بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-07-2015, 05:27 PM   #1311
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova
پیش فرض پاسخ : مشاوره در مورد انتخاب راکت تنیس

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

میلاد جان
روش فهمیدن اینکه کجای راکت سنگین تره عملاً خیلی راحته. می تونی راکتت رو روی یه میز بذاری به شکلی که سر راکت روی میز باشه و دسته اش بیرون میز. بعد باید رفته رفته راکت رو عقب بکشی تا ببینی که کجا راکت به توازن می رسه و بدون اینکه بیافته سرش کمی بالا میاد. اون نقطه رو علامت می ذاری و فاصله اش رو از وسط راکت اندازه می گیری.فاصله ی این نقطه تا مرکز راکت تعیین کننده ی سرسبک بودن یا سرسنگین بودن راکته. اون مقداری که می گن مثلاً این راکت 2 واحد سرسبکه اینجور حساب می شه که مقدار این فاصله به ازای هر یک هشتم اینچ می شه یه واحد. اگر این فاصله از وسط راکت به سمت سر راکت باشه، اونوقت می گیم راکت سرسنگینه و اگه به سمت دسته ی راکت باشه می شه سر سبک. به عبارت دیگه هر چقدر نقطه ی توازن راکت به سر راکت نزدیکتر باشه، راکت سرسنگین تره و هرچقدر به سمت دسته نزدیکتر باشه سرسبکتر به حساب میاد.

وسط راکت هم دقیقاً فاصله ی 13.5 اینچی راکت در راکت های معمولی یعنی 27 اینچی به حساب میاد.

امیدوارم این توضیحات بالا به قدر کافی شفاف باشن، اما اگه جاییش رو نفهمیدی بگو تا باز واست توضیح بدم.
مرسی از راهنمایی هات.الان تست کردم درست در اومد.
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-14-2015, 01:59 PM   #1312
Najmeh5576
Senior Member

پستها: 430
سپاس: 764
در 330 پست 1,027 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر، خواهران ويليامز، نادال ، منصور بهرامي ،

سلام

راکت خودم این هست babolat aero pro lite GT
راکت پیشنهادی :
Prince Warrior ( 275 gr)
و البته Prince 285 گرمی را اول پیشنهاد دادند که متاسفانه اطلاعاتش خیلی دقیق نیست یعنی نمیدونم منظورشون کدوم دسته بندی پرینس هست

نظرتون تفاوتشون در چی هست و آیا خوبه که به پرینس تغییر بدم ؟ چه تفاوتی از نظر نوع بازی دارند ؟

کلا تقسیم بندی warrior , premierو ... بر چه اساسی هست

ممنون
Najmeh5576 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-15-2015, 10:18 AM   #1313
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Najmeh5576 نمایش پست ها
سلام

راکت خودم این هست babolat aero pro lite GT
راکت پیشنهادی :
Prince Warrior ( 275 gr)
و البته Prince 285 گرمی را اول پیشنهاد دادند که متاسفانه اطلاعاتش خیلی دقیق نیست یعنی نمیدونم منظورشون کدوم دسته بندی پرینس هست

نظرتون تفاوتشون در چی هست و آیا خوبه که به پرینس تغییر بدم ؟ چه تفاوتی از نظر نوع بازی دارند ؟

کلا تقسیم بندی warrior , premierو ... بر چه اساسی هست

ممنون
سلام
پرسش های مهمی که پیش از عوض کردن راکت باید از خودتون بپرسین اینه که چرا می خواین راکتتون رو عوض کنین؟ راکت قبلی چه ویژگی ای نداره که تصمیم به تعویضش گرفتین؟ و از راکت جدید چه توقعی دارین؟

برای تغییر راکت باید پاسخ روشنی به این پرسش ها داشته باشین، و اگر صرفاً به پیشنهاد بقیه دارین این کار رو می کنین بهتره که دوباره به تغییر راکتتون فکر کنین

نظر شخصی من اینه که راکتتون رو عوض نکنین، همونطور که من قبلاً هم گفتم، راکت های سری AeroPro Drive راکت هایی هستن که به دلیل ویژگی های ساختاریشون برای دسته ی زیادی از بازیکن های آماتور، چه متوسط و چه سطح بالا مناسبن. به همین خاطر از دید من عوض کردن راکتتون کار عاقلانه ای نیست.

اما در مورد تفاوت راکت های پرینس
سری Warrior: این سری برای بازیکن هایی با سطح های مختلف طراحی شدن و بر اساس این که کدوم راکت رو انتخاب می کنین، از راکت های بازیکن های متوسط تا راکت های بازیکن های سطح بالا بینشون پیدا می شه.

سری Premier: برای بازیکن های مبتدی طراحی شده.

سری Tour: این سری برای بازیکن های حرفه ای و افرادی که در مسابقات چلنجر تا گرند اسلم شرکت می کنن طراحی شدن.

اگر لطف کنین و توضیح بدین که آیا اون وزن 285 گرم که بهتون گفتن وزن بدون زه هستش یا زه بهتر می شه فهمید منظور کدوم راکت بوده.

ویرایش توسط mspayam : 07-16-2015 در ساعت 09:19 AM
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 07-16-2015, 01:41 AM   #1314
nemanaldin
Member

پستها: 57
سپاس: 882
در 33 پست 103 بار سپاسگزاری شده

سلام من و برادرم می خوایم راکت بگیریم
برای انتخاب راکت چه ویژگی هایی رو باید در نظر بگیریم؟
راکتهای قبلیمون هم ویلسون بودن
چون می خوایم کمتر هزینه کنیم قصد خرید راکت دست دو داریم نظرتون چیه؟ جایی سراغ دارین که راکت دسته دو بتونم گیر بیارم؟
ممنون
nemanaldin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-16-2015, 09:22 AM   #1315
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط nemanaldin نمایش پست ها
سلام من و برادرم می خوایم راکت بگیریم
برای انتخاب راکت چه ویژگی هایی رو باید در نظر بگیریم؟
راکتهای قبلیمون هم ویلسون بودن
چون می خوایم کمتر هزینه کنیم قصد خرید راکت دست دو داریم نظرتون چیه؟ جایی سراغ دارین که راکت دسته دو بتونم گیر بیارم؟
ممنون
دوست عزیز

نکاتی که در انتخاب راکت باید بهشون توجه کنین رو می تونین در این پست پیدا کنین.

به نظر من هم خرید راکت دست دوم انتخاب عاقلانه ای به حساب میاد. اما متاسفانه من جایی رو سراغ ندارم که راکت دست دوم بفروشن.
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 07-18-2015, 02:18 AM   #1316
Najmeh5576
Senior Member

/
نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

سلام
پرسش های مهمی که پیش از عوض کردن راکت باید از خودتون بپرسین اینه که چرا می خواین راکتتون رو عوض کنین؟ راکت قبلی چه ویژگی ای نداره که تصمیم به تعویضش گرفتین؟ و از راکت جدید چه توقعی دارین؟

برای تغییر راکت باید پاسخ روشنی به این پرسش ها داشته باشین، و اگر صرفاً به پیشنهاد بقیه دارین این کار رو می کنین بهتره که دوباره به تغییر راکتتون فکر کنین

نظر شخصی من اینه که راکتتون رو عوض نکنین، همونطور که من قبلاً هم گفتم، راکت های سری AeroPro Drive راکت هایی هستن که به دلیل ویژگی های ساختاریشون برای دسته ی زیادی از بازیکن های آماتور، چه متوسط و چه سطح بالا مناسبن. به همین خاطر از دید من عوض کردن راکتتون کار عاقلانه ای نیست.

اما در مورد تفاوت راکت های پرینس
سری Warrior: این سری برای بازیکن هایی با سطح های مختلف طراحی شدن و بر اساس این که کدوم راکت رو انتخاب می کنین، از راکت های بازیکن های متوسط تا راکت های بازیکن های سطح بالا بینشون پیدا می شه.

سری Premier: برای بازیکن های مبتدی طراحی شده.

سری Tour: این سری برای بازیکن های حرفه ای و افرادی که در مسابقات چلنجر تا گرند اسلم شرکت می کنن طراحی شدن.

اگر لطف کنین و توضیح بدین که آیا اون وزن 285 گرم که بهتون گفتن وزن بدون زه هستش یا زه بهتر می شه فهمید منظور کدوم راکت بوده.

سلام مرسی از پاسختون
واقعیت اینه که به مربیم ابراز نارضایتی کردم نسبت به عدم پیشرفتم. و بعد از ساعت تمرین بهم پیشنهاد داد که اون راکت را بگیرم در جواب علت این تغییر گفت بازیت عوض شده. بخاطر همین دنبال این بودم که ببینم تفاوت این سه راکت چیه و محتملا بازی من چه تغییری کرده و این تغییر راکت چه تاثیری تو یادگیری من خواهد داشت ؟
متاسفانه از این کلی گوییها ی مربیا خیلی خوشم نمیاد همیشه دوست دارم بدونم در چه وضعی هستم که بشه یه راه اصلاحی براش پیدا کرد.

مشخصاتی که من پیدا کردم این ها هست
(اون 285 گرمی را چند روز دیگه میبرسم میذارم به احتمال زیاد آن استرنگ هست)

Strung Specifications-Babolat aeropro Lite

Head Size:
100 sq. in. / 645.16 sq. cm.
Length: 27in / 68.58cm
Strung Weight: 9.8oz / 277.83g
Balance: 2 pts HH
Swingweight: 300
Stiffness: 71
Beam Width: 23mm / 26mm / 24mm /
Composition: Graphite / Tungsten
Power Level: Low-Medium
Stroke Style: Medium
Swing Speed: Medium
Racquet Colors:
Black/ Yellow/ White
Grip Type: Syntec
String Pattern:
16 Mains / 19 Crosses
Mains skip: 8T 8H
Two Pieces
No Shared Holes

Strung Specifications-Prince 100t

Head Size:
100 sq. in. / 645.16 sq. cm. Length: 27in / 68.58cm Strung Weight: 10.3oz / 292g Balance: 13.2in / 33.53cm / 2 pts HL Swingweight: 315 Stiffness: 62 Beam Width: 24mm / 26mm / 24mm / Composition: Graphite Power Level: Low-Medium Stroke Style: Medium-Full Swing Speed: Fast Racquet Colors:
Black / White / Red Grip Type: Prince Resi pro String Pattern:
14 Mains / 16 Crosses
Mains skip: 6T,8T,7H
One Piece
No Shared Holes String Tension: 55-65 pounds

کار سختش (پیدا کردن مشخصات) با من , کار آسونش ( تفسیر تفاوتها) با شما

ممنون
قدیمی 07-20-2015, 10:12 AM   #1317
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Najmeh5576 نمایش پست ها
/

سلام مرسی از پاسختون
واقعیت اینه که به مربیم ابراز نارضایتی کردم نسبت به عدم پیشرفتم. و بعد از ساعت تمرین بهم پیشنهاد داد که اون راکت را بگیرم در جواب علت این تغییر گفت بازیت عوض شده. بخاطر همین دنبال این بودم که ببینم تفاوت این سه راکت چیه و محتملا بازی من چه تغییری کرده و این تغییر راکت چه تاثیری تو یادگیری من خواهد داشت ؟
متاسفانه از این کلی گوییها ی مربیا خیلی خوشم نمیاد همیشه دوست دارم بدونم در چه وضعی هستم که بشه یه راه اصلاحی براش پیدا کرد.

مشخصاتی که من پیدا کردم این ها هست
(اون 285 گرمی را چند روز دیگه میبرسم میذارم به احتمال زیاد آن استرنگ هست)

Strung Specifications-Babolat aeropro Lite

Head Size:
100 sq. in. / 645.16 sq. cm.
Length: 27in / 68.58cm
Strung Weight: 9.8oz / 277.83g
Balance: 2 pts HH
Swingweight: 300
Stiffness: 71
Beam Width: 23mm / 26mm / 24mm /
Composition: Graphite / Tungsten
Power Level: Low-Medium
Stroke Style: Medium
Swing Speed: Medium
Racquet Colors:
Black/ Yellow/ White
Grip Type: Syntec
String Pattern:
16 Mains / 19 Crosses
Mains skip: 8T 8H
Two Pieces
No Shared Holes

Strung Specifications-Prince 100t

Head Size:
100 sq. in. / 645.16 sq. cm. Length: 27in / 68.58cm Strung Weight: 10.3oz / 292g Balance: 13.2in / 33.53cm / 2 pts HL Swingweight: 315 Stiffness: 62 Beam Width: 24mm / 26mm / 24mm / Composition: Graphite Power Level: Low-Medium Stroke Style: Medium-Full Swing Speed: Fast Racquet Colors:
Black / White / Red Grip Type: Prince Resi pro String Pattern:
14 Mains / 16 Crosses
Mains skip: 6T,8T,7H
One Piece
No Shared Holes String Tension: 55-65 pounds

کار سختش (پیدا کردن مشخصات) با من , کار آسونش ( تفسیر تفاوتها) با شما

ممنون
دوست عزیز
با وجود اینکه من هر موقع مربی ها به شاگرداشون پیشنهاد عوض کردن راکت رو می دن من یه کم با بدبینی به حرفشون نگاه می کنم. اما این بار به نظر میاد نظر مربیتون درست بوده. راکت فعلی شما برای سطح مبتدی مناسبتره و این راکتی که بهتون معرفی کرده برای سطح متوسط طراحی شده.
تفاوت های اصلی راکت Aeropro Drive Lite و راکت Prince Warrior Pro 100T ESP در این ویژگی هاست

1. پترن
بارزترین تفاوتشون پترن بسیار بازتر راکت پرینس هستش. اون حروف ESP در اسم این راکت مخفف Extreme Spin Potential هستن که به زبان ساده می شه گفت این راکت ها با کمتر کردن زه های صفحه ی راکت امکان اینکه اسپین توپ بیشتر بشه را بالاتر بردن. خود من تا حالا با راکت هایی که صفحه شون اینقدر باز باشه بازی نکردم و هیچ ایده ای در مورد اینکه چقدر متفاوتن ندارم اما از اونجایی که این فن آوری جدید با استقبال زیادی روبرو شده، فکر می کنم خریدن این راکت کار عاقلانه ای باشه. تنها مشکل اصلی این راکت ها اینه که زه رو زودتر از معمول پاره می کنن و برای جلوگیری از این اتفاق باید زه های کلفت تر یعنی 16 و حتی 15 روی راکتتون بندازین.

2. سر سبک بودن
راکت پرینس به نسبت راکت فعلیتون 4 واحد سرسبک تره. تغییری که این راکت توی سبک بازیتون می تونه بذاره اینه که شاید حس کنین یه کم قدرت راکتتون با سوییگ متوسط کمتر شده. مخصوصاً توی سرویس زدن این تغییر بیشتر به چشم میاد. اما در واقع قدرت به خاطر بالاتر رفتن وزن سویینگ بیشتر شده و اگه سوییگ کامل داشته باشین در کنار قدرت بیشتر کنترل بیشتر هم دارین. یه مزیت دیگه اش هم اینه که واسه والی زدن و ضربه هایی که نیاز به بالا بردن سر راکت دارین راحت تر می تونین این کار رو انجام بدین. همچنین از اونجایی که راکت قبلیتون سرسنگین بوده با راکت جدید کنترل بهتری باید داشته باشین.

3. وزن و وزن سویینگ
وزن راکت هم کمی بیشتر از راکته (حدود 15 گرم) و از اونجایی که وزن سویینگ هم به همین مقدار بالاتر رفته ممکنه یه کم حس کنین که سنگین تر از راکت قبلیه و نیاز به زور بیشتری برای سویینگ کاملش دارین. البته این وزن و وزن سویینگ فعلی بیشتر به راکت های مورد استفاده ی خانم ها در سطوح متوسط و حرفه ای نزدیکه و تقریبا بیشتر راکت هایی که خانم ها باهاشون بازی می کنن همچین وزن سویینگی دارن.

تفاوت های اصلی این دو راکت همین چند موردن و در نهایت به نظر من خرید این راکت یا راکتی با مشخصاتی شبیه به این راکت می تونه براتون مفید باشه.

ویرایش توسط mspayam : 07-21-2015 در ساعت 09:51 AM
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-21-2015, 12:10 AM   #1318
Najmeh5576
Senior Member

سلام مرسي آقا پيام بخاطر اطلاعات بسيار مفيدي كه دادين.
اون يكي راكت prince red Ls هست.

ضمنا براي زه هم
گفتند دو نوع هست حدود ١١٠-١٠٠ تومني كه خيلي عاليه. متاسفانه اطلاعاتي از مارك اون ندارم. اون يكي هم حدود ٥٠ تومني !!
قدیمی 07-21-2015, 12:09 PM   #1319
HawkclaW
Junior Member

پستها: 17
سپاس: 4
در 7 پست 25 بار سپاسگزاری شده

سلام خسته نباشید میشه یه مقایسه بین دوتا راکت زیر انجام بدید
1.Wilson Pro Staff RF97
2**.Aero Pro Drive French Open
**فقط Aero pro اون مدل که Babolat Play نداره
بعد اینکه این دوتا راکت تو بازار گیر میان؟ و حدود قیمت چقدر هست ؟
با تشکر
HawkclaW آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما HawkclaW به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 07-24-2015, 11:10 AM   #1320
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط HawkclaW نمایش پست ها
سلام خسته نباشید میشه یه مقایسه بین دوتا راکت زیر انجام بدید
1.Wilson Pro Staff RF97
2**.Aero Pro Drive French Open
**فقط Aero pro اون مدل که Babolat Play نداره
بعد اینکه این دوتا راکت تو بازار گیر میان؟ و حدود قیمت چقدر هست ؟
با تشکر
دوست عزیز
هر دو راکت توی بازار ایران گیر میان و چون از سری راکت هایی هستن که معروفترین بازیکنان تنیس یعنی نادال و فدرر باهاشون بازی می کنن، قیمتشون کمی بیشتر از راکت های دیگه اس. اما قیمت دقیقشون رو من اطلاع ندارم.

اما مقایسه ی این دو راکت.
به طور خلاصه می شه گفت که راکت Wilson Pro Staff RF97 یه راکت سنگین برای سبک بازی حرفه ای با سویینگ سریع و کامل طراحی شده. سرسبک بودن زیاد این راکت باعث می شه که بازی کردن باهاش برای خیلی از بازیکن ها سخت باشه. با این همه به خاطر اینکه فدرر باهاش بازی می کنه راکت پرفروشی به حساب میاد.
اما راکت Aeropro Drive راکتیه که برای سطح زیادی از بازیکن ها از متوسط تا حرفه ای طراحی شده و به خاطر ویژگی هایی که داره به بازیکن قدرت مانور بالایی می ده.

اگه ویژگی دیگه ایش مدنظرتون هست بگین تا در موردش توضیح بدم.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 6 نفر (0 عضو و 6 مهمان)