بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2016 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > ویمبلدون (Wimbledon)

ویمبلدون (Wimbledon)

7-20 تیر - لندن، انگلیس

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
Prev پست قبلی   پست بعدی Next
قدیمی 06-22-2016, 12:32 PM   #1
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض دیدگاه‌ها پیرامون مسابقات تنیس Wimbledon 2016 سومین گرند اسلم سال

با درود
پنج روز دیگه تا شروع رسمی سومین و به نوعی مهمترین و تماشایی ترین گرنداسلم سال باقی مانده
قرعه کشی طی روزهای آینده انجام میشه طوری که مشخصه تنها غایب عمده رافا نادال دارنده دو عنوان ویمبلدون هست و بقیه مدعیان با تدارک و آمادگی مطلوب قدم به این رویداد میگذارند
مطابق آنچه انتظار داریم مدعیان اصلی و سنتی ویمبلدون ۲۰۱۶ نواک اندی و راجر هستند
نگاهی می اندازیم به این سه مدعی با یک بررسی مختصر
راجر فدرر با داشتن هفت عنوان قهرمانی در ویمبلدون و کسی که به عنوان پادشاه چمن از اون یاد میشه به عنوان سید ۳وارد رقابتها میشه بنابراین برای رسیدن به فینال احتمالا باید با نواک یا اندی مصاف بده که اگر شاهد شگفتی نباشیم و این رویداد در نیمه نهایی صورت بگیره بنظر میاد شانس زیادی برای پیروزی نداشته باشه نظرات مختلفی وجود داره که قرارگرفتن در مقابل کدام یک از این دو برای راجر مطلوب تره اما نظر من هیچکدامه! هر دو به دلایلی قدرتشون به راجر میچربه و کفه ترازو به نفعشون سنگین تره در واقع فقط در صورت یک نبرد حماسی سنگین و گلادیاتور گونه و با ارائه نمایشی که بسیار بالاتر از میانگین بازیهای اخیرش باشه فدرر قادره فینال ویمبلدون دیگری را تجربه کنه و تازه به شرطی که اصلا توانسته باشه به نیمه نهایی برسه واقعیت اینه فدرر در آستانه ۳۵سالگی حتی با فدرر ۲۰۱۵تفاوت زیادی داره آمار نشون میده این فدرر ضعیفترین عملکرد را طی ۱۵سال اخیر خودش داشته و برای اولین بار بدون هیچ عنوان قهرمانی در فصل جاری وارد ویمبلدون میشه دو شکست در مقابل دو جوان جویای نام در تورنمنتهای فصل چمن حتی طرفداران متعصب فدرر را نسبت به عملکردش در ویمبلدون دچار تردید کرده اما چیزی که دوست دارم بهش اشاره کنم مساله مربی و تیم فدرره از همان اولین روزی که فدرر لیوبیچیچ را جایگزین ادبرگ کرد نسبت به غلط بودن این تصمیم مطمئن بودم و اون را با جایگزینی آنجلوتی با بنیتس مقایسه اش کردم کاری به عملکرد فنی لیو ندارم اما آیا از لحاظ روانی لیو که خودش هم دوره فدرر بوده و بارها مغلوبش شده و تنیسور متوسطی بوده میتونه در حد استاد و مربی و هدایتگر فدرر ظاهر بشه؟واقعا چقدر میتونه تحت تاثیر قرار بده فدرر را و در مقاطع حساس چقدر فدرر میتونه به اون اعتماد کنه؟
ادبرگ با کوله باری از تجربه و عناوین متعدد وزنه بسیار سنگینی بود در باکس راجر و بسیار موثر در موفقیت نسبی اون در دوفصل اخیر کسی که خودش از مشاهیر تنیس بود شش یا هفت گرند اسلم داشت و حداقل اینکه مثل لیو تقریبا همسن و سال فدرر نبود!
بدنیست در همین جا نگاهی کنیم به مربیان رقبای فدرر
نواک چندساله با بوریس بکره وقتی بکر مربی نواک شد افتخاراتش و اسمش بزرگتر از نواک بود و نواک بخوبی زیرنظر بکر رشد کرد
ماری اخیرا بعد از تجربه موفق قبلی لندل را به تیمش اضافه کرده و وزن باکسش را چند برابر کرد اسم و عناوین و تجربه لندل و بودنش در کنار اندی چیزیه که غیر قابل کتمانه یک تصمیم بسیار درست و منطقی
رائونیچ تنیسور جوان کانادایی که رشد بسیار خوبی طی یکسال اخیر داشته نیز با اضافه کردن مک انروی نامدار به عقیده من تصمیم بسیار درست و مفیدی گرفته که به احتمال زیاد نتیجه هم خواهد داد
حالا کافیه نامهای این بزرگان را و تاثیرگزاری احتمالیشون را مقایسه کنید با تیم راجر بنظر من راجر در همان رختکن و روی نیمکت باخته حداقل به نواک و اندی
در مورد اندی و تصمیم درستش بالاتر اشاره شد
اما باید گفت اندی طی ۱۸ماه اخیر عملکرد فوق العاده ای داشته و کم فراز و نشیب تر از همیشه بوده یک شماره دو شایسته و به حق که فقط مانع بزرگی به اسم نواک جلوش را گرفته در شش گرند قبلی پنج بار به سمی رسیده و سه بار فینالیست شده با توجه به بریتانیایی بودنش و فرم اخیرش نه تنها شانس اصلی رسیدن به فیناله بلکه میتونه مدعی درجه یک ویمبلدون هم باشه
اگر شاهد فینال محتمل نواک اندی باشیم این بار شاهد بازی بسیار نزدیکتر سنگین تر و زیباتری خواهیم بود که جزئیات و نکات ظریفی قهرمان را مشخص میکنه و نواک از پیش برنده نخواهد بود
در آخر اشاره کنیم به نواک مرد شماره یک و افسانه ای این سالهای اخیر تنیس با دستاوردهایی بی نظیر کسب دوگرند اسلم و سه مسترز در فقط یک نیم فصل نشون میده امسال هم نامبروان شایسته تنیس خواهد بود کسی که چهار گرند اسلم متوالی را شکار کرده و همچنان در حال تاریخ سازیه نواک به روال سالهای اخیر در هیچ تورنمنت رسمی چمن حاضر نشده و با همون پلن همیشگی وارد بازیها میشه با هدف توامان سومین ویمبلدون متوالی و پنجمین کرند اسلم متوالی کاری که اگر موفق به انجامش باشه کارستانه و شاید تا دهها سال غیر قابل تکرار
اون چیزی که به عنوان هوادار نواک دوست دارم اتفاق بیفته سمی با راجره و فینال با اندی واقعا مشتاقم نواک در فینالی در خاک انگلستان و در مقابل تماشاگران پرشور بریتانیایی شکست فینال ۲۰۱۳در مقابل اندی را جبران کنه و چهارمین ویمبلدون را تصاحب کنه
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (0 عضو و 2 مهمان)