بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای زنان > تنیس پاریس (Open GDF SUEZ)

تنیس پاریس (Open GDF SUEZ)

17-23 بهمن - پاریس، فرانسه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-07-2012, 11:36 PM   #1
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض اخبار تورنمنت تنیس زنان پاریس

انصراف لی نا از مسابقات پاریس

قهرمان رولند گاروس به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه کمر در بازی مقابل پیرونکووا از مسابقات پاریس انصراف داد.
سید سوم مسابقات پس از اینکه ست اول رو 7-6 به حریف خود واگذار کرد در ست دوم هنگامی که 3-2 عقب بود از ناحیه کمر احساس درد کرد و مدیکال تایم اوت گرفت. پس از کمی ماساژ تونست به زمین برگرده و چند امتیاز دیگه بازی کنه اما مصدومیت او به گونه ای نبود که بتونه به مسابقه ادامه بده و سرانجام مجبور به انصراف شد.
لی نا پس از بازی گفت : " این خیلی ناراحت کنندست. من چرا از دکتر در خواست کردم تا بیاد؟ زیرا می خواستم به بازی برگردم و ادامه بدم اما این ممکن نبود. من به زودی به بیمارستان میرم و عکس میگیرم تا ببینم که چه اتفاقی افتاده "
پیش از لی نا، یلنا یانکوویچ صرب هم به دلیل آسیب دیدگی ران سمت چپ مجبور به انصراف شده بود. این مصدومیت در مسابقات فد کاپ که چند روز پیش انجام شد برای یلنا به وجود اومد. تیم صربستان به کمک یانکوویچ موفق شد با نتیجه 3-2 از سد بلژیک عبور کند.
یلنا یانکوویچ درباره مصدومیتش گفت : " من در بازی با فلیپکنس در فد کاپ در طول یکی از امتیاز ها در ست دوم احساس درد شدیدی کردم. اما خودم رو کنترل کردم تا پایان مسابقه "
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
19 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-11-2012, 10:51 AM   #2
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

کربر،شاراپووا را شوکه کرد

ماریا شاراپووا سید 1 مسابقات پاریس و زن شماره سه جهان دیشب در مرحله کوارتر با نتیجه 6-4 6-4 مغلوب آنجلیک کربر از آلمان شد.
ماریا تونست در دو ست،گیم های حریف خود را بشکند اما نتوانست به درستی از آن ها محافظت کند و در نهایت با زدن توپ به خارج از زمین در امتیاز پایانی بازی رو به حریف واگذار کرد و حذف شد.
" امروز روز سختی برایم بود. او امروز بسیار خوب بود. من امروز هجومی بازی نکردم " شاراپووا گفت
ماریا در ماه قبل در مسابقات استرالیا موفق شده بود که با نتیجه 6-1 6-2 در راند سوم از سد کربر عبور کند.
شگفتی ساز آلمانی پس از بازی گفت : " من قبل از بازی می دونستم که می تونم پیروز بشم. این شگفت انگیزه. مربی من قبل از بازی به من گفت ، اگر می خوای امروز مسابقه رو پیروز بشی باید بهترین تنیست را بازی کنی. به همین دلیل من از اولین امتیاز تمام تلاشم را کردم و تونستم در نهایت او را مغلوب کنم و به نیمه نهایی برسم. در استرالیا من برای اولین بار داشتم با ماریا بازی می کردم به همین دلیل کمی شوکه شده بودم زیرا او تنیسور خیلی بزرگی است."
بدین ترتیب کربر باید در مرحله بعد به مصاف یانینا ویکمایر از بلژیک بره. ویکمایر در مرحله کوارتر موفق شد با نتیجه 2-0 از سد کریستینا مک هیل آمریکایی عبور کند.

بازگشت بارتولی به مسابقه

ماریون بارتولی دیشب در خانه به سختی از سد روبرتا وینچی از ایتالیا عبور کرد.
بارتولی ست اول را با نتیجه 4-6 به حریف خود واگذار کرد اما تونست با یه بازگشت رویایی به بازی،در دو ست بعد با نتایج 6-4 و 7-6 از سد وینچی عبور کند. نکته جالب این مسابقه عقب افتادن 4-1 بارتولی در ست دوم و 5-2 در ست سوم بود.
بارتولی پس از پایان بازی گفت " من نفهمیدم که چگونه از بازی خارج شدم. روبرتا بازیکن خیلی خوبی هست . او سرویس های من را خیلی خوب مهار می کرد.من در خودم غرق شده بودم اما در نهایت تسلیم نشدم. از مردم می خواهم که امروز من را برای پیروزی حمایت کنند"
بدین ترتین بارتولی میزبان باید در مرحله نیمه نهایی به مصاف کلارا زاکوپالووا از جمهوری چک برود.
زاکوپالووا با پیروزی 2-1 در مقابل جولیا جورجس از آلمان به مرحله نیمه نهایی رسیده است.
19 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-11-2012, 10:08 PM   #3
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

بارتولی و کربر در فینال پاریس

زن شماره 7 جهان امروز با غلبه بر کلارا زاکوپالووا ( 7-6 6-0 ) تونست برای اولین بار به فینال مسابقات پاریس برسه.
سید دوم مسابقات ماریون بارتولی در این بازی هم همچون مسابقه قبل بازگشتی خارق العاده داشت. او در ست آغازین بازی 5-2 از حریف چکی عقب افتاد اما با تلاش بسیار موفق شد این ست را به تای بریک بکشاند در تای بریک بارتولی با یک بازی برتر 5-1 پیش افتاد و در نهایت موفق شد این تای بریک را با نتیجه 7-3 به سود خود به پایان ببرد. بارتولی در ست دوم شروعی رویایی داشت او دیگر فرصتی به حریف نداد و موفق شد با برتری در 6 گیم متوالی به فینال مسابقات پاریس راه پیدا کنه.پس از حذف ماریا شاراپووا،در حال حاضر ماریون بارتولی بخت اول قهرمانی به حساب می اید.
بارتولی پس از پایان بازی گفت : " در ابتدای بازی من کمی مشکل عضلانی داشتم،پس از بازی سخت دیروزم که 2 ساعت و نیم طول کشید . او ضربات فوق العاده ای میزد. او خیلی خوب مبارزه کرد اما با انفورسد ارور های زیاد باعث شد که نتونه برتریش رو حفظ کنه و پس از اون اشتباهات من موفق شدم که ست را پیروز شوم. پیروزی من در ست اول به وضوح کار رو بسیار برای او دشوار کرد. "
بدین ترتیب تنیسور فووریت تورنمنت،باید در فینال به مصاف شگفتی ساز مسابقات آنجلیک کربر از آلمان برود.

کربر در بازی نیمه نهایی از سد یانینا ویکمایر از بلژیک عبور کرد. ویکمایر ست اول مسابقه رو با نتیجه 7-6 به سود خود به پایان برد اما در نهایت آلمانی موفق شد دو ست دیگر بر ویکمایر غلبه کند و بازی رو با نتیجه 6-7 6-3 6-4 به اتمام برساند.
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-12-2012, 11:53 PM   #4
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

قهرمانی کربر در پاریس

آنجلیک کربر آلمانی در روز یکشنبه با غلبه بر ماریون بارتولی ( 7-6 5-7 6-3 ) به اولین تایتل خود دست یافت.
پس از سال 1995 آنجلیک کربر اولین تنیسور آلمانی حساب می شود که تونسته قهرمان تورنمنت پاریس شود. در سال 1995 استفی گراف موفق به فهرمانی در این تورنمنت شده بود.
در ست اول پس از 4 بار بریک کار به تای بریک کشیده شد. انفورسد ارور های بارتولی در تای بریک باعث شد که کربر بتواند 4-1 پیش بیوفتد و در نهایت تای بریک را با نتیجه 7-3 پیروز شود.
کربر در ست دوم با یک قورهند وینر توانست یک بریک از بارتولی بگیرد و در این ست هم 2-0 پیش بیوفتد. اما نتوانست برتری را حفظ کند و بارتولی با سرویس قوی خود تونست به بازی برگردد و این ست را با نتیجه 7-5 به سود خود به اتمام برساند. بدین ترتیب تعیین قهرمان به ست سوم کشیده شد.
در ست سوم آنجلیک با بازی برتر موفق شد 4-0 از بارتولی پیش بیوفتد . بارتولی با سماجت بسیار توانست 4 مچ پوینت را در زمانی که 5-2 عقب بود سیو کند اما در نهایت کربر در پنجمین مچ پوینت کار را تمام کرد .
بارتولی پس از بازی گفت : " من مقداری مشکل تکنیکی داشتم در آغاز ست سوم . من بازی رو در آن 4 گیم باختم."
کربر در این تورنمنت موفق شد از سد دو تنیسور از تاپ 10 عبور کند. او در فینال از سد زن شماره هفت جهان عبور کرد و همچنین در مرحله کوارتر تونسته بود بر ماریا شاراپووا قهرمان سه گرند اسلم و زن شماره 3 جهان غلبه کند.
" این به این معناست که من تا حد زیادی پیشرفت کردم. من حالا معتقدم که می تونم دوباره هم با آنها بازی کنم " کربر گفت
او به نکات کلیدی اشاره کرد،پس از اینکه تونست در سال قبل به نیمه نهایی گرند آمریکا برسه .
" از آن لحظه تا کنون فشاری بر روی من نبوده. من معتقدم که از نظر روحانی و روانی قوی شدم." کربر گفت
در هنگام اهدای جوایز اشک در چشمان بارتولی جمع شده بود. او باز هم در مقابل چشم هوادارن خودی نتونست کاری از پیش ببره.
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش