بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-18-2012, 12:41 AM   #321
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

محروميت نلبنديان از ادامه بازي پس از مصدوم كردن داور خط

ديويد نلبنديان بعد از ضربه زدن به پاي داور خط با تابلو تبليغاتي، از ادامه دادن مسابقه فينال تورنومنت كويينز محروم شد.بازيكن آرژانتيني ست نخست را 7-6(3) مقابل مارين چيليچ به دست آورده بود و در امتياز 3-3, 40/15 ست دوم جلو بود كه براي تعقيب كردن توپ به سمت راست خود دويد، ضربه را از دست داد، و به حركتش ادامه داد و با لگد كردن تابلو تبليغاتي، آن را به پاي داور خط كوبيد.او از ادامه مسابقه منع شد و تمام امتيازات و جايزه مالي كسب شده در تورنومنت را از دست داد.
نلبنديان از تماشاگران عذرخواهي كرد، ولي پس از آن ATP را مورد انتقاد قرار داد و گفت: “براي انجام آن خيلي متاسفم.گاهي اوقات عصباني مي شويد.گاهي نمي توانيد آن لحظه را كه بارها اتفاق مي افتد كنترل كنيد.لحظه سختي براي پايان دادن اينگونه به فينال بود.گاهي فشار زيادي از سوي ATP براي بازي كردن در تورنومنت هاي بسيار احساس مي كنيد.بازي كردن در شرايط خيس و مرطوب و اينكه ATP هيچ كاري براي ما انجام نمي دهد.و امروز اشتباه انجام دادم و گاهي با آن مخالفم.همه اشتباه مي كنند و حس مي كنم نبايد اينگونه پايان مي يافت، مخصوصا در فينال.”
در آزاد استراليا 2012، نلبنديان به خاطر پرتاب بطري آب به سمت يكي از كاركنان بعد از شكست پنج سته مقابل جان ايزنر، 8،000 دلار جريمه شد.او به خاطر مخالفت داور صندلي با درخواست چلنج در گيم هفدهم ست پاياني ناراحت بود.جريمه نلبنديان، بيشترين در جريان تورنومنت آزاد استراليا 2012 بود.
وقتي گزارشگر BBC، سو باركر به او گفت كه كتاب قانون ATP محروميت را در صورت رسيدن هرگونه آسيب بدني به داور اجباري مي داند، نلبنديان پاسخ داد: “قوانين زيادي وجود دارند و گاهي هيچ كاري هم انجام نمي دهند.كتاب قانون خيلي بزرگ است.مي توانم به شما بگويم كه ATP اشتباهات زيادي دارد.بازيكنان با ATP مخالفند.”
بر اساس كتاب قانون، نلبنديان احتمالا 10،000 دلار براي خطايش در تورنومنت كويينز جريمه مي شود و چون 8،000 دلار ديگر در استراليا جريمه شده بود، مي تواند براي هشت هفته از مسابقات محروم شود.

ووزنياكي: باور دارم كه مي توانم ويمبلدون را ببرم

شماره 1 پيشين تنيس زنان، كارولين ووزنياكي كه در نه ماه گذشته قهرماني به دست نياورده و در دور سوم رولند گاروس شكست خورد، مي گويد كه مي تواند در ويمبلدون متحول شود.ووزنياكي به تازگي قهرمان آزاد استراليا 2002، توماس يوهانسون را به عنوان مربي برگزيد.
زن شماره 7 تنيس جهان به Daily Mail گفت: “باور دارم مي توانم ويمبلدون امسال را كسب كنم.در حال حاضر تنيس زنان فضاي رقابت زيادي دارد و كيفيت آن در 10 سال گذشته خيلي پيشرفت كرده.شما هيچ وقت نمي دانيد چه اتفاقي رخ خواهد داد، هميشه شگفتي رخ مي دهد و بازيكناني كه انتظارشان را نداريد در يك چهارم و نيمه نهايي حضور مي يابند.انتظار نداشتم سارا اراني به فينال آزاد فرانسه برسد ولي تورنومنت خيلي خوبي داشت.توماس را آورده ام تا كمك كند و او تجربه خيلي زيادي دارد، قهرمان گرند اسلم است و اميدوارم بتواند تفاوت ايجاد كند.پدرم هنوز در زمين كمك مي كند و با توماس رابطه خوبي دارد، ولي در نهايت من مسئول هستم چون كسي هستم كه در زمين ضربات را مي زنم.”

اودين و بارتي سهميه وايلد كارد ويمبلدون را به دست آوردند

ملاني اودين آمريكاي و نوجوان استراليايي، اَشلي بارتي، سهميه حضور در مسابقات ويمبلدون را دريافت كردند.اودين كه اواخر ماه مارس از بين 300 نفر برتر رنكينگ خارج شد، به جدول اصلي مسابقات بيرمنگام راه يافت و حالا به مسابقه نهايي صعود كرده، جايي كه به مصاف يلنا يانكويچ مي رود.بازيكن 20 ساله بعد از ماه آوريل، ركورد 22 پيروزي و 7 شكست را ثبت كرده.با رسيدن به ديدار نهايي بيرمنگام، اودين حداقل بين 135 نفر برتر رنكينگ هفته آينده قرار خواهد گرفت.
بارتي 16 ساله اخيرا قهرماني تورنومنت چلنجر ناتينگهام را به خود اختصاص داد.ديگر بازيكن استراليايي و قهرمان پيشين مسابقات، ليتون هيويت هم وايلد كارد دريافت كرد، همينطور تامي هاس كه امروز براي رسيدن به قهرماني هاله، راجر فدرر را مغلوب كرد.ويرجينيا رازانو از فرانسه، گرگ زميلا از اسلوني، ياروسلاوا شودوا از قزاقستان و ديويد گوفين بلژيكي هم بين دريافت كنندگان سهميه هستند.بازيكنان بريتانيايي جيمي بكر، جاش گودال، اليور گولدينگ، لورا رابسون، نائومي برودي و يوهانا كونتا هم در رقابت ها حضور خواهند يافت.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-19-2012, 03:01 AM   #322
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

احتمال افزايش محروميت و جريمه نلبنديان

ATP قصد بازبيني كردن حركت ديويد نلبنديان در جريان مسابقه فينال تورنومنت كويينز را دارد، جايي كه با لگد كردن تابلو تبليغاتي باعث مصدوم شدن داور خط شد.نلبنديان بلافاصله از ادامه بازي محروم شد و قهرماني به مارين چيليچ رسيد.
نلبنديان در حال حاضر بالاترين جريمه داخل مسابقات را دريافت كرده و تمام جايزه مالي و امتيازات حاصل شده را از دست داده، ولي قوانين ATP اظهار مي كنند خطايي به اين بزرگي مي تواند محروميت هاي بيشتري را تحت “قانون شكني بزرگ با رفتار خشن” و يا “رفتار متناقض با تماميت ورزش” در پي داشته باشد.بازيكن آرژانتيني عذرخواهي كرد ولي همچنين در مصاحبه تلويزيوني از ATP شديدا انتقاد كرد كه خودش مي تواند جريمه و محروميت به دنبال داشته باشد.
در آزاد استراليا 2012، نلبنديان به خاطر پرتاب بطري آب به سمت يكي از كاركنان بعد از شكست پنج سته مقابل جان ايزنر، 8،000 دلار جريمه شد.با اين وجود، چون گرند اسلم ها و ATP معمولا با هم هماهنگ نيستند، ATP ميزان جريمه آزاد استراليا را در نظر نخواهد گرفت، كاري كه در صورت انجام پذيرفتن سبب بازبيني مجدد بر اساس قانون “خطاهاي بيش از حد در مسابقات” ATP مي شد و بلافاصله هشت هفته محروميت و 10،000 دلار جريمه نقدي به همراه داشت.
يك سخنگوي ATP‌ به TENNIS.com گفت هنگامي كه معاون اجرايي قوانين و مسابقات ATP موضوع را بازبيني مي كند، احتمالا رفتار نلبنديان در كل 12 ماه گذشته در نظر گرفته خواهد شد.
محروم شدن نلبنديان از شركت در ويمبلدون خيلي غير محتمل به نظر مي رسد، حتي با وجود محروميت.تجديد نظر باعث به تاخير افتادن هر محروميت مي شود؛ همچنين گرند اسلم ها و ATP هيچ توافقي درباره قوانين محروميت بازيكنان ندارند، پس ويمبلدون بايد جداگانه او را محروم كند.
به علاوه، پليس لندن در حال پيگيري شكايت انجام شده عليه نلبنديان به خاطر اين اتفاق است.يك سخنگوي پليس به رسانه هاي بريتانيايي گفت “پليس پايتخت در حال بررسي است.اتهام حمله وارد شده است.”

اودين: درباره بازيم خيلي آموخته ام

ملاني اودين با شكست شماره 1 پيشين جهان، يلنا يانكويچ در بيرمنگام به اولين قهرماني خود در تور زنان دست يافت.بازيكن 20 ساله آمريكايي كه در سال 2009 با صعود به دور چهارم ويمبلدون و ¼ نهايي آزاد آمريكا توجه زيادي را به خود جلب كرد، رنكينگ خود را از 304 در ابتداي آوريل به رتبه 122 رساند و همچنين سهميه وايلد كارد ويمبلدون را دريافت كرد.
اودين به خبرنگاران گفت: “يكي از بدترين لحظت، بعد از ويمبلدون سال پيش بود.پايان سفر اروپا برايم بود و فكر كنم در همه مسابقات شكست خورده بودم.در مرحله اول پنج يا شش تورنومنت باخته بودم، به جز يكي.حس خيلي بدي داشتم.قطعا مي دانستم همه چيز بهتر مي شود.بعد از آن استراحت كردم و آماده و شاداب براي ادامه بودم، ولي اتفاقات باز هم بهتر نشدند.منتظر بودم اتفاقي رخ دهد و نداد...درباره بازيم خيلي آموخته ام، چگونه مي خواهم بازي كنم، چگونه در محدوده خودم بازي كنم و بيش از تواناييم كاري انجام ندهم.اين كاري بود كه در كل هفته خوب انجام دادم.”

38 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-20-2012, 02:26 AM   #323
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

دولت مردان هند وارد درگيري المپيكي نمي شوند

دولت هند در ستيز بين بازيكنان دوبل، ماهش بوپاتي و روهان بوپانا مقابل فدراسيون تنيس هند (AITA) وارد نمي شوند.بوپاتي و بوپانا مي خواهند در المپيك لندن هم تيمي باشند ولي AITA، بوپاتي را براي بازي كردن در كنار هم تيمي سابقش لياندر پيس انتخاب كرده، درخواستي كه بوپاتي آن را رد مي كند.
بوپاتي از پيس عصبانيست، بعد ازينكه هم تيمي سابقش در پايان سال 2011 تصميم به توقف همكاري با او گرفت و از تصميم قبليش مبني بر همكاري با رادك استپانك در فصل بعدي او را خبردار نكرد.
وزير ورزش هند، آجاي ماكان (Ajay Maken) گفته كه تعجب مي كند چرا AITA دو تيم را به المپيك نمي فرستد، در همكاري پيس با يوكي بامبري يا ويشنو واردان.رسانه هاي هندي گزارش دادند كه AITA گفته چون پيس برترين بازيكن دوبل هند است، نبايد از او درخواست شود تا با يك بازيكن كوچكتر بازي كند كه شانس كمتري براي كسب مدال دارد.
بوپاتي از ماكان درخواست ميانجي گري كرده بود، ولي وزير گفت كه اين كار را انجام نمي دهد و تصميم گيري را به AITA واگذار مي كند.
ماكان گفت: “وزارت ورزش نمي خواهد قسمتي از فرايند انتخاب باشد.موضوعاتي با AITA در ميان گذاشته شده كه توسط بعضي بازيكنان بزرگ و نمادين مطرح شده بود.در جلسه امروز با مسئولان AITA كه در وزارتخانه برگزار شد، چندين گزينه توسط AITA براي حل شدن موضوع مطرح شد.وزارت ورزش به AITA نصيحت كرد تا بهترين گزينه به سود كشور را انتخاب كند.”
AITA گفته كه اگر بوپاتي به مخالفتش ادامه دهد، از بوپانا مي خواهند كه با پيس همكاري كند.اگر همچنين بوپانا درخواست را قبول نكند، پيس با بامبري يا واردان هم تيمي خواهد شد. AITA مي گويد اگر بوپاتي و بوپانا توافق نكنند ممكن است گزارش انضباطي عليه آن ها تنظيم كند.

گزارش: داور خط شكايت را ترتيب داده

Daily Telegraph گزارش داده كه اين داور خط، اندرو مك دوگال (Andrew McDougall) بوده كه شكايت رسمي عليه ديويد نلبنديان را در پليس بريتانيا ثبت كرده.نلبنديان در جريان فينال مسابقات كويينز با لگد كردن تابلو تبليغاتي باعث مصدوم شدن مك دوگال شد.اين نشريه همچنين گفته كه مسئولان ويمبلدون تصميم گرفته اند مك دوگال در جريان رقابت هاي دور مقدماتي اين هفته حاضر نباشد، “احتمالا به خاطر تبليغات فعلي درباره اين موضوع، و او مسابقات را خيلي زود ترك كرده.”
34 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-08-2012, 12:56 PM   #324
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

سرنا معتقد است مربیش زندگی او را نجات داده است

سرنا ویلیامز زن 14 گرند اسلمی می گوید، اگر استر لی مربی او نبود شاید سرنا زنده نمی ماند. استر در فوریه 2001 کسی بود که خواستار شد سرنا را به بیمارستان منتقل کنند هنگامی که یک لخته خون در بدن ویلیامز به وجود آمده بود. ویلیامز می گوید : " من نمی خواستم به بیمارستان بروم و او به من گفت که تو باید این کار را انجام دهی و این آغاز مسایل خیلی بدی برای من بود ، اما خوش بختانه همه چیز به خوبی برایم به پایان رسید . من بارها و بارها از او تشکر کرده ام. او واقعا زندگی مرا تغییر داد. " سرنا همچنین اضافه کرد که درباره این موضوع چیزی به مادرش نگفته است زیرا او نمی خواست که مادرش بفهمد که سرنا از این موضوع ترسیده است . " او چیزی در این باره به من نگفت. من بسیار ناراحت شدم زیرا نمی دانستم واقعا چه اتفاقی افتاده. من پیش از این یک فرزندم را نیز از دست داده بودم. " مادر سرنا گفت. دختر Oracene ( مادر سرنا ) در سال 2003 در لس انجلس به قتل رسید.
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-09-2012, 12:39 PM   #325
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N
Exclamation

اعلام فهرست تنیس‌بازان پرچمدار برخی از کشورها در مسابقات المپیک 2012 لندن

فرناندو گونزالز تنیس‌باز برجسته جهان و پرچمدار کشور شیلی در المپیک 2008 پکن

پرچمداران تعداد زیادی از کشورهای شرکت کننده در المپیک 2012 لندن مشخص شدند.

در میان پرچمداران کشورهای مختلف در مسابقات المپیک تابستانی 2012 لندن چهره‌های شاخصی همچون رافائل نادال، نواک جوکوویچ و خانم ماریا شاراپوا به چشم می‌خورند که این سه تنیس‌باز به ترتیب پرچمداران اسپانیا، صربستان و روسیه هستند.

رافائل نادال و داوید فرر در میان کاروان تیم اسپانیا در المپیک 2008 پکن

تنیس‌بازانی که تا کنون مشخص شده که پرچمدار کشور خود در مسابقات المپیک 2012 لندن هستند:
  • بلاروس: آقای Max Mirnyi/مکس میرنی (قهرمان چندین دوره گرند اسلم و مسترز کاپ در بخش دوبل)
  • روسیه: خانم ماریا شاراپووا/Maria Sharapova
  • صربستان: آقای نوواک جوکوویچ/Novak Djokovic
  • اسپانیا: آقای رافائل نادال/Rafael Nadal
  • رومانی: آقای هوریا تـِکا/Horia Tecau (فینالیست دو دوره مسابقات تنیس گرند اسلم ویمبلدون در بخش دوبل)
  • قبرس: آقای مارکوس باقداتیس/Marcos Baghdatis
  • لیختن‌اِشتاین: خانم استفانی/Stephanie Vogt
  • لهستان: خانم آگنیشکا رادوانسکا/Agnieszka Radwanska
  • سوییس: آقای استنیسلاس واورینکا/Stanislas Wawrinka

همچنین ویرجیلیوس آلکنا دوومیدانی کار نامدار پرتاب دیسک به عنوان پرچمدار لیتوانی انتخاب شده است. همچنین پرچمدار کشورهای ژاپن، کامرون، کوبا و قزاقستان نیز کشتی‌گیر خواهند بود. البته هنوز پرچمدار برخی کشورهای مدعی در المپیک مانند آمریکا، آلمان، چین و کشور میزبان مشخص نشده است.

