بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-05-2016, 08:05 PM   #301
ali.fath91
Junior Member

پستها: 10
سپاس: 25
در 5 پست 5 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : .:: در مورد زه راکت تنیس ::.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

دوست عزیز شما الان از چه زهی با چه تنشنی استفاده می کنین؟
والا مشکل همونه که راکتو خیلی وقت پیش دادم مربیم برد زه کشید آورد اون موقع هم خیلی سرم در نمیومد نه میدونم چه زهی کشیده نه میدونم تنشنش چیه !!! بهخاطر همونم میخوام عوض کنم وگرنه زهش حالت نایلونی داره به نظر میاد تا دو سالم پاره نشه.
ali.fath91 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-06-2016, 08:33 AM   #302
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

پس با این وصف باید خدمتتون عرض کنم که در بین 5-6 مدل زهی که توی دنیا هست، من دو نوعشون رو فقط توی ایران دیدم که زه های نایلونی و پلی استر هستن. زه های نایلونی به مراتب قدرت بالاتری از زه های پلی استر دارن و اگه زهتون نایلون باشه من متاسفانه نمی تونم زه های زیادی بهتون معرفی کنم چون تعداد زه های نایلونی ای که توی بازار هست خیلی کمه و قدرتشون تقریباً یه اندازه اس.
اما اگر زه پلی استر با قدرت بالا لازم داشته باشین می تونم بهتون زه Signum Pro Firestorm رو معرفی کنم که به نسبت زه های پلی استر قدرت بالاتری داره ولی در عین حال همونطور که گفتم قدرتش از زه های نایلونی کمتره. اگه از زهتون عکس بگیرین و بذارین بهتر می شه در مورد اینکه پلی استره یا نایلون نظر داد.

در مورد تنشون هم باید این نکته رو در نظر داشته باشین که هر چقدر تنشن زه رو پایین تر ببندین قدرتتون بیشتر می شه. اما برای زه های نایلون من تنشن کمتر از 50 پوند رو توصیه نمی کنم.

اگر با همه ی این کارها بازم قدرت لازم رو پیدا نکردین، اون موقع باید روی تکنیکتون کار کنین. اهمیت تکنیک خیلی بیشتر از زه و راکته و به همین خاطر هم هست که بازیکن های حرفه ای با یه زه و راکت معمولاً کم قدرت، ضربه های خیلی محکمی به توپ می زنن. به عنوان مثال هر موقع تونستین رالی های بالای 20 تا ضربه داشته باشین و توپ رو به جایی که می خواین هدایت کنین، می تونین از وزن بدنتون برای ضربه زدن استفاده کنین و با انداختن وزنتون روی توپ قدرت ضربه هاتون رو به طرز محسوسی افزایش بدین.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-06-2016, 09:45 AM   #303
ali.fath91
Junior Member

نقل قول:
پس با این وصف باید خدمتتون عرض کنم که در بین 5-6 مدل زهی که توی دنیا هست، من دو نوعشون رو فقط توی ایران دیدم که زه های نایلونی و پلی استر هستن. زه های نایلونی به مراتب قدرت بالاتری از زه های پلی استر دارن و اگه زهتون نایلون باشه من متاسفانه نمی تونم زه های زیادی بهتون معرفی کنم چون تعداد زه های نایلونی ای که توی بازار هست خیلی کمه و قدرتشون تقریباً یه اندازه اس.
اما اگر زه پلی استر با قدرت بالا لازم داشته باشین می تونم بهتون زه Signum Pro Firestorm رو معرفی کنم که به نسبت زه های پلی استر قدرت بالاتری داره ولی در عین حال همونطور که گفتم قدرتش از زه های نایلونی کمتره. اگه از زهتون عکس بگیرین و بذارین بهتر می شه در مورد اینکه پلی استره یا نایلون نظر داد.

در مورد تنشون هم باید این نکته رو در نظر داشته باشین که هر چقدر تنشن زه رو پایین تر ببندین قدرتتون بیشتر می شه. اما برای زه های نایلون من تنشن کمتر از 50 پوند رو توصیه نمی کنم.

اگر با همه ی این کارها بازم قدرت لازم رو پیدا نکردین، اون موقع باید روی تکنیکتون کار کنین. اهمیت تکنیک خیلی بیشتر از زه و راکته و به همین خاطر هم هست که بازیکن های حرفه ای با یه زه و راکت معمولاً کم قدرت، ضربه های خیلی محکمی به توپ می زنن. به عنوان مثال هر موقع تونستین رالی های بالای 20 تا ضربه داشته باشین و توپ رو به جایی که می خواین هدایت کنین، می تونین از وزن بدنتون برای ضربه زدن استفاده کنین و با انداختن وزنتون روی توپ قدرت ضربه هاتون رو به طرز محسوسی افزایش بدین.

ممنون از پاسختون.عکس های زه رو پیوست کردم.
به نظرتون اگه زهی رو که فرمودین با تنشن 54-52 ببندم خوبه ؟ کنترلم خیلی پایین نمیاد ؟!
ضمنا تو شهر ما زه های هد قابل دسترس تر هستن. مدل مشابهی نیست از مارک هد؟ یا توصیه نمیکنید ؟
تصاویر پیوست شده
نوع فایل: jpg IMG_4525.JPG (98.5 کیلو بایت, 44 نمایش)
نوع فایل: jpg IMG_4526.JPG (66.7 کیلو بایت, 42 نمایش)
نوع فایل: jpg IMG_4527.JPG (71.9 کیلو بایت, 44 نمایش)
کاربر زیر از شما ali.fath91 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 01-07-2016, 08:49 AM   #304
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

زه شما مطمئناً پلی استره. بهتره که شما در درجه ی اول زه های نایلونی رو امتحان کنین، اما اگه پیدا نکردین غیر از اون زهی که بهتون گفتم زه دیگه ای هم هست به اسم Solinco Barb Wire که اونم قدرت خوبی داره.

در مورد زه های هد من اطلاع زیادی ندارم، الان هم که سرچ کردم فقط یک مدل زه براتون پیدا کردم که اسمش اینه:
Head Hawk
اگر بتونین سایز کوچکترش رو پیدا کنین (یعنی اندازه ی 17 یا 18) بهتره. همونطور که توی این عکس می تونین ببینین پایین بسته بندی شرکت هد مشخصات Control و Power رو به عنوان مشخصه های اصلی این زه آورده. البته ممکنه تجربه ی بازی با چیزی که کارخونه ادعا می کنه فرق داشته باشه. ولی یه راه حل دیگه هم دارین که از جایی که راکتتون رو زه میندازین با توجه به زه هایی که در فروشگاهش داره بخواین که یه زه با قدرت بالا واستون ببنده. شما توی کدوم شهر هستین؟
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-07-2016, 11:24 AM   #305
ali.fath91
Junior Member

نقل قول:
زه شما مطمئناً پلی استره. بهتره که شما در درجه ی اول زه های نایلونی رو امتحان کنین، اما اگه پیدا نکردین غیر از اون زهی که بهتون گفتم زه دیگه ای هم هست به اسم Solinco Barb Wire که اونم قدرت خوبی داره.

در مورد زه های هد من اطلاع زیادی ندارم، الان هم که سرچ کردم فقط یک مدل زه براتون پیدا کردم که اسمش اینه:
Head Hawk
اگر بتونین سایز کوچکترش رو پیدا کنین (یعنی اندازه ی 17 یا 18) بهتره. همونطور که توی این عکس می تونین ببینین پایین بسته بندی شرکت هد مشخصات Control و Power رو به عنوان مشخصه های اصلی این زه آورده. البته ممکنه تجربه ی بازی با چیزی که کارخونه ادعا می کنه فرق داشته باشه. ولی یه راه حل دیگه هم دارین که از جایی که راکتتون رو زه میندازین با توجه به زه هایی که در فروشگاهش داره بخواین که یه زه با قدرت بالا واستون ببنده. شما توی کدوم شهر هستین؟
ممنون از راهنماییتون.من تبریز ام.
قدیمی 01-07-2016, 04:07 PM   #306
Omidak
Junior Member

پستها: 2
سپاس: 1
1 بار در1 پست سپاسگزاری شده

سلام خدمت دوستان
كسي تجربه ي بازي با زه (1.25) solinco revolution 16L رو داره؟
Omidak آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Omidak به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 01-08-2016, 08:07 AM   #307
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ali.fath91 نمایش پست ها
ممنون از راهنماییتون.من تبریز ام.
معمولاً توی شهرای بزرگ زه های متنوعی پیدا می شن، البته من در مورد تبریز اطلاعات ندارم.
در پاسخ به سوالتون در مورد تنشن هم باید بگم که نه نگران نباشین. خود من تنشن زهم رو معمولاً روی 52/50 می بندم که کنترل خیلی خوبی هم بهم می ده.
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-08-2016, 09:41 PM   #308
ali.fath91
Junior Member

نقل قول:

معمولاً توی شهرای بزرگ زه های متنوعی پیدا می شن، البته من در مورد تبریز اطلاعات ندارم.
در پاسخ به سوالتون در مورد تنشن هم باید بگم که نه نگران نباشین. خود من تنشن زهم رو معمولاً روی 52/50 می بندم که کنترل خیلی خوبی هم بهم می ده.
خیلی ممنون از این همه راهنمایی و لطف و محبت.اتفاقا همون زه signum pro رو پیدا کردم(رنگش نارنجیه؟!) میدم با تنشن 54-52 بکشن امیدوارم خوب باشه.
قدیمی 01-09-2016, 09:22 AM   #309
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ali.fath91 نمایش پست ها
خیلی ممنون از این همه راهنمایی و لطف و محبت.اتفاقا همون زه signum pro رو پیدا کردم(رنگش نارنجیه؟!) میدم با تنشن 54-52 بکشن امیدوارم خوب باشه.
سلام، نه اونی که شما پیدا کردین Signum Pro Poly Plasma هستش و قدرتش به اندازه ی اون زهی که من گفتم نیست. زه Signum Pro Firestorm رنگش قهوه ایه.
http://www.tennis-warehouse.com/descpage-SFS16.html
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-09-2016, 10:03 AM   #310
ali.fath91
Junior Member

نقل قول:

سلام، نه اونی که شما پیدا کردین Signum Pro Poly Plasma هستش و قدرتش به اندازه ی اون زهی که من گفتم نیست. زه Signum Pro Firestorm رنگش قهوه ایه.
http://www.tennis-warehouse.com/descpage-SFS16.html

واو.پس اونجوریه.حله میگردم اینو پیدا میکنم.ممنون
پاسخ

برچسب ها
زه راکت، تنیس، استرینگ، String

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)