بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2014 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > مسترز مایمی (Sony Open Tennis)

مسترز مایمی (Sony Open Tennis)

27 اسفند - 9 فروردین - مایمی، امریکا

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: قهرمان مسترز مایمی 2014؟
رافائل نادال 22 21.36%
نواک جوکویچ 20 19.42%
راجر فدرر 58 56.31%
اندی ماری 1 0.97%
سایر بازیکنان 2 1.94%
رأی دهندگان: 103. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

موضوع بسته شد

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-31-2014, 10:32 AM   #221
mamad
Member

پستها: 48
سپاس: 1,031
در 44 پست 183 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: federer . sharapova . soderling kirilenko chakvetadze vaidisova kohlschreiber halep paire bouchard wawrinka gasquet robredo muguruza cilic wozniacki karlovic simon edberg stich Roddick ivanisevic lendel
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون تورنمنت مایمی 2014

قهرمانی نواک رو به هوادارانش تبریک میگم واقعا سرتر از نادال بود و به حقش رسید
mamad آنلاین نیست.  
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mamad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-31-2014, 10:37 AM   #222
pasia
Roger's Fan

پستها: 200
سپاس: 2,228
در 192 پست 884 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER

خوشم اومد که قشنگ نادالو شست گذاشت رو بند اگه رولند هم ببریش قول میدم حضرت اقا برات پیام تبریک بفرستهراه بردن رافا برای هزارمین بار ثابت شد که بکهند و بکهند و بکهند واقعا با بکهندش نادالو ساندویج کرد
pasia آنلاین نیست.  
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pasia به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-31-2014, 12:04 PM   #223
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

پستها: 2,906
سپاس: 19,092
در 2,916 پست 30,306 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

مرسی نواک. دست مریزاد پسر. منتظرم ببینم فصل خاک چه می‌کنی

نقل قول:
نوشته اصلی توسط sina1993 نمایش پست ها
استادان محترم یه سوال داشتم به نظر من فدرر توی سالهای اخیر نسبت به گذشته کمتر از ضربه InsideOut Forehand استفاده میکنه چرا؟
ضربه ای که قبلا خیلی خوب میزد و الان نادال داره عالی میزنه اگه ممکنه درباره ضرباتی که فدرر حذف کرده یا کمتر استفاده میکنه ممنون میشم توضیح بدید

علتش اینه که به علت بالا رفتن سن، سرعت قبل رو توی کورت نداره. واسه همین نمی‌تونه مثل گذشته بیشتر سمت چپ کورت باشه و به محض فرصت داشتن Run Around کنه و فرهند Inside In و Inside Out بزنه (چون اگه این کارو انجام بده، سمت فرهندش خالی می‌مونه و مثل گذشته سرعت لازم رو برای کاور کردن سمت فرهندش نداره. سال‌هاست که مشکل اصلی راجر مقابل بازیکنایی که می‌تونن به فرهندش حمله کنن همین بوده). البته توی دو تورنمنت گذشته کمی بیشتر از سال 2013 به سمت بکهند متمایل بود، که نشون دهنده اواضاع جسمانی بهترش نسبت به سال قبل هست ولی هنوز فاصله زیادی با سال‌های جوونیش داره.

ویرایش توسط Afshin : 03-31-2014 در ساعت 12:13 PM
Afshin آنلاین نیست.  
27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-31-2014, 12:27 PM   #224
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

تبریک به طرفداران نوواک همین که دست نادال از یه مسترز کوتاه شد ما خوش حالیم
اینکه ما از شکست نادال خوشحال میشیم کاملا طبیعی و عقلانی هست ، اینکه نادال جدی ترین حریف فدرر در 10 11 سال اخیر بوده بر کسی پوشیده نیس و خیلی طبیعی هست که ما از شکست نادال همیشه خوش حال میشیم !
در ورزش تا بوده همین بوده ، طرفدران بارسلونا از شکست مادرید خوش حال میشن ! طرفدارای پرسپولیس از شکست استقلال خوش حال میشن و ....
مطمئن باشید اگر دو روز دیگه جوکر هم افتخاراتش به رافا رسید شما از کسی که واسه نوواک شاخ بشه استقبال میکنید !
این موضوع کاملا عقلانی و طبیعیه ، اگر غیر این باشه جای تعجب داره !

بازم میگم مرسی نوواک که دستشو از یه مسترز کوتاه کردی
یه مسترزم بالاخره یه مسترزه
Ahoura آنلاین نیست.  
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-31-2014, 12:49 PM   #225
ehsan.
Member

پستها: 40
سپاس: 1,846
در 40 پست 250 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer
Smile پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون تورنمنت مایمی 2014

با عرض سلام خدمت همه دوستان
راستیاتش از اواسط این مسترز میخواستم پستی بنویسم و در مورد فضای این تاپیک صحبت کنم اما به دلیل اینکه فکر نمی کردم تاثیری بذاره مدام میگفتم ولش کن...اما الان که بعضی از دوستان این رو مطرح کردند بهتر دیدم صحبت کنم و شاید بتونیم این بحث رو ببندیم و نتیجه بده

ببینید دوستان اگه من نوعی در جایی حظور پیدا کنم و به شما توهین کنم و یا اینکه در صحبتام ادب رو رعایت نکنم ،همه اینا نشون دهنده این هست که فرهنگ تبادل نظر رو ندارم...حالا اگه شما به بحث با من بپردازی و جواب من رو بدی خوب با من هیچ فرقی نمیکنی...
میخوام این رو بگم که وقتی میبینید من مطلبی رو مینویسم که جاش نیست و یا خارج از ادب و روابط انسانی هست چه لزومی داره حتما جوای من رو بدید؟؟؟؟؟؟وقتی هنوز نفهمیدم تبادل نظر یعنی چی واسه چی جواب من رو میدین؟؟؟؟؟وقتی شعور ورزشی ندارم و معنیه احترام متقابل رو نمیفهمم چرا باید جواب من رو بدین؟!!!!!
روی صحبتم با همه دوستانیست که در این تاپیک شرکت میکنن نه به گروهی خاص از طرفدار های یک شخص(چون در همه این سه گروه چنین کسانی وجود دارند)...
خوب شد بحث گروه رو هم همینجا مطرح کنم
ببینید اگه الان کسی وارد این سایت بشه ، چیزی که باید ببینه اینه که:"طرفدار های تنیس سایتی رو ایجاد کردند و دارن با هم بحث و تبادل نظر میکنند"
این همون چیزیه که باید باشه...ولی نیست...طرفدار های تنیس به این تبدیل شدند(طرفدار های نادال-فدرر-جوکوویچ)
من نمیفهمم به این شکل از هم یاد کردن یعنی چی؟؟؟؟
هر چی داریم جلو میریم این گروه بندی ها داره اصل میشه و داره تشدید پیدا میکنه...و مسلما این باعث میشه تبادل نظر به جنگ و جدل کشیده بشه
وقتی یک شخص میخواد عضو بشه چی ازش پرسیده میشه:
تنیسور مورد علاقه؟
نه این
جزء کدام دسته هستید؟(طرفداران فدرر _ طرفداران نادال _ طرفداران جوکوویچ و........)
ببینید مسلما تا این حد گروه بندی کردن باعث میشه منطق ، جاش رو به تعصب بده و بحث کارشناسی جاش رو به دفاع کردن...
و این تعصب نمیذاره من زیبایی های تنیس دیگران رو ببینم...نمیخوام حرفای گذشتم رو تکرار کنم فقط به همین اشاره بسنده میکنم که سعی نکنیم ، چون نمیتونیم بگیم کدام از این دو برترند...سبک بازیه این 2تا تنیس رو به دو شکل کاملا متفاوت معنی میکنه و همونطور که قبلا گفتم شرایط یکسانی که نیست ولازمه مقایسست....
و در آخر بازم میگم:این سایت فضاییست یرای دوستداران تنیس(دوستداران تنیس) که به تبادل نظر بپردازن
من واقعا زجر میکشم از فضای کنونی سایت ....وقتی حظور خیلی از دوستانی که در کمال ادب وانسانیت صحبت میکردند رو نمیبینم...و دلیل این عدم حظور کاملا مشخصه
پس این رو از مسئولان سایت نخوایم چون نمیشه نشست و مدام به این و اون تذکر داد...پس بازم خواهش میکنم اگه دیدین کسی .......................
بازم ببخشید زیاد حرف زدم
و در آخر هم از این دوستان که به این موضوع پرداختند تشکر میکنم
نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mahrooz RF نمایش پست ها
کلاً از اهالی تنیس تقاضا دارم جواب پست هایی با مزمون سوزش و تمسخرهایی مثل علی دایی، زیر توپ زن، بکش زیرش و ... را که می دونید ارزش ریپلای ندارن ندید. منم اوایل دلم می خواست این پستا رو ریپلای کنم. ولی بحث درباره این موارد رو در حد خودم، یا یک شخصیت تنیسی نمی دونم. زشته واقعاً. دیگه کری خوندن هم از حد گذشته. اصلاً دلیل آوردن واسه پستی که سرشار از هیته بی فایده و خنده داره. خواهشاً ارزش خودتونو نیارید پایین. من اصلاً این پستا رو ندیده می گیرم. اگه فحش هم بدن به تنیسورم زیاد واسم مهم نیست. نگران حرف و حدیث های بقیه (یا حتی فکرشون) نباشید. چون همیشه کسایی هستن که به مسائل هر جور می خوان نگاه می کنن و اگه بخوایم اونا رو درنظر بگیریم، خوب بودن و احترام در جوامع انسانی تقریباً غیرممکن و بی معنی میشه. بذارید فکر کنن کارشون درسته. امضای مهدی (mspayam) می تونه دلیل خوبی برای این بی تفاوتی باشه.
نقل قول:
نوشته اصلی توسط Najmeh5576 نمایش پست ها
متاسفم كه اينو ميگم چون هر كسي خودش بايد بدونه هدفش از اومدن تو اين سايت چيه و به خودش احترام بذاره و هر حرفي را نزنه. بهر حال بنظر من اگه هر موضوعي كه باز ميشه يه مدير داشته باشه و اينگونه پستهاي كل كل و... را تذكر بدند يا چند بار حذف كنند شايد اوضاع بهتر بشه چون منم ميام سايت تحليلا را بخونم يه چيزي ياد بگيرم اما دريغ. انشالله كه از اين ببعد پستهاي جوندار و مفيد داشته باشيم.
نقل قول:
نوشته اصلی توسط Roger.tennis نمایش پست ها
آقا به خدا دیوونمون کردین
ده صفحه پست میخونم همش دو تا پست درباره تنیسه
بابا آخه کل کل چه لذتی داره براتون
من چند مدت توی امضام نوشته بودم به یاد قدیما که اینجا ....
اونم افاقه نکرد
یکی نگفت فینال چی میشه
یکی از آمادگی نادال یا نقطه ضعفش یا برعکس نگفته
یکی نگفته مثلا نواک یه بازی کتر انجام داده یا استراحتش بیشتر بوده
هی گیر دادین به هم و ول نمیکنید
بابا راجر نه برادر ماست نه بابامون
نواک و رافا هم هیچ نسبتی با شما ندارن
ده بار فراریمون دادین بسه بابا دیگه
آخر قاط میزنم این یوزر لعنتی رو از بیخ پاک میکنم
یه تشکری یه سوال خوبی یه پیش بینی یه پس بینی
دنبال چی میگردین آخه؟
نقل قول:
نوشته اصلی توسط saeedfxfx نمایش پست ها

احتراما به اطلاع میرساند اقای رافا در هد تو هد هنوز جولو هست پس انقدر خودخوری نکنید
من که کلا انقدر چرت و پرت خوندم تو این فروم( دوستان بسیار با شخصیت و گلی هستن اکثرا ، روی صحبت با اون عده قلیل مخ تعطیل هست !!) که دیگه حتی المقدور پستی نخواهم داشت
ولی دوستانی که کلا به حرفهای بی ارزش عادت کردید و امثال علی دایی و... هوادارای استقلال پرسپولیس عاقل شدن شما کجای کارید...
شب بخیر!

ویرایش توسط ehsan. : 03-31-2014 در ساعت 12:54 PM
ehsan. آنلاین نیست.  
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ehsan. به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-31-2014, 01:38 PM   #226
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

من هم فارغ از اینکه بعداً کی قراره پست های تبریک رو بشماره یا نه، پیروزی نواک رو به طرفداراش تبریک می گم. رک و راست باید بگم که دلم می خواست نادال برنده بشه، اما خوب جوکوویچ بهتر بازی کرد و نتیجه اش رو هم گرفت. امیدوارم در ادامه ی فصل هم شاهد قسمت های بعدی این رو دررویی باشیم.

یه نکته ای که توی این تورنمنت کمتر بهش اشاره شد، پیروزی هینگیس یه همراه لیسیکی در فینال بود. هینگیس که پارسال از ایندین ولز شروع کرده بود، در طول این یکسال پس از حضور در 4 تورنمنت بالاخره تونست پس از سال ها نخستین قهرمانیش رو به دست بیاره.

اما در مورد بخث ناکارایی زبان فارسی برای بحث و گفتگو در مورد تنیس باید بگم که من اصلاً با اون دوستمون (Swiss Express) موافق نیستم. البته قبلاً هم من یه اشاره ای کردم اما چون دیدم تعدادی از دوستان از جمله جناب PowerVu ابراز علاقه کردن، من هم دیگه چیزی نگفتم.
به استدلالی که جناب سوییس اکسپرس کردن دو تا ایراد وارده.
1. اگه فرض رو بر این بذاریم که فقط زبان انگلیسی ظرفیت لازم برای بحث درباره ی تنیس رو داره، پس هیچ زبان دیگه ای شایسته ی بحث درباره ی تنیس نیست، در حالیکه می بینیم میلیون ها نفر به زبان های غیرانگلیسی درباره ی تنیس صحبت می کنن. حتی فوروم های بزرگی مثل تنیس ویرهاوس، یا TF یا MTF بخش هایی دارن که برای افرادی که نمی خوان به زبون انگلیسی صحبت کنن طراحی شده.
2. تعریف فرهنگ لغتی یه واژه با معنای ضمنی اون فرق داره. مثلاً تمرگیدن و نشستن هر دو یه معنی داره، اما چیزی که اون ها رو از هم متمایز می کنه همون معنای ضمنیشون هستش که به استفاده کنندگان از زبان می گه اولی بی ادبانه اس و دومی مودبانه. این مثالی هم که دوستمون در مورد ساقی زدن درسته و در عین حال نمی شه یه سری از کلمات انگلیسی رو به فارسی به گونه ای ترجمه کرد که معنای ضمنیشون هم حفظ بشه. اما این نباید باعث بشه که ما غیرانگلیسی زبون ها در برابر زیان دیگه خودمون رو تسلیم کنیم. دست کم می شه واسه ی معادل سازی ها تلاش کرد و زحمت زیاد دوستان توی این فوروم برای معادل سازی واژگان انگلیسی شاهدی بر همین ادعاست. چاره ی حل همه مشکلات پاک کردن صورت مساله نیست، گاهی هم بد نیست آستین هامون رو بالا بزنیم و برای حل کردنشون کمک کنیم.

ویرایش توسط mspayam : 03-31-2014 در ساعت 06:30 PM
mspayam آنلاین نیست.  
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-31-2014, 03:24 PM   #227
davidbeckham
Former Staff

آواتار davidbeckham

پستها: 2,940
سپاس: 13,894
در 2,791 پست 20,845 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نوواک -رافا نادال---تسونگا-خوان مارتین دلپوترو-پیت سمپراس -ماشا-انا ایوانوویچ

قهرمانی نواک رو تبریک میگم
نواک تو فاز دفاعی خیلی پیشرفت کرده
davidbeckham آنلاین نیست.  
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی davidbeckham به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-31-2014, 03:26 PM   #228
Mehdiii
Senior Member

آواتار Mehdiii

پستها: 387
سپاس: 2,180
در 361 پست 2,509 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط D3ADMAN نمایش پست ها
(من نباید پاسخ این پستو بدم ، اما نواک با 20 و نادال با 22 رای به فینال اومدن و 22 نفری که قهرمانی نادال رو زده بودند خیلی انسان های منطقی ای بودن از نظر من ، چون حداقل به فینال رسید . اسطوره شما کجاست ؟؟؟)

جدیدآ به طور مداوم و با عرض تاسف گاهی اوقات که میخوام تنیس نگاه کنم به علت پارازیت بازی های راجر فدرر (علی دایی خودمون که من باب کردم ) میوفته ساعتی که پارازیت نیست . این آدم به حدی مغروره که فکر میکنه دیگه هیچکسی نمیتونه رکورد گرنداسلم هاشو بزنه ، شما که همه چیت از پیت سمپراس اسکی بود عزیز ، یکم هم از شخصیت این آدم اسکی میرفتی . خیلی دوس دارم نادال رکورد گرندهای این پیرمرد رو بشکونه . حتمآ از بزرگتر ها نباید درس گرفت ، یکم از واورینکا یاد بگیره
وقتی خودت هم میدونی نباید جواب بدی چرا جواب میدی ؟ نمیدونستم به فینال رسیدن هم حسابه اگه اینطوریه باید به نیشی و بردیچ هم رای داده میشد اونا هم به سمی رسیدند . اگه از اول بحث در جریان بودی می فهمیدی که اصلا بحث این نیست کی رایش بیشتره کی کمتر ، همه هم میدونند که این نظرسنجی چیزی رو ثابت نمیکنه ، فقط میخواستم بدونم بعضیا که دم از منطق میزنند چطوری میخوان این مسئله رو توضیح بدند؟
ببین کی میخواد به فدرر درس اخلاق بده . خودت تو بند دوم پستت نشون دادی که چه منش و اخلاق والایی داری.
Mehdiii آنلاین نیست.  
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdiii به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-31-2014, 03:27 PM   #229
davidbeckham
Former Staff

آواتار davidbeckham

پستها: 2,940
سپاس: 13,894
در 2,791 پست 20,845 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نوواک -رافا نادال---تسونگا-خوان مارتین دلپوترو-پیت سمپراس -ماشا-انا ایوانوویچ

امیدوارم تواک و نادال همه مقامهای مهم رو تو این فصل هم ببرن
ونزارن فدرر چیزی ببره
davidbeckham آنلاین نیست.  
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی davidbeckham به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-31-2014, 04:15 PM   #230
Mehdiii
Senior Member

آواتار Mehdiii

پستها: 387
سپاس: 2,180
در 361 پست 2,509 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Rafa نمایش پست ها
این پست ها ب سبک خود فدرری هاست، تا زمانی که ب رافا و طرفدارانش متلک پراکنی نشده باشه، من حرفی نمیزنم، ولی خب باید جواب شوماهارو ب سبک خودتون داد
خجالت برای شوماس ، شوما که فنی ترین بازیکن رو دارید، همه ی سلاح ها رو دارید از پس رقبای اصلی برنمیاد
من دفاعی از سرویس رافا نکردم، رافا رو خاک تنیس رو شروع کرده و اسپین رو ب کیک ترجیح میداده از همون اوایل و این شده سرویسش
میگم که شاهکار رافا اینه که بدون داشتن سرویس این همه موفقیت کسب کرده
و مطمنئنن اگه سرویس بهتری هم داشت، دیگه ب علی دایی اسطوره گفته نمیشد
اینجور پست دادن ها برازنده ی شوماهاست
شوما قبلا هم ب من توهین کرده بودید که مدیران هم صنف شوما نادیده گرفته بودنش
خوشبحالت باشه،بنده نیازی نیمبینم خودمو ب امثال شوما اثبات کنم
شوما چشم که داری برو همون تاپیک ها رو بخون
سن کاربریت قد نمیده که ببینی قبلنا کاربرای با دانشی مثل ممد و پاور و ... چقد تو بحث ها شرکت میکردن،جو سایت خراب شده
اگه شوما دقت کرده یاشی که نمیکنی من حدود 3 ماه بود که اصلا سایت نمیومدم چه برسه پستی بدم،اینجوری خیلی راحت ترم تا بیام با امثال شوما بحث کنم

ب قول مرتضی که تعداد تبریکات طرفداران اسطوره رو شمارش میکرد
کینه از رافا رو مغز و اعصاب خیلی ها داره اسکی میره
در مورد مسئله سرویس دفاع شما از تنیسورتون خیلی ناشیانست . بگذریم به هر حال این نظر شماست .
خیلی جالبه ، اکثریت پستهای شما (حداقل تو این مدت که من تو این سایت بوده ام) نشان دهنده تنفر از فدرره ولی اصلا به روی خودتون نمیارید و تازه دیگران را هم متهم می کنید .

کی خواست شما خودتونو ثابت کنید اینقدر هم برای خودتون نوشابه باز نکنید . دیگران را هم قاطی بحث نکنید من خودم میدونم کیا تو این سایت بادانشند احترامشون رو هم همیشه نگه داشته ام .
جو سایتو معلومه کیا خراب کردند همه هم میدونند .
من خودم این سایت و اکثریت کاربراشو دوست دارم روشم تعصب دارم ولی باور کن تاریخ عضویت تو این سایت نشان دهنده هیچ چیزی نیست بعضی از شما ها توهم پیشکسوت بودن و برتری داشتن رو دارید . همین الانشم 99 درصد اطلاعاتمو از سایت های انگلیسی زبان میگیرم . (مثل اکثر کاربرای دیگه ) البته بجز پست های پاور عزیز که نمونش هیچ جای دیگه نیست .
اینقدرها هم بیکار نیستم یوزرا رو چک کنم که بدونم کیا تو سایت میان کیا نمیان .
تبریک گفتن بعد فینال همیشه تو این فوروم رسم بوده فارغ از اینکه کی برده کی باخته ، معمولا همه به برنده تبریک میگند تا حالا هیچ وفت هم من ندیدم کسی به این مسئله حساس شده باشه حتی خود تنیسور بازنده بعد بازی به حریفش تبریک میگه همیشه هم عرف همین بوده . حالا اینکه این دوست شما به این مسئله حساس شده دلیلش چیه من نمیدونم .ولی مطمئنا به عملکرد این فصل فدرر که بعضیا فکر میکردند مثل فصل گذشته خواهد بود ربط داره ، دوباره کینه ها و زخم های گذشته زبان باز کرده .
( در مورد اینکه من در گذشته به شما توهین کردم دقیقا یادم نیست ولی اگه خواسته یا ناخواسته توهینی شده عذر خواهی میکنم )
Mehdiii آنلاین نیست.  
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdiii به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
موضوع بسته شد

برچسب ها
تنیس، آزاد، مایمی

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)