بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-28-2015, 12:07 AM   #1241
A-Rod
Junior Member

آواتار A-Rod

پستها: 23
سپاس: 23
در 11 پست 39 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: آغاسی، رادیک، بلیک، فیش، کوئری، مایک و باب برایان، ایزنر، ونوس ویلیامز و همشیره، جک زاک، مدیسون کیز، داونپورت، دنیس کودلا
پیش فرض پاسخ : مشاوره در مورد انتخاب راکت تنیس

راکتم امروز شکست (همون دانلوپ اس 6 کذایی)! همیشه خیلی تلاش می کنم توپ ها رو در آخرین ثانیه بزنم و زیاد فریم راکتم به زمین می خوره و امروز هم همین موضوع باعث شد فریمش بشکنه.به خصوص توی بک هند و اسلایس.اینو دادم تعمیر کنند و احتمالآ زیر قیمت به یکی می دمش.تا قبل از عید می خوام راکت بخرم و بی برو برگرد از سری اس دانلوپ نمی گیرم چون کنترلش برام سخت بود.فقط موقع سرویس و اسمش و روی نت خوب بود.فریمش هم خیلی بزرگ بود (105). چون فریم راکت قبلیم 95 بود.

بین این 3 تا راکت کدوم یکی رو پیشنهاد می کنید:

Dunlop M3.0
Head Graphene Instinct (راکت بردیچ)
Babolat Pure Drive

این دفعه با هیچ کدوم بازی نکردم و فقط از رو کمک های سایت 3 تا شرکت، تنیس ورهاس و تنیس اکسپرس دارم جلو می رم.همون یه بار که از تجاربم استفاده کردم کافی بود!

سطح بازی: متوسط
سوینگ متوسط
بک هند دو دست
A-Rod آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-28-2015, 11:11 AM   #1242
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط A-Rod نمایش پست ها
راکتم امروز شکست (همون دانلوپ اس 6 کذایی)! همیشه خیلی تلاش می کنم توپ ها رو در آخرین ثانیه بزنم و زیاد فریم راکتم به زمین می خوره و امروز هم همین موضوع باعث شد فریمش بشکنه.به خصوص توی بک هند و اسلایس.اینو دادم تعمیر کنند و احتمالآ زیر قیمت به یکی می دمش.تا قبل از عید می خوام راکت بخرم و بی برو برگرد از سری اس دانلوپ نمی گیرم چون کنترلش برام سخت بود.فقط موقع سرویس و اسمش و روی نت خوب بود.فریمش هم خیلی بزرگ بود (105). چون فریم راکت قبلیم 95 بود.

بین این 3 تا راکت کدوم یکی رو پیشنهاد می کنید:

Dunlop M3.0
Head Graphene Instinct (راکت بردیچ)
Babolat Pure Drive

این دفعه با هیچ کدوم بازی نکردم و فقط از رو کمک های سایت 3 تا شرکت، تنیس ورهاس و تنیس اکسپرس دارم جلو می رم.همون یه بار که از تجاربم استفاده کردم کافی بود!

سطح بازی: متوسط
سوینگ متوسط
بک هند دو دست
دوست عزیز
متاسفم که می بینم راکتتون شکسته، البته از اونجایی که می گی کنترلش برات سخت بوده شاید راکت جدید باعث بشه که کنترل بهتری پیدا کنی.
اون راکت برای شمایی که سطح بازی و سویینگت متوسط هستش، راکت نامناسبی بوده و هر کدوم از این سه تا راکت جدید رو که بگیری بهت کنترل بهتری می دن. دانلاپ راکت ها مختلفی می زنه و اینی که شما داشتی از سری راکت های قدرتی بوده که کنترلشون پایینه، و الزاماً همه ی راکت های یه برند به یه اندازه قدرتی یا کنترلی نیستن.
از بین این سه تا راکت همونطور که خودتون هم می تونین توی همین سایت هایی که ازشون اسم بردین ببینین، راکت Pure Drive امتیاز بالاتری داره و با توجه به سبک بازی شما می تونه براتون مناسبتر باشه. راکت بردیچ مشکلش اینه که ممکنه ثبات لازم توی ضربه ها رو نداشته باشه و راکت دانلوپ هم سوییت اسپات کوچیکی داره و قدرتش خیلی کمه.
البته شرکت بابولات از همین سری Pure Drive راکت های خیلی زیادی زده که اسمهاشون تفاوت کمی با هم داره و حتما موقع خرید دقت کنین که دقیقاً همین راکت رو تهیه کنین.

mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-28-2015, 11:17 AM   #1243
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط pooma نمایش پست ها
سلام
اقا کسی از این فاکتورهای راکت اطلاعاتی داره؟
و اینکه بالا و پایین بودنشون چه تاثیری داره؟

Balance

Swingweight

Stiffness

Power Level

مرسی
دوست عزیز ببخشید من پست شما رو ندیده بودم. شما برای اینکه اطلاعات بیشتری در این زمینه پیدا کنین می تونین به این مطلب مراجعه کنین. اگه باز هم سوالی داشتین من در خدمتتون هستم.
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-18-2015, 11:31 AM   #1244
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

سلام دوستان وقت بخیر.میخواستم ی توضیح بدین در مورد ثباتی که به راکت ها امتیاز میدن و دقیقا منظور از ثبات راکت چیه؟و منظور از امتیازی ک به پایداری راکت میدن چیست؟
سوال بعدیم اینه که کسی با راکت ماری 2014 زده؟!اگه باهاش زدین میخواستم نظرتون رو بدونم ک مشکل این راکت چیه؟(ب هر حال هر راکت ی مشکلی داره،از قوایدش میشه گفت:تو سرویس خیلی کمک میکنه)
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 02-19-2015, 05:08 PM   #1245
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

میلاد جان، می شه لطفاً بگی اون ثبات و پایداری رو معادل چه کلمه ای توی انگلیسی بردن؟
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 02-20-2015, 12:35 AM   #1246
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

ثبات و پایداری:stability
قدرت مانور هم بود که معنیش میشه:maneuverability
قدیمی 02-20-2015, 09:10 AM   #1247
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط miladroozbeh نمایش پست ها
ثبات و پایداری:stability
قدرت مانور هم بود که معنیش میشه:maneuverability
Stability: ثبات در عملکرد راکت، به این معنی که وقتی دو تا ضربه رو با دو تا سویینگ و سرعت یکسان بزنی، هر دوشون یه نتیجه رو بدن، نه اینکه یکیشون مثلاً وینر بشه و اون یکی بره اوت.

Maneuverability: امکان حرکت سریع راکت. در بحث وزن سویینگ در این مورد این نکته صحبت شد که وقتی وزن سویینگ بالا باشه حرکت دادن راکت هم دشوارتر می شه، وزن سویینگ پایین ولی باعث می شه که برای ضربه هایی مثل والی به تندی و راحتی بتونی راکت رو حرکت بدی. اما در عین حال وزن سویینگ بالا باعث ثبات و پایداری بهتر راکت می شه. راکت هایی که مثل راکت فدرر وزن سویینگ بالا دارن از لحاظ قدرت مانور امتیاز پایینی میارن و به همین خاطر بازیکن ها ناچارند بین ثبات و قدرت مانور یکی رو انتخاب کنن. اگر ثبات و پایداری رو یک طرف یک طیف و در انتهای دیگه قدرت مانور رو در نظر بگیریم، بیشتر بازیکن ها از راکت هایی استفاده می کنن که در وسط این طیف و کمی متمایل به ثبات بیشتر قرار گرفتن.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-25-2015, 08:15 PM   #1248
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

سلام.الان جوکو و ماری از فورهند مدرن استفاده میکنن که هنگام سویینگ راکت میافته کنار بازو یا پایینتر.
1.پس کسایی که راکت رو میندازن پشت کول فورهند مدرن نمیزنن؟پس چه فورهندی میزنن؟
2.اگه کسی وزن مثلا 300 گرم سوینگ راکت رو پشت کول ببره(به هر حال از نظر من هم اسپین میگیره و هم فرود توپ بیس لاین است وقتی پشت کول میندازی)اگر بخواد با راکت جوکو یا ماری بازی کنه چون این راکت ها وزنشون کمی زیاده،یعنی نمیتونه خوب باهاشون ضربه بزنه و باید فورهند مدرن مثل جوکو رو بزنه؟
قدیمی 02-26-2015, 12:03 AM   #1249
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

ی سوال دیگه هم دارم.چرا بعضی از راکت ها proلقب گرفتن اما بعضی هاشون نه!؟!؟ایا به نوع راکت ربط داره یا فقط اسم واسش گذاشتن؟؟؟؟
قدیمی 02-27-2015, 08:01 PM   #1250
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
سلام.الان جوکو و ماری از فورهند مدرن استفاده میکنن که هنگام سویینگ راکت میافته کنار بازو یا پایینتر.
1.پس کسایی که راکت رو میندازن پشت کول فورهند مدرن نمیزنن؟پس چه فورهندی میزنن؟
2.اگه کسی وزن مثلا 300 گرم سوینگ راکت رو پشت کول ببره(به هر حال از نظر من هم اسپین میگیره و هم فرود توپ بیس لاین است وقتی پشت کول میندازی)اگر بخواد با راکت جوکو یا ماری بازی کنه چون این راکت ها وزنشون کمی زیاده،یعنی نمیتونه خوب باهاشون ضربه بزنه و باید فورهند مدرن مثل جوکو رو بزنه؟
نقل قول:
ی سوال دیگه هم دارم.چرا بعضی از راکت ها proلقب گرفتن اما بعضی هاشون نه!؟!؟ایا به نوع راکت ربط داره یا فقط اسم واسش گذاشتن؟؟؟؟
ميلاد جان، با عرض پوزش از تأخير، به اون فورهندي كه فالو توروش مياد روي شونه مي گن فورهند كلاسيك و مي تونه به اندازه ي فورهند مدون موثر، نمونه اش هم فورهند سرنا و برادران برايان هستش كه تقريباً همه فورهنداشون كلاسيكه. با همه ي راكت ها هم مي شه هم فورهند كلاسيك زد و هم مدرن و فرقي از اين جهت ندارن.
دليل اين هم كه به يه سري راكت ها مي گن پرو اينه كه اسمشون نشون بده راكت هاي بازيكن ها حرفه اي هستن و براي بازيكن هاي سطح عالي طراحي شدن.
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (0 عضو و 2 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش