بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > ویمبلدون (Wimbledon)

ویمبلدون (Wimbledon)

5-18 تیر - لندن، انگلیس

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
Prev پست قبلی   پست بعدی Next
قدیمی 06-30-2012, 11:51 AM   #1
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض اخبار مسابقات ويمبلدون

بازي كردن با خونسردي؛ فدرر و جوكويچ ترس را پشت سر گذاشتند

سيد برتر و مدافع عنوان قهرماني رقابت هاي تنيس ويمبلدون به مرحله چهارم صعود كرد.روز جمعه و در زير سقف استاديوم اصلي، نواك جوكويچ ست نخست را واگذار كرد ولي در گيم نخست سه ست بعدي مسن ترين بازيكن باقي مانده در جدول مسابقات، رادك استپانك را بريك كرد تا پس از 2 ساعت و 49 دقيقه برنده شود.بازيكن صرب 56 ضربه وينر زد و 47 درصد امتيازات ريترن را به خود اختصاص داد و هفتمين پيروزيش مقابل استپانك را جشن گرفت.
جوكويچ: “سعي داشتم در ابتداي مسابقه تمركز كنم.قطعا فرصت هاي زيادي در ست نخست داشتم.ولي با آگاهي از تجربه و توانايي هايش، از بازيش در لحظات مهم خيلي متعجب نشدم.از نظر ذهني خيلي مسلط بود.آنجا بود تا مسابقه را ببرد.من يك ست عقب بودم، ولي توانستم بريك مهم ا در گيم نخست ست وم كسب كنم و پس از آن فكر كنم خيلي خوب بودم.”
استپانك گفت: “ست چهارم از طرف نواك خيلي شگفت انگيز بود.من تا پايان مي جنگيدم ولي در ست چهارم حس كردم مهم نيست من در زمين چه كاري انجام مي دهم، او هميشه جواب را دارد.”

بعد از بارش كوتاه باران قبل از اين مسابقه، سقف استاديوم اصلي بسته شد و هرچند هنگام شروع بازي هوا آفتابي بود ولي بازي در شرايط داخل سالن برگزار شد كه همين باعث تعجب جوكويچ شد: “من هنگامي كه آفتاب را ديدم كمي تعجب كردم كه سقف بسته است.مسلما آن ها بر پيش بيني آب و هوا اعتماد مي كنند كه به نظرم اينجا خيلي قابل اعتماد نيست.به نظرم خيلي خوب بازي كردم.ولي ببينيد، اين يك تورنومنت روباز است، پس فكر كنم همه مي خواهند هنگامي بازي كنند كه سقف باز است.”
مرد شماره 1 تنيس جهان در دور بعدي با هموطنش ويكتور ترويسكي روبرو خواهد شد كه خوان موناكو آرژانتيني را 7-5, 6-3, 6-3 شكست داد.او 84 درصد امتيازهاي سرويس اول را به دست آورد و شش مرتبه سرويس را بريك كرد تا براي نخستين بار به مرحله چهارم مسابقات برسد.

اما يك روز پس از شكست غير منتظره رافائل نادال در دور دوم، راجر فدرر هم تقريبا به حذف شدن نزديك شد.قهرمان شش دوره ويمبلدون بر دو ست ناكامي و جولين بنتو غلبه كرد تا در نهايت 4-6, 6-7(3), 6-2, 7-6(6), 6-1 به پيروزي دست يابد.
فدرر: “اين يكي از بهترين احساسات است كه در گرند اسلم از نتيجه دو به صفر باز گرديد، و مخصوصا اينجا در ويمبلدون جايي كه من در گذشته اين كار را انجام داده ام.پس قبلا در اين موقعيت بودم، ولي نه با سقف بسته.اين شرايط را خيلي استثنايي كرد.”
در ست چهارم ، بنتو در گيم دوازدهم فقط دو امتياز با خلق شگفتي فاصله داشت ولي فدرر گيم طولاني را به خود اختصاص داد تا سرنوشت اين ست به تايبريك برسد.بازيكن فرانسوي در تايبريك هم دو مرتبه ديگر اين فرصت را داشت ولي فورهند محكم فدرر او را مجبور به دادن خطا كرد تا نتيجه 2-2 برابر شود.با آغاز ست پنجم، بنتو خسته به نظر مي رسيد و همين موضوع به سيد سوم كمك كرد تا خيلي زود سرويس را بريك كند و يك بار ديگر در ششم اين كار را تكرار كند و بعد از 3 ساعت و 34 دقيقه مسابقه را به اتمام برساند.

بنتو بعد از شكست گفت: “از نظر ذهني او مانند صخره است.دو ست عقب است و هيچ چيزي نشان نمي دهد.بعد از آن، اگر سطح بازي شما كمي افت كند، آنجا و همان لحظه از فرصت استفاده مي كند.او همچنين ظرفيت بهبود دادن بازيش در طول مسابقه را دارد...پس بايد در هر امتياز خيلي تمركز داشته باشيد، هر امتيازي مقابل او.نمي توانيد هيچ اشتباهي انجام دهيد.”
اين هشتمين بازگشت فدرر از نتيجه دو به صفر در گرند اسلم بود و حالا فقط يك پيروزي ديگر با ركورد 850 برد در تور مردان فاصله دارد.او ادامه داد: “از نظر جسماني اصلا مشكلي وجود نداشت.بيشتر ذهني بود و اينكه مي دانستم نمي توانم اشتباهات بيشتري داشته باشم.اين مشكل دو ست عقب بودن است، چون من فرصت هايم را داشتم، مخصوصا در ست دوم، كه ست سختي براي از دست دادن بود.”

بازيكن سويسي براي رسيدن به مرحله يك چهارم نهايي بايد از سد راه يافته به نيمه نهايي فصل 2002، ژاوير ماليس بگذرد.بازيكن 31 ساله بلژيكي بعد از 12 ماه براي نخستين بار موفق شد دو پيروزي پياپي مقابل بازيكنان حاضر بين 20 نفر برتر رنكينگ را ثبت كند و 1-6, 7-6(5), 6-1, 4-6, 6-3 سيد هفدهم، فرناندو ورداسكو را حذف كند.
ماليس: “امسال خيلي طولاني بوده.ابتداي فصل خيلي خوب نبود.دشوار است.شما به جنگيدن ادامه مي دهيد ولي بازي هاي نزديك را نمي بريد.در سه يا چهار هفته گذشته، همه چيز دست به دست هم داد.پيروزي در مسابقه اي مانند اين در دور سوم گرند اسلم حس خيلي خوبي دارد، پس خيلي مهم است.حضور دوباره در هفته دوم دلپذير است.”

در ديگر بازي هاي دور سوم، دنيس ايستومين تاريخ ساز شد و پس از پيروزي 6-3, 6-4, 3-6, 7-6(5) برابر آلخاندرو فايا به عنوان اولين بازيكن ازبك به دور چهارم يك گرند اسلم رسيد.او 16 ايس و 44 وينر زد و به مصاف ميخائيل يوژني مي رود كه براي هفتمين مرتبه در دوازده حضورش در ويمبلدون به دور چهارم صعود كرد.سيد 26ام از روسيه 6-3, 6-4, 3-6, 6-3 يانكو تيپسارويچ را حذف كرد.ريشارد گاسكه در 1 ساعت و 38 دقيقه 6-3, 6-4, 6-4 بر نيكولاس آلماگرو غلبه كرد و با فلورين ماير بازي خواهد كرد كه در پنج ست، 7-6(5), 3-6, 2-6, 6-3, 7-5 يزري يانويچ را از پيشرو برداشت.

همچنين شما مي توانيد آخرين خبرهاي تورنومنت و گالري عكس منتخب هر روز را در توييتر و فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
34 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)