بازگشت   تنیس تاکرز > تالار بازيكنان > تالار بازيكنان (تنیس مردان) > نواك جوكوويچ (Novak Djokovic)

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-25-2012, 06:24 PM   #61
NimaRafi
Senior Member

آواتار NimaRafi

پستها: 364
سپاس: 6,526
در 368 پست 4,053 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر-نواك جكوويچ-کارولاین ووزنياكي-ماریا شاراپوا- انا ایوانوویچ- پترا كويتوا -برنارد تومیک-سمپراس-استوسر-رانویچ
Post درخششی دیگر از پسر سیر نشدنی بلگراد

صعود نواک به سومین نیمه نهایی خود در مسابقات آزاد استرالیا

بهترین بازیکن دنیای تنیس،سید شماره پنج مسابقات داوید فرراسپانیایی را در 4ساعت و 16 دقیقه و با یک بازی عالی و با نتایج 4-6،(4)6-7، 1-6شکست داد.همانطور که انتظار می رفت نواک و داوید یک بازی زیبا و هیجان انگیز و با رالی های طولانی ، به نمایش گذاشتند.فرر در ست اول، سه بریک پوینت را در گیم اول و سوم سیو کرد اما سرانجام نواک توانست در گیم پنجم اورا بریک کند و بازی را با نتیجه 2-4 به نفع خود تثبیت کند.سرانجام ست اول با نتیجه 4-6 در 58 دقیقه به سود جوکو به پایان رسید.در ست دوم که زیبا ترین قسمت این جدال بود،هردو بازیکن کار سختی را برای گرفتن تک تک پوینت های خود داشتند، اسپانیایی با جنگندگی بسیار زیاد خود نتیجه را 2-2 می کند،شش گیم ابتدای این ست،41 دقیقه به طول انجامید،سرانجام کار هر دو تنیسور در این ست به تای بریک کشیده شد. در تای بریک ابتدا فرر 2-4 پیش افتاد اما نواک با بردن دو مینی بریک نتیجه را 4-5 و با گرفتن دو پوینت در ادامه کار ، ست را ازآن خود کرد.مدافع قهرمانی در آغاز ست سوم شروعی بسیار عالی داشت، او سرو حریف خود را در گیم دوم بریک کرد و سرانجام 0-3 پیش افتاد از آن پوینت به بعد نواک غیر قابل توقف بود و تنها در 30 دقیقه و با نتیجه 1-6 پیروز ست سوم شد و به هفتمین نیمه نهایی متوالی خود در گرند اسلم راه یافت.نواک در پایان مسابقه گفت:"شما می توانید انتظار داشته باشید که چنین مسابقه ای به آمادگی جسمانی بسیار بالایی نیاز دارد.داوید شما را در زمین جابه جا می کند و شما را وادار میکند که با ضربات فوق العاده روبه روی او بازی کنید،من فکر میکنم در بیس لاین واقعا خوب به توپ ضربه می زنم، من انتظار داشتم که سرو هایم کمی بهتر باشد.ولی به طور کلی عملکردم در این مسابقه خوب بود."
نواک جکوویچ در بازی بعدی خود باید به مصاف اندی ماری بریتانیایی برود،گفتنی است که این دو در سال 2011 در فینال این مسابقات به مصاف هم رفتند که نواک جکوویچ پیروز آن مسابقه بود.
NimaRafi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی NimaRafi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2012, 08:48 PM   #62
NimaRafi
Senior Member

آواتار NimaRafi

بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر-نواك جكوويچ-کارولاین ووزنياكي-ماریا شاراپوا- انا ایوانوویچ- پترا كويتوا -برنارد تومیک-سمپراس-استوسر-رانویچ

آزاد استرالیا:نواک جکوویچ و اندی ماری در نیمه نهایی جمعه ساعت 12:00.

نواک برای به دست اوردن 400امین پیروزی دوران حرفه ای خود تلاش میکند(111-399). در دومین بازی دور نیمه نهایی فینالیست های سال گذشته در مقابل هم قرار خواهند گرفت. ( در فینال سال گذشته نواک با نتایج 4-6، 2-6، 3-6 پیروز شد)
نواک در حالی سومین نیمه نهایی خود در استرالیا را تجربه میکند که در دو دوره ی قبل از این (سال های 2008و2011) توانسته است قهرمان مسابقات شود.
هم اکنون نگاهی به مسیر نواک و اندی تا رسیدن به نیمه نهایی می اندازیم:

نواک در دور اولLorenzi از ایتالیارا شکست داد،سپس در دور دوم Giraldo رو مغلوب قدرت خود کرد،در دور سومMahut را از پای در آورد،در یک-هشتم Hewitt را از پیش رو برداشت و در یک-چهارم از سدFerrerاسپانیایی عبور کرد.

اندی در دور اولHarrison آمریکایی را شکست داد،در دور دوم Roger-Vasselin را از پیش رو برداشت، در دور سومLlodra را مغلوب کرد ، در یک-هشتم Kukushkin را شکست داد و در یک -چهارمNishikori ژاپنی را به خانه فرستاد.

هر دو بازیکن تا کنون یک ست را به حریف واگذار کرده اند،اندی تا این مرحله دقیقا 10 ساعت را بر روی کورت مسابقه داده است. (هشت دقیقه کمتر از نواک)
این مسابقه جمعه در ساعت 7:30 شب به وقت محلی و 9:30صبح به وقت اروپای مرکزی برگزار خواهد شد. (12 ظهر به وقت ایران)
آمار هد تو هد این دو در هارد کورت 4-4 می باشد.

نواک در مورد این مسابقه گفته:"او خوب به نظر می رسد،و او قطعا خوب بازی میکند،و برای گرفتن اولین گرند اسلم خود بسیار پر انگیزه است.و می خواهد خود را به مردم کشورش اثبات کند که توانایی گرفتن گرند اسلم را دارد.اما از سوی دیگر من نیز در دوسال اخیر در اینجا(آزاد استرلیا) بازی های خوبی به نمایش گذاشته ام،و به نظر من بازی فردا بازی بزرگی خواهدشد.و اندی برای من مچ اپ سختی است."
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی NimaRafi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-27-2012, 08:06 PM   #63
NimaRafi
Senior Member

آواتار NimaRafi

نواک برنده ی 400امین بازی دوران حرفه ای خود شد،وبه فینال آزاد استرالیا راه یافت.
نوله برای سومین بار در دوران حرفه ای خود به فینال مسابقات آزاد استرالیا رسید،صربستانی شماره 1 ، توانست در 4ساعت و 50 دقیقه اندی ماری اسکاتلندی را با نتایج 3-6،6-3، (4)7-6، 1-6 ،5-7شکست دهد.
در این مسابقه شاهد رالی های طولانی بودیم و بعضی از رالی ها به 30،20 و حتی 40 ضربه نیز می رسید.

آمار مسابقه:aces 11-9, double faults 6-10, winners 49-47, unforced errors 69-86 total points won 184-161

نواک پس از پیروزی گفت:"این مسابقه نیاز به آمادگی جسمانی بالایی داشت،و یکی از بهترین مسابقه های من بود."

نواک در این مسابقه توانست11 بار سرو حریف خود را بریک کند،و اندی تنها موفق شد7بار او را بریک کند.جوکو در این مسابقه توانست 21 پوینت را از آمدن بر روی نت به دست آورد. (75%) ولی اسکاتلندی تنها موفق شد 19 پوینت از آمدن روی تور ازآن خود کند.

مسابقه فینال، 30 امین رویارویی جکوویچ و نادال می باشد،رافائل نادال در 29 بازی قبلی 19 بار برنده شده است و همچنین نواک تمام 6 مسابقه قبلی در سال 2011 را برده است.
نواک گفته "من بسیار خوشحالم که به فینال رسیده ام،و بازی در مقابل نادال می تواند یک چالش بسیار بزرگ برای من باشد."
لازم به ذکر است که مسابقه فینال در روز یکشنبه و ساعت 19:30 به وقت محلی و 09:30به وقت اروپای مرکزی(12ظهربه وقت ایران) برگزار میشود.
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی NimaRafi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-28-2012, 08:59 PM   #64
NimaRafi
Senior Member

آواتار NimaRafi

تنیس آزاد استرالیا-فینال- باز هم نواک در مقابل رافا
نواک جکوویچ مدافع عنوان قهرمانی،پس از شکست دادن دوست و رقیب دیرینه ی خود اندی ماری در یک ماراتن حماسی این بار به در فینال به مصاف رافائل نادال اسپانیایی می رود،ستاره ی 24 ساله ی صربستانی روز یکشنبه شانس این را دارد که با غلبه بر مرد شماره 2 جهان، تعداد گرند اسلم های خود را افزایش دهد.

نواک گفته:"هیچ شکی در آن نیست که یک بازی فیزیکی دیگر در مقابل من قرار دارد،من باید بهترین شکل ممکن ریکاوری کنم زیرا من فقط یک روز و نیم وقت دارم،من سعی میکنم تا انجا که ممکن است خواب خود را تنظیم کنم و با یک بازیابی خوب خود را برای یک بازی زیبا در فینال آماده کنم و این برای من بسیار حیاتی است چون که رافا اندام و فیزیک بدنی بسیار خوبی دارد و خوب هم از این فیزیک بدنی بهره می گیرد.به هر حال روز فوق العاده ای خواهد بود،او(رافا) قطعا می خواهد برنده باشد،اگر من قادر به انجام بازی همیشگی خود باشم ،قطعا برنده خواهم بود.من می دانم که ممکن است یک پیش زمینه ی ذهنی وجود داشته باشد که این مسابقه برای من آسان است چون من سال پیش 6 بار او را شکست داده ام و موفقیت ها بسیاری در مقابلش کسب کردم،ولی از سویی دیگر امسال یک سال جدید است و این یک چالش جدید است،و وضعیت نیز متفاوت است،او یک روز بیش از من فرصت داشته و این خود یک مزیت است."

آمار هد تو هد این دو 13-16 به سود رافائل نادال می باشد،اما در سال گذشته نواک جکوویچ توانست 6 بار اسپانیایی را شکست دهد،دو بار در فینال گرند اسلم ها(ویمبلدون و یواس اپن) و چهار بار در مسابقات 1000 امتیازی تورATP(ایندین ولز،میامی،مادرید،رم).

17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی NimaRafi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-31-2012, 01:04 PM   #65
zarin
Roger's Fan

پستها: 17
سپاس: 1,036
در 14 پست 46 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نواک جوکوویچ

جوکو قهرمانی پارسال گرند استرالیا اپن رو تکرار کرد
zarin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 02-01-2012, 10:52 AM   #66
NimaRafi
Senior Member

آواتار NimaRafi

Post اين بخشي از واكنش رسانه هاي دنيا به تلاش فوق بشري نوله براي شكست نادال در يكي از بزرگترين فينال هاي تاريخ گرنداسلم است.

اين بخشي از واكنش رسانه هاي دنيا به تلاش فوق بشري نوله براي شكست نادال در يكي از بزرگترين فينال هاي تاريخ گرنداسلم است.

‘جوكويچ براي پيروزي در ماراتون دست به معجزه زد’
روشي كه جوكويچ در آن بازگشت مشتاقانه نادال را در ست چهارم و عقب بودن 4-2 در ست پنجم را تحمل كرد باورنكردني بود.به نحوي، بر روي پاهاي لرزانش، جوكويچ بزرگترين جنگجوي تنيس را تا امتياز پاياني از ميدان به در كرد.ما اين گرنداسلم را با صحبت درباره 4 بازيكن بزرگ يا معقولانه تر، با توجه به عدم موفقيت اندي ماري در كسب گرنداسلم، 3 بازيكن بزرگ شروع كرديم.قطعا در پايان، ما با يك بازيكن بزرگ خاتمه داديم.
Richard Hinds, Sydney Morning Herald

‘اشك شوق:جوكويچ در حماسه اي هيجان انگيز قهرمان شد’
بازيكن صرب بي رحمانه سرويس دوم نادال را نشانه گرفت تا در لايه دفاعي اسپانيايي شكاف ايجاد كند و پنجمين قهرماني گرنداسلمش را كسب كند.او در كنار آندره آغاسي، راجر فدرر و متس ويلاندر به عنوان تنها بازيكناني كه 3 بار يا بيشتر از سال 1968 تا به حال در مسابقات آزاد استراليا قهرمان شده اند قرار گرفت.به همان صورت كه نادال ضربه به ضربه بازيش را به فدرر القا مي كند، جوكويچ همين كار را در مقابل نادال اعمال مي كند.
Leo Schlink, Australian Herald Sun

‘جوكويچ فوق بشر’
او پادشاه تور است، نفر اول در جهان، فرمانرواي واقعي در تنيس حال حاضر.
David Menayo, Spain's Marca

‘جوكويچ در 5 ست بر نادال غلبه كرد’
فقط تيك تاك ساعت يا موقعيت بزرگ نبود كه آن را ويژه كرد.كيفيت، هم دفاعي و هم هجومي، تحت فشار، و هرچند خستگي در چهره هردو آن ها موج مي زد، بيشتر از اين، خيره شدن نسبتا بي مشغوليت جوكويچ، وقتي كه توپ در جريان بازي قرار مي گرفت خيلي مشهود به نظر نمي رسيدند.
Christopher Clarey, New York Times

‘جادوگر OZ’
نواك جوكويچ پيراهنش را پاره كرد و فرياد بلندي كشيد، بدنش را مانند يك رزمنده كه حريفش را در دور آخر به سختي ضربه فني كرده خم كرد.
اين صحنه پاياني در پيروزي جوكويچ در برابر نادال بود –كفش كتاني خيس خورده- كه 5 ساعت و 53 دقيقه مقاومت را كه ساعت 1:37 بامداد دوشنبه در ملبورن به پايان رسيد فرياد مي زد.
John Pye, Huffington Post

جان لوبد (John Lloyd)، شماره 1 پيشين بريتانيا و گزارشگر بخش ورزش BBC:”باورنكردني.بزرگي فصل قبل كه درباره آن صحبت كرديم ولي اين مهم ترين مسابقه در دوران بازي جوكويچ بود.شكست دادن حريف پس از مسابقه نيمه نهايي در مقابل ماري و عقب بودن يك بريك در ست پنجم.احترامي كه از بازيكنان ديگر به خاطر پا به پا پيش رفتن با نادال با توجه به آن سطح خستگي كسب خواهد كرد.قطعا بهترين بازي زندگيش بود.”

فرو مك ميلان (Frew McMillan)، تنيس باز مرد حرفه اي سابق كه در سال 1992 به عنوان يكي از بازيكنان تالار بين المللي شهرت داران تنيس در نيوپورت برگزيده شد و اكنون براي Eurosport گزارش مي كند:”او قلب يك فوق بشر و ذهن يك نابغه را دارد.”

جان ورتيم (Jon Wertheim) از SI.com:”نواك جوكويچ از قهرمانيش دفاع كرد، ولي اين خلاصه آن است.پيروزي در دو نبرد غول آسا –يكي در برابر اندي ماري و ديگري يك حماسه واقعي در برابر رافائل نادال- چارچوب دوران بازي او را كاملا تغيير مي دهد.ما به صحبت كردن درباره اين عصر طلايي در تنيس مردان ادامه مي دهيم.درباره فردي كه چهار تا از پنج گرنداسلم قبلي را در اين دوران منحصر به فرد به خود اختصاص داده چه بگوييم؟”
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی NimaRafi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-14-2012, 10:56 PM   #67
NimaRafi
Senior Member

آواتار NimaRafi

Post جکوویچ بالاترین جایزه دولت صربستان را دریافت کرد.

نواک جکوویچ بالاترین جایزه ی دولت صربستان را دریافت کرد.
این جایزه یک مدال است که به Karadjordje’s Star معروف می باشد.بوریس تادیچ ریئس جمهور صربستان روز سه شنبه گفت: " نواک سزاوار دریافت این مدال می باشد،زیرا شایستگی خواصی را به عنوان نماینده صربستان در ورزش حرفه ای داشته است."
این مدال به وسیله ی پادشاه پیتر اول در سال 1904 ساخته شده است.نواک به طور رسمی در تاریخ چهارشنبه،15 فوریه (روز استقلال صربستان) دریافت خواهد کرد.
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی NimaRafi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-17-2012, 08:44 PM   #68
NimaRafi
Senior Member

آواتار NimaRafi

Post نواك جوكويچ نشان درجه 1 Karadjordje's (برترين نشان كشور صربستان) را دريافت كرد.

در روز استقلال صربستان و با حضور در مجلس اين كشور، نواك جوكويچ نشان درجه 1 Karadjordje (برترين نشان كشور صربستان) را دريافت كرد.

در روز استقلال صربستان و با حضور در مجلس اين كشور، نواك جوكويچ نشان درجه 1 Karadjordje (برترين نشان كشور صربستان) را دريافت كرد.نوله گفت كه از دريافت برترين مدال كشورش و حضور در ساختماني كه قهرماني ويمبلدون خود و رسيدن به صدر رنكينگ را در روبروي آن به همراه مردمش جشن گرفت بود مفتخر است.
نواك گفت:”ممكن است كه روياي بالاي سر بردن جام ويمبلدون را داشتم ولي هيچ وقت فكر نمي كردم كه كشورم چنين افتخاري به من بدهد.من مديون مردمم هستم و تمام تلاشم را مي كنم كه در بهترين شكل ممكن نماينده كشورم باشم.”
رييس جمهور صربستان، بوريس تاديچ (Boris Tadic)، به17 شخص و موسسه جايزه داد.نواك جايزه شايستگي فوق العاده براي نمايندگي صربستان و به عنوان بهترين سفير اين كشور در جهان را دريافت كرد.

ویرایش توسط NimaRafi : 02-17-2012 در ساعت 09:04 PM
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی NimaRafi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-25-2012, 11:03 PM   #69
NimaRafi
Senior Member

آواتار NimaRafi

Post نوله دفاع از سه گانه قهرماني در دوبي را برابر اشتبه آغاز مي كند.

نوله دفاع از سه گانه قهرماني در دوبي را برابر اشتبه آغاز مي كند.

نوله هفته آينده در دوبي به ميادين مسابقات باز مي گردد.جايي كه در سه سال گذشته عنوان قهرماني را به دست آورده.تورنومنت 500 امتيازي بين روزهاي 27 فوريه تا 3 مارس برگزار خواهد شد.
مدافع عنوان قهرماني و مرد شماره 1 تنيس جهان قصد دارد تا فرم فوق العاده ابتداي فصل خود را ادامه دهد و براي كسب چهارمين عنوان قهرماني پياپي تلاش كند.نواك فصل پيش تورنومنت دوبي را با پيروزي 6-3, 6-3 مقابل سيد برتر مسابقات، راجر فدرر براي سومين سال پياپي به خود اختصاص داد تا به همراه مرد سويسي به تنها بازيكناني تبديل شوند كه 3 بار متوالي جام قهرماني رقابت ها را بالاي سر برده اند.

حريف دور اول نواك، سدريك مارسل اشتبه (Cedrik-Marcel Stebe) آلماني و نفر 72ام رده بندي جهاني خواهد بود.اين دو تاكنون باهم ديداري برگزار نكرده اند.
بازيكن 24 ساله اهل بلگراد در دور دوم به مصاف برنده مسابقه بين سرگي استاخوفسكي و عُمَر عوضي (Omar Awadhy) مي رود.
حريفان احتمالي او در مراحل بعدي تورنومنت:
¼ نهايي: يانكو تيپسارويچ (سيد 7، صربستان)، ايوان ليوبيچيچ (كرواسي)
نيمه نهايي: اندي ماري (سيد 3، بريتانيا)، توماس برديچ (سيد 5، جمهوري چك)، نيكولاي داويدنكو (روسيه)
قهرمان چهار دوره رقابت ها، راجر فدرر (سيد 2، سويس)، جو ويلفرد سونگا (سيد 4، فرانسه)، مردي فيش (سيد 6، آمريكا) و خوان مارتين دل پوترو (سيد 8، آرژانتين) در سوي ديگر جدول مسابقات حضور دارند و نواك تا مرحله نهايي با آن ها روبرو نخواهد شد.
برادر كوچک نوله، ماركو جوكويچ هم با دريافت سهميه وايلد كارد در جدول اصلي رقابت هاي انفرادي حضور يافته.او در مرحله نخست به ديدار يكي از بازيكنان صعود كننده به جدول اصلي خواهد رفت.
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی NimaRafi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-01-2012, 11:57 PM   #70
NimaRafi
Senior Member

آواتار NimaRafi

نواک جکوویچ برنده ی 30 امین عنوان حرفه ای !

نوله سومین قهرمانی مسترز میامی (Sony Ericsson Open)را جشن گرفت.

مرد شماره 1 دنیای تنیس،یازدهمین عنوان مسترز و سی امین عنوان حرفه ای خود را با شکست دادن سید 4 ام مسابقات اندی ماری اسکاتلندی و با نتایج1-6و 6-7(4) در 2 ساعت و 17 دقیقه در گرمای بعد از ظهر یکشنبه تصاحب کرد.
نوله در ست اول ،توانست در گیم4 ام و 6 ام سرویس ماری را بریک کند تا با نتیجه 1-6 این ست را از آن خود کند.ست دوم در یک بازی سخت،نتیجه به تای بریک موکول شد و نواک 4-7 این ست را برد تا قهرمان مسابقات لقب بگیرد.نوله یک ست را هم در کرندون پارک واگذار نکرد و برای رسیدن به فینال از سدهایی به نام:مارکوس باقداتیس،ویکتور ترویسکی،ریچارد گاسگه،داوید فرر و خوان موناکو عبور کرد.
هم اکنون رکورد نوله در فینال میامی1-3 است،او کاناس در 2007 و نادال در2011 را شکست داد و به ماری در 2009 باخت.
Match statistics: aces (5-3), double faults (2-3), winners (19-16), unforced errors (38-39),
(total points won (86-70.
ستاره ی 24 ساله ی صربستان،فصل خاک را با تورنومنت مسترز مونت کارلو آغاز می کند.
به امید موفقیت نوله.
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی NimaRafi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)