بازگشت   تنیس تاکرز > تالار بازيكنان > تالار بازيكنان (تنیس مردان) > نواك جوكوويچ (Novak Djokovic)

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-06-2011, 04:35 PM   #51
NimaRafi
Senior Member

آواتار NimaRafi

پستها: 364
سپاس: 6,526
در 368 پست 4,053 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر-نواك جكوويچ-کارولاین ووزنياكي-ماریا شاراپوا- انا ایوانوویچ- پترا كويتوا -برنارد تومیک-سمپراس-استوسر-رانویچ
Post حذف شدن جکوویچ در بازل!!!!

حذف شدن نواک جکوویچ در مسابقات بازل

سید یک مسابقات با وجود شروع خوب تورنومنت، سرانجام در سمی فینال در مقابلKei Nishikori که توسطwild card در مسابقات حاضر شده بود با نتایج 2-6و7-6 و 6-0 باخت و از مسابقات حذف شد.
این مسابقه 2 ساعت و 15 دقیقه به طول انجامید.

همچنین آسیب دیدگی شانه راست نواک عملکرد او را در مسابقه تحت تاثیر قرار داده بود.

نواک در پایان بازی گفت:
The second set, he was playing great and was fighting... I have to give credit to my opponent, he was better .I didn't make the most of my opportunities

I changed the technique of my serve a little bit. I was forcing it too much because of the injury I have. I've carried it since the US Open and I'm still afraid something is going to happen. My rhythm with the serve is not good right now
تورنومنت بعدی که نواک در آن شرکت میکند،مسترز پاریس می باشد.

ویرایش توسط NimaRafi : 11-06-2011 در ساعت 04:45 PM
NimaRafi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی NimaRafi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-10-2011, 02:31 PM   #52
NimaRafi
Senior Member

آواتار NimaRafi

بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر-نواك جكوويچ-کارولاین ووزنياكي-ماریا شاراپوا- انا ایوانوویچ- پترا كويتوا -برنارد تومیک-سمپراس-استوسر-رانویچ

راهیابی نواک به دور سوم مسابقات مسترز پاریس

نوام جکوویچ مسابقات مسترز پاریس را(BNP Paribas Masters) با یک پیروزی راحت مقابل Ivan Dodig کروات آغاز کرد. قهرمان این مسابقات در سال 2009 و سید یک مسابقات به 91 دقیقه وقت نیاز داشت تا حریف خود را با نتایج4-6 و3-6 شکست دهد.

نواک در پایان مسابقه گفت: من فکر میکنم که سرو هایم به اندازه کافی خوب و پر توان است.من احساس خوبی از برگشت به کورت دارم.من واقعا بازی درBercy را دوست دارم،و به نظر من یکی از بهترین مسابقات داخل سالن تور ATP می باشد، مردم زیادی در اینجا برای تماشای بازی ها می آیند.این واضح است که من در بهترین فرم خود نیستم ولی هر روز که مسابقه میدهم و بازی می کنم به فرم آیده ال تری می رسم.

نواک در مسابقه بعدی خود به مصاف ویکتور ترویسکی (سید 15 مسابقات)و هم وطن خود می رود.این دو ده بار باهم مسابقه داده اند که آمار آن 1-9 به سود نواک است. آخرین مسابقه این دو صربستانی میامی 2011 می باشد که نواک با نتایج3-6 و 2-6 پیروز آن مسابقه شد.
همچنین گفتنی است که نواک با ورود به کورت مسابقات پاریس 1.6 میلیون دلار کسب کرد.
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی NimaRafi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-11-2011, 06:20 PM   #53
NimaRafi
Senior Member

آواتار NimaRafi

نواک جکوویچ از مسابقات مسترز (BNP Paribas Masters )پاریس انصراف داد.

شرح نامه وی چنین است:

Dear fans and friends,

Sadly i have to inform you that i have withdrawn from the further tournament. I have pushed myself to the limit by playing, and after the match yesterday my shoulder got worse. For this reason, I have to put my health first and withdraw even though my urges as a professional player are making me want to play until the last drop of energy. I am very sorry for all of you who bought tickets and wanted to come and watch me play. My season has been long and tiring, I played all of my matches at my highest level, and now my body is aching for recovery. Hoping for your understanding and support.

Love,

Nole
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی NimaRafi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-20-2011, 04:47 PM   #54
NimaRafi
Senior Member

آواتار NimaRafi

نواک جکوویچ: شانه ی من آماده ی مسابقات است.

قطعا پس از یک فصل رویایی احتمال آسیب دیدگی و مصدومیت بسیار افزایش می یابد،نواک
جكوویچ در روز شنبه گفت که او به اندازه کافی برای گرفتن یازدهمین قهرمانیش در این فصل آماده است.
مرد شماره یک تنیس دنیا که هفته گذشته به دلیل مصدومیت شانه از مسابقات مسترز پاریس انصراف داده بود گفت که برای بازی روز دوشنبه ی خود در برابر توماس بردیچ و آغاز مسابقاتATP World Tour Finals آماده خواهد بود.
هم چنین افزود:هم اکنون شانه ی من خوب است،من می توانم بگویم که آن بهبود یافته است و برای رقابت ها آماده است.اندی موری و داوید فرر بقیه گروه 2 را تشکیل میدهند.
جکوویچ در حال حاضر یکی از بهترین فصل های تنیس مردان را داشته است. او رکورد 4-69 را دارد و از چهار مسابقات گرند اسلم سال،فاتح سه گرند اسلم بوده است.

ویرایش توسط NimaRafi : 11-20-2011 در ساعت 05:22 PM
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی NimaRafi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-01-2011, 02:14 PM   #55
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

GQ،مجله برجسته در حوزه علاقه مندي عمومي،مردم برتر سال 2011 را معرفي كرد.ليست سالانه اي كه در آن برترين مردان و زنان از نظر سرگرم كردن،هيجان دادن و الهام بخشيدن به مردم حضور دارند.بزرگترين نام ها در موسيقي،فيلم،تئاتر و ورزش در نسخه ماه دسامبر اين مجله معرفي مي شوند.امسال نواك جوكويچ موفق به كسب جايزه "Ace of the Year" شد.بخشي از مصاحبه اين مجله با جوكويچ به همراه عكس و ويديو اختصاصي اين مجله در اين پست قرار گرفته است.

