بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2014 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > مسترز شانگهای (Shanghai Rolex Masters)

مسترز شانگهای (Shanghai Rolex Masters)

13-20 مهر - شانگهای، چین

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-06-2014, 06:44 AM   #1
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض گزارش روزانه مسابقات تنیس مسترز شانگهای

درود

دوستان عزیز، این تاپیک رو باز کردم تا گزارش سفرم به شانگهای رو هر روز براتون بنویسم. البته چون در سفر هستم و خیلی وقت ندارم پیشاپیش بابت مشکلات دستوری و نگارشی نوشته‌هام عذرخواهی میکنم، چون واقعا فرصت دوباره خوندن و اصلاح رو ندارم.

پرواز به شانگهای

از اونجاییکه شانگهای در شرق چین قرار داره، پرواز مستقیمش حدود ۸ ساعت از تهران طول میکشه، خوشبختانه پروازم تاخیر نداشت و به موقع از زمین بلند شد و در زمان مقرر هم در فرودگاه پودونگ شانگهای به زمین نشست. بعد از اینکه داخل فرودگاه شدم و داشتم به سمت محلی که برای وارد شدن باید از اونجا گذشت میرفتم همش به این فکر میکردم که چهره و شمایل فعلیم هیچ ربطی به اون عکسی که تو پاسپورت دارم نداره و حتما این قضیه برام دردسر درست میکنه و بدون اینکه این قضیه ربطی به چشم شورم داشته باشه، همینطورم شد! افسر خانمی که معلوم بود تازه کار هم هست نتونست تشخصیص بده که من خودمم یا نه! برای همین از من خواست تا عینکم رو بردارم و موهام رو عقب بزنم، ولی باز هم هاج و واج مونده بود که یهو یه افسر دیگه اومد که به نظر میرسید افسر ارشدش باشه، اون که با تجربه تر میرسید دوباره کلی زل زد به قیافه نه چندان دیدنی من و هی برانداز کرد تا اینکه بالاخره با دیدن کارت خبرنگاری و ... قبول کرد که هویت من درسته و اجازه ورود رو صادر کرد.

فرار از اولین تله

زیاد طول نمیکشه که بفهمی مردم شانگهای هم تا حدود زیادی مثل مردم کشور خودمون بی حوصله و خیلی عذر میخوام بعضا کلاه بردارن هستند و به محض اینکه بفهمن کسی غریبه و ناآشناست سعی میکنن حسابی از خجالتش دربیان. البته نمیخوام حکم صادر کنم، ولی همون اول کار داشتم در تله یک چینی محترم گرفتار میشدم که میخواست من رو با ۴۵۰ یوان معادل ۲۴۰ تومن به هتل ببره ولی برای اولین بار در عمرم زرنگی به خرج دادم و با رد درخواستش به محل اصلی که برای سوار شدن تاکسی و اینچیزا بود رفتم و با یک تاکسی قراضه چینی که فک کنم برای کمپانی ولکس واگن یا به قول شما فولوکس واگن بود یا حداقل لوگوش تا حدود خیلی زیادی شبیه اون بود (میدونید که تو چین زیاد نمیشه مطمین درباره برندی صحبت کرد، ممکنه فقط ارتفاع اون W مستتر در لوگو با نمونه اصلی‌ش فرق کنه) با پرداخت فقط ۱۸۰ یوان (تومنش رو خودتون حساب کنید) برم به هتلم. (این تیکه آخر شبیه جملات احمد سلامتیان شد از بس که طولانی شد :-))

شانگهای در اولین نگاه

از فرودگاه تا شانگهای تقریبا ۴۰ ۵۰ کیلومتری راه بود. راننده همون تاکسی قراضه که بالا دربارش گفتم حتی یک کلمه انگلیسی بلد نبود، نه اینکه فک کنید من خودم بلدم، تازه آدم وقتی میاد جاییکه مجبوره انگلیسی حرف بزنه میبینه حتی برای گفتن پیش افتاده ترین چیزها هم بعضا باید کلی فکر کرد، ولی کلا چینی‌ها انگلیسی بلد نیستن حتی در حد I'm an umbrella که من بلد بودم هم بلد نبودند، حتی در فهمیدن اسامی خاص مثل هتل هیلتون هم مشکل داشتند! فک نکنید اینو گفتم که خواسته باشم پز بدم که محل اقامتم هتل هیلتونه! نه بابا ما از این پولا نداریم، تو کوچه پشتی هتل هیلتون یه هتل اروزنتر هست به نام هتل اکتوریال که به توصیه مسولین مسابقات من رفتم اونجا تا بتونم از ترنسپورتیشن اصلی مسابقات که از هتل هیلتونه استفاده کنم. آخه محل برگزاری مسابقات خیلی دوره از مرکز شهر. بگذریم، میخواستم از اولین مشاهداتم بگم که کار به اینجا کشید. خلاصش کنم. شانگهای هیچ ربطی به چین نداره! یعنی از نمادهای تیپیکال چینی هیچ خبری نیست، اگه یهو چششمتون رو ببندن بیارن اینجا عمرا نمیگید اینجا چینه (البته اگه از تابلوهای چینی صرف نظر کنیم)
کلا از سطل آشغال گرفته تا پلهای بتنی همه چیز اینجا تا حدود خیلی زیادی شبیه تهران خودمونه، نه خیلی تمیز نه خیلی شیک و مصنوعی مثل دوبی. فرهنگ رانندگیشون اگه بدتر نباشه شاید بهتر هم نباشه، قسمتش عجیبش برای من بوق زدن های بی‌خود و بی‌جهتشونه!

هتل هیلتون؛ هتل رسمی محل اقامت بازیکنان
بعد از اینکه لوازمم رو تو هتل خودم (همون که تو کوچه پشتی بود) گذاشتم سریع به سمت هتل هیلتون رفتم تا از اتوبوس یا شاتل مسابقات جا نمونم. طبق معمول از نگهبان و راننده اتوبوس که هیچ اطلاعاتی نمیشد گرفت، برای همین رفتم به سمت درب ورودی هتل، جلوی در طرفدارا و بچه های چینی رو دیدم که براشون محلی درنظر گرفته شده بود تا اونجا بایستن و از بازیکنا امضا بگیرن. من که راحت رفتم تو و هیچ کس کاری بهم نداشت، وارد لابی که شدم، تا اومدم ببینم چی به چیه یک‌هو دیدم که فلی لوپز از کنارم رد شد، تا سرم رو برگردوندم که مطمئن بشم خودش بوده، نگام به راجر رشید افتاد که با گریگور و مربی بدنساز جدیدش استفان ویویه (مربی سابق فدرر) دارن میان، سرم رو چرخوندم اونورتر یرزی یانوویچ رو دیدم که رو پله‌ها نشسته. سرتون رو درد نیارم، اینطوری بگم که درست در جایی قرار داشتم که هر طرفدار تنیسی دوست داره باشه. البته خیالتون راحت ضایع بازی درنیوردم برم بپرم بغلشون تقاضای امضا و عکس کنم، همین که اون وسط وایساده بودم و کسی کارم نداشت برای شروع برام خوب بود، برای همین به سرتکون دادن و سلام‌های مختصر بسنده کردم. در همین اثنا بود که یهو چهره‌ای رو دیدم که دیدنش برای ما ایرونی‌ها یه لطف دیگه‌ای داره، بله علی آقای نیلی. چون قبلا به واسطه مصاحبه‌ای که باهاشون داشتم (چاپ شده در روزنامه شرق) یه آشنایی دورادوری باهم داشتیم رفتم جلو و باهاشون سلام کردم و ایشون هم اتفاقا خیلی خوب و گرم با من سلام‌علیک کردم. علی آقا هم که داور بازی کوکوشکین و روبردو بودن داشتن آماده میشدن که برن به ورزشگاه و منم که نتونسته بودم شاتل اهالی میدیا رو پیدا کنم با ایشون سوار اتوبوس مخصوص بازیکنان شدم (دلتون بسوزه ) و این افتخار رو داشتم تا رسیدن به محل مسابقات باهاشون هم کلام بشم. البته زیادی هم حسودی نکنید تو اتوبوس بازیکنای زیادی نبودن. من فقط اگه اشتباه نکنم جیمی ماری (برادر اندی ماری) رو دیدم که اون جلو نشسته بود. اصولا فک کنم بازیکنای تاپ با تاکسی برن و بازیکنای فقیرتر مثل بازیکنای دوبل از اتوبوس استفاده کنن!

20141005_160432.jpg
بازی کوکوشکین و روبردو که در نهایت با برتری بازیکن قزاز با حساب ۶-۷ ۳-۶ ۶-۳ به پایان رسید.

20141005_174318.jpg

20141005_172801.jpg
تمرین فدرر و واورینکا در هوای نسبتا خنک عصر روز یک‌شنبه

20141005_150711.jpg
گریگور دیمیتروف بازیکن اهل کشور بلغارستان در جلسه تمرین بعدازظهر روز یک‌شنبه با خوان موناکو از آرژانتین

ویرایش توسط Mohammad : 11-25-2020 در ساعت 02:36 PM
Mohammad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 10-06-2014, 11:20 AM   #2
289
Banned Users

پستها: 214
سپاس: 594
در 188 پست 597 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نواک رافا گولبیس ماشا هالپ موگوروزا کویتووا
پیش فرض پاسخ : گزارش روزانه مسابقات تنیس مسترز شانگهای

ممنون
گزارش خیلی خوبی بود
امیدوارم مفصل تر ادامه پیدا کنه
289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-06-2014, 03:22 PM   #3
rezaomo
Senior Member

آواتار rezaomo

پستها: 364
سپاس: 5,039
در 319 پست 2,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

ممنون گزارش خوبی بود به هر حال یک نو آوری بود در سایت تنیس تاکرز , شما از طرف ارگان خاصی رفتید؟ , قراره همه بازیها را ببینید؟ , ممنون اگه بیشتر توضیح بدید.
rezaomo آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rezaomo به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-06-2014, 05:51 PM   #4
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

نقل قول:
نوشته اصلی توسط rezaomo نمایش پست ها
ممنون گزارش خوبی بود به هر حال یک نو آوری بود در سایت تنیس تاکرز , شما از طرف ارگان خاصی رفتید؟ , قراره همه بازیها را ببینید؟ , ممنون اگه بیشتر توضیح بدید.
ممنون، از طرف روزنامه شرق رفتم. البته این بدین معنی نیست که اونا هزینه‌های سفر رو تقبل کردن. بله تا آخر مسابقات هستم.
25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-06-2014, 06:47 PM   #5
289
Banned Users

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mohammad نمایش پست ها
ممنون، از طرف روزنامه شرق رفتم. البته این بدین معنی نیست که اونا هزینه‌های سفر رو تقبل کردن. بله تا آخر مسابقات هستم.
دوست عزیز امیدوارم حسابی به شما خوش بگذره
خوشحال میشیم گزارشهای خوب و اخبار و حواشی مسابقات را از قلم شیوای شما بخوانیم
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-06-2014, 11:04 PM   #6
289
Banned Users

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mohammad نمایش پست ها
در همین اثنا بود که یهو چهره‌ای رو دیدم که دیدنش برای ما ایرونی‌ها یه لطف دیگه‌ای داره، بله علی آقای نیلی. چون قبلا به واسطه مصاحبه‌ای که باهاشون داشتم (چاپ شده در روزنامه شرق)
دیدار با داور ایرانی دیدار فدرر و جوکوویچ

http://fararu.com/fa/news/190956/%D8...88%DB%8C%DA%86
کاربر زیر از شما 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 10-07-2014, 12:24 AM   #7
The Rock
Senior Member

آواتار The Rock

پستها: 172
سپاس: 318
در 170 پست 710 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Delpotro | Federer

موفق باشید ، منتظر گزارش های بیشتر شما هستیم
The Rock آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی The Rock به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-07-2014, 06:39 PM   #8
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

دوستان عذر میخوام که دیروز نرسیدم مطلب بذارم. امروزم یه ذره سرما خوردم که فقط امیدوارم بدتر نشه و بقیه تورنمنت رو برام خراب نکنه. خب دیروز تازه فهمیدم که تلفظ اسامی خاص هم به چینی فرق میکنه واسه همین بود که وقتی اسم هتل رو هم میگفتم راننده متوجه نمیشد! تلفظ اسم خودم هم تا اونجا که یک چینی بهم گفت و من سعی کردم حفظ کنم یه چیزی تو این مایه هاست "موهامودو"

خب مهمترین خبر دیشب و امروز مشکل جدید رافا بود. دیروز قرار بود رافا ساعت ۷ شب بیاد تو استادیوم شماره سه مسابقات تمرین داشته باشه با مربیش فرانسیسکو رویگ که نیومد و حال طرفداراش رو که از ساعتها قبل تو استادیوم منتظرش بودن گرفت. جالبه بدونید که تمرین‌های رافا و راجر و نواک از بعضی از بازیهای رسمی بیشتر تماشاچی داره.
هر چند دیروز گفته شده بود که رافا یک مشکل ویروسی داره ولی امروز در کنفرانس مطبوعاتی مشخص شد که مشکل از آپاندیس رافاست. فعلا با دارو جلوی مشکل رو گرفتن تا ببینن چی میشه، البته رافا امروز تمرین کرد و من سر تمرینش بودم و باید بگم که خیلی رو فروم به نظر نمی‌رسید. خیلی ارور میداد و خودش هم راضی نبود. نکته جالب در مورد تمرین رافا اینکه که اساسا هیچ ربطی به نوع بازیش تو مسابقه نداره. تقریبا ۹۰ درصد ضرباتش رو با نهایت قدرت و فلت و با حداقل فاصله از تور میزنه.

اینم اضافه کنم اینجا گوگل هم علاوه بر فیس بوک فیلتره و این مسئله واقعا اذیت کنندست. به خصوص که من رو گوشیم نمیتونم وی پی ان رو راه بندازم و واقعا حتی برای نگاه کردن به گوگل مپ هم باید کلی دردسر بکشم. همین الان برای آپلود چهار تا عکس پدرم دراومد.

20141006_134711.jpg
تمرین روز گذشته داوید فرر و استن واورینکا

20141007_134131.jpg
مسابقه بین میخاییل یوژنی و ارنستس گولبیس

20141007_180751.jpg
نادال در زمین شماره ۷ در تمرین عصر روز سه‌شنبه

20141007_190310.jpg
اندی ماری در بازی در برابر گاباشویلی
قدیمی 10-08-2014, 09:20 PM   #9
Dariush.roger
Senior Member

پستها: 145
سپاس: 595
در 134 پست 571 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر،شاراپوا

دوست عزيز واقعا ممنون????????????????????????
Dariush.roger آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Dariush.roger به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 10-09-2014, 07:50 AM   #10
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

اینجا من با یکی از کارمندهای شرکت ASAP Sports آشنا شدم و در طول روز خیلی باهاش صحبت میکنم. دوستانی که در طول سال‌های قبل مصاحبه‌ها رو دنبال کردند، حتما میدونند کار این شرکت چیه اما برای اونایی که نمیدونن باید بگم که این شرکت نماینده‌هاشو به تورنمنت های ورزشی میفرسته و اونا در اتاق‌های کنفرانس حضور دارند و همون موقع که بازیکنا مصاحبه می‌کنن متنشو تایپ میکنن و در اختیار ژورنالیست‌ها میذارن تا در گزارش‌هاشون استفاده کنن. البته به فاصله یک روز متن مصاحبه‌ها در سایت مسابقات هم قرار می‌گیره. برای اینکار یه ماشین تایپ مخصوص دارن که به لپ‌تاپشون وصل میکنن و همزمان تایپ میکنن. شاید سخت‌ترین قسمت کارشون تشخیص لهجه‌های مختلف باشه که البته وقتی من از ایشون در اینباره پرسیدم گفت ما دیگه عادت کردیم. این شخصی که من باهاشون آشنا شدم یک آقای امریکایی خیلی مهربانه که اتفاقا سابقه زیادی هم در این کار داره. خیلی اهل مطالعست و چیزهای زیادی حتی از ایران میدونه و مشخصا دوست داره همینطور بیشتر هم بدونه. تقریبا فاصله یک ساعته از هتل تا محل برگزاری مسابقات رو باهم صحبت میکنیم درباره مسائل مختلف و همینطور اگه وسط روز هم وقت گیر بیاریم گپ میزنیم. دو روز پیش درباره موسیقی ایران صحبت کردیم و فک میکرد شبیه موسیقی اعراب باشه که من براش چند قطعه از شجریان و اینا گذاشتم تا بیشتر آشنا بشه. البته هر چی صبر میکردیم این اینترو آهنگهای استاد تموم نمیشد ۵۰ بار تکرار میشد تا برسه به قسمت آواز! خلاصه نتونستم از اون تحریر‌های اساسیش گیر بیارم پز بدم.
دیروز هم دیگه بحث رسید به داعش و سنی و شیعه که ازم پرسید قران درباره سنی و شیعه چی میگه! که دیگه واقعا تو اون لحظه کارد میزدید خونم درنمی‌یومد، بهش گفتم آخه پدرت خوب مادرت خوب من به فارسی هم نمیتونم دیگه اینقدر تخصصی توضیح بدم، بیخیال داداش!
خلاصه برگردیم به تنیس، ایشون در مورد تنیس با من هم عقیدست و علی رغم که به فدرر به خاظر بازیش خیلی احترام میذاره از شخصیت مغرور بیرون زمینش اصلا خوشش نمیاد و تجربه‌های خوبی در ارتباط باهاش نداشته و برعکس از بازیکنایی مثل رافا، کیم کلایسترز و خیلی های دیگه نام برد که واقعا شخصیت خوبی دارن بیرون زمین. و نکته جالب رو هم درباره اوژنی بوشار گفت که خیلی بداخلاق و مغروره و با اینگه جلوی دوربین همش میخنده پشت صحنه کاملا متقاوته. همینطور در مورد ژوستین هنین هم با قطعیت میگفت که لزبینه و دارو تزریق میکرده و ...

دیروز تو کنفرانس استن و رافا بودم و ازشون سوال پرسیدم. از استن درباره اینکه چه اتفاقی در ست سوم افتاد که جربان بازی عوض شد و تاثیر خنک شدن هوا بر بازیش در اواخر مسابقه پرسیدم و از رافا درباره توپ‌های این مسابقات. متن دو مصاحبه رو براتون ضمیمه میکنم.
بازم عذر میخوام که اگه کیفیت نگارشی مطالبم خیلی مناسب نیست.

20141008_113826.jpg
ریشار گسکه در حال خروج از هتل

20141008_132721.jpg
استن واورینکا در مسابقه با ژیل سیمون

20141008_180709.jpg
دومنیک تیم بازیکن اهل اتریش در حال سرویس زدن در برابر نواک جوکوویچ

20141008_202509.jpg
دیدار بین رافائل نادال و فلیسیانو لوپز

20141008_215323.jpg
رافائل نادال در مصاحبه مطبوعاتی بعد از قبول شکست از هم‌وطنش فلی لوپز

20141008_231500.jpg
آخرین دیدار شب گذشته بین راجر فدرر و لئوناردو مایر

20141008_235116.jpg
نمایی از استادیوم مسابقات در نیمه‌شب
فایل های پیوست شده
نوع فایل: doc R. Nadal - 08.10.14.doc (87.5 کیلو بایت, 53 نمایش)
نوع فایل: doc S. Wawrinka - 08.10.14.doc (82.0 کیلو بایت, 20 نمایش)

ویرایش توسط Mohammad : 10-09-2014 در ساعت 08:00 AM
44 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)