بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان > اخبار تنيس مردان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-01-2016, 01:13 PM   #1
rezaomo
Senior Member

آواتار rezaomo

پستها: 364
سپاس: 5,039
در 319 پست 2,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer
پیش فرض جوکوویچ: در فینال به فکر یک رکورد تاریخی بودم

به نقل از Abc chicago، این ششمین باری بود که نواک جوکوویچ در مسابقات اوپن استرالیا قهرمان می‌شد.

جوکوویچ بعد از این پیروزی گفت: هر مقامی در مسابقات گرند اسلم، مهم به شمار می‌آید. برایم این مقام بسیار مهم بود زیرا می خواستم یک رکورد تاریخی بزنم و قهرمانی‌هایم در مسابقات اوپن استرالیا با «روی امرسون» مساوی شود. افتخار می‌کنم تعداد قهرمانی‌هایم در گرند اسلم با پدیده‌هایی همچون «یورن بورگ» و «راد لاور» یکی شده است و در کنار آنها اسم من دیده می‌شود.

نمی‌توانم دروغ بگویم که به این مسائل فکر نکردم. بدون شک این مساله در ذهنم بود. زمانی که به زمین مسابقه آمدم، می دانستم شانس تاریخ ساز شدن را دارم. این برایم یک انگیزه بزرگ بود تا بسیار خوب بازی کنم.

جوکوویچ درباره بازی خوبش مقابل دو تنیسور برتر جهان هم اظهار کرد: نمی‌خواهم ذهنم وارد این چارچوب شود زیرا اگر خیلی به این مسائل فکر کنم، زیادی مغرور می شوم و فکر می‌کنم از همه برتر هستم. شخصی که این طور فکر می‌کند، زود نتیجه‌ آن را خواهد دید. نمی‌خواهم این طور شود.

او اضافه کرد: تلاش می‌کنم نحوه زندگی و برنامه عادی‌ام را ادامه دهم؛ کاری که تمام این سال‌ها آن را انجام دادم زیرا همین روش به من کمک کرد به اینجا برسم. سال‌های زیادی به تنیس متعهد بودم و سخت تلاش کردم. بسیاری از چیزها را قربانی کردم. تنها بحث تمرین نبوده است. به عنوان یک تنیس باز، مجبور بودم زندگی خاصی داشته باشم. باید زمان، انرژی و فکرم را وقف کنیم تا بتوانیم بهترین بازیکن باشیم.

جوکوویچ درباره بازی‌اش با ماری نیز گفت: او مجبورم کرد سخت کار کنم. ر‌قا‌بتی طولانی داشتیم. هر دو در پایان ست دوم و سوم، سخت کار کردیم. به‌ هر‌ حال این چیزی است که در هر مسابقه‌ای انتظار می‌رود. می دانستم در بازی با اندی باید صبور باشم و امتیازها را بسازم. می دانستم باید جنگندگی داشته باشم.

جوکوویچ درباره بازی‌های اوپن فرانسه در ماه می نیز گفت: نمی‌توانم به خودم اجازه دهم استراحت کنم و لذت ببرم. استراحتم تنها چند روز خواهد بود. بعد از آن به این فکر خواهم کرد که چگونه می‌توانم به بازی خوبم در این فصل ادامه دهم.
Varzesh3منبع
تصاویر پیوست شده
نوع فایل: jpg 20150201-novak-djokovic-australia_4ACB1ACC31BA4F849C1CE7B69B7E027F.jpg (66.5 کیلو بایت, 49 نمایش)

ویرایش توسط rezaomo : 02-01-2016 در ساعت 01:53 PM
rezaomo آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rezaomo به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش