بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

26 دی - 9 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-26-2012, 08:03 PM   #31
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

پيروزي نادال در برابر فدرر، چهارمين فينال پياپي گرنداسلم براي اسپانيايي

رافائل نادال به سلطه خود در برابر راجر فدرر ادامه داد.پنج شنبه شب و در استاديوم پر از تماشاگر راد ليور در مجموعه تنيس ملبورن پارك، نادال ست اول را واگذار كرد ولي با دوندگي باورنكردني و ضربات خلاقانه اش سه ست بعدي را به خود اختصاص داد تا 6-7(5), 6-2, 7-6(5), 6-4 پيروز شود.فدرر بازي را خيلي خوب شروع كرد و 3-0 در ست آغازين پيش افتاد و اين برتري را تا ابتداي گيم هفتم حفظ كرد، ولي نادال موفق شد سرويس او را بريك كند و با ادامه روند بازي كار به تايبريك كشيده شد.فدرر يك بار ديگر و در تايبريك خيلي زود پيش افتاد و با همان برتري موفق به كسب ست اول شد.
گيم اول ست دوم هم سناريوي مشابهي داشت و اين فدرر بود كه حريفش را بريك كرد ولي جنگندگي نادال و بي دقتي فدرر باعث شد تا بازيكن اسپانيايي بلافاصله كار را به تساوي بكشاند و از آنجا به بعد بازي راه تقريبا يك طرفه به نفع نادال بود.بريك بعدي نتيجه 5-2 را براي نادال به ارمغان آورد و اينجا بود كه بازي به مناسبت مراسم آتش بازي روز ملي استراليا 15 دقيقه متوقف شد.

فدرر كه مي توانست ازين فرصت براي بازگشت بهتر استفاده كند بازهم بي دقت عمل كرد تا نادال به راحتي ست دوم را كسب كند.نادال در گيم دوم ست سوم 3 فرصت براي بريك كردن سرويس را از دست داد تا فدرر جان تازه اي بگيرد و او حتي موفق شد سرويس نادال را بريك كند و 4-3 پيش بيفتد ولي قهرمان سال 2009 مجددا بلافاصله بريك كرد تا اجازه پيش افتادن فدرر را ندهد.فدرر مجبور شد تا در گيم يازدهم براي نگه داشتن سرويسش بجنگد و حتي يك فرصت ست پوينت نادال را ناكام گذاشت و دومين تايبريك بازي مهيا شد.نادال خيلي زود 6-1 پيش افتاد اما فدرر 4 امتياز بعدي را گرفت تا كار نادال سخت شود ولي ششمين ست پوينت نادال برايش موفقيت آميز بود.

ست چهارم با كسب گيم هاي سرويس از سوي دو بازيكن ادامه يافت تا جايي كه در گيم هشتم فدرر فرصت بريك كردن را هدر داد و در گيم بعد سرويسش را از دست داد تا نادال در موقعيت پيروزي قرار بگيرد.هرچند فدرر بازهم فرصت مساوي كردن بازي در ست را كسب كرد ولي اين نادال بود كه پس از 3 ساعت و 42 دقيقه دومين مچ پوينتش را محقق كرد.
63 خطاي بازيكن سويسي در مقابل 38 خطاي نادال برايش گران تمام شد تا بازيكن اسپانيايي ركورد بازي هاي رودرو را 18-9 به نفع خود سازد.

نادال:”بازي كردن در اين زمين هميشه لذت بخش است.هميشه مايه افتخارست كه با راجر بازي كنم.بازي فوق العاده اي بود.اينكه يك بازيكن را در مقابل خود ببينيد كه بازي كامل و بي نقصي دارد شگفت انگيزست.در تمام دوران بازيم خواسته ام كه به يادگيري ادامه دهم چون يك بازيكن روبروي من بوده.”
رافا ادامه داد:”عصر يكشنبه (هفته قبل)، 24 ساعت مانده به بازي اولم، من در اتاقم گريه مي كردم چون فكر مي كردم شانسي براي بازي در ملبورن نخواهم داشت.دو هفته بعد من اينجا در فينال هستم و اين يك روياست كه برايم به واقعيت پيوست چون 24 ساعت قبل از بازي اول هيچ انتظار خوبي نداشتم و حالا خيلي خوب بازي مي كنم.حضور در فينال گرنداسلم هميشه خبر خوبيست.من در 4 گرنداسلم گذشته در اين موقعيت بوده ام و به نظرم تلاش خوبي بوده.”

فدرر:”ترجيح مي دهم اينگونه خارج شوم تا اينكه در بازي پاياني و مراسم اهداي جوايز پس از شكست حاضر باشم.به اين توجه كنيد كه در 5 ماه گذشته شكست نخورده ام و اين خيلي بد نيست.براي من احساس تاسف نكنيد.واضحست كه دوست داشتم پيروز شوم و شانس قهرماني داشته باشم.مشخص است كه الان ناراحتم...ولي باز چيزي كه مهم است واكنشم ازين به بعد است، اينكه به چه سمتي مي روم؟”
نادال روز يكشنبه به ديدار برنده مسابقه فردا بين نواك جوكويچ و اندي ماري خواهد رفت.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
31 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-27-2012, 10:05 PM   #32
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

ماراتوني زيبا در حضور اسطوره دنياي تنيس، جوكويچ در فينال

پس از سال ها انتظار براي تكان دادن بناي تنيس، نواك جوكويچ بي رحمانه به تخت پادشاهي تكيه داده و آن را رها نمي كند.مرد شماره 1 تنيس قدرت خود را به بهترين نحو هدايت كرد تا تلاش اندي ماري براي شكستش را ناكام بگذارد.ماراتوني حماسي در حضور 15000 تماشاگر استاديوم راد ليور آرنا و مهمان ويژه اين مسابقه، راد ليور، اسطوره تنيس استراليا و دارنده 11 عنوان قهرماني گرنداسلم به نفع جوكويچ به پايان رسيد.4 ساعت و 50 دقيقه زمان لازم بود تا جوكويچ 6-3, 3-6, 6-7(4), 6-1, 7-5 پيروز مسابقه شود.شروعي خوب از جوكويج در گيم هاي نخستين بازي و مقاومت ماري سبب تبادل يك بريك از سوي هردو بازيكن شد ولي اين جوكويچ بود كه برتري نسبي خود را نشان داد تا ست اول را به سود خود به پايان ببرد.ماري گيم اول ست دوم را بي روحيه آغاز كرد و با خطاهاي مكرر (از جمله خطاي سرويس در امتياز پاياني) باعث پيش افتادن 2-0 جوكويچ شد ولي روند بازي ازينجا به بعد عوض شد.رها كردن بازي از سوي جوكويچ برايش گران تمام شد تا ماري موفق به كسب 4 گيم متوالي شود و هرچند جوكويچ يك بار ديگر سرويس حريفش را بريك كرد، ولي اين ماري بود كه ست دوم را به خود اختصاص داد تا بازي برابر شود.در ست سوم ماري به سادگي هميشه يك قدم از حريفش پيش بود و از فرصت هاي به دست آمده در طول ست براي پيروزي استفاده نكرد تا كار به تايبريك بكشد.خطاهاي جوكويچ و دقت و حوصله ماري برايش نتيجه داد تا بازيكن بريتانيايي در يك قدمي فينال قرار بگيرد.

در حاليكه همگان فكر مي كردند ماري مسابقه را تحت تسلط دارد، بازي بهتر جوكويچ و بي دقتي ماري باعث شد تا جوكويچ ابتدا 4-0 پيش بيفتد و در نهايت كوتاه ترين ست بازي را 6-1 در زمان 25 دقيقه ببرد.با توجه به بريك شدن سرويس ماري در گيم پاياني ست چهارم، جوكويچ از امتياز سرويس زدن در اولين گيم ست پنجم برخوردار بود و با شكل گرفتن مسير ست پاياني فشار رواني بر روي ماري بيشتر و بيشتر شد تا جاييكه در گيم هشتم جوكويچ بريك كرد و فقط 4 امتياز با پيروزي فاصله داشت.جنگندگي ماري به جوكويچ اجازه پايان دادن به بازي را نداد و با مساوي كردن 5-5 ست، طرفداران حاضر در استاديوم را كه تا ساعت 12 بامداد به وقت محلي حاضر بودند به وجد آورد.جوكويچ كه با مقاومت دوست و حريف قديميش روبرو شده بود مجبور شد در گيم يازدهم چند فرصت بريك كردن ماري را ناكام گذارد ولي بي دقتي ماري يك بار برايش ديگر خيلي گران تمام شد و در گيم پاياني بازي بريك شد تا مردم بريتانيا حداقل چند ماه ديگر براي كسب اولين گرنداسلم خود در 76 سال گذشته منتظر بمانند.

جوكويچ:”شما بايد در اينگونه لحظات مهم قدرت و انرژي پيدا كنيد و اين به شما اجازه مي دهد ادامه دهيد.در اين سطح بازي، امتيازات خيلي كمي از وينر به دست مي آيد.فكر كنم هردوي ما از يك بحران فيزيكي عبور كرديم.مي دانيد، او در ست چهارم و من در كل ست دوم و اواسط ست سوم.بازي كاملا پاياپايي بود، از اولين تا آخرين امتياز.بايد به اندي اعتبار بدهيد كه نتيجه 5-3 را بازگرداند.او مي جنگيد.من مي جنگيدم.نمي توان با كلمات حس و حال بازي را بيان كرد.آشكارا اين يك بازي فيزيكي بود.يكي از بهترين بازي هايي كه داشتم.از نظر روحي و رواني هم به همين اندازه سخت بود.

ماري:”بازي امشب از خيلي جهت ها مهم بود.قطعا مي خواستم پيروز شوم.ولي با توجه به فصل گذشته نواك، فكر كنم كه فاصله كوچكي بين نفر اول رنكينگ و نفر سوم و چهارم وجود دارد.به نظرم امشب اين فاصله نزديك تر شد.وظيفه من در 3-4 ماه آينده شكست دادن و پيشي گرفتن از او و بازيكنان بالاتر از خودم است.اين تلاش خيلي زيادي مي خواهد و اميدوارم بتوانم اين كار را انجام دهم.”

ویرایش توسط Nima93 : 01-28-2012 در ساعت 10:04 AM
29 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-28-2012, 10:01 AM   #33
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

پستها: 3,313
سپاس: 16,491
در 3,306 پست 31,684 بار سپاسگزاری شده

پیش نمایش دیدارنهایی زنان: شاراپوا - آزارنکا؛ جیغِ بنفش

راد لیور آرنا

با دو پیروزی بر مدعیان بزرگ رقابتها، آنها پای به دیدار نهایی می گذارند. آزارنکا که نخستین فینال یک گرنداسلم را می بیند، با غلبه بر کیم کلایسترز، بانوی بلژیکی و مدافع عنوان قهرمانی مسابقات پای در اخرین گام ملبورن گذاشته و حال در مقابل تنیسوری با تجربه در گرنداسلم ها به نام ماریا شاراپوا می ایستد. روسی در دیداری مهیج از سد کویتوا گذشت تا ویمبلدون فصل پیش را فراموش کند.

آیا آزارنکا می تواند شاراپوا را آزار دهد ؟
پاسخ به این پرسش قطعا مثبت است. او با دفاعی فوق العاده و ضربات قدرتمند می تواند هر تنیسوری را با مشکلات جدی مواجه کند. او در یک چهارم نهایی، ست نخست را در تای بریک به رادوانسکا واگذار کرد اما با بازسازی خود، کنترل بهتر و شکستن سد بزرگ لهستانی، در دو ست بعدی فقط دو گیم را از دست داد. در نیمه نهایی، ویکا (لقب آزارنکا) اغاز خوبی داشت و توانست بلژیکی را غافلگیر کند . اما در ست دوم ورق برگشت و او تنها یک گیم کسب کرد. در ست نهایی بخت با 22 ساله بلاروسی همراه بود و با مهار کردن کلایسترز توانست برای نخستین بار به یک فینال بزرگ راه یابد "من احساس کردم دستانم 200 کیلو و بدنم هزار کیلوست و همه چیز لرزان است. نمی توانم باور کنم، در حال حاضر می خواهم گریه کنم" آزارنکا پس از پیروزی در نیمه نهایی در کورت گفت.

جان مک‌انرو، قهرمان سابق تنیس می گوید : شاراپوا یکی از بهترین رقبا در تاریخ این ورزش است.

در سمت دیگر، کسی حضور دارد که اکنون 24 ساله است ولی تجربه بالایی از بازی در پنج دیدار نهایی گرنداسلم، از جمله دو دیدار در همین جا را در اندوخته می بیند . ماریا در سال 2007 نخستین بار به فینال ملبورن راه یافت اما شکست سنگینی برابر سرینا ویلیامز (کسی که در راند چهارم برابر یک روس شگفتی ساز باخت و بختی مناسب برای افزایش تعداد گرنداسلم ها را از دست داد) پذیرفت. بعد از آن سال، بار دیگر به دیدار نهایی رسید و اینبار موفق شد آنا ایوانوویچ را مغلوب کند . سال 2009 برای او خوش یمن نبود و دچار اسیب دیدگی شد و با عمل جراحی، ماهها از کورت به دور ماند. خارج شدن از جمع صد تنیسور برتر، پس از شش سال ارمغان آن جراحت بود. ماشا (لقب شاراپوا) پس از سه سال، دوباره به فینال یک گرنداسلم رسید. ویمبلدون، محلی که برای او یادآور قهرمانی در نوجوانی بود. هفت سال بعد (از شکست س.ویلیامز در 17 سالگی) یک بار دیگر به مرحله نهایی رسید، اما اینبار کویتوا قدرت و نمایشی بهتر از او ارائه کرد و نخستین جایزه بزرگ را تصاحب نمود. برای سومین بار طی شش سال اخیر، ماریا شاراپووا در فینال استرالیاست و در این راه حریفان قدرتمندی چون لیسیکی و کویتوا را از پیش روی برداشته است و بار دیگر از شانس بالای قهرمانی سود می برد .

آزارنکا برای نخستین بار به نیمه نهایی یک گرنداسلم رسید اما (در ویمبلدون) برابر کویتوا شکست خورد.

Watch and listen to Sharapova vs. Azarenka

بازیهای رودر رو : 3-3 | هارد کورت : 2-2

این دو تنیسور از 2007 تاکنون، شش بار به مصاف یکدیگر رفته اند که هر کدام سه پیروزی دارند. در دو فینال که در هارد کورت انجام شده، ازارنکا به برتری رسیده (استنفورد 2010 - میامی 2011) و در اخرین دیدار روسی، که با کناره گیری بلاروس در یک چهارم نهایی رم، در ست دوم همراه بود (شاراپوا قهرمان مسابقات شد) .

مشکلات شاراپوا : او در برابر بازیکنانی که از دفاع بسیار خوبی بهره مند هستند و می توانند بازی خود را به او تحمیل کنند، دچار مشکل می شود .
به نتایج او در برابر این تنیسورها دقت کنید : 1-5 داونپورت | 2-7 س.ویلیامز | کلایسترز 3-5 | هنین 3-7 | مورسمو 1-3 | و.ویلیامز 3-3

در جدول آمار بازیکنان تاکنون، آنها در خطای سرویس فقط یک اختلاف با هم دارند . 31به30 ویکا .
در بین بیست بازیکن برتر از لحاظ کسب امتیاز سرو اول، نام هیچ تنیسور روسی دیده نمی شود.
ازارنکا با کسب %71 در مکان هجدهم ایستاده. در پوینت های سرو دوم نیز، برتری با بلاروس با %51 به چشم می خورد .
اما در بازگشت سرویس های اول و دوم، شاراپوا پیش است .
در شکستن سرویس گیم های حریف (بریک پوینت)، ازارنکا 33به32 برتر است.

کلیدهای بازی : تجربه و شرایط بازی در فینال به کمک روس می آید وانگیزه بالا، کنترل اعصاب و دقت بالای ضربات می تواند به نفع 22 ساله باشد. ضربات سرویس نیز از اهمیت زیادی برخوردار است، بنابراین اشتباه کمتر تنیسور را در مسیر پیروزی قرار می دهد. هر دو راست دست و از بکهند دو دستی برخوردارند. آنها می توانند با ضربات و گرنداستروک های سرسام‌آور به استقبال یکدیگر بروند و از اینکه تماشاگران را با صداهای آزاردهنده (برای هر شات) مواجه کنند، نگران نیستند.

آزارنکا در رنک سوم و شاراپوا در رده چهارم ایستاده اند، قهرمان به عنوان شماره یک زنان معرفی خواهد شد.

برگرفته از سایت رسمی مسابقات، ویکی پدیا، انجمن تنیس زنان و یو اس ای تودی

ویرایش توسط M∂hdi : 01-28-2012 در ساعت 10:13 AM
M∂hdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-28-2012, 06:01 PM   #34
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

ویکتوریا آزارنکا،قهرمان اولین گرند اسلم سال

در بازی نهایی بخش زنان امروز ساعت 12 ظهر به وقت ایران ماریا شارارپووا سید چهارم مسابقات به مصاف ویکتوریا آزارنکا سید سوم مسابقات رفت. آزارنکا برای اولین بار به فینال گرند اسلم رسیده بود و شاراپووا هم به دنبال دومین استرالیا و چهارمین گرند بود. در ابتدا شاراپووا بازی رو خیلی خوب آغاز کرد و توانست خیلی سریع از آزارنکا بریک بگیرد. اما در ادامه این تنیسور بلاروسی بود که بازی برتری را به نمایش گذاشت و با گرفتن دو بریک از حریف خود موفق شد ست را با نتیجه 6-3 پیروز بشه.

در ست دوم همه نگاه ها به شاراپووا دوخته شده بود که بتواند نتیجه را جبران کند اما او در این ست بد تر از همیشه ظاهر شد. شاراپووا با یک بازی بسیار ضعیف ست را در 36 دقیقه به آزارنکا واگذار کرد. او در این ست 15 انفورسد ارور داشت در حالی که آزارنکا فقط 3 تا ارور داده بود. ماریا در ابتدای ست دوم بریک شد و همه چی را به آزارنکا واگذار کرد. ویکتوریا در این ست دیگر کامل بر بازی سوار شده بود و روحیه بسیار بالایی پیدا کرده بود. او شاید خودش هم فکر این را نمی کرد که بتواند ست دوم را 6-0 پیروز شود. بدین ترتیب ویکتوریا آزارنکا از بلاروس با یک بازی کاملا برتر به اولین گرند اسلم خود دست یافت . او با این پیروزی به عنوان شماره یک جدید زنان هم معرفی شد .

ویکتوریا پس از قهرمانی در اولین گرند اسلم گفت : " من خیلی عصبی بودم. نمی تونستم صبر کنم برای رفتن به کورت و مسابقه دادن. این یک انتظار طولانی بود برای من. بله من اماده بودم برای رفتن به زمین. من فکر می کنم امروز وضعیت خوبی داشتم بعد از اینکه در ابتدا کمی شل بازی کردم.من بسیار خوش حالم. من جنگ رو ادامه دادم و مقدار حرکت و شتابم را عوض کردم. این یک تغییر بزرگ بود بعد از آنتونیو. سام واقعا یک مربی متفاوت است. او کاملا روش و طرز فکرش فرق می کنه.من مشارکت خیلی خوبی با آنتونیو داشتم و همینطور با سام . من احساس می کنم که او ( سام ) من را هل نمی ده. بلکه من را هدایت می کند برای اینکه از نظر ذهنی حرکت کنم به سمت نگرشی برتر. او من را کمک می کند تا راهم را پیدا کنم. من فکر می کنم که به اون مدیونم زیرا چیزای زیادی به من یاد داد و این خیلی مهمه بخصوص برای بازیکنان جوان."

ماریا پس از بازی گفت : " او امروز از همه نظر از من برتر بود. من خوب بودم در دو گیم ابتدایی بازی.زمانی که او توپ رو گرفت ضربات بسیار عمیقی میزد و خیلی هجومی بازی می کرد. او خیلی سریع گام بر می داشت و ضربات سنگینی میزد."

آمار بازی:

Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-29-2012, 10:04 PM   #35
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

حماسه در ملبورن، جوكويچ قهرمانيش را در بامداد جشن گرفت

نواك جوكويچ طولاني ترين فينال گرنداسلم تاريخ تنيس را در ساعات آغازين روز دوشنبه در ملبورن و با يكي از خارق العاده ترين نمايش هاي ممكن به خود اختصاص داد.ساعت 1:37 بامداد به وقت محلي و پس از 5 ساعت و 50 دقيقه نبرد خسته كننده، جوكويچ كه 30 دقيقه قبل از آن شكست خورده به نظر مي رسيد بر روي زمين دراز كشيد تا پيروزي 5-7, 6-4, 6-2, 6-7(5), 7-5 خود را جشن بگيرد.اين سومين قهرماني پياپي جوكويج در گرنداسلم بود كه ازين نظر نام او را در كنار ديگر بزرگان تاريخ، راد ليور، پيت سمپراس، راجر فدرر و رافائل نادال قرار داد.

اولين ضربه را نادال وارد كرد و در گيم پنجم بريك كرد ولي بازيكن صرب بلافاصله نتيجه را برابر كرد.نگه داشتن سرويس از طرف هردو بازيكن ست اول را پيش برد تا جاييكه جوكويچ در گيم يازدهم با از دست دادن چند سرويس اولش تحت فشار قرار گرفت و فرصت بريك را به رافا داد.خطاي فورهند شماره 1 جهان را ناكام گذاشت تا نادال در موقعيت پايان دادن ست قرار بگيرد.هرچند جوكويچ از خود مقاومت نشان داد ولي رافا پس از 80 دقيقه ست اول را به پايان برد.

نادال فقط يكي از 134 بازي قبلي خود در گرنداسلم ها را پس از پيروزي در ست اول واگذار كرده بود ولي خيلي زود در ست دوم تحت فشار جوكويچ سرويسش را از دست داد تا 5-2 عقب بيفتد.نواك يك فرصت ست پوينت را در گيم هشتم بر روي سرويس حريفش از دست داد و هرچند 2 فرصت ديگر اين بار بر روي سرويس خودش يافت، ولي نادال جنگيد تا بازي را 5-4 كند.نادال موقعيت برابر كردن نتيجه بازي را داشت ولي چلنج جوكويچ در امتياز 40-30 به نفع نادال با اختلاف چند ميليمتر داخل زمين نشان داده شد تا بازيكن صرب هنوز شانس جنگيدن در گيم را داشته باشد.برپا كردن بريك پوينت از طرف جوكويچ و خطاي سرويس بي موقع از نادال سبب پيروزي جوكويچ در ست دوم شد.

وقتي جوكويچ خيلي زود در ست سوم 3-1 پيش افتاد، شانه هاي نادال به وضوح خسته به نظر مي رسيدند و او بيشتر از قبل با خودش حرف مي زد و نمي توانست در مقابل ريترن هاي خوب حريفش به سمت بيس لاين مقاومت كند و كنترل امتيازها را به دست گيرد.هنگامي كه رافا 5-2 عقب افتاد، مربي و عمويش توني يك رديف پايين تر آمد تا انرژي مثبت بيشتري به برادرزاده اش بدهد.فايده اي نداشت.نادال يك بار ديگر سرويسش را از دست داد تا جوكويچ 2-1 در ست ها پيش باشد.

در ست چهارم به نظر مي رسيد جوكويچ كار را تمام كند و چندين فرصت بريك كردن داشت، مخصوصا در گيم هشتم كه 3 بريك پوينت به دست آورد.نادال روحيه جنگندگيش را اينجا بازيافت.2 ضربه وينر و 2 ضربه غيرقابل بازگشت و يك ايس به نادال كمك كرد تا به بازي جان تازه اي بدهد و خود را احيا كند.اما باران غيرمنتظره سبب توقف بازي در اين لحظه شد.

انتظاري حدودا 10 دقيقه اي براي بسته شدن سقف استاديوم راد ليور به بازيكنان كمك كرد تا نفسي تازه كنند.با ادامه يافتن جريان بازي هردو بازيكن گيم هاي بعدي سرويس خود را نگه داشتند تا تايبريك تعيين كننده برنده ستي باشد كه هيچ بريك سرويسي نداشت.نادال 3-2 پيش افتاد ولي 3 امتياز پياپي از جوكويچ او را در آستانه قهرماني قرار داد.چندين ضربه مافوق تصور از نادال و بازگشت دادن توپ ها، او و تماشاگران حاضر را به وجد آورد تا بازيكن اسپانيايي نمايش را ادامه دهد.پيروزي 7-5 در تايبريك و راه يافتن به ست پنجم مزد زحمات رافا بود.

جوكويچ خسته به نظر مي رسيد و هرچند تا نتيجه 3-2 پا به پاي حريفش پيش رفت، نادال كه اشتياقش را مجددا كسب كرده اولين بريك پوينتش را بعد از ست دوم به دست آورد و نهايت استفاده را از آن كرد.اما سرويس نادال يك بار ديگر او را ناكام گذاشت تا جوكويچ بازي را به تساوي بكشد.اولين امتياز گيم نهم در حاليكه بازي 4-4 برابرست با رالي 31 ضربه اي (طولاني ترين رالي در كل مسابقه) همراه بود كه به نفع نادال خاتمه يافت و پس از آن جوكويچ از فرط خستگي بر روي زمين دراز كشيد.شجاعت نادال فرصت بريك جوكويچ را ناكام گذاشت تا مرد شماره 2 تنيس در فاصله يك گيم با دومين قهرمانيش در ملبورن فاصله داشته باشد.جوكويچ با سرويسش سلطه كرد و نتيجه را بازهم برابر كرد.در گيم يازدهم واقعا نمي شد تشخيص داد كه چه كسي برتر بود ولي حاصل اين گيم حماسي بدون شك به نفع نواك بود.بريك كردن سرويس نتيجه را 6-5 به سود جوكويچ كرد.او خيلي سريع دو امتياز نخستين گيم بعد را به دست آورد ولي نادال خستگي ناپذير 3 امتياز بعدي را كسب كرد تا موقعيت بريك كردن سرويس را به دست آورد.جوكويچ راه بازگشت خود را يافت و خطاي نادال و حمله جوكويچ به ماراتون پايان داد.

نادال در مصاحبه داخل زمين:”صبح بخير همگي (با لبخند).من هيچ وقت اين بازي را فراموش نخواهم كرد.هرچند در آن شكست خوردم ولي برايم خيلي ويژه بود.به نظرم بازي فوق العاده اي انجام داديم.ازينكه در اين رقابت شركت داشتم لذت بردم.خوشحال نيستم كه شكست خورده ام ولي اين يكي از شكست هايي است كه از آن خيلي ناراحت نمي شوم.به نواك و تيمش هم تبريك مي گويم.شايسته اين هستند.آن ها كار فوق العاده اي انجام مي دهند، پس تبريك...هرسال سخت تر است و اينكه به فينال اولين تورنومنت سال برسي و بازي جذابي را با نواك انجام دهي، از همه شما متشكرم.”
جوكويچ:”رافا تو يكي از بهترين بازيكنان تاريخ هستي.يكي از محترم ترين ها در تور.ما امشب تاريخ سازي كرديم.متاسفانه نمي شود كه دو برنده وجود داشته باشد و من براي تو در ادامه فصل آرزوي موفقيت ي كنم.اميدوارم كه بازي ها و فينال هاي بيشتري داشته باشيم.از تيمم، دوستانم و تمشاگران تشكر مي كنم كه مرا حمايت كردند.”

16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
آزاد استرالیا

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش