بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

26 دی - 9 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-22-2012, 05:37 PM   #21
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

روز هفتم در ملبورن پارك، فدرر و نادال يك گام ديگر به هم نزديك شدند

مرد شماره 2 تنيس، رافائل نادال، بدون واگذاري ست به مرحله ¼ نهايي تورنومنت آزاد استراليا رسيد.او در دور چهارم، دوست و هموطنش فلسيانو لوپز را 6-4, 6-4, 6-2 شكست داد.نشانه ها براي بازيكن اسپانيايي خوب هستند ولي همين موضوع سال گذشته هم صادق بود و تا دور چهارم بدون واگذاري ست پيش رفت ولي در بازي پنجمش از درد عضلاني رنج كشيد و به داوبد فرر باخت.سال پيش از آن هم در ¼ نهايي به خاطر مصدوميت زانو از ادامه مسابقه با اندي ماري كناره گيري كرد.نادال اميدوارست كه در بار سوم خوش شانس تر باشد:”اميدوارم اين بار ديگر اتفاق نيفتد.هر سال متفاوت است.من اينجا در دو سال گذشته تجربه بدي داشتم.خيلي سخت است كه در ¼ نهايي تورنومنتي مثل استراليا مجبور به كناره گيري شوي.سال 2010 من انصراف دادم چون قادر به ادامه بازي نبوم.پارسال تصميم به ادامه بازي گرفتم هرچند در گيم دوم و سوم مصدوم شدم و يك بازي كامل را با وجود مصدوميت انجام دادم.”
نكته مهم تر براي نادال آمادگيش بود كه در برابر لوپز مسلط به بازي نشان داد.نادال:”پيروزي در سه ست مثبت است.مثبت ترين نكته اينست كه در طول تورنومنت حس مثبتي داشته باشيد و من از بازيم راضي هستم و از تورنومنت لذت مي برم.”

حريف مرحله بعد نادال در بازي جنجالي نيكولاس آلماگرو و توماس برديچ مشخص شد.آلماگرو ست اول را 6-4 به سود خود به پايان برد ولي برديچ دو ست بعدي را در تايبريك كسب كرد.ست چهارم بر روي سرويس دو بازيكن ادامه يافت تا اينكه برديچ در گيم يازدهم 0-30 بر روي سرويسش عقب افتاد و آلماگرو اين موقعيت را داشت كه با يك ضربه به سمت زمين خالي امتياز بعدي را كسب كند ولي توپ را به سمت برديچ زد و با بازوي برديچ برخورد كرد.هرچند امتياز به آلماگرو رسيد و او بلافاصله عذرخواهي كرد ولي برديچ عكس العملي نشان نداد.در نهايت برديچ سومين تايبريك پياپي را برد تا 4-6, 7-6(5), 7-6(3), 7-6(2) پيروز شود.هنگامي كه دو بازيكن براي دست دادن به سمت تور رفتند، برديچ ازينكار خودداري كرد و همين باعث هو شدنش از سوي تماشاگران حاضر در استاديوم شد.آن ها در طول مصاحبه برديچ در زمين هم به اينكار ادامه دادند.
برديچ:”اين چيزيست كه آن ها (تماشاگران) فكر مي كنند.وقتي كسي مي خواهد توپ را به صورت شما بكوبد، من اين صحنه را خوشايند نمي بينم.مخصوصا وقتي تمام زمين خاليست و شما وسط زمين ايستاده ايد.اين نظر آن هاست.هيچ چيز هم اين را عوض نمي كند چون من تصميمم را گرفته ام و اصلا حس خوبي ندارم.”
آلماگرو در كنفرانس مطبوعاتي به زبان اسپانيايي گفت:”وقتي امتياز را بردم، 3 يا 4 بار از او عذرخواهي كردم.من توانستم وقتي زمين را ترك كردم سرم را بالا نگه دارم و مي خواهم از تماشاگران براي حمايتشان تشكر كنم.”

قهرمان 16 دوره گرنداسلم، راجر فدرر با نمايشي خيره كننده به 31 امين ¼ نهايي پياپي گرنداسلمش رسيد.فدرر كه بعد از قهرماني دو سال پيش در همين تورنومنت موفق به كسب عنوان گرنداسلم نشده در برابر جوان استراليايي قرار گرفت كه از حمايت بالاي تماشاگران خانه بهره مي برد.توميك، فدرر را به عنوان بازيكن الهام بخشش معرفي كرده و 4 سال پيش گفته بود كه مي خواهد به رنكينگ 1 برسد، در هر 4 گرنداسلم قهرمان شود و فدرر را در يك مسابقه شكست دهد.ولي امروز فدرر استادانه ظاهر شد و توميك را وادار به حمله، دفاع، دويدن و زدن والي در حالي كه توپ را به سرعتش بازگشت مي داد كرد.به اين صورت بود كه توميك نتوانست در برابر فدرر بي رحم مقاومت كند و 6-4, 6-2, 6-2 شكست خورد.
توميك:”من در لحظاتي خيلي خوب بودم، ولي وقتي خوب بازي مي كردم او هم به سادگي بهتر از من عمل مي كرد و هيچ كاري از دستم برنمي آمد.او اعتماد به نفسم را گرفت.اينكه در مقابل بازيكني مانند او مسابقه دهيد سخت است.او به شما اجازه نمي دهد كه خوب بازي كنيد.”
فدرر:”به نظرم خيلي خوب بازي كردم.مي دانستم كه بايد اينكار را بكنم در غير اين صورت نتيجه نمي گرفتم.نتيجه اين را نشان نمي دهد.اگر شما بازي را نديده باشيد فكر مي كنيد كه در سه ست بدون مشكل پيروز شدم ولي من مجبور بودم كه خيلي سخت تلاش كنم و برنارد نشان داد كه چرا در آينده بازيكن خيلي خوبي خواهد بود.”

فدرر در تكرار بازي ¼ نهايي سال 2009 به ديدار خوان مارتين دل پوترو خواهد رفت.دل پوترو با پيروزي 6-4, 6-2, 6-1 برابر فيليپ كولشرايبر براي اولين بار از زمان مصدوميتش در سال 2010 به ¼ نهايي گرنداسلم رسيد.بازيكن آرژانتيني در كمي بيشتر از 2 ساعت بازي را به پايان برد.او با قدرت ضرباتش از بيس لاين و ريترن هاي باكيفيت كولشرايبر دقيق و منظم را نامتعادل گذاشت.
دل پوترو:”من خيلي خوشحالم كه به اين مرحله رسيدم...اينكه يك بار ديگر بعد از سه سال براي رسيدن به نيمه نهايي گرنداسلم بازي كنم فوق العاده و نشانه خوبي براي بازگشتم است.بازي در ابتدا خيلي سخت بود چون هوا خيلي گرم بود و فيليپ به نحوي بازي مي كرد كه براي من سخت بود.او بكهندهاي داون د لاين خوبي مي زد و از اسلايس و سرو-والي استفاده مي كرد.ست اول را با سرويسم كسب كردم و در ست هاي بعد پيش افتادم و بازيم هجومي تر و بااعتماد به نفس بيشتري پيش رفت.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
28 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-22-2012, 07:00 PM   #22
nima.a
Senior Member

آواتار nima.a

پستها: 645
سپاس: 3,372
در 639 پست 4,353 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر - سونگا - فرر - للودرا

ویدیوی برخورد توپ به دست بردیچ - امتناع وی از دست دادن در پایان بازی - هو کردن تماشاگران
دانلود کنید
nima.a آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی nima.a به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-22-2012, 08:42 PM   #23
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

آزارنکا برای دومین بار در کوارتر فینال استرالیا

راند 4 مسابقات استرالیا بامداد امروز در بخش زنان آغاز شد. در بازی اول در کورت راد لیور ویکتوریا آزارنکا از بلاروس در مقابل ایوتا بنسووا از چک قرار گرفت. آزارنکا در این دیدار هم همچون مسابقات قبل آماده ظاهر شد و فرصتی به حریف چکی خود نداد او بازی رو در دو ست و با نتایج 6-2 6-2 به سود خود به پایان برد. آزارنکا در چهار بازی فقط 12 گیم را به حریفان خود واگذار کرده.
آزارنکا پس از بازی گفت : " من فکر می کنم در حال حاضر در بهترین فرم بدنی هستم. بنابر این این موضوع می تونه به تمام قسمت های بازی من کمک کنه.من احساس می کنم الان می توانم برای مدت طولانی بازی کنم و در هر امتیاز تمام تلاشم را بکنم. "

آزارنکا باید در کوارتر به مصاف اگنیسزکا رادوانسکا از لهستان بره. رادوانسکا امروز در 54 دقیقه موفق شد از سد جولیا جورجس از آلمان عبور کنه.

آمار بازی :

لی نا نتوانست انتقام فینال 2011 را بگیرد

در دیگر بازی این مرحله کیم کلایسترز بلژِیکی به مصاف لی نا از چین رفت. دو تنیسور فینالیست پارسال امسال در مرحله کوارتر به مصاف هم رفتند. کلایسترز این بار هم در سه ست لی نا را ناکام گذاشت. چند گیم پس از آغاز بازی مشکلی در مچ پای کلایسترز به وجود اومد و کار رو برای بلژیکی سخت کرد. او در ست اول با وجود مصدومیت به مبارزه ادامه داد اما نتوانست کاری از پیش ببرد و ست را با نتیجه 6-4 به حریف چینی واگذار کرد. در ست دوم کلایسترز علی رغم آسیب دیدگی پا به پای لی نا مسابقه داد تا کار به تای بریک کشیده شود. لی نا تای بریک را بسیار خوب آغاز کرد و 6-2 پیش افتاد . در این وضعیت دیگر خوش بین ترین طرفداران کلایسترز هم امیدی به پیروزی نداشتند. تقریبا کار تمام شده بود. اما کلایسترز کهنه کار با تجربه و مهارتی که داشت تونست خودش را به شکل معجزه آسایی در تورنمنت نگه داره و با سیو کردن 4 تا مچ پوینت ست رو با نتیجه 7-6 پیروز بشه. نتیجه مساوی شده بود اما لی نا ضربه شدیدی از نظر روحی خورده بود . لی نتوانست در ست سوم بازی دو ست قبل را تکرار کند و در این ست هم 6-4 بازی رو به کلایسترز واگذار کرد و در نهایت 2-1 شکست خورد تا علی رغم داشتن 4 مچ پوینت باز هم در ملبورن در مقابل کیم کلایسترز ناکام بماند.
کلایسترز پس از بازی گفت : " من نمی تونم باور کنم که پیروز شدم. من قبل از بازی هم می دونستم که کار سختی امروز دارم . من دوست نداشتم این مسابقه آخرین بازیم در استرالیا باشه. "

آمار بازی :

ووزنیاکی حریف کلایسترز در کواتر

در دیگر بازی سید اول مسابقات کرولاین ووزنیاکی از دانمارک به مصاف یلنا یانکوویچ از صربستان رفت. کرولاین ووزنیاکی روز سختی رو در مقابل شماره یک سابق نداشت. او بازی رو در دو ست با نتایج 6-0 7-5 به سود خود به پایان برد. یانکوویچ امروز تنیس بسیار ضعیفی از خود ارایه داد . او در دو ست 50 تا انفورسد ارور و 7 تا دابل فولت داشت. هر چند که ووزنیاکی هم امروز بسیار هوشمندانه ظاهر شد و در تک تک امتیازات با تمام وجود مبارزه می کرد.
ووزنیاکی پس از این مسابقه گفت : " او ( یانکوویچ ) بازی رو خیلی خوب آغاز کرد. من فکر نمی کردم بتونم به سادگی از سد او عبور کنم. او خیلی خوب مبارزه می کند و مسابقه دادن با او کار آسانی نیست . من خیلی خوش حالم که الان اینجام و تونستم بازی رو پیروز بشم. "

آمار بازی :

ویرایش توسط Ahoura : 01-22-2012 در ساعت 09:19 PM
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-23-2012, 02:21 AM   #24
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

پستها: 3,313
سپاس: 16,491
در 3,306 پست 31,684 بار سپاسگزاری شده

لیسیکی، نامی برای خود ساخت

m vs l.jpg

اگر دو سال پیش دچار آسیب دیدگی مچ پا نمی شد، ممکن بود نام او در کنار وزنیاکی،
شماره یک جهان و آزارنکا شماره 3 رنکینگ باشد. به عنوان زنی جوان در آستانه پیروزی
بزرگ در گرنداسلم. اما در حالی که آلمانی در شش ماه گذشته امواج جدی از خود می فرستد،
او برای طرفداران مانند آن دو آشنا نیست. عمدتا به دلیل یک جراحت، که او را مجبور کرد از WTA دور باشد.

نگاه از بالا و پایین، لیسیکی یک تغییر جدی ایجاد کرده است. عملکردی بسیار قابل توجه در
برابر یک بازیکن کهنه کار، سید چهاردهم در مقابل کوزنتسوا، قهرمان دو گرنداسلم
2-6 6-4 6-2 به پیروزی رسید . و حال در راند چهارم، ماریا شاراپووا، قهرمان سابق را می بیند .
آلمانی جوان کمی آهسته اغاز کرد، اما پس از آن کنترل مسابقه را در دست گرفت، و با
سروهای ترسناک و گرنداستروک ها، حریف را بمباران کرد . او با ریسک های بالا، 37 ضربه وینر
در مسابقه ای دو ساعته داشت، به همراه 36 خطا. هنگامی که روس تلاش سختی در اواخر
ست نهایی نشان می داد، لیسیکی عقب گرد نکرد و با فورهند inside out برنده از زمین
خارج شد "در اولین ست اشتباهات زیادی داشتم و او نیز خوب بازی کرد. در ست دوم سعی
کردم ریتم را پیدا کنم. با بازی کردن در رالی های طولانی و نگه داشتن مبارزه، می دانستم که
می توانم" .
دو سال و نیم پیش در ویمبلدون، او وزنیاکی را شکست داد و سپس به یک چهارم نهایی رسید.
چند ماه بعد در آزاد امریکا، او دچار آسیب دیدگی از ناحیه مچ پا (چپ) شد و در حالی که گریه
می کرد، با برانکارد از کورت خارج شد. شش ماه بعد در ایندین ولز، دچار یک آسیب دیگر در
همان مچ پا، اما در مکانی دیگر شد. جراحت او اشتباه (تا یک شکستگی به پایان رسید) بود و
چیزی که بعدا او می دانست، بهار، تابستان، و جایگاه اش در جمع 25 تنیس باز برتر زنان، در
حال ناپدید شدن بود "این تشخیص بد بود، زیرا باعث شد من زمان زیادی را هزیته کنم. بنایراین
خیلی دیرتر به نزد پزشکان آلمانی رفتم. من باید قبلا آن را انجام می دادم، بسیار دشوار بود
اما آن اتفاق افتاد".

b_lisicki_06_01.jpg
آلمانی در حال زدن سرویس

لیسیکی، یکی از سریعترین سرویس زن های تور، دوباره از صفر شروع کرد و اکنون از آن زمان
یک سال و نیم گذشته و او در مسیر رسیدن به یک چهارم نهایی دیگریست . با این حال
بازگشت او مطمئنا به آرامی صورت گرفت، در آزاد 2011 فرانسه واجد شرایط شناخته شد
و با شماره دو زمان، ویرا زوناروا بازی کرد ولی پیروزی به نام او ثبت نشد. او گفت با درد ناشی از
گرفتگی (دندان و ناخن) مواجه شده و دلیل آنرا رژیم غذایی بد دانست که به فرو ریختگی اش
انجامید .

به نظر نمی رسید که او دوباره بازگردد، اما انگشتان او راکت را بر روی چمن لمس کردند و با
پاهای قدرتمندش عنوان بیرمنگام را بدست آورد. پاداش او، گرفتن وایلدکارد در ویمبلدون بود .
او در لندن ماریون بارتولی فینالیست سابق (و کسی که س.ویلیامز را شکست داد) را از پای
در آورد ولی در نیمه نهایی، قدرت شاراپوا اجازه هنرنمایی را به او نداد . لیسیکی، همچنین در
هارد کورتِ دالاس موفق به کسب عنوان قهرمانی شد " مبارزه من بازگشته بود، کار بسیار
سخت، بسیار سخت و این همه را من انجام دادم" . بعد از آن گفت "و حالا من بازگشتم".
لیسیکی تا به حال سهم خود را از مشکلات پرداخت کرده است، اما او دوباره می خواهد
بازی کند.

او که قبل از سال نو به استرالیا سفر کرد و با سم استوزر به تمرین پرداخت، گفت : "سال
گذشته برای من بسیار بزرگ بود و فقط می خواستم به مسیرم ادامه دهم. پس از بازگشت
از مصدومیت، من از حضور بیشتر در کورت لذت می برم". او تنیس را به عنوان یک شغل نمی بیند
"این کار سخت نیست، زیرا من از آن بسیار لذت می برم". لیسیکی وظیفه بزرگتری در
پیش دارد، او برای رسیدن به یک چهارم نهایی آزاد استرالیا با کسی دیدار می کند که از سه
بازی قبلی خود، تنها پنج گیم را از دست داده است. با این حال، او احساس می کند مانند او
(شاراپوا) در مسیر درستی قرار دارد و فرصتی برای انتقام (لندن) از روسی پیش امده است
"تا به حال شانس هایی داشتم و آنها را نگرفتم. من باید در این زمان بهتر باشم، بنابراین
برای هر پوینت مبارزه می کنم".

توسط مَت کرونین در سایت رسمی مسابقات

این دیدار از ساعت 11:30 و در استادیوم راد لیور آرنا برگزار می شود.

M∂hdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-23-2012, 06:48 PM   #25
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

ملبورن در شوک،سرنا ویلیامز در راند 4 با استرالیا وداع کرد

مرحله چهارم مسابقات استرالیا بامداد امروز در بخش زنان ادامه پیدا کرد جایی که تنیسور رنک 54 تونست قهرمان 5 دوره مسابقات استرالیا رو شکست بده. 7 دابل فولت،37 انفورسد ارور روز بد ویلیامز را به خوبی نشان می دهد.
کاترینا ماکارووا برای اولین بار تونست به کوارتر یک گرند اسلم برسه. او برای رسیدن به این مرحله از سد تنیسور های بزرگی عبور کرد. در مرحله سوم موفق شد سید هفت مسابقات ورا زوناروا را معلوب کند و امروز هم با خلق شگفتی دیگر راهی مرحله کوارتر شد. سرنا ویلیامز آخرین بار در ویمبلدون 2005 بود که در یک گرند اسلم بازی رو به حریفی با رنک پایین واگذار کرده بود. او تا امروز رکورد 54 پیروزی و 7 شکست رو در ملبورن داشته و از سال 2006 به بعد هرگز در چنین مرحله ای حذف نشده. ماکارووا امروز موفق شد با یک بازی برتر ویلیامز رو در دو ست و با نتایج 6-3 6-2 شکست بدهد. سرنا امروز تونست سه مچ پوینت را با سرو خود سیو کند اما در مچ پوینت چهارم بازی رو به حریف روسی واگذار کرد.

ماکارووا پس از این پیروزی گفت : " این شگفت انگیزه. من هنوز هم نمی توانم باور کنم. من واقعا از او می ترسیدم . زیرا او بازیکن بسیار خوبی هست و مسابقه دادن با او همیشه سخته. اما نمی دانم ایندفعه چه اتفاقی افتاد. این نتیجه برای من ایده ال هست."
سرنا ویلیامز پس از بازی گفت : " من از نظر بدنی صد در صد آماده نبودم. بنابر این نمی توانم عصبی باشم.در هر صورت اصلا خوشحال نیستم. می دونم که میتونستم خیلی بهتر از این بازی کنم. من در این بازی 37 تا ارور داشتم او ضربات سنگینی به اخر زمین من میزد. "
بدین ترتین ماکارووا باید در مرحله بعد به مصاف هم کشوری خود و سید چهارم مسابقات ماریا شاراپووا از روسیه برود.

آمار بازی:

لیسیکی،شاراپووا را به دردسر انداخت اما حذف شد

در دیگر بازی این مرحله ماریا شاراپووای روس به مصاف سابینه لیسیکی از آلمان رفت. شاراپووا بازی رو مقتدرانه آغاز کرد و موفق شد در ست اول 3-0 از حریف خود پیش بیوفتد. اما لیسیکی در ادامه از اشتباهات شاراپووا به بهترین شکل استفاده کرد و با گرفتن 3 بریک از شاراپووا ست را 6-3 پیروز شد. اما در ست دوم شاراپووای روس با ضربات قدرتی خود فرصت هنر نمایی را به لیسیکی نداد. ست دوم را شاراپووا با یک بازی کاملا برتر 6-2 به سود خود به پایان برد تا همه چیز به ست سوم کشیده شود. در ست سوم روسی بسیار هجومی مبارزه کرد و لیسیکی را به دفاع کشاند. شاراپووا در این ست هم مانند ست قبل با ضربات سنگین حریف آلمانی رو در هم کوبید و پس از 2 ساعت 51 دقیقه مبارزه ماریای روس بازی رو با نتیجه 3-6, 6-2, 6-3 به سود خود به پایان برد.

شاراپووا پس از بازی گفت : " سابینه بسیار خوب دفاع می کرد. او وینر های خیلی خوبی به گوشه های زمین میزد. اما من تمام تلاشم رو میکردم تا با یک بازی برتر بتوانم از او ارور بگیرم. "
سابینه پس از بازی گفت : " من فکر میکنم مهم ترین بخش بازی برای من زمانی بود که ماریا سرویس رو بدست می گرفت. به نظرم بازی نزدیکی بود. من فکر میکن خوب بازی کردم. اما متاسفانه او خیلی خوب سرویس میزد و چندین بار تونست من رو بریک کنه. من تا آخرین امتیاز مبارزه کردم اما این کافی نبود."

آمار بازی:

کویتووا برای دومین سال پیاپی به کوارتر استرالیا رسید

زن شماره 2 جهان برای رسیدن به کوارتر نیاز داشت تا از سد آنا ایوانوویچ صرب عبور کند. کویتووا ست اول را خیلی خوب آغاز کرد و با گرفتن دو بریک از ایوانوویچ موفق شد این ست را 6-2 به سود خود به پایان ببرد. در ست دوم بازی نسبتا متعادل ادامه پیدا کرد اما باز هم این کوویتوا بود که با گرفتن یک بریک از ایووانویچ پیش افتاد . تنیسور صرب اینبار موفق شد که کویتووا رو بریک کنه و کار رو به تای بریک بکشونه. در تای بریک ایوانوویچ با چند دابل فولت کار خود را بسیار سخت کرد و دیگر نتوانست به بازی برگردد . بدین ترتیب پترا کویتووا این ست را هم با نتیجه 7-6 به سود خود به پایان برد تا در نهایت با نتیجه 6-2 7-6 از سد حریف خود عبور کند.

کویتووا پس از بازی گفت : " امتیاز های بسیار ساده ای رو در این بازی از دست دادم. نمی دونم چرا.نمی دونم چه اتفاقی افتاد. برگشتن به بازی در اواخر ست دوم برای من سخت شده بود اما تونستم با سرویس های خوب این کار رو انجام بدم. "

بدین ترتیب پتراکویتووا باید در کوارتر به مصاف سارا ارانی از ایتالیا بره.

آمار بازی :

ویرایش توسط Ahoura : 01-24-2012 در ساعت 10:15 AM
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-23-2012, 07:06 PM   #26
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

شگفتي سازي بازيكن آسيايي، نيشيكوري در ¼ نهايي

اندي ماري پيروزي دور چهارم خود در برابر ميخاييل كوكوشكين را “خسته كننده” خواند.كوكوشكين در طول بازي اصلا خوب به نظر نمي رسيد و پس ازينكه 6-1, 6-1, 1-0 عقب افتاد، به دليل مصدوميت ران از ادامه بازي كناره گيري كرد.هرچند ماري اعتراف كرد كه گذراندن فقط 48 دقيقه در زمين براي ادامه راهش در تورنومنت مفيد بوده، ولي در كل از بازي لذت نبرده:”خسته كننده بود.هيچ اتفاقي در زمين نمي افتاد.من توپ ها را به داخل زمين مي زدم و او نمي دويد.بر روي توپ اول يا دوم رالي خطا انجام مي داد.اين همه بازي بود.كاملا در تضاد با مسابقه با لودرا.”
ماري گفت كه مشكلي با صعودش به مرحله بعد ندارد ولي جو عادي بازي مرحله چهارم وجود نداشته:”من مشكلي با اين موضوع ندارم، اين خيلي مانند پيروزي در بازي هاي خسته كننده نيست.اگر شما 6-2, 6-2 پيروز شويد و با بريك پوينت مواجه نشويد يا فراز و نشيبي وجود نداشته باشد، آن متفاوت است.امروز هيچ چيزي وجود نداشت.هيچ جوي وجود نداشت چون هيچ امتيازي وجود نداشت.”
كوكوشكين از تصميم خود براي وارد شدن به زمين با وجود مصدوميت دفاع كرد:”من هميشه سعي مي كنم كه بازي كنم، تا آخر ادامه دهم، به خاطر تماشاگران و به خاطر همه.فكر كنم كه اين دومين بار است كه از يك بازي انصراف مي دهم.به طور معمول بايد در ست اول وقتي ديدم نمي توانم بدوم، سرويس بزنم و رقابت كنم كنار مي كشيدم ولي سعي كردم تا جايي كه ممكن بود در زمين بمانم.”

ماري در ¼ نهايي به ديدار كي نيشيكوري تاريخ ساز خواهد رفت.نيشيكوري پس از شكست 2-6, 6-2, 6-1, 3-6, 6-3 سيد ششم، جو ويلفرد سونگا به اولين بازيكن ژاپني تبديل شد كه پس از 80 سال به اين مرحله از مسابقات رسيده است.در هوايي گرم در استاديوم هايسنس، نيشيكوري براي هر امتياز جنگيد و 6 بار سرويس حريفش را بريك كرد و از 70 خطاي سونگا (40 تا از بال فورهند) استفاده كرد تا در 3 ساعت و 30 دقيقه پيروز شود.
نيشيكوري:”من هرلحظه فقط به يك امتياز فكر مي كردم و امروز شرايط سختي بود، جو خوب بازي مي كرد و من بيشترين تلاشم را كردم.اميدوارم خبر بزرگي در ژاپن باشد.مردم زيادي از زمان برد قبليم به من پيام داده اند و حالا در ¼ نهايي هستم و هيجان زده ام.”
سونگا هم گفت كه نيشيكوري حريف سرسختي در گرما بوده:”وقتي شما بازيكني روبروي خود داريد كه همه توپ ها را باز مي گرداند، حتي سرويس 215 كيلومتري، فشار زيادي بر روي شما وارد مي شود.بازي كردن برابر او خيلي سخت است چون خيلي مي دود و همه توپ ها بازگشت داده مي شوند.”

در طرف ديگر قسمت بالاي جدول مسابقات، ابتدا سيد پنجم داويد فرر به راحتي ريشارد گاسكه را 6-4, 6-4, 6-1 مغلوب كرد تا منتظر برنده ديدار نواك جوكويچ و ليتون هيويت باشد.

مدافع عنوان قهرماني، نواك جوكويچ و ليتون هيويت در بازي شب در استاديوم راد ليور به مصاف هم رفتند كه جوكويچ در مدت زمان تقريبي 3 ساعت 6-1, 6-3, 4-6, 6-3 پيروز شد.مرد شماره 1 تنيس براي اولين بار در اين تورنومنت آزمايش شد و يك ست را واگذار كرد.او در دو ست ابتدايي كاملا كنترل بازي را در دست داشت تا اينكه هيويت در ست سوم پا به پايش پيش رفت و موفق شد در گيم نهم سرويس او را بريك كند و درنهايت ست را به خود اختصاص دهد.اما اين جوكويچ بود كه يك بار ديگر با نمايش خوب اين روزهاي خود سرويس هيويت را در ست چهارم بريك كرد تا 4-2 پيش بيفتد و در ساعت 1 بامداد به وقت ملبورن به بازي پايان دهد.
جوكويچ:”امشب چالش بزرگي برايم بود تا بفهمم در كجا قرار دارم.فكر كنم خيلي خوب از پس آن برآمدم چون به راحتي توانستم مثل هميشه احساساتم را كنار بگذارم.بايد وقتي 3-1 در ست سوم پيش افتادم گيم سرويسم را مي بردم چون خوب بازي مي كردم و حس خوبي داشتم.ناگهان ديگر خوب حركت نمي كردم و او به بازي بازگشت.ولي مي دانيد، تماشاگران او را حمايت مي كردند.من در مخصوصا در ابتداي ست چهارم جايي كه رالي هاي بيشتري داشتيم، جدي تر شدم.خارج شدن ازين بازي به عنوان برنده خوب است.”
هيويت:”من چند ماه گذشته را به اين اختصاص دادم كه هر چقدر مي توانم بازي كنم.درباره آينده و انتظاراتم حتي فكر هم نكرده ام.با توجه به موقعيتم در 3-4 هفته قبل، تلاش خيلي خوبي در ملبورن داشتم.”

29 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-24-2012, 09:08 PM   #27
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

آزارنکا برای اولین بار در نیمه نهایی استرالیا

مرحله کوارتر مسابقات استرالیا در بخش زنان بامداد امروز آغاز شد. در اولین بازی این مرحله سید سوم مسابقات ویکتوریا آزارنکا از بلاروس به مصاف سید هشتم مسابقات آگنیسزکا رادوانسکا از لهستان رفت. ست اول این مسابقه 57 دقیقه به طول انجامید. دز ست اول دو تنیسور 4 بار گیم های سرویس خود را واگذار کردند تا ست به تای بریک کشیده بشه. در تای بریک ویکتوریا آزارنکا با دابل فولت های متوالی کار را برای حریف لهستانی آسان کرد و رادوانسکا توانست تای بریک را با نتیجه 7-0 به سود خود به پایان ببرد. آزارنکا که در همین ماه رادوانسکا رو در تورنمنت سیدنی شکست داده بود اینبار به نظر می رسید در مقابل حریف با مشکل مواجه شده است. ازارنکا در ست دوم توانست بازی خود را تقویت کند و انفورسد ارور خود را از 25 به 5 کاهش دهد. خطا های کم بلاروسی در این ست،تکرار نکردن دابل فولت های ست قبل،حاصلش گرفتن سه بریک از رادوانسکا بود. ویکتوریا در این ست کاملا برتر بود و تونست 6-0 این ست را به سود خود به پایان ببرد. بازی خوب آزارنکا در ست سوم هم حریف لهستانی رو ناکام گذاشت. رادوانسکا سعی میکرد با قرار گرفتن در انتهای زمین و توسط دفاع،آزارنکا را به چالش بکشاند اما او هرگز موفق نشد و در این ست هم 3 بریک به حریف خود واگذار کرد و در نهایت ست سوم هم با نتیجه 6-2 به سود زن شماره 3 جهان به پایان رسید. به این ترتیب آزارنکا موفق شد با نتیجه 2-1 در مرحله کواتر از سد رادوانسکا عبور کند و برای اولین بار در نیمه نهایی ملبورن با حریفان به رقابت بپردازد.
آزارنکا پس از بازی گفت: " من فکر می کنم در حال حاضر من یک بازیکن متفاوت هستم. پس از باختن در ست اول تلاش کردم تا این ست را فراموش کنم و همه چیز را در ست دوم از صفر آغاز کنم و به سختی با حریفم مبارزه کنم. شرایط جوی امروز مساعد نبود. مسابقه دادن در این هوای گرم برایم دشوار بود. "

آمار بازی :

شماره یک تنیس زنان تغییر کرد

در دیگر بازی این مرحله سید شماره یک مسابقات کرولاین ووزنیاکی از دانمارک به مصاف مدافع عنوان قهرمانی کیم کلایسترز از بلژیک رفت. ووزنیاکی بازی را خوب آغاز نکرد و در همان گیم اول یک بریک به کلایسترز داد. کلایسترز بلژیکی در گیم های خود چند بار دچار تزلزل شد و 2 بریک را در ست اول به ووزنیاکی واگذار کرد اما با گرفتن 4 بریک از حریف خود توانست ست اول با نتیجه 6-3 به پیروزی برسد. در ست دوم کلایسترز نتوانست همان بازی ست اول را به نمایش بگذارد انفورسد ارور او از 15 به 25 افزایش پیدا کرد . اما ووزنیاکی در این ست هم نتوانست از ارور های بالای حریف استفاده چندانی بکند . نتیجه تلاش دو تنیسور در ست دوم تای بریک بود. در تای بریک هم مدافع عنوان قهرمانی از ووزنیاکی برتر بود و تونست این تای بریک را هم 7-4 به سود خود تمام کند تا در ضمن صعود به نیمه نهایی،شماره یک زنان را هم عوض کند. بدین ترتیب ووزنیاکی به پنجمین تنیسوری تبدیل شد که علی رغم نامبر وانی موفق به بردن گرند نشد. با حذف ووزنیاکی،پترا کویتووا،ماریا شاراپووا و ویکتوریا آزارنکا شانس این را دارند که پس از اتمام استرالیا به نامبر وان جدید تنیس زنان تبدیل بشوند. هم چنین احتمال سقوط ووزنیاکی تا رنک 3 و 4 هم در پایان استرالیا وجود دارد.
پس از بازی از کلایسترز راجع به مصدومیتش سوال شد . او در پاسخ گفت : " رباط های من هنوز کمی اسیب دیده هستند."
ووزنیاکی هم پس از پایان مسابقه گفت : " کیم امروز خیلی قوی ظاهر شد .من کمی انفورسد ارورم امروز بالا بود.سعی کردم که اون رو کاهش بدم و با تمام قدرت مبارزه کنم. اما این امروز کافی نبود."

کیم کلایسترز در نیمه نهایی باید به مصاف ویکتوریا آزارنکا برود.

آمار بازی:

17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-24-2012, 09:08 PM   #28
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

فدرر-نادال، اين بار در نيمه نهايي

راجر فدرر هزارمين مسابقه دوران بازي خود را با پيروزي برابر خوان مارتين دل پوترو جشن گرفت.او به 2 ساعت زمان نياز داشت تا 6-4, 6-3, 6-2 برنده شود.به گفته خودش، شروع محكم و بردن گيم سرويسش در پايان ست دوم مهمترين نكات در پيروزي بودند.
فدرر:”به نطرم براي من اين مهم بود كه به شرايط روز عادت كنم، اينكه مطمئن شوم توپ زياد به سمتم ارتفاع نمي گيرد و با سرعت كنار بيايم و در بازي ريتم مناسبي داشته باشم.چون مي دانم كه خوان مارتين چگونه بازي مي كند، او مي داند كه من چگونه بازي مي كنم و بازي هاي بزرگي را در مقابل هم داشتيم.پس با توجه به اينكه مي دانستم او اخيرا خوب بازي كرده اميدوار بودم تا شروع خوبي داشته باشم.ولي توانستم كه متناسب بازي كنم و توپ را كنترل كنم و اعتماد به نفسم را از ابتدا بالا ببرم، چيزي كه مرا كمك كرد تا همه ابعاد بازيم را به كار بگيرم.”
همچنين ست اول بازي امروز، 2هزارمين ستي بود كه فدرر با پيروزي به پايان برد.فدرر درباره اين دو ركورد اينگونه گفت:”خيلي دلپذيرست كه اين تعداد بازي را ببري.من فراموش خواهم كرد كه هزارمين بازيم كدام بوده و يك نفر به من يادآوري مي كند.500 مين بردم را هم به ياد نداشتم و آن فينال آزاد آمريكا 2005 برابر آغاسي بود.بازي به بزرگي آن وجود ندارد.”

در بازي نيمه نهايي، فدرر با رافائل نادال مصاف خواهد كرد.نادال بازي سختي در برابر توماس برديچ داشت و پس ازينكه ست اول را واگذار كرد، در تايبريك ست دوم يك فرصت ست پوينت برديچ را ناكام گذاشت تا كار را به تساوي بكشاند.هرچند برديچ خيلي زود در ست سوم سرويس حريفش را بريك كرد ولي اين نادال بود كه جريان بازي را با ضربات محكم تر و دقيق ترش تغيير داد و در نهايت 6-7(5), 7-6(6), 6-4, 6-3 پيروز شد.
نادال:”من در هرلحظه تمام تلاشم را به كار گرفتم، او تقريبا در كل مسابقه خيلي خوب بازي كرد.نيمه نهايي نتيجه فوق العاده ايست.آغاز فصل با راه يابي به نيمه نهايي يك تورنومنت بزرگ خبر خيلي خوبيست.سطح بازيم مثبت است، خيلي خيلي بهتر از پايان فصل قبل.شخصيتم در زمين، نحوه امتياز گرفتنم، همه چيز مثبت تر بود و من خيلي خوشحالم.”
فدرر و نادال پيش از جدال در نيمه نهايي نظر خود را درباره رقابت چندين ساله شان بيان كردند.مسابقه روز پنج شنبه اولين ديدار آن ها در نيمه نهايي يك گرنداسلم پس از رولندگاروس 2005 است.
فدرر:”قظعا دوست دارم كه با رافا بازي كنم، به خاطر فينال حماسي چند سال پيش در همين زمين.”
نادال:”فينال 2009 فراموش نشدني خواهد بود.واقعا مي گويم، آن فينال يكي از خاطراتيست كه هميشه در ذهنم باقي خواهد ماند.هرچند ما در حال حاضر در رتبه 1 نيستيم ولي بازي كردن با فدرر هميشه مهم است.رنكينگ مهم است ولي ما درباره دو بازيكن صحبت مي كنيم كه 16 و 10 گرنداسلم برده اند.”

30 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-25-2012, 09:10 PM   #29
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

با پيروزي جوكويچ و ماري، نيمه نهايي رويايي در آزاد استراليا تكميل شد.

فيناليست دو دوره پياپي مسابقات و سيد چهارم، اندي ماري بريتانيايي باور دارد كه بازيش در زمان مناسبي به كمال نزديك شده و براي رقابت در نيمه نهايي آماده است.هرچند او روز چهارشنبه با درد گردن از خواب بيدار شد و در لحظاتي از بازي مجبور به تلاش بيشتر شد ولي اين دو برايش مشكل ساز نشدند تا 6-3, 6-3, 6-1 كي نيشيكوري از ژاپن را مغلوب كند.
ماري:”امروز شايد كمي محكم تر و پر انرژي تر از او بودم.او سه مسابقه طولاني با سبك بازيش انجام داده بود، او به رالي هاي طولاني نياز دارد و امروز اين يك برتري براي من بود.امروز به توپ بهتر ضربه مي زدم.قطعا مي توانستم بهتر سرويس بزنم و در بازي بعد به آن نياز دارم.امروز وقتي از خواب بيدار شدم گردنم درد مي كرد و سرويسم را به خوبي نمي توانستم حس كنم، نمي دانم كه اين دو مشكل ربطي به هم دارند يا نه؟”

نواك جوكويچ هم در يك بازي سخت و نزديك در سه ست 6-4, 7-6(4), 6-1 بر داويد فرر و مصدوميت پا غلبه كرد.در حاليكه 2-1 در ست دوم پيش بود، پاي جوكويچ پس از دنبال كردن توپ كشيده شد و از درد پاي چپش را فشار داد.هرچند در ادامه بازي حركتش در زمين با مشكل همراه بود، شماره 1 جهان توانست از آزمايش مقابل فرر سخت كوش سربلند خارج شود تا به سومين نيمه نهايي خود در آزاد استراليا برسد.
جوكويچ:”خوشبختانه اين چيزي نبود كه براي مدت طولاني بماند.فقط يك درد ناگهاني بود.امروز بعد از مدت خيلي زيادي حس كردم كه تنفس برايم سخت شده چون كلا روز حس مي كردم كه بينيم بسته بود.اما در اين مرحله از مسابقات وقتي با كسي مانند داويد بازي مي كنيد مجبوريد كه 5 تا 10 ضربه در هر رالي داشته باشيد، قدرت بدني و مقاومتتان آزمايش مي شود.من خيلي آماده هستم و براي بازيابي تا مسابقه بعد هيچ نگراني ندارم.”
نظر آن ها درباره رويارويي در نيمه نهايي:
ماري:”من هميشه از بازي كردن با نواك لذت برده ام و بله، 6 ماه بعد از فينال پارسال و با توجه به فصلي كه او داشت، شكست من خيلي بد به نظر نمي رسيد.ولي دوست دارم كه با او بازي كنم و اين معيار خوبيست تا بفهمم از سال گذشته تا به حال چقدر پيشرفت داشته ام.”
جوكويچ:”دوستي و رقابت ما به گذشته دور باز مي گردد...وقتي 12 ساله بوديم، در فرانسه، اولين تورنومنت ما.در سطح نوجوانان بازي هاي زيادي باهم داشتيم.اين عاليست كه ببينيد كسي كه با او بزرگ شده ايد خوب كار مي كند.اين يك چالش خوب ديگر براي ما خواهد بود.”

22 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-25-2012, 10:23 PM   #30
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

فینال ویمبلدون در نیمه نهایی استرالیا تکرار می شود

بامداد امروز مرحله کواتر زنان ادامه پیدا کرد. در روز قبل کیم کلایسترز و ویکتوریا آزارنکا با غلبه بر حریفان تونستند راهی نیمه نهایی شوند.در اولین بازی امروز بخش زنان سید شماره دو مسابقات پترا کویتووا به مصاف سارا ارانی از ایتالیا رفت. کویتووا ست اول رو با قدرت آغاز کرد و سه بریک از حریف خود گرفت. اما ارور های بی جای تنیسور چکی موجب شد ارانی بتواند 2 بریک از وی را پس بگیرد اما این برای جبران نتیجه در این ست کافی نبود . کویتووا علی رغم ارور بالا توانست این ست را 6-4 پیروز شود. در ست دوم ارانی کویتووا را دچار مشکل کرد او در این ست 4-1 از کویتووا پیش افتاد. اما تجربه ایتالیایی برای حفظ نتیجه کافی نبود او نتوانست بریک پوینتی را که از حریف خود گرفته بود را حفظ کند و یک بریک را به پترا واگذار کرد. قهرمان ویمبلدون دیگر به حریف خود فرصتی برای درخشش نداد و با یک بازی تمام قدرتی نتیجه ستی رو که 4-1 عقب بود را 4-6 پیروز شد.
بدین ترتیب کویتووا به عنوان سومین زن راه یافته به نیمه نهایی زنان استرالیا معرفی شد.
پترا کویتووا پس از بازی گفت: " من در ابتدای بازی کمی عصبی بودم زیرا همه فکر می کردن که من یک بازی آسان در پیش رو دارم. شاید سارا یک تنیسور تاپ نباشه اما امروز واقعا خوب بازی می کرد. در این بازی تونستم وینر های خوبی را بزنم ولی اشتباهات زیادی هم داشتم."

آمار بازی :

در آخرین بازی مرحله کواتر ماریا شاراپووای روس به مصاف شگفتی ساز تورنمنت کاترینا ماکارووا از روسیه رفت. ماکارووا با نمایش خیره کننده خود در مرحله قبل توانسته بود سرنا ویلیامز قهرمان 5 دوره مسابقات استرالیا را حذف کند و امروز هم امید فراوانی داشت تا با شکست هم کشوریش راهی نیمه نهایی بشود. در ست اول بازی،ماریا شاراپووا خیلی سریع یک بریک پوینت از حریف خود گرفت تا در همان ابتدا از رغیب خود پیش بیوفتد. او در ادمه ست همچون بازی های قبلی بسیار عالی در ریترن سرو حریف کار کرد. همین عامل سبب شد که بتواند یک بار دیگر از حریف خود بریک بگیرد و ست را در نهایت با نتیجه 6-2 به سود خود به پایان ببرد. در ست دوم هم زن شماره چهار جهان برتری واضحی نسبت به هم وطن خود داشت. او در این ست هم دو بار حریف را بریک کرد و ست را 6-3 پیروز شد. بدین ترتیب شاراپووا با پیروزی 2-0 در این بازی آخرین زنی بود که راهی نیمه نهایی شد.
ماریا شاراپووا پس از پایان بازی گفت : " من چند هفته قبل از استرالیا از مصدومیت رهایی پیدا کردم و تونستم دوباره به زمین بازی برگردم به همین دلیل احساس تازگی می کنم و احساس می کنم که پر از انرژی هستم.من احساس می کنم که تا چند سال دیگه می توانم این ورزش را ادمه بدهم همین عامل گاهی اوقات در زندگی لذت بسیاری به من میده. من فکر میکنم که این می تونه به شما کمک بکنه وقتی که شما بدونید در یک چیزی خوب هستید و شما می تونید همیشه در اون کار بهبود پیدا کنید."
ماکارووا پس از بازی گفت : " من بهترین تنیسم رو در مقابل سرنا بازی کردم. هر چند شاید سرنا در اون روز زیاد آماده نبود. اما امروز من توپ های خیلی زیادی رو از دست دادم. البته ماریا هم امروز فوق العاده بود او بسیار هجومی بازی می کرد شاید همین عامل باعث شد که من نتونم بازی خوبی رو به نمایش بگذارم. من در تمام بازی زیر فشار بودم."

آمار بازی :

16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
آزاد استرالیا

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش