بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > مقالات و مطالب آموزشي

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-06-2012, 05:36 PM   #1
Behnam RF
Senior Member

آواتار Behnam RF

پستها: 1,242
سپاس: 20,231
در 1,236 پست 12,182 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer ,Juan Martin Delpotro,David Ferrer,Mardy Fish ,Mansour Bahrami WTA : Justine Henin-Hardenne,
Arrow بدرود فرناندو

بدرود فرناندو

فرناندو گونزالز به خاطر فورهند ترسناكش مشهور بود.

با احترام به روحيه جنگندگي و ترس از فورهند مرگبارش، فرناندو گونزالز بيش از هر چيز به عنوان مردي ياد خواهد شد كه هيچ گاه فراموش نكرد از كجا آمده.
در تورنومنت مسترز ميامي، فرناندو گونزالز براي چيزي كه شايد آخرين بازيش در تور تنيس مردان باشد خودش را گرم مي كند.او در زمين شماره 8 همراه با دوست دوران كودكيش، لوئيس مانريك به توپ ضربه مي زند.نه تنها در جايي كه دوران بازيش را آغاز كرد به آن پايان مي دهد، بلكه به همان صورت انجامش مي دهد، بازي كردن با بهترين دوستش.گونزالز و مانريك هر دو به عنوان پسران كوچكي در آكادمي پاتريشيو آپي در فلوريدا تمرين مي كردند.درباره فرناندو گونزالز تحقيق كنيد و چيزي كه خيلي زود مي فهميد اينست كه هيچ وقت فراموش نمي كند از كجا آمده.يا اشخاصي كه او را در اين راه كمك كرده اند.

مانريك مي گويد:“به همان اندازه كه بازيكن فوق العاده اي بود، فرناندو حتي دوست بهتريست".

همه افراد نزديك به فرناندو مي دانند كه هرچند او اخيرا به ¼ نهايي مسابقات بوينس آيرس صعود كرده، ولي در ميامي يك تهديد به حساب نمي آيد.چيزي كه فرناندو مي خواهد اينست كه جنگنده باشد و تلاش خوبي را مقابل مردمي كه براي تماشاي آخرين تورنومنتش آمده اند به نمايش بگذارد.وقتي امتياز پاياني بازي شد و فرناندو7-6 در ست سوم به نيكولاس ماهو باخت، بعد از ناكام گذاشتن چند فرصت مچ پوينت در طول مسير، او به خودش اجازه داد سرش را بالا بگيرد و كمرش را صاف نگه دارد.گونزالز دوران بازي را رقم زد كه پايان دادن به فصل در بين 5 نفر برتر رنكينگ، سه مدال المپيك:طلا، نقره و برنز، و 11 عنوان قهرماني را به همراه داشت.
از فرناندو گونزالز بيشتر براي تعداد پيروزي هايش در تور ياد نخواهد شد، بلكه به خاطر تاثيري كه بر صنعت تنيس داشت.گواهي بر اينكه چقدر در تور مردان به او احترام گذاشته مي شود را مي توان در مهماني خداحافظيش ديد كه توسط حاميان مالي طولاني مدت و موسسه مدير برنامه هايش برپا شده بود.نواك جوكويچ حاضر بود، همينطور خوان مارتين دل پوترو، گائل مونفيس و نيكولاس ماسو از بازيكنان حال حاضر و گذشته تور بودند.نمايش برجسته آن شب، ويديويي بود كه دوران بازي گونزالز را از شش سالگي تا به پايان نشان مي داد.حتي در آن قسمتي بود كه فرناندو جوان را نشان مي داد كه به يك خبرنگار گفت آرزو دارد روزي بين 10 نفر برتر دنيا باشد.

از فرناندو گونزالز بيشتر براي تعداد پيروزي هايش در تور ياد نخواهد شد، بلكه به خاطر تاثيري كه بر صنعت تنيس داشت.

...........................................................................................................................

در اولين روز زندگي به عنوان شخص فرناندو گونزالز و نه بازيكن تنيس، او در ميامي با DEUCEمصاحبه كرد.در كنار او، پدرش فرناندو بزرگ و خواهر بزرگترش پاتريشيا حاضر بودند.
DEUCE: چه موقع و كجا تصميم به بازنشستگي از تنيس گرفتي؟

-فرناندو: اولين هفته ماه ژانويه در شيلي بودم و براي آمادگي در مسابقات وينا دل مار سخت تمرين مي كردم.و حس كردم مجبور به انجام اين كار هستم.هر روز و هر بار بايد بيدار شوم و تمرين كنم.و هر روز به خودم مي گويم بايد اين كار را انجام دهم.بايد انجامش دهم.و يك روز صبح به خودم گفتم، نه، ديگر نبايد انجامش دهم.تمام زندگيم وقف تنيس شده.و خوشحال بودم كه انجامش مي دادم.ولي ديگر انرژي كافي براي درست انجام دادنش را نداشتم.تصميم ساده اي نبود ولي حس آرامي دارم چون مي دانم در طول دوران بازيم 100 درصد تلاشم را كردم.

DEUCE: وقتي در ست سوم دو فرصت مچ پوينت را مقابل خود مي ديدي و آماده سرويس زدن بودي چه فكري مي كردي؟ (4-5, 15/40)
فرناندو: به اين فكر مي كردم كه اين مي تواند آخرين امتيازي باشد كه بازي مي كنم.پس از آن دو امتياز خيلي خوب را بازي كردم.احساسات زيادي بود.حس كردم به پايان رسيده.مسابقه خيلي ويژه اي بود چون فكر مي كردم اين پايان كار خواهد بود.در نهايت چيزي بود كه تا به حال آن احساسات را نداشتم.
DEUCE: ديدن چنين حمايت فراواني از سوي جامعه تنيس و طرفداران نسبت به پسرتان چه حسي دارد؟
فرناندو بزرگ: زيبا بوده است.از زماني كه يك پسر كوچك در شيلي بود، فرناندو هميشه بچه هاي كوچك و مردم را دوست داشت.خيلي انسان مردمي است.ولي تنيس هر روز در ذهنش بود.جشن تولدهايش را به ياد دارم، او فقط هديه هايي كه به تنيس مربوط بود را مي خواست: راكت و توپ.و فكر كنم ما هنوز كادوهايي داريم كه باز نشده اند چون به تنيس مربوط نمي شدند.او به عنوان يك پسر كوچك خيلي بر روي اهدافش متمركز بود.
پاتريشيا: اين درست است.هميشه مي خواست تنيس بازي كند.ما تصويري از يك خبرنگار داريم كه از فرناندو وقتي هفت يا هشت ساله بود پرسيد چه چيزي از تنيس مي خواهد.و فرناندو به وضوح گفت كه آرزويش حضور بين 10 نفر برتر دنياست.
DEUCE: چه موقع براي اولين بار متوجه شديد فرناندو استعداد ويژه اي در تنيس دارد؟
فرناندو بزرگ: به ياد دارم وقتي فرناندو چهار ساله بود خيلي متناسب بود، چه در فوتبال يا تنيس يا در هر چيز ديگر.از لحاظ جسماني خيلي خوب بود.ولي واقعيت اينست كه ما وقتي يك ويديو از تنيس بازي كردن آندره آغاسي در شش يا هفت سالگيش ديديم واقعا قانع شديم كه استعداد خاصي دارد.و من توانايي فرناندو را با وقتي آغاسي در آن سن و سال بود مقايسه كردم و از آن لحظه ما خيلي هيجان زده شديم و تنيس همه چيز براي خانواده ما شد.

"دلپترو فورهند خیلی محکمی میزند ، ولی باید بگویم کارلوس مویا بهترین را در مقابل من داشت".

DEUCE: شكست در كدام مسابقه فينال برايت سخت تر بود؟ آزاد استراليا 2007 (مقابل فدرر) يا المپيك 2008 (مقابل نادال)؟

فرناندو:واو ، سوال سختیست. هر دو خیلی ناراحت کننده بودند ، فکر کنم استرلیا ، چون فرصت های بیشتری برای پیروزی داشتم ، بهترین تنیس عمرم را بازی میکردم ، و در فرصت ست پوینت (40-15) ، من ضربه را به سمت بکهند فدرر زدم ، و شاید باید ضربه را محکم تر به سمت دیگر میزدم، ولی در پکن متفاوت بود، بهترین تنیسم را بازی نمیکردم، و پس از آن به نحوی راهم در جدول باز شد و توانستم بهتر عمل کنم، گام نهادن به بازی فینال مقابل رافا مانند یک قام پس از چهار سال بود چون نتوانستم در فینال آتن
بازي كنم.ولي اعتماد به نفس بالايي نداشتم چون مي دانستم بايد بهترين بازيكن آن روزهاي جهان را شكست دهم.مضطرب بودم.مي
دانستم كه رافا چنين بازي هاي پرهيجاني را سه يا چهار بار در سال تجربه مي كند.و اين براي من شايد سومين يا چهارمين بازي
بزرگ كل زندگيم بود.مي دانستم كه تجربه رافا بيشتر از من بود.ولي با اين وجود فكر مي كردم شايد كمي شانس به دست بياورم.
DEUCE : فكر مي كني زندگي پس از بازنشستگي از تور چگونه خواهد بود؟
فرناندو: فكر كنم در ابتدا آنقدر سخت نباشد، چون قصد انجام چندين كار مانند مسافرت را دارم.مي خواهم ببينم و حس كنم مسافرت
كردن در دنيا بدون ساك تنيس چگونه خواهد بود.ولي بدون شك، دير يا زود دلم براي مسابقه دادن تنگ خواهد شد.
DEUCE : آيا تو را در تور قهرمانان خواهيم ديد؟
فرناندو: بايد براي دو سال صبر كنم، آره؟ولي مطمئنم بازي خواهم كرد.تنيس هميشه قسمتي از زندگيم خواهد بود.
DEUCE : مي توانيد يكي از بزرگترين لحظات دوران بازي فرناندو را نام ببريد؟

فرناندو بزرگ: انتخاب كردن يك لحظه از دوران بازيش كه مهمترين باشد خيلي سخت است.لحظات خيلي زيادي بوده اند.ولي

رولندگاروس وقتي نوجوان بود خيلي ويژه بود، چون نقطه شروع دوران بازيش بود.فكر كنم اين تورنومنتي است كه بيشتر به ياد
دارم.
DEUCE : فورهند به فورهند، چه كسي سخت ترين حريفت بود؟
فرناندو: يك سوال سخت ديگر.دل پوترو فورهند خيلي محكمي مي زند، ولي بايد بگويم كارلوس مويا شايد بهترين را در مقابل من
داشت.مي توانست آن را به هر جايي كه مي خواست بفرستد.دقتش باورنكردني بود.
فرناندو بزرگ، فرناندو و پاتريشيا مانند هزاران مرتبه ديگر در گذشته، لطف مي كنند و براي گرفتن چند عكس مي ايستند.پس از آن
به سمت ساحل مي روند و به آرامي در غروب آفتاب قدم مي زنند.

تهیه شده در انجمن تنیس تاکرز

منبع Deuce ,ATP

.................................................

با تشکر فراوان از نیما و مهدی عزیز که زحمت تهیه این مقاله را کشیدند

شما میتوانید این مقاله را به صورت PDF دانلود کنید :::>>>

فایل های پیوست شده
نوع فایل: pdf بدرود فرناندو.pdf (474.7 کیلو بایت, 34 نمایش)

ویرایش توسط Behnam RF : 04-06-2012 در ساعت 06:23 PM
Behnam RF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
32 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Behnam RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-07-2012, 02:18 PM   #2
moris
Senior Member

آواتار moris

پستها: 521
سپاس: 2,629
در 521 پست 4,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal - Fernando verdasco - Ana Ivanovic - Caroline Wozniacki

مرسی از بچه هایی که زحمت کشیدن
فقط میشه یه لینک از آخرین بازیس بدید؟ 100% پخش تلویزیونی داشته دیگه!
moris آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی moris به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-07-2012, 09:35 PM   #3
moris
Senior Member

آواتار moris

پستها: 521
سپاس: 2,629
در 521 پست 4,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal - Fernando verdasco - Ana Ivanovic - Caroline Wozniacki

ممنون از توجه دوستان !!!!!
خودمان کشفیدیم
http://www.youtube.com/watch?v=uY4VC...eature=related

این ویدئو هم با موزیک clocks کلدپلی یه time line از دوران بازی فرناندو
http://www.youtube.com/watch?v=FSkz7...eature=related
moris آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی moris به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش