بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > آزاد هاینیکن (Heineken Open)

آزاد هاینیکن (Heineken Open)

19-25 دی ماه - اکلند، نیوزلند

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-09-2012, 06:40 PM   #1
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض اخبار مسابقات آزاد هاینیکن

روز اول مسابقات تنيس اوكلند نيوزلند با برگزاري 3 بازي به پايان رسيد.ابتدا اين آلخاندرو فايا كلمبيايي بود كه در نبرد بازيكنان چپ دست پيروز شد.او در سه ست و با نتايج 4-6, 6-3, 6-3 دانلد يانگ آمريكايي را مغلوب كرد.فايا كه در ست اول 4-0 عقب افتاده بود، راه خود را پيدا كرد و 4 گيم متوالي را كسب كرد تا نتيجه برابر شود ولي اين يانگ بود كه براي بار سوم سرويس فايا را بريك كرد تا در ست اول پيروز شود.با اين وجود فايا در دو ست بعدي بازيش را با هواي پرباد اوكلند تطبيق داد و موفق به پيروزي شد.

او گفت:”در ابتداي بازي او خوب شروع كرد ولي پس از آن من در زمين بهتر حركت كردم و بازيم هم بهتر شد.من براي هر امتياز جنگيدم و تمركزم بالا بود.به نظرم خوب بازي مي كنم.به بازيم اعتماد دارم.امروز كمي بيش از حد خطا دادم ولي با توجه به شرايط سخت بازي عادي بود.”
در ادامه روز، سيد ششم رقابت ها، توماس بلوچي برزيلي 6-3, 7-6(3) روي ماچادو از پرتقال را در 1 ساعت و 43 دقيقه شكست داد.بلوچي 7 ايس داشت و 85 درصد امتيازات سرويس اولش را كسب كرد.
در ديگر مسابقه امروز، مايكل ونوس تنها نماينده نيوزيلند در جدول اصلي مسابقات نتوانست با سانتياگو جيرالدو مقابله كند و بازي خود را 6-4, 6-3 واگذار كرد تا بازهم نيوزلند هيچ نماينده اي در دور دوم اين تورنومنت نداشته باشد.
از سوي ديگر آرتِم سيتاك(Artem Sitak) كه او هم نيوزيلنديست در دور پاياني جدول راه يابي به تورنومنت اصلي از آدرين مانارينو فرانسوي شكست سختي با نتيجه 6-1, 6-0 خورد تا ناكامي بازيكنان اين كشور كامل شود.
ونوس:”امشب نشان داده شد كه مرحله بعدي كجاست و شما چه كارهاي ديگري بايد انجام دهيد.من خيلي خطا دادم و خودم باعث شكستم شدم.”
او گفت كه سطح بازي جيرالدو با بازيكنان مسابقات چلنجر كه معمولا با آن ها روبرو مي شود متفاوت نبوده ولي بازيكنان برتر بهتر بازي را كنترل مي كنند.
او ادامه داد:”او به راحتي بقيه به شما امتياز نمي دهد.او كاري مي كند كه براي هر خطا وكم كاري هزينه بپردازيد.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-10-2012, 07:19 PM   #2
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

آدريان مانارينو فرانسوي به موفقيتش در اوكلند ادامه داد.بازيكن فرانسوي كه ديروز موفق به راه يابي به جدول اصلي مسابقات شده بود، امروز اولين شگفتي تورنومنت را خلق كرد و سيد پنجم، كوين اندرسون را 6-3, 6-3 شكست داد.در مسابقه اي كه كمي بيش از 1 ساعت به طول انجاميد، مانارينو چپ دست با سرويسش بي رحمانه ظاهر شد و در مقابل سرويس هاي محكم اندرسون هيچ مشكلي نداشت.بريك كردن در گيم هاي سوم و نهم ست اول و يك بريك ديگر در گيم ششم ست دوم كافي بود تا مانارينو را پيروز كند.او در مرحله دوم به مصاف گيرمو گارسيا لوپز خواهد رفت.گارسيا لوپز با وجود اينكه ست اول را واگذار كرده بود، توانست بازي را 2-6, 6-4, 6-2 در مقابل ايگور كونيتسين از روسيه ببرد.
مانارينو:”واقعا خوب بازي كردم، سال گذشته هم اينجا خوب بازي كردم و امسال هم همينطور به نظر مي رسد.”
اما برخلاف كار راحت مانارينو، فيليپ كولشرايبر آلماني كه سيد هشتم رقابت هاست روز سختي در برابر استفان بولي از سويس داشت ولي درنهايت توانست 6-4, 4-6, 6-4 پيروز شود.
كولشرايبر:”امروز چالش سختي بود ولي خوشحالم كه به دور بعد صعود كردم و مي دانم كه هرروز انرژي بيشتري در بازگشت هست.”
كولشرايبر در بازي بعدي به ديدار پديده جوان آمريكايي، رايان هريسون خواهد رفت.هريسون هموطنش سم كوئري را 6-3, 6-4 از پيش رو برداشت.
هريسون:”از ابتدا تا انتها خوب بازي كردم و بازي خوبي برايم بود.بردن اولين بازي فصل جديد هميشه هيجان انگيز است.انتظار چنين بازي كوتاهي را در برابر بازيكني مانند سم نداشتم ولي خوب سرويس زدم و بازي كردم و خيلي خوشحالم.”

در ديگر مسابقات امروز، بنوت پير فرانسوي 6-3, 6-2 خوان كارلوس فررو را كنار زد،اليور روكوس 7-5, 6-4 توبياس كامكه آلماني را مغلوب كرد، لوكاس روسول 6-2, 6-4 آلبرت راموس را شكست داد، پوتيتو استراچه از ايتاليا 6-3, 6-2 بر آلبرت مونتانس غلبه كرد و كارلوس برلاك آرژانتيني در حالي كه 6-5 در ست اول مسابقه اش در برابر فليپو وولاندري پيش بود، به دليل كناره گيري حريفش به مرحله بعد صعود كرد.

اما در خبري حاشيه اي از اين تورنومنت، يكي از تماشاگران به دليل احتمال شرط بندي خلاف از استاديوم به بيرون انداخته شد.به گزارش Radio Sports، مردي نيوزنلندي با يك دستگاه ديده شده بود كه احتمالا با استفاده از آن بر روي امتيازات خاصي شرط بندي مي كرده و از تاخير چند ثانيه اي تصوير تلويزيون براي ديگر كساني كه در شرط بندي شركت مي كردند سوءاستفاده مي كرده.
ناظر مسابقات، تام بارنز(Tom Barnes) از ATP گفت كه شرط بندي غيرقانوني با استفاده از تاخير زماني تصوير تلويزيون و نتيجه زنده مسابقات در اينترنت يك مشكل عاديست و ناظران بازي براي جلوگيري از اين كار آموزش مي بينند.
او در اين باره گفت:”آن ها با استفاده از تلفن همراه يا لپ تاپ اين كار را انجام مي دهند.اين اشخاص خيلي ماهر هستند.در بعضي سايت هاي شرط بندي اروپايي، شما مي توانيد مثلا بر روي سرويس اول يك بازيكن شرط ببنديد كه آيا آن را به داخل زمين مي زند يا خطا مي كند.يك نفر كه در بين تماشاگران نشسته است با تلفن همراهش اين اطلاعات را خيلي سريع به اروپا مي فرستد و شخص دوم بر روي سرويس شرط بندي مي كند و او اطلاعات را قبل از ديگر كساني كه شرط بندي مي كنند دارد و در واقع آن ها تقلب مي كنند.ما آن ها را مي بينيم، همه ما به دنبال آن ها هستيم.داور صندلي، داوران خط، خود من، همه ما مراقب هستيم.”
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-11-2012, 02:35 PM   #3
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

روز سوم مسابقات تنيس اوكلند با پيروزي مدافع عنوان قهرماني همراه بود.داويد فرر اسپانيايي به راحتي 6-4, 6-2 لوكاس روسول از چك را مغلوب كرد تا گام به مرحله بعد بگذارد.فرر ازينكه بازيش را در دو ست به پايان برد ابراز خوشحالي كرد:”بازي سختي بود چون او با قدرت بازي مي كرد ولي برايم مهم بود كه در دو ست بازي را ببرم.نيازي به تلاش زياد در زمين نداشتم.در كل بازي استوار بودم و از بازيم راضي هستم.”
فرر در مسابقه بعد بايد به ديدار آلخاندرو فايا برود كه 7-6(3), 6-3 پوتيتو استراچه را شكست داد.او درباره رويارويي با فايا گفت:”بازي سختي خواهد بود چون فايا دو بازي خوب را در اين تورنومنت برده.رالي هاي خوبي شكل خواهد گرفت و من بايد خوب بازي كنم.”
هموطن فرر، نيكولاس آلماگرو هم مانند او به ¼ نهايي تورنومنت صعود كرد.آلماگرو 11 ايس زد و 86 درصد امتيازات سرويسش را كسب كرد تا 6-4, 6-2 سانتياگو جيرالدو را از پيش رو بردارد.
آلماگرو گفت:”از تنيس امروزم خيلي راضي هستم.خيلي هجومي بازي كردم و خوب سرويس زدم و بر روي فورهند و بكهند خوب عمل كردم.”
بازي بعدي آلماگرو با فيليپ كولشرايبر است.بازيكن آلماني توانست براي دومين روز پياپي از يك نبرد سه سته سربلند خارج شود و رايان هريسون را 4-6, 6-4, 6-3 شكست دهد.با وجود اينكه بازي 2 ساعت به طول انجاميد و در اين بين 35 دقيقه هم بارش باران باعث تاخير شد، كولشرايبر گفت ازينكه در ابتداي فصل بازي هاي طولاني تري داشته باشد خوشحال مي شود:”مي توانست راحت تر باشد ولي در حال حاضر اين همان چيزيست كه نياز دارم.در ابتداي ست دوم و سوم هجومي و خوب بازي كردم و تلاش خوبي بود.با بازيم در بيس لاين راحت بودم.”

سيد سوم مسابقات، فرناندو ورداسكو بازي نزديكي مقابل كارلوس برلاك داشت و در 133 دقيقه 7-5, 7-6(3) پيروز شد.در يكي از زيباترين بازي هاي تورنومنت، ورداسكو خيلي هجومي تر بود ولي در مقابل تلاش برلاك كه به دنبال هر توپ مي رفت كارش گره خورده بود.در گيم دوازدهم ست اول بريك كردن سرويس به ورداسكو كمك كرد تا برنده شود ولي در ست دوم تا تايبريك نتوانست بازي را كنترل كند.ورداسكو به مصاف هموطنش گيرمو گارسيا لوپز مي رود.گارسيا لوپز با نتيجه 6-2, 6-3 به تورنومنت خوب آدرين مانارينو پايان داد.
در ديگر بازي هاي امروز، بنوت پير در سه ست و با نتايج 5-7, 6-2, 6-2 سيد چهارم، خوان ايگناسيو چلا را مغلوب كرد و اليور روكوس در يك بازي نزديك سيد ششم، توماس بلوچي را 7-6(6), 5-7, 7-6(5) حذف كرد.
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-12-2012, 05:34 PM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

روز پنج شنبه و در ادامه مسابقات تنيس اوكلند، فيليپ كولشرايبر آلماني به مرحله نيمه نهايي صعود كرد.او در يك بازي سخت 7-6(5), 6-4 نيكولاس آلماگرو را شكست داد.در هفتمين ¼ نهايي اوكلند از هشت بار شركت در اين مسابقات، كولشرايبر 74 درصد امتيازات سرويس اولش را كسب كرد تا در 1 ساعت و 34 پيروز شود.
كولشرايبر:”او در ست اول شانس هاي بهتري داشت ولي به نظرم من امتيازات مهم تر را بردم، فقط چند امتياز.شايد من امروز كمي خوش شانس بودم.ضرباتم را خيلي خوب زدم و توانستم اغلب امتيازها را ديكته كنم و تعادل بين جنگيدن و ريسك كردن در لحظات مهم را حفظ كنم.”
كولشرايبر براي حضور در فينال به ديدار اليور روكوس از بلژيك خواهد رفت.روكوس در برابر 21 ضربه ايس(شامل 4 ايس پياپي در گيم چهارم ست پاياني) بونت پير فرانسوي مقاومت كرد تا درنهايت 6-3, 6-7(5), 7-6(4) برنده شود.در اواخر ست دوم بازي براي مدتي طولاني به خاطر بارش باران به تاخير افتاد.

دو ديدار ديگر امروز نيز به همين علت به فردا موكول شد.فرناندو ورداسكو 3-1 در ست اول از هموطنش گيرمو گارسيا لوپز جلو بود كه باران بازي را لغو كرد.ديگر مسابقه ¼ نهايي فردا بين داويد فرر و آلخاندرو فايا برگزار مي شود و در ادامه روز برندگان اين دو بازي به مصاف هم خواهند رفت.
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-13-2012, 11:47 AM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

نفر پنجم رنكينگ تنيس مردان، داويد فرر از يك روز شلوغ در اوكلند سربلند بيرون آمد.او ابتدا بازي لغو شده روز قبل خود در مقابل آلخاندرو فايا را در سه ست 6-4, 4-6, 6-3 برد و پس از آن به ديدار هموطن اسپانياييش فرناندو ورداسكو رفت.ورداسكو هم مجبور بود كه نخست بازي نيمه تمام روز قبل خود در برابر گيرمو گارسيا لوپز را تمام كند و گام به ديدار نيمه نهايي در برابر فرر بگذارد.او 7-5, 6-4 گارسيا لوپز را شكست داد ولي در مقابل فرر ناكام ماند.در سيزدهمين رويارويي اين دو بازيكن، فرر 12 فرصت بريك خلق كرد و موفق شد در هر ست يك بار بريك كند تا در 89 دقيقه 6-3, 6-4 ورداسكو را شكست دهد.فرر سال گذشته با شسكت ديويد نلبنديان و همچنين در سال 2007 با پيروزي برابر تامي روبرِدو قهرمان اين مسابقات شده است.

در مسابقه پاياني، فرر به مصاف اليور روكوس بلژيكي خواهد رفت كه موفق شد قهرمان سال 2008 تورنومنت، فيليپ كولشرايبر را 6-7(4), 6-1, 6-4 مغلوب كند.او 6 تا از 9 فرصت بريك كردن سرويس حريفش را استفاده كرد تا در 2 ساعت و 28 دقيقه برنده شود.
روكوس:”من تقريبا در بازي اول تورنومنت در برابر [توبياس] كامكه نخواستم بازي كنم چون به آنفولانزاي سختي دچار شده بودم و 5 روز بعد از آن در فينال هستم.نمي توانم اين را باور كنم.اين جادوي اين ورزش است.من حس مي كنم كه تقريبا بهترين تنيس زندگيم را بازي مي كنم.”
روكوس به دهمين فينال خود در تور جهاني رسيده و سعي دارد كه سومين قهرماني خود را كسب كند.آخرين عنوان قهرمانيش در مونيخ 2006 به دست آمد و آخرين مسابقه فينال براي او در تورنومنت نيوهيون سال گذشته بود كه به جان ايزنر واگذار كرد.
او ادامه داد:”من فقط سعي مي كنم كه از فينال لذت ببرم و تلاشم را انجام دهم.فشاري بر روي من نيست.من در برابر يكي از بهترين بازيكنان دنيا در فينال يك تورنومنت حرفه اي بازي مي كنم.براي همين است كه ما تمرين مي كنم، تا شانس بازي كردن در اينگونه مسابقاتي را به دست آوريم.”
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-14-2012, 01:03 PM   #6
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

داويد فرر موفق شد كه از عنوان قهرمانيش در تورنومنت اوكلند دفاع كند.روز يكشنبه و در فينال اين رقابت ها، سيد برتر داويد فرر به راحتي 6-3, 6-4 اليور روكوس را شكست داد تا پس از 94 دقيقه، براي دومين سال پياپي قهرمان اين تورنومنت شود.
پس ازينكه فرر اولين گيم را به سود خود به پايان برد، بازي به علت بارش باران متوقف شد و بعد از بازگشت بازيكنان به زمين، اين فرر بود كه 5-3 پيش افتاد و اين فرصت را داشت كه با سرويسش به ست پايان دهد ولي روكوس فرصت بريك كردن سرويس فرر را به دست آورد.همين جا بود كه باران مجددا باعث توقف بازي شد.با ادامه بازي، فرر توانست گيم و ست را ببرد.او در اواسط ست دوم موفق شد يك بار ديگر سرويس روكوس را بريك كند و درنهايت پيروز شود.

فرر:”بازي سختي بود.به نظرم در ست دوم تنيس خوبي بازي كرديم.فكر كنم نكته مهم تفاوت بين سرويس اول من و او بود.”
فرر فقط يك بار بريك شد و 83 درصد امتيازات سرويس اولش را كسب كرد.بنابراين فرر در كنار اوني پارون (1973، 75-76) و روي امرسون (1960، 65-67) به عنوان تنها بازيكناني كه 3 بار در اين تورنومنت قهرمان شدند قرار گرفت.
او ادامه داد:”من بازي كردن در اينجا را دوست دارم.براي من اين قهرماني خيلي ويژه بود چون بازيكنان سرسخت تر شده اند و من مُسِن تر.”

با اين پيروزي، فرر ركورد بازي هاي رودرو با روكوس را به 6 برد و 2 شكست ارتقا داد.او همچنين 52 تا از 53 بازي هاي گذشته خود در برابر بازيكنان خارج از 50 نفر برتر را با پيروزي به پايان برده.
روكوس سعي مي كرد كه اولين قهرمانيش را پس از تورنومنت مونيخ 2006 به دست آورد ولي با اين شكست ركوردش در بازي هاي پاياني به 2 پيروزي و 8 شكست تنزل يافت.او گفت:”من خوب بازي كردم و به نظرم سطح بازي خوب بود.از لحاظ بدني خيلي سخت بود.رالي هاي طولاني زيادي وجود داشت.من از بازي امروز و اين هفته ام راضي هستم...او در لحظات مهم تر از من بهتر بازي كرد.”

12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش