بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > ویمبلدون (Wimbledon)

ویمبلدون (Wimbledon)

8-21 تیر - لندن، انگلیس

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-20-2015, 05:36 PM   #341
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون سومین گرند اسلم فصل Wimbledon 2015

امیدوارم راجر بتونه آمادگی فعلیش را حفظ کنه و این شانس و افتخار را داشته باشه سال دیگه در آخرین بازی خودش در سنترکورت ویمبلدون یک نیمه نهایی خوب در مقابل نواک برگزار کنه...28.4.94

تاپیک طرفداران نواک جوکویچ

http://dvb64.com/showthread.php?t=606085

نقل قول:
نوشته اصلی توسط behsen نمایش پست ها
با احترام به بهترین تنیسور تاریخ اما نگاهی میندازیم حریفان فدرر در فینال 10 گرند اسلم اولی که منجر به قهرمانیش شد : مارک فیلیپوسیس، مارات سافین، اندی رادیک، لیتون هیوئیت، مارکوس باغداتیس، فرناندو گونزالز ، آندره آغاسی

هیوئیت که مثلا بهترین تنیسور ابتدای دهه گذشته بود در یکی از یکطرفه ترین فینال های تاریخ گرند اسلم 2 ست بیگل شد در یو اس 2004. فیلیپوسیس 40 بار تو گرند اسلم ها شرکت کرده و 35 بارش قبل از کوارتر حذف شده. آندره آغاسی تو فینال یو اس 2005 تقریبا 36 سالش بود! فرناندو گونزالز فقط همون یک بار در استرالیا 2007 مقابل راجر به فینال گرندها رسید و بس، مارکوس باغداتیس یکی از ضعیف ترین فینالیست های تاریخ گرنده که حتی از رسیدن به دور سوم و چهارم مسترز ها هم عاجزه، اندی رادیک بیچاره هم که به صورت پیش فرض از پیش بازنده بود مقابل فدرر، جوری که ویمبی 2009 راجر هر چقدر بهش تعارف کرد رادیک قبول نکرد!!

حالا انصاف بده، فدرر 33 34 ساله حریف قدرتمند تریه یا اینایی که بالا برات لیست کردم؟!

اینها حریفان فدرر در فینال گرنداسلم تا سال 2007 بودند، از 2008 به بعد فدرر تو 12 فینالی که بازی کرده 7 تاشو باخته. ضمنا 5 تا از این 7 فینالی هم که باخته تا قبل از 30 سالگیش بوده و بهونه ی سن و سال خیلی قابل پذیرش نیست.

به جرات میتونم بگم همین اندی ماری تنیسور بهتری نسبت به حریفان فدرر تو 4 5 سال اول دوران اوجشه، اگه کارنامه هیوئیت و رادیک که بهترین تنیسورهای اون زمان بودن رو با هم جمع کنی تازه اندازه ی اندی ماری 28 ساله میشه!
نقل قول:
نوشته اصلی توسط Paymaan نمایش پست ها
شما اول صحبت هاتون میاید فدرر رو طوری معرفی می کنید که انگار کار خاصی نکرده. بعد چند خط پایین تر میاید فدرر رو در سال های آخر بازیش اینطور قدرتمند جلوه می دید.(چون نواک تونسته در جدال های آخر موفق تر باشه). فک کنم میلیون ها بار این کل کل ها انجام شده. فدرر باید تمام گرند اسلم هاش رو مقابل جوکوویچ و نادال و ماری ببره تا مثلاً یه عنوان حساب شه براش؟

اگر اینطوریه باید فرنچ اپن 2005( نادال-پوئرتا) و 2010( نادال-سودرلینگ) و 2013( نادال-فرر) و ویمبلدون 2010 (نادال-بردیچ) رو بی ارزش بدونیم چون سودرلینگ و پوئرتا و فرر و بردیچ فک نکنم در مجموع بیش از 4 بار (همون یه باری که به فینال راه پیدا کردند) به فینال گرند اسلم اومده باشن. واقعیت اینه که شما نخواهید توانست بازیکن های ادوار مختلف تنیس رو کنار هم بذارید ببینید عملکردشون مقابل هم چطوریه. شاید سفین و هیوئیت و یا افرادی که شما ضعیف میپندارینشون در اوج میتونستن پایاپای با همین نواک امروزی رقابت کنن.
نقل قول:
نوشته اصلی توسط behsen نمایش پست ها
لطفا مغلطه نکنید دوست گرامی، من به هیچ عنوان نگفتم فدرر کار خاصی نکرده، یکی از دوستان گفتند که نواک توی فینال فدرر 34 ساله رو برده، منم گفتم خود فدرر تو اوج هم این افراد رو میبرد تو فینال! اما اصلا نگفتم که بردن این افراد کار ساده یا بی ارزشی بوده، بلکه منظورم این بوده شرایط سخت و آسان در هر برهه ای از کارنامه یه ورزشکار وجود داره، همین پیروزهای متوالی برابر تنیسورهای متوسط هم کار ساده ای نیست، که اگه بود همین پارسال جوکو با بردن نیشیکوری یو اس میگرفت!

درباره نادال هم دو فینال 2005 و 2013 که مثال زدید تو فینال پوئرتا و فرر رو برده، فراموش نکنید تو نیمه نهایی ها فدرر و جوکوویچ که دو نفر سید 1 بودن رو شکست داد. ضمنا بازم تاکید میکنم اگه تو نیمه نهایی هم راجر و نواک رو شکست نمیداد دلیل بر بی ارزش کردنش نبود! اونی که با این حرفا سعی در بی ارزش کردن قهرمانی داشت کس دیگری بود نه بنده، من فقط به شیوه خودشون بهشون پاسخ دادم!

من به هیچ عنوان قصد مقایسه تنیسورهای ادوار مختلف رو نداشتم، در واقع این دوست عزیز فدرریمون بود که این بحث رو شروع کرد و با زیر سوال بردن قهرمانی نواک انتظار داره جوکوویچ تو استرالیا راد لیور 25 ساله رو ببره، تو ویمبلدون سمپراس 23 ساله رو شکست بده و تو یو اس اوپن هم با جیمی کانرز 26 ساله مسابقه بده تا راضی بشه!

ضمنا سفین و هیوئیتی که فرمودید حداکثر در حد اندی ماری و واورینکای امروز هستند، نواک جوکوویچ همین الان یکی از 5 6 تنیسور برتر تاریخه، مطمئن باشید کارنامه اش بهتر از این هم خواهد شد.

برای خود من بسیار آموزنده بود. سپاس

ویرایش توسط مسعود 289 : 07-28-2015 در ساعت 10:30 AM
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش