بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > فینال تور مردان (Barclays ATP World Tour Finals)

فینال تور مردان (Barclays ATP World Tour Finals)

24 آبان - 1 آذر - لندن، انگلستان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-23-2015, 03:07 PM   #191
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض پاسخ : تحلیل، تبادل نظر و گفت و گو پیرامون ATP World Tour Finals فینال تور تنیس 2015 آقایان

بد نیست به تحلیل زیبای Charlie Eccleshare در Telegraph اشاره کرد:

آیا وقت آن رسیده است که بگویم بیگ فوری وجود ندارد و فقط دوران ، دوران جوکوویچ است؟

راجر فدر ، رافائل نادال و اندی ماری در حال حاضر در نزدیکهای مرد صرب هم نیستند و انگار زمان آن رسیده که بگویم دوران بیگ فور در تاریخ به سر رسیده است.طی سالهای 2008 تا 2012 ، فدرر ، نادال ، ماری و جوکوویچ چهار مرد برتر تنیس بودند و 19 گرند اسلم از 20 گرند اسلم ممکن را فتح کردند.اما از سال 2012 به بعد ، قضیه متفاوت شده است.از 12 گرند اسلم موجود ، ماری فقط یکی را برده .نادال دو تا ، فدرر هیچی و البته جوکوویچ برنده پنج گرند اسلم شده است.اگر نگاهی دقیق تر بیندازیم ، از شش گرند اسلم گذشته ، جوکوویچ 4 گرند برده است ، در حالیکه سه مرد دیگر موفق به بردن حتی یک گرند اسلم هم نشده اند.آخرین باری که یکی از اعضای بیگ فور بجز جوکوویچ توانسته قهرمانی در گرند اسلم را تجربه کند ، اوپن فرانسه در سال 2014 بود که نادال با پیروزی مقابل جوکوویچ قهرمان شد.با بردن جام قهرمانی مسترز پاریس در سال 2015 ، جوکوویچ صرب اوضاع را طوری پیش برده است که می توان گفت حالا زمانی است که فقط دوران، دوران جوکوویچ است .
بیاید درست تر نگاه کنیم .در حال حاضر هیچکس در جایگاه نواک قرار ندارد.ماری که مرد شماره دو تنیس جهان است ، در فینال پاریس بد کار نکرد ، اما نشون داد هنوز برای رسیدن به جایگاه شماره یکی راه زیادی در پیش دارد.
در پنج بازی که نواک در سال 2015 واگذار کرده است ، حریفانش مجبور بودند که بالاتر از آنچه هستند ظاهر شوند و البته هیچکدام به اندازه استن واورینکا در فینال رولند گاروس عالی نبودند.مرد سوئیسی ان بازی را به بهترین شکل ممکن انجام داد و احتمالا شاید هیچ وقت موفق به تکرار آن کار نشود.از طرفی شاید آنچه او انجام داد این موضوع را بیشتر ثابت کند که برای بردن جوکوویج در گرند اسلم باید بدنبال این باشد که بازیتان برای حداقل سه ساعت در اوج اوج باشد.انهم اوجی که هرگز تجربه نکردید و البته امیدوار باشید که حریفتان هم روزش نباشد.اینکاری بود که ماری دو سال قبل در فینال یو اس اوپن انجام داد و البته نادال در فینال فرانسه در سال 2014.کاری که از نیمه نهائی سال 2012 در ویمبلدون فدرر هنوز موفق به انجام دادنش نشده است.اوضاع این روزهای تنیس به ما می گوید که جوکوویچ با سطحی که الان دارد برای حداقل بیشتر از یک فصل دیگر تنها مرد تنیس خواهد بود که در بالاترین سطح خواهد بود.
جوکوویچ در سال 2011 هم سه گرند اسلم برد ، اما در بین سالهای 2012 تا 2014 فقط موفق شد سالی یک گرند اسلم ببرد ، اما باید به این نکته توجه داشت که آن موقع ما نادال و ماری را داشتیم که در سطح بالای خود ظاهر میشدند و البته در سطح کمی پائین تر فدرر که می توانستند او را به چالش بکشند ، در حالیکه در حال حاضر برای او رقیب خاصی دیده نمی شود.بله ، گاهی اوقات ادمهای مثل واورینکا و نیشیکوری می توانند نواک را در یک بازی نا امید کنند ، همونطور که فدرر ، نادال و ماری انجام داده اند ، اما سخت است که ببینیم یکی از این بازیکنها در گرند اسلمهای دو تا سه سال آینده واقعا بتوانند تهدید خاصی برای جوکوویچ باشند.
اما البته باید طور دیگه ای هم به موضوع نگاه کرد.هیچ ضمانتی برای مرد صرب وجود ندارد که در آینده همه چیز بر وفق مرادش باشد.تنیس نشان داده که سریعا می تواند شرایطش تغییر کند.شاید چهره جدیدی وارد دنیای تنیس شود و شاید هم یکی از اعضای بیگ فور سابق بتوانند دوباره خودی نشان دهند. حتی ممکن است مصدومیتی سراغ نواک بیاید یا اینکه نواک نتواند سطحی فعلیش را حفظ کند و شایدم اصلا دوران افول ستاره صرب فرا رسد.
اما برای الان و زمان حال می توان گفت که جوکوویچ در سطحی دیگر قرار دارد و باید گفت که حداقل در زمانی که ما این بحث را انجام می دهیم از بیگ فور نشانی باقی نمانده و فقط تنیس دنیای نواک است و بس.
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 11-23-2015, 05:01 PM   #192
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض پاسخ : تحلیل، تبادل نظر و گفت و گو پیرامون ATP World Tour Finals فینال تور تنیس 2015 آقایان

جا داره یادی کنیم از دوست و همسنگر قدیمی خشایار
کلا امسال جاش خیلی خالی بود

نقل قول:
نوشته اصلی توسط davidbeckham نمایش پست ها
کاربر زیر از شما مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 11-23-2015, 05:19 PM   #193
Navidi
Junior Member

پستها: 23
سپاس: 3
در 21 پست 153 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: The Maestro

سلام به همه دوستان نازنین.

اول از همه قهرمانی جوکوویچ رو به همه طرفدارهای "واقعی" اش تبریک می گم. بدون ذره ای تردید نواک لیاقت عنوان مرد سال ورزش 2015 رو داره و به جز جوکوویچ هیچ ورزشکاری لیافت این عنوان رو نداره.

همیشه قبل و بعد از هر بازی به وب سایت های خارجی درست و حسابی تنیس سر می زدم تا آخرین تحلیل های اونها رو بخونم. خودم یه زمانی با نیویورک تایمز و گاردین (البته نه در حیطه ورزش) کار می کردم و سطح و استاندارد روزنامه نگاری اونها رو می دونم. اما برای بازی دیشب ترجیح دادم به هیچکدوم از اون سایت ها مراجعه نکنم و اینهایی که می بینین تحلیل شخصی خودم هست:

1) بعد از باخت راجر فدرر به سرگئی استاکوفسکی و مخصوصا بعد از باختش به تامی روبردو در سال 2013 و در نهایت فینال ویمبلدون سال 2014 فکر می کردم راجر هیچ شانسی برای رسیدن به فینال گرنداسلم ها نخواهد داشت اما بعد از بازی های امسالش و الان مطمئنم برای سال بعدی میتونه حداقل توی ملبورن، لندن و نیویورک دوباره به فینال برسه. در مورد رولند گاروس شک دارم چون فدرر برای بردنش احتیاج به قدرت فیزیکی (و نه تکنیکی) بیشتری داره که توی این سن خیلی سخته ولی حداقلش میشه اون رو بین هشت تای آخر دید و بعدش باید دید چی پیش میاد.
2) احساس می کنم نبرد بین راجر و جوکوویچ به جدالی بین مربی های اونها تبدیل شده و در حال حاضر تیم آنالیز + بوریس بکر و ادبرگ نقش خیلی موثری در برنده شدن این دو تنیسور دارن و من احساس می کنم همونجوری که بکر توی مسابقه های هد تو هدش با ادبرگ 25-10 برنده بود اینجا هم تا حالا برنده بوده. به نظر من اون باهوش تر از ادبرگ هست و با آنالیز دقیقی که انجام میده امکان دوباره یک اشتباه را برای نواک از بین میبره. این رو دیشب توی مصاحبش با اسکای اسپرت هم میشد دید. به شدت تحت تاثیر بازی شش روز قبل راجر با نواک قرار گرفته بود و دقیقا گفت می دونستیم اگه یک مقدار بهش فرصت و امکان مانور بدیم راجر دوباره خیلی راحت بازی رو میبره.
3) امیدوارم دوستان طرفدار جوکوویچ این رو حمل بر تعصب یا هرچیز دیگه ای نذارن ولی به نظر من نتیجه بازی بین این دو نفر در حال حاضر فقط و فقط به "فرم روز و جزئیات خیلی خیلی کوچک" بستگی داره. اگه راجر می تونست از برک پوینت گیم دومش استفاده کنه به نظرم ست اول و بازی رو میبرد یا وقتی توی ست اول، بازی 3-1 به نفع نواک بود و راجر یک برک پوینت رو از دست داد. واقعیتش این هست که به دلیل چند تا باخت حساس توی فینال اسلم ها و مسترزها، در مسابقه های فینال راجر اضطراب بیشتری داره و این خودش رو توی نتیجه بازی و خیلی از آنفورس ارورها نشون میده. وقتی راجر فرش و بدون استرس بازی کنه میتونه توی همین سن هم جوکوویچ رو ببره. همونطور که یکبار جان مک انرو (با وجود اینکه حرف های خنده داره زیادی میزنه) گفت: تنیسوری که به سن راجر میرسه و این توانایی های باورنکردنی رو داره حتما میتونه اسلم ببره ولی روزهای بد تنیسورها در این سن حتما بیشتر از روزهای خوبشون هست و برای بردن اسلم احتیاج به دو هفته تاپ تاپ دارن که راجر حداقل توی یو.اس.اوپن امسال این رو داشت و به نظرم واقعا لیاقت بردن فینال رو برخلاف ویمبلدون داشت.
4) نکته خیلی جالب توجه برای من این بود که برخلاف ماهیت فیزیکی بازی جوکوویچ و اینکه قاعدتا اون می بایست توی رالی های بالای 9 ضربه موفق باشه این اتفاق دیشب نیفتاد و در این بخش راجر کاملا موفق بود که به نظرم باعث امیدواری خیلی زیاده چون نواک همیشه توی بازیهاش با راجر میخواد بازی رو از حالت تکنیکال به فیزیکال تغییر بده تا به لطف آمادگی بیشتر بدنیش برنده بشهو و این جنبه بازی راجر خیلی امیدوارکننده بود.

5) نقطه ضعف بزرگ راجر همچنان بکهندهاش هست. البته این بکهندها برای بردن همه کافیه ولی برای بردن جوکوویچ نه. راجر باید توی این هفته های باقیمونده تا ملبورن روی این قسمت کار کنه و حداقل دقت بکهندهاش رو %20-10 بالاتر ببره که کار خیلی خیلی خیلی سختیه.

6) این حرف یکی از دوستان که جوکوویچ یک تصمیم هوشمندانه و استراتژیک گرفت و بازی اولش با راجر رو با فشار کمتری برگزار کرد و زیاد سخت نگرفت به شدت خنده دار، مضحک و غیر حرفه ای هست. اگه واقعا اینجوری فکر می کنین بهتره برین یه ورزش دیگه رو ببینین چون هنوز بیس این ورزش رو هم نمیدونید. راجر ف در بازی اولش( سه شنبه هفته پیش) جوکوویچ رو ... بذارین اینجوری بگم: راجر نواک رو Outclass, Outperform, Outmuscle نکرد. بهترین تعبیرش این هست که اون رو Schooled کرد. اون سه تا تعبیر بالا رو بوریس بکر گفته بود، من نگفتم ولی فکر می کنم اینجا بود که تیم مربی گری جوکوویچ بهتر عمل کردن و ضعف هاش رو برطرف کردن و پوشش دادن.
7) به نظر من جوکوویچ بهترین ریترن کننده تاریخ این ورزش هست. جوکوویچ تکنیک بالایی نداره، داره تکنیک رو به بازیش اضافه می کنه که در اینصورت خیلی وحشتناک میشه. جوکوویچ تواناییی ذهنی و فیزیکی خیلی خیلی بالایی داره و به خاطر همین موفق هست: اول توانایی فیزیکی و بعد ذهنی. برخلافش راجر توانایی تکنیکی بالایی داره و این رو حتی توی بازی دیروز و گیم هفتم ست دوم و وقتی نتیجه 30-0 به نفع جوکوویچ بود به وضوح میشد دید، هنوزهم توی این دپارتمان نفر اوله و با اختلاف هم اوله.

8) توی بهترین فصل زندگی حرفه ای جوکوویچ که تقریبا تمام جام ها رو درو کرد از هشت بازیش با راجر سه تا رو باخت و اگه دیروز می باخت تعداد بردهاشون 4-4 مساوی می شد. توی این سن و با توجه به ماهیت کاملا فیزیکی این ورزش، این برای راجر یک افتخار بزرگه هرچند برای ما طرفدارهاش باختن توی دو گرنداسلم و فینال آخرسال خیلی خیلی سخته ولی من به این نیمه از لیوان نگاه می کنم. بردن جوکویچ پنج روز قبل از فینال نشون میده برخلاف گفته خیلی ها نواک شکست ناپذیر نیست و راجر میتونه در ادامه همون مسئله ای که گفتم که در روز بازی در فرم باشه و در جزئیات دقت کنه برنده بازی باشه. اون می تونست حتی بازی دیشب رو هم به همین دلایل ببره و در ضمن توروخدا نگین نوواک برای بردن سینسیناتی و دبی و مرحله اول بارکلیز زیاد راجر رو جدی نگرفت چون در اونصورت بهتره دیگه تنیس نگاه نکنین.

9) نواک جوکوویچ هنوز تا اسطوره شدن و اینکه نابغه این ورزش بشه خیلی فاصله داره. به نظرم هیچوقت اسطوره این ورزش نمیشه اما در مورد گرندها و اینکه میتونه به راجر برسه و رکوردش رو بزنه باید بگم من فقط وقتی درمورد نواک احساس خطر می کنم که اون اول به 14 تای نادال برسه که هنوز تا اونجا خیلی فاصله داره. طرفدارهای ساده نواک می تونن بگن سال 2016 هم مثل سالی که داره تموم میشه همه چی اوکی خواهد بود اما اول اینکه سرنوشت نادال رو به یاد بیارید و در مورد هیچ چی با قاطعیت نظر ندین و دومین اینکه سال 2016 به هیچ وجه برای نواک Pushover نخواهد بود. اگه شک دارین: Watch This Space. به نظر من نواک در سال 2016 امتیازهای خیلی زیادی رو از دست میده و به هیچ وجه نمی تونه از گرندهایی که امسال برده دفاع کنه و خیلی از مسترزهای 1000 امتیازی رو هم از دست خواهد داد.

10) نکته خیلی خیلی مضحک دیگه این هست که تنیسوری در حد اندی ماری توی رنکینگ بالاتر از فدرر هست و توی استرالیا مسابقه ها رو با رنک دوم شروع می کنه ( مگر اینکه راجر بریزبن رو ببره) که به نظرم واقعا مسخره هست. به نظر من جایگاه واقعی اندی پائین تر از نواک، راجر، رافا، استن و جایگاه پنجم هست.

11) به دوست عزیز آقا یا خانم JFK هم تبریک می گم اما با کمال احترام باید بگم من همچنان فکر می کنم شما طرفدار جوکوویچ نیستین. شما فقط از فدرر متنفر هستید و هرکسی که بتونه راجر رو ناکام کنه میشه قهرمان زندگی شما، امسال نواک و شاید سال های بعد یکی دیگه. امیدوارم اشتباه فکر کنم.

واقعا از همه دوستان به خاطر اینکه طولانی شد عذر می خوام. این آخرین پست من تا ژانویه سال بعد بود و باز هم از صمیم قلب به طرفداران جوکوویچ به خاطر برد دیشب و این سال بی نظیر تبریک می گم.

هفته خوبی داشته باشین.
Navidi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Navidi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-23-2015, 05:42 PM   #194
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

http://www.atpworldtour.com/en/ranki...ate=2010-12-27
http://www.atpworldtour.com/en/ranki...ate=2011-12-26
http://www.atpworldtour.com/en/ranki...ate=2012-12-31
http://www.atpworldtour.com/en/ranki...ate=2013-12-30
http://www.atpworldtour.com/en/ranki...ate=2014-12-29

رنکینگ آخر فصل در سالهای 2010-2014
میشه بخوبی بررسی و تحلیل داشت روش
قدیمی 11-23-2015, 06:00 PM   #195
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

دوست عزیز آقا یا خانم نویدی
بیشتر مطالب شما را می تونم قبول کنم
اما در مورد بند 11
برداشت شما از شخص خودم اشتباهه
ترسی ندارم از ابراز نظر خودم
اگر از راج یا هرکس دیگه متنفر بودم راحت می نوشتم
برعکس راج برای من محترم و دوست داشتنیه
بازیش تحسین برانگیز و زیباست
و فقدانش که امیدوارم هرچه دیرتر باشه برای جهان تنیس ضایعه است
و باز هم بر خلاف قضاوت شما من عاشق نواک هستم و بدون شک اسطوره جاویدان منه
تنها چیزی که هست اینه من راج را تهدید اصلی برای نواک می دونم و طالب باختش در هر نبردی هستم
این را نمیشه گفت تنفر!
اما در رابطه با بند 10 که باز هم نظر شما اشتباهه
رنکینگ سلیقه ای نیست
رنکینگ براساس عملکرد تنیسور در تمام فصله
فراموش نکنید اندی امسال اگر اشتباه نکنم یک فینال گرند دو سمی گرند و دو مسترز داشت
و خیلی جاها موفق تر از راج عمل کرد
قدیمی 11-23-2015, 09:18 PM   #196
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
از صمیم قلب به راجریون اصیل و مودب تبریک میگم
با اون لاتهای بی رگ و ریشه که ادای هواداری را در میارن هیچ کاری ندارم توی بلک لیست هستند هر چقدر دوست دارند وراجی کنند دیده نمیشن
اما
نواک خوب بود خوب جنگید ولی از حق نگذریم فدرر بسیار عالی بود
من به عنوان طرفدار نواک از بازیش راضیم و به خاطر جدیت و مبارزه و راحت تسلیم نشدنش بهش افتخار میکنم
توی 2 هفته دوتا فینال مهم و حدود 1000 امتیاز دیگه دستاورد کمی نیست
شرایط بازی و تورنمنت را همه دیدیم اینکه نواک با وجود آسم و گرمای شدید امروز اینطور جنگید بی نظیره
ادامه فصل در راهه و تورنمنتهای بسیار مهمی هنوز در پیشه

نکته مهم و کلیدی بازی اشتباه داور خط در دابل فولتی بود که یک پوینت سرنوشت ساز و تنها برک راجر را دودستی تقدیمش کرد
سهم اون کمک داور در این قهرمانی حداقل 50 درصد بود
نقل قول:
نوشته اصلی توسط rojhin نمایش پست ها
1 - تبریک به تمامی طرفداران این ابرمرد ورزش و اسطوره تمام نشدنی و تکرار نشدنی تاریخ تنیس . مرسی راجر که باز هم هیترها رو ضایع و باطل کردی ...
2 - عجب فیلد خفنیه این فیلد حال حاضر که یه پیرمرد 34 ساله با 4 تا بچه بدون ست دادن و بدون اینکه این کوچولو های فیلد طلایی بتونن عرقشو در بیارن میاد و قهرمان میشه و نامبر وان رو به معنای واقعی کلمه با خاک یکسان میکنه و تروفی رو برمیداره و میره ...
3 - اینو باید مکرراً تکرار کرد تا برای بعضی ها ملکه ذهنشون بشه که وقتی میگن بهترین تاریخ ، وقتی میگن اسطوره تکرار نشدنی و تموم نشدنی یعنی راجر فدرری که تو این سن و سال همه جوونها رو پودر میکنه و با خاک یکسان ...
3+1 - بعضی از بزرگواران برای جلوگیری از سوختگی بیشتر حتماً برن آتش نشانی و تقاضای کمک کنند و از این به بعد برای حفظ جون خودشون هم شده این موضوع رو پشت گوش نندازن ...
3+2 - بزرگواران باز هم از این پیش بینی ها انجام بدید و موجبات نشاط دیگر دوستان رو فراهم کنید ...
3+3 - آتش نشانی رو جدی بگیرید و هرگز فراموش نکنید ...
نقل قول:
طرف جوری از فدرر پست میزنه انگار مسیح یا سوشیانت رو کورته
راکتش هم همون ذوالفقار علی بن ابیطالبه
هر چه میکشیم از آدم پرستی و مرده پرستی هست

دمت گرم رضا جان حال دادی

...................

رضا چقدر تو طنز و باحالی پسر
با اون تیکه عصمت و قلب اروپا و الله و ... خیلی خیلی حال کردم
نقل قول:
بنظر من ست اول کلیدیه
اگر نواک ببره قطعا بازی را هم می بره
اگر راج ببره باید ست 2 را هم ببره و گرنه در ست 3 نواک قطعا بازی را می بره

بازی دیشب با دلگو صرفنظر از خستگی برای نواک دستاورد مثبتش اینه که برای امشب هوشیارش میکنه
زیاد ارور نده برک نشه و حریف را دستکم نگیره
بازی تهاجمی دلگو بهترین تمرین قبل از فینال برای نواک بود

جالبه خودش را زده به کوچه علی چپ!
از رضا بنده خدا می پرسه منظورت کیه از پرستنده راج و مسیح
رضا هم که نجیب و خجالتی!

بابا خواجه حافظ شیراز هم فهمید منظور رضا کیه! دیگه از این تابلوتر! همونکه تو همه پستهاش و امضاش عشق و دیوانگیش را به راج فریاد می زنه
فقط دوست دارم میرکا(همون مادر عروس) بفهمه چشاش را درمیاره [عاشق come on گفتناتم عشقم ، اسطوره من ]

امان از این دختر بچه های احساساتی دبیرستانی

گذری برتاپیک سنسیناتی
خواندن این پستها چیزهایی را که باید نشون میده
به هرحال مشخص میشه اختلاف سطح فرهنگ و شعور بعضیها

راستی همین دیشب هم راج 10-12 دفعه ای کامان کامان گفت ولی افاقه نکرد!
قدیمی 11-23-2015, 09:45 PM   #197
MRF
Senior Member

آواتار MRF

پستها: 258
سپاس: 7,181
در 227 پست 1,381 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER- NADAL-MARIA SHARAPOVA WAWRINKA Juan Martin DEL POTRO Jo-Wilfried TSONGA GRIGOR DIMITROV

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Navidi نمایش پست ها
سلام به همه دوستان نازنین.

10) نکته خیلی خیلی مضحک دیگه این هست که تنیسوری در حد اندی ماری توی رنکینگ بالاتر از فدرر هست و توی استرالیا مسابقه ها رو با رنک دوم شروع می کنه ( مگر اینکه راجر بریزبن رو ببره) که به نظرم واقعا مسخره هست. به نظر من جایگاه واقعی اندی پائین تر از نواک، راجر، رافا، استن و جایگاه پنجم هست.

هفته خوبی داشته باشین.
دوست عزیز در صورت قهرمانی بریزبن هم هیچ امتیازی بهش اضافه نمیشه چون راجر پارسال قهرمان شد
تا بعد از استرالیا اوپن ماری دوم میمونه
MRF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما MRF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 11-23-2015, 11:58 PM   #198
delpotro
Senior Member

پستها: 1,257
سپاس: 12,428
در 1,244 پست 8,595 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره نواک جوکوویچ ، نادال، بردیخ، سونگا، تیم ،پیا، کلیژان، کرنو بوستا، آندری کوزنتسوف،کارن هاچانوف،چانگ هیون،دونا وکیچ ، خواهران ویلیامز، تیلور فریتز ،وسلی،ویکمایر،تیپسارویچ ، یوژنی،اناستازیا سواستوا و ....

در سال 2015 چهار بازیکن داریم که حداقل 6000 امتیاز دارند و 5 بازیکن که حداقل 5000 امتیاز دارند.

این تعداد در خصوص بازیکنان با حداقل 6000 امتیاز در سالهای 2014 و 2013 به ترتیب 3 و 2 بوده.

این مطلب خط بطلانی است بر فرضیه ضعیف تر شدن فیلد.

یکه تازی نواک به دلیل قدرت بسیار زیاد خودش بوده نه ضعف سایرین.

ضعیف ترین فیلد مربوط به سال 2010 بوده که فقط پنج بازیکن با حداقل

4000 امتیاز و 5000 امتیاز داشتیم.کمترین در شش سال اخیر.

ویرایش توسط delpotro : 11-24-2015 در ساعت 12:04 AM
delpotro آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی delpotro به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-24-2015, 06:32 AM   #199
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پستها: 153
سپاس: 257
در 153 پست 1,035 بار سپاسگزاری شده

امسال در کنار کسب قهرمانی های خیلی زیاد و مهم به نظرم جوکو یه دستاورد خیلی بزرگ و مایه افتخار دیگه هم داشت. مساوی شدن آمار بازیهای رو در رو با دو بازیکن بزرگ تاریخ تنیس به خودی خود یه آمار فوق العادست، اما قضیه وقتی مهم تر میشه که جزئی تر بهش نگاه کنیم. جبران عقب افتادگی 14-4 مقابل نادال و 13-6 مقابل فدرر کار کمی نیست. تصور کنید در سن خیلی پایین به عنوان یه استعداد خوب تنیس وارد دنیای حرفه ای میشید و در بدو کار مقابل دو ابر ستاره ی دنیای ورزش قرار میگیرید و در همون 3 4 سال اول نزدیک به 30 بار مقابل این دو نفر شکست میخورید، بیشتر شکست های شما هم در یک قدمی و دو قدمی کسب جام یعنی فینال ها و نیمه نهایی هاست. با اینکه شما چند سال نفر سوم دنیا هستید و حتی تو 20 سالگی هم گرنداسلم میبرید هیچکس توجهی به شما نداره.

با وجود تمام این مسائل نواک جوکوویچ با تلاش و تمرین و تمرکز عالی، خودش رو پله پله بالا کشید و در حضور دو برند(و نه فقط ورزشکار) دنیای تنیس به جایی رسید که مخالف و موافق به تحسین عملکردش میپردازند.

behsen آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-24-2015, 12:21 PM   #200
delpotro
Senior Member

پستها: 1,257
سپاس: 12,428
در 1,244 پست 8,595 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره نواک جوکوویچ ، نادال، بردیخ، سونگا، تیم ،پیا، کلیژان، کرنو بوستا، آندری کوزنتسوف،کارن هاچانوف،چانگ هیون،دونا وکیچ ، خواهران ویلیامز، تیلور فریتز ،وسلی،ویکمایر،تیپسارویچ ، یوژنی،اناستازیا سواستوا و ....

نقل قول:
نوشته اصلی توسط behsen نمایش پست ها
امسال در کنار کسب قهرمانی های خیلی زیاد و مهم به نظرم جوکو یه دستاورد خیلی بزرگ و مایه افتخار دیگه هم داشت. مساوی شدن آمار بازیهای رو در رو با دو بازیکن بزرگ تاریخ تنیس به خودی خود یه آمار فوق العادست، اما قضیه وقتی مهم تر میشه که جزئی تر بهش نگاه کنیم. جبران عقب افتادگی 14-4 مقابل نادال و 13-6 مقابل فدرر کار کمی نیست. تصور کنید در سن خیلی پایین به عنوان یه استعداد خوب تنیس وارد دنیای حرفه ای میشید و در بدو کار مقابل دو ابر ستاره ی دنیای ورزش قرار میگیرید و در همون 3 4 سال اول نزدیک به 30 بار مقابل این دو نفر شکست میخورید، بیشتر شکست های شما هم در یک قدمی و دو قدمی کسب جام یعنی فینال ها و نیمه نهایی هاست. با اینکه شما چند سال نفر سوم دنیا هستید و حتی تو 20 سالگی هم گرنداسلم میبرید هیچکس توجهی به شما نداره.

با وجود تمام این مسائل نواک جوکوویچ با تلاش و تمرین و تمرکز عالی، خودش رو پله پله بالا کشید و در حضور دو برند(و نه فقط ورزشکار) دنیای تنیس به جایی رسید که مخالف و موافق به تحسین عملکردش میپردازند.

یکی از مهمترین دلایلی که عاشق نواک شدم تفکر در همین مسئله بود.

چقدر باید از نظر روحی و روانی قوی باشی که خودتو از زیر بلیت نادال و فدرر بیرون بکشی و جهت و مسیر توجه و انتظار رسانه ای رو تغییر بدی؟

اونم پس از این همه شکست خرد کننده.

من جوکوویچ را دوست دارم چون به من آموخت که غیر ممکن وجود ندارد.

من جوکوویچ را دوست دارم چون به من آموخت که حقیقتا میشه از شکست پیروزی ساخت و هر شکست را پلی دانست برای رسیدن به پیروزی.

من جوکوویچ را دوست دارم چون برای من شخصیتی الهام بخش و انرژی بخش است.

من جوکوویچ را دوست دارم چون به من آموخت تا لحظه آخر باید تلاشمو بکنم و Death Point هایی که تو زندگی باهاشون مواجه میشم رو Save کنم.

من جوکوویچ را دوست دارم چون در هیچ سطحی توقف نمیکنه و میل بهتر شدن و پیشرفت داره.

حتی در روزهای موفقیت با مارین وایدا، راضی نمیشه و بکر رو به تیمش اضافه میکنه.

من جوکوویچ را دوست دارم چون مفهوم صحیح کار گروهی و پازل تاکتیکی را به من آموخت.

من جوکوویچ‌ را دوست دارم چون پس از چندین سال دوستی با دوست.دخترش ، باهاش ازدواج میکنه و خانواده تشکیل میده .

من جوکوویچ را دوست دارم.چون اون یه پدر نمونه است‌ تاثیر پدر شدن و به دنیا اومدن استفان در نتایج نواک،غیر قابل انکاره.

من جوکوویچ را دوست دارم.
delpotro آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی delpotro به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش