرمان لهستاني يك تورنومنت مسترز و اولين لهستاني قهرمان در تور پس از وُيتك فيباك (در مسابقات شيكاگو 1982) معرفي شود.
او ادامه داد: “من هميشه با اعتماد به نفس بوده ام ولي آرزويم حضور بين 100 نفر برتر بود. امسال به 100 نفر برتر وارد شدم ولي هيچ وقت انتظار چنين چيزي را نداشتم.”

اما بدون توجه به نتيجه ديدار پاياني، برنده براي اولين بار در يك تورنومنت مسترز پيروز مي شود چرا كه داويد فرر هم تا كنون در اين سطح قهرمان نشده. سيد چهارم رقابت ها 10 تا از 11 فرصت بريك را ناكام گذاشت تا سومين برد خود مقابل مايكل لودرا را در يك ساعت و 50 دقيقه و با نتيجه 7-5, 6-3 به دست آورد. بازيكن اسپانياي در حالي گام به چهارمين فينال مسترز خود مي گذارد كه كارش را در مونت كارلو و رم 2010 و شانگهاي 2012 با شكست پايان داد. او با 123 پيروزي در رقابت هاي مسترز و بدون كسب قهرماني از اين نظر يك ركورد را در تور مردان دارد.
فرر: “حس خوبي دارم. خيلي خوشحالم چون به فينال رسيدم. فردا ديدار خيلي سختي خواهد بود چون حريفم خيلي خيلي خوب بازي مي كند. ولي تمام تلاشم را براي شكست دادنش
مي كنم. قطعا امسال بهترين فصل دوران بازيم بوده. هيچ وقت موفق نشده بودم شش قهرماني در يك فصل به دست آورم. اگر فردا پيروز شوم، به هفت تبديل مي شود. به اين خاطر خيلي خوشحالم. مسابقات زيادي را بردم.”

براي مشاهده گالري عكس مرحله نيمه نهايي مسابقات مسترز پاريس، مي توانيد از صفحه فيسبوك تنيس تاكرز بازديد كنيد.
قدیمی 11-05-2012, 12:41 AM   #6
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

بي رحم در برسي؛ اولين قهرماني مسترز فرر

روز يكشنبه در پاريس، داويد فرر اولين عنوان قهرماني مسترز خود را با غلبه 6-4, 6-3 بر يرزي يانويچ به دست آورد. فرر 30 ساله اولين بازيكن خارج از 4 نفر برتر پس از رابين سودرلينگ (مسترز پاريس 2010) است كه در يك تورنومنت مسترز برنده مي شود. بازيكن اسپانيايي در گذشته سه بار در ديدار نهايي مسابقات مسترز رم 2010 و مونت كارلو 2011 (هردو شكست از نادال) و شانگهاي 2011 (شكست از ماري) ناكام مانده بود. او اكنون با 10 پيروزي و دو قهرماني متوالي وارد مسابقات فينال تور مردان در لندن مي شود.
فرر: “پيروزي در يك تورنومنت مسترز رويايي بود كه به واقعيت پيوست. تا به حال در چنين سطحي قهرمان نشده بودم و از فرصتم استفاده كردم، چون اندي ماري، رافائل نادال، راجر فدرر يا نواك جوكويچ حاضر نبودند. رم، مونت كارلو و شانگهاي بود... اين بار پايان خوشي داشت و پاداش نهايي براي بهترين فصل دوران بازيم بود. در دو هفته گذشته خيلي خوب بازي كردم.”

يانويچ 21 ساله فرصت بريك كردن فرر را در گيم نهم از دست داد و اسپانيايي در استفاده كردن از فرصتش در گيم بعدي سريع عمل كرد تا به كمك خطاي فورهند حريفش ست نخست را به سود خود پايان دهد. بريك سرويس در آغاز ست دوم بين بازيكنان تبادل شد. فرر پس از ناكام گذاشتن دو فرصت بريك در گيم قبلي سرويسش، بريك تعيين كننده را در گيم ششم كسب كرد و در
87 دقيقه پيروز از زمين خارج شد.

يانويچ كه براي حضور در فينال از جدول مقدماتي صعود كرد و در ادامه اندي ماري و يانكو تيپسارويچ را قرباني خود كرد، در رنكينگ هفته آينده حدودا در رتبه 26 قرار خواهد گرفت. او اين فصل را با رتبه 221 شروع كرده بود.
يانويچ: “اين پنجمين بازي او بود و هشتمين بازي من. واقعا خسته بودم. تقريبا از پا در آمده بودم. من فقط يك انسان هستم، و باز هم خوشحالم كه به فينال رسيدم. امروز داويد تنيس خيلي خوبي ارائه داد. به اندازه كافي خوب بود كه من را شكست دهد. او واقعا باتجربه است. اصلا عصبي نشد. حالا اعتماد به نفس بالايي دارم. آموختم كه اگر قلب بزرگي داشته باشيد و بخواهيد كار شگفت انگيزي انجام دهيد و برايش بجنگيد، شانس زيادي براي به دست آوردنش داريد.”

گالري عكس روز پاياني مسابقات را مي توانيد در صفحه فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.

20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-05-2012, 09:30 AM   #7
navid_federer
Junior Member

پستها: 8
سپاس: 2
در 4 پست 11 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: federer

بچه ها چرا تو رنکینگ جدید از امتیازات راجر فدرر تقریبا 2000 امتیاز کم شده؟ مگه نباید 1000 امتیاز کم بشه؟
navid_federer آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
جوكويچ , ماري , مسترز , پاريس

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش