بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-23-2013, 01:18 PM   #111
ehsann
Senior Member

آواتار ehsann

پستها: 113
سپاس: 375
در 75 پست 364 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال

ممنون از راهنماییتون
شما چه زهی رو واسه اسپین مناسب میدونید؟
ehsann آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما ehsann به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 04-24-2013, 01:33 AM   #112
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

از بین زه هایی که من باهاشون بازی کردم، همین دو تا و زهی که معمولاً خودم استفاده می کنم یعنی ولکل سایکلون، اسپین زیادی به توپ می دن. اگه دوست داری بدونی بقیه چه زهی رو به عنوان زهی که بیشترین اسپین رو به توپ می ده انتخاب کردن، این لینک رو حتماً ببین:
http://stringforum.net/string2012.php
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-28-2013, 11:03 AM   #113
babi bibaak
Junior Member

پستها: 23
سپاس: 60
در 13 پست 24 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: novak,federer,nadal

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها
زه های پلی استر سیگنم پرو جزو زه های خیلی خوب به حساب میان، البته من تا حالا با مولتی فیلامنتش بازی نکردم اما زه های پلی استرش اکثراً خوبن، مخصوصاً اون زه پلاسما هگزتریم که هر موقع من زه همیشگیم رو پیدا نکنم می رم سراغش.
زه خوب هم برای هر بازیکنی تعریف متفاوتی داره، شما با توجه به سبک بازیت و توقعی که از زه داری باید ببینی کدوم زه برات مناسبتره. معمولاً خودت چه زهی استفاده می کنی؟
mer30 az pasokhet,
man serie ghabl azin zehaye naylonie head gereftam k aslan ghodrate khobi nadasht vali spinesh bad nabood.b nazaret beyne modelehaye sginum sonic pro va tornado kodomesh0 begiram?ba tavajoh b nike man noghte ghovatam bishtar to rally kardane.ye soale dgam daram k in tarkiby bastane zehha maziatesh chie?
babi bibaak آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما babi bibaak به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 04-28-2013, 12:39 PM   #114
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

سلام دوست عزیز، اگه ممکنه لطفاً از فونت فارسی استفاده کنین.

از بین زه های نایلونی هد، من فقط با زه Head RIP control بازی کردم که زه خیلی خوبی بود و اسپین خوبی هم به توپ می داد، اما کنترلش از زه های پلی استر کمتر بود. من هم درست متوجه نشدم که سوال اولت دقیقاً چیه، اما اگه منظورت مقایسه بین Head Sonic Pro و Signum Pro Tornado هست باید بگم که من متاسفانه با هیچکدومشون بازی نکردم و نمی تونم نظر دقیقی بدم، اما بر طبق مشخصاتشون به نظر میاد که Signum Pro زه بهتری باشه. شما با توجه به اینکه می گی رالی کردن نقطه ی قوتته، من اینطور فکر می کنم که اهل وینر زدن نیستی و به جای اینکه ضربات قدرتی بزنی دنبال این هستی که حریفت رو وادار به خطا کردن کنی یا اینکه با زدن توپ توی زاویه ها ازش امتیاز بگیری، در این صورت بهتره که از سیگنوم پرو استفاده کنی چون توانایی دادن اسپین بیشتری نسبت به زه هد داره و با استفاده از این اسپین می تونی کاری کنی که کمتر توپ هات بیرون برن.
اگر به سایر زه های Signum Pro هم دسترسی داری، زهی که توی پست قبل گفتم Signum Pro Plasma Hextreme رو حتماً امتحان کن، مطمئن باش که اگه اهل بستن زه های پلی استر باشی خیلی خوشت میاد ازش. سایت سیگنوم پرو هم یه پیشنهادهایی برای زه ترکیبی داره که به نظر مفید میان. در عین حال یه توضیح خوب هم در مورد ترکیبی بستن زه ها داره که به مراتب از توضیحی که من این پایین نوشتم بهتره.:

http://www.signum-pro.com/html/engli...ex_startup.htm

مزیت ترکیبی بستن زه ها هم اینه که می تونی از مزیت های دو تا زه همزمان استفاده کنی. زه های Main زه های اصلی هستن و اون ها نقش تعیین کننده در ضربه ای که به توپ وارد می کنی دارن، اما زه های Cross بیشتر اون چیزی رو که ازش به عنوان feel یاد می شه رو ایجاد می کنن. مثلاً اگه یه زه سفت مثل RPM BLAST یا Solinco Tour Bite داشته باشی با استفاده از یه زه نرمتر (چه پلی استر باشه چه نایلون) می تونی از اون سفتی صفحه ی زه کم کنی. البته از لحاظ مالی هم مقرون به صرفه تره (از دید من) خود من یه ریل زه پلی استر ارزون خریدم و اونا رو همیشه می دم توی بخش کراس بندازن و زه های بهتر رو توی بخس مین، با این کار می شه از هر ست برای دوبار زه انداختن استفاده کرد.

ویرایش توسط mspayam : 04-28-2013 در ساعت 12:46 PM
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-29-2013, 09:47 AM   #115
babi bibaak
Junior Member

سلام.بله منظورم همونی بود که گقتید-ازون مدلی که شما میگید به SIGNUM PRO PLASMA HEXTREME PURE و SIGNUM PRO PLASMA HEXTREME دسترسی دارم و بنظرت واسه من کدوم یکی ازین قطرها بهتره؟Ø: 1,17 + 1,23 + 1,29 mm
خیلی ممنون بابت پاسخهای کاملت
قدیمی 04-29-2013, 02:12 PM   #116
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

من با اون ورژن Pure بازی نکردم، اما همون نارنجیه که اون واژه ی Pure رو نداره به نظر من جزو بهترین زه ها هستش. در مورد اندازه ی زه هم بستگی داره چه چیزی رو بیشتر دنبالش هستی، اگه اسپین و قدرت بیشتر می خوای برو از اندازه ی 18 یا همون 1.17 استفاده کن، اگه کنترل بیشتر می خوای 1.29 رو ببند. اون اندازه ی 17 یا 1.23 هم بین این دوتاست. من اگه جای تو بودم هر کدوم رو از کوچیک به بزرگ یه بار امتحان می کردم ببینم کدوم بیشتر به سبک بازیم می خوره، بعداً یه قرفره ی 660 فوتی از همون رو می گرفتم.

راستی این زه سیگنوم پرو رو از کجا می گیری؟ اگه از مغازه ی خاصی می گیری آدرسش رو بگو تا اگه کسی از بچه های ایران خواست بهش بگم از کجا می تونه اون گیر بیاره.

ویرایش توسط mspayam : 04-30-2013 در ساعت 09:14 AM
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 05-01-2013, 10:28 AM   #117
babi bibaak
Junior Member

راستی این زه سیگنوم پرو رو از کجا می گیری؟ اگه از مغازه ی خاصی می گیری آدرسش رو بگو تا اگه کسی از بچه های ایران خواست بهش بگم از کجا می تونه اون گیر بیاره.[/QUOTE]

از فروشگاه متین اسپرت-اگه از طریق سایتش عضو شینو ایمیلتونم زنگ بزنین به شرکتش بگید بهتون پنج درصد تخفیف میدن. آدرس شعبه هام تو سایتش هست+قیمتها-فقط ممنون میشم اگه موقع ثبت نام شناسه babi.bibaak رو به عنوان معرف وارد کنید.از طریق این لینکم میتونید وارد سایت شید.موفق باشید
<a href="http://www.matinsportshop.com/?refid=13" target="_blank">فروشگاه آنلاین متین اسپرت - Matin Sport Online Shop</a>
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی babi bibaak به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-13-2013, 02:26 PM   #118
babi bibaak
Junior Member

از دوستان آیا کسی میدونه tension 62 lb بدرد چه سطحی از بازیکنان میخوره؟
قدیمی 05-14-2013, 12:23 AM   #119
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

تنشن 62 پوند تنشن بالا به حساب میاد و کنترلی هستش، اما نکته ی اصلی اینه که باید بپرسی اینه که62 پوند برای چه راکتی با چه زهی و چه اندازه ای؟
مثلاً راکت دانلاپ من تنشن پیشنهادی رو بین 55 تا 65 آورده، ولی من وقتی پلی استر می بندم روی حدود 55 نگهش می دارم و بر اساس سفتی اون زه و اینکه چقدر ممکنه بازو رو اذیت کنه گاهی پایین تر هم می رم. اما فقط و فقط زمانی به سراغ 62 می رم که یه زه نایلونی پرقدرت بسته باشم و بخوام قدرتش رو مهار کنم تا کنترلم بیشتر بشه.
معمولاً بازیکن های سطح بالا و حرفه ای از تنشن بالا استفاده می کردن که البته خیلی از حرفه ای این روزا چون از پلی استر استفاده می کنن تنشن رو پایین تر از این می بندن.

برای دیدن لیست زه ها و تنشن های بازیکن ها حرفه ای لینک زیر رو ببین:

http://www.colinthestringer.com/pros-strings/
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-14-2013, 10:09 AM   #120
itps
Member

پستها: 54
سپاس: 38
در 22 پست 48 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها
تنشن 62 پوند تنشن بالا به حساب میاد و کنترلی هستش، اما نکته ی اصلی اینه که باید بپرسی اینه که62 پوند برای چه راکتی با چه زهی و چه اندازه ای؟
مثلاً راکت دانلاپ من تنشن پیشنهادی رو بین 55 تا 65 آورده، ولی من وقتی پلی استر می بندم روی حدود 55 نگهش می دارم و بر اساس سفتی اون زه و اینکه چقدر ممکنه بازو رو اذیت کنه گاهی پایین تر هم می رم. اما فقط و فقط زمانی به سراغ 62 می رم که یه زه نایلونی پرقدرت بسته باشم و بخوام قدرتش رو مهار کنم تا کنترلم بیشتر بشه.
معمولاً بازیکن های سطح بالا و حرفه ای از تنشن بالا استفاده می کردن که البته خیلی از حرفه ای این روزا چون از پلی استر استفاده می کنن تنشن رو پایین تر از این می بندن.

برای دیدن لیست زه ها و تنشن های بازیکن ها حرفه ای لینک زیر رو ببین:

http://www.colinthestringer.com/pros-strings/
واقعا عالی بود
من راکتم juice 100 wilson هست
قبلا تنشن رو 48 50 بود
ولی این سری با زه سیگنو پرو با تنشن 46 48 بستم
اوایل یکم بازی بد شده اوت میزدم بعد عادت کردم
میخوام دوباره تنشن بالا ببندم با همون سیگنو پرو
سوینگ ام کامله و اکثر ضرباتم اسپینه
شما چی توصیه می کنی دوست عزیز؟چند ببندم؟همچنین میخوام به البو فشار نیاد.
و یه سوال دیگه اینکه سیگنو پرو ببندم بهتره یا تاپ اسپین؟
itps آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما itps به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
پاسخ

برچسب ها
زه راکت، تنیس، استرینگ، String

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)