در پایان فهرست پرچمدارهای برخی از کشورها در بازی‌های المپیک را می‌خوانید:
  • آرژانتین : لوسیا ناآیمار (بوکس)
  • ارمنستان: آلبرت آزاریان (ژیمناستیک)
  • برزیل: رودریگو پسوا (سوارکاری)
  • کامرون: آنا بلا علی (کشتی زنان)
  • کوبا: میاین لوپز (کشتی)
  • چک : پتر کوکال (بدمینتون)
  • دانمارک: کیم وراکنادسن (کانو)
  • فرانسه: لورا فلسل کولوویچ (شمشیربازی)
  • یونان: الکساندروس نیکولایدیس (تکواندو)
  • مجارستان: پیتر بیروش (واترپولو)
  • جمهوری اسلامی: علی مظاهری (بوکس)
  • ایتالیا: والنتینا وتزالی (شمشیربازی)
  • ژاپن: سائوری یوشیدا (کشتی زنان)
  • قزاقستان: نورماخان تینالیف (کشتی)
  • لیتوانی: ویرجیلیوس آلکنا (پرتاب دیسک)
  • مکزیک: ماریا اسپینوزا (تکواندو)
  • ازبکستان : الشود رسول اف (بوکس)
  • سنگاپور: فنگ تیان وی (تنیس روی میز)
  • اتریش: مارکوس روگان (شنا)
  • استونی: الکساندر تامرت (دو و میدانی)

ویرایش توسط PowerVu : 07-30-2012 در ساعت 02:34 AM
PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-09-2012, 01:01 PM   #326
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

نقل قول:
نوشته اصلی توسط PowerVu نمایش پست ها

تنیس‌بازانی که تا کنون مشخص شده که پرچمدار کشور خود در مسابقات المپیک 2012 لندن هستند:
  • بلاروس: آقای مکس میرنی (قهرمان چندین دوره گرند اسلم و مسترز کاپ در بخش دوبل)
  • روسیه: خانم ماریا شاراپووا
  • صربستان: آقای نوواک جوکوویچ
  • اسپانیا: آقای رافائل نادال
  • رومانی: هوریا تـِکاو (فینالیست دو دوره مسابقات تنیس گرند اسلم ویمبلدون در بخش دوبل)

نقل قول:
نوشته اصلی توسط M∂hdi نمایش پست ها

ماریا شاراپووا، قهرمان آزاد فرانسه، به عنوان حامل پرچم روسیه در مراسم افتتاحیه بازیهای المپیک لندن که ماه آینده اغاز می شود، انتخاب شد. این خبر را روز سه شنبه شمیل تارپیشچف، رئیس تنیس روسیه اعلام کرد.

"تنیس ورزش بسیار محبوبی است و تا آنجا که من اطلاع دارم راجر فدرر (سوئیس) و رافائل نادال (اسپانیا) به عنوان حامل پرچم کشورشان در مراسم افتتاحیه بازیهای المپیک لندن انتخاب شده اند.

ظاهرا ، راجر فدرر هم پرچمدار کشور سوییس هست.
با تشکر
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-11-2012, 03:21 PM   #327
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Roger_Maria نمایش پست ها

ظاهرا ، راجر فدرر هم پرچمدار کشور سوییس هست.
با تشکر

لطفاً روی لینک خبرهای زیر کلیک کنید
:

1. راجر فدرر هنوز درباره حمل پرچم سوییس در المپیک لندن تصمیم نگرفته است

2. «فدرر» افتخار پرچمداری را رد كرد

17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-15-2012, 12:20 PM   #328
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

سنّت‌شکنی روسیه با انتخاب خانم ماریا شاراپووا به عنوان پرچمدار در المپیک 2012 لندن

ماریا شاراپووا تنیس‌باز شماره یک سابق جهان به عنوان پرچمدار تیم روسیه در بازی های المپیک 2012 لندن در حالی انتخاب شد که او اولین خانم پرچم دار تیم روسیه در مسابقات المپیک است.

ژاکوف رئیس کمیته ملی المپیک روسیه، شاراپووا تنیس‌باز معروف این کشور را از بین ورزشکاران برای حمل پرچم برگزید. الکساندر ژاکوف رییس کمیته المپیک روسیه در این باره گفت: «شاراپووا بهترین گزینه از بین ورزشکاران برای حمل پرچم بود. او ماه گذشته برای چهارمین بار در مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد فرانسه موفق به قهرمانی شد.»

روسیه با انتخاب شاراپووا به عنوان پرچمدار، سنت‌شکنی کرده است. از سال 1952 که این کشور برای اولین بار به عنوان بخشی از اتحاد جماهیر شوروی در المپیک هلسینکی شرکت کرد تا کنون این افتخار همواره به ورزشکاران مشهور مرد مثل الکساندر کارلین قهرمان کشتی فرنگی و الکساندر پوپوف قهرمان شنای المپیک دادده شده بود. اما امسال کمیته ملی المپیک تصمیم گرفت که یک ملی‌پوش خانم را برای پرچمداری انتخاب کند.

شاراپووا در این باره گفت: «افتخار بزرگی است به خصوص چون قرار است برای اولین بار در المپیک شرکت کنم.» ماریای 25 ساله اولین بار است که در بازی های المپیک شرکت می‌کند. او برای المپیک 2004 آتن موفق به کسب سهمیه صعود نشد و المپیک 2008 پکن را هم به دلیل آسیب دیدگی شانه از دست داد.

36 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-17-2012, 01:46 AM   #329
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

نادال امیدوار است که کاملا آماده وارد المپیک بشود

رافایل نادال اسپانیایی اعلام کرد که امکان دارد درد زانوی او تا آغاز المپیک لندن به طور کامل بهبود پیدا نکند. نادال در راند دو ویمبلدون مغلوب لوکاس روسول شد و پس از اون به دلیل مصدومیت بازی دوستانه در برابر نوواک جوکوویچ را هم از دست داد. او در سال 2008 موفق شد به مقام قهرمانی المپیک برسد.
" همه چیز من ممکن است بهبود پیدا کند. پس از رولند گاروس من لحظات بسیار سختی را سپری کردم اما این اوج هیجان است. من به سختی تمرین می کنم و امیدوارم که بتوانم خودم را صد در صد آماده کنم. من خودمم هم بسیار نگران هستم . امیدوارم همه چیز خیلی زود بهبود پیدا کند. هدف اصلی من اکنون این است که برای المپیک لندن به خوبی آماده شوم. به همین خاطر است که من هر روز تمرین می کنم. بالا بردن پرچم برایم فراموش نشدنی است." نادال در کنفرانس خبری گفت .

اِرانی اولین ایتالیایی با 4 تایتل در یک سال

فینالیست رولند گاروس 2012، سارا ارانی در روز یکشنبه پس از عبور از سد حریف چکی موفق شد چهارمین تایتل خود را در سال 2012 به دست بیاورد. ارانی در دیدار نهایی تورنمنت پالرمو موفق شد با نتیجه 6-1 6-3 از سد زاهلاووا عبور کند و به مقام قهرمانی برسد. سارا پیش از این در 3 تورنمنت خاکی بارسلونا،آکاپولکو و بوداپست نیز به مقام قهرمانی رسیده بود . "علی رغم نتیجه ای که به دست آمد بازی آسانی برای من نبود. باربورا بسیار هجومی بازی می کرد و این برای من خیلی سخت بود. " فینالیست فرنچ اپن گفت.
رکورد قبلی بیشترین قهرمانی در بین زنان ایتالیایی به دوست صمیمی سارا و هم تیمی او در مسابقات دابل یعنی روبرتا وینچی اختصاص داشت. وینچی در سال قبل موفق به قهرمانی در سه تورنمنت شده بود.
" من امروز به رکورد فکر نمی کنم اما از بدست آوردن این رکورد خیلی خوش حال هستم. به دست آوردن 4 تورنمنت در یک فصل برایم باور نکردنی است. این برایم جادویی است. امسال من تنیس فوق العاده ای را بر روی خاک بازی کردم و فقط در چند بازی شکست خوردم اما می خواهم نتایج خودم را در هارد و چمن هم بهبود ببخشم. " ارانی گفت .

سیلیچ اولین قهرمان کروات در اومگ از سال 1990

مارین سیلیچ به اولین تنیسور کروات در 22 سال اخیر تبدیل شد که تورنمنت اومگ کرواسی را فتح کرده است. او در دیدار پایانی این تورنمنت که روز یکشنبه برگزار شد به مصاف گرانورز از اسپانیا رفت و توانست در دو ست و با نتایج 6-4 6-2 از سد حریف خود عبور کند و به مقام قهرمانی برسد. سیلیچ در ست اول بازی 4-2 غقب افتاد و پس از آن 9 گیم متوالی را به دست اورد و در ست دوم 5-0 پیش افتاد . در هنگامی که 5-1 بود ، سیلیچ برای قهرمانی سرویس میزد اما گرانورز توانست این گیم از سیلیچ بریک بگیرد و 2 مچ پوینت را هم سیو کند اما سرانجام سیلیچ با یک فورهند وینر توانست کار را تمام کند. سیلیچ اولین تنیسور کروات پس از Goran Prpic است که این تایتل را بدست می اورد. Goran Prpic در سال 1990 موفق شد در این تورنمنت پیروز شود. این دومین تایتل سیلیچ در امسال به حساب می اید. او پیش از این در ماه گذشته موفق به قهرمانی در تورنمنت کویینز کلاب شده بود.
" این هفته برایم بسیار خاص بود و این پیروزی هم برایم یک پیروزی مخصوص به حساب می آمد. من توانستم تنیس خیلی خوبی را ارایه بدهم ." سیلیچ گفت.

سرنا ممکن است در میکس المپیک شرکت نکند

سرنا ویلیامز به نظر می رسد که علاقه ای به حضور در میکس المپیک لندن ندارد. این تصمیم سرنا راه را برای تیم های Mike Bryan and Lisa Raymond, and Bob Bryan and Liezel Huber باز می کند. دو تیمی که برای ایالت متحده امریکا ایده آل به نظر می رسند . در بازی های المپیک هر ملیت فقط می تواند 2 تیم وارد مسابقات بکند. تیم قهرمان میکس ویمبلدون ، Mike Bryan and Raymond برای حضور در این مسابقات ابراز تمایل کرده اند هم چنین Huber with Bob Bryan هم آماده شرکت در این مسابقات هستند. سرنا می توانست در کنار رادیک یا ایزنر یا بریان در مسابقات میکس حاضر شود اگرچه او فقط خود را برای حضور در بخش انفرادی و حضور در بخش دابل زنان به همراه خواهرش ، ونوس آماده می کند.
" من قطعا می خوام در بخش انفرادی مسابقه بدهم در کنار انفرادی برای حضور در دابل هم آماده هستم اما دیگر نمی دانم چگونه می شود در سه قسمت بازی کرد. " سرنا گفت

26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-24-2012, 10:39 AM   #330
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

فدرر وظیفه پرچمداری کاروان ورزشی سوئیس
در المپیک 2012 لندن را به واورینکا سپرد

مرد شماره یک تنیس جهان وظیفه پرچمداری کاروان ورزشی کشورش را در بازیهای المپیک لندن واگذار کرد.

راجر فدرر که در دو المپیک آتن و پکن پرچمدار کاروان سوئیس بود، امسال درخواست کرد این وظیفه به استانیسلاس واورینکا دیگر تنیس‌باز سوئیسی واگذار شود. واورینکای 27 ساله 4 سال قبل در بازیهای پکن به همراه فدرر مدال طلای رقابتهای دوبل تنیس را کسب کرد.

وی گفت: «از راجر متشکرم که این افتخار را به من سپرد.»

از میان سایر تنیس‌بازان مطرح جهان، نواک جوکوویچ صربستانی در مراسم افتتاحیه المپیک لندن پرچمدار کشورش صربستان است، خانم آگنیشکا رادوانسکا برترین تنیس‌باز تاریخ کشورش، پرچم لهستان را حمل می کند و پرچم روسیه نیز در دستان خانم ماریا شاراپووا تنیس‌باز مطرح و دارنده هر چهار گرند اسلم معتبر رشته تنیس خواهد بود.

8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
ATP , WTA , آزارنكا , ايزنر , تنيس , جوكويچ , خبر , رادوانسكا , سونگا , شاراپوا , فدرر , فيش , كلايسترز , ماري , نادال , ووزنياكي , ويليامز

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش