بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان > اخبار تنيس زنان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-07-2016, 11:57 PM   #1
john
Senior Member

آواتار john

پستها: 394
سپاس: 4,616
در 337 پست 2,042 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: F.V.I.R
پیش فرض شوك بزرگ به تنيس جهان:: شاراپووا در انتظار محروميت؟؟؟

بانوي اول تنيس روسيه و دارنده پنج عنوان قهرماني گرند اسلم همه را شوكه كرد!!
امشب كنفرانس خبري شاراپووا برگزار شد، كنفرانسي كه به عقيده خيلي ها براي اعلام بازنشستگي خودش تشكيل شده بود اما اين طور نبود. مثبت اعلام شدن ازمايش دوپينگ بانوي اول تنيس روسيه در اوپن ازاد استراليا دليل تشكيل شدن اين كنفرانس بود.
ماريا كه بسيار غمگين به نظر مي رسيد گفت : چند روز پيش نامه اي از wada به دستم رسيد كه در ان گفته شده بود تست دوپينگ من مثبت بوده است.
اما ماجرا از چه قرار است؟؟؟؟ ماريا در ادامه گفت : من ده سال است كه ماده ملدونيم مصرف ميكنم ، اما اين ماده اخيرا در ژانويه امسال در ليست ممنوعه كميته دوپينگ جهاتي قرار گرفته و من از اين موضوغ خبر نداشتم.
در ادامه گفت: من ميدانم كه اشتباه كردم و از تمام طرفدارانم بابت اين اشتباه بچگانه عذر خواهي ميكنم. او همچنين گفت من كاملا اين اشتباه قبول دارم
بايد منتظر بود و ديد كه كميته دوپينگ جهاني و فدراسيون جهاتي تنيس چه جريمه اي براي شاراپووا در نظر خواهند گرفت.
شاراپووا خاطر نشان كرد: چون من در خانواده ام سابقه ديابت دارم از اين ماده استفاده ميكنم، و اين هم اشتباه خودم بود چون ليست ماده هاي ممنوعه نخوندم!!!!!
در اخر هم اعلام كرد كه هيچ برنامه اي براي پايان دادن به دوران حرفه ايش نداره و اصلا چنين قصدي نداره٠
بايد منتظر بود و ديد چه جريمه اي براي او در نظر گرفته مي شود

ویرایش توسط john : 03-08-2016 در ساعت 01:26 AM
john آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی john به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-08-2016, 12:49 AM   #2
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پستها: 153
سپاس: 257
در 153 پست 1,035 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : شوك بزرگ به تنيس جهان:: شاراپووا در انتظار محروميت؟؟؟

شاید بعد از داستان عجیب و غریب لانس آرمسترانگ، مثبت شدن آزمایش دوپینگ شاراپووا یکی از غیر منتظره ترین اخبار دوپینگ سالهای اخیره. البته دوپینگ داریم تا دوپینگ. دهه ی 60 و 70 و حتی 80 میلادی منظور از دوپینگ فقط و فقط داروهای استروئیدی قدرتمند مثل دکا دورابولین، انواع استرهای تستسرون، استانازول یا وینسترول و داروهایی از این قبیل بود. و مطمئنا اگه اون سالها به کسی میگفتن بیا با داروی رقیق کننده خون دوپینگ کن فقط بهتون میخندید!

بن جانسون یکی از معروف ترین دوپینگی های تاریخ ورزش بود که بعد از قهرمانی و رکورد شکنی در دوی 100 متر المپیک 1988، آزمایش دوپینگش مثبت شد، و مشخص شد داروی استانازول(وینسترول) مصرف کرده.

یکی دیگه از داستانهای معروف دوپینگ برمیگرده به المپیک های دهه 60 میلادی، جایی که به یکباره رکورد وزنه برداران شوروی به شکل عجیبی بالا رفت و بعد از چند سال مشخص شد برادران عزیز کمونیست به ترکیبات مشتق شده از تستسترون دست پیدا کردن، که بعدا این داروها به نام استروئید وارد بازار شدن و به مصرف همگانی رسیدن، و همین الان هم بین ورزشکاران قدرتی پر طرفدار و محبوبه.

اما الان دارویی که دوپینگ شاراپووا به خاطر اون مثبت شده یه رقیق کننده خون به اسم ملدونیومه، که من هیچ آشنایی با این دارو ندارم و نمیدونم تاثیراتش روی بدن چه جوریه، ولی بعید میدونم تاثیر خیلی زیاد و عجیبی روی عملکرد بدن داشته باشه. داروهایی مثل آسپرین، پلاویکس(کلوپیدوگرل)، وارفارین و ... از همین دسته ضد انعقادها هستند که معمولا افرادی که یکبار دچار سکته قلبی و مغزی شدن یا در معرض خطر جدی پیش از سکته هستند مصرف میکنند.

البته سال گذشته که یه سر به لیست داروهای ممنوعه زدم چیزایی دیدم که اصلا باورم نمیشد جز لیست دوپینگ باشه، به خاطر همین الانم تعجب نمیکنم که چنین دارویی جز لیست ممنوعه رفته باشه. از اونجایی که مصرف این دارو هم به تازگی ممنوع شده و از قبل افراد زیادی به دلیل مصرف این دارو محروم نشدن نمیشه حدس زد محرومیت و جریمه شاراپووا چقدر خواهد بود، باید صبر کرد و دید وادا چه جریمه ای برای شاراپووا در نظر میگیره.
behsen آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-08-2016, 01:32 AM   #3
john
Senior Member

آواتار john

پستها: 394
سپاس: 4,616
در 337 پست 2,042 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: F.V.I.R
پیش فرض پاسخ : شوك بزرگ به تنيس جهان:: شاراپووا در انتظار محروميت؟؟؟

http://www.itftennis.com/news/225826.aspx
بيانيه كميته ضد دوپينگ فدراسيون جهاني تنيس ميتونيد با مراجعه به لينك زير مراجعه كنيد، ببخشيد ديگه حال ترجمه نبود
واقعا اتفاق ناراحت كننده اي ، ماريا فعلا اجازه شركت در مسابقات نداره گرچه مصدوم هم هست و از اولين مسترز سال هم انصراف داد. اهوراي عزيز چي ميكشه الان
john آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی john به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش