بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > مسترز مادرید (Mutua Madrid Open)

مسترز مادرید (Mutua Madrid Open)

18-24 اردیبهشت - مادرید، اسپانیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-07-2012, 09:53 PM   #1
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

پستها: 3,313
سپاس: 16,491
در 3,306 پست 31,684 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض اخبار مسابقات آزاد مادرید

پیروزی یوژنی در آغاز تورنمنت، پیشرفت آزارنکا، شاراپووا و کویتوا

C7FCE9D02D1246458F1B8FA877660224.ashx.jpg
Nicolas Almagro improved to a 5-0 mark against Santiago Giraldo

میخائیل یوژنی، شماره 34 جهان با پیروزی برابر خاویر مارتی وایلدکارد اسپانیایی، به دور دوم مسابقات آزاد مادرید راه یافت. روسی پس از 5 بار شکستن سرویس حریف از شش فرصت و 75 دقیقه زمان با نتیجه 3-6 و 2-6 به برتری رسید.

یوژنی 29 ساله رکورد فصل خود را به 5-13 بهبود بخشید. برجسته ترین پیروزی او در زاگرب (شکست لاکو) در ماه فوریه رقم خورد. این هشتمین عنوان دوران حرفه ای اش بود.

ویکتور ترویسکی صربستانی نیز در سه ست 1-6 6-4 1-6 بر دونالد یانگ وایلدکارد امریکایی غلبه کرد تا به دهمین پیروزی این فصل دست یابد.

نیکلاس الماگرو سید شماره 11 در تای بریک ست نخست برابر جیرالدو چهار بار مقاومت نشان داد اما در نهایت نتیجه را 7-6(5) واگذار کرد. پس از ان اسپانیایی جریان بازی را در دست گرفت و دوبار در ست دوم و یک بار در ست نهایی سرویس کلمبیایی را شکست تا 3-6 و 3-6 به برتری برسد. با 17ــمین پیروزی فصل بر روی زمین های خاک رس، او بیش از هر بازیکن ای تی پی صاحب برد شده است.

رایان هریسون وایلدکارد امریکایی نیز که برای اولین بار در مادرید ظاهر می شود به دو تای بریک نیاز داشت تا در جشن تولد بیست سالگی‌اش سرگئی استاخوفسکی اوکراینی را با شکست بدرقه کند. پس از یک ساعت و 53 دقیقه، هریسون در راند بعد به مصاف سونگا از فرانسه می رود.

در بخش زنان نیز پترا کویتوا مدافع عنوان قهرمانی و سرینا ویلیامز از امریکا به راحتی حریفان خود را مغلوب کردند.

در روز گذشته، وزنیاکی شماره یک سابق جهان برای پیشروی در مادرید پس از سه ساعت مبارزه و غلبه بر مچ پای راست آسیب دیده، پرواک قزاق را (7)6-7 6-3 4-6 شکست داد. حریف بعدی او مونا بارتل از آلمان خواهد بود.

ازارنکا، فینالیست فصل پیش در دیداری دشوار کوزنتسوای قدرتمند را شکست داد. این اولین پیروزی شماره یک جهان در خاک رس برابر روسی بود.

شاراپوا پس از پیروزی در اشتوتگارت، مشکلی در مقابل بگو نداشت.

کویتوا در بازی برابر اراکوویچ از نیوزیلند تنها پنج گیم واگذار کرد.

در اخرین دیدار امشب در مانولو سانتانا، وینس ویلیامز به دیدار انجلیک کربر آلمانی می رود.

در یکی از دیدارهای بخش مردان که دیروز برگزار شد، داویدنکو در دو ست (4)6-7 3-6 کارلوویچ را از پیش روی برداشت تا حریف نادال اسپانیایی شود. این دیدار روز چهارشنبه انجام خواهد شد.

AsTrHGhCEAA3iKr.jpg

ویرایش توسط M∂hdi : 05-07-2012 در ساعت 10:04 PM
M∂hdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
29 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-09-2012, 01:55 AM   #2
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

جهنم آبي؛ زمين هاي مادريد تحت انتقاد شديد بازيكنان

نواك جوكويچ در اولين ديدار خود بر روي خاك رس آبي مادريد به سختي آزمايش شد.مرد شماره 1 تنيس جهان در سه ست و با نتايج 6-2, 2-6, 6-3 دنيل خيمنو تراور را شكست داد.بازيكن
24 ساله كه شش سال پيش تنها رويارويي خود در زمين خاك با تراور را واگذار كرده بود، دو مرتبه سرويسش را از دست داد ولي 82 درصد امتيازات سرويس اول را كسب كرد تا در 1 ساعت و
47 دقيقه برنده شود.
جوكويچ پس از بازي به شدت از زمين اصلي مسابقات انتقاد كرد و گفت با زمين هاي تمريني كه قبل از تورنومنت در آن ها تمرين كرده متفاوت بوده.
او گفت: “از نظر من اين تنيس نيست.من يا با كفش فوتبال مي آيم يا Chuck Norris را دعوت مي كنم تا به من نشان دهد چگونه در اين زمين بازي كنم.حركت كردن در زمين اصلي غير ممكن است.من در كل مسابقه پنج ضربه زدم.در باقي آن، فقط سعي مي كردم توپ را در زمين نگه دارم.وقتي بر روي خاك قرمز ليز مي خوريد، اين حس را داريد كه مي توانيد متوقف شويد و گام خود را بازيابي كنيد.ولي اينجا، هر كاري كه انجام دهيد...هميشه ليز مي خوريد.من حتي از يك بازيكن – زن يا مرد – نشنيده ام كه بگويد ‘خاك آبي را دوست دارم.’”

بازيكن صرب در دور سوم به مصاف برنده مسابقه بين يورگن ملزر و استانيسلاس واورينكا خواهد رفت.ملزر اتريشي موفق شد سيد سيزدهم و اميد كشور ميزبان، فليسيانو لوپز را 3-6, 7-6(6), 6-4 حذف كند و گام به دور بعدي بگذارد.در طول مسابقه 130 دقيقه اي، هر دو بازيكن 10 ضربه ايس زدند و دو بار سرويس را بريك كردند.استانيسلاس واورينكا سويسي هم 14 ايس زد و در
82 دقيقه، 6-4, 7-6(3) بر اليور روكوس غلبه كرد.
ميلوس راونيچ ديدار جذاب دور دوم با راجر فدرر را برپا كرد.بازيكن كانادايي پس از راه يابي به نيمه نهايي بارسلونا به اين مسابقات آمده و با استفاده از 16 ضربه ايس و كسب 87 درصد امتيازات سرويسش، پس از 75 دقيقه، 6-4, 6-4 ديويد نلبنديان را مغلوب كرد.ژيل سيمون فرانسوي در تكرار نتيجه فينال مسابقات بخارست موفق بود و 6-7(1), 6-3, 6-3 مقابل فابيو فونيني به پيروزي دست يافت.هموطن او، ريشارد گاسكه چندين فرصت مچ پوينت را از دست داد ولي در پايان پس از 2 ساعت و 43 دقيقه، 4-6, 6-4, 7-6(5) توماس بلوچي را از پيش رو برداشت.
نفر يازدهم رده بندي مردان، خوان مارتين دل پوترو، در بازي آغازين خود خيره كننده بود و فقط يك بار سرويسش را از دست تا در نهايت 6-4, 6-2 فلورين ماير را حذف كند.بازيكن آرژانتيني چند روز پيش جام قهرماني مسابقات استوريل را براي دومين سال متوالي بالاي سر برد و اكنون ركورد 28 برد و 6 باخت را دارد.

دل پوترو: “من امروز خيلي خوب بازي كردم.بازي كردن دو روز بعد از فينال استوريل سخت بود ولي نمايش خوبي داشتم.با توجه به سطح فعليم تغيير دادن سطح زمين دشوار است ولي براي بازي كردن آماده ام و از اين تورنومنت لذت مي برم.هر چه پيش مي رفتم حس بهتري داشتم و مسابقه را با حس خيلي خوبي به پايان بردم، خيلي بهتر از ابتداي آن.”
در ديگر بازي هاي مهم روز سه شنبه، سيد ششم، توماس برديچ حضور خود در دور سوم را با شكست دادن 6-4, 6-3 كوين اندرسون رقم زد.بازيكن چك تبار 11 ايس داشت و يك مرتبه در هر ست حريفش را بريك كرد.او ماه گذشته به نيمه نهاي مسترز مونت كارلو صعود كرد (شكست از جوكويچ).فرناندو ورداسكو كه در مادريد زندگي مي كند، براي راه يابي به دور دوم مشكلي نداشت و 7-5, 6-2 بر دنيس ايستومين غلبه كرد.او در اين فصل به فينال مسابقات خاك رس آكاپولكو (شكست از فرر) و نيمه نهايي بارسلونا (شكست از نادال) رسيده و ركورد 16 پيروزي و
9 شكست را دارد.
فيناليست هفته گذشته مونيخ، مارين چيليچ، ديدار مرحله بعد را با جان ايزنر برگزار مي كند.چيليچ هر 7 فرصت بريك سرويس را ناكام گذاشت تا در 78 دقيقه 6-3, 6-3 آلبرت مونتانيس را از پيش رو بردارد.اما قهرمان مسابقات مونيخ به همين اندازه خوش شانس نبود.فيليپ كولشرايبر آلماني در مقابل سيد دوازدهم، گائل مونفيس نتيجه را واگذار كرد.مونفيس دوازده امتياز پاياني مسابقه را به خود اختصاص داد تا 7-5, 6-7(2), 6-3 برنده شود.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
32 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-10-2012, 10:30 AM   #3
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

نادال بدون مشكل؛ فدرر از حمله موشكي گريخت

قهرمان دو دوره مسابقات مسترز مادريد به دور سوم صعود كرد.عصر چهارشنبه و در ادامه اين تورنومنت، رافائل نادال بدون هيچ مشكلي 6-2, 6-2 نيكولاي داويدنكو را از پيش رو برداشت ولي بعد از مسابقه به انتقاد از زمين مسابقات ادامه داد.بازيكن اسپانيايي كه تا پيش از اين ديدار ركورد 4 برد و 6 شكست را مقابل داويدنكو داشت، چهار بار از نه فرصت بريك استفاده كرد و
77 درصد امتيازات سرويس را به خود اختصاص داد تا در 80 دقيقه برنده شود.
او گفت: ”سطح زمين طوري نيست كه حس آرامش به شما بدهد.بايد واقع گرا باشيد.زمين خيلي دشوار است، خيلي لغزنده است و حركت كمكي و بازگشت براي دفاع را خيلي سخت مي كند.ولي تنها كاري كه حالا مي توانيم انجام دهيم اينست كه موضوع را كنار بگذارييم و ما زمين خاك قرمز را فردا به دست نخواهيم آورد، پس بايد با خاك آبي و همينطور شرايط كنار بياييم و همچنين به تغيير در سال آينده اميدوار باشيم.”
حريف بعدي نادال، هموطنش و ديگر بازيكن چپ دست حاضر در مسابقات، فرناندو ورداسكو خواهد بود كه پس از 2 ساعت و 45 دقيقه با نتيجه 6-7(4), 6-4, 6-4 از سد آلخاندرو فايا گذشت.سيد پانزدهم تورنومنت، دو هفته قبل در نيمه نهايي بارسلونا از نادال شكست خورد و ركورد 13 باخت و بدون پيروزي را در برابرش دارد.

در ديداري كه سرويس حرف اول را در آن مي زد، مارين چيليچ موفق شد 7-6(4), 7-6(3) بر سيد هشتم، جان ايزنر غلبه كند.هيچ يك از دو بازيكن نتوانستند بريك سرويس به دست بياورند و چيليچ در مقابل 14 ضربه ايس مقاومت كرد تا پس از حدود دو ساعت برنده شود.
ايزنر كه به تازگي در مسابقات خاك رس هيوستون به فينال رسيده بود، گفت: “بايد هجومي بازي كنم.حس كردم كه امروز اين كار را انجام دادم ولي ضرباتم به درستي برآورده نمي شد.وقتي هجومي بازي نمي كردم اين حس را داشتم كه در زمين عقب و جلو مي دويدم.خوب سرويس زدم، در واقع امروز سرويسم مشكلي نداشت.بايد به مسير خوب باز گردم و سعي كنم در رم خوب بازي كنم.”
چيليچ براي رسيدن به ¼ نهايي ابتدا بايد خوان مارتين دل پوترو را شكست دهد كه 6-4, 7-6(1) ميخائيل يوژني را مغلوب كرد.

در ديگر سوي جدول رقابت ها، راجر فدرر از شكست مقابل ميلوس راونيچ گريخت.بازيكن سويسي كه اولين مسابقه اين فصل خود را بر روي خاك رس برگزار مي كرد، هفت تا از هشت فرصت بريك حريفش را ناكام گذاشت و در برابر 21 ضربه ايس مقاومت كرد تا پس از 2 ساعت و 14 دقيقه در تايبريك ست پاياني و با نتيجه 4-6, 7-5, 7-6(4) برنده شود.
فدرر: “ست اول خيلي سختي داشتم و يك گيم بد، ست را واگذار كرد.او مي توانست در گيم هاي سرويسم خيلي نفوذ كند ولي من نمي توانستم چنين كاري انجام دهم ولي هر چه كه بازي پيش رفت، توپ هاي بيشتري را باز گزداندم.در مجموع تايبريك خوبي بازي كردم.”
راونيچ كانادايي كه دومين شكست خود را مقابل فدرر تجربه كرد، پس از مسابقه چنين گفت: “حس كردم در طول مسابقه در بهترين شرايط بودم.من آنجا بودم و كار صحيح را انجام مي دادم.احتمالا در چند روز آينده بيشتر از اين نتيجه راضي باشم ولي حالا زمان مناسب نيست.”
فدرر كه عنوان قهرماني مسابقات را در سال 2009 به دست آورده، پس از استراحت يك ماهه به زمين هاي تنيس بازگشته.او درباره شرايط فعليش ادامه داد: “در حال حاضر تنيس خوبي ارائه مي دهم و اين پيروزي بزرگي بود چون چنين بردهايي مي تواند چيزهاي عالي به شما بدهد.”
فدرر در مرحله سوم با ريشارد گاسكه مصاف خواهد كرد.بازيكن فرانسوي روند خوب خود را با پيروزي 7-5, 6-3 برابر ويكتور ترويسكي ادامه داد.او كه در مسابقات استوريل به فينال رسيده بود، فقط 9 امتياز سرويس را از دست داد و در 86 دقيقه به بازي پايان داد.

نفر ششم رنكينگ مردان هم مسابقه خود را با پيروزي پشت سر گذاشت.داويد فرر 84 درصد امتيازات سرويس اول را كسب كرد و سه مرتبه رادك استپانك را بريك كرد تا در 86 دقيقه، 7-6(4),
6-2 حريف اهل جمهوري چك را شكست دهد.بازيكن اسپانيايي در اين فصل از مسابقات خاك رس فوق العاده بوده و در مجموع ركورد 17 برد و 2 باخت را در اين سطح دارد كه قهرماني در آكاپولكو (پيروزي مقابل ورداسكو) و فينال بارسلونا (شكست از نادال) آن را برجسته مي كند.
فرر: “ست نخست را با فاصله بسيار كمي بردم.در دومين ست، توانستم آرام تر و بهتر بازي كنم و در پايان حس خوبي داشتم.”
ديدار دور سوم فرر هم تمام اسپانيايي است، چرا كه هوطنش و سيد يازدهم، نيكولاس آلماگرو با پيروزي 6-3, 7-6(3) مقابل مارسل گرانويرز به دور بعد رسيد.آلماگرو بيشترين تعداد برد
(18 پيروزي) بين كل بازيكنان در رقابت هاي خاك رس امسال را دارد و به دنبال اولين پيروزي مقابل فرر در دهمين رويارويي خواهد بود.

در ديگر بازي هاي مهم روز چهارم، جو ويلفرد سونگا پس از شكست هفته گذشته در دور اول مسابقات مونيخ، 6-2, 7-6(4) رايان هريسون را حذف كرد.بازيكن فرانسوي در جريان 1 ساعت و
21 دقيقه بازي به حريفش هيچ فرصت بريك سرويسي نداد.او به مصاف آلكساندر دولگوپولوف مي رود كه با نتيجه 6-7(5), 7-6(5), 6-3 آندرياس سپي را از پيش رو برداشت.سيد شانزدهم،
15 ايس زد و چهار بار سرويس را بريك كرد تا به چهاردهمين پيروزي فصل برسد.استانيسلاس واورينكا 6-1, 6-4 يورگن ملزر را در 62 دقيقه از پيش رو برداشت تا ديدار مرحله بعد را با نواك جوكويچ برگزار كند و گائل مونفيس پس از اينكه 6-3, 1-0 از ايگور آندريف جلو افتاد، به علت مصدوميت و كناره گيري حريف به مرحله بعد صعود كرد.

33 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2012, 10:34 AM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

نخستين شكست امسال رافا در خاك رس؛ تورنومنت را تحريم مي كنم

فرناندو ورداسكو به روند 13 شكست پياپي مقابل سيد دوم و قهرمان سال 2005 و 2010 تورنومنت مادريد، رافائل نادال پايان داد.در دور سوم مسابقات، نادال ست نخست را واگذار كرد ولي در اواسط ست دوم نبض بازي را به دست گرفت تا پس از به تساوي كشاندن نتيجه در ست سوم 5-2 پيش بيفتد و دو مرتبه موقعيت پايان دادن به بازي با سرويسش را كسب كند.اما بازگشت خيره كننده ورداسكو و كسب پنج گيم متوالي نتيجه را 6-3, 3-6, 7-5 به سودش تمام كرد.بازيكن اسپانيايي در راه برتري نه خطاي سرويس داشت ولي 15 فرصت بريك را ناكام گذاشت.
بر اين اساس روند 22 پيروزي پياپي سلطان خاك رس كه از زمان شكست در فينال مسابقات رم 2011 (مقابل جوكويچ) ادامه داشت به پايان خود رسيد.در 13 رويارويي گذشته آن ها، نادال 29 ست را در مقابل 4 ست ورداسكو كسب كرده بود.
نادال: “حركت كردن براي من خيلي مهم است و اينجا نمي توانم حركت كنم پس نمي توانم طوري كه مي خواهم به توپ ضربه بزنم.ATP‌ و تورنومنت مي توانند هر كاري دوست دارند انجام دهند، من تمام تلاشم را كردم تا آماده باشم ولي براي تطبيق يافتن بازيم با زمين به اندازه كافي خوب نبودم.تنها چيزي كه مي دانم اينست كه اگر اتفاقات همينگونه پيش بروند، خيلي متاسفم ولي سال آينده يك تورنومنت كمتر در تقويم من خواهد بود.”
ورداسكو كه حالا ركورد 18 برد و 6 باخت را در اين فصل دارد، درباره نخستين پيروزي خود برابر هموطنش گفت: “پس از شكست هاي متعدد در مقابل كسي كه صادقانه مي گويم بهترين بازيكن تاريخ خاك رس است، شكست دادنش در خاك رس بالاترين درجه است.هيچ كلمه اي ندارم.براي پيروزي خوشحالم، هرچند نگه داشتن خودم در اين لحظات سخت است.بايد خونسرد شوم، استراحت كنم و براي مسابقه بعدي آماده شوم.”
ورداسكو در مرحله ¼ نهايي با توماس برديچ روبرو مي شود.بازيكن چك تبار 28 تا از 32 امتياز سرويس را كسب كرد تا در 50 دقيقه، سيد دوازدهم، گائل مونفيس را 6-1, 6-1 از پيش رو بردارد.
در همين قسمت از جدول، آلكساندر دولگوپولوف اوكرايني دومين پيروزي خود مقابل يك بازيكن حاضر بين 5 نفر برتر را جشن گرفت.سيد شانزدهم مسابقات پس از 2 ساعت و 19 دقيقه، 7-5, 3-6, 7-6(2) جو ويلفرد سونگا را حذف كرد تا براي دومين بار در اين فصل به مرحله ¼ نهايي برسد.او در بريزبين به فينال صعود كرد و از اندي ماري شكست خورد.حريف بعدي براي دولگو، خوان مارتين دل پوترو است كه ركورد اين فصل خود در خاك رس را به 9 پيروزي و بدون شكست ارتقا داد و 6-2, 6-4 مارين چيليچ را مغلوب كرد.دل پوترو كه هفته گذشته در مسابقات استوريل با شكست ريشارد گاسكه به قهرماني رسيد، شش ضربه ايس زد و 72 درصد امتيازات سرويس را به خود اختصاص داد.

اما راجر فدرر پس از فرار از شكست در برابر ميلوس راونيچ، روز بدون مشكلي داشت و در 58 دقيقه گام به دور بعد نهاد.او 31 ضربه وينر زد و سه مرتبه حريفش را بريك كرد تا 6-3, 6-2 از سد ريشارد گاسكه بگذرد.به اين ترتيب بازيكن 30 ساله سويسي در هر 9 حضور خود در مادريد به ¼ نهايي صعود كرده و دو بار در سال هاي 2006 (با شكست گونزالز) و 2009 (با شكست نادال) قهرمان شده.
فدرر گفت: “هر چند ضرباتم را هجومي زدم ولي تنيس بي نقصي بازي كردم.شايد چند خطا داشتم ولي اين به خاطر پرواز كردن توپ ها در اينجاست و كنترل آن ها دشوارست.” او در ادامه گفت كه ناراحتي نادال درباره سطح برگزاري مسابقات را درك مي كند: “من ناراحتي رافا را مي فهمم.او از ابتدا مخالف خاك رس آبي بود و من هم همينطور.هيچ وقت بر روي اين سطح حس آرامش نداشت.اين سطح سختيست و فقط به عصبانيت اضافه مي كند.”
فدرر براي صعود به نيمه نهايي بايد براي سيزدهمين بار متوالي داويد فرر را شكست دهد.فرر در راه دهمين پيرووزي مقابل هموطنش، نيكولاس آلماگرو، مجبور شد سه فرصت مچ پوينت را ناكام بگذارد تا 7-6(5), 3-6, 7-6(8) در تايبريك ست نهايي برنده شود.
مشابه با فدرر، مرد شماره 1 تنيس جهان و مدافع عنوان قهرماني، نواك جوكويچ پس از بازي سخت دور دوم به زمين مسابقه بازگشت و به راحتي 7-6(5), 6-4 استانيسلاس واورينكا را از پيش رو برداشت.پس از ناكامي در استفاده 7 فرصت بريك در ست نخست، جوكويچ دو مرتبه در ست دوم حريفش را بريك كرد تا 5-2 پيش بيفتد ولي يك بار سرويسش را از دست داد و در نهايت پس از 1 ساعت و 45 دقيقه برنده شد.
جوكويچ پس از مسابقه به انتقاد خود از زمين ادامه داد: “آن ها ادعا مي كنند كه زمين دقيقا مانند رس قرمز است كه اين حقيقت ندارد چون تفاوت زيادي است.شما دائما ليز مي خوريد.برنده كسي خواهد بود كه در پايان هفته مصدوم نشده باشد.تجربه جديديست و طوري كه امسال نشان مي دهد، اميدوارم آخرين تجربه باشد.”

ديدار دور بعدي در اين قسمت از جدول تمام صربستاني خواهد بود، چرا كه يانكو تيپسارويچ براي نخستين بار در پنج رويارويي با ژيل سيمون موفق به شكست او شد تا به مصاف جوكويچ برود.تيپسارويچ به كمك 14 ايس و كسب 74 درصد امتيازات سرويس، 7-6(3), 7-5, 6-1 برنده شد.

32 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-12-2012, 03:04 AM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

درياي آبي رنگ، جوكويچ را هم در خود غرق كرد

مدافع عنوان قهرماني مسترز مادريد از دور رقابت ها حذف شد.عصر جمعه، يانكو تيپسارويچ صرب 30 ضربه وينر زد و هر هفت فرصت بريك را ناكام گذاشت تا از سد هموطنش و سيد برتر، نواك جوكويچ 7-6(2), 6-3 عبور كند.تيپسارويچ كه همچنين در تورنومنت فينال تور جهاني لندن موفق به شكست برترين بازيكن حال حاضر دنيا شده بود، براي دومين بار (پس از مونترال 2011) به نيمه نهايي يك تورنومنت مسترز رسيد.
انتقادهاي جوكويچ بعد از مسابقه امروز هم ادامه داشت و در نهايت اعلام كرد كه به نادال در تحريم كردن تورنومنت مي پيوندد: “مي خواهم اين هفته را هر چه زودتر فراموش كنم و بر روي خاك رس واقعي بروم.اينجا شما نمي توانيد پرش توپ و حركت كردن را پيش بيني كنيد.هر كاري كه بخواهند مي توانند انجام دهند، ولي اگر اين خاك رس باقي بماند من سال ديگر اينجا نخواهم بود.”

پيش از مسابقه جوكويچ، مالك تورنومنت، يان تيرياك، به خاطر عصبانيت بازيكنان از سطح زمين عذرخواهي كرد و گفت: “سطح زمين لغزنده است و من عذرخواهي مي كنم.ما مي خواستيم مطمئن شويم كه براي بازيكنان مصدوميتي رخ نمي دهد، مصدوميت مچ پا.در نتيجه مهندسان زمين زيربناي آن را خيلي تحت فشار گذاشتند.وقتي خاك آبي در لايه بالايي قرار گرفت، نتوانست با زيرسازي قالب بگيرد و لغزندگي را به وجود آورد.”
تيپسارويچ به مصاف راجر فدرر خواهد رفت.مرد شماره 3 تنيس جهان با پيروزي 6-4, 6-4 برابر داويد فرر يك گام ديگر به رنكينگ 2 نزديك شد.فدرر در جريان سيزدهمين برد متوالي مقابل بازيكن اسپانيايي، فقط 6 امتياز سرويس را از دست داد و هيچ فرصت بريكي به حريفش ارائه نداد تا در 83 دقيقه برنده شود.او در صورت قهرماني در مسابقات اين هفته مي تواند جايگاه دوم رنكينگ را از رافائل نادال پس بگيرد و با ركورد 20 قهرماني مسترز او برابري كند.
فدرر: “در اواخر مسابقه چند فرصت را از دست دادم ولي در آنجا ماندم.سطح زمين سريع است و هر اتفاقي ممكن است رخ دهد.من از پيروزي خوشحالم ولي يك نيمه نهايي دشوار پيشرو دارم.حضور فقط يكي از چهار بازيكن برتر [در نيمه نهايي] كمي عجيب است ولي من از فرصت استفاده خواهم كرد.”
در سوي ديگر، قهرمان آزاد آمريكا 2009، خوان مارتين دل پوترو به روند پيروزي هاي خاك رس ادامه داد تا به مرحله نيمه نهايي صعود كند. سيد دهم مسابقات در 84 دقيقه، 6-3, 6-4 آلكساندر دولگوپولوف را از پيش رو برداشت تا به دهمين پيروزي (22-0 در ست ها) اين فصل بر روي خاك رس دست يابد.
دل پوترو: “من خيلي از تنيسم راضي هستم، از آمادگي بدنيم و بر روي خاك حس اعتماد به نفس دارم.هيچ دردي احساس نمي كنم پس اين نشانه خوبي براي تورنومنت بعديست و به نظرم در هر تورنومنت بهتر مي شوم.”

همچنين سيد ششم، توماس برديچ موفق شد يك روز پس از حذف شدن رافائل نادال، 6-1, 6-2 فرناندو ورداسكو را مغلوب كند و به دهمين پيروزي خود مقابل بازيكن اسپانيايي برسد.برديچ كه هنوز در 25 گيم سرويس اين هفته خود بريك نشده، فقط نه امتياز سرويس را از دست داد و چهار ضربه ايس زد تا ركورد اين فصل را به 25 برد و 6 باخت برساند.او براي حضور در فينال به ديدار دل پوترو خواهد رفت.

25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-13-2012, 01:11 AM   #6
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

ليز خوردن به سمت رنك 2؛ فدرر يك گام ديگر نزديك شد

نفر هفتم رنكينگ تنيس مردان، توماس برديچ به سومين فينال مسترز دوران بازي خود صعود كرد.بعد از ظهر شنبه و در زمين خاك رس مادريد، برديچ از يك بريك در ست نخست بازگشت و اجازه نداد خوان مارتين دل پوترو با سرويسش در امتياز 5-4 به ست اول پايان دهد و در تايبريك به پيروزي رسيد.ست دوم سناريو متفاوتي داشت و اين بار بازيكن چك تبار بود كه 3-1 پيش افتاد ولي كار دوباره به تايبريك رسيد و برديچ در پايان 7-6(5), 7-6(6) برنده شد.
برديچ: “من قطعا خيلي از بازي اين هفته خودم راضي هستم.مهم نيست كه چند ست از دست مي دهيد يا نه، مهم نحوه آن است.گاهي اوقات مي توانيد در كل تورنومنت بجنگيد و به فينال هم برسيد.قطعا حس كردم كه دل پوترو تا به اينجا سخت ترين خواهد بود، بدون شك.از ابتداي مسابقه اين حس را داشتم كه او خوب خواهد بود و بازي سختي مي شود.من براي اين مسابقه اعتماد به نفس داشتم؛ به خودم باور داشتم و توانستم انجامش دهم.”

دل پوترو ركورد 10 پيروزي پياپي را بر روي خاك رس داشت و هفته گذشته در استوريل به قهرماني رسيده بود.او پس از بازي گفت: “مسابقه خيلي طولاني و خيلي نزديك بود.فكر كنم هر دو به يك اندازه امتياز كسب كرديم.ولي اين تنيس است و يكي از دو نفر بايد شكست بخورد و او در تايبريك ها بهتر از من بود.آن ها امتيازات مهم بود.بهترين حس را ندارم چون شكست خوردم.ولي او در تايبريك شايستگي بالايي داشت و عادلانه برنده شد.”
برديچ به دنبال كسب دومين قهرماني مسترز خود پس از پاريس 2005 (با شكست ليوبيچيچ) خواهد بود در حاليكه دومين تلاشش در فينال ميامي 2010 مقابل اندي راديك ناكام ماند.او براي تكرار اين موفقيت بايد از سد راجر فدرر بگذرد.

قهرمان دو دوره مسابقات بازي بي نقصي را در برابر يانكو تيپسارويچ ارائه داد و با كسب 76 درصد امتيازات سرويس و سه بريك سرويس، در 1 ساعت و 7 دقيقه 6-2, 6-3 حريفش را مغلوب كرد تا در فاصله يك برد با رنكينگ 2 قرار گيرد.فدرر با اين پيروزي مجموع جايزه مالي دوران بازي خود را به 70 ميليون دلار رساند و ركورد 44 پيروزي و 3 شكست از زمان شكست در نيمه نهايي آزاد آمريكا 2011 را در كارنامه اش ثبت كرد.
فدرر: “در واقع از رنكينگ 2 خبر نداشتم.من بر روي اين هفته تمركز كرده ام.سعي مي كنم خوب بازي كنم و تا جايي كه مي توانم پيش بروم.موفق شدم كه بر روي يك روند قرار بگيرم.هر چه كه هفته پيش رفت من در شرايط سخت بهتر بازي كردم، مخصوصا با وجود باد در بازي امروز.”

تپيسارويچ كه براي دومين بار در نيمه نهايي يك تورنومنت مسترز متوقف شد، چنين گفت: “به نظرم مهم ترين دليل اين بود كه او بازيكن بهتري نسبت به من بود.موضوع مهم اينست كه او خود را خيلي خيلي خوب با باد تطبيق داد.به نظرم جدا از اينكه بهترين بازيكن است، او شايد بهترين بازيكن جهان در تطبيق يافتن با هر شرايطي در زمين است.تورنومنت خوبي براي من بود، در نيمه نهايي بازي كردم، دو يا سه بازيكن بزرگ را شكست دادم.ولي كمي از عملكرد امروزم ناراحتم و هنوز فكر مي كنم مي توانستم بهتر باشم.”
بازيكن سويسي درباره رويارويي با برديچ ادامه داد:”مسابقه سختي خواهد بود، برديچ خودش خوب بازي مي كند و زمين سريع است، پس تهديد بزرگي مي تواند باشد.اميدوارم بتوانم بازي خوبي بر روي سرويسم نمايش دهم و از آنجا پيش بروم ولي او واقعا مي تواند بازيش را تحميل كند و اين باعث مي شود بازيكن سختي براي رويارويي باشد.”

ویرایش توسط Nima93 : 05-13-2012 در ساعت 01:33 AM
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-14-2012, 11:19 AM   #7
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

در جستجوي خوشبختي؛ فدرر سومين قهرماني ماريد را جشن گرفت

راجر فدرر خاطره به ياد ماندني را بر روي خاك رس آبي جنجالي مادريد به جاي گذاشت و با پيروزي 3-6, 7-5, 7-5 برابر توماس برديچ به بيستمين عنوان قهرماني مسترز خود دست يافت تا با ركورد رافائل نادال در اين زمينه برابري كند.
برديچ فينال را خوب شروع كرد و در اولين فرصت ممكن سرويس حريفش را بريك كرد و 2-0‌ پيش افتاد.او تا پايان ست از سرويسش محافظت كرد و برنده شد.فدرر براي به تساوي كشاندن بازي آماده به نظر مي رسيد و بريك زود هنگام در ست دوم به او كمك كرد تا فرصت پايان دادن به ست با سرويس را كسب كند.با اين وجود، سيد سوم فرصت ست پوينت را در گيم نهم هدر داد و برديچ موفق شد نتيجه را برابر كند ولي خطاي سرويس بازيكن چك تبار در گيم دوازدهم برايش گران تمام شد تا فدرر يك مرتبه ديگر بريك كند و ست دوم را به خود اختصاص دهد.

پس از ناكام گذاشتن دو فرصت بريك در ابتداي ست سوم، فدرر در گيم هشتم با استفاده از دو خطاي پياپي سرويس برديچ موفق شد بريك كند و در موقعيت پيروزي قرار گيرد.هرچند سيد ششم اجازه اين كار را نداد و بلافاصله بريك سرويس را باز گرداند ولي نتوانست از چهارمين فرصت مچ پوينت بازيكن سويسي نجات يابد و مسابقه پس از 2 ساعت و 38 دقيقه پايان يافت.
فدرر: “من درباره پيروزي در مسابقه نخست نگران بودم و حتي درباره حريف مرحله دومم فكر نمي كردم.قبل از شروع تورنومنت خيلي واقع گرا بودم.اعتماد به نفس در حال بازگشت است.من [از رقابت ها] دور بودم و خيلي زمان نبرد تا اعتماد به نفسم را باز گردانم، مخصوصا حالا كه در نه ماه گذشته خيلي خوب بازي كردم.”

برديچ به دنبال دومين قهرماني خود در تورنومنت هاي مسترز بود و با اين شكست به ركورد 7 برد و 7 باخت در بازي هاي نهايي رسيد.او در طول هفته گذشته فوق العاده ظاهر شد و در راه رسيدن به فينال حتي يك ست هم واگذار نكرد و حريفاني چون فرناندو ورداسكو و خوان مارتين دل پوترو را مغلوب كرد.
برديچ گفت: “فقط مي خواهم بگويم كه مسابقه خيلي نزديكي بود.شما گاهي اوقات نياز داريد تا اصلاحات كوچكي را در بازيتان انجام دهيد تا در چنين مسابقه اي برنده شويد، ولي امروز اين اتفاق برايم رخ نداد.تا روز آخر هفته عالي برايم بود.در حال حاضر واقعا ناراحتم كه اينگونه پايان يافت.من در فينال شكست خوردم ولي پس از چند ساعت نكات مثبتي را خواهم ديد.هفته خيلي خوبي داشتم، چند بازيكن بزرگ را شكست دادم و به فينال رسيدم.”

فدرر پس از كسب 258مين پيروزي در مسابقات مسترز و سومين قهرماني مادريد به رنكينگ 2 بازگشت.او ادامه داد: “حس شگفت انگيزي دارد.ببينيد، تورنومنت سختي بود و حركت در آن سخت بود ولي شما فقط بايد با آن كنار بياييد و سعي كنيد بهترين نتيجه را به دست آوريد.تنيس خوب وجود داشت و همچنين تنيس بد هم وجود داشت، اين را در همه مسابقات مي بينيد، ولي به نظرم سطح مسابقات با توجه به شرايط خيلي خوب بود.”
مهمان ويژه ديدار نهايي و مراسم اهداي جوايز، ويل اسميت بازيگر مشهور سينماي هاليوود بود كه جايزه ويژه اي هم به قهرمان مسابقات تقديم كرد.لباسي كه در جريان فيلمبرداري “مردان سياه پوش 3” به تن كرده بود.

23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش