بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > گفتگو

گفتگو

بحث و گفتگوي عمومي پيرامون تنيس

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-27-2010, 10:06 PM   #1
Kingqwa
Member

آواتار Kingqwa

پستها: 88
سپاس: 387
در 81 پست 407 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال- دل پوترو- شاراپووا
Post چرا هارد کورت هنوز آن چنان محبوب نیست؟

درود

دوستان امروز که داشتم تاپیک های گرند اسلم ها رو مرور می کردم مشاهده کردم که دوستان، گرند اسلم های ویمبلدون و رولند گاروس رو بیشتر می پسندن.با وجود اینکه بازی در زمین های هارد سریع تر هست و توپ با سرعت بیشتری جریان داره و از نظر من و خیلی ها جذاب تره با این وجود هنوز که هنوزه خیلی ها بازی های بر روی چمن و clay رو ترجیح می دن.

خوشحال می شم نظر دوستان رو بدونم که چرا محبوبیت این نوع زمین ها بیشتره.آیا قدمت هارد کورت هنوز زیاد نیست که طرفداران بیشتری داشته باشه؟ یا چون spin توپ در دو زمین دیگر بیشتر هست بازی مهیج تره؟

با تشکر
Kingqwa آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Kingqwa به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-27-2010, 10:18 PM   #2
Hossein Murray
Murray's Fan

آواتار Hossein Murray

پستها: 770
سپاس: 4,607
در 706 پست 5,460 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Andy Murray , Stefan Edberg , Ana Ivanovic Andy Roddick , Roger& Rafa

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Kingqwa نمایش پست ها
درود

دوستان امروز که داشتم تاپیک های گرند اسلم ها رو مرور می کردم مشاهده کردم که دوستان، گرند اسلم های ویمبلدون و رولند گاروس رو بیشتر می پسندن.با وجود اینکه بازی در زمین های هارد سریع تر هست و توپ با سرعت بیشتری جریان داره و از نظر من و خیلی ها جذاب تره با این وجود هنوز که هنوزه خیلی ها بازی های بر روی چمن و clay رو ترجیح می دن.

خوشحال می شم نظر دوستان رو بدونم که چرا محبوبیت این نوع زمین ها بیشتره.آیا قدمت هارد کورت هنوز زیاد نیست که طرفداران بیشتری داشته باشه؟ یا چون spin توپ در دو زمین دیگر بیشتر هست بازی مهیج تره؟

با تشکر
دوست عزیزم مرسی از دقتت !!
باید بگم من که تقریبا از اولین بحث های تورنمنت ها اینجا بودم و پست های بچه هارو می خونم یه همچین چیزی که شما می گی رو صراحتا ندیدم !! اگه دقت کرده باشین چند وقت پیش یه نظر سنجی هم بود که کدوم گرند اسلم رو بیشتر دوست دارین که اگر اشتباه نکنم یو اس اپن اول شد و بعد از اون رولند بود . فک کنم نتیجه ای که شما گرفتی اتفاقی بوده . چون اصلا چنین جوی وجود نداره . خوب این موضوع مطرحه که طرفداران رافا تورنمنت های خاک رو بیشتر می پسندن و تو این تاپیک ها بیشتر فعالن و از اون طرف که راجر همیشه کارش تو ویمبی بهترین بوده . اما تورنمنت های فصل طولانی هارد هم جذابیت خودشو داره و به نظر من ( نظر شخصیه ) اوج رقابت های تنیسه چون رقیب ها برای این دو قطب تنیس بیشترن و در نتیجه بازی ها کمتر قابل پیش بینیه ... مثل فینال یو اس پارسال . و من سطح هارد رو خیلی دوست دارم و از اینکه تو ایران کمتر بهش توجه می شه و اکثر زمین هارو خاک می زنن و برای خودشون هم درردسر درست می کنن واقعا متاسفم !!
فک کنم دوستان هم نظر یک جانبه ای درباره ی زمین ها نداشته باشن . هر سطحی نوع بازی خودش و نوع دیدگاه خودشو می طلبه و ما تو هر سه فصل تنیس لذت می بریم و هنوز در کف مانده ایم که چرا فصل چمن یه مسترز نداره ؟!!؟!؟
Hossein Murray آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Hossein Murray به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-27-2010, 10:58 PM   #3
Kingqwa
Member

آواتار Kingqwa

پستها: 88
سپاس: 387
در 81 پست 407 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال- دل پوترو- شاراپووا

اما دوست عزیز آیا پشتوانه ی گرند اسلم هایی که روی هارد کورت هستند بیشتر از clay یا grass هست.حرف شما کاملا به جاست اما انصافا خودتون وقتی گرند اسلم ها رو می بینید کدوم یکیشون رو مشتاقید تا بیشتر دنبال کنید(از نظر من سریع بودن بازی در هارد کورت ملاک اشتیاق بیشتر نیست خواستید هم دلیل میارم)؟
Kingqwa آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Kingqwa به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-28-2010, 11:18 AM   #4
Hossein Murray
Murray's Fan

آواتار Hossein Murray

پستها: 770
سپاس: 4,607
در 706 پست 5,460 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Andy Murray , Stefan Edberg , Ana Ivanovic Andy Roddick , Roger& Rafa

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Kingqwa نمایش پست ها
اما دوست عزیز آیا پشتوانه ی گرند اسلم هایی که روی هارد کورت هستند بیشتر از clay یا grass هست.حرف شما کاملا به جاست اما انصافا خودتون وقتی گرند اسلم ها رو می بینید کدوم یکیشون رو مشتاقید تا بیشتر دنبال کنید(از نظر من سریع بودن بازی در هارد کورت ملاک اشتیاق بیشتر نیست خواستید هم دلیل میارم)؟
خوب صد در صد نه ! حتی یو اس یا استرالیا هم روی سطوح چمن و خاک برگزار شده اند و بعد ها به هارد تغییر سطح دادند . اما شما یه بیننده ی تنیس فرضی رو در نظر بگیر که هیچ اطلاعاتی از این تاریخچه و پیشینه نداره و فقط می دونه هر ساله 4 تا گرند اسلم روی 3 سطح برگزار می شه و از لحاظ امتیاز هم ارزش یکسانی دارن ! این بیننده آیا برای لذتی که از هرکدوم از این گرند اسلم ها می بره صرفا نیاز داره بدونه کدوم پشتوانه ی بیشتری داره ؟!
من قبلا هم گفتم که فصل هارد رو خیلی دوست دارم و بین گرند اسلم ها یو اس رو کمی سرتر از بقیه می دونم . حالا این دلایل مختلف داره ... که یکیش البته سریع بودنه زمینه و بونس بالای توپ و هیجانی که تو بازی در حال جریانه . دلایل دیگه هم می تونه این باشه که چون تنیسور محبوبم تو رقابت های هارد موفق تره یا اینکه جو آرتور اش رو خیلی خیلی دوست دارم و از این جور چیزا ...
خلاصه به نظر من قدمت سطوح چمن و خاک باعث نشده که هارد از دیدگاه یه بیننده ی تنیس به سطحی تبدیل بشه که نادیده گرفته شه ... اگر اینطور بود که 2 گرند اسلم روی این سطح برگزار نمی شد ... می شد ؟!
Hossein Murray آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Hossein Murray به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش