بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > بریزبن اینترنشنال (Brisbane International)

بریزبن اینترنشنال (Brisbane International)

12-18 دی ماه - بریزبن، استرالی

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-04-2012, 08:59 PM   #1
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض اخبار تورنومنت بریزبن اینترنشنال

روز چهارشنبه و در مسابقات تنيس بريزبين،اندي ماري بريتانيايي براي دومين روز متوالي بازي سختي داشت و پس از شروعي نااميد كننده،به بازي بازگشت تا پس از دو ساعت ژيل مولر لوكزامبورگي را در سه ست و با نتايج 4-6, 7-6(4), 6-0 شكست دهد.
ماري:”احساس مي كنم كه در ست هاي دوم و سوم در زمين بهتر حركت كردم و اين قسمت خيلي مهمي از بازيم است.خوشحالم كه پيروز شدم.اين هفته هرچه بيشتر بازي كنم به سودم است.”

او روز گذشته هم شرايط مشابهي در برابر ميخائيل كوكوشكين داشت و بايد تمام تلاشش را به كار گيرد تا با چنين مشكلي در دور ¼ پاياني مقابل ماركوس باقداتيس مواجه نشود.باقداتيس به راحتي 6-3, 6-4 از سد سيد پنجم رقابت ها،كي نيشيكوري ژاپني گذشت.
ژيل سيمون فرانسوي هم 6-3, 7-5 وايلد كارد استراليايي،جيمز داكوُرت را از پيش رو برداشت.

سيمون گفت كه اولين تورنومنت فصل هميشه يكي از سخت ترين هاست:”احساس مي كنم كه شكست دادن همه بازيكنان در اينجا سخت است.هيچ مصدوميتي وجود ندارد،هيچ بازيكني خسته نيست،همه خوب بازي مي كنند و همين بازي ها را سخت مي كند.”سيمون در دور بعد به مصاف سانتياگو جيرالدو كلمبيايي مي رود كه در دو ست فيليپ پتشنر را شكست داد.
در ديگر مسابقات بخش مردان،جوان استراليايي،برنارد توميك به راحتي 6-1, 6-2 تاستومو ايتو از ژاپن را مغلوب كرد و سيد سوم تورنومنت،آلكساندر دولگوپولوف 6-7(3), 7-6(9), 6-2
ايگور آندريف را كنار زد.دولگوپولوف در مسابقه بعدي خود به مصاف رادك استپانك خواهد رفت كه در مقابل ياركو نيمينن فنلاندي با نتيجه 7-6(3), 6-2 به پيروزي رسيد.

اما در قسمت زنان،سرنا ويليامز ابتدا بازي خود را برد ولي پس از ساعاتي از ادامه تورنومنت كناره گيري كرد.ويليامز در مقابل بويانا يوانوفسكي 6-2, 5-3 پيش بود كه ناگهان مچ پايش پيچ خورد و نقش بر زمين شد.پس از دريافت كمك پزشكي،سرنا سرويس خود را از دست داد ولي با تحمل درد،توانست در گيم بعد سرويس حريفش را بريك كند و پيروز از زمين خارج شود.در ادامه روز سرنا اعلام كرد كه نتايج آزمايشات پزشكي نشان داده كه دچار پيچ خوردگي از ناحيه مچ پاي چپ شده و نبايد به مسابقات ادامه دهد.

سرنا:”من چند روز استراحت خواهم كرد،نه براي مدت طولاني و خواهم ديد كه چگونه پيش مي رود.من هنوز به شركت در آزاد استراليا اميدورام.”بنابراين حريف دور بعد ويليامز،دنيلا هانتوكوا مستقيما به نيمه نهايي صعود كرد.
سامانتا استوزر هم به ناكامي در تورنومنت زادگاهش ادامه داد و 6-4, 6-2 به ايوتا بِنِسسوا از چك باخت تا ركورد صعود نكردن از دور دوم مسابقات بريزبين را كماكان نگه دارد.در مسابقات پيشين،بِنِسسوا حتي موفق به كسب ست در مقابل استوزر نشده بود ولي با اين پيروزي،در ¼ نهايي مسابقات به ديدار كيم كلايسترز بلژيكي مي رود.
استوزر درباره آمادگي براي ملبورن گفت:”اميدوارم كه اين فقط يك روز بد بوده و بتوانم در هفته هاي آينده موفق تر باشم.من نمي خواهم در اين وضعيت بمانم.اين شروع خوبي نيست ولي من وحشت زده نخواهم شد.”
در ديگر ديدارهاي مهم امروز،سيد ششم رقابت ها،يلنا يانكويچ صرب،نينا براتچيكوا از روسيه را 6-3, 6-2 مغلوب كرد.كايا كانِپي از استوني هم سيد هفتم تورنومنت،آناستاسيا پاوليوچنكوا را
6-0, 6-3 شكست داد.
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-05-2012, 09:45 PM   #2
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

كيم كلايسترز بلژيكي به نيمه نهايي مسابقات تنيس بريزبين صعود كرد.او 6-3, 6-2 ايوتا بنسوا را مغلوب كرد تا هشتمين پيروزي متوالي خود در اين رقابت ها را رقم بزند.او در سال 2010 قهرمان اين مسابقات شده بود ولي در فصل قبل شركت نكرد.

كلايسترز گفت:”من از نحوه بازيم خيلي راضي هستم.در بازي قبلي كمي تمركزم را از دست دادم ولي امروز خيلي تمركز داشتم.”
در ديگر مسابقه امروز،كايا كانپي شگفتي آفريد و سيد دوم تورنومنت،آندريا پتكويچ را 6-1, 7-6(7) شكست داد.پتكويچ در طول بازي از مصدوميت كمر رنج مي برد ولي با اين وجود در اواخر ست دوم مقاومت زيادي نشان داد و كار را به تايبرك كشاند.
پتكويچ پس از باخت گفت:”من در ست اول خيلي بد بازي كردم،حركت پايم در زمين نامرتب بود و پس از آن توانستم كمي بهتر حركت كنم،ولي وقتي كسي مانند كايا اينقدر محكم به توپ ضربه مي زند و باورنكردني سرويس مي زند،شما بايد در زمين كاملا خوب حركت كنيد.او خيلي خيلي خوب بازي كرد و بايد بگويم كه اگر همين طور ادامه دهد،به يك قدرت برتر تبديل خواهد شد.”
در تايبريك ست دوم،كانپي در 5مين فرصت مچ پوينت به بازي خاتمه داد.او درباره نحوه كنترل فشار رواني در لحظات مهم گفت:”من بازي هاي زيادي را در زمين هاي بزرگ انجام داده ام.در لحظات سخت،من به مربيم نگاه مي كنم و او به من علامت هاي مثبتي مي دهد.”
كانپي در نيمه نهايي مسابقات به ديدار سيد سوم،فرانچسكا اسكياوونه ايتاليايي مي رود كه موفق شد 5-7, 7-6(2), 6-3 شماره 1 پيشين زنان،يلنا يانكويچ را شكست دهد.قهرمان مسابقات رولندگاروس 2010،يك فرصت مچ پوينت را در گيم دوازدهم ست دوم مقابل خود مي ديد و در ست سوم هم حتي يك بريك عقب بود ولي 5 گيم نهايي بازي را به سود خود رقم زد تا در كمتر از 3 ساعت پيروز ميدان شود.

اما در بخش مردان،دو مسابقه برگزار شد تا شركت كنندگان در يكي از دو بازي نيمه نهايي شنبه مشخص شوند.ژيل سيمون فرانسوي در ديداري نزديك، 7-6(2), 6-4 سانتياگو جيرالدو را كنار زد.پس از بازي،سيمون گفت كه اين يك پيروزي بزرگ براي او بوده تا بتواند براي ملبورن آماده شود.
سيمون:”من تا به حال 3 بازي خوب انجام داده ام و اين آمادگي خوبي براي ملبورن است.من حس خوبي دارم و هرروز بهتر از روز قبل در زمين حركت مي كنم.”

حريف بعدي سيمون،آلكساندر دولگوپولوف خواهد بود.دولگوپولوف در حضور نزديك به 5000 تماشاگر،4-6, 6-3, 6-3 از سد قهرمان سابق تورنومنت،رادك استپانك گذشت.

در خبري ديگر از اين تورنومنت،پديده جوان استراليايي،برنارد توميك اعلام كرد كه به دنبال موفقيت بزرگ در اين تورنومنت است.او كه در ¼ نهايي به ديدار دنيس ايستومين مي رود،گفت كه فقط به دنبال بازي كردن با ماري در نيمه نهايي نيست و قصد دارد كه از آن هم فراتر برود.
توميك:”من اكنون اعتماد به نفس بالايي دارم.اولين پيروزيم در بريزبين به من خيلي انرژي زيادي داد و اين قسمت از جدول مسابقات براي همه باز است و فكر مي كنم كه مي توانم خيلي خوب بازي كنم و در دور بعد پيروز شوم.اين حس خوبيست كه در اينجا اين كار را انجام دهم[قهرمان شدن]،مخصوصا در بريزبين و در ابتداي فصل.”
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-05-2012, 10:51 PM   #3
sahand
Senior Member

آواتار sahand

پستها: 773
سپاس: 8,672
در 761 پست 5,778 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ANDY MURRAY JUAN MARTIN DELPOTRO GILLES SIMON STANISLAS WAWRINKA KEI NISHIKORI J0-WILFRIED TSONGA BERNARD TOMIC ERNESTS GULBIS MILOS RAONIC ROGER FEDERER RYAN HARRISON/ SHARAPOVA ROBSON AZARENKA KIRILENKO HANUCHOVA LISICKI

در یکی از بازیهای دوبل مرحله یک چهارم نهایی مسابقات اندی ماری بریتانیایی و مارکوس باقداتیس قبرسی رو در روی تیم قهرمان مسابقات US OPEN یعنی یورگن ملزر اتریشی و فیلیپ پتزشنر آلمانی که سید(2) مسابقات به شمار می آیند قرار گرفتند و علی رغم پیروزی 6-3 در ست نخست با همین نتیجه ست دوم را واگذار کردند تا بازی به سوپر تایبرک کشیده شود که در آن تیم ملزر و پتزشنر 15-13 بازی را به سود خود پایان دادند.

ماری و باقداتیس فردا باید در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات سینگل رو در روی هم قرار گیرند و برنده آنها با برنده ایستومین و تامیک در سمی فاینال بازی خواهند کرد.
سید (1) مسابقات یعنی مکس میرنی و دانیل نستور هم بدون انجام بازی به دلیل انصراف تامی هاس و رادک استپانک راهی سمی شدند.
sahand آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی sahand به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-06-2012, 04:35 PM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

اندي ماري به سادگي به نيمه نهايي مسابقات بريزبين گام نهاد.روز جمعه،ماري اسكاتلندي با ارائه نمايشي بهتر از دو بازي گذشته خود در مدت 65 دقيقه، 6-2, 6-2 ماركوس باقداتيس قبرسي را شكست داد.ماري با ريترن هاي خوبش توانست دو سرويس گيم ابتدايي باقداتيس را بريك كند و با سرويس خود بازي را در تسلط داشت.
ماري:”امروز و در هواي گرم خوب بازي كردم.احساس مي كنم كه از ابتداي بازي خيلي خوب حركت كردم،چيزي كه در دو بازي اولم اتفاق نيفتاد.اين قسمت بسيار بزرگي از بازيم است كه اگر خوب باشد،باقي قسمت هايش هم خوب خواهد شد.من امتيازات بيشتري را مي توانم ديكته كنم و كار را براي حريفم سخت كنم،اين همان چيزيست كه از ابتدا انجام دادم.”

حريف دور بعد ماري،برنارد توميك خواهد بود.توميك 6-3, 7-6(4) دنيس ايستومين را برد.توميك كه سابقه بازي با جوكورچ،فدرر و نادال را دارد،خوب مي داند كه فردا چگونه بايد با ماري مقابله كند.او گفت:”فراد يك آزمايش براي من است تا بفهمم در كجا قرار دارم.من آماده ام.مي دانم كه مي توانم از بازيكنان بزرگ ست بگيرم،در بازي هاي 3 ستي مانند اين،شايد بتوانم پيروز هم بشوم.”

اما در بازي هاي شب كه به بخش زنان اختصاص داشت،كيم كلايسترز مصدوم و مجبور به كناره گيري از بازي شد.او كه ست اول را 7-6(4) به سود خود به پايان رسانده بود و 2-1 در ست دوم از دنيلا هانتوكوا عقب بود،مورد مداواي پزشك قرار گرفت و پس از بازگشت به زمين به وضوح مشخص بود كه نمي تواند در زمين حركت كند و در نهايت وقتي 3-1 عقب افتاد،از بازي به علت آن چه كه مصدوميت ران پاي چپ به نظر مي رسيد كنار كشيد.

او پس از بازي گفت كه اميدوارست نتايج آزمايشات پزشكي نشان دهد كه مي تواند در ملبورن بازي كند.او اضافه كرد كه به دليل جلوگيري از مشكلات جدي تر از ادامه مسابقه انصراف داده.
هانتوكوا هم در مصاحبه داخل زمين براي كلايسترز آرزوي بهبودي كرد:”او يك قهرمان بزرگ است و آشكارست كه اينجا همه او را دوست دارند،من هميشه از بازي كردن با او لذت مي برم و احترام زيادي براي بازيش قائلم.كارهايي كه او براي تنيس زنان انجام داده فوق العاده است و اميدوارم براي حضور در ملبورن آماده باشد.”
حريف هانتوكوا در بازي نهايي،كايا كانپي از استوني خواهد بود كه به راحتي و در دو ست 6-3, 6-0 فرانچسكا اسكياوونه را شكست داد.اسكياوونه در اواسط بازي به خاطر درد شكم توسط پزشك معاينه شد.

كانپي پس از بازي گفت:”احساس فوق العاده ايست.اينقدر خوب بازي كني و به مراحل پاياني برسي.در سال هاي قبل من به عنوان يك بازيكن غافلگير كننده كه حريفان با رنكينگ بالاتر را شكست مي داد و به پايين ترها مي باخت شناخته مي شدم،ولي حالا باثبات تر هستم.”
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-07-2012, 03:45 PM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

اندي ماري به فينال رقابت هاي تنيس بريزبين صعود كرد.سيد اول تورنومنت در 69 دقيقه برنارد توميك استراليايي را 6-3, 6-2 از پيش رو برداشت.بعد از تبادل ضربات از بيس لاين در گيم هاي آغازين، ماري در گيم هشتم توانست سرويس توميك را بريك كند و 5 گيم متوالي را كسب كرد تا پس از بردن ست اول، 2-0 در ست دوم هم جلو بيفتد.پس از گيم سوم، توميك مورد مداواي پزشكي بر روي پايش قرار گرفت ولي بازهم نتوانست در برابر سرويس و ضربات قوي ماري مقاومت كند.

ماري كه اولين بازي خود با حضور مربي جديدش را انجام مي داد، گفت:”او خيلي خوب شروع كرد ولي توانستم در پايان ست اول بازي را به رالي هاي طولاني بكشانم و برنده شوم.من خيلي بهتر حركت مي كنم.اين قسمت عظيمي از بازيم است و وقتي اين كار را انجام دادم باقي بازيم هم خوب شد و اين، كار را براي برنارد خيلي سخت كرد.”
حريف ماري در فينال، آلكساندر دولگوپولوف از اوكراين است كه در دو ست 6-3, 6-4 ژيل سيمون را مغلوب كرد.دولگوپولوف كه كه در ¼ نهايي مسابقات آزاد استراليا سال گذشته ماري را به سختي انداخت، امروز بازي را در مقابل سيمون خيلي خوب شروع كرد و با دو بريك، ست اول را به سود خود به پايان برد و در ست دوم با كمي تلاش بيشتر بازهم موفق بود تا بازي را به پايان برساند.بازيكن 23 ساله در ست دوم از ناحيه پاي راست كمي احساس مصدوميت كرد ولي بعد از پايان مسابقه گفت كه”فقط يك گرفتگي بود” و براي بازي نهايي مشكلي نخواهد بود.

او ادامه داد:”به نظرم خيلي خوب بازي كردم، فكر كنم ژيل هنوز به بهترين فرم خود نرسيده بود، كمي بيشتر از هيشه خطا مي داد.بازي خوبي براي من بود، سرعت توپ را تغيير مي دادم و در لحظات مهم خوب ظاهر شدم.من واقعا خوشحالم، بازي به بازي بهتر شدم...به نظرم فينال بسيار جذابي خواهد شد.”

و اما در فينال قسمت زنان اين تورنومنت، كايا كانپي كه جزء سيدهاي اين مسابقات نبود، توانست هفته فوق العاده خود را كامل كند و به عنوان قهرماني دست يابد.نفر 34 ام رده بندي تنيس زنان، براي كسب دومين عنوان قهرمانيش به 74 دقيقه زمان نياز داست تا 6-2, 6-1 دنيلا هانتوكوا را شكست دهد.انتظار مي رود كه كانپي پس از اين پيروزي به رتبه 26 رنكينگ برسد.

در راه رسيدن به ديدار نهايي، كانپي سيد هفتم آناستاسيا پاوليوچنكوا، سيد دوم آندريا پتكويچ و سيد سوم فرانچسكا اسكياوونه را شكست داده بود.در مسابقه امروز، كانپي با وجود شروعي نه چندان استوار در گيم هاي آغازين، سطح بازيش را در گيم پنجم به وضوح بالا برد تا 5-2 جلو بيفتد و با سرويس خود كار را در ست نخست به پايان برد.هانتوكوا كه پس از پايان ست از مربي خود مشاوره گرفت، بازهم نتوانست در برابر ضربات سنگين كانپي كاري از پيش ببرد و اين بازيكن استونيايي بود كه خيلي زود 4-0 جلو افتاد و درنهايت از چهارمين فرصت خود براي پايان مسابقه استفاده كرد تا پيروز شود.
هانتوكوا پس از بازي گفت:”به نظرم عالي بازي كردم ولي او شانسي براي من نگذاشتت.شب سختي براي من بود.او در همه ابعاد بازي بهتر بود.”
از كانپي پرسيده شد كه آيا مي تواند فصل 2011 پترا كويتوا را امسال تكرار كند، و او درجواب گفت:"اگر مانند اين بازي كنم،به نظرم مي توانم ولي بايد باثبات باشم.در پايان فصل خواهيم ديد كه چه پيش خواهد آمد.من واقعا نمي دانم كه چقدر خوب بازي كردم،چه چيزهايي كسب كردم و چه بازيكناني را شكست دادم.خيلي پيش نمي آيد كه با اين نتايج پيروز شوم.اين هفته،هفته من بود."

14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-08-2012, 12:26 PM   #6
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

اندي ماري قهرمان تورنومنت بريزبين اينترنشنال شد.روز يكشنبه و در بازي پاياني رقابت ها، بازيكن بريتانيايي كار بسيار راحتي داشت و در دو ست 6-1, 6-3 آلكساندر دولگوپولوف را شكست داد.ماري كه فيناليست دو دوره گذشته مسابقات آزاد استراليا بوده، در راه شكست حريفش بي رحمانه ظاهر شد و در تمام قسمت هاي بازي از او برتر بود.

او در ست نخست دو بار دولگوپولوف را بريك كرد و در سه سرويس گيم ابتداييش هيچ امتيازي را از دست نداد تا در 26 دقيقه ست اول را به سود خود به پايان ببرد.او 9 گيم پشت سرهم را از 2-1 در ست اول تا 4-0 در ست دوم كسب كرد تا بالاخره بازيكن اوكرايني توانست براي دومين بار در مسابقه سرويس گيم خود را ببرد.اين نشانه اي از بازگشت دولگو بود كه توانست اختلاف را كمتر كند و نتيجه 4-3 شد، اما برايش كافي نبود و درنهايت ماري پس از 65 دقيقه پيروز شد.

ماري از ايوان لندل به خاطر كمك هايش تشكر كرد و گفت كه از اولين هفته همكاري با او لذت برده است.
ماري:”من بازهم خيلي خوب سرو زدم.در ست دوم بازي نزديك شد ولي تمركزم را حفظ كردم.او بدون ترس به توپ ضربه مي زد، چند تاي آن ها به امتياز تبديل شد ولي اجازه ندادم كه اين روند ادامه پيدا كند.”

دولگوپولوف كه به وضوح از آسيب ديدگي ران پاي راست رنج مي كشيد، نتوانست پا به پاي ماري در زمين حركت كند.او گفت:”من فقط سعي كردم كه بهترين بازيم را ارائه دهم و در زمين بمانم چون استاديوم پر از تماشاگر بود و شما نمي خواهيد كه به اين راحتي كنار بكشيد.از طرف ديگر هم نمي خواهيد مصدوم شويد، پس اين يك خط مرزي بين بازي كردن و مصدوم نشدن بود.”
ماري ادامه داد:”مي خواهم به آلكس بگويم كه متاسفم، مي دانم كه او مشكل داشت.به نظرم او تلاش زيادي انجام داد مخصوصا در انتهاي ست دوم.”
ماري قبل از شركت در آزاد استراليا، يك بازي نمايشي در كويونگ انجام خواهد داد.

11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش