بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > مقالات و مطالب آموزشي

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-27-2015, 04:04 PM   #1
tennis forever
Junior Member

پستها: 28
سپاس: 11
در 18 پست 44 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض بدنسازی تنیس

برای اینکه یه سویینگ سریع داشته باشیم چه تمرینات بدنسازی ای باید انجام بدیم؟

به نظر خودم اگر یه دمبل یک کیلو گرمی رو تو دستمون بگیریم و مثل راکت بچرخونیم خیلی میتونه سرعت سویینگمون رو تقویت کنه

نظر شما چیه؟
tennis forever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما tennis forever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-30-2015, 12:09 AM   #2
tennis forever
Junior Member

پستها: 28
سپاس: 11
در 18 پست 44 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : بدنسازی تنیس

کسی نظری نداره؟
tennis forever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-30-2015, 12:38 AM   #3
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

سلام. بعید میدونم دمبل 1 کیلویی یا 10 کیلویی تاثیری داشته باشه چون مثل این میمونه که داری جلو بازو میزنی.
واسه اینکار میتونی از کش استفاده کنی یه حرکت بنام نشر آرنج چرخشی رو به جلو و امثال این رو بزنی.
اگه میخوای بهت بیشتر فشار بیاد و زودتر جواب بگیری میتونی توپ مدیسن بال 1 کیلویی الی 5 کیلویی بگیری و روبرو دیوار وایسی و مثل فورهند بزنی به دیوار.
واسه اینکه تکمیل کنی کارتو راکتتو بردار برو جلو دیوار در حد ی فاصله مناسب تا دیوار شروع کن فورهند و بکهند زدن محکم ولی وقتی توپ با سرعت سمتت میاد سعی نکن عقب بری جواب بدی سعی کن همونجایی که هستی به توپ محکم تر بهش ضربه بزنی تا سرعت دستت بیشتر شه.
در آخر واسه اینکه بدونی جواب گرفتی یا نه برو با یکی که سرعت دستش فوق العاده بالاست(سطح بازیش باید از خودت خیلی بالاتر باشه)2 ست باهاش بازی کن.اگه تونستی شات هاشو جمع کنی.یعنی جواب گرفتی.
البته این تمرینات رو انجام بدی روی سرویست هم تاثیر میذاره اگه دیدی سرعت سرویست نسبت به قبل بیشتر شده بدون داره جواب میده.
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی miladroozbeh به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-30-2015, 09:20 AM   #4
archi
Senior Member

پستها: 301
سپاس: 311
در 294 پست 1,412 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Andre agassi - Monica Seles - Arthur Ashe - Rafael Nadal -Maria Sharapova - Roger Federer - Billie Jean King - Maureen Connolly - Bryan Brothers - Bjorn Borg - Mansour Bahrami - Justine Henin - Mats Wilander - Jack Sock - Serena Williams - Martina Hingis

میلاد جان اطلاعی داری که حرفه ایها چقدر بارفیکس میرن ؟ اصلا کلا بارفیکس تا چه اندازه به درد تنیس میخوره ؟
archi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما archi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 08-11-2015, 02:10 AM   #5
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

نقل قول:
نوشته اصلی توسط archi نمایش پست ها
میلاد جان اطلاعی داری که حرفه ایها چقدر بارفیکس میرن ؟ اصلا کلا بارفیکس تا چه اندازه به درد تنیس میخوره ؟
والا حرفه یی ها همه جور برنامه یی با وزنه و بدون وزنه و هوازی و غیره تو دستور کارشون هست تا اونجایی که من میدونم و همه اش هم تاثیر خودش رو داره. ولی اینکه بدونم دقیقا چقدر باید از بارفیکس استفاده کرد و تا چه اندازه میتونه تاثیر بذاره تحقیقی در موردش نکردم.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی miladroozbeh به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-18-2015, 01:31 PM   #6
archi
Senior Member

بازیکن (های) مورد علاقه: Andre agassi - Monica Seles - Arthur Ashe - Rafael Nadal -Maria Sharapova - Roger Federer - Billie Jean King - Maureen Connolly - Bryan Brothers - Bjorn Borg - Mansour Bahrami - Justine Henin - Mats Wilander - Jack Sock - Serena Williams - Martina Hingis

تمرینات بدنسازی معمول برای تنیس چیه ؟ به نظرت چه فرم بدنی را میشه تیپ بدنی مناسب برای این ورزش دونست ؟
قدیمی 08-19-2015, 03:24 AM   #7
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

نقل قول:
تمرینات بدنسازی معمول برای تنیس چیه ؟ به نظرت چه فرم بدنی را میشه تیپ بدنی مناسب برای این ورزش دونست ؟
میشه گفت فرم بدنی مایل ب لاغر.خیلی هم لاغر نباشی.یعنی اینکه طرف قدش 185 باشه و وزنش 75 تا 80.ولی از یطرف دیگه باید استقامت داشته باشه.
فکر میکنم از نظر خودم این باشه که.اول کاری کنی که از لحاظ قلبی و عروقی کم نیاری نفست زود نگیره که همون بحث استقامتیه فکر میکنم.که بهترین حرکت دویدنه.یعنی این هفته 20 دقیقه بدوی هفته بعد افزایشش بدی.یا اینکه کش دور کمرت ببندی یکی از پشت اونو بگیره تو بدوی.و البته میتونی همراه دویدن یکی توپ واست بندازه و ضربه هم بزنی.

زمانی که از لحاظ تنفسی مشکلی نداشته باشی.حالا موقع اش رسیده خودتو تقویت کنی.اونم با وزنه و کش.تمرینات برای تقویت عضلات با این شرط که تمامی برنامه های با وزنه و کش و ... سرعتی باشه و نیتت این نباشه من مثلا جلو بازو بزنم بازوم بزرگ شه چون خاناخا حجم کمی ایجاد میشه.مثلا حرکت جلو بازو بجای اینکه 3*8 زده بشه و معمولا با دمبل 15 یا 20 اینکارو میکنن با دمبل5 یا 7.5 باید 3*12 یا 3*16 یعنی دمبل سبک تر و تعداد بیشتر.البته توی تمرینات با وزنه باید توجه خیلی بیشتری به پایین تنه بشه مخصوصا چار سر زانو و ساق و ران.ولی یسری تمرین مثل ضربه زدن به کیسه بکس باعث میشه کتفت رو تقویت کنه و تاثیرشو خیلی زود ببینی توی ضربات و سریع تر فالاوتورو کردن.ما توی تنیس ضرباتی رو که میزنیم با چرخش هم همراه است این چرخش فشار به فیله کمر میاد و حتما باید تمرین فیله رو انجام بدیم.توی پرش سرویس واسه اینکه بیشتر بپریم و یا اینکه فرودی که داریم همراه با تعادل کافی باشه ی تمرین ب نام استپ پا هست و باید اونم انجام بدیم.حتما باید یادمون باشه حرکت مچ و ساعد رو بزنیم چون به غیر از اینکه توی تنیس خیلی کاربردی هستن و لازمه تقویت بشن برای سرعت بیشتر، باید واسه اینم تقویت بشن که جلوگیری بشه از اسیب تاندون مچ.
من خودم معمولا قبل از تمرین تنیس ام باشگاه میرم.بعدش میام تو زمین و تمرین میکنم.اینجوری فکر میکنم که این باعث میشه بدنت خسته باشه و نتونی خوب ضربه بزنی و ضرباتتو کنترل کنی و مجبوری تمرکز کنی و دقتت رو بالا ببری تا ضربه صحیح بزنی و زمانی که فشار روت زیاده ضربه بزنی دیگه زمانی که فشاری روت نیس پس بهتر و بهتر میتونی ضربه بزنی.شاید بشه گفت بعد از بالا بردن استقامتت و تقویت عضلاتت تمریناتی انجام بدی که عضله خسته باشه استقامتم پایین اومده باشه ولی باید ضربه بزنی و این فکر میکنم تمرین تقویت ذهن باشه که تمرکزتو بالا ببری.
من خودم تا همین جا جلو رفتم و فعلا نیازی ندیدم به مرحله بعدی تمرینات بعد از استفامت و تقویت بدن و ذهن برم و اصلا ببینم مرحله بعد از اینا چیه.البته این مطالبی که گفتم نظرات شخصیم بود و ممکنه دقیق نباشه ولی با توجه به وضعیت خودم و اینکه بدونم بدنم به چ چیزی نیاز داره،ی پرس و جویی کردم و به این مطالب رسیدم.
البته یکی از مزخرف ترین کارها همین تمرینات خسته کننده بدنسازیه.اما اگه واقعا توی برنامه تنیس اتون باشه خیلی کمک بهتون میکنه.من که تاثیرشو دیدم .
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی miladroozbeh به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-19-2015, 10:22 AM   #8
archi
Senior Member

مرسی میلاد جان از پاسخ گویی با حوصله ت ، یه سوال دیگه م دارم بهترین تنیسور کنونی ایران از دید بدنی ، جدا از تکنیک و مهارت کیه ؟
قدیمی 08-19-2015, 05:02 PM   #9
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

نقل قول:
مرسی میلاد جان از پاسخ گویی با حوصله ت ، یه سوال دیگه م دارم بهترین تنیسور کنونی ایران از دید بدنی ، جدا از تکنیک و مهارت کیه ؟
خواهش میکنم.من بازیکنای ایرانی رو همشونو کامل نمیشناسم اما از نظر خودم امیروالا معدنچی خیلی خوبه و ی چند تا تمریناتشو توی اینستا دیدم واقعااااا عالی بود(البته اگه پیاپی باشه)بعدیشم خالدان.
کاربر زیر از شما miladroozbeh به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 09-10-2015, 12:21 AM   #10
arezou
Rafa's Fan

آواتار arezou

پستها: 6
سپاس: 137
در 4 پست 16 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: NADAL va sharapova

سلام من تمرینای ک سرنا انجام میده رو دیدم اکثرش کششی بود
arezou آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی arezou به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش