بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2013 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > مسترز مایمی (Sony Open Tennis)

مسترز مایمی (Sony Open Tennis)

28 اسفند - 11 فروردین - مایمی، امریکا

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: قهرمان مسترز میامی از دیدگاه شما چه کسی است ؟؟؟
نواک جوکوویچ 33 54.10%
اندی ماری 12 19.67%
داوید فرر 2 3.28%
توماس بردیچ 1 1.64%
خوان مارتین دلپوترو 12 19.67%
جو ویلفرد سونگا 0 0%
یانکو تیپسارویچ 0 0%
ریچارد گاسکه 0 0%
تنیسور های دیگر 1 1.64%
رأی دهندگان: 61. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-21-2013, 07:37 PM   #11
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

پستها: 765
سپاس: 1,953
در 707 پست 7,155 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic & Sloane Stephens & Garbine Muguruza

رضا تونی گفته که رافا هم شانس اصلی قهرمانی هست و نواک میتونه این شانس رو از رافا بگیره. به نظر من هم نادال همین الان آمادست. دیگه چه برسه تو مونته کارلو و مادرید و رم و بارسلونا هم شرکت کنه که 100% تا رولند گارروس آمادست. ولی من با اون قسمت حرفش که گفته راجر هیچ شانسی نداره موافقم. به نظر من راجر باید تمامه تمرکزش رو بزاره رو ویمبلدون. البته تو ویمبلدون هم کار آسونی رو در پیش نداره با بودن ماری و نادال و جوکوویچ.
Sorou$h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-21-2013, 10:30 PM   #12
nima.a
Senior Member

آواتار nima.a

پستها: 645
سپاس: 3,372
در 639 پست 4,353 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر - سونگا - فرر - للودرا

آره فدرر اصلا شانسی نداره اما فرر یکی از شانسای قهرمانیه. اسم منم هست بورکینافاسو

شاید شانس فدرر بین تاپ 4 کم باشه اما دیگه از فرر کمتر نیست!

دلپو هم به نظرم شانس داره اما نه به اندازه یو اس اوپن و ویمبلدون
nima.a آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما nima.a به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 03-21-2013, 11:43 PM   #13
سلام
Senior Member

آواتار سلام

پستها: 214
سپاس: 5,795
در 209 پست 1,840 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Sorou$h نمایش پست ها
رضا تونی گفته که رافا هم شانس اصلی قهرمانی هست و نواک میتونه این شانس رو از رافا بگیره. به نظر من هم نادال همین الان آمادست. دیگه چه برسه تو مونته کارلو و مادرید و رم و بارسلونا هم شرکت کنه که 100% تا رولند گارروس آمادست. ولی من با اون قسمت حرفش که گفته راجر هیچ شانسی نداره موافقم. به نظر من راجر باید تمامه تمرکزش رو بزاره رو ویمبلدون. البته تو ویمبلدون هم کار آسونی رو در پیش نداره با بودن ماری و نادال و جوکوویچ.
سلام
  • فراموش نکنید، نادال اصلا به امادگی کامل نرسیده.
  • این نواک در حال حاضر با توجه به ثبات و سبک بازیش همیشه در تورنمنتها شانس اول قهرمانیه.
  • نادال استاد حرکات ترکیبی طی کردن طول و عرض زمین در تاریخ تنیسه، ولی توی 3-4 تورنمنتی که شرکت کرده نشون داده در این مورد آماده نیست، یا داره احتیاط میکنه.
  • نادال ارور زیاد داره، با بازیکن با تاکتیک متنوع به مشکل برمیخوره، سرعت عملش هنوز کامل نشده و ...
  • از راجر هم به این آسونی نمیشه گذشت چون با توجه به عدم ثباتش قابل پیش بینی نیست
  • به نظرم امثال در رولندگاروس نادال قهرمان نمیشه.
سلام آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی سلام به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-21-2013, 11:57 PM   #14
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

نقل قول:
نوشته اصلی توسط nima.a نمایش پست ها
آره فدرر اصلا شانسی نداره اما فرر یکی از شانسای قهرمانیه. اسم منم هست بورکینافاسو

شاید شانس فدرر بین تاپ 4 کم باشه اما دیگه از فرر کمتر نیست!

دلپو هم به نظرم شانس داره اما نه به اندازه یو اس اوپن و ویمبلدون
تونی نادال رو این حساب این حرف رو زده چون پارسال فرر تونست ماری رو در رولند گاروس
شکست بده. بعد فرر تخصصش توی زمینهای خاکی بیشتر از زمینهای دیگست. ولی به قول دوستمون فدرر قابل پیشبینی نیست.
قدیمی 03-21-2013, 11:59 PM   #15
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
تونی نادال عموی رافائل نادال و مربی او میگوید نواک جوکوویچ بهترین بازیکن حال حاضر جهان است. همچنین او میگوید نواک جوکوویچ میتونه از شانسهای اصلی فتح رولند گارروس باشه. همچنین اندی ماری و دیوید فرر و دلپوترو هم میتونن شانسی برای فتح این گرند اسلم داشته باشن. ولی راجر فدرر هیچ شانسی برای بردن رولند گارروس نداره. این گزیده ای از صحبتهاب تونی نادال بود. این هم متن انگلیسی این صحبتها.

ENGLISH:
Toni Nadal: Novak is the best in the world
Rafael Nadal's uncle, Toni said that during the domination of his nephew and Roger Federer in the past and is now on the scene dominance of Novak Djokovic
Toni Nadal is added and gives Djokovic biggest among the favorites to triumph at Roland Garros, the only Grand Slam that has not won, but side by side with him and lined up on the slag is not exactly the brightest Andy Murray.
As it believes that Rafael Nadal, who is sevenfold champion of the prestigious tournament in Paris, not a "clear favorite", so I believe that Roger Federer is not among the names of which can be expected triumph.
"The players that I see as most likely Grand Slam champions are all familiar, it is the first four in the ATP rankings. If Rafael is healthy and he will be among them. But then I think that Del Potro is one of the favorites. Too think that it is clear that Ferrer has a chance to win a Grand Slam tournament. David plays well everywhere, although it is true that he has never won a Grand Slam tournament, and she was 30. however, if we take into account the game he is certainly capable of it, "said Toni Nadal site for the "Tennis".
من فکر می کنم مشکل اصلی از ترجمه ی این دوستمون هست که علاقه ی وافرشون به نواک و تنفر بیش از حدشون از فدرر باعث شده که یه بخش هاییش رو هر چی خودشون خواستن ترجمه کنن. بنده به عنوان یه مترجم رسمی به این ترجمه از 20، صفر هم نمی دم چون خیلی ایرادهای بزرگی توش داره که من هم حوصله ندارم همه اش رو بگم، اما اون بخش های اصلیش که باعث سوءتفاهم شده رو می گم تا بقیه ی دوستان بدونن که عمو تونی اونقدرا هم ساده نیست که بگه فدرر هیچ شانسی نداره.
اول از همه اینکه متن اصلی که دوستمون فقط یه بخش هاییش رو آوردن رو می شه اینجا پیدا کرد:

http://www.tennis.com/pro-game/2013/.../#.UUttZhdkOSo

Toni Nadal, the uncle and coach of Rafael Nadal, says that in his opinion, Roger Federer was not seriously injured when he lost to his nephew in straight sets in the quarterfinals of Indian Wells last week. Federer had a back injury.

“Federer has beaten us more than once with Rafael having significantly more pain than [Roger] was in at Indian Wells,” Toni Nadal told Puntodebreak.com. “I'm clear that the situation of Federer [at Indian Wells] was no worse than that Rafael has had on many other occasions.”

Toni Nadal also named his favorites for Roland Garros. He said seven-time Roland Garros champion Rafa is not the clear favorite, but just one of a group of favorites that includes Novak Djokovic, Andy Murray, Juan Martin del Potro, and David Ferrer. He added that he does not see former champion Federer as a favorite.

Toni Nadal also said that the Federer-Nadal era of dominance is over and that the world’s best player is now No. 1 Novak Djokovic.

“It is likely that in the coming years we will see more players with chances to win,” he said. “The players I see with chances to fight for the Grand Slam tournaments are those we all know: The top four in the rankings. If Rafael is healthy he is one of them. But then I also think that del Potro will be there for sure. I also think it’s clear that Ferrer has a chance of winning a Grand Slam. David plays well everywhere, although it is true that he has never done it and being 30 years old can be a handicap, but game-wise he is more than capable. I would choose those six because I see others a little below them.”Toni Nadal, the uncle and coach of Rafael Nadal, says that in his opinion, Roger Federer was not seriously injured when he lost to his nephew in straight sets in the quarterfinals of Indian Wells last week. Federer had a back injury.

“Federer has beaten us more than once with Rafael having significantly more pain than [Roger] was in at Indian Wells,” Toni Nadal told Puntodebreak.com. “I'm clear that the situation of Federer [at Indian Wells] was no worse than that Rafael has had on many other occasions.”

Toni Nadal also named his favorites for Roland Garros. He said seven-time Roland Garros champion Rafa is not the clear favorite, but just one of a group of favorites that includes Novak Djokovic, Andy Murray, Juan Martin del Potro, and David Ferrer. He added that he does not see former champion Federer as a favorite.

Toni Nadal also said that the Federer-Nadal era of dominance is over and that the world’s best player is now No. 1 Novak Djokovic.

“It is likely that in the coming years we will see more players with chances to win,” he said. “The players I see with chances to fight for the Grand Slam tournaments are those we all know: The top four in the rankings. If Rafael is healthy he is one of them. But then I also think that del Potro will be there for sure. I also think it’s clear that Ferrer has a chance of winning a Grand Slam. David plays well everywhere, although it is true that he has never done it and being 30 years old can be a handicap, but game-wise he is more than capable. I would choose those six because I see others a little below them.”

اول از همه اون کلمه ی favorite هستش که یعنی محبوب، و ترجمه ی اون قسمت می شه:

عمو تونی بازیکنان محبوبش برای رولان گاروس رو نام برد و گفت قهرمان هفت دوره رولان گاروس رافا، [بازیکن] محبوب اصلیش نیست و او فقط یکی از جمع بازیکنان محبوب اوست که عبارتند از: نواک جوکوویچ، اندی موری، خوان مارتین دل پوترو و داوید فرر. او اضافه کرد که قهرمان سابق راجر فدرر را یکی از بازیکنان محبوبش به حساب نمی آورد.

دوم هم اینکه این دوستمون یه بخش آخر صحبت های عمو تونی رو به سبک و سیاق سانسورچی ها حذف کردن تا صحبت هاش در مورد فرر جور دیگه ای تفسیر بشه. عموتونی در آخر صحبت هاش می گه:

این احتمال وجود داره که در سال های آینده بازیکن های بیشتری رو ببینیم که شانس بردن [گرند اسلم] داشته باشن. بازیکن هایی که از دید من شانس رقابت برای گرند اسلم ها رو دارن اونایی هست که ما همه می شناسیمشون: چهار نفر اول رده بندی جهانی. اگر رافائل سالم باشد می تواند در بین آنها باشد. اما من فکر می کنم که مطمئناً دل پوترو هم بین آن ها خواهد بود. من همچنین فکر می کنم این کاملاً واضح است که فرر شانس بردن یک گرند اسلم را دارد. داوید همه جا خوب بازی می کند. با وجود این واقعیت که او قبلاً موفق به انجام این کار [بردن گرند اسلم] نشده است و 30 ساله بودن او هم می تواند مانعی به حساب بیاید، اما او از لحاظ بازی کاملاً این توانایی را دارد. من این شش نفر را انتخاب می کنم چون بقیه را پایین تر از آنها می بینم.

این هم ترجمه ی دقیق اون بخش هایی که بحث انگیز بودن. می شه با حرف های عموتونی موافق یا مخالف بود، اما نباید به ترجمه های غلطی که از این حرف ها می شه اعتماد کرد. طفلکی جوکوویچ که هوادار اصلیش توی ایران زبانش اونقدر خوب نیست که بتونه یه متن رو درست ترجمه کنه.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-22-2013, 01:02 AM   #16
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:

به به هر دم از این باغ بری می رسد. می شه شما به من نشون بدی کجای اون مطلب عموتونی گفته که رافا شانس اصلی قهرمانیه و نواک می تونی این شانس رو ازش بگیره؟
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 03-22-2013, 01:10 AM   #17
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها
من فکر می کنم مشکل اصلی از ترجمه ی این دوستمون هست که علاقه ی وافرشون به نواک و تنفر بیش از حدشون از فدرر باعث شده که یه بخش هاییش رو هر چی خودشون خواستن ترجمه کنن. بنده به عنوان یه مترجم رسمی به این ترجمه از 20، صفر هم نمی دم چون خیلی ایرادهای بزرگی توش داره که من هم حوصله ندارم همه اش رو بگم، اما اون بخش های اصلیش که باعث سوءتفاهم شده رو می گم تا بقیه ی دوستان بدونن که عمو تونی اونقدرا هم ساده نیست که بگه فدرر هیچ شانسی نداره.
اول از همه اینکه متن اصلی که دوستمون فقط یه بخش هاییش رو آوردن رو می شه اینجا پیدا کرد:

http://www.tennis.com/pro-game/2013/.../#.UUttZhdkOSo

Toni Nadal, the uncle and coach of Rafael Nadal, says that in his opinion, Roger Federer was not seriously injured when he lost to his nephew in straight sets in the quarterfinals of Indian Wells last week. Federer had a back injury.

“It is likely that in the coming years we will see more players with chances to win,” he said. “The players I see with chances to fight for the Grand Slam tournaments are those we all know: The top four in the rankings. If Rafael is healthy he is one of them. But then I also think that del Potro will be there for sure. I also think it’s clear that Ferrer has a chance of winning a Grand Slam. David plays well everywhere, although it is true that he has never done it and being 30 years old can be a handicap, but game-wise he is more than capable. I would choose those six because I see others a little below them.”Toni Nadal, the uncle and coach of Rafael Nadal, says that in his opinion, Roger Federer was not seriously injured when he lost to his nephew in straight sets in the quarterfinals of Indian Wells last week. Federer had a back injury.

“It is likely that in the coming years we will see more players with chances to win,” he said. “The players I see with chances to fight for the Grand Slam tournaments are those we all know: The top four in the rankings. If Rafael is healthy he is one of them. But then I also think that del Potro will be there for sure. I also think it’s clear that Ferrer has a chance of winning a Grand Slam. David plays well everywhere, although it is true that he has never done it and being 30 years old can be a handicap, but game-wise he is more than capable. I would choose those six because I see others a little below them.”

اول از همه اون کلمه ی favorite هستش که یعنی محبوب، و ترجمه ی اون قسمت می شه:

عمو تونی بازیکنان محبوبش برای رولان گاروس رو نام برد و گفت قهرمان هفت دوره رولان گاروس رافا، [بازیکن] محبوب اصلیش نیست و او فقط یکی از جمع بازیکنان محبوب اوست که عبارتند از: نواک جوکوویچ، اندی موری، خوان مارتین دل پوترو و داوید فرر. او اضافه کرد که قهرمان سابق راجر فدرر را یکی از بازیکنان محبوبش به حساب نمی آورد.

دوم هم اینکه این دوستمون یه بخش آخر صحبت های عمو تونی رو به سبک و سیاق سانسورچی ها حذف کردن تا صحبت هاش در مورد فرر جور دیگه ای تفسیر بشه. عموتونی در آخر صحبت هاش می گه:

این احتمال وجود داره که در سال های آینده بازیکن های بیشتری رو ببینیم که شانس بردن [گرند اسلم] داشته باشن. بازیکن هایی که از دید من شانس رقابت برای گرند اسلم ها رو دارن اونایی هست که ما همه می شناسیمشون: چهار نفر اول رده بندی جهانی. اگر رافائل سالم باشد می تواند در بین آنها باشد. اما من فکر می کنم که مطمئناً دل پوترو هم بین آن ها خواهد بود. من همچنین فکر می کنم این کاملاً واضح است که فرر شانس بردن یک گرند اسلم را دارد. داوید همه جا خوب بازی می کند. با وجود این واقعیت که او قبلاً موفق به انجام این کار [بردن گرند اسلم] نشده است و 30 ساله بودن او هم می تواند مانعی به حساب بیاید، اما او از لحاظ بازی کاملاً این توانایی را دارد. من این شش نفر را انتخاب می کنم چون بقیه را پایین تر از آنها می بینم.

این هم ترجمه ی دقیق اون بخش هایی که بحث انگیز بودن. می شه با حرف های عموتونی موافق یا مخالف بود، اما نباید به ترجمه های غلطی که از این حرف ها می شه اعتماد کرد. طفلکی جوکوویچ که هوادار اصلیش توی ایران زبانش اونقدر خوب نیست که بتونه یه متن رو درست ترجمه کنه.
دوست عزیز اولش هم که من قسمتهایی از متن رو ترجمه کردم. همش رو ترجمه نکردم. همنطور که الان شما تو ترجمه کردن به قسمتهایی که در مورد راجر گفته زوم کردی من هم به قسمتهایی که در مورد نواک صحبت کرده زوم کردم. چرا شما طرفدارهای راجر همش دوست دارین حاشیه درست کنید؟
میشه بگی من دقیقا کدوم قسمتهاش رو اشتباه ترجمه کردم؟ اینکه راجر شانسش از همه کمتر هست؟
قدیمی 03-22-2013, 01:21 AM   #18
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

حاشیه کجا بوذ آقا؟ شما همون که محبوب رو به خواست خودت "دارای شانس کمتر" ترجمه کردی بس نیست؟ همین که طوری ترجمه کردی که خواننده فکر می کنه عمو نادال گفته توی گرند اسلم ها فرر بیش تر از فدرر شانس داره خودش باید خیلی چیزا رو بهت نشون بده که اصلاً متن اصلی رو کلاً غلط ترجمه کردی.
تو اونجایی که بقیه ازت نقل قول می کنن و من هم توی پست قبلی زدم و توش می گی که عمو تونی گفته رافا شانس اصلی هستش و نواک می تونه این شانس رو ازش بگیره رو پیدا کن توی متن تا من هم سایر غلط هات رو بهت بگم.
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 03-22-2013, 01:23 AM   #19
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

در ضمن دوست عزیز من ادعام نشد که زبان انگلیسیم خوبه. این هم با دیکشنری ترجمه کردم.من مدرک b1 و b2 زبان آلمانی رو دارم. واسه همین از موقعی که آلمانی میخونم انگلیسیم خیلی ضعیف شده. بعدش قسمتهاش هم خودم جوری که برداشت کردم ترجمه کردم. اگر قسمتی از متن اشتباه ترجمه شده شما میتونی دوستانه بگی این قسمت رو اشتباه ترجمه کردی و من هم اگه بدونم شما درست میگی قبول میکنم.
قدیمی 03-22-2013, 01:45 AM   #20
delpotro
Senior Member

پستها: 1,257
سپاس: 12,428
در 1,244 پست 8,595 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره نواک جوکوویچ ، نادال، بردیخ، سونگا، تیم ،پیا، کلیژان، کرنو بوستا، آندری کوزنتسوف،کارن هاچانوف،چانگ هیون،دونا وکیچ ، خواهران ویلیامز، تیلور فریتز ،وسلی،ویکمایر،تیپسارویچ ، یوژنی،اناستازیا سواستوا و ....

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها
حاشیه کجا بوذ آقا؟ شما همون که محبوب رو به خواست خودت "دارای شانس کمتر" ترجمه کردی بس نیست؟ همین که طوری ترجمه کردی که خواننده فکر می کنه عمو نادال گفته توی گرند اسلم ها فرر بیش تر از فدرر شانس داره خودش باید خیلی چیزا رو بهت نشون بده که اصلاً متن اصلی رو کلاً غلط ترجمه کردی.
تو اونجایی که بقیه ازت نقل قول می کنن و من هم توی پست قبلی زدم و توش می گی که عمو تونی گفته رافا شانس اصلی هستش و نواک می تونه این شانس رو ازش بگیره رو پیدا کن توی متن تا من هم سایر غلط هات رو بهت بگم.
He said seven-time Roland Garros champion Rafa is not the clear favorite, but just one of a group of favorites that includes Novak Djokovic, Andy Murray, Juan Martin del Potro, and David Ferrer. He added that he does not see former champion Federer as a favorite.

جناب آقای مترجم رسمی، favorite یعنی محبوب.ولی تو همچین صحبت هایی، ترجمه کلمه

favorite یعنی شانس قهرمانی.

تونی گفته که رافا Clear Favorite نیست به این معنی که شانس اصلی و واضح قهرمانی نیست.

ولی یکی از شانس های قهزمانیست در کنار نواک،ماری،دل پوترو و فرر.

He added that he does not see former champion Federer as a favorite.

این جمله هم ترجمه اش این میشه:"او اضافه کرد که قهرمان سابق رولند گاروس را به عنوان

شانس قهرمانی نمی بیند."

و این دقیقا یعنی تونی نادال گفته که داوید فرر بیش از فدرر شانس داره.چون فدرر رو در جمع

favorite ها نیاورده.

این صحبتش در مورد رولند گاروس بوده.

ولی در انتهای صحبتش که پنج نفر اول رده بندی جهانی + دل پوترو را دارای شانس برای بردن گرنداسلم

میدونه،مربوط به تمامی گرند اسلم هاست.

ویرایش توسط delpotro : 03-22-2013 در ساعت 01:52 AM
delpotro آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی delpotro به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
Rafa , تنیس - میامی - مسترز - جوکوویچ - ماری

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش