بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

26 دی - 9 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-18-2012, 09:53 AM   #11
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

راهیابی بی درد سر راجر فدرر به دور سوم

راجر فدرر پس از انصراف اندریاس بک به سادگی از راند دوم استرالیا عبور کرد و راهی دور سوم شد.

بک آلمانی به دلیل اسیب دیدگی از ناحیه کمر چند ساعت قبل از برخورد با فدرر در هیسنس آرنا اعلام انصراف کرد. پس از انصراف بک راجر فدرر حالا باید در راند سوم به مصاف برنده دیدار ایوو کارلوویچ و کارلوس برلاک برود.

" من چیزی راجع به این موضوع نمی تونم بگم. این ( انصراف بک ) من را خیلی شگفت زده کرد. فدرر اضافه کرد که بک در مسابقه اخرش از مسکن استفاده کرده بود. به نظر من که او یک تصمیم هوشمندانه رو گرفت. " راجر گفت.

" من همیشه مسابقه دادن رو دوست دارم. الان هم بسیار ناراحتم برای هوادارانی که به هیسنس آرنا اومده بودن و دوست داشتن بازی مرا ببینند. " راجر گفت

سید سوم مسابقات اضافه کرد که امیدوار است انصراف حریفش از راند دوم و مسابقه ندادنش در این مرحله اثر منفی در امادگی او در راند سوم نگذارد.

" من امروز عصر استراحت می کنم و از فردا به شدت تمرین رو شروع می کنم " راجر گفت

ویرایش توسط Ahoura : 01-18-2012 در ساعت 07:10 PM
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-19-2012, 09:30 AM   #12
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

پستها: 3,313
سپاس: 16,491
در 3,306 پست 31,684 بار سپاسگزاری شده

کویتوا از شکست گریخت

kv.jpg

سید دوم مسابقات اوپن استرالیا و بهترین تنیسور فصل پیش،
برابر ناوارو از اسپانیا با مشکلات جدی مواجه شد.

در دیداری که دقایقی قبل به پایان رسید، شماره دو زنان ست نخست را 6-2 از آن خود کرد،
اما در ست دوم که 33 دقیقه زمان (مانند ست نخست) به همراه داشت، با همین نتیجه
مغلوب شد تا کار به ست نهایی بکشد. با بریک اول از ناوارو و نتیجه 2-0 برای او در زمانی که
چک خلع سلاح به نظر می رسید، شگفتی دیگری در انتظار تماشاگران هایسنس آرنا بود،
اما کویتوا، قهرمان ویمبلدون، با ریکاوری سریع، دوبار اسپانیایی را بریک کرد تا در نهایت 6-4
به پیروزی دست یابد .

مت کرونین، نویسنده tennis.com که مشغول تماشای این دیدار
(کاپیتان تیم فدکاپ اسپانیا نیز در ورزشگاه حضور داشت) بود از بکهند
کارالا سوارز ناوارو می گوید :

Suarez may not have prettiest 1 handed BH in WTA, but its the most powerful.
Wawrinika-esque. Arantxa Sanchez in Friends box

داوید فرر اسپانیایی نیز، دیداری سخت برابر سوئتینگ امریکایی را تجربه کرد و در حالی که
1-2 عقب بود در پایان 3-2 به برتری رسید .

bagh.jpg

ویدئو : باقداتیس، فینالیست 2008 استرالیا که دو ست اول را به واورینکا واگذار کرده بود
در ابتدای ست سوم آرامش خود را از دست می دهد و در کمتر از 59 ثانیه، چهار راکت را می شکند .

با وجود انتظارات، فشار خون برنارد تامیک خوب است

b.t.JPG

M∂hdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-19-2012, 12:38 PM   #13
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

شاراپووا و ویلیامز یک قدم دیگر به هم نزدیک تر شدند

قهرمان سال 2008 استرالیا فقط یک گیم را در راند دوم به حریف آمریکایی خود واگذار کرد. او در تمام بازی حریفش را در تحت سلطه داشت و با 23 در مقابل 6 وینر حرفی برای گفتن باقی نذاشت.

شاراپووا پس از بازی گفت : " من شناخت زیادی نسبت به حریفم نداشتم. بنابر این تمام تلاشم رو کردم تا از راند اول بهتر بازی کنم. من فکر نمی کنم بازی ساده ای بود. در 5 . 6 گیم اول بازی فکر می کنم 4 بار کار به دیوس کشیده شد. اما من تونستم پیروز بشم. در یکی از گیم ها که 40-15 عقب بودم کار رو به دیوس کشوندم و اون گیم رو هم بدست اوردم " شاراپووا پس از قهرمانی در سال 2008 در چند سال اخیر درخشش جالبی در ملبورن نداشته. در سال 2009 به دلیل اسیب دیدگی در تورنمنت حضور پیدا نکرد. در سال 2010 هم وداعی زود هنگام داشت و در راند اول مغلوب کیریلنکو شد. در سال 2011 هم در راند 4 بازی رو به حریف آلمانی خود آندریا پتکوویچ واگذار کرد.

تنیسور روسی باید در راند بعد به مصاف کربر آلمانی بره.

سرنا ویلیامز آمریکایی امروز 500 مین پیروزی خود را جشن گرفت. او برای صعود به دور سوم کار سختی رو پیش رو نداشت. قهرمان 5 دوره مسابقات استرالیا چهار گیم ابتدایی بازی رو در 12 دقیقه بدست اورد تا قدرت خود را به رخ حریف چکی بکشد. و در نهایت ست اول رو در 22 دقیقه به سود خود به پایان برد.
سرنا ویلیامز پس از پیروزی گفت " او ست اول رو خیلی خوب آغاز کرد. اما بازیش در ادامه متفاوت شد. این از پیروزی 6-0 من در ست اول کاملا مشخصه. در مجموع بازی خوبی بود و من راضی هستم. "

آمار بازی برای سرنا درخشان به نظر نمی رسد او بازی رو با 22 انفورسد ارور به پایان برد.
بدین ترتیب سرنا چهارمین تنیسور فعال در تور زنان شد که 500 پیروزی در کارنامه خود دارد. پیش از سرنا خواهرش ونوس . تامارینه از تایلند و کیم کلایسترز از بلژیک موفق به کسب 500 پیروزی شده بودند.
25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-19-2012, 04:57 PM   #14
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

پيروزي سيدهاي برتر در روز.شبي نااميدكننده در ملبورن، راديك به دليل مصدوميت انصراف داد.

روز چهارم مسابقات تنيس آزاد استراليا با پيروزي جوكويچ، سونگا و فرر همراه بود.مرد شماره 1 تنيس جهان و مدافع عنوان قهرماني، پرقدرت ظاهر شد و در 1 ساعت و 42 دقيقه سانتياگو جيرالدو كلمبيايي را 6-3, 6-2, 6-1 مغلوب كرد تا به دور سوم صعود كند.جوكويچ در طول بازي كاملا مسلط بود و 7 بار جيرالدو را بريك كرد.
جوكويچ:”من اصلا سعي نمي كنم كه حريفان دورهاي اولم را دست كم بگيرم.سانتياگو در آغاز توپ ها را خيلي صاف مي زد.ولي من مي دانستم دير يا زود ريتمش را از دست خواهد داد و فقط بايد در بازي باقي بمانم.كارم را خوب انجام دادم.”
جوكويچ در مسابقه بعد به مصاف نيكولاس ماهو فرانسوي مي رود كه 1-6, 7-6(6), 6-2, 6-2 تاتسوما ايتو را حذف كرد.
فيناليست 2008، جو ويلفرد سونگا هم برد قاطعانه اي در مقابل ريكاردو مِلو برزيلي داشت.او قسمت هايي از بهترين بازي خود را نمايش داد تا اميد حضور در دورهاي پاياني را افزايش دهد.7-5, 6-4, 6-4 نتيجه نهايي بازي بود.
سونگا:”از نظر آمادگي جسماني در وضعيت خوبي هستم.پارسال برايم سخت بود چون كمي مصدوم بودم.امسال مصدوميتي ندارم و حس خوبي دارم.”
سونگا كه هميشه در زمين هاي ملبورن نتايج خوبي كسب كرده با اين پيروزي ركورد خود در تورنومنت را به 19 برد و 5 باخت ارتقا داد.او ادامه داد:”شايد شرايط اينجا برايم بهترست.هوا خيلي گرم است.سطح مسابقات خيلي سريع نيست و شايد همين براي بازيم خوب باشد.من هميشه اينجا خوب بازي مي كنم.”
حريف بعدي سونگا فردريكو ژيل از پرتقال است كه توانست سيد 26 ام، مارسل گرانويرز را 6-3, 4-6, 6-4, 6-3 از پيش رو بردارد.

اندي ماري بريتانيايي هم كار ساده اي داشت و 6-1, 6-4, 6-4 ادوارد راجر-واسلين از فرانسه را كنار زد.ماري كه در دور اول يك ست را به هريسون واگذار كرده بود، در مقابل نفر 101 رنكينگ توفاني آغاز كرد و در گيم هاي دوم و چهارم ست اول بريك كرد تا 5-0 پيش بيفتد.تحت نظارت مربي جديدش ايوان لندل، ماري به موفقيت در گيم هاي سرويسش ادامه داد و حتي يك بار هم بريك نشد تا در در 2 ساعت به بازي خاتمه دهد.
ماري:”امروز بهتر (از سه شنبه) بازي كردم.او در ابتدا نتوانست خوب بازي كند و من توپ هاي زيادي را برگشت دادم و همين باعث خطاهاي زيادي از سوي او شد.پس از آن در اواخر ست دوم و ابتداي ست سوم بازيش بهتر شد.او توپ ها را سريع تر بازگشت مي داد و سعي مي كرد به سمت تور حمله كند كه كار را سخت كرد.ولي من خوب سرويس زدم و به او هيچ شانسي ندادم، پس خوشحالم.”
حريف دور بعد براي ماري، ميكاييل لودرا خواهد بود كه در 5 ست، 6-1, 6-3, 4-6, 7-5, 6-4 آلكس بوگومولوف را شكست داد.
ماري درباره مقابله با لودرا:”او هم بر روي تور خيلي خوب كار مي كند.تجربه بالايي هم دارد.نحوه بازيش كار را سخت مي كند.بازي سختي خواهد بود ولي من هميشه از بازي دربرابر بازيكناني كه به تور هجوم مي آورند لذت برده ام.اميدوارم بازي خوبي ارائه دهم.”

اما ديداري كه همه منتظر آن بودند پايان تلخي داشت.بازي شب در زمين راد ليور بين اندي راديك و ليتون هيويت با مصدوميت و كناره گيري راديك پايان يافت.هيويت ست اول را 3-6 واگذار كرد و دو ست بعدي را 6-3 و 6-4 برنده شد كه راديك درخواست كمك پزشكي كرد و درنهايت به دليل مصدوميت از ناحيه زردپي راست انصراف داد.
راديك:”اين خيلي بد است، چيز بديست كه بعد از 3 ست اينگونه ادامه ندهي.من مي خواستم ببينم چه كاري مي توانم انجام دهم.او حريف سختيست.او خيلي باهوش است و مي دانست كه چه مشكلي وجود دارد.شايد در مقابل بعضي بازيكنان مي شد اين مشكل را پنهان كرد.”
راديك براي 3 هفته از مسابقات دور خواهد بود و بنابراين مسابقه دور اول جام ديويس در برابر سويس را از دست مي دهد.

هيويت هم گفت:”اين مصدوميت براي هردوي ما مثل يك كابوس بود.معلوم بود كه او دچار كشيدگي شده.براي حريفي كه در طرف ديگر زمين ايستاده راحت نيست.به خاطر وقت مداواي پزشكي تمركز كردن بر روي بازي سخت مي شود.اندي يك جنگجوي بزرگ است...او به من شبيه است.با تمام وجودش بازي مي كند.هيچ وقت راحت نيست كه با مصدوميت بازي كنيد يا به خاطر آن از بازي كنار بكشيد.حس خوبي ندارد.”
هيويت به مصاف ميلوس راونيچ مي رود كه موفق شد 6-4, 5-7, 6-2, 7-5 فيليپ پتشنر را مغلوب كند.
در ديگر بازي هاي امروز، داويد فرر دو بار از رايان سويتينگ عقب افتاد ولي درنهايت 6-7(4), 6-2, 3-6, 6-2, 6-3 پيروز شد.فرر به ديدار خوان ايگناسيو چلا مي رود.چلا 6-4, 6-4, 6-3 پابلو آندوخار را مغلوب كرد.
سيد نهم، يانكو تيپسارويچ صرب 3-6, 6-3, 7-6(5), 6-4 از سد وايلد كارد استراليايي، جيمز داكوورت گذشت.حريف دور بعد تيپسارويچ، سيد هفدهم، ريشارد گاسكه در حاليكه دو ست ابتدايي را 6-4 و 6-2 به سودش به پايان برده بود و در ست سوم 3-0 جلو بود، به دليل كناره گيري آندري گولوبف به مرحله بعد صعود كرد.گائل مونفيس شروع كندي داشت ولي در 4 ست 2-6, 6-0, 6-4, 6-2 توماس بلوچي را شكست داد تا به ديدار ميخائل كوكوشكين برود.كوكوشكين موفق شد سيد نوزدهم مسابقات، ويكتور ترويسكي را 5-7, 6-4, 6-2, 4-6, 6-3 حذف كند.جولين بنتو در يك ديدار كاملا فرانسوي، 7-5, 7-6(8), 1-6, 3-6, 6-2 ژيل سيمون، سيد دوازدهم را مغلوب كرد و در مرحله بعد با كي نيشيكوري بازي مي كند كه او هم در 5 ست، 3-6, 1-6, 6-4, 6-1, 6-1 متيو ابدن استراليايي را شكست داد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-20-2012, 10:15 AM   #15
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

آزارنکا هم چنان در ملبورن می درخشد

سید سوم مسابقات ویکتوریا آزارنکا امروز با غلبه بر مونا بارتل از آلمان تونست به مرحله چهارم برسد. آزارنکا که در دو مرحله اول فقط دو گیم را از دست داده بود در این مسابقه 6 گیم را به حریف 21 ساله خود واگذار کرد. بارتل در این مسابقه 20 وینر را زد و این یعنی 1 وینر بیشتر از سید سوم . او 3 بار توانست آزارنکا را بریک کند اما هرگز نتونست از بریک پوینت هایی که به دست اورد استفاده کند. 3 بریک پوینت بارتل زمانی به دست آمد که آزارنکا در شرایط سرو فور مچ بود. اما ویکا فرصت استفاده را به حریف آلمانی خود نداد و در نهایت در پنجمین مچ پوینت تونست کار رو تمام کنه و راهی دور چهارم بشه.

ویکا پس از بازی گفت : " من امروز یه ذره........ نه عصبانی نبودم اما احساس بدی داشتم در هنگام تمام کردن مسابقه زیرا من چند بار فرصت داشتم که بازی رو ببرم اما نمی توانستم از این فرصت ها به درستی استفاده کنم. گاهی اوقات شما بهتون فشار میاد و این برای اینکه شما بتونین به کارتون ادامه بدین ضروریه.
من در سال گذشته نمی توانستم خودم را کنترل کنم . راکت میشکستم. گریه می کردم و ....... اما امسال تمام تلاشم را می کنم که به خودم مسلط باشم. "
بدین ترتیب ویکتوریا آزارنکا در مرحله چهارم باید به مصاف ایوتا بنسووا از جمهوری چک بره. بنسووا در مرحله سوم از سد براتچیکووا تنیسور روسی گذشته است .

زن شماره یک در راند چهارم مسابقه می دهد

سید اول مسابقات کرولاین ووزنیاکی امروز با غلبه بر حریف رومانیایی خود ( 6-2 6-2) مونیکا نیکولسکو به دور چهارم رسید.
ووزنیاکی تمام تلاش خود را در ملبورن می کند تا اولین گرند اسلمش را بدست بیاورد . او در 68 هفته گذشته در رنکینگ 1 تنیس زنان قرار داشته اما هرگز تا کنون موفق به بردن گرند اسلمی نشده. از او نظرش را راجع به 68 هفته نامبر وانی بدون گرند اسلم پرسیدن و او در پاسخ گفت : " من مسابقه می دهم. تمرین می کنم و تلاش می کنم که به بهترین فرمم در ملبورن برسم. برای من خیلی مهمه که بتونم بازیم رو بهبود ببخشم. اگر بتونم این کار رو بکنم می تونم در سطح بالاتری تنیس بازی کنم. اگر شما در مسابقات پیروز شوید رنکینگ شما به صورت اتوماتیک بهبود پیدا می کنه و این طبیعیه"

او پس از دیدار امروزش گفت : " من احساس خیلی خوبی دارم . آب و هوا برای بازی کردن خیلی مناسب بود. دما خیلی خوب بود. ما در این بازی رالی های طولانی داشتیم زیرا او اکثر توپ های مرا بر می گردوند. او فورهند اسلایس خیلی خوبی داشت اما در بیشتر مواقع در به پایان رساندن امتیازات مشکل داشت. اما این به من ربطی نداره. من احساس می کنم که امروز خوب تونستم بازی رو کنترل کنم. "

بدین ترتیب ووزنیاکی باید در راند 4 به مصاف یلنا یانکوویچ صرب بره.
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-20-2012, 04:47 PM   #16
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

درخشش فدرر و نادال در روز پنجم

راجر فدرر نهايت استفاده از فرصت هاي كميابش را در برابر سريع ترين سرويس در تنيس كرد و با چندين ريترن نمونه توانست 7-6(6), 7-5, 6-3 ايوو كارلويچ را شكست دهد.قهرمان چهار دوره مسابقات، ست پوينت كارلويچ در تايبريك را با يك ضربه لاب ناكام گذاشت و دو امتياز پس از آن را برد تا ست اول را كسب كند.
فدرر:”من مي دانستم كه بازي سختي خواهد بود.من با او 10 بار روبرو شده ام و چندين تايبريك بازي كرده ايم.مي دانستم كه ممكن بود به يكي دو امتياز بستگي داشته باشد.قطعا كمي خوش شانس بودم و هرچه كه بازي پيش رفت بهتر بازي كردم.”
درباره آن امتياز، كارلويچ گفت كه احتمال از دست دادن آن”1 درصد” بوده:”بدشانسي بود.من از او انتظار چنين ضربه اي را نداشتم.من آنجا بودم و فقط اشتباه محاسباتي در پرش كردم.اگر آن را مي بردم، همه چيز تغيير مي كرد ولي زندگي همين است.”
فدرر درباره مصدوميت كمرش گفت كه كاملا فراموش شده:”در كل من حس خوبي دارم.بازي خوبي برايم بود و هم هفته خوبي.امروز اصلا مشكلي نداشتم و حتي درباره اش فكر هم نكردم، صادقانه مي گويم.پس روز كاري خوبي بود.”
حريف دور بعد فدرر در بازي نوبت شب استاديوم راد ليور مشخص شد، جايي كه آلكساندر دولگوپولوف و برنارد توميك باهم مسابقه دادند.در نبردي پرتنش و طولاني، توميك در 3 ساعت و 49 دقيقه موفق شد 4-6, 7-6(0), 7-6(6), 2-6, 6-3 پيروز شود.اكثر امتيازات بازي با ضربات اسلايس از سوي هردو بازيكن همراه بود و توميك كه ست اول را واگذار كرده بود، در تايبريك ست دوم سطح بازيش را بالا برد و موفق شد نتيجه را برابر كند.هرچند بازيكن اوكرايني سرويس توميك را در ابتداي ست سوم بريك كرد ولي نتوانست ازين برتري استفاده كند و كار مجددا به تايبريك رسيد.در حالي كه توميك 5-3 در تايبريك عقب بود، توانست يك بار ديگر به بازي برگردد و ست سوم را به خود اختصاص دهد.دولگوپولوف بازهم خيلي زود در ست چهارم پيش افتاد و اين بار اجازه نداد تا توميك كاري از پيش ببرد تا بازي به ست پنجم كشيده شود.

صحنه دراماتيك مسابقه در گيم اول ست پاياني رخ داد، جايي كه توميك در ميانه رالي دست خود را به علامت درخواست بازبيني راي داور خط (چلنج) بالا برد و دولگوپولوف به همين خاطر ضربه بازگشتي را به بيرون زد ولي ناگهان توميك با زيركي دست خود را پايين آورد و داور صندلي امتياز را به توميك داد.همين مساله باعث عصبانيت و اعتراض دولگو شد ولي فايده اي نداشت.عصبانيت او برايش گران تمام شد و با از دست دادن تمركزش بازي را در ست پنجم به توميك واگذار كرد.
توميك:”به نظرم تماشاگران مرا به برد رساندند.او يكي از عجيب ترين بازيكنان حاضر در تور است.براي من كسب پيروزي در مقابل او در دور سوم عاليست.”

اما در نخستين بازي امروز در زمين اصلي، سيد دوم، رافائل نادال هم مانند فدرر بازي راحتي داشت و 6-2, 6-4, 6-2 از سد لوكاس لَكسو از اسلواكي گذشت.قهرمان سال 2009 مسابقات كه در دو سال گذشته به دليل مصدوميت از ¼ نهايي فراتر نرفته، اوايل هفته از درد شديد زانو رنج مي كشيد ولي نتايج آزمايشات پزشكي هيچ مشكلي نشان ندادند.او در اين باره گفت:”زانويم خوب است، اين مهمترين چيز است.بازي كاملي انجام دادم.واقعا محكم بودم.از بازيم خيلي راضيم.حضور در دور چهارم بدون واگذاري ست، خبر خوبيست.من خوب بازي مي كنم.اگر شما خوب بازي كنيد، كار كمي راحت تر مي شود.اگر بد بازي كنيد، هر بازي خيلي سخت خواهد بود.”
نادال براي صعود به ¼ نهايي بايد به ديدار فلسيانو لوپز برود كه در يك بازي جذاب 6-3, 6-7(3), 6-4, 6-7(0), 6-1 جان ايزنر را شكست داد.

در ديگر بازي هاي امروز، توماس برديچ در سه ست سخت 7-6(5), 7-6(1), 6-1 كوين اندرسون از آفريقاي جنوبي را مغلوب كرد تا با نيكولاس آلماگرو مصاف كند.آلماگرو 7-6(2), 6-4, 6-2 استانيسلاس واورينكا را حذف كرد.فيليپ كولشرايبر 6-3, 6-2, 7-6(3) آلخاندرو فايا را شكست داد و به ديدار خوان مارتين دل پوترو مي رود كه در يك بازي ساده 6-2, 6-3, 6-0 ين سون لو را از پيش رو برداشت.

27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-21-2012, 07:38 AM   #17
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

بسیار ناامیدکننده؛ بدترین عملکرد ایالات متحده در ملبورن

0.jpg

جان ایزنر با کشاندن بازی به ست پنجم هم نتوانست مانع از نتایج ضعیف هموطنانش در آزاد
استرالیا شود. با باخت او برابر لوپز، بدترین عملکرد تنیس مردان ایالات متحده در روز جمعه
تکمیل شد. پس از Open Era، همیشه یک امریکایی در مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقات
حاضر بوده است .

3c047387eb8dba01040f6a7067000073.jpg

پیش از ایزنر، اندی رادیک (کناره گیری برابر هیوئیت) و ماردی فیش (حذف در راند نخست) از دور
رقابتها خارج شده بودند "این بسیار ناامیدکننده است" ایزنر گفت. او در ادامه از کافی نبودن
تلاش امریکایی ها در این دوره از مسابقات می گوید. در ست پنجم دیدار با لوپز، ایزنر به باکس
خود گفته که توانایی جابجا شدن در کورت را نداشته، او در اغاز ست تحت درمان بود .

"صادقانه بگویم، این بسیار زشت است که هیچ کس در یک شانزدهم نهایی حضور ندارد"
We've got to try to rectify that next time the big tournaments roll." اندره اغاسی در سال
2003، اخرین قهرمانی یک امریکایی را ثبت کرد. از دیگر قهرمانان بزرگ امریکایی، می توان به
پیت سمپراس، جان مک انرو و جیمی کانرز اشاره کرد .

ماردی فیش 30 ساله، در حال حاضر نفر اول امریکاست و در رده هشتم مردان جهان ایستاده،
اما هرگز فراتر از یک چهارم نهایی گرنداسلم ها پیشرفت نداشته است. در حالی که
اندی رادیک 29 ساله، شماره یک سابق جهان، یک نیروی محو شده است . ایزنر، که بهترین
عملکرد خود را فصل پیش در مرحله یک چهارم پایانی یو اس اوپن رقم زد، اکنون در جایگاه
هفدهم قرار دارد. بازیکن امریکایی بعدی، دونالد یانگ 23 ساله، با رنک 42 است.

مصدومیت اسپانیایی، تکرار فینال فصل پیش

66.jpg

با کناره گیری آنابل مدینا از اسپانیا، لی نا به دور چهارم مسابقات صعود کرد، جایی که یک
حریف بزرگ در انتظار اوست. این دیدار که پس از ماراتن تامیک - دولگوپولف آغاز شد، تنها سه
گیم داشت . مصدومیت اسپانیایی از ناحیه مچ پای راست باعث شد که بعد از 28 دقیقه،
کورت را با اشک ترک کند . دیدار بعدی چینی با کیم کلایسترز بلژیکی خواهد بود "سال
گذشته، اولین بار به یک فینال رسیدم. من هیچ تجربه ای از دیدار نهایی یک گرنداسلم
نداشتم" لی گفت. "پس از آن مسابقه بود که احساس کردم واقعا می توانم در گرنداسلم برنده
شوم. فکر می کنم بعد از استرالیا، این کار را به خوبی در آزاد فرانسه انجام دادم
(که به من اعتماد به نفس داد). لی معتقد است بازی کلایسترز بسیار شبیه به خود اوست
و گفت که قصد ندارد در تاکتیک هایش تغییراتی ایجاد کند " من فکر می کنم به همان شیوه
بازی می کنیم، مانند بازی در مقابل یک آینه است. تنها یک روز است، چه می توانم انجام
دهم ؟ بنابراین نمی توانم هر چیزی را تغییر دهم. من فقط سعی می کنم بهترین بازی ام را
در کورت انجام دهم". قهرمان رولندگروس پیش از رویارویی با بلژیکی گفت .

پیشرفت چک

p.k.JPG
پترا کویتوا

در نخستین بازی از روز ششم مسابقات، استادیوم راد لیور آرنا میزبان کویتوا از چک و کیریلنکو
از روسیه بود . این دیدار که ست نخست ان با برتری کامل کویتوا 6-0 به پایان رسید، در ادامه
برای روسی خوش یمن نبود و با کناره گیری او (آسیب ران چپ) در شروع ست دوم، قهرمان
ویمبلدون راهی راند چهارم رقابتها شد. در زمانی که نتیجه 5-0 در ست اول را نشان می داد،
کیریلنکو برای درمان از کورت خارج شد . حریف بعدی چک، آنا ایوانوویچ، قهرمان سابق آزاد فرانسه از صربستان.

مارتینا هینگیس سوئیسی، قهرمان سابق تنیس، در حال تمرین در استرالیا

Photo Martina hingis practicing.JPG

22 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-21-2012, 12:39 PM   #18
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

شاراپووا در دور چهارم

قهرمان سابق مسابقات .ماریا شاراپووا برای پیروزی در مقابل کربر آلمانی فقط به 87 دقیقه زمان نیاز داشت تا در دو ست با نتایج 6-1 6-2 بر حریف خود غلبه کند.
سید 30 ام مسابقات در مقابل شاراپووا مقاومت بیشتری نشون داد ( نسبت به دو حریف قبل ) اما او هم سر انجام مغلوب بازی هجومی تنیسوری روسی شد.
ماریا شاراپووا پس از این پیروزی گفت : " من فکر می کنم امروز به اندازه کافی هجومی بازی کردم.در ست اول من شانسی رو به حریف آلمانیم ندادم. در ست دوم او کمی بهتر بازی رو شروع کرد اما من فکر می کنم که تونستم او را متوقف کنم با جابه جایی توپ به اینور و اونور زمین.
شما نقاط قوت خود را می دانید. می دونید که چه چیزی باعث پیروزی شما میشه. می دونید چه چیز باعث بردن گرند اسلم می شود. می دونید چه چیز شما رو می تونه در رنکینگ بالا بیاره. اما به نظر من دونستن همه این ها ضروری نیست مهم این است که شما بتونید ان ها را از راه های مختلفی تکرار بکنید. شاید به زودی نتایج دیگری هم گرفتین زیرا همه چیز قابل تغییره. "

بدین ترتیب ماریا شاراپووا باید در راند 4 به مصاف سابینه لیسیکی از آلمان برود.

لیسیکی تا یک قدمی وداع با استرالیا رفت اما حذف نشد

سید 14 مسابقات سابینه لیسیکی امروز در یک بازی دشوار از سد کوزنتسووا روس قهرمان دو گرند اسلم ( آمریکا و فرانسه ) عبور کند. لیسیکی ست اول رو با نتیجه 6-2 به حریف خود واگذار کرد و در ست دوم هم یک بریک از کوزنتسووا عقب افتاد اما در همون ست تونست در هنگامی که نتیجه 2-1 به سود کوزنتسووا بود حریف خود را بریک کند و کار را در این ست به تساوی بکشاند. لیسیکی در ادامه ست دوم هم بهتر از حریف روسی عمل کرد و با یک بریک دیگر توانست با نتیجه 6-4 این ست را به سود خود به پایان برد تا برنده را ست سوم مشخص کند. در ست سوم بر خلاف آنچه که انتظار می رفت لیسیکی شانسی برای کوزنتسووا باقی نذاشت و با یک بازی برتر این ست را 6-2 پیروز شد تا برای اولین بار طعم مسابقه دادن در راند 4 گرند اسلم استرالیا را بچشد.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بدین ترتیب 16 زن حاضر در مرحله چهارم عبارتند از :

کرولاین ووزنیاکی - یلنا یانکوویچ - کیم کلایسترز - نا لی - ویکتوریا آزارنکا - ایوتا بنسووا - جولیا جورجس - آگنیسزکا رادوانسکا - کاترینا ماکارووا - سرنا ویلیامز - سابینه لیسیکی - ماریا شاراپووا - سارا ارانی - جی ژنگ - آنا ایوانوویچ - پترا کویتووا

تنیسور های هم رنگ باید در راند 4 به مصاف هم بروند
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-21-2012, 04:54 PM   #19
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

مونفيس و راونيچ، سيدهاي شكست خورده در روز ششم ملبورن

آماده سازي سبك قبل از شروع تورنومنت و هفته اي كوتاه در ملبورن، تنها نگراني هايي هستند كه نواك جوكويچ در راه كسب پنجمين عنوان گرنداسلمش پيشرو دارد.جوكويچ به كمي بيشتر از راه رفتن در زمين نياز داشت تا نيكولاس ماهو آسيب ديده را 6-0, 6-1, 6-1 در دور سوم شكست دهد.با توجه به سناريو مشابه در دو بازي اولش، جوكويچ تا به امروز نزديك به 4 ساعت و نيم زمان را در تورنومنت صرف كرده –تقريبا زماني كه برنارد توميك براي يك بازي وقت گذاشته-.جوكويچ عمدا قبل از مسابقات آزاد استراليا در تورنومنت هاي آماده سازي شركت نكرد تا خودش را شاداب نگه دارد ولي كمبود مسابقه كوچكترين نگراني براي اوست:"فكر نمي كنم كه كمبود بازي داشته باشم، فكر نمي كنم كه كمبود تمرين داشته باشم.نكته مثبت هفته اول اينست كه عملكردم عالي بود.به نظرم نيازي ندارم كه بر روي ضربه خاصي تمرين كنم، شايد فقط سرويس."
ماهو كه امروز تولد 30 سالگي خود را جشن مي گيرد، زانوي چپ خود را باندپيچي كرده بود و بازي را با درد زيادي به پايان برد و همين همدردي جوكويچ را به همراه داشت:”من با حريفم همدردي مي كنم، او نمي توانست در زمين حركت كند.به نظرم خيلي از مردم انتظار داشتند كه او كناره گيري كند ولي او در زمين ايستاد، پس بايد به او ارزش داد.و تولدش مبارك.”
ليتون هيويت استراليايي رقيب بعدي جوكويچ خواهد بود.او توانست بازيكن جوان كانادايي ميلوس راونيچ را 4-6, 6-3, 7-6(5), 6-3 از پيش رو بردارد.يك بار ديگر جنگندگي هيويت برايش كارساز بود تا تماشاگران خانه را خوشحال كند و براي هفتمين بار در 16 حضورش در ملبورن به دور چهارم صعود كند.
هيويت:”پايان دادن بازي با سرويس سخت است و چند ماه قبل هركاري مي كردم تا در اين موقعيت قرار بگيرم تا به هفته دوم مسابقات راه يابم.بردن آن گيم سخت است، فقط يك گيم ساده نيست، يك گيم خونين است.او هم بازيكن سرسختيست چون شما فرصت هاي زيادي را براي بريك كردنش به دست نمي آوريد.شما بمباران مي شود و فقط بايد سرويس هايش را فراموش كنيد و به امتياز بعدي فكر كنيد.اين بهتزين حس ممكن نيست ولي در بازي باقي مي مانيد و مي جنگيد تا فرصت مناسب پيدا شود.”

در ديگر بازي دور سوم، جو ويلفرد سونگا كه كماكان بدون مربي خوب نتيجه مي گيرد 6-2, 6-2, 6-2 فردريكو ژيل از پرتقال را مغلوب كرد و پس از آن اعلام كرد كه به خود به عنوان يكي از مدعيان قهرماني نگاه مي كند.اين برد سونگا را يك قدم ديگر به نيمه نهايي احتمالي مقابل بازيكني كه در فينال 2008 شكستش داد (نواك جوكويچ) نزديك كرد.
سونگا از آوريل گذشته و پس از جدايي از مربي 7 ساله اش اريك وينوگرادسكي (Eric Winogradsky) نتايج خيلي خوبي كسب كرده و سال گذشته را بهترين رنكينگ پايان فصلش به پايان برد.سونگا در اين باره گفت:”حالا من فقط براي تفريح بازي مي كنم.من نظرات خودم را دنبال مي كنم.” سونگا گفت كه عدم وجود مربي به اين معنيست كه او فقط خودش را مقصر هر ناكامي مي داند و فقط به خودش براي هر موفقيت تبريك مي گويد.”من از هيچكس مشاوره نمي گيرم.مي خواهم خودم تاكتيك ها را پيدا كنم، همه چيز را خودم انجام دهم.اگر همينطور به پيشرفت بازيم ادامه دهم...چرا بايد در آن تغيير (استخدام مربي) ايجاد كنم؟”

سونگا براي رسيدن به مرحله ¼ نهايي بايد ابتدا از سد كي نيشيكوري بگذرد.بازيكن آسيايي امروز يك ركورد ديگر را شكست و توانست به اولين ژاپني تبديل شود كه به دور چهارم مسابقات آزاد استراليا رسيده.او 4-6, 7-6(3), 7-6(4), 6-3 جولين بنتو را شكست داد تا بهترين نتيجه خود در گرنداسلم ها را يك بار ديگر تكرار كند (دور چهارم آزاد آمريكا 2008).ژاپني 22 ساله در فصل 2011 موفق بود و توانست به دو فينال برسد و نفر اول رنكينگ، نواك جوكويچ را هم شكست دهد.او اكنون در رتبه 26 قرار دارد.
نيشيكوري:”امروز بهترين بازي هفته ام را انجام دادم.او هم خوب بازي كرد.منظورم اينست كه در دو ست اول خيلي هجومي بود.ست سوم لحظات خيلي سختي برايم بود، من در ست اول و دوم يك بريك پيش بودم و او به بازي بازگشت و در ست سوم 5-2 عقب بودم.مي دانيد، پستي و بلندي زيادي وجود داشت.از نظر روحي راحت نبود.”
نيشيكوري سال گذشته در تورنومنت شانگهاي سونگا را شكست داد و درباره ديدار با او گفت:”بله، ما دو بار با هم روبرو شده ايم.يكي از آن ها بازي نمايشي هفته قبل بود و در شانگهاي.مي دانيد، او خيلي هجوميست، سرويس قوي دارد، زياد به سمت تور مي آيد.ولي من ازينكه به دور چهارم رسيده ام هيجان زده ام و مي خواهم بازي بعدي را هم ببرم.”
اندي ماري هم كار راحتي داشت و 6-4, 6-2, 6-0 مايكل لودرا را در بازي كه بيشتر نمايشي شده بود شكست داد.رالي هاي تماشاگرپسند و والي هاي جذاب اكثر امتيازات مسابقه را شامل شدند.
ماري:”ايوان لندل ترجيح مي داد مي داد كه امتيازات را با شيوه معمول سرويس و فورهند بازي كنم ولي نحوه بازي امشبم اينگونه بود و اميدوارم كه همه از آن لذت برده باشند.”
ماري در دور چهارم با ميخاييل كوكوشكين بازي مي كند كه در يك ديدار پر فراز و نشيب توانست گائل مونفيس فرانسوي را6-2, 7-5, 5-7, 1-6, 6-4 مغلوب كند.

در ديگر بازي هاي قسمت مردان، سيد پنجم داويد فرر بازي راحت تري نسبت به دور قبل داشت و موفق شد 7-5, 6-2, 6-1 خوان ايگناسيو چلا را حذف كند.او گفت كه در ابتداي بازي كمي عصبي بوده ولي از بازيش راضيست:”من شروع خوبي نداشتم.كمي مضطرب شروع كردم.او در گيم هاي آغازين خيلي خيلي خوب بازي كرد.پس از آن من ست اول را بردم و كمي راحت تر بود.ضربات بهتري مي زدم و اعتماد به نفسم بالا رفت.در ست دوم و سوم هم خوب بازي كردم. ”
فرر در دور چهارم به مصاف ريشارد گاسكه مي رود كه 6-3, 6-3, 6-1 سيد نهم يانكو تيپسارويچ را كنار زد.

23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-22-2012, 03:32 AM   #20
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

جاده صاف کن

21_tennis-serena.jpg

سرینا ویلیامز، قهرمان پنج دوره مسابقات، با تسلط کامل بر مجارستانی به راند چهارم
اوپن استرالیا صعود کرد. دارنده 13 عنوان گرنداسلم، تنها به 59 دقیقه زمان احتیاج داشت
تا آرن را در دو ست 6-1 6-1 با شکست مواجه کند "به او گفتم که بازی در برابر شما یک افتخار
برای من بود". و او به من گفت "اوه، شما شیرین هستید". مجارستانی 32 ساله گفت. "من از
طرفداران بزرگ او هستم، شماره یک واقعی اوست". آرن به امریکایی اشاره می کند.

ویلیامز، که پانصد و یکمین پیروزی حرفه ای خود را کسب کرد، امیدوار است به دومین زن بالای
سی سال تبدیل شود که پس از Open Era در استرالیا به مقام قهرمانی دست می یابد. او در
یک چهارم نهایی می تواند ماریا شاراپووا را ملاقات کند.

جریمه های نقدی؛ این عادلانه نیست

508.jpg

داوید نلبندیان، پرتاب بطری اب به یک مقام کنترل دوپینگ (در جریان مسابقات آزاد استرالیا)
را انکار کرده است و می گوید او قصد دارد بابت جریمه 8000 دلاری، درخواست تجدیدنظر کند.

پس از شکستن چهار راکت، مارکوس باقداتیس با جریمه 1250 دلاری مواجه شد . قبرسی در
ابتدای ست سوم با واورینکا انفجار خود را نشان داد. اما او تنها کسی نیست که جریمه نقدی
را می پردازد. داوید نلبندیان که در بازی پنج سته با جان ایزنر به بحث با داور (کادر نونی) پرداخت
و در پایان دیدار جنجالی بطری آب به طرف یکی از مسئولان ATP پرتاب کرده بود، نیز
جریمه 8000 دلاری بابت "رفتار غیر ورزشی" دریافت کرد. فینالیست 2002 ویمبلدون نظر دیگری
دارد "من قویا پرتاب بطری آب به یک عضو هیات ATP را انکار می کنم" پس از مسابقه در
مقابل ایزنر و در توئیتر خود گفت .

During the antidoping control while I was washing my hands the doctor
unbelievably accused me of throwing water at him.

30 ساله، این حکم را ناعدالتی می داند "با استفاده از این جریمه دو بی عدالتی خواهد بود،
یکی در کورت و یکی در خارج از آن". او از درخواست تجدیدنظر می گوید. در جریان مسابقه با
ایزنر، نلبندیان تقاضای چلنج (روی سرو حریف) کرد، اما داور اعتقاد داشت این درخواست
"بیش از حد طولانی" بوده است. نتیجه در ست پنجم 8-8 بود و بعد از آن، آرژانتینی مسابقه
را 8-10 واگذار کرد. داور این دیدار که ضربه امریکایی را ایس اعلام کرد، می گوید "خیلی دیر"
شده بود و آن پوینت را به نفع ایزنر اعلام کرده است. داوید نلبندیان بعدها گفت که "این نوع از
مسابقات با این نوع از داوران، مسخره بازی است".

Nalbandian’s fine, confirmed by the International Tennis Federation on Friday,
is easily the highest at the 2012 Australian Open.

جولین بنه‌تو فرانسوی نیز از این حکم ها در امان نماند و به دلیل سواستفاده (لفظی)،
2500 دلار از سوی فدراسیون بین المللی تنیس جریمه شد.

حاشیه : در دیدار باقداتیس با واورینکا که در چهار ست به نفع شماره 22 جهان به پایان رسید
و از سوی تماشاگران قبرسی نیز با حاشیه دنبال می شد، سوئیسی در صحنه ای که
نمی تواند تعادل‌اش را حفظ کند، دست خود را (به عمد؟) بر روی قفسه سینه داور خط
(که زن است) می کشد. سایت tennisconnected در ادامه می نویسد که از طلاق واورینکا
یک سال می گذرد و او پس از این حادثه، از داور زن عذرخواهی کرده است.

ویدئوی آن در اینجا

15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
آزاد استرالیا

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)