On the unlikely rise of tennis's new hero
BY TOM SCOCCA

قبل از اينكه درباره نواك جوكويچ،بهترين تنيس باز حال حاضر،صحبت كنيم،اجازه بدهيد تا كمي درباره بازيكن ديگري حرف بزنيم.براي مثال،جو ويلفرد سونگا.در نيمه نهايي ويمبلدون،1 جولاي.اين بازي مثال خوبي از آن چه امسال در تنيس گذشت است كه مي توان گفت همزمان متحيرانه و ناكافيست.در آن زمان و به طور رسمي،جوكويچ نفر دوم رده بندي تنيس بود و سونگا نفر 19ام ولي درحال انجام بازي هاي خوب كه نمونه آن شكست دادن فدرر در مرحله قبل بود.
الآن ست سوم است و جوكويچ 2 ست اول را برده است.سونگا يك سرويس سخت و محكم مي زند ولي جوكويچ با يك ريترن تند و تيز از سمت چپ بيس لاين آن را كنترل مي كند.در ادامه جوكويچ يك ضربه خيلي نرم مي زند كه سونگا را مجبور به آمدن به سمت تور مي كند و بعد آن سونگا را به عقب هدايت مي كند تا يك ضربه بكهند كه ارتفاع توپ در آن تا شانه سونگا مي رسد را بزند.سونگا مدام در زمين جلو و عقب رفته ولي جوكويچ هنوز از بيس لاين تكان نخورده.بعد از چند ضربه محكم ديگر از بيس لاين،جوكويچ يك پسينگ شات مي زند و سونگا به سمت توپ جهش مي كند تا آن را بازگشت دهد(كه بعد آن روي چمن مي افتد)و جوكويچ كه خودش هم روي زمين افتاده توپ را به سمت سونگا مي فرستد.سونگا،در حالي كه هنوز تعادل كاملي ندارد به توپ ضربه مي زند ولي از زمين خارج مي شود.
چند اينچ كمتر،در اين صورت امتياز به سونگا مي رسيد.اين رالي نمايش كاملي از شجاعت و چابكي بود.تغيير دادن قدرت به حيله و بالعكس،ضربات پاياني كه هردو باريكن را به زمين انداخت.سونگاحتي توانست آن ست را ببرد ولي در ست چهارم شكست خورد.
جوكويچ در طول سال امتيازات و بازي هايي مثل اين را پشت سر گذاشت.سه روز بيشتر طول نكشيد تا جوكويچ با شكست نادال در فينال به صدر رنكينگ برسد.تا آن موقع،محاسبات ATP به ندرت واقعيت را نشان مي دادند،به طور شگفت انگيز و ناگهاني،در سال 2011،جوكويچ به قوي ترين بازيكن در تنيس تبديل شده بود.
يك سال پيش،هيچكس انتظار چنين چيزي را نداشت.تنيس نيازي در خود نمي ديد.مقاله ها درباره تنيس نوشته مي شدند و تنيس رضايت بخش بود،اگر طرفدار تنيس بوديد.در جلو،راجر فدرر،بهترين و موفق ترين بازيكن تنيسي كه تا به حال ديده شده بود كه تدريجا شروع به تنزل طبيعي به دليل ورود به 30 سالگي كرده بود.در كنار او،رافائل نادال كه احتمالا(با بحث و منازعه)به خوبي فدرر است.قطعا او جوان تر و مثل مجسمه هاي يوناني قوي و درشت هيكل است.
آن ها باهم بازي مي كردند،راجر و رافا،پير با ظافت خود سعي در شكست دادن جوان داشت.رقابت آن ها زيبا و محرك بود.طرفداران بازكن خود را تشويق مي كردند.فدرر را براي تغيير دادن روند رقابت تشويق مي كردند و به خود مي گفتند كه بهترين تنيس تاريخ را مي بينند.
نواك جوكويچ؟يك نفر بايد در نيمه نهايي به فدرر و نادال مي باخت.بازيكن صرب ظهور مي كند،ريترنر چابك، شوخ در رختكن بازيكنان،كسي كه شخصيت قهرمان بودن را دارد.او در سال 2008 در استراليا قهرمان شد و فدرر را در يك بازي نزديك در آمريكا 2010 شكست داد ولي به نظر مي رسيد كه سطح بازيش به طور ناگهاني بالا رفته.نادال برتري 16-7 در بازي هاي رو در رو با او را داشت و هر 5 فينالي كه باهم بازي كرده بودند را به سود خود به پايان برده بود.فدرر هم برتري 13-6 در برابر او را داشت.در پايان فصل 2012،فدرر و نادال او را در فينال تور جهاني شكست داده بودند.او 23 ساله و در رنكينگ 3 بود و بعد از كمك به صربستان براي قهرماني در جام ديويس،فصل 2010 را با دو پيروزي به پايان رساند.
پس از آن همه چيز عوض شد.جوكويچ نادال را بر روي چمن،خاك و هارد در كاليفرنيا،ميامي،مادريد،رم،لندن و نيويورك شكست داد.او فدرر را در استراليا،دوبي،كاليفرنيا(در سه تورنومنت پياپي)شكست داد و در يك بازي حماسي در فرانسه از او شكست خورد ولي بار ديگر در نيويورك پيروز شد.راجر و رافا به خوبي هميشه بودند ولي جوكويچ به دنياي جديدي وارد شده بود.ديگر مهم نبود كه بقيه چقدر خوب بودند.
چه چيزي عوض شده؟جوكويچ در مونت كارلو هست و با تلفن درباره اين كار باورنكردني صحبت مي كند:”من به عنوان يك بازيكن رشد كرده ام،به عنوان يك انسان هم رشد كرده ام.من مي دانم كه چه كاري را بايد انجام دهم.من مي دانم كه چگونه بايد زندگي و حرفه خود را دنبال كنم.”به گفته خودش،او مثل قبل تمرين مي كند.او همان مربيان قديمي را كه سال ها با او تمرين كرده اند را دارد.او به رژيم بدون گندم روي آورده كه به تنفس و درمان آلرژيش كمك مي كند.
جوكويچ: ”من به اندازه كافي منسجم نبودم و اينقدر اعتماد به نفس نداشتم كه مي توانم گرنداسلم ببرم و به رنكينگ 1 برسم. ”
عكس هاي اختصاصي اين مصاحبه را از ازينجا ببينيد.
فيلم اختصاصي اين مصاحبه را از ازينجا ببينيد.
متن كامل مصاحبه را از ازينجا ببينيد.

با تشكر از محمدرضا،نيما و سجاد عزيز
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
22 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-07-2011, 09:55 PM   #56
NimaRafi
Senior Member

آواتار NimaRafi

برنامه ی نواک جکوویچ برای سه ماه اول سال 2012 مشخص شد
نوله فصل جدید را در امارات متحده ی عربی و با شرکت در تورنومنتMubadala World Tennis Championship آغاز میکند.سپس نواک در 16 ژانویه در ملبورن پارک خود را برای اولین گرند اسلم سال آماده میکند(نواک باید از عنوان قهرمانی خود نیز دفاع کند).پس از استرالیا نواک در سه تورنومنت دیگر شرکت میکند که شرح آن ها در زیر آمده است.
Name: Dubai Duty Free Tennis Championships
Place: Dubai, U.A.E.
Date: 27.02.2012 - 03.03.2012
2011 Final: Nole d. Roger Federer 6-3, 6-3

Name: BNP Paribas Open
Place: Indian Wells, USA
Date: 08.03.2012 - 18.03.2012
2011 Final: Nole d. Rafael Nadal 4-6, 6-3, 6-2

Name: Sony Ericsson Open
Place: Miami, USA
Date: 19.03.2012 - 01.04.2012
2011 Final: Nole d. Rafael Nadal 4-6, 6-3, 7-6

ویرایش توسط NimaRafi : 12-08-2011 در ساعت 04:13 PM
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی NimaRafi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-15-2011, 04:29 PM   #57
NimaRafi
Senior Member

آواتار NimaRafi

سایت اتحادیه تنیس بازان حرفه ای بهترین بازی های سال (که شامل مسابقات گرند اسلم و دیویس کاپ می شدند) را انتخاب کرد.
مسابقه ی نواک جکوویچ صرب و راجر فدرر سوئیسی در نیمه نهایی آزاد امریکا به عنوان بهترین مسابقه ی سال 2011 انتخاب شد.
برای تماشای هایلات مسابقه کلیک کنید.پارت 1

برای تماشای هایلات مسابقه کلیک کنید.پارت2
19 کاربر زیر از شما کاربر گرامی NimaRafi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-11-2012, 06:14 PM   #58
Sajad
Senior Member

آواتار Sajad

پستها: 765
سپاس: 8,446
در 761 پست 3,957 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic

Novak Djokovic Outfit For Australian Open 2012

Sajad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Sajad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-17-2012, 03:10 PM   #59
NimaRafi
Senior Member

آواتار NimaRafi

Post شروع قدرتمند نواک در استرالیا

شروع قدرتمند مدافع قهرمانی

سید یک نخستین گرند اسلم سال ، و مدافع عنوان قهرمانی مسابقات آزاد استرالیا را با قدرت اغاز کرد. او در نخستین مسابقه خود Paolo Lorenzi رنک 109 جهان را با نتایج 2-6 و 0-6 و 0-6 در هم کوبید.
نواک در پایان مسابقه گفت:" بدیهی است که من به دنبال یک شروع خوب برای نخستین مسابقات سال هستم.عملکرد کلی من در امروز خوب بود.کمی طول می کشد تا بازی من ریتم مناسب خود را پیدا کند و این شرایط کمی دشوار است. من فکر میکنم از زمانی که وارد اینجا شدم امروز گرمترین روز بود ولی من پس از پایان ست نخست خوب بازی کردم."

نواک در بازی بعدی خود به مصاف Santiago Giraldo کلمبیایی و رنک 56 جهان می رود گفتنی است که آخرین مسابقه این دو در رولاند گاروس 2007 بوده است.
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی NimaRafi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-23-2012, 11:38 PM   #60
NimaRafi
Senior Member

آواتار NimaRafi

پیش فرض رسیدن نواک جکوویچ به کواترفینال آزاد استرالیا

شکست دادن لیتون هیویت استرالیای در آخرین مسابقه ی دور چهارم .
در آخرین مسابقه ی امروز،مرد شماره یک دنیای تنیس و مدافع عنوان قهرمانی توانست رقیب استرالیایی خود را شکست دهد.نوله که در تلاش کسب پنجمین عنوان گرنداسلم خود می باشد ، در زیر چراغ های استادیوم رادلیور و با نتایج 1-6، 3-6،6-4،3-6 در دوساعت و پنجاه و شش دقیقه لیتون هیویت اخرین امید مردم استرالیا را شکست داد.در این مسابقه نواک شروع بسیار قدرتمندی را داشت و توانست در گیم دوم و چهارم سرویس هیویت را بریک کند و 0-4 جلو بیفتد ولی استرالیای توانست گیم پنجم را به خود اختصاص دهد تا بازی با نتیجه ی 1-4 پیگری شود ، اما جوکو در نهایت توانست این ست را با نتیجه 1-6 به سود خود پایان دهد.در ست دوم هم نواک کار چندان مشکلی نداشت و توانست با نتیجه 3-6 این ست را همانند ست اول به خود اختصاص دهد.در ست سوم، نواک ریتم خود را از دست می دهد و دوباره در گیم نهم بریک می شود و سرانجام استرالیایی و شماره یک اسبق جهان با جنگیدن و تلاش این ست را با نتیجه ی 4-6 در 56 دقیقه ازآن خود می کند.نواک با یک بریک پوینت در گیم سوم ست چهارم مواجه می شود اما ان را بای ضربه ایس سیو میکند، سر انجام این ست نیز به سود نواک به پایان می رسد و اخرین مسافر به جمع هشت تنیسور برتر اولین گرند اسلم سال مشخص می شود.
در پایان مسابقه نواک گفت:"من باید این بازی را زودتر تمام میکردم.من در زمین احساس خوبی داشتم و خوب حرکت می کردم که ناگهان در ست سوم این ریتم من متوقف شد و دیگر من به خوبی حرکت نمیکردم و او به بازی برگشت و شما می دانید که جمعیت درون استادیوم از او حمایت می کردند. ولی در بعضی از مواقع بازی به خصوص در ست چهارم که رالی ها بهتر و طولانی تر بود من نیز بهتر عمل کردم.ولی بیرون امدن به عنوان برنده از این مسابقه خوب است."
نواک در بازی بعدی خود باید به مصاف داوید فرر اسپانیایی و سید پنجم مسابقات برود.این دو یازده بار باهم مسابقه داده اند که سهم نواک 6 برد و 5 باخت بوده است.
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی NimaRafi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)