بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-27-2012, 09:03 AM   #1
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N
Exclamation راجر فدرر به دنبال تکرار قهرمانی ویمبلدون در مسابقات تنیس المپیک 2012 لندن

راجر فدرر به دنبال تکرار قهرمانی ویمبلدون در مسابقات تنیس المپیک 2012 لندن

راجر فدرر تنیس‌باز شماره یک مردان جهان از سوئیس گفت قصد دارد عنوان قهرمانی‌اش در رقابتهای تنیس ویمبلدون را در رقابتهای تنیس بازیهای المپیک 2012 لندن تکرار کند. فدرر که سه هفته پیش با کسب هفتمین قهرمانی در مسابقات ویمبلدون تاریخ ساز شد گفت که آن پیروزی باعث افزایش اعتماد به نفسش شده ولی مسابقات المپیک دورها و ست‌های کمتری دارد و احتمال رقم خوردن نتایج غیرمنتظره در آن بیشتر است.

فدرر در کنفرانسی خبری در لندن گفت: «امیدوارم بتوانم عملکرد مطلوبی داشته باشم و بتوانم پیشرفت کرده و در زمین مسابقه مبارزه کنم. من سه هفته پیش قهرمان رقابتهای تنیس ویمبلدون شدم و مطمئنم این قهرمانی می‌تواند کمک خوبی به من کرده و اعتماد به نفس مرا برای حضور در رقابتهای تنیس المپیک دو چندان بنماید تا نتایج خوبی را برای کسب عنوان قهرمانی در این رقابتها کسب کنم. به نظر من قهرمانی در ویمبلدون همانند یک اردوی تمرینی خوب و فشرده برای حضور در المپیک بود.»

فدرر درباره انصراف رافائل نادال مدافع عنوان قهرمانی تنیس المپیک پکن از حضور در بازیهای المپیک لندن گفت: «نبود رافائل در المپیک به عنوان مدافع عنوان قهرمانی بسیار غیرمنتظره است. اینکه نادال خود را از رقابت‌های تنیس بازی‌های المپیک کنار کشید سبب تعجب همگان شد زیرا او چهار سال پیش مدال طلای المپیک 2008 پکن را کسب کرده بود و عدم حضورش [به عنوان مدافع عنوان قهرمانی و مدال طلای بخش انفرادی] باعث می‌شود تا رقابت‌های المپیک ضربه بزرگی را متحمل شود اما به هر حال او دلایل خودش را دارد و من نمی‌دانم زانوی او دچار آسیب‌دیدگی شده بود و یا اینکه تمرینات آماده سازی وی کافی نبودند اما به نظر من بیشتر این موضوع به نحوه آماده سازی وی مربوط می‌شد و تنها یک یا دو هفته برای حضور در رقابتها کم آورد. من مطمئنم او دوست داشت در اینجا حضور داشته باشد و امیدوارم هر چه سریعتر شاهد حضور وی در رقابتهای تنیس جهان باشیم.»

راجر فدرر و استانیسلاس واورینکا هموطن وی در المپیک 2008 پکن موفق به کسب مدال طلای تنیس بخش دوبل مردان شدند ولی از کسب مدال طلای بخش انفرادی بازماندند و رافائل نادال اسپانیایی بود که این مدال زرین را تصاحب کرد.

تنیس‌باز شماره یک مردان جهان درباره نوواک جوکوویچ؛ رقیبش در کسب قهرمانی رقابتهای تنیس المپیک لندن، گفت: «به نظر من نوواک (جوکوویچ) یکی از شانس‌های قهرمانی در این رقابتها است و در کنار او اندی ماری هم می‌تواند یکی از شانسهای کسب عنوان قهرمانی این رقابتها باشد چرا که در ویمبلدون او حضور و عملکرد خوبی داشت.»

او ادامه داد: «آن‌چه که المپیک را کمی دشوارتر از ویمبلدون می‌کند، اینست که بازی‌ها در ویمبلدون به صورت سه از پنج ست برگزار می‌شوند و این درحالیست که در المپیک به غیر از فینال، مسابقات در دیگر مراحل دو از سه ستی خواهند بود. این موضوع به عقیده من، باعث نزدیکی بیشتر مسابقات می‌شود. به عنوان مثال اگر ویمبلدون امسال به صورت دو از سه ست برگزار می‌شد، من در مرحله سوم از بازی‌ها حذف شده بودم.»

فدرر در ادامه ضمن رد اخبار مربوط به خداحافظی از میادین تنیس پس از رقابتهای المپیک گفت: «هیچ برنامه ای برای خداحافظی از میادین تنیس ندارم و برنامه‌های زیادی برای حضور در میادین مختلف در سال آینده در سر دارم. مطمئنا پس از المپیک لندن هیچ برنامه‌ای برای بازنشستگی ندارم و در عوض برنامه‌هایی برای سال آینده و پس از آن دارم. من تا زمانیکه پیروز شوم به بازی کردن ادامه خواهم داد.» او همچنین حضور خود در بازیهای المپیک 2016 در ریو دوژانیرو برزیل را رد نکرد.

گفتنی است فدرر در مرحله نخست رقابتهای تنیس بازیهای المپیک 2012 لندن در بخش مردان به دیدار آلخاندرو فایا از کلمبیا می‌رود. همچنین بر اساس قرعه کشی انجام شده در مرحله نخست رقابتهای تنیس بازیهای المپیک 2012 لندن در بخش مردان در مهترین دیدارهای دیگر نواک جوکویچ از صربستان در برابر فابیو فونینی از ایتالیا به میدان می‌رود. اندی ماری از بریتانیا با استانیسلاس واورینکا از سوئیس بازی می‌کند و داوید فرر از اسپانیا در برابر واسک پوسپیسیل از کانادا به میدان می‌رود.

در مهترین رقابتهای بخش خانم‌ها هم ویکتوریا آزارنکا با ایرینا بِگو از رومانی روبرو می‌شود، آگنیشکا رادوانسکا در برابر یولیا گورگس از آلمان به میدان می‌رود و سرینا ویلیامز از آمریکا با یله‌نا یانکوویچ از صربستان بازی می‌کند.

PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
28 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-27-2012, 11:08 AM   #2
Mohammad_Joulaei
Former Staff

پستها: 2,205
سپاس: 4,850
در 1,728 پست 11,911 بار سپاسگزاری شده

طبق قرعه کشی انجام شده راجر راه نسبتا ساده ای داره برا قهرمانی!انشاا.. که از اتفاقات پیش اومده در گذشته درس بگیره و باقدرت در المپیک به میدان بره.طبق پیش بینی روی کاغذ پیش بینی راحته ولی اتفاقات غیر منتظره خیلی زیاده.بهترین فرصته که راجر ویترین افتخاراتش رو تکمیل کنه.

موفقیت راجر آرزوی من و همه راجری هاست.

درود به پادشاه تنیس
Mohammad_Joulaei آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad_Joulaei به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-27-2012, 11:12 AM   #3
ArshiaGH
Junior Member

پستها: 1
سپاس: 0
در 1 پست 7 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

فدرر حتما قهرمان میشه. ناسلامتی King Of Grass هستا !
ArshiaGH آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ArshiaGH به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش