بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-18-2013, 12:28 PM   #1
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض تکرار قهرمانی آزارنکا در دوحه با شکست نامبر وان جدید

ویکتوریا آزارنکا که در این هفته سکوی صدر نشینی را به سرنا ویلیامز آمریکایی واگذار می کند ، شب گذشته موفق شد برای دومین بار در 13 مسابقه انجام شده غول آمریکایی را شکست دهد و از عنوان قهرمانی خود در دوحه قطر دفاع کند.
تنیسور بلاروسی موفق شد در سه ست با نتایج 7-6 (8-6) 2-6 6-3 تنیسور آمریکایی را مغلوب کند و برای دومین سال پیاپی تروفی زیبای قطر را در دست بگیرد . ویکا در ماه گذشته نیز توانسته بود قهرمان اولین گرند اسلم سال موسوم به استرالیا اُپن شود.
" امروز سعی کردم با تمام وجود مبارزه کنم و بهترین بازی خودم را انجام دهم و فرصت های بسیاری را به وجود بیاورم. " ویکا گفت .
سرنا که این هفته به عنوان مسن ترین بازیکن به رنک 1 تنیس زنان دست پیدا می کند پس از شکست دیشب خود گفت " هر زمانی که می بازم نمی توانم بگویم افسرده شده ام. قطعا اکنون خوش حال نیستم ولی من در حال حاضر نامبر وانی را بدست آورده ام. این همچون یک سفر طولانی بود . پس از قهرمانی در ویمبلدون ، یو اس اپن و تور نهایی زنان . پس از این قهرمانی ها با خود فکر کردم اما هرگز به این فکر نیوفتادم که می توانم چیز های بیشتری را هم بدست بیارم . واقعا نمی دانستم چگونه می توانم دوباره نامبر وان بشوم بنابراین حاضر شدن در دوحه و رسیدن به این هدف بسیار برایم عالی است. "

در ست ابتدایی بازی اشتباهات ویلیامز به آزارنکا کمک بسیاری کرد. در گیم اول سرویسِ سرنا ، ویکا فرصت این را داشت که بریک کند اما ویلیامز با سرویس های سنگین خود توانست گیم ابتدایی سرویس را هولد کند ، اما اشتبهات تنیسور آمریکایی در این ست پایان نداشت. او در گیم دوم سرویسِ خود با دو دابل فولت و دو آنفورسد ارور گیم دوم سرویس را به آزارنکا واگذار کرد. آنفورسد ارور ها از سوی راکت ویلیامز هم چنان ادامه داشت ، بخصوص در ناحیه فورهند . اما سرنا در اواسط ست بار دیگر نشان داد که چرا او را یک قهرمان بزرگ می نامند او توانست بالاخره در این ست بریک را جبران کند و بازی در ست اول 5-5 مساوی شد. سرانجام در این ست کار به تای بریک کشید. قهرمانبلاروسی شروعی بسیار خوبی داشت او توانست 5-2 پیش بیوفتد اما این پایان کار نبود. سرنا با کاهش ارور ها و تمرکز فراوان توانست نتیجه را به 6-5 به سود خود تغییر دهد و خود را در فرصت ست پوینت قرار دهد اما هرگز نتوانست از این فرصت بدرستی استفاده کند و ویکا با یک backhand drive سنگین توانست این فرصت را از ویلیامز بگیرد. ویکا در این ست 7-6 پیش افتاد و از این ست پوینت به بهترین شکل ممکن استفاده کرد و ست ابتدایی مسابقه را در تای بریک ( 8-6 ) به سود خود به پایان برد. ست دوم بازی کاملا متفاوت بود. سطح بازی ویکا به طرز عجیبی افت کرد و همچنین فورهند های سرنا هم وضعیت بهتری را پیدا کرد. ویلیامز در این ست کاملا برتر بود و توانست ست را با نتیجه 6-2 پیروز شود.

ست نهایی بازی وظیفه سنگینی را بر دوش داشت . این ست قهرمان دوحه 2013 را مشخص می کرد. آزارنکا دیگر اشتباهات ست دوم را تکرار نکرد و در ست نهایی 3-0 پیش افتاد . سرنا که دو روز قبل توانسته بود از نتیجه 4-1 در ست سوم بازگردد و پترا کویتووا را شکست دهد دیشب هم امیدوارانه با حریف بلاروسی دست و پنجه نرم کرد اما هرگز نتوانست موفقیت خود در کوارتر فینال را تکرار کند. آزارنکا ست پایانی این دیدار را نیز با نتیجه 6-3 به پایان برد و برای دومین سال پیاپی قهرمان تورنمنت 900 امتیازی دوحه شد.

ویرایش توسط Ahoura : 02-18-2013 در ساعت 12:40 PM
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش