بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > تنیس مکزیک (Abierto Mexicano Telcel)

تنیس مکزیک (Abierto Mexicano Telcel)

8-14 اسفند - آکاپولکو، مکزیک

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-28-2012, 01:14 PM   #1
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض اخبار مسابقات تنیس مکزیک

پيروزي ماير در اولين حضور در آكاپولكو

سيد پنجم رقايبت هاي تنيس آكاپولكو، فلورين ماير به دور دوم صعود كرد.او كه براي نخستين بار در اين تورنومنت شركت مي كند، سه بار سرويس فاكوندو باني آرژانتيني را بريك كرد و هر 5 فرصت بريك سرويس خود را ناكام گذاشت تا پس از 1 ساعت و 13 دقيقه برنده شود.
او براي كسب اولين پيروزي پياپي در اين فصل به ديدار پابلو آندوخار مي رود كه 7-6(5), 6-3 لئوناردو ماير را مغلوب كرد.
در ديگر بازي هاي ديروز، سيد هفتم، مارسل گرانويرز 6-4, 6-2 توماس بلوچي بريزيلي را شكست داد.خوان ايگناسيو چلا 6-0, 6-2 سزار راميرز را از پيش رو برداشت.پوتيتو استراچه ايتاليايي هموطنش آلساندرو جيانِسي را 6-2, 7-5 حذف كرد و بنوت پير در دو تايبريك و با نتايج 7-6(3), 7-6(6) خوان سباستين كابال را شكست داد.

دست ها بر روي عرشه

در روز آغازين تورنومنت تنيس آكاپولكو، ژيل سيمون، خوان موناكو و سانتياگو گونزالز از كشتي آموزشي “Cuauhtémoc” در خليج آكاپولكو ديدن كردند.
سيد ششم تورنومنت، خوان موناكو گفت:”من واقعا از آمدن به خليج و ديدن كشتي لذت بردم.فوق العاده بود و خدمه خيلي خوب و محترم بودند و همه چيز را به ما نشان دادند.با توجه به آرژانتيني بودن من، ‘Golden Swing’ خيلي ويژه است و من هميشه دوست دارم كه به آكاپولكو بازگردم.”

گونزالز مكزيكي كه اين هفته در آخرين ديدار انفرادي خود و در خاك كشورش بازي مي كند، گفت:”من ازينكه براي اين ديدار دعوت شدم مفتخرم.ديدن داخل كشتي و خدمه آن فوق العاده بود.من هميشه از آمدن به آكاپولكو و بازي كردن در برابر هموطنانم لذت مي برم.آكاپولكو تورنومنت مورد علاقه من است و به همين دليل تصميم گرفتم كه دوران بازي انفراديم را اينجا به پايان ببرم.”
در همين حال، سيمون كه براي اولين بار در آكاپولكو شركت كرده، گفت كه از حضور در اين شهر خوشحال است:”تا به اينجا خيلي لذت برده ام.مردم خيلي خونگرم و خوشرو هستند و مكان زيباييست.من هميشه از ديگر بازيكنان مي شنيدم كه اين تورنومنت چقدر خوبست و فكر كردم كه امسال فرصت مناسبي براي حضور در آن است.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
19 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-29-2012, 11:40 AM   #2
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

موفقيت بازيكنان اسپانيايي در دور اول

داويد فرر تلاش خود براي كسب سومين عنوان قهرماني پياپي در آكاپولكو را با پيروزي 6-1, 6-2 مقابل سانتياگو گونزالز آغاز كرد.سيد برتر تورنومنت، 5 فرصت بريك سرويس را ناكام گذاشت و 4 بار حريفش را بريك كرد تا پس از 64 دقيقه به بازي پايان دهد.او ركورد خود در فصل 2012 را به 14 پيروزي و 1 شكست ارتقا داد.
پس از مسابقه، فرر براي گونزالز كه در آخرين ديدار انفرادي خود در تور بازي مي كرد آرزوي موفقيت كرد.گونزالز در اين باره گفت:”هيچ چيز ويژه تر ازين نيست كه در خانه خود بازنشسته شوي، نمي توانم چيز ديگري بخواهم، اين تنها تورنومنت سالانه تور مردان در كشور ماست و مردمي كه من را در دور اول و برابر مدافع عنوان قهرماني و دوست خوبم، داويد فرر تشويق كردند، واقعا از آن لذت بردم.اين بازي هميشه در خاطرم مي ماند.”
فرر براي دفاع از عنوان قهرمانيش در دور دوم به مصاف لوكاس كوبات لهستاني مي رود كه 6-1, 6-3 دَنيل گارزا از مكزيك را شكست داد.
همچنين سيد سوم، ژيل سيمون از فرانسه براي دومين هفته پياپي نتيجه را به كارلوس برلاك واگذار كرد.برلاك پس از 2 ساعت و 31 دقيقه موفق شد 7-6(5), 6-3 برنده شود.برلاك:”من عالي بازي كردم و از عملكرد امروزم راضي هستم.هفته گذشته هم بازي بي نقصي در مقابلش ارائه دادم.امروز به خاطر گرماي باورنكردني كار سخت تري داشتم.”
در قسمت پايين جدول رقابت ها، ديگر قهرمان سابق، نيكولاس آلماگرو مجبور شد مقابل هموطن اسپانيايي خود پير ريبا سخت بجنگد تا درنهايت 6-2, 3-6, 6-2 برنده شود.فيناليست هفته گذشته مسابقات بوينس آيرس بازي را خوب شروع كرد و با استفاده از سرويس اولش به راحتي و پس از 28 دقيقه ست اول را كسب كرد.با اين وجود، اشتباه آلماگرو در ابتداي ست دوم برايش گران تمام شد و 3-0 عقب افتاد.ريبا با تنوع ضرباتش و استفاده بيشتر از دراپ شات موفق شد نتيجه را برابر كند تا همه چيز در ست پاياني مشخص شود.سيد دوم كه تمام تمركزش را براي كسب مسابقه به كار گرفته بود، توانست در گيم چهارم و به لطف خطاي سرويس حريفش بريك كند و يك بار ديگر در گيم هشتم اين كار را تكرار كرد تا پيروز شود.

اما ديگر بازيكن اسپانيايي، خوان كارلوس فررو در مصافي سخت و طولاني با استانيسلاس واورينكا 2-6, 6-3, 6-4 شكست خورد.واورينكا در دور دوم با ديگر حريف اسپانيايي، آلبرت راموس ديدار مي كند.راموس برتري 7-6(2), 5-3 را در مقابل خوان موناكو داشت كه سيد ششم به علت گرمازدگي از ادامه مسابقه انصراف داد.
در ديگر بازي هاي روز دوم، كي نيشيكوري پس از 52 دقيقه و در حالي كه 6-2, 4-1 جلو بود، به علت كناره گيري آلبرت مونتانيس برنده اعلام شد.فرناندو ورداسكو كار راحتي داشت و در 56 دقيقه 6-0, 6-2 فيليپو وولاندري ايتاليايي را حذف كرد.جرمي شاردي موفق شد 7-6(4), 6-3 از سد روي ماچادو بگذرد و سانتياگو جيرالدو 6-2, 6-2 ديويد نلبنديان را مغلوب كرد.

16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-01-2012, 01:27 PM   #3
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

آلماگرو-ورداسكو در مصاف براي حضور در نيمه نهايي

قهرمان دو دوره مسابقات آكاپولكو، نيكولاس آلماگرو براي حضور در مرحله ¼ نهايي مجبور به تلاش شد.بازيكن اسپانيايي مانند بازي اولش در سه ست و اين بار مقابل بنوت پير 3-6, 6-3, 6-4 به پيروزي رسيد.جريان بازي در آغاز به نفع پير بود كه عملكرد دقيقي داشت، اما آلماگرو موفق شد در ست دوم با كمك سرويس خود (كسب 83 درصد امتيازات سرويس اول) نتيجه را برابر كند.هرچند او در ست سوم يك بار ديگر سرويسش را از دست داد، ولي 2 بار حريفش را بريك كرد تا پس از 2 ساعت و 15 دقيقه برنده شود.بنابراين آلماگرو براي هفتمين بار پياپي به اين مرحله از تورنومنت رسيد و ركورد خود را به 23 پيروزي و 5 شكست در آكاپولكو ارتقا داد.
او در مرحله بعد به ديدار هموطنش و سيد هشتم رقابت ها، فرناندو ورداسكو مي رود كه 3 تا از 12 فرصت بريك سرويس را استفاده كرد تا ديگر قهرمان پيشين مسابقات، خوان ايگناسيو چلا را 6-4, 6-2 مغلوب كند.
ورداسكو پس از بازي گفت:”مي توانيد ببينيد كه من در سطح بهتري نسبت به دو سال گذشته هستم.حالا من در مقابل آلماگرو بازي مي كنم و رقابت ما هميشه سخت است.اگر فردا پيروز شوم به اين معنيست كه در زمين هاي خاك سطح عالي دارم چون آلماگرو يكي از بهترين بازيكنان جهان بر روي اين سطح است و اگر شكست بخورم به اين معني نيست كه بد بازي مي كنم چون به يكي از بهترين بازيكنان زمين خاك باخته ام.چيزي كه كاملا مشخص است اينست كه من تمام تلاشم را مي كنم تا در بازي بعد و تورنومنت برنده شوم.”
ديگر بازيكن اسپانيايي و سيد برتر، داويد فرر هم كار نسبتا ساده اي داشت و با كسب 82 درصد امتيازات سرويس اولش و 3 بار بريك كردن لوكاس كوبات، 6-3, 6-3 پيروز شد.فرر به دنبال كسب سومين قهرماني پياپي در آكاپولكو است.
فرر:”امروز بازي خوبي داشتم.من معمولا در آكاپولكو حس خوبي دارم، تورنومنتي است كه دوستش دارم و از بازگشت به آن لذت مي برم.فردا انتظار مسابقه سختي را در مقابل پابلو دارم، او با اعتماد به نفس و خوب بازي مي كند و بايد بهترين تنيسم را ارائه دهم.”
او براي حضور در نيمه نهايي به ديدار پابلو آندوخار خواهد رفت كه در كمتر از 3 ساعت، 4-6, 7-5, 6-4 فلورين ماير آلماني را از پيش رو برداشت.

در ديگر بازي هاي اين مرحله، كارلوس برلاك به روند خوب اين روزهاي خود ادامه داد و 6-1, 6-4 پوتيتو استراچه را شكست داد.حريف بعدي برلاك، سانتياگو جيرالدو است كه 6-4, 6-3 مارسل گرانويرز را حذف كرد.جرمي شاردي شروعي كند و پاياني محكم داشت تا 1-6, 7-6(8), 6-0 سيد چهارم، كي نيشيكوري را مغلوب كند.او به ديدار استانيسلاس واورينكا مي رود كه 6-3, 3-6, 6-3 آلبرت راموس را حذف كرد.

18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-02-2012, 03:18 PM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

سيزدهمين پيروزي پياپي فرر در آكاپولكو

سيد هشتم مسابقات تنيس آكاپولكو، فرناندو ورداسكو موفق شد هموطنش و قهرمان دو دوره رقابت ها، نيكولاس آلماگرو را 6-4, 7-6(5) مغلوب كند تا به نيمه نهايي صعود كند.در حالي كه ورداسكو در گيم دهم ست دوم براي خاتمه دادن به مسابقه سرويس مي زد، آلماگرو سرويس او را بريك كرد و كار را به تايبريك رساند و حتي 4-1 جلو افتاد، ولي اين ورداسكو بود كه با بازگشت خود پنجمين پيروزي در هفت مسابقه مقابل آلماگرو را رقم زد.ورداسكو 72 درصد امتيازات سرويسش را كسب كرد و 6 تا از 7 فرصت بريك را ناكام گذاشت.
ورداسكو در بازي بعد با استانيسلاس واورينكا روبرو مي شود.بازيكن سويسي 11 ضربه ايس زد و تنها فرصت بريك سرويس را ناكام گذاشت تا در 1 ساعت و 21 دقيقه، جرمي شاردي را 7-5, 6-1 شكست دهد.ورداسكو و واورينكا 2 بار و در سال 2005 با هم ديدار كرده اند كه سهم هركدام يك پيروزي بر روي زمين خاك بوده.
در ديگر ¼ نهايي تمام اسپانيايي، مدافع عنوان قهرماني و سيد برتر، داويد فرر چهار گيم پاياني ست اول را كسب كرد و در ست دوم يك بار ديگر سرويس پابلو آندوخار را بريك كرد تا 6-2, 6-4 ‌برنده شود.فرر موفق به كسب 89 درصد امتيازات سرويس اولش شد (25 تا از 28 امتياز) تا براي دومين بار آندوخار را شكست دهد.اين سيزدهمين پيروزي پياپي فرر در آكاپولكو بود.
فرر براي حضور در فينال با سانتياگو جيرالدو رقابت خواهد كرد.جيرالدو در كمتر از 3 ساعت، كارلوس برلاك آرژانتيني را 7-5, 3-6, 6-4 از پيش رو برداشت.به اين ترتيب او به اولين نيمه نهايي خود از زمان تورنومنت سانتياگو 2011 (شكست در فينال به روبردو) رسيد.

قدیمی 03-03-2012, 10:38 AM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

فينال تمام اسپانيايي در آكاپولكو

سيد برتر و قهرمان دو دوره رقابت هاي تنيس آكاپولكو، داويد فرر با پيروزي 7-5, 6-4 مقابل سانتياگو جيرالدو گام به ديدار نهايي گذاشت.بازيكن اسپانيايي هر 6 فرصت بريك سرويس را ناكام گذاشت و در اواخر هر دو ست يك بريك به دست آورد تا پس از 1 ساعت و 51 دقيقه به پيروزي برسد.
فرر:”من امشب خسته ام چون بازي فيزيكي بود.او خيلي خوب بازي كرد و مسابقه خيلي نزديك بود.من از روند اين هفته و حضور دوباره در فينال آكاپولكو راضيم.”
فرر ركورد 17 برد و 1 باخت در اين فصل را دارد كه دو عنوان قهرماني بوينس آيرس و اوكلند آن را برجسته تر مي كنند.فرر قصد دارد به توماس موستر به عنوان تنها بازيكناني كه سه بار پياپي در آكاپولكو قهرمان شده اند بپيوندد.موستر چهار قهرماني را بين سال هاي 1993-1996 به دست آورد.
حريف فرر در ديدار نهايي، فيناليست سال 2004 تورنومنت، فرناندو ورداسكو خواهد بود كه پس از غلبه 6-3, 6-3 بر استانيسلاس واورينكا به اولين مسابقه فينال اين فصل خود رسيد.سيد هشتم در طول مسابقه حتي يك فرصت بريك را هم به حريفش نداد و 72 درصد امتيازات سرويسش را كسب كرد.او 3 بار بازيكن سويسي را بريك كرد تا در 85 دقيقه برنده شود.
ورداسكو كه به ديدار پاياني قسمت دوبل تورنومنت نيز صعود كرده، گفت:”هفته فوق العاده اي بوده، من از نتايجم تا به حال راضيم.شكي نيست كه فردا تمام تلاشم را براي قهرماني در هر دو بخش انفرادي و دوبل به كار مي گيرم.ولي برنده يا بازنده، اين هفته نتيجه عالي براي من بود.من اين تورنومنت و مردمش را دوست دارم و به اينجا باز خواهم گشت.”
ورداسكو قصد دارد اولين قهرماني خود پس از بارسلونا 2010 را كسب كند.فصل گذشته او به سه مسابقه فينال رسيد ولي در آن ها ناكام بود، گشتاد (شكست از گرانويرز)، استوريل (شكست از دل پوترو) و سن خوزه (شكست از راونيچ).
فرر درباره مسابقه پاياني چنين گفت:”فردا دوباره فرناندو، قطعا انتظار مسابقه سختي را دارم.ما يكديگر را خيلي خوب مي شناسيم و در فينال، هر دو بازيكن مي خواهند تمام تلاش خود را براي قهرماني نمايش دهند.”

20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-04-2012, 02:46 PM   #6
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

سه گانه فرر در آكاپولكو

مرد شماره 6 تنيس جهان، داويد فرر، براي سومين سال پياپي جام قهرماني مسابقات تنيس آكاپولكو را بالاي سر برد.فرر كه با ركورد 3 برد و 6 شكست در زمين هاي خاك مقابل فرناندو ورداسكو وارد زمين شد، به راحتي و با نتيجه 6-1, 6-2 هموطنش را مغلوب كرد تا پانزدهمين پيروزي متوالي در آكاپولكو را جشن بگيرد.سيد برتر رقابت ها از ابتدا كنترل مسابقه را به دست گرفت و 88 درصد امتيازات سرويس اولش را كسب كرد و دو بار در هر ست سرويس ورداسكو را بريك كرد تا پس از 70 دقيقه برنده شود.
فرر:”من خيلي خيلي خوشحالم.امشب بهترين بازي اين هفته خود را ارائه دادم.حس كردم كه خيلي محكم بودم و بازيم واقعا روند خوبي داشت.چون فرناندو ضربات محكمي دارد، مي دانستم كه بايد محكم باشم و ضرباتش را بازگشت دهم و به نظرم اين كار را خوب انجام دادم، مخصوصا در آغاز.همچنين مي دانم كه فرناندو امروز بهترين تنيس خود را نمايش نداد ولي در تنيس شما روزهاي خوب و بد داريد.”

ورداسكو كه اميد داشت اولين قهرماني خود پس از بارسلونا 2010 را به دست آورد، به ركورد 5 پيروزي و 12 شكست در ديدارهاي نهايي سقوط كرد.او گفت:”من مي خواهم براي عملكرد ضعيفم عذرخواهي كنم.خيلي ناراحتم كه نتوانستم به نحوي كه مي خواستم بجنگم.امروز نمي توانستم توپ را داخل زمين نگه دارم.واگذار كردن ديدار فينال هميشه سخت است، ولي اينگونه شكست خوردن بيشتر آزار دهنده است.مي خواهم به داويد و تيمش تبريك بگويم چون او قهرمان فوق العاده ايست و امشب يك بار ديگر اين را اثبات كرد.”

فرر كه به عنوان دومين بازيكني (بعد از توماس موستر) كه سه بار پياپي در آكاپولكو عنوان قهرماني را به دست آورده معرفي شد، به ركورد 14 برد و 14 باخت در ديدارهاي پاياني رسيد.بازيكن اسپانيايي در اين فصل عنوان قهرماني مسابقات اوكلند (با شكست روكوس) و بوينس آيرس (با شكست آلماگرو) را نيز به دست آورده.او گفت:”من خيلي مفتخرم كه براي سومين بار متوالي در آكاپولكو قهرمان شدم.من به آينده خيلي دور نگاه نمي كنم و هفته به هفته پيش مي روم.حالا دو تورنومنت مهم در ايندين ولز و ميامي دارم و امتيازات كمي براي دفاع كردن در ميامي دارم.خيلي خوب خواهد بود كه بتوانم آنجا خوب عمل كنم، ولي اگر چنين نشد، مهم نيست.به تلاش سرسختانه ادامه مي دهم.”

پاسخ

برچسب ها
تنيس مكزيك، آكاپولكو، فرر، آلماگرو، سيمون، موناكو , نيشيكوري، ورداسكو، ماير، گرانويرز

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش